Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Špeckahlanje

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 57

crt sporočil: 27.122
[#2616227] 13.09.16 20:35 · odgovor na: pobalin (#2616224)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: crt 13.09.2016 20:38
[pobalin]
Zanimiva Economistova zgodba o centralno-vzhodno evropskih medijih, njihovih lastnikih, tajkunih, uredniških politikah itn. Čisto mimogrede je omenjen tudi Bonnier. :-)
zlasti fajn je to, da je v igri andrej babis kot hrabri narodni izganjalec migrantov... v prostem casu je tudi financni minister aktualne ceske vlade, v sloveniji bi mu pa rekli rdeci direktor (cisto upraviceno, ker je tocno to bil), privhatizatorski tajkun (dejstvo je, da je "svojo" firmo naredil zares svojo) ali udbas (ocitajo mu prav to, vendar je dosegel, da ga je slovasko sodisce resilo pred cesko lustracijsko zakonodajo) www.politico.eu/arti...erlusconi/
Gustl sporočil: 13.625
[#2616228] 13.09.16 20:39 · odgovor na: pobalin (#2616224)
Odgovori   +    1
[pobalin]
Zanimiva Economistova zgodba o centralno-vzhodno evropskih medijih, njihovih lastnikih, tajkunih, uredniških politikah itn. Čisto mimogrede je omenjen tudi Bonnier. :-)
Ja, umik je bil iz Latvije (prodano tajkunu), Bolgarije (prodano mutivodi), Hrvaske (prodano tajkunu). Rusijo je bilo treba prodat zaradi Putinove komande, da morajo tuji lastniki ven.

Tko da ni dosti za ugibat, kje bi pristale Finance, ce bi se prodale :)

Kar sicer veliko pove tudi o tem, kdo je danes pripravljen kupiti old media na teh trgih (Delo...hint hint).

Bonnierji ostajajo sicer na Poljskem, Estonija, Litva, Slovenija.
pobalin sporočil: 14.456
[#2616237] 13.09.16 21:11 · odgovor na: crt (#2616227)
Odgovori   +    0
Zgodbo o vsemogočnem kom->kap travestitu Babišu poznam. Se spomniš tistega tovornjaka-hladilnika s trupli pomorjenih migrantov, ki so ga pred časom odkrili v Avstriji? No, tisti tovornjak je nekoč pripadal Babiševi slovaški perutninski firmi. Menda so ga že nekaj mesecev prej prodali, a so bili preveč nemarni/škrti, da bi s tovornjaka odlepili reklamo za firmo.
pobalin sporočil: 14.456
[#2616240] 13.09.16 21:25 · odgovor na: Gustl (#2616228)
Odgovori   +    0
[Gustl]
Ja, umik je bil iz Latvije (prodano tajkunu), Bolgarije (prodano mutivodi), Hrvaske (prodano tajkunu). Rusijo je bilo treba prodat zaradi Putinove komande, da morajo tuji lastniki ven.
Tko da ni dosti za ugibat, kje bi pristale Finance, ce bi se prodale :)
Pri tajkunu iz Latvije ali Hrvaške, bolgarskemu mutivodi ali Putinovemu muzikantu z milijardnimi naložbami v toplih krajih? :-)
Bonnierji ostajajo sicer na Poljskem, Estonija, Litva, Slovenija.
Hočeš reči, da je za nas še nekaj upanja? Ne vem, ne vem... s Črtom sta tako hitro replicirala, kot bi me pri Bonnierju imeli pod stalnim nadzorom. :-)
crt sporočil: 27.122
[#2616241] 13.09.16 21:28 · odgovor na: pobalin (#2616240)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 13.09.2016 21:29
[pobalin]
> [Gustl]
> Ja, umik je bil iz Latvije (prodano tajkunu), Bolgarije (prodano mutivodi), Hrvaske (prodano tajkunu). Rusijo je bilo treba prodat zaradi Putinove komande, da morajo tuji lastniki ven.
> Tko da ni dosti za ugibat, kje bi pristale Finance, ce bi se prodale :)

Pri tajkunu iz Latvije ali Hrvaške, bolgarskemu mutivodi ali Putinovemu muzikantu z milijardnimi naložbami v toplih krajih? :-)

> Bonnierji ostajajo sicer na Poljskem, Estonija, Litva, Slovenija.

Hočeš reči, da je za nas še nekaj upanja? Ne vem, ne vem... s Črtom sta tako hitro replicirala, kot bi me pri Bonnierju imeli pod stalnim nadzorom. :-)
jaz sem tu zato, ker sem na strazi... pes je sklatil zaveso in so v hiso prisle jebene muhe in jih lovim, zlasti rade imajo mojo sobo, ker je luc... what's your excuse :)
crt sporočil: 27.122
[#2616243] 13.09.16 21:31 · odgovor na: crt (#2616241)
Odgovori   +    0
ZMAGA

lahko noc :)))
pobalin sporočil: 14.456
[#2616253] 13.09.16 22:07 · odgovor na: pobalin (#2616224)
Odgovori   +    0
Ne samo v Cupertinu, tudi v laboratoriju samovozil v Googlandu se nekaj dogaja, ali pa se za nekatere dogaja prepočasi, zato so odšli.
Google's Self-Driving Car Project Is Losing Out to Rivals
Once considered a leader in the field, Google has lost its first-mover advantage to other companies pursuing more practical, less-ambitious self-driving car services, said former members of the project and other people familiar with the situation. They asked not to be identified because details of the effort are private.
Possibly the biggest drag on the program is the sheer scope of Google’s ambitions. Its aim is to revolutionize transportation through full autonomy. The software must be trained thoroughly to handle all eventualities. Meanwhile, there are already methods to make self-driving cars good, rather than perfect. That has helped companies including Uber, Daimler AG’s Mercedes-Benz, Tesla and Volvo Car Group catch up with Google, Juneja said.
The two main ways for Google to commercialize the technology are by including Chauffeur, the name for its self-driving software, in cars made in high volume by existing auto manufacturers, or through a popular ride-sharing service that could slowly replace a human-driven fleet with automated vehicles, industry experts said.
www.bloomberg.com/ne...ivals-gain
anon-411201 sporočil: 127
[#2616254] 13.09.16 22:09 · odgovor na: crt (#2616227)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 13.09.16 20:43
Vse po starem, praviš ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2616256] 13.09.16 22:13 · odgovor na: crt (#2616241)
Odgovori   +    0
[crt]
jaz sem tu zato, ker sem na strazi... pes je sklatil zaveso in so v hiso prisle jebene muhe in jih lovim, zlasti rade imajo mojo sobo, ker je luc... what's your excuse :)
Večerno branje in kopi-pejstanje bolj zanimivih stvari na forum. Višji agent Gustl se ne javlja več. :-)
ZMAGA
Superman Črt! :-)
Gustl sporočil: 13.625
[#2616257] 13.09.16 22:18 · odgovor na: pobalin (#2616256)
Odgovori   +    1
[pobalin]
> [crt]
> jaz sem tu zato, ker sem na strazi... pes je sklatil zaveso in so v hiso prisle jebene muhe in jih lovim, zlasti rade imajo mojo sobo, ker je luc... what's your excuse :)

Večerno branje in kopi-pejstanje bolj zanimivih stvari na forum. Višji agent Gustl se ne javlja več. :-)
Kako da ne. Evo me. Hladim koleno, tenis poskodba.

Btw...tole se je tudi nasi poljski firmi zgodilo, cim so prisli desni komunajzi na oblast.

Gazeta Wyborcza, the largest liberal daily, claims its advertising revenues are down 15% this year and blames the loss of government advertising.
pobalin sporočil: 14.456
[#2616258] 13.09.16 22:22 · odgovor na: pobalin (#2616253)
Odgovori   +    0
Kot da v obtoku ne bi bilo že dovolj teorij zarote, pravih barabij, domnevnih vzrokov, da je Popaj ves čas jedel špinačo, je zdaj NYT izbrskal objavo raziskovalca UCSF, po kateri naj bi mešetarji s sladkorjem spodbujali sukanje obtožujočega prsta znanosti od sladkorja k maščobam.
The sugar industry paid scientists in the 1960s to play down the link between sugar and heart disease and promote saturated fat as the culprit instead, newly released historical documents show.
The internal sugar industry documents, recently discovered by a researcher at the University of California, San Francisco, and published Monday in JAMA Internal Medicine, suggest that five decades of research into the role of nutrition and heart disease, including many of today’s dietary recommendations, may have been largely shaped by the sugar industry.
Last year, an article in The New York Times revealed that Coca-Cola, the world’s largest producer of sugary beverages, had provided millions of dollars in funding to researchers who sought to play down the link between sugary drinks and obesity. In June, The Associated Press reported that candy makers were funding studies that claimed that children who eat candy tend to weigh less than those who do not.
nyti.ms/2c5GXmW
Vse so nas vodili za nos. Ampak zdaj nas ne več, ker smo veliko pametnejši. :-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2616262] 13.09.16 22:58 · odgovor na: pobalin (#2616258)
Odgovori   +    1
Zanimiv op-ed v NYT o beguncih v Libanonu (z dobrimi linki):
Since it’s easier, safer and carries less risk of corruption to provide cash electronically instead of handing people envelopes of bills, mechanisms should exist for debit cards or cellphone banking.
Here’s how it works: Each needy Syrian refugee family gets a banking card. Family members use it to shop for food at the 450 participating stores and markets; a family of five gets about $135 per month.
Some Lebanese politicians have been spewing a lot of language about driving out refugees by making their lives more difficult still. Western donors should not help in that project. The desperate crossing of Syrians to Europe in boatloads in the summer of 2015 occurred at the same time as the cuts in aid — not a coincidence, according to some European officials. And one of the consequences went beyond the fate of the Syrians. The migration flood contributed to the rise of xenophobic right-wing parties across Europe, and to the decision by British voters to leave the European Union.
It’s strongly in the interest of Europe and the United States to compensate Lebanon richly for its service to the refugees, and to help Syrians there live lives as close as possible to normal. “Here, home is 50 kilometers away,” said Heinrich. “You are in an environment with the same culture, food, climate, religion. If you have hope, you don’t reach the desperate measures of using your last savings to move thousands of kilometers to a strange country.”
nyti.ms/2c7pyKH
pobalin sporočil: 14.456
[#2616263] 13.09.16 23:02 · odgovor na: Gustl (#2616257)
Odgovori   +    1
[Gustl]
> > [crt]
> > jaz sem tu zato, ker sem na strazi... pes je sklatil zaveso in so v hiso prisle jebene muhe in jih lovim, zlasti rade imajo mojo sobo, ker je luc...

Kako da ne. Evo me. Hladim koleno, tenis poskodba.
Upam, da Bonnier vama s Črtom plačuje kakšen dodatek za vse te nevarnosti in življenje na robu. :-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2616269] 13.09.16 23:34 · odgovor na: pobalin (#2616253)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: pobalin 13.09.2016 23:36
Medtem ko je projekt samovozil v Applu in Googlu očitno v fazi "preračunavam", ko v ZDA razglabljajo o nacionalni (ne)varnosti samovozil, v Nemčiji pa imajo etično komisijo zanje, Bloomberg poroča, da je Bill Ford, pravnuk Henryja Forda vse vpletene in pristojne pozval k čimprejšnjemu premisleku o tozadevnih etičnih vprašanjih.
The great-grandson of Henry Ford called on the auto industry and public institutions to address ethical issues emerging in a world where robot cars will make life-and-death decisions in roadway crashes -- and to do it soon.
“These cars will have the ability to process data and make decisions much faster than we will as humans,” said Bill Ford, executive chairman of Ford Motor Co., which has promised to have robot taxis on the road by 2021. “No individual company is going to program these vehicles with a set of ethics that isn’t bought into by society at large.”
The discussion to set robot-car ethics must include the auto industry, government, universities and ethicists, said Ford, who commented to reporters Tuesday after a speech at the company’s headquarters in Dearborn, Michigan. With self-driving cars set to hit the road over the next five years, the need for this discussion is urgent, he said.
“How do you want these vehicles to behave?” Ford asked during his speech. “Whose lives are they going to save?”
www.bloomberg.com/ne...-ford-says
crt sporočil: 27.122
[#2616294] 14.09.16 08:22 · odgovor na: pobalin (#2616263)
Odgovori   +    3
[pobalin]
> [Gustl]
> > > [crt]
> > > jaz sem tu zato, ker sem na strazi... pes je sklatil zaveso in so v hiso prisle jebene muhe in jih lovim, zlasti rade imajo mojo sobo, ker je luc...
>
> Kako da ne. Evo me. Hladim koleno, tenis poskodba.

Upam, da Bonnier vama s Črtom plačuje kakšen dodatek za vse te nevarnosti in življenje na robu. :-)
merjeno na sirokem vzorcu dogodkov obstaja visoka korelacija med gustlovim tenisom ter tem, da se komu drugemu iz ekipe zgodi pizdarija. vcasih moramo prav prestavljat stvari, da ne sovpadejo z njegovim tenisom ali ga prosit, a bi iz humanitarnih razlogov, ce ne drugega, lahko preskocil. tako da ce kdaj ta strela udari domov, je to samo karma at work. :P
pobalin sporočil: 14.456
[#2616302] 14.09.16 08:50 · odgovor na: pobalin (#2616269)
Odgovori   +    1
Spiegel poroča, da naj bi Franz Beckenbauer funkcije predsednika organizacijskega odbora svetovnega prvenstva v nogometu 2006 ne opravljal brezplačno, ampak naj bi za to prejel 5,5 milijona evrov. Beckenbauer in nemška nogometna zveza sta ta zaslužek očitno hotela skriti pred davčnim uradom. Beckenbauerjev zaslužek naj bi bil obdavčen šele leta 2010, štiri leta po prejemu denarja, naj bi razkril audit davčnega urada v Frankfurtu. Državni ponudnik športnih stav Oddset je očitno služil kot obvoden kanal za Beckenbauerjev zaslužek.
Neue Enthüllung im WM-Skandal: Anders als bisher vom DFB dargestellt, hat Franz Beckenbauer nach SPIEGEL-Informationen für seine Arbeit als Chef des Organisationskomitees 5,5 Millionen Euro erhalten - und wollte sie offenbar am Finanzamt vorbeischleusen.
www.spiegel.de/sport...12166.html
pobalin sporočil: 14.456
[#2616310] 14.09.16 09:03 · odgovor na: pobalin (#2616302)
Odgovori   +    0
Z državnimi sekretarji je očitno povsod križ. Spiegel poroča o razsodbi upravnega sodišča v Weimarju, ki je nekdanjemu ministru za gospodarstvo Turingije Matthiasu Machnigu (SPD) naložilo, da mora v deželno blagajno vrniti 150.572 evrov. Machnig naj bi si v obdobju 2009-2013 namreč dal izplačevati dvojne dohodke - poleg plače deželnega ministra še nadomestilo nekdanjega državnega sekretarja na zveznem ministrtvu za okolje.
Jahrelang hat Matthias Machnig als Thüringens Wirtschaftsminister zu viel Geld vom Staat bekommen. Jetzt entschied ein Gericht: Die Rückforderung von 150.000 Euro aus dem Jahr 2013 muss er zurückzahlen. Machnig will dagegen weiter vorgehen.
www.spiegel.de/polit...12108.html
pobalin sporočil: 14.456
[#2616315] 14.09.16 09:10 · odgovor na: pobalin (#2616310)
Odgovori   +    0
Ko smo že pri nemških socialdemokratih... Handelsblatt poroča, da v stranki SPD menijo, da bi morali pristojnosti za varovanje osebnih podatkov zaradi navzkrižja interesov z notranjega prenesti na pravosodno ministrstvo. Navzkrižje interesov je pravzaprav očitno, saj je notranje ministrvo pristojno za nadzor ljudi, kar je v opreki z varovanjem njihovih podatkov. Ta predlog bo del programa SPD pred zveznimi parlamentarnimi volitvami.
Die SPD sieht das Bundesinnenministerium in einem Dilemma: Die Verantwortlichkeit für den Datenschutz müssen mit den Überwachungsinteressen abgewogen werden. Die Sozialdemokraten wollen das ändern – mit Hilfe der FDP.
www.handelsblatt.com...39306.html
pobalin sporočil: 14.456
[#2616325] 14.09.16 09:29 · odgovor na: pobalin (#2616315)
Odgovori   +    0
Včeraj eko, danes nevarnost...
FAZ povzema poročanje NDR, da sta po nedavni eksploziji za plin prirejenega VW Tourana družbi Aral in kmalu zatem še Esso priporočili ustavitev prodaje zemeljskega plina. Ustavitev prodaje plina na 190 Aralovih črpalkah bi lahko prizadelo okrog 100.000 avtomobilistov.
Do eksplozije VW Tourana je prišlo v petek zvečer na Aralovi črpalki v Duderstadtu, ko je voznik hotel napolniti rezervoar za plin. Očividci so povedali, da je eksplozija avto dvignila od tal, drobci so leteli tako daleč, da so poškodovali bližnje avtomobile in poslopje črpalke, pok pa je bilo slišati več kot kilometer od prizorišča.

Nesrečni VW Touran je eden tistih, ki jih je VW junija odpoklical zaradi nevarnosti korozije jeklenke za plin. Kasneje je VW odpoklic 6000 plinskih Touranov razširil še na 30.000 Caddyjev in Passatov. (glej špeckahlanje 1.9.2016: forum.finance.si/?m=...83&single)
Nach einer Explosion eines VW Tourans im niedersächsischen Duderstadt reagieren die Tankstellenbetreiber. Nicht nur Aral empfiehlt vorsorglich den Verkaufsstopp von Erdgas. Auch Esso rät dazu.
www.faz.net/aktuell/...34102.html
pobalin sporočil: 14.456
[#2616331] 14.09.16 09:39 · odgovor na: pobalin (#2616325)
Odgovori   +    0
FAZ navaja poročilo kritikov rasti v okviru Rimskega kluba, ki kritizirajo brezkončno potrošnjo, priporočajo postopen dvig davkov na dediščino vse do 100%, dvig starosti za upokojitev na 70 let, manj finančne pomoči za otroke, več zakonsko predpisanega polno plačanega dopusta, omejitev mednarodne trgovine. Vse to s ciljem znižanja gospodarske rasti. "En odstotek je dovolj."
Mehr Kinder? „Falsch und dumm“
Die Wachstumskritiker des „Club of Rome“ bringen einen neuen Bericht: Sie prangern „unendlichen Konsum“ an. Sie fordern Geldzahlungen für Kinderarme – und andere unpopuläre Schritte.
www.faz.net/aktuell/...33381.html
pobalin sporočil: 14.456
[#2616335] 14.09.16 09:54 · odgovor na: pobalin (#2616331)
Odgovori   +    0
Handelsblatt piše o približevanju končne odločitve o sklenitvi kupčije, v kateri naj bi Bayer za 66 milijard (ali celo več) dolarjev prevzel razvpiti Monsanto. Danes naj bi o tem razpravljal nadzorni svet Bayerja. Mnenja o vrednosti Monsanta so deljena, saj je ta po 12 letih silne rasti zadnja tri leta stagniral tako po prihodkih kot po dobičku iz poslovanja, podobno pa naj bi bilo tudi poslovno leto 2016, ki se je končalo 31. avgusta.
Die 66-Milliarden-Dollar-Frage
Endspurt im Kampf um Monsanto: Eine Einigung zwischen Bayer und dem US-Agrarkonzern ist greifbar nahe – angeblich will Bayer nun rund 129 Dollar pro Monsanto-Aktie zahlen. Zudem soll die Ausfallprämie auch erhöht werden.
www.handelsblatt.com...39168.html
Monsanto je vodilni svetovni ponudnik semen gensko spremenjenih rastlin, ki pa na območju EU niso ravno dobrodošle. Bi lahko Bayer-Monsanto s svojo močjo in silo spremenil mnenje Evropejcev in politiko EU? Na bolje?
pobalin sporočil: 14.456
[#2616348] 14.09.16 10:29 · odgovor na: pobalin (#2616335)
Odgovori   +    0
Se je vročica zaradi novega iPhona nalezla tudi britanska centralna banka, sprašuje Handelsblatt na začetku članka o tem, da je Bank of England napovedala nakup obveznic morda največjega poslovnega dobičkarja in obenem davčnega berača na svetu. BoE bi z nakupom Applovih obveznic ob Brexitu zaščitila domače gospodarstvo. Tega namerava podpirati tudi z nakupovanjem obveznic britanskih podjetij, a vendar so na nakupnem seznamu tudi firme Apple, BMW, Deutsche Telekom in AT&T.
Apple-Anleihen sollen der britischen Wirtschaft helfen
Hat der Hype um das neue iPhone auch die britische Notenbank erfasst? Die Bank of England hat angekündigt, unter anderem Anleihen des US-Konzerns kaufen zu wollen. Das stößt auf Kritik.
In Betracht kommen nach Angaben der BoE insgesamt Anleihen im Volumen von 110 Milliarden Pfund, davon will die Notenbank letztlich Papiere für zehn Milliarden Pfund einsammeln.
www.handelsblatt.com...40802.html
crt sporočil: 27.122
[#2616351] 14.09.16 10:40 · odgovor na: pobalin (#2616348)
Odgovori   +    0
[pobalin]
BoE bi z nakupom Applovih obveznic ob Brexitu zaščitila domače gospodarstvo
e?

tu gre v bistvu za to, da bo britanski qe vkljuceval tudi papirje izven-britanskih izdajateljev, ki so prisotni v UK.

The BOE published a list of around 300 securities it can buy in a £10 billion ($13.3 billion) program scheduled to begin Sept. 27 and run for 18 months. The list is made up of bonds issued by more than 100 companies, many of which have significant operations in the U.K. but are headquartered overseas.

www.wsj.com/articles...1473707785
pobalin sporočil: 14.456
[#2616364] 14.09.16 11:24 · odgovor na: pobalin (#2616348)
Odgovori   +    0
"Polpete namesto zveznih obveznic" je Tagesspiegel naslovil članek o tem, kako zavarovalnice ob negativnih obrestih in majhnih donosih iščejo nove možnosti za naložbe. Zavarovalnice so v primežu, saj je že na 70% zveznih obveznic donos negativen (od-nos?), ob tem pa imajo še vedno predkrizni portfelj z zajamčenim 4% donosom. Danes sklepajo pogodbe z zajamčenim donosom 1,25%, od januarja 2017 ga bodo znižali na 0,9%, mnoge zavarovalnice pa so zajamčen donos sploh odpravile. V primežu so tudi zavarovanci, ki morajo zaradi obrestne bede v svoje zavarovanje-varčevanje vlagati vedno več denarja za vedno manjši izkupiček.

Allianz zato išče nove možnosti za naložbe. Trdijo, da nepremičnine in obnovljive energije lahko zagotovijo do 6% donose, infrastruktura do 8%, kapitalski deleži v podjetjih pa do 12%. Takšnih naložb imajo v 666 GEUR velikem portfelju približno sedmino (večino v tujini), nameravajo pa jih povečevati.
Buletten statt Bundesanleihen
Bundeswertpapiere kosten Geld und bringen nichts. Die Versicherungswirtschaft steht auf dem Kopf. Auch die Allianz geht neue Wege.
Die Zinsmisere bekommen auch die Kunden zu spüren. Wer mit 35 Jahren eine 30-jährige Lebensversicherung abschließt, jährlich 1000 Euro einzahlt und seinen 90. Geburtstag erlebt, bekommt ab dem 65. Lebensjahr jährlich 4500 Euro von der Versicherung ausgezahlt, wenn das Ersparte mit fünf Prozent verzinst wird. Sinkt der Zins auf ein Prozent, sind es nur noch 1500 Euro. Bei einem Minuszins von einem Prozent erhält der Versicherte 900 Euro und damit 100 Euro weniger, als er eingezahlt hat.
www.tagesspiegel.de/...40270.html
Le kaj bo na vse to rekel naš 56-letni Miha, ki je v šoku, odkar je izvedel za višino svoje pokojnine, ko mu bodo zadevo nazorno razložili v reviji Moje finance v prilogi Moja pokojnina? Bo razumel?
pro.finance.si/MF/88...-pokojnine

Kako se bodo Delavski hranilnici izšla tista pokojninska varčevanja, ki so jih pred cca 2-3 leti sklepali s 5% fiksno obrestno mero, ki so jo potem spustili na 4%, danes pa znaša 3%? Kdor ni bil v prvem valu, mu je danes najbrž lahko žal. :-)
www.delavska-hraniln...ninsko.htm
pobalin sporočil: 14.456
[#2616369] 14.09.16 11:33 · odgovor na: crt (#2616351)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: pobalin 14.09.2016 11:38
[crt]
> [pobalin]
> BoE bi z nakupom Applovih obveznic ob Brexitu zaščitila domače gospodarstvo

e?
Ja, kaj e, pejt se kregat s Handelsblattovci. :-) Kako pa ti razumeš ta dva stavka?
Und nun noch das: Die Bank of England (BoE) hat erklärt, Anleihen des US-Konzerns kaufen zu wollen.
Mit dem Ankauf von Unternehmensanleihen will die britische Notenbank nach dem überraschenden Brexit-Votum der Briten am 23. Juni die heimische Wirtschaft stützen.
[crt]
tu gre v bistvu za to, da bo britanski qe vkljuceval tudi papirje izven-britanskih izdajateljev, ki so prisotni v UK.
Ja, to so v HB povzeli takole:
„Eine Firma mit Sitz außerhalb des Vereinigten Königreichs, das hunderte Menschen in Großbritannien beschäftigt und hier Umsätze erzielt in Höhe von 20 Millionen Pfund“ (umgerechnet knapp 23,5 Millionen Euro) würde damit die Kriterien erfüllen, erklärte die Notenbank in einem Statement.
Če zadevi potegnem paralelo, lahko Banka Slovenije po isti formuli kot BoE takoj zdaj začne kupovati obveznice Mercatorja/Agrokorja, DrogeKolinske/Atlantic Grupe, Žita/Podravke... Aja, mi igre Slexit nismo še niti najavili. :-)

P.S.: Tole je boljši link, ki pokaže cel članek HB na eni strani:
www.handelsblatt.com...2-all.html
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2616378] 14.09.16 11:58 · odgovor na: crt (#2616351)
Odgovori   +    1
[crt]
> [pobalin]
> BoE bi z nakupom Applovih obveznic ob Brexitu zaščitila domače gospodarstvo

e?

tu gre v bistvu za to, da bo britanski qe vkljuceval tudi papirje izven-britanskih izdajateljev, ki so prisotni v UK.

The BOE published a list of around 300 securities it can buy in a £10 billion ($13.3 billion) program scheduled to begin Sept. 27 and run for 18 months. The list is made up of bonds issued by more than 100 companies, many of which have significant operations in the U.K. but are headquartered overseas.

www.wsj.com/articles...1473707785
Pomoje gre pri kupovanju papirjev močnih tujih firm tudi za to, da se jih drži do dovolj velike mere v šahu, če bi pri nas dobivali kake fiksne ideje glede davkov in dumpinga in odpuščanja ipd... Sicer je velikost trga že sama pomemben dejavnik, vsekakor pa ne škodi argument "če boste racionalizirali poslovanje v UK, bomo danes takoj odvgli x vaših obveznic (ki smo jih postopoma kupovali z denarjem iz tiskalnika)", vajo pa bi se dalo še bolje ivajati tudi z delnicami - a la BOJ.

Potem pa naj uprava, ki gleda predvsem na rezultat tega kvartala, razlaga share ownerjem, da je to zgolj muha BOE, s firmo pa je vse okej.
pobalin sporočil: 14.456
[#2616385] 14.09.16 12:10 · odgovor na: crt (#2616351)
Odgovori   +    0
BTW, med najinim komentiranjem je HB posodobil stran in na vrhu kot Eilmeldung (breaking news) pokazal pasico, da je Čeferin postal novi predsednik UEFA. Kühl! :-)

Tu je print screen:
shrani.si/f/32/12e/2...eferin.jpg

Tole je pa iz njihovega članka:
Auch der Deutsche Fußball-Bund um Präsident Reinhard Grindel hatte sich für Ceferin ausgesprochen und erwartet von ihm mehr Transparenz und einen moralischen Neuanfang. Der neue Uefa-Chef wurde nur bis zum Frühjahr 2019 gewählt. Dann hätte das Mandat des wegen Ethikvergehen gesperrten Platini eigentlich geendet. In Ceferins verkürzter Amtszeit wird auch die EM-Gastgeberrolle 2024 bestimmt, um die sich der DFB bewerben will.
www.handelsblatt.com...43806.html
Kar je v luči zgodbe o Beckenbauerjevih milijonih za "častno" funkcijo šefa SP 2006, ki so bili ob sodelovanju DFB prikriti kar v nemških domačijskih kanalih, zveni posebno iskreno. :-)
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2616400] 14.09.16 12:44 · odgovor na: pobalin (#2616385)
Odgovori   +    0
Kaj pa vaše Pobalinstvo poreče na svež news da Bayer, tako lep, nemški, pravičen v svojem ordnung und disziplin, skoraj demokratično socialen... kupuje ameriško firmo Monsanto, to pregreho neoliberalizma in nekontroliranega eksperimentirjanja z dobrimi ljudmi, tega zločinskega uničevalca ubogih indijskih in še katerih malih kmetovalcev?

Jaz skoraj ne morem verjeti, da Monsanta ne bo več. O čem bo delal dokumentarce Michael Moore? O čem bo predaval ubogi Žižek? Avbe avbe, kakšni multiplikativni učinki nam grozijo! Pričakujem čimprejšnje odzive in kako protestno noto s slovenskega kulturnega ministrstva...
pobalin sporočil: 14.456
[#2616410] 14.09.16 13:01 · odgovor na: pobalin (#2616364)
Odgovori   +    0
Tole je sicer staro že nekaj dni, a vendar. Handelsblatt je v petek poročal, da je zadržanost sveta ECB pri QE dan prej v petek povzročila dvig donosov najpomembnejših državnih obveznic iz blagega minusa v malenkosten plus. HB dodaja, da so se investitorji doslej z negativnimi obrestnimi merami nekako sprijaznili zato, ker so pričakovali, da bodo napihovale cene borznih papirjev in jih bodo lahko prodali z dobičkom. Navček za QE?
Trendumkehr am Anleihemarkt: Erstmals seit dem britischen Brexit-Referendum bringt die wichtigste deutsche Staatsanleihe wieder Zinsen. Investoren verlieren den Glauben an eine noch lockerere Geldpolitik.
www.handelsblatt.com...26022.html
pobalin sporočil: 14.456
[#2616417] 14.09.16 13:06 · odgovor na: anon-207617 (#2616400)
Odgovori   +    0
[NemirniTujec]
Kaj pa vaše Pobalinstvo poreče na svež news da Bayer, tako lep, nemški, pravičen v svojem ordnung und disziplin, skoraj demokratično socialen... kupuje ameriško firmo Monsanto, to pregreho neoliberalizma in nekontroliranega eksperimentirjanja z dobrimi ljudmi, tega zločinskega uničevalca ubogih indijskih in še katerih malih kmetovalcev?

Jaz skoraj ne morem verjeti, da Monsanta ne bo več. O čem bo delal dokumentarce Michael Moore? O čem bo predaval ubogi Žižek? Avbe avbe, kakšni multiplikativni učinki nam grozijo! Pričakujem čimprejšnje odzive in kako protestno noto s slovenskega kulturnega ministrstva...
Ej, zdaj vem, kako samozadovoljno se počuti Črt, ko lima linke na svoja še ne tako stara pisanja. Evo, čez dobre tri ure vse prav pride (čisto z mojega zelnika je samo pripis na koncu): :-)
forum.finance.si/?m=...335&single

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 57