Strani: 1

pobalin sporočil: 14.456
[#2685992] 27.11.17 11:55
Odgovori   +    0
The Walmart Food Safety Collaboration Center (WFSCC) today launched its new “Innovation Pipeline” initiative. Aimed at seeking and supporting promising projects that advance food safety in China, the initiative was announced at the Center’s Innovation Collaboration Forum and One Year Anniversary Celebrations in Beijing. With the theme of “Accelerating Innovation through Collaboration”, the event was attended by Chinese and U.S. government officials, leading food safety experts, business leaders from the food industry, as well as WFSCC’s partners, grantees and supporters.
mp.weixin.qq.com/s/T...Ag7z66_WDg
Da se to zadevo postavi v malo bolj realno perspektivo:
IBM Forges Blockchain Collaboration With Nestlé & Walmart In Global Food Safety
www.forbes.com/sites...953bc53d36
Here’s a peek at Wal-Mart’s game-changing plan to trace food from China’s farms to store shelves
Walmart launched the food quality collaboration a year ago, promising to invest US$25 million by 2020 to encourage technological innovation in Chinese food safety.
Wal-Mart is using blockchain technology co-developed by tech giant IBM. In May, it successfully validated the use of the technology by being able to successfully trace pork products from one farm owned by Chinese meat producer Jinluo, to a Walmart distribution centre in the capital, Beijing. It has also run similar pilots in the US to trace mango from plant to store shelf.
www.scmp.com/busines...inas-farms
anon-111103 sporočil: 797
[#2686100] 27.11.17 20:48 · odgovor na: pobalin (#2685992)
Odgovori   +    0
V kakšnem smislu je perspektiva bolj realna? Meni se zdi noro dobro, da je Walmart prepoznal potencial v slovenskem blockchain startupu na področju sledljivosti živil.
pobalin sporočil: 14.456
[#2686135] 28.11.17 08:24 · odgovor na: anon-111103 (#2686100)
Odgovori   +    0
[xelle2000]
V kakšnem smislu je perspektiva bolj realna?
V tem, da se vidi še, kdo so drugi igralci na tem igrišču.
Meni se zdi noro dobro, da je Walmart prepoznal potencial v slovenskem blockchain startupu na področju sledljivosti živil.
Tudi meni. In bi bilo noro dobro, če bi npr. Walmart & IBM & co. odkupili njihov projekt kot komplementarnega njihovim projektom ali bolj obetavnega od njih. Ampak to je sfera, kjer noro hitro zmaga nad dobrim.
anon-111103 sporočil: 797
[#2686152] 28.11.17 09:23 · odgovor na: pobalin (#2686135)
Odgovori   +    0
Misliš IBM? Vprašanje kaj konkretno dela IBM na tem področju in ali IBM misli to delati na public blockchainu (brez decentrliziranih tokenov to pač ne bo šlo). Kakorkoli slovenski Origintrail so vključili v sodelovanje.
pobalin sporočil: 14.456
[#2686168] 28.11.17 10:12 · odgovor na: anon-111103 (#2686152)
Odgovori   +    2
[xelle2000]
Misliš IBM? Vprašanje kaj konkretno dela IBM na tem področju in ali IBM misli to delati na public blockchainu (brez decentrliziranih tokenov to pač ne bo šlo).
Ja, resno se sprašujem, kaj lahko IBM v takšni konkurenci sploh ponudi Walmartu in kako. :-)
Kakorkoli slovenski Origintrail so vključili v sodelovanje.
Kaj to pomeni? Da ponavljaš del stavka iz tega promočlanka: "največja trgovska veriga Walmart pa je OriginTrail sprejela v svoj program inovacij na področju varne hrane"? Da si razumel trditev "Selected projects will receive financial or in-kind support from the WFSCC and its partners"?

Bi to spravil skupaj z napovedjo decembrske prodaje kriptožetonov za financiranje projekta? Da Walmart & partners nočejo dati dovolj denarja za razvoj nagrajene rešitve te skupinice? Se pravi, da veliki Ameri s pajdaši iz ogromne Kitajske dajo samo drobiž in "in-kind" podporo? Napovedana "prodaja kriptožetonov" ni nič drugega kot nov evfemizem za metodo kraudsorsinga, ki so mu "trendovski" pisuni še včeraj vzklikali pod imenom kickstarter ipd.

Naj bo jasno, da (tudi) tej ekipi želim in privoščim uspeh. Znorim pa, ko/če dobim občutek, da me imajo s servilnim posredovanjem deželnih medijev in z raznimi topšit spini za norca. Impresioniralo bi me, če bi pronicljiva urednica Agrobiznisa tukaj opisala npr., kako so v kitajskem projektu Yimishiji rešili tiste probleme svojega modela, ki so jih ugotovili pri propadlem domačem projektu foodko.si in jih je opisala januarja: agrobiznis.finance.si/8853059
pobalin sporočil: 14.456
[#2686181] 28.11.17 10:56 · odgovor na: anon-111103 (#2686152)
Odgovori   +    2
[xelle2000]
Kakorkoli slovenski Origintrail so vključili v sodelovanje.
Evo, ima tri godine otkad je snimljen razgovor PR manežerke SAE Institute Beograd o velikoj nagradi za taj projekat i tako dalje.
www.b92.net/tehnopol..._id=924198

Pa tale napoved v Dnevniku:
To jim bo pomagalo pri vstopanju na tuje trge, v prvi vrsti na italijanskega in avstrijskega, pravita ustanovitelja podjetja Žiga Drev in Tomaž Levak. Sistem v prvi fazi testirajo z mlekarno Celeia.
www.dnevnik.si/1042743223
Kako jim je v zadnjih treh letih uspelo vstopiti na nove trge, v prvi vrsti na avstrijskega in italijanskega ter tržiti doma (Celeia, PP, Eta), kažejo poslovni podatki firme PROSPEH, poslovne storitve in digitalne rešitve, d.o.o. Cinik bi rekel, da firma z dvema zaposlenima svoj domnevno naraščajoči denarni tok preusmerja v kripto kanale... ali pa še vedno živi predvsem samo zaradi inkubacije v raznih subvencijah in investicijah. Tekači na dolge proge?
2013 / prodaja: 10.000,00 EUR
2014 / prodaja: 31.943,00 EUR / država: 25.000,00 EUR
2015 / prodaja: 17.220,00 EUR / država: 75.465,00 EUR
2016 / prodaja: 7.839,00 EUR / država: 11.649,00 EUR
erar.si/prejemnik/60...a-porocila
Za 1. december napovedano prodajo kriptožetonov so očitno prestavili za poldrugi mesec:
Presale starts in
48 days 1 hours 35 minutes 46 sec
origintrail.io/token-sale/
pobalin sporočil: 14.456
[#2686184] 28.11.17 11:11 · odgovor na: (#2686173)
Odgovori   +    3
[rename]
Ce je blokčejn je ziher kul.
Karkoli, samo da se ljudje ne bi zavedli, v kakšni globoki prelomnici smo se znašli, iz katere ni videti vsaj približno konsenzualnega izhoda.
Me zanima kdaj bo kdo razpisal ICO za zdravo kmecko pamet, da bi kdo razmislil, kaj je napisal v clanek.
Zdrava pamet? Tukaj? Zdaj? Zdrava pamet po kmečki logiki bi narekovala, da Mlekarna Celeia, Eta in Perutnina Ptuj naredijo skupno PR akcijo, v kateri pokažejo, kako ta aplikacija sledljivosti deluje v praksi, da bi novinarje in javnost prepričali v nadstandardnost svojih produktov. Zakaj tega ne naredijo? Ker so danes drugi časi. Gre za frazeološko zgrajeno votlo meglo in prazen dim. Kot pri serijskem podjetniku Marku Fileju s svetsko spletno telovadnico, ki je na koncu postala domačijski projekt Vzajemne.

Danes moraš biti orto nategun ali pa selebriti, ki za lep denar svoje ime posoja za lišpanje rabot nategunov. Priloge in portali Financ so pa "mojstri ličenja" te realnosti.
anon-111103 sporočil: 797
[#2686277] 28.11.17 21:35 · odgovor na: pobalin (#2686168)
Odgovori   +    1
Hvala za link do tega foodko članka. Meni se zdi tale Origintrail še vedno super zadeva, ki prek blockchain tehnologije logično rešuje zadeve, ki jih tale Foodko niti v sanjah ni mogel. Glede na whitepaper in podporo walmarta ter posamezne advisore, se mi zdi zadeva zelo zanimiva. Sicer pa, ob vseh možnih ICOtih jih res nisem videl veliko, ki bi jih Walmart podprl. Ne vem zakaj bi jih financiral, če pa ravno centralizirano financiranje po definiciji uniči cel projekt, ki temelji na decentraliziranosti node-ov.

Kakorkoli, bistveno več skepse sem se naposlušal leta 2014 o ICOtu ethereuma, pa sem se na srečo zanesel na svoje lastno raziskovalno delo in sem vložil po 30 centov za eth.
pobalin sporočil: 14.456
[#2686281] 28.11.17 22:33 · odgovor na: anon-111103 (#2686277)
Odgovori   +    2
[xelle2000]
Kakorkoli, bistveno več skepse sem se naposlušal leta 2014 o ICOtu ethereuma, pa sem se na srečo zanesel na svoje lastno raziskovalno delo in sem vložil po 30 centov za eth.
Ja, to je v redu, raziščeš, pretehtaš, razmisliš, magari vklopiš še intuicijo in se odločiš. Potem pa žanješ ali pa tudi ne.
pobalin sporočil: 14.456
[#2696454] 05.02.18 15:06 · odgovor na: pobalin (#2686181)
Odgovori   +    1
[pobalin]
Za 1. december napovedano prodajo kriptožetonov so očitno prestavili za poldrugi mesec:
> Presale starts in
> 48 days 1 hours 35 minutes 46 sec
> origintrail.io/token-sale/
Zdaj vidim, da so jo po lastnem poročanju spravili skozi v drugi polovici januarja.
On this day, two important milestones were met — OriginTrail reached the presale hard cap ($10 mm) and as the crowdsale continued the overall project hard cap ($22.5 mm) as well.
all the numbers shared in this blog post were calculated according to our pegged ETH: USD ratio 1 ETH = 1,255.00 USD
medium.com/origintra...a00c6f5673
Kot razumem, niso zbirali USD ali EUR ampak ETH, zneski v USD pa so izračunani po dani pariteti. Ne vem pa, ali so zbran kripto denar takoj pretopili v bolj oprijemljivega, ki služi plačevanju nekripto računov. Z drugimi besedami: kaj za tak projekt pomeni velik padec vrednosti zbranega kripto denarja, če pa imajo večino stroškov najbrž v realnem denarju. Naj spomnim, da so 22,5 MUSD zbrali pri pariteti 1 ETH = 1.255 USD, danes pa je ta menda padla na cca 786 USD za ETH, alora za skoraj 38%.
markets.businessinsi...es/ETH-USD

In kako potem uresničiš velikopotezni projekt, iz katerega v manj kot dveh tednih izpuhti dobrih 11 MUSD?
najobj sporočil: 31.867
[#2696458] 05.02.18 15:25 · odgovor na: pobalin (#2696454)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 05.02.2018 15:28
[pobalin]
> [pobalin]
> Za 1. december napovedano prodajo kriptožetonov so očitno prestavili za poldrugi mesec:
> > Presale starts in
> > 48 days 1 hours 35 minutes 46 sec
> > origintrail.io/token-sale/

Zdaj vidim, da so jo po lastnem poročanju spravili skozi v drugi polovici januarja.

> On this day, two important milestones were met — OriginTrail reached the presale hard cap ($10 mm) and as the crowdsale continued the overall project hard cap ($22.5 mm) as well.
> all the numbers shared in this blog post were calculated according to our pegged ETH: USD ratio 1 ETH = 1,255.00 USD
> medium.com/origintra...a00c6f5673

Kot razumem, niso zbirali USD ali EUR ampak ETH, zneski v USD pa so izračunani po dani pariteti. Ne vem pa, ali so zbran kripto denar takoj pretopili v bolj oprijemljivega, ki služi plačevanju nekripto računov. Z drugimi besedami: kaj za tak projekt pomeni velik padec vrednosti zbranega kripto denarja, če pa imajo večino stroškov najbrž v realnem denarju. Naj spomnim, da so 22,5 MUSD zbrali pri pariteti 1 ETH = 1.255 USD, danes pa je ta menda padla na cca 786 USD za ETH, alora za skoraj 38%.
markets.businessinsi...es/ETH-USD

In kako potem uresničiš velikopotezni projekt, iz katerega v manj kot dveh tednih izpuhti dobrih 11 MUSD?
... eh, lepo izdaš nove ICO-te, pa je problem rešen ...

P.S.: kot jaz razumem, so čisto vsi ICO-ti financirani (= dobesedno zakriptirani) v kriptovalutah, ki jih potem na Financah veselo preračunavajo v prave dolarje ali evre ... khmm, po možnosti po najvišjih tečajih ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2696539] 05.02.18 22:48 · odgovor na: najobj (#2696458)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [pobalin]
> Naj spomnim, da so 22,5 MUSD zbrali pri pariteti 1 ETH = 1.255 USD, danes pa je ta menda padla na cca 786 USD za ETH, alora za skoraj 38%.
> markets.businessinsi...es/ETH-USD
> In kako potem uresničiš velikopotezni projekt, iz katerega v manj kot dveh tednih izpuhti dobrih 11 MUSD?

... eh, lepo izdaš nove ICO-te, pa je problem rešen ...
Topčider solution? Zdaj vidim, da je ETH padel na 727 USD, torej so že ob 42% kapitala, ki so ga zbrali pred slabima dvema tednoma. Dečki so na toboganu hiperinflacije, ki so jo do zdaj poznali kvečjemu iz ljudskega izročila in zgodovine. Kje je Hjalmar Schacht, ko ga človek rabi. :-)
anon-111103 sporočil: 797
[#2696911] 07.02.18 13:13 · odgovor na: pobalin (#2696539)
Odgovori   +    2
Softcap za projekt so imeli na 5 mio za 2 letni roadmap. Eth bi moral pasti na manj kot 100, da bi projekt bil ogrožen. Sicer pa je kljub krahu na kripto trgu, trenutna borzna cena za TRAC 2,5 kratnik ICO. In OT ima 20 % TRAC za liquidity. Torej, če jim 5 mio zadostuje za 2 leti in bodo delali dobro ter bo vrednost TRAC rasla, ne bi smelo biti problemov tudi če ETH pade pod 100 usd, ker bodo lahko prodali del tokenov.

Je pa lepo, da te skrbi za slovenski projekt.
pobalin sporočil: 14.456
[#2696922] 07.02.18 14:17 · odgovor na: anon-111103 (#2696911)
Odgovori   +    0
[xelle2000]
Je pa lepo, da te skrbi za slovenski projekt.
Ja, to je edina točka, kjer me zadeva zanima. Na lovišča finančnih špekulantov, hazarderjev in semtertja kakšnega lopova se ne spoznam, in dokler me ne stanejo, me niti ne zanimajo.
Ko gre pa za projekt nečesa potencialno koristnega in unovčljivega in izvozljivega, sem pa takoj za. Ker pomislim, da je to ena šansa za produktivno zaposlitev naših otrok. Pa hvala za razlago.

Strani: 1