Zasebnost

Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Američani pojejo slavo inovatorju Andreju Pečjaku

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-116402 sporočil: 4.340
[Avto] Tema: Američani pojejo slavo inovatorju Andreju Pečjaku
[#2554113] 06.10.15 13:24 · odgovor na: 0513ANITO (#2554109)
Odgovori   +    2
[0513ANITO]
Metanol je ravno toliko strupen kot bencin.

Spij enega ali drugega pa poročaj (verjetno ne boš).
Z bencinom sem se že prišel v stik s kožo. Če bi z metanolom, bi bila zadeva precej drugačna.

Pa zakaj bi delal dolge ogljikovodike kot sta propan ali Butan, če lahko narediš kaplevino pri atmosferskih pogojih. P abs= 1 bar Tok = 20°C
Eno je delati, drugo pa imeti. Sicer pa ni nujno enako težko narediti propan/butan ali izooktan - s pa to detajli, o katerih lahko samo filozofirava brez pravih podatkov. Jaz samo pravim, da je propan/butan čisto praktično gorivo, če je na voljo v zadostnih količinah in dovolj poceni.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2554113

Strani: 1

0513ANITO sporočil: 10.844
[usimoncic]
> [0513ANITO]
> Metanol je ravno toliko strupen kot bencin.
>
> Spij enega ali drugega pa poročaj (verjetno ne boš).

Z bencinom sem se že prišel v stik s kožo. Če bi z metanolom, bi bila zadeva precej drugačna.

>
> Pa zakaj bi delal dolge ogljikovodike kot sta propan ali Butan, če lahko narediš kaplevino pri atmosferskih pogojih. P abs= 1 bar Tok = 20°C

Eno je delati, drugo pa imeti. Sicer pa ni nujno enako težko narediti propan/butan ali izooktan - s pa to detajli, o katerih lahko samo filozofirava brez pravih podatkov. Jaz samo pravim, da je propan/butan čisto praktično gorivo, če je na voljo v zadostnih količinah in dovolj poceni.
Sem imel avto na avtoplin, dokler ga nisem razbil.

Tako, da vem, da je propan/butan čist OK gorivo za avte.

BDW Indy car serija je na Metanolu. :)

Strani: 1