Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: članek Naselje ob potoku - Lavrica

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Glavni forum (13)

Strani: 1 2

anon-53103 sporočil: 412
[#255862] 30.05.08 10:31 · odgovor na: anon-162131 (#255821)
Odgovori   +    0

zima1188 je napisal(a):
Ne samo mestni promet, izboljšati je treba predvsem primestni promet. In to ne z dnarjem Ljubljančanov ampak z denarjem tistih občin od koder ljudje migrirajo v Lj. Mestni promet brez kmetavzarjev, ki se vsak dan silijo v sam center vsak s svojim avtom, bi bil poezija!

Dva dni nazaj sem videl, kaj se lahko zgodi z avti študentk (tri kokoši), ki so zaparkirale gasilsko pot med bloki v BS-u. Avta sta imela prazne gume, brisalci so skupili, dobile so kazen za parkiranje, AMZS vleka tudi ne bo zastonj, povrh vsega pa je šofer AMZS-ja še nakladal avta s praznimi gumami, tako da so te fuč...
Saj v bistvu želim samo povedati, da bi Ljubljana bila rada prestolnica, pa daje to občutiti svojim meščanom in ljudem "s kmetov" samo s cenami nepremičnin !
anon-162131 sporočil: 2.080
[#255969] 30.05.08 12:37 · odgovor na: anon-53103 (#255862)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-162131 30.05.2008 12:38

micic je napisal(a):

Saj v bistvu želim samo povedati, da bi Ljubljana bila rada prestolnica, pa daje to občutiti svojim meščanom in ljudem "s kmetov" samo s cenami nepremičnin !
Nekaj dejstev:
- nisem Ljubljančan, živim pa v Lj in tu delam, ker mi je Lj všeč,
- Lj JE prestolnica, in ne bi to "rada bila", razen seveda če so se neke vasi aka Medvode odcepile,
- "ljudje s kmetov" so glede na način parkiranja arogantni, samovšečni, vsiljivi, agresivni,
- "ljudje s kmetov" s svojimi dejanji in vedenjem bistveno posegajo v kvaliteto življenja prebivalcev ljubljane, na kar se ti temu primerno do teh intruderjev tudi vedejo.
- "ljudje s kmetov" dvigajo cene nepremičninam v Lj.
schuft sporočil: 437
[#255982] 30.05.08 12:52 · odgovor na: anon-162131 (#255969)
Odgovori   +    0

zima1188 je napisal(a):

Nekaj dejstev:
- nisem Ljubljančan, živim pa v Lj in tu delam, ker mi je Lj všeč,
- Lj JE prestolnica, in ne bi to "rada bila", razen seveda če so se neke vasi aka Medvode odcepile,
- "ljudje s kmetov" so glede na način parkiranja arogantni, samovšečni, vsiljivi, agresivni,
- "ljudje s kmetov" s svojimi dejanji in vedenjem bistveno posegajo v kvaliteto življenja prebivalcev ljubljane, na kar se ti temu primerno do teh intruderjev tudi vedejo.
- "ljudje s kmetov" dvigajo cene nepremičninam v Lj.

..... in svet se deli na črne in bele.... -> beli = good, črni = bad!
crt sporočil: 27.710
[#256022] 30.05.08 13:39 · odgovor na: anon-162131 (#255969)
Odgovori   +    0

zima1188 je napisal(a):
- Lj JE prestolnica, in ne bi to "rada bila", razen seveda če so se neke vasi aka Medvode odcepile,
- "ljudje s kmetov" so glede na način parkiranja arogantni, samovšečni, vsiljivi, agresivni,
- "ljudje s kmetov" s svojimi dejanji in vedenjem bistveno posegajo v kvaliteto življenja prebivalcev ljubljane, na kar se ti temu primerno do teh intruderjev tudi vedejo.
noja, to pa ze malo na tega vlece :)

Krasevec, Ljubljancan in Stajerc na skupnem sprehodu slucajno brcnejo v neko svetilko in iz nje se prikaze duh: Hvala, ker ste me osvobodili! Za nagrado bom vsakemu izpolnil eno zeljo.

Krasevec: Jaz sem iz kmecke druzine in dobro vem, kako tezko je biti kmet, se posebej na Krasu. Naredi, da bo Kras vedno rodoviten.
Duh: Urejeno!

Ljubljancan: Mi u Lublan mamo poun kufr usega folka, k se prseljuje k nam. Nared okol Lublane en tak zid, de noben nau mogu not ne vn!
Duh: Urejeno

Stajerec: Cuj, kaki je te toti zid?
Duh: Visok je priblizno 100m, 5m debel, iz armiranega betona, gladke stene...
Stajerec: Dobro, dobro... Daj, napolni ga zdaj z vodo!
Plavajte, plavajte zabice!!!

ps. moja glavna skrb pri obiskovanju parcel po ne tako zelo osrednji sloveniji je bila, kako se bodo ljudje obnasali do mene ob prvem kontaktu na podlagi registrske tablice, ki se zacne z LJ. to namrec glede na izkusnje v ljudskem izrocilu ponavadi implicira tisto, kar si ti nastel pri parkiranju, le da ne samo za parkiranje. k sreci ne govorim ljubljanscine, pa je slo lepo.

p: rojen v celju, zadnjih 7 let na lavrici 2 km iz lj, prej 17 let v lj
anon-9939 sporočil: 17.846
[#256027] 30.05.08 13:46 · odgovor na: crt (#256022)
Odgovori   +    0
Predlagam, da se enkrat v bližnji prihodnosti naredi referendum na temo "glavno mesto", da se iz Ljubljane vsaj poskusi odpraviti nekaj stigme (in fovšije) na to temo.

To se pravi, če je nekdo že začel trend kopanja in graditve na Brdu pri Kranju naj tam, po vzoru na Brazilijo naredi glavno mesto Republike Slovenije in konec.
anon-53103 sporočil: 412
[#256174] 30.05.08 17:42 · odgovor na: crt (#256022)
Odgovori   +    0

crt je napisal(a):

noja, to pa ze malo na tega vlece :)

Krasevec, Ljubljancan in Stajerc na skupnem sprehodu slucajno brcnejo v neko svetilko in iz nje se prikaze duh: Hvala, ker ste me osvobodili! Za nagrado bom vsakemu izpolnil eno zeljo.

Krasevec: Jaz sem iz kmecke druzine in dobro vem, kako tezko je biti kmet, se posebej na Krasu. Naredi, da bo Kras vedno rodoviten.
Duh: Urejeno!

Ljubljancan: Mi u Lublan mamo poun kufr usega folka, k se prseljuje k nam. Nared okol Lublane en tak zid, de noben nau mogu not ne vn!
Duh: Urejeno

Stajerec: Cuj, kaki je te toti zid?
Duh: Visok je priblizno 100m, 5m debel, iz armiranega betona, gladke stene...
Stajerec: Dobro, dobro... Daj, napolni ga zdaj z vodo!
Plavajte, plavajte zabice!!!

ps. moja glavna skrb pri obiskovanju parcel po ne tako zelo osrednji sloveniji je bila, kako se bodo ljudje obnasali do mene ob prvem kontaktu na podlagi registrske tablice, ki se zacne z LJ. to namrec glede na izkusnje v ljudskem izrocilu ponavadi implicira tisto, kar si ti nastel pri parkiranju, le da ne samo za parkiranje. k sreci ne govorim ljubljanscine, pa je slo lepo.

p: rojen v celju, zadnjih 7 let na lavrici 2 km iz lj, prej 17 let v lj

"Ko smo že pri pojmu prijaznosti, moramo reči, da je le-ta v zvezi z zgovornostjo. Kdor je zavrt in zlepa ne reče nobene "nepotrebne besede", velja za neprijaznega. No, taki so zvečine Ljubljančani (v lokalih in uradih, za pulti in okencii itn.) v nasprotju z Mariborčani, ki ob vsem uradovanju in poslovanju čutijo zmerja potrebo, da spregovorijo s stranko še kakšno "nepotrebno besedo", ker bi si sicer očitali, da so ne-prijazni. Pravimo, da dunajska Gemütlichkeit ne sega več do Ljubljane; ustavi se že v Mariboru. Ali pa ni v tem kriva ljubljanska megla, ki dela pustega tudi človeka, ne samo pokrajino, vtem ko je Maribor s svojim podnebjem že v stari Avstriji veljal za "štajerski Meran".
Tudi Korošci veljajo za zelo redkobesedne, vendar jih nimamo za neprijazne.    ..."  Trstenjak, A.: Misli o slovenskem človeku. Ljubljana: Založba Mihelač, 1992, str. 46.

(nisem s štajerskega konca, imam nekaj let službe v Ljubljani, stanovanje (tudi) v Ljubljani. Na zadeve gledam povsem neobremenjeno, kajti cela Slovenija ni prav zelo velika :).
anon-166673 sporočil: 102
[#256293] 31.05.08 00:10 · odgovor na: anon-162131 (#255969)
Odgovori   +    0

zima1188 je napisal(a):

Nekaj dejstev:
- nisem Ljubljančan, živim pa v Lj in tu delam, ker mi je Lj všeč,
- Lj JE prestolnica, in ne bi to "rada bila", razen seveda če so se neke vasi aka Medvode odcepile,
- "ljudje s kmetov" so glede na način parkiranja arogantni, samovšečni, vsiljivi, agresivni,
- "ljudje s kmetov" s svojimi dejanji in vedenjem bistveno posegajo v kvaliteto življenja prebivalcev ljubljane, na kar se ti temu primerno do teh intruderjev tudi vedejo.
- "ljudje s kmetov" dvigajo cene nepremičninam v Lj.
 
ha ha ha, če napišem, da je tole po kmečko napisano bi s tem preveč užalil kmeta.

Se pa v celoti strinjam s tabo. LJ naj se preživlja sama, brez trenutno obilnega proračunskega korita iz katerega jedo pujski.  Iz Lj je potrebno preseliti prav vsa ministerstva, fakultete, agencije,...vse kar diši po proračunskem denarju. Brez skrbi, grem stavit, da "ljude s kmetov" ne bodo niti povohali več Ljubljane. 

good luck to you guys:) 
anon-1670 sporočil: 14.712
[#256396] 31.05.08 12:58 · odgovor na: crt (#255589)
Odgovori   +    0

crt je napisal(a):
cista zmaga je to, da ce si ze tko mislil nekaj vzet ali ze tam si, dobis potem za dobre vage se novo solo.
To ne vem, če čisto vedno drži.

Poznam nekoga, ki živi v bloku blizu šolskega igrišča in pravi, da se mu bo prejkoslej zmešalo, ker takega hrupa kot ga delajo otroci pa še ni slišal;)
anon-9939 sporočil: 17.846
[#256397] 31.05.08 13:03 · odgovor na: anon-166673 (#256293)
Odgovori   +    0

financmin je napisal(a):


ha ha ha, če napišem, da je tole po kmečko napisano bi s tem preveč užalil kmeta.

Se pa v celoti strinjam s tabo. LJ naj se preživlja sama, brez trenutno obilnega proračunskega korita iz katerega jedo pujski. Iz Lj je potrebno preseliti prav vsa ministerstva, fakultete, agencije,...vse kar diši po proračunskem denarju. Brez skrbi, grem stavit, da "ljude s kmetov" ne bodo niti povohali več Ljubljane.

good luck to you guys:)

Nekaj malega si pomešal.

To pa zato, ker "local tax" razumeš kot "proračunski denar".

Dejansko pa DURS zgolj in samo pobira VSE davke, pa tako tudi tiste, ki so izvirni prihodek lokalnih skupnosti in teh davkov nikakor ne smeš enačiti s "proračunskim denarjem" s katerim se navadno razume "državni denar".

Ampak kaj hočemo, nivo dovzetnosti za davčne zadeve pri povprečnem Janezu je obupno slab.
anon-1670 sporočil: 14.712
[#256398] 31.05.08 13:20 · odgovor na: anon-53103 (#256174)
Odgovori   +    0

micic je napisal(a):
Pravimo, da dunajska Gemütlichkeit ne sega več do Ljubljane; ustavi se že v Mariboru. Ali pa ni v tem kriva ljubljanska megla, ki dela pustega tudi človeka, ne samo pokrajino, vtem ko je Maribor s svojim podnebjem že v stari Avstriji veljal za "štajerski Meran".
Tudi sam razmišljam, kako to, da so ravno Ljubljančani tako zakompleksani.

To bi bilo dobro narediti kdaj kakšno raziskavo, zakaj je tako.
Po moje vpliva 24 urno ropotanje z vseh strani, imajo tudi preveč vsega in potem letajo kot kure sem ter tja in so zaradi tega čisto zblojeni, vsakdan sproti jim dan uniči še parkiranje pred domom, mestni promet je bolj kot ne v kur.., povsod sama gneča,... vse take malenkosti pa potem ljudi pripeljejo do tega, da se jim enostavno ne da trošiti energije še za neko prijaznost.

Sicer pa ni boljše le v MB, že v Celju je stanje povsem drugače sploh pa na obali, kjer se vsaj meni prijaznost zdi na višku.

Lp
anon-167067 sporočil: 3.637
[#256412] 31.05.08 14:13 · odgovor na: anon-1670 (#256398)
Odgovori   +    0
 
  Težko bi rekel, da so Ljubljančani najbolj zakompleksani. Še iz časa faksa se spominjam, da so najbolj rovtarsko primitivni lokalpatriotizem izkazovali Neljubljančani, zlasti Štajerci. Glede na to, da je "pravih" meščanskih družin v Ljubljani malo, vsakdo je od nekje prišel, Ljubljančani običajno ne čutijo potrebe za nekim kazanjem posebne navezanosti na svoj kraj.

Čisto pa razumem ljudi, ki znorijo, ko pridejo iz službe, pred blokom pa jim parkirno mesto zaseda nek avto s CE registracijo. Sicer sem se medtem tudi jaz preselil v Kamnik in se vozim v Ljubljano v službo, ampak na tujih funkcionalnih zemljiščih pa res nimam navade parkirati.
anon-23307 sporočil: 582
[#256414] 31.05.08 14:31 · odgovor na: anon-167067 (#256412)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-23307 31.05.2008 14:34

vuksan je napisal(a):
Čisto pa razumem ljudi, ki znorijo, ko pridejo iz službe, pred blokom pa jim parkirno mesto zaseda nek avto s CE registracijo.
Zadevo se da urediti z lastnim (kupljenim/najetim) parkim mestom. Ko ljudje kupujejo stanovanje, tezijo, zakaj bi morali kupiti se parkirno mesto. Ko pa je vse zaparkirano, pa zopet tezijo, zakaj vsi parkirajo tam, kjer bi oni zeleli. Poleg tega CE, KP, MB... tablica se ne pomeni nujno, da lastnik avtomobila ni lastnik/podnajemnik stanovanja, kjer parkira. Prav tako iz tablice ne mroes sklepati, da lastnik avtomobila je/ni uradno prijavljen v Ljubljani in torej je/ni Ljubljancan.

p.: Uradno Ljubljancan (stanujem v Lj in imam tu prijavljeno stalno bivalisce), registracija ni LJ, lastno parkirno mesto.
anon-1670 sporočil: 14.712
[#256417] 31.05.08 14:47 · odgovor na: anon-23307 (#256414)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-1670 31.05.2008 14:55

pgregorc je napisal(a):

Zadevo se da urediti z lastnim (kupljenim/najetim) parkim mestom. Ko ljudje kupujejo stanovanje, tezijo, zakaj bi morali kupiti se parkirno mesto. Ko pa je vse zaparkirano, pa zopet tezijo, zakaj vsi parkirajo tam, kjer bi oni zeleli. Poleg tega CE, KP, MB... tablica se ne pomeni nujno, da lastnik avtomobila ni lastnik/podnajemnik stanovanja, kjer parkira. Prav tako iz tablice ne mroes sklepati, da lastnik avtomobila je/ni uradno prijavljen v Ljubljani in torej je/ni Ljubljancan.

p.: Uradno Ljubljancan (stanujem v Lj in imam tu prijavljeno stalno bivalisce), registracija ni LJ, lastno parkirno mesto.
Odlično napisano.

Sem pa takrat ko so sprejemali zakon o novih tablicah tudi sam pizdil, zakaj sploh rabimo oznako krajev pa zraven še grbe.
Bil je predlog, da bo na tablici samo slovenski grb in nobenih drugih oznak iz kje si, pa ga potem ne vem zakaj niso sprejeli.

Take priložnosti, kot je bila pri novih tablicah, za končanje povsem brezveznih kregarij ne vem kdaj bomo spet imeli.

Glede parkirnih prostorov pa bi morali sprejeti nek zakon, ki bi določal, da za vsakih 50m2 stanovanja/hiše moraš nujno imeti zagotovljeno vsaj eno parkirno mesto, brez parkirnega mesta sploh ne bi mogel stanovanja prodati oz. kupiti.

Vsaj za novogradnje bi moralo to nujno veljati.
anon-34390 sporočil: 95
[#256420] 31.05.08 14:53 · odgovor na: anon-23307 (#256414)
Odgovori   +    0
niti približno pa ni to posebnost Ljubljančanov

Oče živi na primorskem in odkar je LJ tablice zamenjal za KP ima očitno manj problemov.
Nasplošno je v Sloveniji bolje imet katerekoli druge tablice kot LJ.
crt sporočil: 27.710
[#256422] 31.05.08 15:03 · odgovor na: anon-1670 (#256396)
Odgovori   +    0

Maj je napisal(a):
To ne vem, če čisto vedno drži.
lahko da ne drzi vedno, o tem niti ne govorim -- v tejle konkretni situaciji pa je tako, da obstojeca sola pac nima kam dati dodatnih otrok in bo za starse razlika nova sola da/ne pomenila razliko ekstra prevazanje na neko backup lokacijo v jutranji guzvi da/ne.
bc123a sporočil: 48.253
[#256447] 31.05.08 16:22 · odgovor na: anon-166673 (#256293)
Odgovori   +    0

financmin je napisal(a):


ha ha ha, če napišem, da je tole po kmečko napisano bi s tem preveč užalil kmeta.

Se pa v celoti strinjam s tabo. LJ naj se preživlja sama, brez trenutno obilnega proračunskega korita iz katerega jedo pujski. Iz Lj je potrebno preseliti prav vsa ministerstva, fakultete, agencije,...vse kar diši po proračunskem denarju. Brez skrbi, grem stavit, da "ljude s kmetov" ne bodo niti povohali več Ljubljane.

good luck to you guys:)

Naljuti se coban na selo i odsece sebi kurac?

To mislis, tako kot se je posta preselila v MB, Dars pa v celje, a ne? Sedaj so pa (vsaj na darsu) tam samo tajnica in fikusi.

Glavno mesto je glavno mesto iz dolocenega razloga. Da so tam vse funkcije zbrane na enem mestu.

Mimogrede, glede drzavnih sluzb se pa motis. Ce hoces zares fajn ziveti, moras priti do izobrazbe, ki ti omogoca javno financirano sluzbo, potem pa se odseliti v provinco. Tam je:

a) manj konkurence, ker vsi silijo v LJ zaradi drugih stvari, ne samo zaradi drzavnih sluzb
b) nizji stroski zivljenja, placa pa enaka (itak prihaja denar iz iste vrece)

Taki profili so recimo: zdravnik, visji upravni delavec, pogojno se ekonomist, pravnik...
bc123a sporočil: 48.253
[#256449] 31.05.08 16:27 · odgovor na: anon-23307 (#256414)
Odgovori   +    0

pgregorc je napisal(a):

Zadevo se da urediti z lastnim (kupljenim/najetim) parkim mestom. Ko ljudje kupujejo stanovanje, tezijo, zakaj bi morali kupiti se parkirno mesto. Ko pa je vse zaparkirano, pa zopet tezijo, zakaj vsi parkirajo tam, kjer bi oni zeleli. Poleg tega CE, KP, MB... tablica se ne pomeni nujno, da lastnik avtomobila ni lastnik/podnajemnik stanovanja, kjer parkira.
Tako je. Osebno nimam LJ registracije, in me ne moti registracija sama. Pa tudi (zaradi dolge zgodovine) parkirisca niso del funkcionalnega zemljisca k bloku (sad but true). Point je, da je tam dovolj mest za domacine in za obcasne goste (ramp ni) in nobenemu ne odrekam pravice tam pustiti avto. Ob 7.00 zjutraj je vsaj 10-20% parkirisc prostih, in tudi zvecer se ob normalnih dnevih da parkirati.

Pozivinim osebno takrat, ko pridem domov pozno, in se nekje blizu centra ali v centru kaj dogaja, potem pa vidis avte po zelenicah, na pol na cesti, z vklopljenimi utripalkami, parkiranimi tako da zaparkirajo tri ostale in podobne stvari. Ker so tisti, ki bluzijo da jih mestni vrvez ne zanima, prisli v mesto. Z avtom. Na pasjo procesijo, ki jih deklarativno ne zanima.
anon-166673 sporočil: 102
[#256534] 31.05.08 22:24 · odgovor na: bc123a (#256447)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):


Naljuti se coban na selo i odsece sebi kurac?

To mislis, tako kot se je posta preselila v MB, Dars pa v celje, a ne? Sedaj so pa (vsaj na darsu) tam samo tajnica in fikusi.

Glavno mesto je glavno mesto iz dolocenega razloga. Da so tam vse funkcije zbrane na enem mestu.

Mimogrede, glede drzavnih sluzb se pa motis. Ce hoces zares fajn ziveti, moras priti do izobrazbe, ki ti omogoca javno financirano sluzbo, potem pa se odseliti v provinco. Tam je:

a) manj konkurence, ker vsi silijo v LJ zaradi drugih stvari, ne samo zaradi drzavnih sluzb
b) nizji stroski zivljenja, placa pa enaka (itak prihaja denar iz iste vrece)

Taki profili so recimo: zdravnik, visji upravni delavec, pogojno se ekonomist, pravnik...
 
Zadevo si lepo predstavil in v njej je veliko resnice.

Sicer pa, kar zadeva parkiranja ob blokih (kjerkoli v SLO, ne samo v LJ), če ni rampe, potem kolikor je meni poznano gre za javne površine in je parkiranje dovoljeno vsakomur. Sam parkiram na urejenih parkiriščih in pač plačujem kot še mnogo drugih. Sicer pa sem si problem s parkiranjem doma rešil enostavno - pač stane te kakih 10.000 EUR. Če sem sam lahko plačal, zakaj ne morejo drugi?
Predrago? Verjamem, samo potem ti ne preostane drugega kot mirni živci in upanje, da ti ni nekdo že zasedel parkirnega mesta.

Strani: 1 2