Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Majhni spomenički vztrajnosti

Strani: 1 2 3 4 5 6

rub15 sporočil: 1.344
[#2502580] 24.02.15 21:03 · odgovor na: anon-238577 (#2502522)
Odgovori   +    7
[fibonaci]
Včasih so baje res tiskali tajni uradni list, danes niti tega ni več treba. Glavne odločitve se sprejemajo nekje v Bruslju, Frankfurtu, ali kdovekje, nihče ne ve kdaj in kdo je zraven.
Vsake toliko malo pojamram, da EU politiko vodijo od nikogar izvoljeni osebki, recimo, zanimivo mi je bilo prebrati kako so (naj)nižji uradniki eurocone določali politiko države Slovenije in BS. Ampak, jebiga, tako je, glasovi za bolj transparentno politiko EU in eurocone se izgubijo v vsesplošnem trušču ob podiranju demokracije.
Če ima nekdo tako moč, da lahko iz lufta načara tisoč milijard, potem so vse drugo samo postranske stvari. Ko bomo dobili svoj kos QE kolača, se ne bomo pritoževali nad finančno oblastjo :)
(Sicer nimam pojma o financah, sem pa malo poguglal. Ali QE pomeni program odkupa vrednostnih papirjev držav s strani ECB v vrednosti 1.000 milijard?)

Ko začne govoriti (ogromno) denar/ja gre demokracija v kot (jokat).:-)

Kurc, bom kar napisal. Večini ljudi je demokracija deveta skrb, bolj jih zanimajo pametne naprave (ki jih delajo še bolj bedaste), topoumna družabna omrežja in neskončno porabništvo. To je trenutno trend, ki mu ni videti konca.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2502582] 24.02.15 21:06 · odgovor na: bobek13 (#2502578)
Odgovori   +    18
[bobek13]
zgleda, da je se eden "mladoekonomist" ugotovil, da je bolje biti placan, kot nacelen...
Kar je "načeloma" del tega, da človek ni več mlad :-)
pcs sporočil: 5.471
[#2502583] 24.02.15 21:07 · odgovor na: bobek13 (#2502578)
Odgovori   +    12
Zadnja sprememba: pcs 24.02.2015 21:09
[bobek13]
Hvala za tole Tadej... saj ne da bi dvomil v tvojo zgodbo, ma je Masten(bil) eden dveh iz EF o katerih sem se imel dobro mnenje... zgleda, da je se eden "mladoekonomist" ugotovil, da je bolje biti placan, kot nacelen...

LpA
Malo bo treba spremljat razvoj njegove kariere v bližnji prihodnosti, morda pa pade kaka fajn EU sinekurica?

Drugače pa se ne sekiraj, jaz sem imel včasih dobro mnenje o Mramorju. Tudi Šuštaršič je doživel lobotomijo v trenutku, ko je postal minister, ampak zdaj je večjidel že okreval.

Lp,
M
tasilo sporočil: 9.830
[#2502584] 24.02.15 21:20 · odgovor na: (#2502544)
Odgovori   +    7
Oh, kje naj začnem ...

1.) Moj zapis ali komentar ni bil jezikovne, slavistične ali splošno lingvistične narave. Pri tistih sem po navadi pozornejši in doslednejši, kakor se za tisto priliko šika, čeprav se mi tudi tam v naglici prikrade kakšna korektorska napaka. Preglej vseh mojih 8500+ objav, v vsaki boš našel kakšen feler. Sem krvav pod kožo. ErrOre humanum est.

2.) Ali razlikuješ med KDO/KAJ in NEKDO/NEKAJ ter kdaj uporabljamo eno ali drugo (pogosto tudi v kontekstu vsega besedila)? -- Občutek imam, da ne. Sodim po tvojem zapisu: "Da ne bi mi tule NEČESA jezikovno spet nahitro pomešali /.../." V tvojem kontekstu bi bilo prav in smiselno reči ČESA.

3.) Kdor se po jezikovni plati pikolovsko vtakne v jezik v naglici in frivolno, po prostem navdihu napisanega forumskega komentararja, ki že zaradi narave same ni visokoliterarno delo (plačano pa sploh ne, anede), naj to stori tudi sam v brezhibnem jeziku. Tako je pošteno.

4.) Tvoj komentar nekajkrat prebravši, mi je le uspelo zapopasti, kaj si pravzaprav želel povedati. Uredi svoj prvi odstavek, ker ga je težko razfecljati.

5.) O tistem ŠE v Zdenkini izjavi se raje pogovori z Zdenko. Jaz nisem pravi naslov. Oziroma, lahko bi bil, s svojim pogledom na vso reč, vendar bi bila to že druga debata. Ostanimo pri jeziku, ko si se ga že ravno lotil.

6.) Praviš: "Jezik je problem. Vsem ..."
6a.) Ne. Jezik ni problem. Problem je Z jezikOM.
6b.) "Jezik je problem. Vsem ..." -- Hm. Od kdaj pa rečemo "to MI (MU, JI,JIM ...) je problem"??
Rečemo bodisi "To je zame/zanj/zanje ... problem" bodisi "S tem imam (imaš, ima, imamo ...) težave".
6c.) Kar si želel povedati, bi se lepo in pravilno glasilo: "Z jezikom so težave. Za marsikoga (ali: Marsikdo jih ima)."
6č.) Drugega ne bom komentiral, ker sem na tem forumu že velikokrat.

7.) Malo premisli tudi o tistem "IZPADEJO svetniki".
8.) Ne bom nadaljeval, čeprav bi lahko. Ampak se mi ne da.


Glej ... vedno sem vesel dobronamernih popravkov ali opozoril. Na forumu si šele dobrega pol leta in morda še nisi opazil, da kadar se vtaknem v jezik, se vedno v novinarskega, praviloma nikoli v forumskega. Morda edino, kadar gre za kakšno hudo razširjeno ali modno napako ali jezikovni nesmisel, in domnevam, da bo jezikovni nasvet ali popravek koristil še KOMU (ne NEKOMU!). Moj namen in cilj je lepši, pravilnejši in smiselnejši jezik, ne podjebavanje (sicer bi to lahko počel non stop, 24/7/365).

Iz tvojega odgovora sem pa tudi razbral, da si človek, ki zna čislati lepo besedo. Tako je tudi prav. Zdaj pa oprosti, čakajo me druge stvari. Ena je Skänderbeu.

LP, Tasilo
mimoidoci sporočil: 6.043
[#2502586] 24.02.15 21:30 · odgovor na: anon-15342 (#2502516)
Odgovori   +    30
Zadnja sprememba: mimoidoci 24.02.2015 21:46
[TadejK]
> [simona2]
> subordinirancem ni jasno, da so imeli podrejeni dolg banke v stečaju... in to je bilo to...

Hočeš rečt šestih bank v šestih stečajih, pa glih točno tistih šest od skupno osemnajstih, ki so imele izdane podrejene obveznice? :)

Za boljšo predstavo:

Točno tistih šest bank od osemnajstih (brez ponavljanja in ob neupoštevanju vrstnega reda) v kombinatoriki pomeni, da je guverner, izmed 18.564 lukenj, vtaknil prst natanko v tisto, pod katero je bila rit.

V ZDA je to "beyond reasonable doubt".
tasilo sporočil: 9.830
[#2502587] 24.02.15 21:45 · odgovor na: anon-15342 (#2502574)
Odgovori   +    14
Racionalna in argumentirana razprava, na malodane akademski ravni in z vsemi prvinami trivija, ne more biti spin. Taka je narava stvari.

Ultimatvni spinsterji so pa znani, a jih marsikdo (še) ne dojema kot take.


PS: O drugem pa ... saj veš, kdaj. Če Te ne bo motilo, bo za pet sekund še moj prijatelj (in tvoj fan) Hanibal prisedel; do zdaj Ti še ni utegnil pisati. Takrat dobiš tudi tiste obljubljene fotokopije (drugi pa naj se zdaj grizejo, katere :)
anon-218201 sporočil: 1.447
[#2502588] 24.02.15 21:45 · odgovor na: bobek13 (#2502578)
Odgovori   +    0
[bobek13]
Hvala za tole Tadej... saj ne da bi dvomil v tvojo zgodbo, ma je Masten(bil) eden dveh iz EF o katerih sem se imel dobro mnenje... zgleda, da je se eden "mladoekonomist" ugotovil, da je bolje biti placan, kot nacelen...

LpA
Plačan kaj za članek na siolu, pa to je isto plačilo kot članek Tadeja na financah. Bolše plačilo je ziher to, če ustavno sodišče odloči v tvoj prid.
anon-53517 sporočil: 293
[#2502589] 24.02.15 21:46 · odgovor na: mimoidoci (#2502586)
Odgovori   +    6
[mimoidoci]
V ZDA je to "beyond reasonable doubt".
V ZLOveniji pa je to msno, mstno ali pač se samo 2 x preveč masti. V bistvu si ga mu ga ti vtaknil v rit a tako zamaščen (njegov pajdaš se futra na račun davkoplačevalcev tako na fakulteti kot v BS) tega ne bo niti začutil.

Na SiOLu sem preletel komentarje in ne morem verjeti, da komentatorji, ki priznavajo, da zapisano v članku niso dobro razumeli se obenem klanjajo pred (ne dojetim) zapisom. My God!
kzupanc sporočil: 10.523
[#2502590] 24.02.15 21:47
Odgovori   +    9
Masten:"Absolutno. Davkoplačevalci smo prispevali vsak evro preveč. Vzrok pa je v tem, da slovenska vlada in Banka Slovenije nista ukrepali že bistveno prej (o tem več tukaj), in sicer leta 2009, ko smo to javno predlagali s kolegoma Sašem Polancem in Jožetom Damijanom. Ni skrivnost moja ocena, da je strošek sanacije bank zaradi tega dvakrat večji, kot je danes."
Ja, res. Masten ima prav, prav ima v svojem prizadevanju tudi Kotnik. Kjer trčita (pa teh točk niti ni tako veliko), bo pokazal čas in sodišča, kdo ima bolj prav. Meni pa v uteho ostaja, da imam že ves čas še najbolj prav jaz osebno: Masten prav ugotovi, da bi morali banke sanirati 2009 (Križanić bi moral biti v čuzi); prav tako ima Masten prav, da je davkoplačevalskega denarja preveč. Ne sklene pa, da bi po vsej zamudi morali leta 3013 poslati par bank v stečaj, eno pa sanirati. Davkoplačevalec mora imeti prednost pred neko namišljeno stabilnostjo.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2502591] 24.02.15 21:52 · odgovor na: anon-218201 (#2502588)
Odgovori   +    12
[lukey90]
> [bobek13]
> Hvala za tole Tadej... saj ne da bi dvomil v tvojo zgodbo, ma je Masten(bil) eden dveh iz EF o katerih sem se imel dobro mnenje... zgleda, da je se eden "mladoekonomist" ugotovil, da je bolje biti placan, kot nacelen...
>
> LpA

Plačan kaj za članek na siolu, pa to je isto plačilo kot članek Tadeja na financah. Bolše plačilo je ziher to, če ustavno sodišče odloči v tvoj prid.
Ti si res tako "preprost" človek, ali se samo delaš? Ne eno ne drugo ti ne koristi...
anon-9292 sporočil: 251
[#2502595] 24.02.15 22:26 · odgovor na: anon-15342 (#2502574)
Odgovori   +    25
Zadnja sprememba: anon-9292 24.02.2015 22:27
[TadejK]

Zato sem pač prebral, kaj je napisal Masten; pljuva po moji personi, vsevprek, sem "vitez podrejencev", mrhovinar, ultimativni spinster in kaj vem kaj še. Na tak nivo se ne bom spuščal, ker ne vidim smisla.
Tega niti nisem pričakoval. Ja, tale del me je precej zmotil: "Odločitev sodišč bo pri tem treba spoštovati, o tem dvoma ni, četudi se bo s tem okoristilo nekaj mrhovinarjev. Treba pa se je zavedati, da bo to nepravično do davkoplačevalcev." Če se želi iti vodja raziskovalcev na BS strokovno diskusijo, bi po mojem moral izključiti vnaprejšnje obsodbe - postavlja se nad sodno vejo oblasti s tem ko pravi - če sodišče že odloči drugače, so tile vitezi vseeno mrhovinarji in nepravični.
Ali je mnenje zaposlenega Banke Slovenije nad mnenjem sodišč?

In zdaj prosim vsakega za iskreno mnenje: če je nekdo tukaj ultimativni spinster, sem to res jaz?
Tadej, v tvojih člankih in pogovorih na tv slišim dejstva, argumente, tehtane besede, ter vsakokrat tudi potrebno razkritje. Vidim tudi usklajeno delovanje razlaščencev. Na drugi strani vidim igrice in slišim žalitve in globoko užaljenost.
rub15 sporočil: 1.344
[#2502603] 24.02.15 23:05 · odgovor na: anon-9292 (#2502595)
Odgovori   +    15
[DREJC]
Tega niti nisem pričakoval. Ja, tale del me je precej zmotil: "Odločitev sodišč bo pri tem treba spoštovati, o tem dvoma ni, četudi se bo s tem okoristilo nekaj mrhovinarjev. Treba pa se je zavedati, da bo to nepravično do davkoplačevalcev." Če se želi iti vodja raziskovalcev na BS strokovno diskusijo, bi po mojem moral izključiti vnaprejšnje obsodbe - postavlja se nad sodno vejo oblasti s tem ko pravi - če sodišče že odloči drugače, so tile vitezi vseeno mrhovinarji in nepravični.
Ali je mnenje zaposlenega Banke Slovenije nad mnenjem sodišč?
Mrhovinarji..., pizda, kaksne nalepke lima profesor na fakulteti in zaposlen na BS. In seveda, super ugotavljaš, da se postavlja nad sodišče - kakorkoli že bo sodišče odločilo bodo ostali mrhovinarji. Če se za trenutek prilagodim tonu gospoda profesorja - če jih ima sedaj za mrhovinarje pa to po morebitni sodbi v njihovo korist nikakor ne bodo več, bodo oškodovanci. Kako je lahko nekdo, ki uspe na sodišču dokazati svoj prav mrhovinar, mislim to je noro, nekdo, ki v skladu s predpisi Ustavo in vsemi sodniškimi/družbenimi normami uspe v tožbi zoper državo je "mrhovinar"?

Počasi se očitno pripravlja odprt lov na izbrisane podrejence, najprej začnejo profesorji in uslužbenci države z neprimernimi nalepkami, potem pa se zadeva nadaljuje naprej do pijanskih izpadov z neartikuliranim kruljenjem v lokalnih beznicah.

Sicer pa ima Slovenija bogato tradicijo kar se tiče izbrisanih (ha!), od nacionalizacije po vojni, naprej do varčevalcev (N)LB pa do izbrisanih iz evidenc v začetku 90ih,
anon-201600 sporočil: 514
[#2502604] 24.02.15 23:25 · odgovor na: simona2 (#2502451)
Odgovori   +    0
Simona, tu bi vam jaz postavila vprašanje; Ali je imel Janez Janša pravico prodati parcelo, po takrat tržni ceni ? Ne sodi ravno v ta kontekst debate, samo point je isti .
Brane sporočil: 2.077
[#2502606] 24.02.15 23:33 · odgovor na: anon-15342 (#2502574)
Odgovori   +    28
Zadnja sprememba: Brane 24.02.2015 23:50
Sem eden od podpisnikov izjave iz leta 2013.
"Narediti javni pritisk je bilo zato pomembno, saj smo hoteli dati jasno znamenje, da bo njihovo delo prej ali slej nekdo preveril.
ker smo vedeli, da na BS zaganjajo simulacije, s katerimi računajo "ustrezne" količnike.

Na članek prof. Mastena je treba odgovoriti, ker je vodja raziskav na BS.

Raziskave BS imajo tudi lastnosti razvoja, ker se vsaj nekatere neposredno aplicirajo v politiki delovanja BS.

Raziskovalci naj bi:

zaznali problem, postavili hipotezo in omejitve, zbrali podatke, določili postopek reševanja (metodo) prišli do rezultata in ovrednotili ta rezultat naredili sklepe o dobljenem rezultatu.

Poglejmo sedaj odstopanja od teh postulatov:

1. postopek
"Zato so izvajalci pregleda aktiv bank naredili naslednje:

• precejšen delež posojil prekvalificirali iz dobrih v slaba posojila;

• restrukturirana posojila prekvalificirali v slaba posojila;

• posojila, ki so bila podaljšana več kot trikrat, so prekvalificirali v >slaba posojila;

• za več kot tretjino podjetij so identificirali neposredno >izpostavljenost naložbam na nepremičninskem trgu. Znova vzrok velikega >povečanja slabih posojil.

Ti ukrepi so prepisani s strani Evropske bančne agencije in jih povsod >enako uporabljajo."
V Sloveniji je bila praksa podaljševanja kratkoročnih posojil, zradi pomanjkanja dolgoročnih virov v bankah. Velika večina komitentov (tudi dobrih) je uporabljala ta postopek. Naenkrat je bil določen kriterij, ki je popolnoma brezsmiselno prekvalificiral normalna posojila v slaba, KRITERIJ NI BIL ZAMUDA PRI ODLPAČEVANJU OBRESTI ALI GLAVNICE ALI PRESLABO ZAVAROVANJE.
Po tem kriteriju je bilo posojilo, ki ni bilo nikoli zamujeno s plačilom obresti ali glavnice, ki je bilo zavarovano s štirikratno vrednostjo nepremičnine, v podjetju, ki ima NetDebt/EBITDA 3,5; ocenjeno za C torej slabo.
"Zakon tretje potence


Negativnega vpliva velikega deleža slabih posojil s tem še ni konec. V prejšnjem razdelku sem pisal o multiplikativnem vplivu, ki se zgodi znotraj tako imenovanega AQR – pregleda aktive bank. Dodatni multiplikativni vpliv se potem pojavi še v procesu obremenitvenega
(stresnega) testiranja. Pri obremenitvenem testu je namreč treba oceniti občutljivost prenosa makroekonomskih spremenljivk v kakovost posojil in vrednost zavarovanj (oboje določa ocenjene izgube bank pod obremenitvijo). Ta občutljivost pa je večja v državah, ki so imele bolj skokovito naraščanje slabih posojil. In taka je bila Slovenija.

Vpliv slabih posojil na rezultate skrbnega pregleda bank skratka lahko narašča s kubom(!) deleža teh posojil. Če hočemo torej razumeti rezultate skrbnega pregleda bank in obremenitvenih testov, je tako nujno vložiti minimalen napor v razumevanje metodologije. Nato hitro vidimo, da je glavno gibalo rezultata dinamika slabih posojil.
SKRATKA ZAVEDALI SMO SE VSEH SLABOSTI POSTOPKA OZIROMA METODE, ZATO BI SE MORAL POJAVITI METODIČNI DVOM V REZULTAT, KO BOMO IZVAJALI SKLEPE.

2. Rezultat
Uporabljena sta bila dva postopka od zgoraj navzdol in od spodaj navzgor.
Razlika je bila enormna, SKORAJ 50%. Vedeli smo za zgoraj opisane slabosti metode
VSAK NORMALEN RAZISKOVALEC ZAČNE V TAKEM PRIMERU ISKATI KONVERGENCO REZULTATOV, KER GA ZANIMA RESNICA.
Treba se je bilo vprašati ali je v nekem sistemu dobljeni rezultat realen.
(v Šaniji je bila ta konvergenca obeh metod 2%)

Če tehnik načrta prevelik vijak za matico, potem je to neuporabna zadeva.
Če pa ekonomski raziskovalec naredi 50% napako pa niti pomisli ne, če je vse s postopkom in rezultatom OK.
Celo dve leti pozneje piše zdravi pameti nedostojne članke za opravičilo napak.

BS je imela možnost, da bi v imenu strokovnosti izpogajala razumen rezultat luknje in tega ni storila.
Prav tako ni protestirala pri izhodiščih za stres test 2014, kjer so bila za nadpovprečno EMU gospodarstvo uporabljena merila, ki so 4 krat strožja od povprečja. TUDI TO NE PRENESE OCENE ZDRAVE PAMETI.
graf te neumnosti sem že večrat objavil.
shrani.si/f/2V/eN/4G...ountry.png

Skratka prof Masten, je sam ugotovil pomankljivosti metode, jaz sem v tem pisanju spomnil na pomankljivosti rezultata in interpretacije rezultata.
ŠE NAJPOMEMBNEJŠE JE, DA PRI SKLEPIH O REULTATU UGOTOVIMO, DA NE USTREZA REALNOSTI.

Kot raziskovalec ne sme mižati pri vseh teh pomanjkljivostih.
anon-276502 sporočil: 11
[#2502608] 25.02.15 00:00 · odgovor na: anon-15342 (#2502574)
Odgovori   +    24
Lepo dokazano na podatkih, ni kaj za očitat! Čakamo prof. Mastena, da tole mal pokomentira ...

P.S.: Lep primer, kako si lahko za marsikoga (celo od nas mlajših) še kar ugleden profesor ekonomije (končno en, ki ni bil stara šola) čez noč uniči ugled. Ker se je pač taktično slabo odločil branit BS ...sorry Igor, but this is FAIL!
anon-296685 sporočil: 175
[#2502610] 25.02.15 00:14 · odgovor na: anon-15342 (#2502514)
Odgovori   +    0
[TadejK]
.. Si z BS?
.. so zavlačevali .. sorry, popravljam - ste zavlačevali ..
Nisem z BS. Toda, če ti ugotoviš da sem, se zagotovo motim jaz. :)


Če zapišem še svoje mnenje,

- mislim, da živžgača (v pravem pomenu besede) na BS sploh nimaš. Da si si zgodbo o 'svojem viru' preprosto izmislil. Zato, da bi to končno postala medijska in politična bomba. Brez začimbe o globokem grlu so tvoja razkritja le stara pogreta juha;

- upam, da ti politiki ne bodo nasedli, ter ti, preden sodišča povedo svoje, ponudili poravnavo. Osebno sem prepričan, da je ta cirkus na sporedu le zato, da večji finančni špekulanti in mrhovinarji odnesejo meso preden jim sodišča to preprečijo;

- če boste politiko vseeno uspeli nategniti, upam da vam vrnejo(-mo) maksimalno toliko, kot ste za VP plačali, vendar ne več, kot je bil VP na borzi vreden na dan razlastitve,

...boš s svojo dedukcijo verjetno ugotovil, da nisem le iz BS, ampak celo iz Sveta te banke :)
tasilo sporočil: 9.830
[#2502612] 25.02.15 00:31 · odgovor na: simona2 (#2502545)
Odgovori   +    13
Zadnja sprememba: tasilo 25.02.2015 00:39
[simona2]
o mrtvih vse dobro - definitivno - tudi this time; a ti jest dam ven zaslužni mrlič, a boš dal sam - ker takole ne bo! bom zbrisala cel komentar; sorry, ne moreš v moji gostilni prodajati svojega sladoleda.. my rules - dej ven! in če lahko še nekaj povem - povsem je nepotrebno, ne spremeni bistva niti ne sporočila... v bistvu je mrhovinarsko :) zakaj že?
S čim vse google ljudi nafutra ... "De mortuis nil nisi bene" ne pomeni "o mrtvih vse dobro". Morda boš opazila razliko, če ti povem, da ta rek dobesedno pomeni "o mrtvih nikoli nič slabega" (tako se tudi prevaja v slovenščino). Opaziš razliko? Nameni ji več kot pet sekund, morda ti še kdaj prav pride.

K tistemu pokvarjenemu ženščetu pa, glej ... nisem je šparal zaživa in je ne bom niti sedaj, ko je "zaslužno pokojna" (a bo to boljše?). Kakšne strašne posledice implicira in "ekplicira" ta njen možganski otrebek, ta izrodek nravno izprijenega duha, smo že precej debatirali. In nihče niti za njeno maksimo niti za avtorico zavoljo nje ni našel kaj prida komplimentov. Zakaj že ne?!

Če je "zaslužni mrlič" res tako motil, bi ga res lahko dala ven, ne bi ti pa bilo treba zbrisati mi vsega komentarja, saj je bila srž bistveno pomembnejša od "semantičnega" prestopka". Ja, vem, tvoja betula pa to ... Čistun, ki je tako triumfalno prijavil moj komentar kot "neprimerno", se bo pa gotovo še ves teden sončil v slavi svoje pravičniskosti, boh mu daj zdravja. (A greva ugibat, kdo je bil? Je piškotek že dobil, ali ga šele bo? :)

O mrhovinarjih -- oh, kako modna postaja ta beseda zadnje cajte, anede -- se pa raje ne razpišem, ker ... ah, saj boš razumela. (Jezik mi le toliko ne da miru, da bi se ne vprašal, s čim vse se mrhovinar rima -- ampak to je gotovo samo naključje.)

Sem že jenjal.
tasilo sporočil: 9.830
[#2502616] 25.02.15 02:28 · odgovor na: (#2502601)
Odgovori   +    3
[rava]
> [mimoidoci]
> Za boljšo predstavo:
> Točno tistih šest bank od osemnajstih (brez ponavljanja in ob neupoštevanju vrstnega reda) v kombinatoriki pomeni, da je guverner, izmed 18.564 lukenj, vtaknil prst natanko v tisto, pod katero je bila rit.
> V ZDA je to "beyond reasonable doubt".

Pa da ne bi kdo mislil, da si je Mimoidoči izmislil 18.564 lukenj. Sem šla zračunat in je točno u piko. :))
Ja ja, luknjica pri luknjici ... A si štela vse slamce?! :)
tasilo sporočil: 9.830
[#2502617] 25.02.15 02:39 · odgovor na: anon-218201 (#2502539)
Odgovori   +    7
[lukey90]
> [tasilo]
> Pa saj je Caprirolo izdavila češ, "da gredo pa res lahko vsi v zapor, če v celoti razkrijejo vse dokumente" (ki so po naravi stvari dokumenti javnega značaja!).
Bančna tajnost ni stvar javnega značaja. Si res na glavo padel?
Vidim, da ti je že 'pobalin' zelo dobro odgovoril. Če ti še jaz, verjetno ne boš ničkaj bolj razumel in boš naslednjič vprašal kaj podobnega. Le kar, saj pravijo, da kdor jezika špara, kinder-jajčkov strada.
FIN-454644 sporočil: 10.993
[#2502619] 25.02.15 06:03 · odgovor na: rub15 (#2502603)
Odgovori   +    0
Mogoce pa bo zzamenjal Jazbeca.
anon-9292 sporočil: 251
[#2502624] 25.02.15 07:27 · odgovor na: (#2502622)
Odgovori   +    6
To je zamegljevanje zadeve.
Ali je bilo po črki zakona, da je bil napravljen izbris, ali pa ni bilo.
Ali so bili kupci (v kateremkoli trenutku) zavedeni ali niso bili zavedeni.
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2502625] 25.02.15 07:30 · odgovor na: anon-296685 (#2502610)
Odgovori   +    37
[voskar]
Nisem z BS. Toda, če ti ugotoviš da sem, se zagotovo motim jaz. :)
Glej, napisal sem s smajlijem, pa še to iskreno priznam, da ni bilo prav. Zadnje dni se pretežno vzdržujem komentarjev na tem forumu, ker se zavedam, da vas cela vrsta preži, da bom rekel kaj, kar bi se dalo interpretirati kot znak moje česar koli pač že, in potem bo to letelo po tweetosferi in facebookosferi in blogosferi itd.

Tebi sem odgovoril, ker:
(1) v letu 2014 na tem forumu nisi napisal niti enega posta, pa tudi v prvih sedmih tednih letošnjega leta ne, nakar si jih v osmih dneh spisal enajst in čisto vsi so pro-BS in/ali anti-TadejK,
(2) poznaš protokol oddajanja priporočene pošte BS natančneje kot uslužbenka, ki to pošto v CML81 procesira.

Ampak seveda ni ne s prvim ne z drugim nič narobe.
[voskar]
- mislim, da živžgača (v pravem pomenu besede) na BS sploh nimaš. Da si si zgodbo o 'svojem viru' preprosto izmislil.
Torej sem si po tvojem to, koliko v odločbi (ki je bila takrat še strogo zaupna in posledično seveda nikjer objavljena) znaša negativni kapital Banke Celje ob predpostavki delujočega podjetja, "preprosto izmislil" ... in uganil?
(poglej Odmeve tistega dne, tam sem povedal konkretno številko)
Pa še kar nekaj je tam navedb, ki so jih medtem novinarji preverili in so se izkazale za resnične.

Ampak pustiva, imaš tako kot vsak pravico do svojega mnenja.

LP, Tadej
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2502626] 25.02.15 07:42 · odgovor na: anon-9292 (#2502624)
Odgovori   +    46
Zadnja sprememba: anon-15342 25.02.2015 07:53
[DREJC]
To je zamegljevanje zadeve.
Ali je bilo po črki zakona, da je bil napravljen izbris, ali pa ni bilo.
Ali so bili kupci (v kateremkoli trenutku) zavedeni ali niso bili zavedeni.
Ja, ta "protinapad" BS & Co izgleda nekako tako, kot če bi se nek šofer na vprašanje, ali je v coni 40 km/h res vozil 110 km/h, branil takole:

TK: Ta meritev jasno kaže, da ste vozili več kot 106 km/h, tudi upoštevajoč merilno negotovost. Koliko ste vozili po vaši evidenci?
BS: Hmmm ... ummm ... ja, v avtu sem imel otroka, ki ga je zelo bolel trebuh. Moral sem hitro do zdravnika!
TK: Ste v coni 40 km/h vozili več kot 100 km/h ali ne?
BS: Bolečine v trebuhu so lahko simptom resne bolezni ali poškodbe!
TK: Ste vozili več kot 100 km/h?
BS: Poglejte ta izrezek iz ciprskega časnika iz leta 2013; ker starša otrokovega tarnanja nad bolečino v trebuhu nista vzela resno, je otrok skoraj umrl!
TK: Ste vozili več kot 100 km/h?
BS: Vi raje povejte javnosti, koliko zaslužite z zaračunavanjem kazni za prehitro vožnjo? Po mojih podatkih kar precej!
TK: Ste vozili več kot 100 km/h?
BS: Začenjam sumiti, da za vami stojijo nasprotniki otrokovih pravic!
TK: Ste vozili več kot 100 km/h?
BS: Mrhovinarji, služite na ljudeh, ki bi radi zgolj rešili svojega otroka!
TK: Ste vozili več kot 100 km/h?
BS: Zločinci, nič vam ni mar za življenje otrok!!!
FIN-454644 sporočil: 10.993
[#2502629] 25.02.15 07:57 · odgovor na: (#2502622)
Odgovori   +    18
Masten je ocitno mojster diskreditacije in varovanja bancne tajnosti. A so vsi podrejenci kupovali tako kot ""najbi"" Kotnik? Komu pa je angleski tekst namenjen. Ne poznam Kotnika, nimam podrejencev, ampak kar je prevec, je prevec.
anon-2924 sporočil: 27
[#2502633] 25.02.15 08:18 · odgovor na: anon-17169 (#2502411)
Odgovori   +    7
In v članku g. Mastena jasno piše, da je bil eden izmed kriterijev ta, da ko se je kredit tretjič podaljšal oz. obnovil je šel med slabe terjatve. Več kot tri četrt podjetij v Slo. imamo takšne kredite, saj jih potrebujemo za obratna sredstva, zraven pa smo redni plačniki in dobro poslujemo. Poanta je v pregledovanju in razvrščanju kreditnih map oz. aktive bank leta 2013 in ne v metodologiji.
simonagruden sporočil: 630
[#2502636] 25.02.15 08:30 · odgovor na: simona2 (#2502508)
Odgovori   +    0
[simona2]
> pa še hint - jest ne pijem pira - zlata radgonska rose :)
Če imate radi rose, zelo priporočam Monte Moro Rose. :)
FIN-454644 sporočil: 10.993
[#2502638] 25.02.15 08:36 · odgovor na: anon-2924 (#2502633)
Odgovori   +    11
BS bi med drugim morala skrbeti za varnost nalozb. Pa je v Tarci sicer meni zelo in vedno nesimpaticna Znidarsic Kranjceva dala razumeti, da so izbrisali tudi tiste, ki so za svojo starost zaupali denar v upravljanje pokojninskemu skladu. Ce to ni kriminal, pa ne vem kaj je. Ce pozabim Kotnika.
Brane sporočil: 2.077
[#2502639] 25.02.15 08:36 · odgovor na: anon-2924 (#2502633)
Odgovori   +    17
[XINEX]
In v članku g. Mastena jasno piše, da je bil eden izmed kriterijev ta, da ko se je kredit tretjič podaljšal oz. obnovil je šel med slabe terjatve. Več kot tri četrt podjetij v Slo. imamo takšne kredite, saj jih potrebujemo za obratna sredstva, zraven pa smo redni plačniki in dobro poslujemo. Poanta je v pregledovanju in razvrščanju kreditnih map oz. aktive bank leta 2013 in ne v metodologiji.
To dejstvo si lepo ugotovil. V nekem gospodarstvu, ki deluje in raste, se pričakuje tudi rast kreditov, to pomeni da so vsa podjejta nominalno bolj zadolžena (relativno pa naj bi bila enako ali manj).
Neminovno je, da če hočeš enak ali večji obseg nečesa, da moraš obseg starega ohraniti. Torej moraš podaljšati.

VIDIŠ TU PA JE ŽE ŠTOS METODOLOGIJE. V METODOLOGIJI SO NORMALNO DELOVANJE PROGLASILI ZA SLAB KREDIT!
(3 podaljšanja)
Naredimo še miselni eksperiment o tej neumnosti.
Zamislite si, da bi vse banke sodelovale in bile dogovorjene, da ko naredijo dve podaljšanji ali obnovi kredita skleneje dogovor z drugo banko o izmenjavi tega kredita z nekim do nekega drugega podjetja pri drugi banki, ki je bilo že prav tako dvakrat podaljšano.

V SISTEMU BI PO TEJ IZMENJAVI IMELI 2 KREDITA 3 KRAT PODALJŠANA, ki bi bila dobra kredita.
Če imamamo v sistemu trikrat podaljšana kredit pri isti banki pa je to slab kredit. A DOJAMETE BREZMEJNO NEUMNOST TE METODOLOGIJE?
anon-59059 sporočil: 175
[#2502641] 25.02.15 08:40
Odgovori   +    0
"Tadej Kotnik je kolumnist časnika Finance in znanstveni prodekan ljubljanske fakultete za elektrotehniko..."

- zakaj za hudiča je tu potrebno omenjati , da je "znanstveni prodekan ljubljanske fakultete za elektrotehniko" ?
z njegovim privatno - špekulantsko pravičniškim bojem - tukajšnja fakulteta nima PRAV NIČ !!! In naj prosim ne opleta z njenim imenom - kot da ga "ljubljanska fakulteta za elektrotehniko" podpira. Morda si domišlja, da zaposlitev in funkcija na fakulteti, daje njegovemu "boju", prav nič povezanemu s predmeti proučevanja na njej, kaj večjo težo. Morda ima podporo posameznikov, tu zaposlenih.
pobalin sporočil: 14.456
[#2502642] 25.02.15 08:44 · odgovor na: anon-15342 (#2502574)
Odgovori   +    5
[TadejK]
Zato sem pač prebral, kaj je napisal Masten; pljuva po moji personi, vsevprek, sem "vitez podrejencev", mrhovinar, ultimativni spinster in kaj vem kaj še.
Še dobro, da je Masten pod svojim člankom pripisal, da njegovo pisanje ni tudi mnenje BS. Če bi bilo, bi z uporabo besede mrhovinar, povedal, da so banke trupla, mrtve, torej ravno nasprotno od tistega, v kar nas prepričujejo. Iz tega bi tudi sledilo, da je BS njihov grobar.
mrhovínar -ja m (ȋ) 1. žival, ki se hrani z mrhovino: ob truplu so se začeli zbirati mrhovinarji; jastrebi mrhovinarji; pren., ekspr. mrhovinarji so že škilili čez mejo, kdaj bodo državo raztrgali 2. žarg. lovec, ribič, ki ne lovi v skladu s predpisi: bal se je, da bi gamsa ne pobil kak mrhovinar 3. slabš. konjederec, konjač: nesreča je prišla prav mrhovinarju ◊ voj. ropar mrličev in ranjencev na bojišču ♪
bos.zrc-sazu.si/cgi/...vinar&hs=1

Strani: 1 2 3 4 5 6