Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zakaj ste strahopetci?

Strani: 1 2

najobj sporočil: 32.017
[#2623798] 30.10.16 18:48 · odgovor na: mimoidoci (#2623789)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: najobj 30.10.2016 18:55
[mimoidoci]
> [najobj]
> > [mimoidoci]
> > > [abrame]
> > > Družba deluje na "izobraževalno medijski pogon" ....
> >
> > Ja, in potem so stavki tipa "alzo, če jaz prav razumem....." še toliko bolj idiotski. Še posebej, ko imajo tendenco rušiti neko misel ali zapis (domnevnega ideološkega nasprotnika) z nerazumljivo argumentacijo. Ker standard utemeljevanja pada tudi na tem forumu, se je dotični najobjestnejši med tovariši precej razpasel zadnje čase. In to v povsem napačni veri, da ima prav ter da je konstruktiven, zanimiv in razumljiv.
> ... čuj, mimoidoči ... evo, ker vidim, da te na totem forumu zadnje cajte nervira prisotnost najobjestnejšega idiota, se zaradi mene lahko komot priključiš vojski 156 sebi podobnih forumskih genijev, ki jim je zmanjkalo teksta ... no, lahko pa našuntaš Gustla ali Črta, da me kot motečega za idilo enakomislečih našutirata z opustelega foruma Financ, pa boš doživel stoječe ovacije vseh forumskih genijev, ki so od omenjenih 156 komadov na totem forumu še ostali in ki te splusarijo, ko se z glupostmi kot tota tukaj zgoraj kot bik v rdečo cunjo vedno znova zaganjaš vame ... aja, in da ne pozabim svojo standardno, spet si zamudil priložnost, da bi šel mimo ...
čuj najobjestnejši, ker vidim, da forumski javnosti in sebi napačno razlagaš skoraj vse, kar je možno napačno razložiti, ti predlagam kompromis.

Ti imaš vsekakor pravico še naprej pisati pod blagovno znamko "alzo, če jaz zdaj prav razumem...", jaz pa imam še naprej pravico do argumentirane razlage, da ti pravzaprav razumeš bore malo.

Evo, obveza argumentiranja tako še naprej ostaja izključno moje breme, ti pa še naprej lahko nadaljuješ s svojim lahkotnim in trapastim slogom, ne da ob tem preobremeniš svoj možgan z iskanjem logičnega in dobro argumentiranega.

Po moje je to čisto fair in demokratično. Tisti plusi od ostalih pa so po mojem skromnem mnenju le odraz miselnega napora vloženega v pisanje. Poskušaj se sem in tja malo bolj potruditi.
... OK, in kaj če bi mimoidoči v imenu fairplaya za začetek v svojih hudo argumentiranih predhodnih postih meni in dokaj razredčeni forumski javnosti mimogrede lepo boldal to svojo argumentirano razlago, pa da vidim, o čem ti to meni tako argumentirano razlagaš, pa da jaz totih tvojih argumentov sploh ne opazim, kaj šele da bi jih probal razumeti ... evo, in ker si mi ravnokar blagohotno dovolil, da nadaljujem - standardni P.S. in tri pikice te več ne motijo ? - s svojim lahkotnim in trapastim stilom, ki si ga - če prav vidim - poleg kar nekaj njih na totem forumu tudi ti mimogrede privzel ... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, se bom še fajn načakal, preden bom od tebe kaj argumentiranega dočakal, ker se namreč mojega posta pred totim tukaj kljub svoji prostovljni obvezi do argumentirane razlage kot običajno niti z eno samo besedo nisi dotaknil ...

P.S.: če se za konec vrnem na vsebino, z izgovarjanjem na neki namišljeni strah namesto na apatijo enih in oportunizem drugih je za potrditev zblojene teze SDS-a o "razlogih" za njihov volilni neuspeh Matej Avbelj pripravljen bluzit sto na uro in ti to dobro veš, ker tako butast pa verjetno res nisi ... no, ampak vsake toliko pač moraš probat nekaj zabluzit na moj račun, ker drugače očitno ne bi bil zdrav, jebiga ...
mimoidoci sporočil: 6.043
[#2623804] 30.10.16 20:53 · odgovor na: najobj (#2623798)
Odgovori   +    13
[najobj]

P.S.: če se za konec vrnem na vsebino, z izgovarjanjem na neki namišljeni strah namesto na apatijo enih in oportunizem drugih je za potrditev zblojene teze SDS-a o "razlogih" za njihov volilni neuspeh Matej Avbelj pripravljen bluzit sto na uro in ti to dobro veš, ker tako butast pa verjetno res nisi ... no, ampak vsake toliko pač moraš probat nekaj zabluzit na moj račun, ker drugače očitno ne bi bil zdrav, jebiga ...
Torej, v kolumni je govora o strahu in strahopetcih. Če ti misliš, da gre zgolj za apatijo, se lahko pogovarjaš kvečjemu sam s seboj. Za druge je strah strah in ne apatija ali oportunizem. Verjetno nisi ne prestrašeni volilec, ne prestrašeni politik, ne boječ družboslovni delavec, ne sodnik, ki se ne upa soditi, ne novinar, ne študent, ki ga starši spremijo na faks.

V kolumni ne gre za tvoj strah, ampak za strahove množice drugih. Žal se ti v kožo drugih ne znaš vživeti. Kot Tit Turnšek, ki je čisto sveže razložil, da je bilo nekatere pač potrebno pobiti. Tudi zaradi takih psihopatskih krjavljev je ljudi strah. In pazi: Turnškova mentaliteta ni pobijala samo njihovih, ampak tudi svoje. In kot vidiš - še vedno je živa.

Glede SDS Avbelj lepo pove, da bi bilo oškodovanje njihovega volilnega izida na sodišču zelo težko dokazati, zato tožbi ne daje ne vem kakšnih možnosti. Spregledal pa si tudi (namerno?), da je vrhovno državno tožilstvo tožbo škandalozno proglasilo za absurdno. In to vnaprej. Take pravne države je marsikoga strah, ampak zopet, tebi razlagat strahove drugih je brez veze. Nimaš empatije do drugače mislečih.
anon-310206 sporočil: 370
[#2623806] 30.10.16 23:24 · odgovor na: (#2623757)
Odgovori   +    1
Morda pa strah ,ko gre za župane izhaja tudi iz pooblastil,ki jim ga daje zakonodaja,saj se vodilni uslužbenci po volitvah lahko zamenjajo!
anon-357250 sporočil: 19
[#2623811] 31.10.16 10:06 · odgovor na: anon-317028 (#2623696)
Odgovori   +    6
čas vnosa: 30.10.16 13:40
A si ti ze bil v rusiji?? Najverjetneje ne. Ce, potem nebi vec navijal za to, od kumunizma uniceno drzavo ki, btw. Tudi polna strahopetcev. Zato pa imas rusko mafijo, pa naj bo to putin ali pa dejansko mafija. Vsi ostali si ne upajo niti p od politike spregovorit. Zenske so pa se vedno tretirane kot priveski na verigi. No, ce si pac kastriran zaradi strahu, imas vsaj zensko, nad katero lahko, nanveckrat pod vplivom alkohola, stresas fustracijo...to je Rusija, balkan pa ji sledi, skupaj s slovenijo.
anon-309034 sporočil: 730
[#2623812] 31.10.16 10:11
Odgovori   +    2
Odlično,ni kaj dodati. Na eni strani strah, na drugi pa bolestne potrebe po moči in ugledu, ki so značilne za ljudi, ki nimajo ne osebnostne moči in ne ugleda. Da dosežejo svoje lahko samo ustrahujejo. Pa imamo greznico kakršno pač imamo.
Vendar obstaja način, da jih pretentaš. Biti tiho in narediti po svoje, tako kot je prav. Feedback jih tako ali tako ne zanima, ker že iščejo moč drugje. Preiskušeno.
najobj sporočil: 32.017
[#2623821] 31.10.16 13:09 · odgovor na: mimoidoci (#2623804)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 31.10.2016 13:15
[mimoidoci]
> [najobj]
>
> P.S.: če se za konec vrnem na vsebino, z izgovarjanjem na neki namišljeni strah namesto na apatijo enih in oportunizem drugih je za potrditev zblojene teze SDS-a o "razlogih" za njihov volilni neuspeh Matej Avbelj pripravljen bluzit sto na uro in ti to dobro veš, ker tako butast pa verjetno res nisi ... no, ampak vsake toliko pač moraš probat nekaj zabluzit na moj račun, ker drugače očitno ne bi bil zdrav, jebiga ...
Torej, v kolumni je govora o strahu in strahopetcih. Če ti misliš, da gre zgolj za apatijo, se lahko pogovarjaš kvečjemu sam s seboj. Za druge je strah strah in ne apatija ali oportunizem. Verjetno nisi ne prestrašeni volilec, ne prestrašeni politik, ne boječ družboslovni delavec, ne sodnik, ki se ne upa soditi, ne novinar, ne študent, ki ga starši spremijo na faks.

V kolumni ne gre za tvoj strah, ampak za strahove množice drugih. Žal se ti v kožo drugih ne znaš vživeti. Kot Tit Turnšek, ki je čisto sveže razložil, da je bilo nekatere pač potrebno pobiti. Tudi zaradi takih psihopatskih krjavljev je ljudi strah. In pazi: Turnškova mentaliteta ni pobijala samo njihovih, ampak tudi svoje. In kot vidiš - še vedno je živa.

Glede SDS Avbelj lepo pove, da bi bilo oškodovanje njihovega volilnega izida na sodišču zelo težko dokazati, zato tožbi ne daje ne vem kakšnih možnosti. Spregledal pa si tudi (namerno?), da je vrhovno državno tožilstvo tožbo škandalozno proglasilo za absurdno. In to vnaprej. Take pravne države je marsikoga strah, ampak zopet, tebi razlagat strahove drugih je brez veze. Nimaš empatije do drugače mislečih.
... čuj, mimoidoči ... evo, res mi ni jasno, na osnovi kakšne logike ste ti, Avbelj in SDS izračunali, da - ker so volitve tajne, je 885.860 volivcev pred UDBO na "varnem" - je vseh 828.616 prestrašenih volivcev hkrati volivcev SDS-a, da si zaradi "preganjanja" UDBE niso upali na zadnje volitve in so jih zato bojkotirali ter s tem SDS-u povzročili škodo, ki jo je vrhovno sodišče proglasilo za absurdno, ker je razen tebe, Avblja in SDS-a ne zna noben izračunat ... no, definitivno pa mi je jasno, da je vsakdo, ki se leta 2016 zaradi "preganjanja" UDBE primerja z nekom iz leta 1945, potreben strokovne oskrbe v ustreznih psihiatričnih ustanovah, kar pa seveda zahteva empatijo čisto neke druge sorte, kot zdaj - ti že veš zakaj - s prozorno patetiko hočeš uvalit meni, češ da je nimam ... alzo, nice try mimoidoči, nice try ...

P.S.: sploh ne dvomim, da je zaradi tebi tako ljubega neoliberalnega kapitalizma med ljudmi prisoten vsakodnevni strah zaradi ogrožene eksistence ob izgubi delovnega mesta zaradi fleksibilnega trga delovne sile, ampak to nima prav nobene zveze s strahom, kjer svojo zblojeno kalimerovsko tezo o vseprisotnem strahu - Matej Avbelj je ziher prfoks samo zato, ker ga je strah UDBE - temeljite na osnovi nedemokratično (WTF?) dva meseca zaprtega voditelja sicer največje ampak zgolj ene(!) izmed opozicijskih strank Janeza Janše ... evo, in ko smo glih pri zapiranju političnih nasprotnikov, naj te spomnim, da je Donald Trump svojim volivcem obljubil, da bo Hillary Clinton šla v zapor takoj, ko bo on prevzel predsedniško mesto v ZDA ... khmm, verjetno ne zaradi kaznivih dejanj, ki jih je naredila in ki jih FBI preiskuje en(!) teden pred volitvami, ampak ker je Hillary Clinton enako kot Janez Janša vodja opozicije ...
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2623830] 31.10.16 14:28 · odgovor na: anon-317028 (#2623762)
Odgovori   +    5
[FIN-311684]
Kaj je proruskega napisanega? Je napisana kakšna laž? Je mogoče Trump proruski? So Rusi izvajali teroristične napade v Parizu, Bruslju, Nemčiji? So Rusi rekli, da je Al-kaida, ki je razstrelila dvojčka v New Yorku, teroristična organizacija, danes pa naj bi bila v Siriji zmerna opozicija? Je bil Bin Laden Rus in so ga Rusi izurili? So mogoče Rusi ustanovili Islamsko državo? Po mnenju Donalda Trumpa "bi se morale ZDA osredotočiti na to, da porazijo Islamsko državo, ne pa na prepričevanje sirskega predsednika Bašarja al-Asada k njegovemu odstopu. Hillary Clinton je predlagala uvedbo območja prepovedi poletov nad Sirijo, kar bi po mnenju nekaterih vojaških strokovnjakov lahko privedlo do spopadov v ruskimi vojaškimi letali". Kaj je v tem proruskega?
Po tvojih komentarjih že ves čas opažam, da znatno preveč konzumiraš RT propagando. Slovenija je po mojem zdaj po 100+ letih končno na pravi strani zemljevida, ne po I. svetovni vojni, še manj po II. je bila. To bi lahko bolje izkoristili. Ne kot oni filozofski osel, ki je pri dveh kupih sena crknil od lakote, ker se ni znal odločiti iz katerega kupa bo mulil travo. Vzhodne EU države so to dojele, do tukajšnjega DNK v lobanjah pa to počasi prodira. Blagovna menjava z Rusijo pa je na ravni tiste z BIH. Jaz nimam nič proti Rusom, oni se borijo za svoje mi za svoje. Samo mi smo sedaj na tej strani železne zavese in nismo več NEUVRŠČENI. Mi smo hvalabogu uvrščeni in to, kot sem že dejal, končno na pravo stran zemljevida, zabijte si to že enkrat v glavo.
Prijatelji nam to želijo dopovedati, od Musomellija, ki ga cenim do Keitha:
www.portalplus.si/17...3/zadrega/
celo z Dimitrijem Ruplom se v tej zgodbi strinjam. S tem svojim razmišlajnejm držiš ročno na razvoju Slovenije in podpiraš prav tiste, ki jih po tem forumu ves čas pljuvaš.

Ruska zgodba s kasetnim bombardiranjem Alepa se bo verjetno končala z obtožnico na mednarodnem sodišču za vojne zločine. Ko je NATO bombardiral Beograd so napovedali svoje napade, da bi se civili lahko umaknili. Celo (nedokazani) posiljevalec Clinton je dojel, kdaj mora narediti red na tem Balkanu. Kdo drug bi ga ? , Jaz ga ne vidim.
mimoidoci sporočil: 6.043
[#2623833] 31.10.16 15:56 · odgovor na: najobj (#2623821)
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: mimoidoci 31.10.2016 15:59
[najobj]
> [mimoidoci]
> > [najobj]
> >
> > P.S.: če se za konec vrnem na vsebino, z izgovarjanjem na neki namišljeni strah namesto na apatijo enih in oportunizem drugih je za potrditev zblojene teze SDS-a o "razlogih" za njihov volilni neuspeh Matej Avbelj pripravljen bluzit sto na uro in ti to dobro veš, ker tako butast pa verjetno res nisi ... no, ampak vsake toliko pač moraš probat nekaj zabluzit na moj račun, ker drugače očitno ne bi bil zdrav, jebiga ...

> Torej, v kolumni je govora o strahu in strahopetcih. Če ti misliš, da gre zgolj za apatijo, se lahko pogovarjaš kvečjemu sam s seboj. Za druge je strah strah in ne apatija ali oportunizem. Verjetno nisi ne prestrašeni volilec, ne prestrašeni politik, ne boječ družboslovni delavec, ne sodnik, ki se ne upa soditi, ne novinar, ne študent, ki ga starši spremijo na faks.
>
> V kolumni ne gre za tvoj strah, ampak za strahove množice drugih. Žal se ti v kožo drugih ne znaš vživeti. Kot Tit Turnšek, ki je čisto sveže razložil, da je bilo nekatere pač potrebno pobiti. Tudi zaradi takih psihopatskih krjavljev je ljudi strah. In pazi: Turnškova mentaliteta ni pobijala samo njihovih, ampak tudi svoje. In kot vidiš - še vedno je živa.
>
> Glede SDS Avbelj lepo pove, da bi bilo oškodovanje njihovega volilnega izida na sodišču zelo težko dokazati, zato tožbi ne daje ne vem kakšnih možnosti. Spregledal pa si tudi (namerno?), da je vrhovno državno tožilstvo tožbo škandalozno proglasilo za absurdno. In to vnaprej. Take pravne države je marsikoga strah, ampak zopet, tebi razlagat strahove drugih je brez veze. Nimaš empatije do drugače mislečih.

... čuj, mimoidoči ... evo, res mi ni jasno, na osnovi kakšne logike ste ti, Avbelj in SDS izračunali, da - ker so volitve tajne, je 885.860 volivcev pred UDBO na "varnem" - je vseh 828.616 prestrašenih volivcev hkrati volivcev SDS-a, da si zaradi "preganjanja" UDBE niso upali na zadnje volitve in so jih zato bojkotirali ter s tem SDS-u povzročili škodo, ki jo je vrhovno sodišče proglasilo za absurdno, ker je razen tebe, Avblja in SDS-a ne zna noben izračunat ... no, definitivno pa mi je jasno, da je vsakdo, ki se leta 2016 zaradi "preganjanja" UDBE primerja z nekom iz leta 1945, potreben strokovne oskrbe v ustreznih psihiatričnih ustanovah, kar pa seveda zahteva empatijo čisto neke druge sorte, kot zdaj - ti že veš zakaj - s prozorno patetiko hočeš uvalit meni, češ da je nimam ... alzo, nice try mimoidoči, nice try ...

P.S.: sploh ne dvomim, da je zaradi tebi tako ljubega neoliberalnega kapitalizma med ljudmi prisoten vsakodnevni strah zaradi ogrožene eksistence ob izgubi delovnega mesta zaradi fleksibilnega trga delovne sile, ampak to nima prav nobene zveze s strahom, kjer svojo zblojeno kalimerovsko tezo o vseprisotnem strahu - Matej Avbelj je ziher prfoks samo zato, ker ga je strah UDBE - temeljite na osnovi nedemokratično (WTF?) dva meseca zaprtega voditelja sicer največje ampak zgolj ene(!) izmed opozicijskih strank Janeza Janše ... evo, in ko smo glih pri zapiranju političnih nasprotnikov, naj te spomnim, da je Donald Trump svojim volivcem obljubil, da bo Hillary Clinton šla v zapor takoj, ko bo on prevzel predsedniško mesto v ZDA ... khmm, verjetno ne zaradi kaznivih dejanj, ki jih je naredila in ki jih FBI preiskuje en(!) teden pred volitvami, ampak ker je Hillary Clinton enako kot Janez Janša vodja opozicije ...
Tako zblojeno nizanje argumentov kot je tvoje, je še danes izredno nevarno, če se idiotu s tako bednimi argumenti da moč. En tak idiot s podobnimi argumenti vodi moderno Turčijo, še prej je nekdo Srbijo podobno peljal proti 21.stoletju. Kar ne boš doumel je dejstvo, da geografske in časovne razdalje v takem primeru hitro postanejo nepomembne. Zdaj pa še povej kje zapirajo prvake opozicije in se tebi zdijo normalni. Venezuela?

P.S.: Meni osebno se sploh ne zdi, da je SDS na volitvah kaj izgubil, to pa še ne pomeni, da njihovo edino pravno sredstvo proglasim za absurdno. In sem ob tem "vrhunski" pravnik na državnem tožilstvu. Nobena tožba zaradi občutka oškodovanja ni absurd, jebote smotanog. Ali si dejstva sposoben dokazati, je pa čisto drug problem. Se lahko ti sploh lahko toliko dvigneš iz svoje ideološke greznice, da to doumeš?

Še o strahu: Ko je bilo Marto Kos Marko (da ne omenjam celotne slovenske intelektualne srenje) tako strah pred Janševo vladavino, da je zapravila nekaj tisoč evrov za celostranski oglas v Delu, se pa iz strahu nisi delal norca, pezdetek enosmerni.
anon-131555 sporočil: 1.422
[#2623834] 31.10.16 16:06 · odgovor na: najobj (#2623821)
Odgovori   +    5
[najobj]

... čuj, mimoidoči ... evo, res mi ni jasno, na osnovi kakšne logike ste ti, Avbelj in SDS izračunali, da - ker so volitve tajne, je 885.860 volivcev pred UDBO na "varnem" - je vseh 828.616 prestrašenih volivcev hkrati volivcev SDS-a, da si zaradi "preganjanja" UDBE niso upali na zadnje volitve in so jih zato bojkotirali ter s tem SDS-u povzročili škodo, ki jo je vrhovno sodišče proglasilo za absurdno, ker je razen tebe, Avblja in SDS-a ne zna noben izračunat ... no, definitivno pa mi je jasno, da je vsakdo, ki se leta 2016 zaradi "preganjanja" UDBE primerja z nekom iz leta 1945, potreben strokovne oskrbe v ustreznih psihiatričnih ustanovah, kar pa seveda zahteva empatijo čisto neke druge sorte, kot zdaj - ti že veš zakaj - s prozorno patetiko hočeš uvalit meni, češ da je nimam ... alzo, nice try mimoidoči, nice try ...

P.S.: sploh ne dvomim, da je zaradi tebi tako ljubega neoliberalnega kapitalizma med ljudmi prisoten vsakodnevni strah zaradi ogrožene eksistence ob izgubi delovnega mesta zaradi fleksibilnega trga delovne sile, ampak to nima prav nobene zveze s strahom, kjer svojo zblojeno kalimerovsko tezo o vseprisotnem strahu - Matej Avbelj je ziher prfoks samo zato, ker ga je strah UDBE - temeljite na osnovi nedemokratično (WTF?) dva meseca zaprtega voditelja sicer največje ampak zgolj ene(!) izmed opozicijskih strank Janeza Janše ... evo, in ko smo glih pri zapiranju političnih nasprotnikov, naj te spomnim, da je Donald Trump svojim volivcem obljubil, da bo Hillary Clinton šla v zapor takoj, ko bo on prevzel predsedniško mesto v ZDA ... khmm, verjetno ne zaradi kaznivih dejanj, ki jih je naredila in ki jih FBI preiskuje en(!) teden pred volitvami, ampak ker je Hillary Clinton enako kot Janez Janša vodja opozicije ...


Tole je pa cvetober udbovske podle govorice. Take se ne bi še Ertl sramoval.To je lep primer, kako laž, grdobije in lažno obtoževanje zakriješ. Zakriješ in zapakiraš v zmes nekih nepovezanih dejstev in samovoljno nametanih zafrkljivih in obtožujočih trditev, ki evidentno ne držijo. In tako udbovsko zapakirane laži serviraš ljudem kot generirano resnico o najgrših obtožbah. V resnici pa gaziš po človeku in ga skozi zapakirano laž ljudem prikažeš kot pokvarjenca in lažnivca
najobj sporočil: 32.017
[#2623841] 31.10.16 18:12 · odgovor na: mimoidoci (#2623833)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: najobj 31.10.2016 18:15
[mimoidoci]
> [najobj]
> > [mimoidoci]
> > > [najobj]
> > >
> > > P.S.: če se za konec vrnem na vsebino, z izgovarjanjem na neki namišljeni strah namesto na apatijo enih in oportunizem drugih je za potrditev zblojene teze SDS-a o "razlogih" za njihov volilni neuspeh Matej Avbelj pripravljen bluzit sto na uro in ti to dobro veš, ker tako butast pa verjetno res nisi ... no, ampak vsake toliko pač moraš probat nekaj zabluzit na moj račun, ker drugače očitno ne bi bil zdrav, jebiga ...
> > Torej, v kolumni je govora o strahu in strahopetcih. Če ti misliš, da gre zgolj za apatijo, se lahko pogovarjaš kvečjemu sam s seboj. Za druge je strah strah in ne apatija ali oportunizem. Verjetno nisi ne prestrašeni volilec, ne prestrašeni politik, ne boječ družboslovni delavec, ne sodnik, ki se ne upa soditi, ne novinar, ne študent, ki ga starši spremijo na faks.
> >
> > V kolumni ne gre za tvoj strah, ampak za strahove množice drugih. Žal se ti v kožo drugih ne znaš vživeti. Kot Tit Turnšek, ki je čisto sveže razložil, da je bilo nekatere pač potrebno pobiti. Tudi zaradi takih psihopatskih krjavljev je ljudi strah. In pazi: Turnškova mentaliteta ni pobijala samo njihovih, ampak tudi svoje. In kot vidiš - še vedno je živa.
> >
> > Glede SDS Avbelj lepo pove, da bi bilo oškodovanje njihovega volilnega izida na sodišču zelo težko dokazati, zato tožbi ne daje ne vem kakšnih možnosti. Spregledal pa si tudi (namerno?), da je vrhovno državno tožilstvo tožbo škandalozno proglasilo za absurdno. In to vnaprej. Take pravne države je marsikoga strah, ampak zopet, tebi razlagat strahove drugih je brez veze. Nimaš empatije do drugače mislečih.
> ... čuj, mimoidoči ... evo, res mi ni jasno, na osnovi kakšne logike ste ti, Avbelj in SDS izračunali, da - ker so volitve tajne, je 885.860 volivcev pred UDBO na "varnem" - je vseh 828.616 prestrašenih volivcev hkrati volivcev SDS-a, da si zaradi "preganjanja" UDBE niso upali na zadnje volitve in so jih zato bojkotirali ter s tem SDS-u povzročili škodo, ki jo je vrhovno sodišče proglasilo za absurdno, ker je razen tebe, Avblja in SDS-a ne zna noben izračunat ... no, definitivno pa mi je jasno, da je vsakdo, ki se leta 2016 zaradi "preganjanja" UDBE primerja z nekom iz leta 1945, potreben strokovne oskrbe v ustreznih psihiatričnih ustanovah, kar pa seveda zahteva empatijo čisto neke druge sorte, kot zdaj - ti že veš zakaj - s prozorno patetiko hočeš uvalit meni, češ da je nimam ... alzo, nice try mimoidoči, nice try ...
>
> P.S.: sploh ne dvomim, da je zaradi tebi tako ljubega neoliberalnega kapitalizma med ljudmi prisoten vsakodnevni strah zaradi ogrožene eksistence ob izgubi delovnega mesta zaradi fleksibilnega trga delovne sile, ampak to nima prav nobene zveze s strahom, kjer svojo zblojeno kalimerovsko tezo o vseprisotnem strahu - Matej Avbelj je ziher prfoks samo zato, ker ga je strah UDBE - temeljite na osnovi nedemokratično (WTF?) dva meseca zaprtega voditelja sicer največje ampak zgolj ene(!) izmed opozicijskih strank Janeza Janše ... evo, in ko smo glih pri zapiranju političnih nasprotnikov, naj te spomnim, da je Donald Trump svojim volivcem obljubil, da bo Hillary Clinton šla v zapor takoj, ko bo on prevzel predsedniško mesto v ZDA ... khmm, verjetno ne zaradi kaznivih dejanj, ki jih je naredila in ki jih FBI preiskuje en(!) teden pred volitvami, ampak ker je Hillary Clinton enako kot Janez Janša vodja opozicije ...
Tako zblojeno nizanje argumentov kot je tvoje, je še danes izredno nevarno, če se idiotu s tako bednimi argumenti da moč. En tak idiot s podobnimi argumenti vodi moderno Turčijo, še prej je nekdo Srbijo podobno peljal proti 21.stoletju. Kar ne boš doumel je dejstvo, da geografske in časovne razdalje v takem primeru hitro postanejo nepomembne. Zdaj pa še povej kje zapirajo prvake opozicije in se tebi zdijo normalni. Venezuela?

P.S.: Meni osebno se sploh ne zdi, da je SDS na volitvah kaj izgubil, to pa še ne pomeni, da njihovo edino pravno sredstvo proglasim za absurdno. In sem ob tem "vrhunski" pravnik na državnem tožilstvu. Nobena tožba zaradi občutka oškodovanja ni absurd, jebote smotanog. Ali si dejstva sposoben dokazati, je pa čisto drug problem. Se lahko ti sploh lahko toliko dvigneš iz svoje ideološke greznice, da to doumeš?

Še o strahu: Ko je bilo Marto Kos Marko (da ne omenjam celotne slovenske intelektualne srenje) tako strah pred Janševo vladavino, da je zapravila nekaj tisoč evrov za celostranski oglas v Delu, se pa iz strahu nisi delal norca, pezdetek enosmerni.
... čuj, mimoidoči ... evo, ker si v nemočnem besu očitno kompletno izgubil živce in si pomešal vse živo, si za svoje zdravje - da ne bom še enkrat pisal - tole forum.finance.si/?m=...786&single preberi in primerno ukrepaj ...

P.S.: tvojih idiotov, pezdetkov in kaj je še teh ljubkovalnih izrazov, ki mi jih vedno znova namenjaš, si jaz tebi ne upam vrniti z isto mero, ker Gustl in Črt verjetno samo čakata, da me - tebi je dovoljeno - zaradi žalitev našutirata s totega foruma, jaz pa imam do sredine decembra plačano naročnino, pa bi bilo škoda, da je ne bi izkoristil do konca, če sem jo že plačal ... aja, Dela ne berem, kaj šele da bi tam pisal komentarje, tako da boš na moj dvosmerni komentar moral počakat, da bo Marta Kos Marko skupaj s celotno slovensko intelektualno srenjo tukaj na Financah objavila, da jo je strah pred Janšatovo vladavino ...
najobj sporočil: 32.017
[#2623842] 31.10.16 18:17 · odgovor na: anon-131555 (#2623834)
Odgovori   +    3
[zarjarosa]
> [najobj]
>
> ... čuj, mimoidoči ... evo, res mi ni jasno, na osnovi kakšne logike ste ti, Avbelj in SDS izračunali, da - ker so volitve tajne, je 885.860 volivcev pred UDBO na "varnem" - je vseh 828.616 prestrašenih volivcev hkrati volivcev SDS-a, da si zaradi "preganjanja" UDBE niso upali na zadnje volitve in so jih zato bojkotirali ter s tem SDS-u povzročili škodo, ki jo je vrhovno sodišče proglasilo za absurdno, ker je razen tebe, Avblja in SDS-a ne zna noben izračunat ... no, definitivno pa mi je jasno, da je vsakdo, ki se leta 2016 zaradi "preganjanja" UDBE primerja z nekom iz leta 1945, potreben strokovne oskrbe v ustreznih psihiatričnih ustanovah, kar pa seveda zahteva empatijo čisto neke druge sorte, kot zdaj - ti že veš zakaj - s prozorno patetiko hočeš uvalit meni, češ da je nimam ... alzo, nice try mimoidoči, nice try ...
>
> P.S.: sploh ne dvomim, da je zaradi tebi tako ljubega neoliberalnega kapitalizma med ljudmi prisoten vsakodnevni strah zaradi ogrožene eksistence ob izgubi delovnega mesta zaradi fleksibilnega trga delovne sile, ampak to nima prav nobene zveze s strahom, kjer svojo zblojeno kalimerovsko tezo o vseprisotnem strahu - Matej Avbelj je ziher prfoks samo zato, ker ga je strah UDBE - temeljite na osnovi nedemokratično (WTF?) dva meseca zaprtega voditelja sicer največje ampak zgolj ene(!) izmed opozicijskih strank Janeza Janše ... evo, in ko smo glih pri zapiranju političnih nasprotnikov, naj te spomnim, da je Donald Trump svojim volivcem obljubil, da bo Hillary Clinton šla v zapor takoj, ko bo on prevzel predsedniško mesto v ZDA ... khmm, verjetno ne zaradi kaznivih dejanj, ki jih je naredila in ki jih FBI preiskuje en(!) teden pred volitvami, ampak ker je Hillary Clinton enako kot Janez Janša vodja opozicije ...
Tole je pa cvetober udbovske podle govorice. Take se ne bi še Ertl sramoval.To je lep primer, kako laž, grdobije in lažno obtoževanje zakriješ. Zakriješ in zapakiraš v zmes nekih nepovezanih dejstev in samovoljno nametanih zafrkljivih in obtožujočih trditev, ki evidentno ne držijo. In tako udbovsko zapakirane laži serviraš ljudem kot generirano resnico o najgrših obtožbah. V resnici pa gaziš po človeku in ga skozi zapakirano laž ljudem prikažeš kot pokvarjenca in lažnivca

... oh, joj ...

P.S.: to forum.finance.si/?m=...786&single možnost lahko tudi ti uporabiš ...
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2623875] 01.11.16 12:09 · odgovor na: Madaj (#2623713)
Odgovori   +    0
[Madaj]
Odličen komentar patologije slovenske družbe ! Strah je uničujoč za družbo in posameznika, določa uspešnost, zdravje in zadovoljstvo družbe in posameznika, psihično in materialno ! Dokazano, oseba, ki je polna strahu, ne glede na področje strahu, nima najmanjše možnosti premagati rakasto obolenje. Enako velja za družbo !

Temelj zdravljenja je pogum, pogum vsakega posameznika, v vseh okoljih in na vseh področjih, da zagotovi pot resnici,strokovnosti,pravičnosti in odgovornosti.
Ključna inštitucija zdrave družbe so organi pregona - Policija in Pravosodje. Naloga teh je zaščita svobode, ki raste na pogumu. Zato je to naša prva in edina pilula zdravja.
Od pravnikov, ki se vsega tega zavedajo pričakujem, da istanovijo neke vrste Etično razsodišče, ki bo povezalo vse tako misleče, da bodo ob posameznih pomembnih pravnih bolezenskih odklonih glasno in jasno javno posvetili organom pregona in pomagali državljanom v pogumno , uspešno in zadovoljno družbo.
Seveda.

Stojim in Ploskam!

Etično razsodišče! Morda celo Etično OKO!!

* To je prava, naša (skoraj) edina Rešitev!
anon-5355 sporočil: 3.129
[#2623880] 01.11.16 13:27
Odgovori   +    2
Odlično!
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2623882] 01.11.16 15:18 · odgovor na: mimoidoci (#2623727)
Odgovori   +    1
[mimoidoci]
> [najobj]
> ... SDS ima tako prav, da je zapor njenega prvaka negativno vplival na njen volilni izid. Še posebej zato, ker v slovenski družbi že v normalnih razmerah prevladujejo strahopetci. ...
>
> ... alzo, če jaz zdaj gospoda izrednega profesorja za evropsko pravo na fakulteti za državne in evropske študije prav razumem, v Sloveniji parlamentarne volitve niso tajne in zato UDBA točno ve, kdo je koga volil in zakaj ... eh, jebiga ...
>
> P.S.: če Matej Avbelj ne bi imel težav z logiko in z računstvom, bi lahko vedel, da so vsi strahopetni volilci šele z bojkotom volitev postali lahko prepoznavna tarča UDBE, ker se niso podpisali na volilnih seznamih ob volitvah ... ja, je pa res, da so se strahopetni volilci SDS lepo skrili med vsemi ostalimi, ki so volitve bojkotirali in imajo zato pred UDBO mir ...


A si dolgo razmišljal kako očitati Avblju težave z logiko in računstvom, ali ti to kapne kar sproti?

Ker tvoja argumentacija s katero to utemeljuješ ni ravno razumljivo napisana, da ne rečem, da je nelogična, nekakšno računstvo pa potegnjeno iz riti. V nasprotju s teboj, je Avbljeva kolumna razumljiva, če pustiva njeno vsebino in dodano vrednost ob strani.

Težko te je namreč brati, ko enkrat napišeš: "Alzo, če jaz profesorja prav razumem volitve niso tajne". Takoj nato pa mu v usta položiš še UDBO, ki ve, kdo koga voli, čeprav se on o tem sploh ni izjasneval, še manj pa ob tem kaj računal.

P.S.: Pri tebi se tvoje retorično vprašanje: "Alzo, če jaz kaj razumem....", vedno dejansko pretvori v to, da razumeš en kurac.
:)))))
anon-28836 sporočil: 3.657
[#2623894] 01.11.16 21:18 · odgovor na: anon-317028 (#2623696)
Odgovori   +    0
Klasicen SLO pogum pri 94% ZA! Potem pa sse 28K izbrisaih... Jaz sem skoraj koncal v vklonilnem zaporu pri 69 zaradi nasih sodnih hlapki!
FIN-466864 sporočil: 3.316
[#2623897] 01.11.16 22:12
Odgovori   +    1
čas vnosa: 01.11.16 17:23
kolikor jaz vem z prejšnjm postom nisem nikogar užalil samo vprašal sem g. kaj naš Slovenska vojska išče na Ruskih mejah in ne razumem s čim naj bi koga s tem užalil!!!!
hvala in
Lp
anon-218201 sporočil: 1.447
[#2623910] 02.11.16 00:34
Odgovori   +    0
eh
anon-247265 sporočil: 968
[#2624370] 04.11.16 11:33
Odgovori   +    0
Le redki komentatorji so opazili pretkano zavajanje in sporno stališče, ki ga avtor zapiše v prvem odstavku. Ignoranca je res pravo darilo , še posebej za maloumne in vernike (v karkoli in kogarkoli). Če se prav spomnim, je JJ sedel zavoljo vpletenosti v škandal s podkupninami in zlorabo političnega položaja. V normalnem svetu bi se politik od sramu izbrisal iz javnega življenja, pri nas je pač vse na obrnjeno na glavo in se obtožba ter temna senca suma za vpletenost v omenjeni škandal izrabljata za propagando ob prihodnjih volitvah in napad na domnevno nedemokratično oblast. Sramota je nacionalna, mene je kot Slovenca resnično sram, da posredno financiram stranko in voditelja, ki ima takšne reference. Zbudite se, kolegice in kolegi, nekateri spite pri široko odprtih očeh. Najbolj žalosti dejstvo, da vas večina, ki jih Avbelj imenuje strahopetci, ne dojamete kako spretno je objavil nov 'divide et impera' tekst. In ne, deli & vladaj ne pomeni, da se deli kruh - deli in razdvaja se ljudi načrtno, medtem ko se prepirate o bedarijah, je vaš fokus na irelevantnih in obscenih tematikah namesto pri najbolj bistvenem.

Iz celotnega članka kar sili invertiran klic avtorja po tem, da se soočimo s strahom, ki prevzema družbo od vrtca naprej. Super, sem zelo za. Kaj če bi za uvod v članek stal tekst, s katerim avtor ne bi strašil nekaterih do sedaj neustrašnih? Kaj če bi bil teskt spisan naravnost, brez razdvajanja ze razdvojene in skregane javnosti? Ahh, seveda, moje mokre sanje o pravem obrazu demokracije in zavedanje, da je samo v slogi resnična moč nas LJUDSTVA. Ne pozabite, DRŽAVA SMO MI VSI. To ni nek abstrakten pojem, vklopite že enkrat možgane in začnite samostojno in kritično razmišljat! Obljubim, da se bo večina strahov s tem razblinila.
anon-394991 sporočil: 252
[#2625017] 07.11.16 16:20
Odgovori   +    0
Kdor vsaj malo začne analizirati in pogledati v ozdje sodnega sistema in delovanja prava v držvnih ustanovah bo videl, da sodišča proizvajajo politiko dela proti lastnemu narodu z ciljem, kako opravičiti delo oziroma delovna mesta. Sočasno pa pozabljajo na pravno državo in mednarodne konvencije o človekovih pravicah. TAko določena vodstva sodišč prakticirajo, da je najboljši tisti sodnik, k imalomarno dela, saj z tem prinee več denarja in sočasno imajo zagotoviljeno delo za naprej drugi. Pri tem pa se je pozabilo na delovanje rpavne države in varovanje ustavnih pravic. Če gremo bolj v detajle vidimo, da sodniki z pridom izkoriščajo takšno politiko in tako so povzročili v 25 leti kode za 8,5 miljarde €. Če gledamo poročila Evropskih inštitucij so ta poročila še kako realna.
Če pa gremo pogledat javno upravo in uslužbence vidimo, da spet delajo tako, da delajo v škodo ljudstvu. Posledično so povzročili škodo za več kot 5 miljard €.

Zato se ne smemo čuditi, če gre vse v maloro. Da je korupcija v sodstvu, Policiji, javni upravi, zdravstvu prebilo vse mere dobrega okusa. Posledično izgubljamo na vseh lestvicah. Vsak dober gospdodar, ki nekaj investira se izogiba nakupov nepremičnin in zagonov proizvodnje v takšnih skupnostih, saj nima zagarantirane končne cene nekega proizvoda. Kdor misli, da bo z pokupovanjem Sodnikov, POLICAJEV urdanikov dosegal cilje se je zmotil. ŽAl se to tudi kaže na vsakem koraku.
anon-187668 sporočil: 5.835
[#2644976] 17.03.17 10:20
Odgovori   +    0
"... oblast med državljani seje strah in pokaže, kakšne posledice lahko doletijo tiste, ki se ji drznejo upreti. Nazadnje tudi zapor. Temu se reče »chilling effect«, po slovensko: oblastno svarilo državljanom pred svobodnim izvrševanjem svojih pravic."
O slovenskem sodstvu:

"Skupno število sodb, izdanih, odkar je Slovenija leta 1994 ratificirala Evropsko konvencijo o človekovih pravicah, je 341. ... V 319 sodbah (93,5 odstotka sodb) je ESČP ugotovilo vsaj eno kršitev konvencije. ... V začetku leta 2017 je pred ESČP ostalo še 1.661 čakajočih pritožb iz Slovenije.

Znano je tudi, da je Slovenija na prvem mestu med državami z največ kršitvami na prebivalca, saj je bilo ugotovljenih kar 148 kršitev na milijon prebivalcev, medtem ko ima Španija le dve kršitvi na milijon prebivalcev.

Obsodilne sodbe zoper Slovenijo so naslednje:
- kar 265 obsodilnih sodb zoper Slovenijo se nanaša na pravico do učinkovitega pravnega sredstva,
- 262 se jih nanaša na pravico do sojenja v razumnem roku,
- 21 se jih nanaša na kršitev prepovedi mučenja in nečloveškega ravnanja,
- 15 sodb se nanaša na kršitev pravice do poštenega sojenja ter
- 10 sodb na kršitev pravice do zasebnega in družinskega življenja, kažejo statistike." siol.net/novice/slov...rov-437571

Strani: 1 2