Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
[inflacija123]
Da bi bilo še več brezposelnih? Ja, ok, to bi bilo smiselno, če bi se uvedel UTD. Dokler bodo pa ljudje živeli od plač,je treba v robotiziranem svetu, kjer delo postaja vse redkejša dobrina, skrbeti za delovna mesta. Denarja je namreč več kot dovolj, človeštvo že dolgo proizvaja več, kot potrebuje, zato mi ni jasno, zakaj bi morali ljudje živeti v revščini le zato, da bi nekateri imeli namesto 1mlrd na računu 100mlrd. Kaj si bo z 100mtrd lahko nekdo privoščil več kot z 1mlrd? Ok, mogoče bo odšel s svojo odpravo na drugi planet, si ga prisvojil in postal še bolj bogat. Zakaj že? Pa smo pri smislu življenja, ga iskati v sadizmu in mazohizmu ali uživati v lepem življenju. Ti očitno iščeš sadistične užitke, navijanje, tekmovalnost in podobne barbarizme. Mogoče si pa mazohist in ti višanje standarda in večanje blaginje doma ne ustreza. Bog ve, ni ti lahko.
Jaz sem samo podjetnik, celo življenje v gospodarstvu in na trgu, ki zase in svoje delavce redno plačujem prispevke in seveda plače, davke...in opazujem sadistične užitke Štruklja in sindikatov javnega sektorja in seveda višanje standarda in večanje blaginje zaposlenih v javnem sektorju, ki imajo vedno več, mi pa v gospodarstvu vedno manj. Poglej, ne dolgo nazaj sem plačeval 17% davek na dohodek, danes plačujem 19% davek, torej, na 100 tisoč dobička sem prej plačal 17 tisočakov, danes plačujem 19 tisočakov in namesto, da tadva tisočaka porabim sam ali s svojimi delavci, me država oropala in ta denar dala štrukljevim parazitom, da lažje uživajo v lepem življenju. Torej, jaz tega denarja nimam več...In naj zaradi tega od navdušenja na rit padem?