Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Študenti končno študirajo tam, kjer bo denar

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-343382 sporočil: 1
čas vnosa: 28.09.15 10:25
vse je lepo in super, če si inženir. Vendar nihce ne omenja, da bodo ti inzenirji delali za 850-950eur/mesec, torej 150 eur več kot čistilke, prodajalke...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2552353

Strani: 1

anon-301357 sporočil: 142
čas vnosa: 28.09.15 13:16
Imaš prav. Moj primer univerzitetna izobrazba tehniške smeri. Delam pri obrtniku za HiTek CNC strojem. Obvladam vse ostale stvari v podjetju, popravljam stroje, urejujem računalnike, priključujem stroje, pometam, zadnje čase celo vozim viličarja. In plačuje mi po 10EUR/h bruto bruto (zaposlen sem preko svojega podjetja pri njemu) in pri tem se mu tako plačilo ne zdi čudno ampak ves čas jamra, da sem predrag. Otroci niso neumni, ko pa vidijo tastare, ki se pehajo za tak denar. No edina dobra stvar je, da mi ni treba gledat šefa vsak dan in se lahko posvečam otrokom in domačim opravilom.
Brane sporočil: 2.077
Zadnja sprememba: Brane 28.09.2015 14:52
[ParsunGenovoPower]
vse je lepo in super, če si inženir. Vendar nihce ne omenja, da bodo ti inzenirji delali za 850-950eur/mesec, torej 150 eur več kot čistilke, prodajalke...
Ti inženirji bodo delali tudi za 10.000 na mesec, tu pa tam kakšen za 20.000 na mesec, pa tudi Loginova dva sta inženirja, da ne boš pozabil.
Srednja vrednost inženirske plače je precej večja, ker ni tako homogena kot kaka urandiška v javni upravi.
Skratka dobri ali odlični inženirji bodo zaslužili veliko več in veliko od njih jih bo ustanovilo svoja podjetja. Če pogledaš dobičke proizvodnih podjetij, ki so jih v zadnjih 20 letih v Sloveniji ustanovili inženirji, najboljša med njimi dosegajo že okoli 20 mio. EBITDA in 2 do 3 mio. € dobička.

Strani: 1