Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[0513ANITO]
Evo bom poizkušal na kratko izpostaviti vse zablode, ki so jih uspeli sproducirati na MOLU v zvezi v vplivom toplotnih črpalk na delovanje TE-TOLa.

Najprej vzemimo v obravnavo podatek da TE-TOL obratuje z 80% toplotnim izkoristkom v soproizvodnji: 20% elektrika, 60% toplota, 20% izgube. Vir: www.te-tol.si/index...._path=2455

Topoltne črpalke Zrak-voda pa imajo povprečni letni COP okoli 3.

Torej, če elektriko proizvedeno v TE-TOLu porabimo za pogon TČ, dobimo sledeč toplotni izkoristek goriva: 3 x0,2+0,6= 1,2 (120% toplotne energije, glede na kurilno vrednost goriva). (Celih 40% več, kot je izkoristek procesa soproizvodnje v TE-TOLu)

Sem dejal, da ne mislim komentirati. Toda zgornji račun sodi v kategorijo perpetum mobile, sl.wikipedia.org/wik...uum_mobile in me je vzpodbudil k odgovoru. V tem kratkem slovenskem zapisu je v 5. vrstici omenjena tudi teorija zarote: ”Po teorijah zarote naj bi bil perpetuum mobile prve vrste odkrit že pred časom, vendar ga zaradi energetskih družb in vladajoče elite človeštvu zaradi različnih razlogov ne dajo v uporabo.”
Očevidno si silen pristaš teorije zarot, saj trdiš, da tvoja TČ v kombinaciji s TE proizvede več energije kot je pokuri sama TE. Seveda pa občinske oblasti nasprotujejo tvojim silovitim energetskim izkoristkom zaradi pritiska lobijev etc.........

Ponovno se je izkazalo, na kakšen nivo sodijo komentatorji Financ!

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2578955

Strani: 1

g1n3k sporočil: 92
[MarijanMacek]
Sem dejal, da ne mislim komentirati. Toda zgornji račun sodi v kategorijo perpetum mobile, sl.wikipedia.org/wik...uum_mobile in me je vzpodbudil k odgovoru. V tem kratkem slovenskem zapisu je v 5. vrstici omenjena tudi teorija zarote: ”Po teorijah zarote naj bi bil perpetuum mobile prve vrste odkrit že pred časom, vendar ga zaradi energetskih družb in vladajoče elite človeštvu zaradi različnih razlogov ne dajo v uporabo.”
Očevidno si silen pristaš teorije zarot, saj trdiš, da tvoja TČ v kombinaciji s TE proizvede več energije kot je pokuri sama TE. Seveda pa občinske oblasti nasprotujejo tvojim silovitim energetskim izkoristkom zaradi pritiska lobijev etc.........

Ponovno se je izkazalo, na kakšen nivo sodijo komentatorji Financ!
Po moje morate vi nazaj v šolo. Toplotna črpalka v povprečju prinese več energije kolikor jo porabi. Bistveno je razumevanje, da energijo samo prenaša!!

V vsaki snovi (zrak, voda) je nekaj energije vse do 0 stopinj Kelvina (-273 stopinj Celzija), res da toplotne črpalke še zdaleč ne delujejo v tem rangu, lahko pa brez težav iz zraka 0 stopinj prenesejo toploto, pri čemer s tem tisti zrak hkrati ohladijo (in hkrati ogrejejo medij na drugi strani).
0513ANITO sporočil: 10.835
[MarijanMacek]
> [0513ANITO]
> Evo bom poizkušal na kratko izpostaviti vse zablode, ki so jih uspeli sproducirati na MOLU v zvezi v vplivom toplotnih črpalk na delovanje TE-TOLa.
>
> Najprej vzemimo v obravnavo podatek da TE-TOL obratuje z 80% toplotnim izkoristkom v soproizvodnji: 20% elektrika, 60% toplota, 20% izgube. Vir: www.te-tol.si/index...._path=2455
>
> Topoltne črpalke Zrak-voda pa imajo povprečni letni COP okoli 3.
>
> Torej, če elektriko proizvedeno v TE-TOLu porabimo za pogon TČ, dobimo sledeč toplotni izkoristek goriva: 3 x0,2+0,6= 1,2 (120% toplotne energije, glede na kurilno vrednost goriva). (Celih 40% več, kot je izkoristek procesa soproizvodnje v TE-TOLu)
>
>

Sem dejal, da ne mislim komentirati. Toda zgornji račun sodi v kategorijo perpetum mobile, sl.wikipedia.org/wik...uum_mobile in me je vzpodbudil k odgovoru. V tem kratkem slovenskem zapisu je v 5. vrstici omenjena tudi teorija zarote: ”Po teorijah zarote naj bi bil perpetuum mobile prve vrste odkrit že pred časom, vendar ga zaradi energetskih družb in vladajoče elite človeštvu zaradi različnih razlogov ne dajo v uporabo.”
Očevidno si silen pristaš teorije zarot, saj trdiš, da tvoja TČ v kombinaciji s TE proizvede več energije kot je pokuri sama TE. Seveda pa občinske oblasti nasprotujejo tvojim silovitim energetskim izkoristkom zaradi pritiska lobijev etc.........

Ponovno se je izkazalo, na kakšen nivo sodijo komentatorji Financ!
Dokazal si, da pojma nimaš.

Vse kar znaš in veš, da izkoristek naprave ne more preseči 1 (oz 100%).
Pri tem se pa tvoje znanje neha.

Jaz nisem nikjer napisal, da je izkoristek Toplotne črpalke 120%, pač pa sem navedel primerljiv energijski dobitek v primerjavi s kurjenjem premoga v TE-TOLu.

Hja. Moral se boš podučiti o delovanju toplotnih črpalk (levi krožni proces), da boš lahko sledil temi in ne boš pametoval v tri krasne.
kzupanc sporočil: 10.519
[MarijanMacek]
> [0513ANITO]
> Evo bom poizkušal na kratko izpostaviti vse zablode, ki so jih uspeli sproducirati na MOLU v zvezi v vplivom toplotnih črpalk na delovanje TE-TOLa.
>
> Najprej vzemimo v obravnavo podatek da TE-TOL obratuje z 80% toplotnim izkoristkom v soproizvodnji: 20% elektrika, 60% toplota, 20% izgube. Vir: www.te-tol.si/index...._path=2455
>
> Topoltne črpalke Zrak-voda pa imajo povprečni letni COP okoli 3.
>
> Torej, če elektriko proizvedeno v TE-TOLu porabimo za pogon TČ, dobimo sledeč toplotni izkoristek goriva: 3 x0,2+0,6= 1,2 (120% toplotne energije, glede na kurilno vrednost goriva). (Celih 40% več, kot je izkoristek procesa soproizvodnje v TE-TOLu)
>
>

Sem dejal, da ne mislim komentirati. Toda zgornji račun sodi v kategorijo perpetum mobile, sl.wikipedia.org/wik...uum_mobile in me je vzpodbudil k odgovoru. V tem kratkem slovenskem zapisu je v 5. vrstici omenjena tudi teorija zarote: ”Po teorijah zarote naj bi bil perpetuum mobile prve vrste odkrit že pred časom, vendar ga zaradi energetskih družb in vladajoče elite človeštvu zaradi različnih razlogov ne dajo v uporabo.”
Očevidno si silen pristaš teorije zarot, saj trdiš, da tvoja TČ v kombinaciji s TE proizvede več energije kot je pokuri sama TE. Seveda pa občinske oblasti nasprotujejo tvojim silovitim energetskim izkoristkom zaradi pritiska lobijev etc.........

Ponovno se je izkazalo, na kakšen nivo sodijo komentatorji Financ!
Kakšen perpetuum mobile neki?! :)

TČ samo porabi pri COP=3 dve tretjini toplote zunanjega zraka in tretjino doda z elektriko, da to zunanjo toploto prečrpa na višjo temperaturo. Se pa na koncu porabi za dve tretjini manj energije za zagotavljanje istega udobja. Pri dodatni izolaciji je tudi manj porabe dragocene energije (eksergije) za zagotavljanje bivalnega ugodja. Pri izolaciji, talnem in stenskem ogrevanju pa dobimo še en plus: enako ugodje dosežemo pri nižji temperaturi zraka. Pri ogrevanju ne gre za delo, ampak samo za toploto (ki je v bistvu energetski odpadek) in o perpetuum mobile sploh ne more biti govora. Tudi TČ na koncu suma sumarum segreva okolico in dodaja k mestnemu toplotnemu otoku, a le tretjino "običajnega" ogrevanja.

Strani: 1