Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
Zadnja sprememba: bc123a 10.10.2017 09:04
[crt]
trenutno po mojem razgledovanju ni takega ocitnega kanarcka, kot je bil spillover ameriske kisle juhe na tistih prvih par nemskih bank poleti 2007. lahko da cez 5 min bo, ne vem :)
Kaksen spillover? Jaz sploh nisem govoril o tem, ampak o onem slavnem grafu ki je kazal schedule ARM resetov v ZDA. Za spillover iz US v EU na nemske banke poleti 2007 prvic slisim :)

Hotel sem reci: 2007 sem bil totalno notri v tem, bral vse zive bloge, in zakljucek da se ona posojila morajo razkantati je bil ociten, obenem pa smo imeli se fajn koledar za prihodnost, kdaj se bodo :)

Morda je tudi sedaj kaj taksnega ocitno, pa zal nimam casa da bi v tistem prezivel nekaj ur na dan. Ti in Gustl pravita da, tudi ce si not v tem in gledas vse zivo, da ni ocitnih outlierjev v negativni smeri? Torej VSE harmonicno raste in kaze da bomo se 3 leta v harmoniji?

Ja, potem je to se slabse. VSE se bo razkantalo, ob nedolocenem trenutku na nedolocenem kraju kot katalizator :)

Eden od scenarijev:

- katalonija razglasi neodvisnost. mediji proslavljajo.
- bosanski srbi dobijo idejo. mediji malo manj proslavljajo.
- severni "padanci" oz ene tri njihove pokrajine dobijo vsak svojo idejo. mediji zaskrbljeni, investitorji tudi.
- cali dobi idejo v ZDA. armaggeddon.

v tem scenariju kim jong una niti ne rabis.

Centralne banke pa maxxed out na obrestnih merah in ravno uspele nekoliko zmanjsati zlivanje denarja na trg v obliki QE. Pa po bilancah marsikje najvecji shareholderji gospodarstva.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2677915

Strani: 1

kzupanc sporočil: 10.519
Trenutno je prisotno napihovanje številnih balonov zaradi preveč poceni denarja. Za hitro sesutje so pa zrele kriptovalute. Vedno pa lahko ena motnja sproži plaz. Ali pa se samo malo podrše, pokadi in umiri. Do nadaljnjega.

p.s.: Ne me resno jemat, ker nič ne analiziram, samo berem novice, pa malo razmišljam.
crt sporočil: 27.193
Zadnja sprememba: crt 10.10.2017 11:06
[bc123a]
Kaksen spillover? Jaz sploh nisem govoril o tem, ampak o onem slavnem grafu ki je kazal schedule ARM resetov v ZDA. Za spillover iz US v EU na nemske banke poleti 2007 prvic slisim :)
v evropi sta najprej ckrnili dve manjsi nemski banki, ki sta se nabutali ameriskih prepakiranih kreditov. ker nemci so tako konservativni in preudarni, da se jim je dalo prodati lih karkoli, samo da je gor pisalo to je super carski paket. (kot je bilo kasneje skoraj dobesedno povedano v enem naknadno odkritem posnetku pogovorov med irskimi bankirji, ce se spomnis.) potem je bil pa ze northern rock.
Morda je tudi sedaj kaj taksnega ocitno, pa zal nimam casa da bi v tistem prezivel nekaj ur na dan. Ti in Gustl pravita da, tudi ce si not v tem in gledas vse zivo, da ni ocitnih outlierjev v negativni smeri? Torej VSE harmonicno raste in kaze da bomo se 3 leta v harmoniji?
izhodisc za to, da bi lahko slo nekaj narobe, je kolkor ces. to ni nikakrsen problem, je trivialno, ne rabis nevemkaksne domisljije, so iztocnice vsak dan, tudi ce jih posebej ne isces. ni pa nekih ocitnih takih primerov, da bi rekel tule se v praksi razpoka, povzrocena s tem procesom, ze odpira in hkrati je dovolj velika, da se lahko globalno cuti.

ne, ne raste harmonicno vse, so celotni sektorji, ki so v kurcu, recimo naftasi in retailerji oziroma se zlasti njihovi landlordi. ampak bodo (kot vidimo) tezko samostojno vse s sabo dol potegnili. (ajd ce bi se pogovarjali samo o sloveniji, ki je sestavljena iz mercatorja, petrola in krke)
Pa po bilancah marsikje najvecji shareholderji gospodarstva.
lej, marx II, tisti originalni evolucijski :)

Strani: 1