Strani: 1 2

anon-358556 sporočil: 129
[#2686375] 29.11.17 16:00
Odgovori   +    3
Pri tej številki je treba zraven jasno napisat, da to ni dobiček iz rednega poslovanja.

Računanje dobička je pri bankah itak bolj tako tako.
Daš nekomu milijon kredita, on ti vrne prvi obrok (100€ obresti) in že si naredil dobiček. Knjigovodsko imaš namreč 100€ na računu + milijon v kreditu. Če boš glavnico kdaj dobil nazaj ali ne je nepomembno.
Seveda gre tudi obratno. Daš nekomu milijon kredita in oceniš da ti ga ne bo nikoli vrnil. Takoj milijon izgube. In če ti ga kasneje vrne, milijon dobička.

Skratka... ali kristalna krogla (ki je nihče nima) ali pa veliko umetniške svobode.
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2686397] 29.11.17 20:02 · odgovor na: 1357 (#2686360)
Odgovori   +    12
[1357]
Res je da je bil čas morda malce neprimeren zaradi splošneg dogajanja (finančna kriza v svetu) ampak cena za NKBM je bila tržna.
Ah ja. Glede tega, kako zelo zelo ta prodaja NI BILA TRŽNA, sem v kolumnah za Finance razčlenjeval, po datumih in z navajanjem številk, dejstev in virov, že nekajkrat, recimo lani tukaj ...
www.finance.si/8842889
... pa ker je bilo še vedno mnogo trditev, da takrat so takšni pač bili tržni pogoji in mudilo se je in drugače ni moglo biti, sem letos nekaj ključnih vidikov ponovno razčlenil še tukaj ...
www.finance.si/8858010 (beri od odstavka "Zelo verjetno bo kdo protestiral ...")
... in zdaj spet prebiram trditev, da takrat so takšni pač bili tržni pogoji in mudilo se je in drugače ni moglo biti.

Na nek način moram priznati "slovenski trojki", da ji uspeva: svoje ključne laži ponavlja ob vsaki priložnosti in ker jaz pač nimam ne toliko priložnosti ne toliko časa, da bi vsakič repliciral vsakemu od njenih vodilnih in njihovih aparatčikov, vsem drugim v tej državi se pa očitno fučka, se na koncu precej teh laži prime ...

... in saj verjetno se bo v neki fazi začelo fučkati tudi meni. Tako kot se mi je po treh letih analiziranja in dopovedovanja, kako se pri nas zlorabljajo prisilke, ker/ko so me na koncu še nekateri obrtniki kot glavni oškodovanci začeli spraševati, kdo me plačuje, da se mi da to delati, saj da toliko dela in napora zgolj za narodov blagor pa res nihče ne bi vlagal.
bambino sporočil: 1.028
[#2686413] 29.11.17 21:31 · odgovor na: kzupanc (#2686333)
Odgovori   +    4
Prevare ni potrebno spoštovati. Tu gre za prevaro. Za laž. Obseg bančne luknje je bil prenapihnjen. Bil je lažen. Naj bančno luknjo ponovno ugotovijo. Izplačajo preveč vplačano dokapitalizacijo.
bambino sporočil: 1.028
[#2686414] 29.11.17 21:33 · odgovor na: kzupanc (#2686337)
Odgovori   +    2
Tisti milijon so šli v Nemčijo. In tam so se zdaj. V obliki rasti cen nepremičnin.
bambino sporočil: 1.028
[#2686415] 29.11.17 21:35 · odgovor na: 1357 (#2686357)
Odgovori   +    1
Ja, taki. Naj bo zasebna kot so bili Lehman Brothers,... In drugih pet največjih zasebnih investicijskih bank, ki jih bila prisiljena rešiti država.
bambino sporočil: 1.028
[#2686416] 29.11.17 21:37 · odgovor na: 0513ANITO (#2686361)
Odgovori   +    2
Dejstvo je, da so bile predpostavke da se bi recesija nadaljevala, če je bilo jasno, da se ne nadaljuje, lažna.
anon-182066 sporočil: 11.068
[#2686452] 30.11.17 10:25 · odgovor na: kzupanc (#2686335)
Odgovori   +    2
[kzupanc]
> [vrac]
> >Čemu vse se je pripravljena odpovedati Cerarjeva vlada, da ne bi prodala NLB (a jo bo vseeno morala, prej ali slej)
>
>
> Tale EU nas tako zajebava, da bo treba zaloputniti vrata in izstopiti iz Unije. Ti birokrati nam delajo samo škodo. Vse so nam domače podkupljene hijene uničile, sedaj bi nam pa še tisto kar je ostalo pobrali. Upokojenci pa nimajo za kurjavo!

Za kurjavo nimajo zato, ker smo zmetali milijarde v banke, namesto da bi talali "denar iz helikopterja". Recimo dve leti krize po 100 evrov mesečno za vsakega državljana. Nanese 5 milijard. 4-članska družina bi dve leti prejemala 400 dodatnih evrov mesečno. Za kurjavo npr.
In ker smo v banke zmetali ta denar, ne moreš sedaj trditi, da je narobe, če pričakujemo naj te ta denar tudi vrnejo? Če NLB prodamo pod pritiskom Bruslja, za njo ne bomo dobili niti delčka tistega, kar je bilo po nepotebnem zmetano vanjo. Če pa banka ostane v lasništvu, pa bo ta lahko sama sanirala vložek. Ali pa je vseeno, če milijarde da v svoj žep kak poštni nabiralnik s Kajmanskih otokov, kak vesoljski nabiraklnik brez lastnega kapitala, ki je prhvatiziral NKBM?
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2686500] 30.11.17 14:32 · odgovor na: anon-15342 (#2686397)
Odgovori   +    0
[TadejK]
Na nek način moram priznati "slovenski trojki", da ji uspeva: svoje ključne laži ponavlja ob vsaki priložnosti in ker jaz pač nimam ne toliko priložnosti ne toliko časa, da bi vsakič repliciral vsakemu od njenih vodilnih in njihovih aparatčikov, vsem drugim v tej državi se pa očitno fučka, se na koncu precej teh laži prime ...

... in saj verjetno se bo v neki fazi začelo fučkati tudi meni. Tako kot se mi je po treh letih analiziranja in dopovedovanja, kako se pri nas zlorabljajo prisilke, ker/ko so me na koncu še nekateri obrtniki kot glavni oškodovanci začeli spraševati, kdo me plačuje, da se mi da to delati, saj da toliko dela in napora zgolj za narodov blagor pa res nihče ne bi vlagal.
Žalostno, a resnično. Za tole sranje, nevredno pol deci mlačne vode smo se botrili!?

V končni fazi ti (lahko) ostaneta dve opciji:

1. Ustaniviš svojo stranko, npr.: Pokončna Slovenija, da vsaj vidimo, kje smo,

ali

2. Svojo energijo, znanje in talent usmeriš v proučevanje, fenomene in obnašanje slovencev, v zadnjih letih odkar smo ustanovili svojo lastno državo. In kako se obnašajo. Slovenska sodobna antropologija.
Če bi v to področje vložil toliko energije, kot si v finance in bančništvo, bi že zdavnaj lahko izdal knjigo;) vabili bi te na mednarodne simpozije :) ......
1357 sporočil: 7.095
[#2686747] 01.12.17 18:21 · odgovor na: anon-15342 (#2686397)
Odgovori   +    1
Slovenska "trojka" res ni bila najbolj posrečena samo ona ni vzrok temveč posledica oziroma so bili prisilni gasilci v danih razmerah. Glavna krivca za nastali položaj sta ostala praktično nedotaknjena in to sta Janša in Pahor in njuni vladi med leti 2005 do leta 2011. Onadva sta krivca ampak njiju dveh nihče ne napada, sta praktično nedotaknjena in se sončita na svojih političnih funkcijah, Pahor kot predsednik države Janša pa kod lider opozicije v parlamentu.
1357 sporočil: 7.095
[#2686748] 01.12.17 18:28 · odgovor na: bambino (#2686415)
Odgovori   +    1
Država je morala reševati te banke ker jim je s svojo regulativo omogočila da so lahko poslovale na takšen način, ki je leta 2008 pripeljal do kraha. Nobena od reševanih finačnih institucij ni bila obtožena s strani ameriškega državnega tožilstva za kakršne koli malverzacije ali kršitve tedaj veljavne zakonodaje. In glavni krivci za to katastrofo niso bankirji temveč tisti, ki so v kongresu in senatu izglasovali takšno zakonodajo, ki je dovoljevala rabote ( bančno investicijske sheme v slogu ponzzijeve sheme) ki so na koncu pripeljale do kraha.
Endimion sporočil: 10.350
[#2686802] 02.12.17 10:11 · odgovor na: 0513ANITO (#2686361)
Odgovori   +    2
V bistvu cakamo da nm povedo n kk nacin so navrednotili te luknje.

Pa tudi brez tega so te zaveze bolj tako.. kaj pa lahko naredijo? Nas vrzejo iz kluba? Come on.

Italija je prekršila vse zive zaveze okoli MPS. Nemcija Maastrichtske.

Banke naj dajo lepo nazaj kar smo jim bili dali in to je to.

Pa ce vse skup res prodamo in se poplacamo v celoti bo tveganje prihodnjih morebitnih sanacij docela asimetricno. Dobicki privatnemu lastniku. Ko banka zaruzi, pa prinese kljuce od nje na MF pa rece tle jo imate, jaz se ne grem vec.

In potem bo kaj drugace? Nic le mal bl bomo jezni na kapitalisticne prasce.

Strani: 1 2