Strani: 1 2

anon-204390 sporočil: 13.528
[#2669853] 28.08.17 16:56 · odgovor na: bc123a (#2669735)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [vickibedi]
> > [bc123a]
> > > [vickibedi]
> > > So what ? Reciklirana ideja pač. Kaj pa je Čipolo drugega kot čista reciklaža, pa vseeno deluje.
> >
> > Seveda, slovenci samo malo "stisnemo" pa lahko v kos damo celotno svetovno konkurenco. Dajnomir. To je najslabsa varianta naivnega nacionalizma.
> >
> > Izdelkov kot je Cipolo je cel kup in vsi delajo priblizno enako. Zmagal bo tisti, ki bo za sabo imel ali najmanjse stroske ali kapital za osvojitev trga.
>
> Ok, ampak nikjer ne piše da mora biti najpodjetniška ideja nekaj popolnoma izvirnega. Ideja je lahko tudi že nekaj kar obstaja, pa kljub temu uspe na trgu, kot praviš sam , če je le proizvodnja optimizirana in če uspejo osvojiti en del trga. Res novih/izvirnih podjetniških idej danes vidiš zelo malo.

Pri zadevah, ki imajo mocno raziskovalno komponento, je pac tako da je nekdo, ki je v to vlozil solidno dosti laboratorijskega dela, verjetno zadevo patentiral.

Potem je vse kul, samo licenco uporabo patentirane resitve moras odkupiti. Ce ti jo nosilec pac hoce sploh prodati.
Ja seveda, če je idejo sploh patentiral, ker patentiranje ni ravno poceni.
bc123a sporočil: 48.253
[#2669868] 28.08.17 19:08 · odgovor na: anon-445804 (#2669825)
Odgovori   +    5
[azvonar]
Pozdravljeni,
upam, da še nisem prepozen. Morda ste pričakovali, da je zaviranje klimakteričnega sadja z absorpcijo etilena iz atmosfere nekaj, kar smo sami ugotovili, vendar temu ni tako. Z vami se strinjam, poleg tega pa se opravičujem, če ste dobili občutek da želimo to predstaviti, kot naš izum.
Hvala za odgovor, vendar se ni treba opravicevati vam! Upam da je vseskozi bilo jasno, da me moti predvsem slampasto delo novinarke oziroma celo urednice. Vam ne placam nic. Financam placam narocnino :)

Vsekakor pa upam, da je to bila pomembna lekcija (vsem nam), ki ima naslednje tocke:

1) Nikoli ne zaupaj da bo novinar zapisal tisto, kar hoces prenesti javnosti
2) Novinar ima svojo agendo, ki ni nujno koristna za nadebudno podjetje, ali pa mu celo skoduje

Jaz bi se enkrat poudaril, da je neresno od urednika taksne rubrike, da si ne vzame pet minut za google in se pripravi na tematiko, o kateri bo pisala clanek. Potem bi vam lahko ze na zacetku zastavila vprasanja glede patenta, pa tehnologij, ki ze obstajajo, in tako naprej. In bi clanek izpadel veliko bolje.

Namrec, Finance imajo agendo, o kateri sem ze enkrat pisal, da je vse enostavno (sploh pa high tech), samo dobro idejo moras imeti, skratka, slovenci imamo svetu pokazat samo enega govorecega macka zato, ker smo premalo podjetni.

Jaz prekleto dobro vem, da to ni res, verjetno pa ste to tudi vi izkusili na svoji kozi. Samih idej je ko listja in trave. Ljudi, ki so sposobni na njih delati je se precej manj, no, denarja pa odvisno od tega kako dobro napihnes zgodbo. Ampak za resen produkt se nimas kaj igrackati z nekaj 1000 evri, kot jih tipicen "izumitelj" lahko napraska.

Finance pa poskusajo ves cas dokazovati, da je ovira samo to da slovenci nismo dovolj podjetni. Zato je tudi novinarka pripravljena verjeti, da je trop srednjesolcev izumil nekaj, kar cela prehrambena industrija ni znala.

In to je zalostno.

Torej, vse najboljse pri vasi podjetniski poti in pazite se novinarjev :)
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2669876] 28.08.17 19:29 · odgovor na: pobalin (#2669722)
Odgovori   +    0
[pobalin]
> [bc123a]
> Dobro novinarji. A moramo res forumasi delati due diligence?

Če že želite, nihče pa vas ne prosi ali sili. Itak se pa zaradi komentarjev nič ne izboljša, prej gre na slabše. Franklovski zavod Crvene Finance itak objavlja samo plačane, dirigirane in frendovsko zmenjene vsebine, večinoma skupaj zmetane s tremi prsti leve roke.

Da Špelca niti po tem, ko si jo zaradi šlamparije po prstih, ne zna v dodanih treh vrsticah izgovarjanja prav napisati kalijev permanganat, jasno kaže, da v Delavskem domu absolutno velja "kakva plata, takva naj-ideja".

Še frišen komentar na Mister Džirlo džurnalizem, ki ga zganjajo tukaj (samo za bedake in konje): forum.finance.si/?m=...583&single
Džirlo je bil car, se spomnim, ko je pred leti vletaval v diskoteko so zarolali tale komad:
www.youtube.com/watc...4nPBNL3D0E
in potem je imel en svoj performans - Džirlo in dve soplesalki :)
bc123a sporočil: 48.253
[#2669895] 28.08.17 21:07 · odgovor na: anon-207617 (#2669838)
Odgovori   +    0
[NemirniTujec]
Zdaj tega nobena oblast ne zeli, dokler je izvoljena od mnozice. Mnozica ne zeli biti bolj produktivna. Ce bo oblast zares odgovarjala samo super eliti, pa bo mnozice ucinkovito in produktivno sterala v futuristicna koncentracijska taborisca, s pomocjo uporabe znanstvenega napredka. Si morebiti gledal serijo black mirror na Netflixu? Please do and share your thoughts.
Gledal, ne vseh delov, prve 4 se mi zdi...
pobalin sporočil: 14.456
[#2669896] 28.08.17 21:09 · odgovor na: anon-207617 (#2669840)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: pobalin 28.08.2017 21:27
[NemirniTujec]
Hm... da nikar slucajno resno mislis? Spostovani starosta, predsednik US of A je donald trump. To je sodobni svet, in cisto vseeno mu je, ce vam ni vsec.
Glej, mladenič, jaz se celo življenje otepam ideologije in religije in mi je v tem strašnem boju na požiralniku idealizem edino oprijemalo, pa še to je drobna bilka. Cinizem, sarkazem in take stvari imam samo za občasno tolažbo, npr. namesto litra šnopca.

Ker imam to prekleto nagnenje k idealizmu, tudi resno verjamem vanj. Verjamem, da brez nekih idealov in vrednot človeštvo hitro zdrkne nekam... kamor očitno drči zdaj.
Spremljava za romantike:
m.youtube.com/watch?...RNYqsMIbg0
Terry Hall? OMG, da je imel tako čudno mladost? :-)
Hall je po absolviranju adolescence romantično naredil pravo romantično spremljavo za taprave ostarele romantike:
www.youtube.com/watc...8oqKyVW978
pobalin sporočil: 14.456
[#2669897] 28.08.17 21:11 · odgovor na: (#2669847)
Odgovori   +    3
[kajulci]
Sej ostalo ti je pa že nemirni razložil :)
Jaz pa njemu. :-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2669901] 28.08.17 21:25 · odgovor na: anon-204390 (#2669876)
Odgovori   +    3
[vickibedi]
Džirlo je bil car, se spomnim, ko je pred leti vletaval v diskoteko so zarolali tale komad:
www.youtube.com/watc...4nPBNL3D0E
in potem je imel en svoj performans - Džirlo in dve soplesalki :)
Jeste. Džirlo je bil top šit čefur pri nas, ko je mali Magnifico še gulil solfeggio. :-)
Džirlo twist, Vis diamanti:
www.youtube.com/watc...N6niJ2ez40
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2669974] 29.08.17 13:24 · odgovor na: pobalin (#2669896)
Odgovori   +    1
[pobalin]
> [NemirniTujec]
> Hm... da nikar slucajno resno mislis? Spostovani starosta, predsednik US of A je donald trump. To je sodobni svet, in cisto vseeno mu je, ce vam ni vsec.

Glej, mladenič, jaz se celo življenje otepam ideologije in religije in mi je v tem strašnem boju na požiralniku idealizem edino oprijemalo, pa še to je drobna bilka. Cinizem, sarkazem in take stvari imam samo za občasno tolažbo, npr. namesto litra šnopca.

Ker imam to prekleto nagnenje k idealizmu, tudi resno verjamem vanj. Verjamem, da brez nekih idealov in vrednot človeštvo hitro zdrkne nekam... kamor očitno drči zdaj.

> Spremljava za romantike:
> m.youtube.com/watch?...RNYqsMIbg0

Terry Hall? OMG, da je imel tako čudno mladost? :-)
Hall je po absolviranju adolescence romantično naredil pravo romantično spremljavo za taprave ostarele romantike:
www.youtube.com/watc...8oqKyVW978
Med idealizmom in ideologijo je treba previdno krmariti. Tvoje tepezkanje novinarjev in pricujoce zelje forumasev po izobcenju 75% volilnega telesa (vsi ki niso za janso, so skodljivi komunisti), se napajajo z isto zasebno zeljo po pravicnosti in boljsem svetu.

Dober snops pa je zlata vreden, se strinjam. Sto terapevtov in dvesto mladih josk ne pomaga toliko, kot dobr snops. Imam samo se liter, tak da bom pocas moral spet obiskati rodno zemljico. Englezi imajo gin, saj je dober, ampak ne zazge dovolj.
pobalin sporočil: 14.456
[#2669982] 29.08.17 13:42 · odgovor na: anon-207617 (#2669974)
Odgovori   +    1
[NemirniTujec]
Med idealizmom in ideologijo je treba previdno krmariti.
Se zavedam, zato sem se dal privezati h krmilu in zamašiti ušesa. Drugače povedano, se ne morem premakniti in nič se mi ne da dopovedati. :-)
Tvoje tepezkanje novinarjev in pricujoce zelje forumasev po izobcenju 75% volilnega telesa (vsi ki niso za janso, so skodljivi komunisti), se napajajo z isto zasebno zeljo po pravicnosti in boljsem svetu.
Matr, tole se pa lahko razume, kot da je zasebna želja po pravičnosti in boljšem svetu lahko družbeno škodljiva, da je za družbeni mir najbolj v redu, če so ljudje ukročeni realisti. Kar je nekako verjetno, če ne bi bila družba polna silnic, ki se morajo nekako izničevati, sicer je cel hudič.
Dober snops pa je zlata vreden, se strinjam. Sto terapevtov in dvesto mladih josk ne pomaga toliko, kot dobr snops. Imam samo se liter, tak da bom pocas moral spet obiskati rodno zemljico. Englezi imajo gin, saj je dober, ampak ne zazge dovolj.
To me spomni na stare gastarbajterske modrosti: u Nemačkoj su najbolje plate, najbolji auti, imaju najbolju robu u prodavnicama, najbolje puteve, ali nemaju in ne znaju skuvati pravu domaću šljivu. :-)

Strani: 1 2