Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

1011Arist sporočil: 1.046
Zadnja sprememba: 1011Arist 23.11.2017 20:25
[FIN-311684]
> [1011Arist]
> > [FIN-311684]
> > > [inflacija123]
> > > Kaj je narobe z javnim sektorjem in kaj je narobe s tem, da so ljudje plačani za svoje delo? Javni sektor je del ekonomije v kateri kroži količina denarja. Vse ostalo je ideološko nakladanje. Javne storitve so pač regulirane in tako je tudi prav, drugače bi šle cene storitev v nebo in imeli bi deželo revežev na eni strani in bogatunov na drugi strani. Na žalost so sindikati v gospodarstvu brezzobi tigri in nimajo jajc, to je edina razlika, v kvaliteti sindikatov torej.
> >
> > Javni sektor je preveliki in predrag...Še enkrat (copy)..S singapursko učinkovitostjo porabe izdatkov javnega sektorja bi lahko Slovenija več kot prepolovila velikost javnofinančnih izdatkov s sedanjih 45 na okoli 20 odstotkov BDP in pri tem ohranila nespremenjeni obseg in kakovost javnih storitev...Preberimo še enkrat 10 let stari članek »Simptomi neučinkovitega javnega sektorja« na: www.finance.si/156091
>
> Daj lepo te prosim, premisli, če zmoreš, ko se znebiš nekih številk, s kateremi nas potem vztrajno posiljuješ.
> www.mf.gov.si/filead...r_2017.pdf
> Prebrati je treba teh dobrih 110 strani in jih razumeti, da lhko smiselno komentiraš, ti pa zgolj smetiš.
> Letošnji konsolidirani dohodki javnega financiranja bodo okoli 17 milijard € in BDP okoli 43 milijard €, tako da bodo letos javnofinančni izdatki cca. 39,5% BDP, mimogrede tudi lanski niso bili 45 ampak 40,8 %!
> Slovenija lahko prepolovi javnofinačne izdatke, če ukine pokojnine in zdravstvo!
> Ti sicer tega ne boš nikoli razumel, kljub temu, da sem ti to razlagal že velikokrat, da bi v naslednjem koraku, še isto leto, ta val zadel tebe "podjetnika", saj bi kpnamoč padla za teh 8,5 milijard in posledično BDP za 14 milijard in v blagajnah javnega financiranja bi bilo 5,5 milijard € manj kot ob začetku tvoje operacije. Skratka tvoj predlog je, da ukinemo pokojnine in zdravstvo in s tem prihranimo 3 milijarde €!!!!

Ne pozabi še enkrat prebrati članka in boš videl, da je Bruselj (ne jaz!) rekel, "ker smo imeli dolgoletni primanjkljaj, je treba opraviti strukturni napor – poenostavljeno to pomeni, da je treba nižati izdatke". Jaz to berem, da je potrebno znižati javne izdatke, po domače stroške javnega sektorja.

Daj si kdaj tudi kaj preberi in ne samo lapat! Učiti se, Učiti se....
Strukturni napor je pogruntavščina Bruslja podobna izračunu bančne luknje v Slvoeniji in izhaja iz Pakta o stabilnosti in rasti!
Po posebni "metodologiji", ki ima vrsto pomanjlkjivosti, kot pri izračunu bančne luknje v Sloveniji se "ugotovi", kakšna bi bila gospodarska rast v Sloveniji, če bi bila proizvodna vrzel nič. (to poenostavljeno pomeni, neko normalno število brezposelnih in normalna izkoriščenost proizvodnih kapacitet) V letu 2007 ali osem smo imeli pri nas dodatno zaposlenih 60.000 tujcev in breposelnost na ravni 55.000 ljudi in veliko izkoriščenost strojev, zato so se podjetja zadolžila za 8 milijard, za obnovitev kapacitet. V tistih razmerah je sedaj za nazaj jasno, da smo imeli "takoimenovano pozitivno vrzel".
Danes pa je stanje vesoljsko daleč od tistih razmer. Še vedno imamo 82.000 brezposelnih, kar pomeni, da je delovno aktivnih bistveno manj kot pred 10 leti in tudi investira se ne tako divje, kar pomeni da so tudi kapacitete normalno izkoriščene.
Res je, da imamo zelo visoko gospodarsko rast, toda mnogo kazalcev kaže, da je dolgoročno vzdržna in ne posebej pregreta.
Ker to ni neka eksaktna znanost se je Bruselj zelo hitro premislil in najprej trdil, da je naša letošnja rast 1 o.t. nad vzdržnostjo in pred nekaj dnevi za povečano gospodarsk rast glede na napovedi rekel, da je zgolj 0,6 o.t. nad dolgoročno vzdržnostjo (ničelno proizvodno vrzeljo).
Mramor je kot dober ekonomist Bruselj pred dvemi leti nagnal v kozji rog, pri njihovem blejanju čez prst o strukturne naporu.
Metodologija za to je zanič in sedaj nam na podlagi te metodologije neki bruseljski birokratek nekaj grozi kot 2. ali tretji najuspešnejši državi po rasti BDP, naj že izvedemo take ukrepe, ki bodo zmanjševali rast (koko podobno z BS in letom 2013).

Skratka nihče še najmanj pa nek bruseljski nižji uradniček nima sposobnosti napovedati prihodnosti. Kako jo napovedujejo za Slovenijo, sem že nekajkrat pokazal z izračuni, kako so jo napovedali pri bančni sanaciji, je tudi znano.

In nato ta uradniček na podlagi teh "čez prst ocen", ki so jih pripravili neki noname, ki so vedeževalci za Bruselj, izračunajo naš strukturni napor.

NE ME ZAJEBAVAT!

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2685545

Strani: 1

crt sporočil: 27.194
[1011Arist]
Daj si kdaj tudi kaj preberi in ne samo lapat!
proso je taj voz, ce je sploh kdaj bil :)
anon-317028 sporočil: 30.415
[1011Arist]
> [FIN-311684]
> > [1011Arist]
> > > [FIN-311684]
> > > > [inflacija123]
> > > >
>
> Ne pozabi še enkrat prebrati članka in boš videl, da je Bruselj (ne jaz!) rekel, "ker smo imeli dolgoletni primanjkljaj, je treba opraviti strukturni napor – poenostavljeno to pomeni, da je treba nižati izdatke". Jaz to berem, da je potrebno znižati javne izdatke, po domače stroške javnega sektorja.


Daj si kdaj tudi kaj preberi in ne samo lapat! Učiti se, Učiti se....
In nato ta uradniček na podlagi teh "čez prst ocen", ki so jih pripravili neki noname, ki so vedeževalci za Bruselj, izračunajo naš strukturni napor.

NE ME ZAJEBAVAT!
No ja, če bi to pripravili nekakšni "noname" niti vlada ne bi o tem razpravljala niti Finance pisale.

Strani: 1