Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Pismo urednika: Begunci so tu

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8

bc123a sporočil: 48.253
[#2549345] 18.09.15 00:43 · odgovor na: (#2549344)
Odgovori   +    7
Ne nasedat propagandi, kontrole z izjemo orbanove zice, nimajo nobenega efekta. Spiegel pravi za Nemcijo:

Das Versprechen, dass die Kontrollen den Kommunen eine Verschnaufpause verschaffen, wird die Bundesregierung deshalb wohl schwerlich halten können. Denn es werden in Bayern derzeit auch Flüchtlinge abgefangen, die eigentlich nach Schweden wollten. Auch sie landen nun erst einmal in einem bayerischen Erstaufnahmelager.

Mi lahko zaustavimo vlake v dobovi, ne pa tisocev tistih ki gredo na pot pes iz zagreba. In zakaj mislis jih hrvati vozijo ravno v zagreb? Zato ker je sloveniji blizu.
bc123a sporočil: 48.253
[#2549353] 18.09.15 07:04 · odgovor na: (#2549344)
Odgovori   +    7
Zadnja sprememba: bc123a 18.09.2015 07:05
[Petunija1]
> [bc123a]
> Bejz bejz. Ce bi hoteli braniti mejo bi morali graditi ograjo ze junija. Pa ja ne mislis da bodo tile sli cez prehode?
>
> Lepo jih odpeljati na severno mejo, kot je ti naredil orban. S pripisom "angela, kar si skuhas, to pojes". Slovenija NIMA pogojev za zaprtje meje, tako da je edina resitev da gredo cimprej skozi.


Sedaj bo lažje, ko je tudi Hrvaška zaprla mejo s Srbijo. Diktat iz Dunaja je očitno zalegel, korist bomo imeli pa predvsem davkoplačevalci.
Kaksen diktat z dunaja? Glede na dvolicno vlogo avstrijcev do sedaj bi jaz na mestu Cerarja Faynmannu niti telefona ne dvignil. In upam tudi Jansa ne bi, ce bi bil predsednik vlade.

Ves kaj pravi "diktat z dunaja"? "Vi zadrzite begunce, da bodo lahko nasi nevladniki vas zmerjali z brutalnimi primitivci, da nam ne bo treba zadrzevati beguncev in bodo lahko nasi policaji izpadli fini in evropski"

Fuj in fej.

Se vedno vas nekaterim ni minil kompleks balkana in vlecenje v rit severnjakom. Pa so tu severnjaki najvec krivi za sranje, balkanci pa so bili se najbolj razumni, vkljucno z madzari.
anon-283914 sporočil: 1.021
[#2549358] 18.09.15 07:27
Odgovori   +    6
No, ena izmed rešitev je tudi ta, da Nemci, glavni krivci za begunski kaos po Evropi, na Schengensko mejo pripeljejo svojo vojsko in policijo ter našim pomagajo vodotesno zapreti mejo s Hrvaško. Drugi korak je zaprtje meje Bolgarija & Grčija vs. Turčija. Tudi z Izraelsko žico, če bo potrebno. Vse kar se je pa nabralo v bufferju pa popisat in neustrezne transportirat nazaj od koder so prišli. Enako bi morali zamašiti pretok čez Sredozemlje. Potem bo spet mir.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2549364] 18.09.15 07:44 · odgovor na: bc123a (#2549353)
Odgovori   +    6
Faaaak, v postojno jih vozijo.

Zgleda da se je tudi Cerar poceni prodal, kot vsi premieri pred njim.

Namesto da bi naredili center v jesenicah, sentilju, dravogradu...

Se vedno ostaja upanje, da je to samo show, ko bo naval pa jim bodo pokazali pravo smer.

Vidim da medtem nasi svaboljubci cutijo granicarsko dolznost, da germanijo ubranijo pred vsiljivci. Marketing res vlada svetu.
macon sporočil: 12.861
[#2549374] 18.09.15 08:12 · odgovor na: anon-218461 (#2549313)
Odgovori   +    8
[jasnuk]
Čaki malo. Ti bi te ljudi pustila v teh treh državah. A tam pa ne bo kaosa?

Naj se oni nič krivi in dolžni s temi ljudmi ubadajo mi pa lagodno živimo naprej. Ne vidim, se pravi, ni.

Naj te spomnim da je EU pozivala Makedonijo naj te ljudi spusti v tranzit. No, sedaj so v Makedoniji in Srbiji mi pa zapremo meje. Saj sami sebe ne bomo pozivali na spoštovanje človekovih pravic kajne? Naj jih pustimo na grških otokih na vekomaj pa nej se Grki z njimi ubadajo? Ti to predlagaš? Tam ne bo kaosa?

Ti ljudje so begunci in nobeni migranti. V severni afriki je clusterfuck. Tam noben danes ni varen. Zato bežijo. Smešno mi je tudi ko berem slovenske medije in komentatorji govorijo o samo moških. Jaz sem te ljudi videl v živo in večina jih je žensk in otrok. Mediji seveda strašijo ljudi in snemajo samo moške.
Večina, čez 70% jih je moških. Briga me za njihov clusterfuck, ko je bil v Bosni in na Hrvaškem, so bili begunci večinoma v sosednjih državah in naj bodo tudi sedanji.

Vzemi si kakega na dom, nosi jim pomoč, meni pa ne govori o človečnosti in mojih dolžnostih. Dolžan sem jim namreč nič in moja država prav tako.
bc123a sporočil: 48.253
[#2549380] 18.09.15 08:39 · odgovor na: anon-207617 (#2549364)
Odgovori   +    2
[NemirniTujec]
Faaaak, v postojno jih vozijo.

Zgleda da se je tudi Cerar poceni prodal, kot vsi premieri pred njim.

Namesto da bi naredili center v jesenicah, sentilju, dravogradu...

Se vedno ostaja upanje, da je to samo show, ko bo naval pa jim bodo pokazali pravo smer.
Se vedno lahko upamo, da je to marketinski trik, navsezadnje je treba postojnski center napolniti, potem pa bodo lahko rekli, kot hrvati vceraj "e, polni smo, ne moremo vec" in odprli vrata na sever.
Vidim da medtem nasi svaboljubci cutijo granicarsko dolznost, da germanijo ubranijo pred vsiljivci. Marketing res vlada svetu.
Drzi, sramota za nase svaboljubce.
grekom1 sporočil: 349
[#2549390] 18.09.15 08:51 · odgovor na: macon (#2549374)
Odgovori   +    4
[macon]
Večina, čez 70% jih je moških. Briga me za njihov clusterfuck, ko je bil v Bosni in na Hrvaškem, so bili begunci večinoma v sosednjih državah in naj bodo tudi sedanji.
Heba je, če sem prav prebral, da ko ima enkrat status begunca lahko za sabo potegne še ostale družinske člane.

Torej, po moji matematiki... Mož pobegne po nelegalni poti v NemčijoKoromandijo, si pridobi status begunca, nato pa pripelje še ženo, deco in včasih celo stare starše.

Ergo ----> 300.000 moških x 4 ali 5, pa si izračunajte.


******************


Pa da še malo bolj spodbudim paranoike....

Kaj se se je zgodilo aboridžinom, ko so jim v Avstralijo nabasali belokožce? ;)
bc123a sporočil: 48.253
[#2549394] 18.09.15 09:01 · odgovor na: grekom1 (#2549390)
Odgovori   +    16
Zadnja sprememba: bc123a 18.09.2015 09:05
[grekom1]
Torej, po moji matematiki... Mož pobegne po nelegalni poti v NemčijoKoromandijo, si pridobi status begunca, nato pa pripelje še ženo, deco in včasih celo stare starše.

Ergo ----> 300.000 moških x 4 ali 5, pa si izračunajte.


******************


Pa da še malo bolj spodbudim paranoike....

Kaj se se je zgodilo aboridžinom, ko so jim v Avstralijo nabasali belokožce? ;)
Ne bit paranoik. To se ne bo zgodilo. Evo enega izracuna, ki sem ga delal za eno zasebno debato:

Consider this.

Na ameriskem jugu je bilo 1790 cirka 30% populacije crnske. Vsi suznji pod kontrolo belcev.

Ne poznam stevilk za JAR, ampak tam so bili belci dolga leta v manjsini, crnska vecina pa pod kontrolo belcev.

Pred WW2 je bilo na poljskem 9% zidovske populacije, okrog tri miljone.

Ce se prav spomnim, je nacisticna nemcija pobila samo poljskih zidov okrog 90%.

Ok, zakaj ta uvod? V franciji, ki ima eno najvecjih muslimanskih populacij, je priblizno 7% muslimanov.

Vsi problemi, ki jih dojema zahodno prebivalstvo, izvirajo v glavnem iz visokih standardov clovekovih pravic, ki omogocajo muslimanom, da so prakticno ustanovili svoje enklave, se v velikem delu ne integrirajo, uporabljajo svoj jezik, svojo kulturo, tudi solski program so marsikje morali prilagoditi njim.

In kaj je tu ironija? Ravno besneci jihadisti iz Levanta, ki so si zadali za nalogo zrusiti pridobitve razsvetljenstva ("we want islam, not democracy") so za te skupnosti najvecji problem.

Ker ce slucajno ali naval beguncev, ali morebitna med-verska/med-etnicna trenja spravijo v evropi na oblast kolikor tolikor ksenofobne ali anti-muslimanske stranke, ki se bodo pozvizgale na tiste pridobitve zahoda, ki jih radikalni muslimani (njih min 10% populacije) je najmanjsi logisticni problem, da se celotna muslimanska populacija evrope v nekaj mesecih znajde za bodeco zico. Or worse :/

Je zgodovina pokazala, da je to logisticno povsem trivialno, samo vecinski populaciji se mora zaceti jebati za socutje z manjsinsko populacijo, s katero se ne identificirajo.

Zato je moje sporocilo muslimanom po evropi: be afraid. Be very afraid. Evropa zgodovinsko ni bila na strani manjsin in se 80 let nazaj je uspela prakticno zbrisati iz zemljevida manjsino, ki je tu zivela ze 1000 let.

Bolj ko unicujete ali dajete v nic nase pridobitve razsvetljenstva, bolj si zagate vejo, na kateri sedite. Ko bo prebivalstvu evrope enkrat vseeno za vase trpljenje, vase lacne otroke, vase pravice, bo lahko postalo naenkrat zelo zelo zelo hudo.

To zal kaze zgodovina.
carnium sporočil: 349
[#2549397] 18.09.15 09:24
Odgovori   +    6
youtu.be/3YTe5YNHBQA
Vse je povedal.
Toliko o tem.

Rad bi videl modrovanje našega ponosa Šoltesa.
carnium sporočil: 349
[#2549406] 18.09.15 09:33 · odgovor na: (#2549403)
Odgovori   +    7
Seveda.

Ker je vsak vzel k sebi domov en avtobus 'beguncev' je užaljen, kako govori o njihovih gostih.
anon-346706 sporočil: 167
[#2549409] 18.09.15 09:38 · odgovor na: carnium (#2549397)
Odgovori   +    4
Tudi jaz se sprašujem kaj dela ta priviligiranec tam ! Ampak saj je jasno zakaj je tam, piškotek je dobil. Se je pa treba resno vprašati, zakaj se dopušča take prevare, malverzacije in svinjarije, da nekdo preko fake stranke sploh lahko pride do kandidature in izvolitve? Namesto da bi folk pop...., gre naslednjo sekundo vse v pozabo. Ni nam pomoči. Tudi glede beguncev ne.
anon-346706 sporočil: 167
[#2549413] 18.09.15 09:42 · odgovor na: (#2549312)
Odgovori   +    5
Pobožne želje, vladali bodo do onemoglosti. Naslednja faza glede beguncev je zmerjanje lastnega naroda s ksenofobi !!!
bc123a sporočil: 48.253
[#2549415] 18.09.15 09:44 · odgovor na: (#2549396)
Odgovori   +    6
[republican]
> [bc123a]
> Ker ce slucajno ali naval beguncev, ali morebitna med-verska/med-etnicna trenja spravijo v evropi na oblast kolikor tolikor ksenofobne ali anti-muslimanske stranke

Ne slučajno... neizogibno jih bodo spravile na oblast. Multikulti je bullshit., sploh v Nemčiji in ostalih germanskih državah, kamor zdaj množično derejo muslimani.
Jaz samo pravim, da nam ni treba biti strah muslimanov, ki bi podjarmili evropo, muslimane pa MORA biti strah, kaj se bo zgodilo z njimi, ce res uspejo ukiniti pridobitve demokracije.

Ironija par excellence.
Sicer sem pa ravnokar slišal na radiu, da Nemčija po hitrem postopku ukinja denarno podporo in zaostruje svojo širokogrudno politiko do beguncev... dolgo so rabili.
Ze dolgo let nazaj, 10+, je bila na tem forumu popularna krilatica "put your money where your mouth is", vidim, da je spet cas da jo obudimo :)
najobj sporočil: 31.974
[#2549421] 18.09.15 09:59 · odgovor na: bc123a (#2549380)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 18.09.2015 09:59
[bc123a]
> [NemirniTujec]
> Faaaak, v postojno jih vozijo.
>
> Zgleda da se je tudi Cerar poceni prodal, kot vsi premieri pred njim.
>
> Namesto da bi naredili center v jesenicah, sentilju, dravogradu...
>
> Se vedno ostaja upanje, da je to samo show, ko bo naval pa jim bodo pokazali pravo smer.

Se vedno lahko upamo, da je to marketinski trik, navsezadnje je treba postojnski center napolniti, potem pa bodo lahko rekli, kot hrvati vceraj "e, polni smo, ne moremo vec" in odprli vrata na sever.

> Vidim da medtem nasi svaboljubci cutijo granicarsko dolznost, da germanijo ubranijo pred vsiljivci. Marketing res vlada svetu.

Drzi, sramota za nase svaboljubce.
... evo, in kot sem tukaj forum.finance.si/?m=...799&single napisal pred mesecem, ko so bili begunci še na grško-makedonski meji, se moje besede uresničujejo do zadnje vejice ... khmm, oziroma do zadnje pikice, če sem malo bolj natančen ...
pcs sporočil: 5.464
[#2549432] 18.09.15 10:14 · odgovor na: bc123a (#2549394)
Odgovori   +    5
[bc123a]
Bolj ko unicujete ali dajete v nic nase pridobitve razsvetljenstva, bolj si zagate vejo, na kateri sedite. Ko bo prebivalstvu evrope enkrat vseeno za vase trpljenje, vase lacne otroke, vase pravice, bo lahko postalo naenkrat zelo zelo zelo hudo.

To zal kaze zgodovina.
Me prav zanima ali se bo tudi ta teza pojavila v Steinbuchovi kolumni (razmišljal sem med ležanjem na plaži press).

Lp,
M
bc123a sporočil: 48.253
[#2549434] 18.09.15 10:16 · odgovor na: pcs (#2549432)
Odgovori   +    3
[pcs]
> [bc123a]
> Bolj ko unicujete ali dajete v nic nase pridobitve razsvetljenstva, bolj si zagate vejo, na kateri sedite. Ko bo prebivalstvu evrope enkrat vseeno za vase trpljenje, vase lacne otroke, vase pravice, bo lahko postalo naenkrat zelo zelo zelo hudo.
>
> To zal kaze zgodovina.

Me prav zanima ali se bo tudi ta teza pojavila v Steinbuchovi kolumni (razmišljal sem med ležanjem na plaži press).
Upam, da bodo potem na plagiarizem Finance ustrezno odreagirale.
anon-308559 sporočil: 211
[#2549453] 18.09.15 10:48 · odgovor na: (#2549396)
Odgovori   +    1
[republican]
> [bc123a]
> Ker ce slucajno ali naval beguncev, ali morebitna med-verska/med-etnicna trenja spravijo v evropi na oblast kolikor tolikor ksenofobne ali anti-muslimanske stranke

Ne slučajno... neizogibno jih bodo spravile na oblast. Multikulti je bullshit., sploh v Nemčiji in ostalih germanskih državah, kamor zdaj množično derejo muslimani.

Sicer sem pa ravnokar slišal na radiu, da Nemčija po hitrem postopku ukinja denarno podporo in zaostruje svojo širokogrudno politiko do beguncev... dolgo so rabili.
Fajn, najprej so jih zvlekli noter, sedaj jim bodo pa obljubljeno na hitro masivno oklestili. Koliko časa misliš da jih bodo lahko potem še držali po raznih telovadnicah, halah, šotoriščih,... ?
rub15 sporočil: 1.344
[#2549457] 18.09.15 10:56 · odgovor na: pcs (#2549432)
Odgovori   +    0
[pcs]
Me prav zanima ali se bo tudi ta teza pojavila v Steinbuchovi kolumni (razmišljal sem med ležanjem na plaži press).
:-)

www.youtube.com/watc...Pta5i0RK2E
anon-218461 sporočil: 539
[#2549479] 18.09.15 11:33 · odgovor na: (#2549370)
Odgovori   +    1
Iz Sirije jih je ogromno, največ trenutno. So pa tudi iz Pakistana, Afganistana, Tunizije, Libije. Dosti je tudi krščanov, ker za njih v nekaterih državah kjer so avtohtoni prebivalci že stoletja sedaj življenja več ni.

So pa vsi do zadnjega ali preganjani v svojih državah, ali so ostali brez prostora za življenje - porušene hiše, stanovanja.

Nekaj kar vidim, da ljudem v Sloveniji ni jasno je to da ta val beguncev traja že kar nekaj časa. Več kot leto dni. Šele v zadnjih mesecih pa vidimo da se mediji ukvarjajo s tem. Lej, ti ljudje so družinsko zelo povezani in večina jih ima sorodnike v Nemčiji, VB in v skandinavskih državah. Njih nobena žica in nobeno zapiranje mej ne bo ustavilo tako, da ne vem zakaj se sploh ženemo. Ispademo samo debili. Najbolje bi bilo jih popisat nahranit in napit ter lepo spustit Avstrijcem in Nemcem(Merkelova je en teden nazaj njih vabila k sebi). Naj jih lepo sprejme in naj se to sistematično reši na EU nivoju potem koliko katera država prejme. Samo ne smemo pustiti Nemcem da oni prebirajo in preberejo in sebi pustijo samo visoko izobražene in sposobne nam pa napotijo vse ostale. Tu je treba zelo pazit, ker Nemci ravno na to računajo!
anon-218461 sporočil: 539
[#2549481] 18.09.15 11:34 · odgovor na: macon (#2549374)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-218461 18.09.2015 11:36
Dolžan si jim tisto kar je država-ablast v tvojem imenu podpisala.

In ne, ni 70% moških. Večina je žensk in otrok. Prihajajo v valovih. Enkrat eni, drugič drugi. Komot lahko to pri Grkih in Srbih preveriš, ki so jih popisali PRAV VSE, jim razdelili vodo in hrano ter nudili zdravniško pomoč. Srbi so prav vsakega popisali in vsem nad 14 let tudi vzeli prstni odtis. Daj se malo informiraj preden pišeš neumnosti.

Samo EU in Nemci se delajo malo francoze in težijo in nočejo sodelovati z Grčijo. Makedoncem težijo naj odprejo meje za tranzit, sami severnjaki meje potem pa zapirajo. Pošteni evropejci ha?
anon-218461 sporočil: 539
[#2549490] 18.09.15 11:49 · odgovor na: (#2549484)
Odgovori   +    0
Ja, večina jih je iz Sirije. Kaj ti tu ni jasno? Seveda je nekaj tudi padalcev ampak to se brez problema ugotovi ;) Celo enega Albanca so Hrvati včeraj ujeli. Kot sem rekel, zelo hitro se pošteka od kod so.... nič bat.

Tale panika, ki doma razgraja je prav smešna. Če so Makedonci brez problemov tole preživel bomo tudi mi ;)
carnium sporočil: 349
[#2549493] 18.09.15 11:55 · odgovor na: anon-218461 (#2549490)
Odgovori   +    2
Ti kar komot.

Jaz pa nimam potrebe.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2549494] 18.09.15 12:01 · odgovor na: bc123a (#2549380)
Odgovori   +    3
Cakam da Finance objavijo komentar, da se seveda moramo strinjati s kvotami, in da bi za nas bila mednarodna blamaža, če bi naš nemci morali prisiliti s preglasovanjem :-)
anon-308559 sporočil: 211
[#2549509] 18.09.15 12:28 · odgovor na: anon-218461 (#2549490)
Odgovori   +    3
[jasnuk]
Ja, večina jih je iz Sirije. Kaj ti tu ni jasno? Seveda je nekaj tudi padalcev ampak to se brez problema ugotovi ;) Celo enega Albanca so Hrvati včeraj ujeli. Kot sem rekel, zelo hitro se pošteka od kod so.... nič bat.

Tale panika, ki doma razgraja je prav smešna. Če so Makedonci brez problemov tole preživel bomo tudi mi ;)
"Ein Arabisch-Dolmetscher am Westbahnhof sagt zum Thema:

"Minimum ein Viertel dieser Leute, denen ich begegnet bin, sind keine Flüchtlinge. Ich habe Leute aus Marokko, ich habe Leute aus Algerien getroffen, weil ich kann das entdecken, ich spreche deren Dialekt auch, und wenn sie zu mir kommen, dann kann ich das vom Akzent sofort erkennen. Gestern zum Beispiel sind zwei Ägypter zu mir gekommen. Dann hab' ich denen gesagt: Ihr seid aber keine Syrer, was macht ihr da? – Ja, es ist jetzt oder nie, nach Europa gratis zu kommen. Es ist jetzt oder nie."

Deutschlandfunk, 18.09.2015"
bc123a sporočil: 48.253
[#2549519] 18.09.15 12:45 · odgovor na: (#2549514)
Odgovori   +    2
[rename]
> [republican]
> > [bc123a]
> > Jaz samo pravim, da nam ni treba biti strah muslimanov, ki bi podjarmili evropo, muslimane pa MORA biti strah, kaj se bo zgodilo z njimi, ce res uspejo ukiniti pridobitve demokracije.
>
> Saj se strinjam s tabo. Sploh v Nemčiji. Očitno se nekateri ničesar niso naučili iz zgodovine.

Tudi jaz se ne strinjam z bisijem.
Nek nesporazum je. On se strinja z mano, ti pa ne :)
Pozablja, da je Evropa ostarela, da ne rečem pomehkužena od vseh pridobitev sodobne civilizacije.
Z iphoni in salonskim zavzemanjem za multikulturnost ne bo nihče zaustavil ciljev, ki jih ima ISIS. To pa je islamizacija Evrope.
Lahko si zatiskamo oči še naprej, a to je dejstvo.
A dej dej. Kot sem ze rekel, vse evropske muslimane nagnat v taborisca za bodeco zico ni nic vecji logisticni podvig, kot nemski genocid nad judi. Vmes je tudi logistika dozivela svojih 70 let razvoja.

Edino, kar nam to preprecuje, je nas cut za moralo in socutje do trpljenja tistih, s katerimi se identificiramo.

Ko bodo prvi ljudje v dojenckih, ki jih begunci na madzarskem mecejo cez zico, videli satanovo seme, ne pa uboga bitja, potrebna nege in socutja jih bodo ... ja, ce jih bodo preprosto vrgli nazaj bo to se dobro.

Ce ti zelodec prenese malo beri o dogajanju v drugi svetovni vojni, tudi o pobijanju otrok in dojenckov.

Ce pa mislis, da evropska druzba ni sposobna preiti v stanje barbarizma, se pa samo spomni na Srebrenico.

Iphoni in pomehkuzenost nima nic s tem. Ko se ljudem ali pa sirsi populaciji utrga, in zgubi predsodek do ljudi, ki jih ne dojema vec kot ljudi, je ubiti dojencka, otroka, ali neoborozenega bradaca, zelo enostavno. Ce pa to lahko dosezes s pritiskom na gumb ali klikom miske, pa se lazje.

Ce kaj, je ravno tehnologija tista, ki omogoca bolj brezosebno ubijanje, in torej omogoca da so storilci tudi tisti, ki nikoli namesto iphona ne bi vihteli noza.
anon-218461 sporočil: 539
[#2549521] 18.09.15 12:47 · odgovor na: anon-308559 (#2549509)
Odgovori   +    0
Ja, ena četrtina jih ni Sirijcev po njegovi oceni. Wow! Večina je btw več kot 50%.

Kaj tu ni jasno? Prihajajo tudi od drugod ja. Recimo krščani iz Afrike in Azije za katere doma ni več varno. Samo zajeb, tiste bodo Slovaki pohopsali.

Daj malo se umirite s to paranojo.
bc123a sporočil: 48.253
[#2549524] 18.09.15 12:48 · odgovor na: (#2549520)
Odgovori   +    1
[rename]
Daj ne pretiravaj. Kaj naši vračajo???
Nič ne vračajo, saj Hrvatje ne sprejmejo nazaj!
Vozijo v Postojno.
Pa ti mislis da je postojnski center kot Sport Billy torbica? :) Saj ze danes bo poln, potem se kaksno sejmisce ali sportna dvorana, potem pa bomo rekli "ne moremo vec". tako kot hrvati vceraj. upam.

zavracati pa jih seveda ne moremo, saj jih hrvati ne nastanjujejo 30 km od slovenije zato, da bi tam ostali...
bc123a sporočil: 48.253
[#2549531] 18.09.15 12:54 · odgovor na: (#2549527)
Odgovori   +    2
[rename]
> [bc123a]
> Bolj ko unicujete ali dajete v nic nase pridobitve razsvetljenstva, bolj si zagate vejo, na kateri sedite. Ko bo prebivalstvu evrope enkrat vseeno za vase trpljenje, vase lacne otroke, vase pravice, bo lahko postalo naenkrat zelo zelo zelo hudo.
>
> To zal kaze zgodovina.

Pozabljaš eno malenkost: oni so manjšina danes... čez desetletje ali dve pa bodo že večina.
Tudi Aborigini in "native Americans" so bili večina.
Ce bi ta naval beguncev trajal 10 let, se vedno ne bi bili vecina.

In ce bi ta naval trajal v tem tempu se eno leto, bo ob letu osorej vsepovsod po evropi na oblasti desnica oziroma tiste stranke, ki bodo begunce odpravljale "po orbanovo".

to so migranti iz revnih in razrusenih drzav. nihce nima niti moznosti prisiliti evrope, da jih sprejme, niti nima moznosti da bi to s silo izsilil (kolonizatorji ZDA in Avstralije so bili neprimerno bolj razviti in bolje oborozeni od domacinov).
anon-363684 sporočil: 200
[#2549548] 18.09.15 13:01 · odgovor na: bc123a (#2549394)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 18.09.15 11:00
My hat is off to you sir!

*****

Dodal bi še to.. Če se zgodi ta scenarij... Pol imava v Evropi neorganizirano klanje. Francozom ne gredo na jetra le onih 7% muslimanov. Na mejah imajo nemsko manjsino.. Italijani bi z vesljem začeli zapirat slovensko manjsino v furlaniji. Mi imamo svojih 60.000 bosancev... In kar nekaj teh držav ima neporačunane zadeve še iz časov WW2.

Skratka z izvozom demokracije smo uspel odpret pandorino skrinjico, in pokazalo se bo, da je vse to hudokurčenje o več evrope pa humanizmu pa kak se mamo vsi radi... Tak bullshit. Eno tako lepo megleno "bratstvo i jedinstvo" govnanje. O tem kako zelo trhli so temelji Evro integracij se je lahko pred meseci prepričal Cipras. Grke so zadavili s financami.

En nemec je postavljal temelje tej skupnosti (Adenauer). In ena nemka jih je razf... To je to. To imamo. Dobr da nismo hišic na mejah podrli (OK v Gorici jo je pni italijan probal z avtom).. Vsaj ta strošek nam bo prihranjen...
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2549555] 18.09.15 13:09 · odgovor na: bc123a (#2549531)
Odgovori   +    2
BC ima prav. Strah pred "padcem pomehkužene civilizacije" in "vzponom trdokurčnih barbarov" je odveč.

Največji riziko za slovenske možgane je to, da bodo ostali zaklenjeni v slovenijo. Ko bodo švabi, francozi in angleži popizdili, zna biti vseeno ali si ahmed ali janez. Nisi naš, marš ven ali pa na nož.

In če se bo zgodil te vrste razkol v evropi, bodo švabi, francozi in angleži normalno živeli naprej, jug pa bo šel nazaj v komunizem, frankizem, grške vojaške hunte in mafijsko italijo.

In za ta problem se švabom v resnici sladko jebe. Kar so od EU lahko pridobili, so v glavnem že. Včasih se mi zdi, da celo namerno razkrajajo jugo, dokler jo s pomočjo evropskih mehanizmov lahko. Ker šibkejša ko bo po razkolu, manj jim bo nevarna.

Tole je kot šahovska končnica: časa je zmanjkalo, material in različice pa so jasne. Treba je delati zelo hitre poteze, ki so po vnaprej preigranih variantah najbolj pravilne.

Kdor misli da je še v srednji igri in veliko razmišlja kako pojačati svoj položaj ali morda nastaviti zanko... bo še par let razmišljal in nastavljal in se znašel zaprt med zidove z upokojenci in polpismenimi eritrejci.

Zdaj pa naj gre to nekdo z dostopom razložit našim stricem iz ozadja, da Cerarju napišejo govor in Gerkečki dajo navodila in RTV-ju sporočijo primerne tekste in fotografije.

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8