Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: Mesečno varčevanje

Strani: 1

anon-346646 sporočil: 10
[#2609548] 25.07.16 09:28
Odgovori   +    0
čas vnosa: 25.07.16 09:26
Zdravo.
Cca 100 EUR/mesečno bi rad dolgoročno varčeval za otroka. Najbolj enostavno mi je izbrati razpršeni NLB sklad ali dva pri moji banki.
Mi bo lahko žal, na kaj naj pazim.

Vidim, da nekateri NLB skladi vlagajo v ETF, kar mi je malo smešno, tudi sam bi direktno vlagal v ETF, a to pri NLB ni mogoče in na splošno v SLO ni velike izbire.

Torej dilema je ali NLB skladi(s vsemi provizjami, ki pridejo z njimi) ali naj se grem igrat sam s trgovalno platformo.

Najlepša hvala za vse predloge in opozorila.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2609601] 25.07.16 13:50 · odgovor na: anon-346646 (#2609548)
Odgovori   +    0
[jurrbe]
Zdravo.
Cca 100 EUR/mesečno bi rad dolgoročno varčeval za otroka. Najbolj enostavno mi je izbrati razpršeni NLB sklad ali dva pri moji banki.
Mi bo lahko žal, na kaj naj pazim.

Vidim, da nekateri NLB skladi vlagajo v ETF, kar mi je malo smešno, tudi sam bi direktno vlagal v ETF, a to pri NLB ni mogoče in na splošno v SLO ni velike izbire.

Torej dilema je ali NLB skladi(s vsemi provizjami, ki pridejo z njimi) ali naj se grem igrat sam s trgovalno platformo.

Najlepša hvala za vse predloge in opozorila.
Zakaj bi se omejeval samo na NLB sklade ? Tudi če si njihov komitent, to nima nobene zveze, saj so navsezadnje tudi NLB skladi ločena pravna oseba...
Pri takšnem znesku po mojem trgovalna platforma nima smisla, ker boš imel preveč stroškov. Do zdaj so bila za takšne namene sicer zelo primerna obročna varčevanja, sedaj ko so obresti nizke, pa je morda bolj smiselno izbrati kakšen manj tvegan sklad (ali kombinacijo), glede na to, da vsota ne bo visoka, je bolj smiselno izbrati nekaj z manj tveganja.
nmmute sporočil: 185
[#2609606] 25.07.16 14:17 · odgovor na: anon-346646 (#2609548)
Odgovori   +    0
Mogoče kakšno rentno varčevanje: LON 5let 2,1% mesečno vplačevanje; možnost rentnega izplačila ali v enkratnem znesku, prepisano iz njihove spletne strani.
anon-346646 sporočil: 10
[#2609615] 25.07.16 14:50 · odgovor na: (#2609590)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 25.07.16 12:40
Mislil sem vlaganje preko platforme v par ETFjev. Vztopni minimalni stroški so visoki, zato bi moral kupovati ne vsak mesec ampak ko bi zbral nekih 500eur. Drugih velikih stroškov ne vidim?
anon-272631 sporočil: 10
[#2609667] 25.07.16 19:07 · odgovor na: anon-346646 (#2609615)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 25.07.16 19:03
Jaz imam mesečno varčevanje narejeno preko GBD Kašče. Mesečni znesek gre v ETF-je, vstopna provizija je 1%, upravljalska pa mislim da 0,9% na leto. Skratka, cca 2-3x nižji stroški kot pri skladih, razpršenost pa maksimalna. Če varčuješ na dolgi rok, se mi zdi to najboljša varianta. Ker sem tudi sam iskal možnost mesečnega vplačevanja v ETF-je, pa je bil GBD edini, ki je to ponujal in to po normalni ceni. Prekineš pa tudi lahko kadar koli in mislim da ni nobenih stroškov oz. so ti minimalni (pa še to samo prva 3 leta, če se prav spomnim).
crt sporočil: 27.124
[#2609668] 25.07.16 19:09 · odgovor na: anon-272631 (#2609667)
Odgovori   +    0
[finance2801]
Jaz imam mesečno varčevanje narejeno preko GBD Kašče. Mesečni znesek gre v ETF-je, vstopna provizija je 1%, upravljalska pa mislim da 0,9% na leto. Skratka, cca 2-3x nižji stroški kot pri skladih, razpršenost pa maksimalna. Če varčuješ na dolgi rok, se mi zdi to najboljša varianta. Ker sem tudi sam iskal možnost mesečnega vplačevanja v ETF-je, pa je bil GBD edini, ki je to ponujal in to po normalni ceni. Prekineš pa tudi lahko kadar koli in mislim da ni nobenih stroškov oz. so ti minimalni (pa še to samo prva 3 leta, če se prav spomnim).
v kolikor nimas cilja ostati znotraj slovenske zakonodaje, je moznost recimo interactivebrokers, ameriska matica, britanska filiala, racun v nemciji, sepa nakazilo, stroski borznih poslov ranga par dolarjev, dodatnih stroskov ni -- pa tam pocnes z etf ali cemerkoli drugim ze, kot se ti zdi. navajam ib samo zato, ker ga od blizje poznam, prav mozno, da so se tudi bolj ugodne ponudbe.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2609671] 25.07.16 19:49 · odgovor na: anon-272631 (#2609667)
Odgovori   +    4
[finance2801]
Jaz imam mesečno varčevanje narejeno preko GBD Kašče. Mesečni znesek gre v ETF-je, vstopna provizija je 1%, upravljalska pa mislim da 0,9% na leto. Skratka, cca 2-3x nižji stroški kot pri skladih, razpršenost pa maksimalna. Če varčuješ na dolgi rok, se mi zdi to najboljša varianta. Ker sem tudi sam iskal možnost mesečnega vplačevanja v ETF-je, pa je bil GBD edini, ki je to ponujal in to po normalni ceni. Prekineš pa tudi lahko kadar koli in mislim da ni nobenih stroškov oz. so ti minimalni (pa še to samo prva 3 leta, če se prav spomnim).
Kaj reci drugega, kot cestitati GBD, ki se zna vedni lepo omastiti na denarju ki ne zna ostati v zepu.

Kasiranje 1,9% na vstopu, in se 3 ali 2% na izstopu prvih pet let, in hkrati prisila, da vsak mesec nakazes vsaj 50, obenem pa njihova svoboda, da na ponorelem etf trgu kupujejo kar jim pade na pamet.

Kaj je narobe s staromodnimi varcevalnimi racuni, kamor nakazujemo kolikor pac lahko - tudi 100€ s trajnikom, ce je to zelja. Pa bo froc pri 18ih imel dobrih dvajset jurjev.

Zdaj da bo z nekimi skladi imel pa 30 namesto dvajset je lepa storija, ki pa je vecinoma veliko lepsa za upravitelje in posrednike, kot pa za vlagatelje.

Ce varcevalcu ni udobno odpiranje online racuna v DE/UK, in samostojni nakup po premisleku izbranega ETF, je dooosti boljsa varianta izbira enostavnejsega in bolj oprijemljivega varcevanja, kot pa placevanje nekoga drugega da zanj izbira kompleksne financne instrumente.

Strani: 1