Zasebnost

Strani: 1 2 3

anon-258854 sporočil: 470
[#2463791] 13.10.14 11:17
Odgovori   +    1
Čestitke, se vidi, da se tudi na tem področju dela napredek in to je tisto, kar je važno.

Vsem nejeverniežem pa vprašanje. Koliko je na sto kolimetrov pokuril prvi avtomobil in kakšno povprečno hitrost je dosegal.
anon-226535 sporočil: 2.703
[#2463792] 13.10.14 11:23 · odgovor na: anon-126255 (#2463789)
Odgovori   +    0
[Karaya]
> [prec]
> preboj se je ze zgodil s teslo. samo nekateri posebnezi se se ne morete s tem sprijaznit.

Hmm... tale teslin supercharger bo deloval, dokler ga uporablja peščica. "Natankati" teslo v 20 minutah je overkill za energetiko. Trenutna moč elektrarn nebi zmogla pokriti dnevnega peak loada. IMO se bo zadeva razvijala v smeri izmenjevanja baterij, te se potem lahko polnijo 12 ur v miru.
ja, saj to je na sposno problem panoge. primarni source. sicer sem pa imel v mislih preboj v uporabniski izkusnji z elekricarjem, ki ga je dosegla tesla. doslej je namrec vsak elekticni izdelek pustil uporabnike vec ali manj ravnodusne.

pri teskah je pa tako, da praviloma o bencincih nocejo vec niti slisat.
pcs sporočil: 5.488
[#2463793] 13.10.14 11:26 · odgovor na: chef (#2463738)
Odgovori   +    3
[chef]
Vozit povprecno 66 km/h po tej poti (pol po Jadranski magistrali) je cisto spodoben rezultat. Tudi okolica je lepsa kot tam za Velebitom ;)
Včasih smo pizdili čez tovornjake, zdaj bomo pizdili čez elektro "kočije".

Če bi bilo tole pozimi in bi vklopil še gretje, bi obtičal nekje na pol poti.

Saj ni panike, ustaviš in daš filat za ene 24 ur :)

Napredek, ni kaj.

Lp,
M
crt sporočil: 27.711
[#2463794] 13.10.14 11:30 · odgovor na: pcs (#2463793)
Odgovori   +    1
[pcs]
Včasih smo pizdili čez tovornjake, zdaj bomo pizdili čez elektro "kočije".
potem posebej zanje dovolijo, da smejo po spuri za javni promet, in...

online.wsj.com/news/...0417742286
anon-126255 sporočil: 2.565
[#2463796] 13.10.14 11:32 · odgovor na: anon-226535 (#2463792)
Odgovori   +    1
[prec]
pri teskah je pa tako, da praviloma o bencincih nocejo vec niti slisat.
Ja fajn za uporabnike in Elona. Mogoče so vsi tile naredili dober biznis ampak "napaka v zasnovi" pa ostaja. Bencin je hvaležna zadeva, natankaš v minuti in se pelješ. Naredi to na električnem avtomobilu in sesul boš sistem, ki je za te zadeve več kot 10× poddimenzioniran.
anon-226535 sporočil: 2.703
[#2463799] 13.10.14 11:38 · odgovor na: anon-126255 (#2463796)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-226535 13.10.2014 11:42
[Karaya]
> [prec]
> pri teskah je pa tako, da praviloma o bencincih nocejo vec niti slisat.

Ja fajn za uporabnike in Elona. Mogoče so vsi tile naredili dober biznis ampak "napaka v zasnovi" pa ostaja. Bencin je hvaležna zadeva, natankaš v minuti in se pelješ. Naredi to na električnem avtomobilu in sesul boš sistem, ki je za te zadeve več kot 10× poddimenzioniran.
tavtolosko.... to je vedno problem sistema v razvoju; razvoj pomeni odpravo failov. to bi znala se tanova slovenska komisarka lepo povedat:)

bottom line je, da navkljub kriticnostim v sistemu zadeva fura na trgu ter se razvija naprej. se bomo pogovarjali cez deset let.
jo

je pac tako, da se po defoltu vsi inovatorji se kobacajo cez ploscatost zemlje...in nikoli ni nic mogoce, dokler ni mogoce.
chef sporočil: 2.989
[#2463801] 13.10.14 11:40 · odgovor na: pcs (#2463793)
Odgovori   +    0
Verjamem da se v nulo spoznaš na električne avtomobile, njihove zmogljivosti in še posebej Metron 7, vseeno pa sam kot laik mislim, da ga Pečjak na 220V popolnoma napolni v le nekaj urah in ne v 24 urah.
chef sporočil: 2.989
[#2463803] 13.10.14 11:43 · odgovor na: anon-126255 (#2463796)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: chef 13.10.2014 11:44
Bencin je hvaležna zadeva, natankaš v minuti in se pelješ. Naredi to na električnem avtomobilu in sesul boš sistem, ki je za te zadeve več kot 10× poddimenzioniran.
Resda pišeš o tankanju pa vendar: pri Tesli je na posebnih "črpalkah" moč baterijo zamenjati v minuti in pol (v tem času nekateri po mojih čakalnih izkušnjah komaj uspejo priti do pokrovčka za gorivo)

www.teslamotors.com/...atteryswap
anon-126255 sporočil: 2.565
[#2463805] 13.10.14 11:45 · odgovor na: anon-226535 (#2463799)
Odgovori   +    0
[prec]
tavtolosko.... to je vedno problem sistema v razvoju; razvoj pomeni odpravo failov.
Saj v teoriji je zadeva rešena, v praksi pa ima velike probleme in ravno to bo na koncu odločalo, ali bo ele. avto imel 3% trga ali 90% trga.
anon-126255 sporočil: 2.565
[#2463811] 13.10.14 11:54 · odgovor na: chef (#2463803)
Odgovori   +    0
[chef]
Resda pišeš o tankanju pa vendar: pri Tesli je na posebnih "črpalkah" moč baterijo zamenjati v minuti in pol (v tem času nekateri po mojih čakalnih izkušnjah komaj uspejo priti do pokrovčka za gorivo)

www.teslamotors.com/...atteryswap
Z menjavanjem baterij bi šlo, kar se tiče električnega sistema.
0513ANITO sporočil: 10.844
[#2463815] 13.10.14 12:05 · odgovor na: chef (#2463803)
Odgovori   +    1
[chef]
>Bencin je hvaležna zadeva, natankaš v minuti in se pelješ. Naredi to na električnem avtomobilu in sesul boš sistem, ki je za te zadeve več kot 10× poddimenzioniran.

Resda pišeš o tankanju pa vendar: pri Tesli je na posebnih "črpalkah" moč baterijo zamenjati v minuti in pol (v tem času nekateri po mojih čakalnih izkušnjah komaj uspejo priti do pokrovčka za gorivo)

www.teslamotors.com/...atteryswap
Bedarija, to bom vrnil na enak način.

Pri F1, ko je bilo dovoljeno še tankanje so natočili 120 litrov bencina v 6 sekundah.
pcs sporočil: 5.488
[#2463822] 13.10.14 12:19 · odgovor na: chef (#2463801)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: pcs 13.10.2014 12:19
[chef]
Verjamem da se v nulo spoznaš na električne avtomobile, njihove zmogljivosti in še posebej Metron 7, vseeno pa sam kot laik mislim, da ga Pečjak na 220V popolnoma napolni v le nekaj urah in ne v 24 urah.
Zakaj bi kupil avto (če nimaš fetiša na EV in preveč keša), ki:
- se napolni "le" v nekaj urah?
- je mnogo dražji od bencinarja/dizla
- ima manjši domet od bencinarja in še posebej dizla
- moraš pred vožnjo preveriti število klancev in smer vetra, ker npr. pri močnem čelnem vetru morda ne boš prispel do cilja


Rabljen EV bo najbrž hitro izgubljal vrednost (baterija je najdražji del, rabljena baterija je maček v žaklju, nova je draga), rabljen bencinar je lahko super deal.

Za razliko v ceni med EV in bencinarjem si marsikdo nakupi bencina za celotno življensko dobo avtomobila pa še ostane!

Doba EV za mase bo takrat, ko bo njihova cena primerljiva. Do takrat bo to niša za entuzijaste.

LP,
M
chef sporočil: 2.989
[#2463824] 13.10.14 12:20 · odgovor na: 0513ANITO (#2463815)
Odgovori   +    0
Ne vidim težav v tem tvojem podatku, še manj, da bi bila to vse skupaj bedarija. ;)
chef sporočil: 2.989
[#2463826] 13.10.14 12:23 · odgovor na: pcs (#2463822)
Odgovori   +    0
Zakaj bi šel za vikend na izlet, ko pa lahko dogajanje na obali spremljaš prek webcama in zakaj bi jedel v Asu, če pa te kruh prav tako nasiti? Ker lahko? Ker ti tako paše? Ker si tega želiš? Ker to hočeš? V bistvu je povsem vseeno, ne vidim pa razloga, da mora tisti na kruhu vedno tako zelo kritizirati Asa. Čista zguba časa.
pcs sporočil: 5.488
[#2463830] 13.10.14 12:25 · odgovor na: chef (#2463826)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: pcs 13.10.2014 12:29
[chef]
Zakaj bi šel za vikend na izlet, ko pa lahko dogajanje na obali spremljaš prek webcama in zakaj bi jedel v Asu, če pa te kruh prav tako nasiti? Ker lahko? Ker ti tako paše? Ker si tega želiš? Ker to hočeš? V bistvu je povsem vseeno, ne vidim pa razloga, da mora tisti na kruhu vedno tako zelo kritizirati Asa. Čista zguba časa.
With all due respect, Mr F, ravno v tem je štos, pri EV za več keša ne dobiš več ampak v nekaterih pomembnih pogledih manj.

Lp,
M

Edit: Greš na kosilo v Asa, pol se pa odpelješ proti Dubrovniku tam enih 70km/, da te vsi kolnejo, vmes pa grizeš členke, da boš res prišel. Ker ti tako paše in si tega želiš? :)
0513ANITO sporočil: 10.844
[#2463834] 13.10.14 12:29 · odgovor na: chef (#2463824)
Odgovori   +    1
[chef]
Ne vidim težav v tem tvojem podatku, še manj, da bi bila to vse skupaj bedarija. ;)
Zato, ker reklame oz PR vse prenese. Realnost je pa popolnoma nekaj drugega.

BDW Ni ovir tehničnih, da bi PIT-STOP trajal samo 2 sekundi, so pa finančne.
chef sporočil: 2.989
[#2463837] 13.10.14 12:33 · odgovor na: pcs (#2463830)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: chef 13.10.2014 12:35
Morda le ni vse v denarju, kdo bi bil vedel. ;)
Tisto je povprečna hitrost in ti garantiram, da bi bila z običajnim pogonom komaj kaj višja ;)

Zame osebno so predraga (izjema Tesla, ki je drug rang), zanimivo alternativo ponuja Renault z najemom baterij (bomo še videli, kako bo v praksi), polnjenje postaja čedalje manjša težava (če se malo znajdeš sploh ni težava), doseg večine pa zadostuje za vsakodnevne opravke, zvečer pa ga daš polnit (če imaš možnost). Tu se začnejo težave za tiste v blokovskih naseljih, problem so (še) neenotne vtičnice ipd. Če mene vprašaš, lepša (bolj množična) prihodnost čaka vozila na gorivne celice.
chef sporočil: 2.989
[#2463843] 13.10.14 12:43 · odgovor na: 0513ANITO (#2463834)
Odgovori   +    0
Pri lastnikih Tesle bojda ni nekih finančnih ovir. ;) Tako sem prebral tukaj, da jih imajo samo neki bogatuni in pozerji...eden celo vse pozna ;)
pcs sporočil: 5.488
[#2463845] 13.10.14 12:44 · odgovor na: chef (#2463837)
Odgovori   +    2
[chef]
Morda le ni vse v denarju, kdo bi bil vedel. ;)
Tisto je povprečna hitrost in ti garantiram, da bi bila z običajnim pogonom komaj kaj višja ;)

Zame osebno so predraga (izjema Tesla, ki je drug rang), zanimivo alternativo ponuja Renault z najemom baterij (bomo še videli, kako bo v praksi), polnjenje postaja čedalje manjša težava (če se malo znajdeš sploh ni težava), doseg večine pa zadostuje za vsakodnevne opravke, zvečer pa ga daš polnit (če imaš možnost). Tu se začnejo težave za tiste v blokovskih naseljih, problem so (še) neenotne vtičnice ipd. Če mene vprašaš, lepša (bolj množična) prihodnost čaka vozila na gorivne celice.
Gorivne celice + tekoče gorivo podobno bencinu, vodik bolj težko. Mogoče pride Alek razložit zakaj, jaz sem že dovolj težil za en dan :)

Tesla je kul, ampak ni avto za mase, je nišni izdelek.

Za zdaj priporočam pristop WAS (wait and see)

Lp,
M
0513ANITO sporočil: 10.844
[#2463846] 13.10.14 12:45 · odgovor na: chef (#2463843)
Odgovori   +    1
[chef]
Pri lastnikih Tesle bojda ni nekih finančnih ovir. ;) Tako sem prebral tukaj, da jih imajo samo neki bogatuni in pozerji...eden celo vse pozna ;)
Res da si Chef in da me lahko pospraviš v onostranstvo.

Ampak ne se smešit.
0513ANITO sporočil: 10.844
[#2463847] 13.10.14 12:48 · odgovor na: pcs (#2463845)
Odgovori   +    0
[pcs]
> [chef]
> Morda le ni vse v denarju, kdo bi bil vedel. ;)
> Tisto je povprečna hitrost in ti garantiram, da bi bila z običajnim pogonom komaj kaj višja ;)
>
> Zame osebno so predraga (izjema Tesla, ki je drug rang), zanimivo alternativo ponuja Renault z najemom baterij (bomo še videli, kako bo v praksi), polnjenje postaja čedalje manjša težava (če se malo znajdeš sploh ni težava), doseg večine pa zadostuje za vsakodnevne opravke, zvečer pa ga daš polnit (če imaš možnost). Tu se začnejo težave za tiste v blokovskih naseljih, problem so (še) neenotne vtičnice ipd. Če mene vprašaš, lepša (bolj množična) prihodnost čaka vozila na gorivne celice.

Gorivne celice + tekoče gorivo podobno bencinu, vodik bolj težko. Mogoče pride Alek razložit zakaj, jaz sem že dovolj težil za en dan :)

Tesla je kul, ampak ni avto za mase, je nišni izdelek.

Za zdaj priporočam pristop WAS (wait and see)

Lp,
M
Vodik je najmanjši element v periodnem sistemu elementov.

V čisti (nevezani obliki) ga je dolgoročno v rezervoarjih težko ohraniti.

Zaradi svoje majhnosti prehaja skozi druge materiale (elastomeri tesnil) in ne nazadnje tudi skozi plašč rezervoarjev (samo mnogo počasneje).
anon-226535 sporočil: 2.703
[#2463850] 13.10.14 12:52 · odgovor na: (#2463821)
Odgovori   +    1
[republican]
> [exarkun]
> > [republican]
> > > [najobj]
> > > kako bo po tvojem Pečjak - ali kdorkoli s čemerkoli novim - z električnimi avtomobili sploh prišel na trg, če ne bo najprej prišel na idejo, jo razvil do neke stopnje in potem še sprobal, kot je to naredil v omenjenem poskusu ...
> >
> > Tako, da bo najprej naredil domačo nalogo (ugotovil, kdo in kakšni so sploh potencialni kupci) in šele potem razvijal izdelek.
>
> Yep. To je eno prvih vprašanj "Sharkov" v Shark tanku: "Ali obstaja trg za vaš produkt? Ali imate konkurenco? itd."

To bi moralo biti prvo vprašanje vseh podjetnikov in inovatorjev. Ampak pri nas jih očitno bolj zanima, koliko davkoplačevalskega denarja bodo scuzali od države.
evotigana, ze eden sanja o holivudu in nekih sark tenkih. zivljenje ni holivudska nadaljevanka, kjer razcapan zid med enim fukom na faksu in dzojntom dobi briljantno idejo kako naredit reality tabloid ter mu prjatu spise market reaserch, dobrohotni "sark" pa takoj pade na njegove poredne kravzlje in globokoumne dovtipe ter skesira v nulo in potem vsi skupaj happili liv evreftr.

taka panoga v kateri raspa pecjak, je malo prekompleksna, je panoga R&D, kjer ni mesta za instant vaske veseljake navajene na holivud.

da si nebo kdo predstavljal slucajno, da je musk financiral zacetek tesle na zgoraj opisan venture nacin znacilen za it.

slovenija bi morala bit ponosna, da ima enega takega lunatika, kot je pecjak. in ce gre zanj denar iz proracuna, potem je to edini doslej zagotovo pametno porabljen denar davkoplacevalcev, tudi, ce mu nakoncu ne uspe. ampak pejt to prepricat blatnodolce...
najobj sporočil: 32.238
[#2463855] 13.10.14 13:00 · odgovor na: (#2463774)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 13.10.2014 13:08
[republican]
> [najobj]
> kako bo po tvojem Pečjak - ali kdorkoli s čemerkoli novim - z električnimi avtomobili sploh prišel na trg, če ne bo najprej prišel na idejo, jo razvil do neke stopnje in potem še sprobal, kot je to naredil v omenjenem poskusu ...
Tako, da bo najprej naredil domačo nalogo (ugotovil, kdo in kakšni so sploh potencialni kupci) in šele potem razvijal izdelek.
... alzo, vsak inovator na kateremkoli področju mora najprej narediti telefonsko anketo in ker sam za telefonske ankete ni usposobljen, bo za to najel specializirano podjetje ... čuj, kaj ti mogoče za kakšno Mediano ali Ninamedio delaš, pa mimogrede tukaj še malo reklame za svojo firmo delaš, ha ? ...

P.S.: ko sem glih pri telefonskih anketah, me zanima, kako je - kdorkoli je že bil - izumitelj telefona naredil toto tvojo domačo nalogo, torej najprej ugotovil, kdo in kakšni so sploh potencialni kupci in šele potem razvil svoj telefon ... čuj, kaj je pisma pisal, ker takrat drugega ni bilo ? ... evo, ti si stručko - podjetnik mora to imeti v sebi - za novotarije, ti boš to ziher vedel, sploh pa boš vedel, koliko pisem je dobil nazaj oziroma kako velik vzorec je bil izumitelju telefona dovolj, da se je odločil, da je telefon tržno zanimiv in ga je začel razvijat ...
chef sporočil: 2.989
[#2463856] 13.10.14 13:01 · odgovor na: 0513ANITO (#2463846)
Odgovori   +    0
A zdaj se pa jaz smešim, ker povzemam smešnice nekoga tretjega :) Eh...
anon-88574 sporočil: 933
[#2463858] 13.10.14 13:03 · odgovor na: 0513ANITO (#2463847)
Odgovori   +    1
[0513ANITO]
Vodik je najmanjši element v periodnem sistemu elementov.

V čisti (nevezani obliki) ga je dolgoročno v rezervoarjih težko ohraniti.

Zaradi svoje majhnosti prehaja skozi druge materiale (elastomeri tesnil) in ne nazadnje tudi skozi plašč rezervoarjev (samo mnogo počasneje).
Hkrati pa ko uide se razšiti in ohladi in tako povzroči pokanje kovine (spojev).

Vodik je passe, imamo Teslo, ki je pokazala da tehnologija je tu, cena baterij pa bo že padla.
anon-226535 sporočil: 2.703
[#2463862] 13.10.14 13:18 · odgovor na: (#2463853)
Odgovori   +    1
[republican]
> [prec]
> slovenija bi morala bit ponosna, da ima enega takega lunatika, kot je pecjak. in ce gre zanj denar iz proracuna, potem je to edini doslej zagotovo pametno porabljen denar davkoplacevalcev, tudi, ce mu nakoncu ne uspe. ampak pejt to prepricat blatnodolce...

Ti kar bodi ponosen in financiraj Pečjaka & Co. s svojim denarjem, če želiš, mojega pa pusti na miru.
sicer opletas z telim davcnim pozerstvom kot bi zivel v ameriki. smesno. ze prej sem opazil. glih to je tezava, da prenekateri nekriticno imitirate navade okolij, kjer so taka stalisca fiziolosko utemeljena, ker so se nenazadnje rodila. nabolj smesno je, ko hoce slovenec posnemat americana in rece "ne z mojim denarjem" in potem se mu sesuje pol sistema, ker je sestavljen iz samo dveh miljonov enot. daj si dopovedat, da je slovenija premajhna, kjer bi lahko uspel tak tehnosloski preboj. tudi ce bi bil trg venure trg razvit, nebi bil dovolj velik za take zadeve. samo z lastnim kapitalom mamice ali popoldanskega fusanja pa se to tudi ne da ane.. to NI IT PANOGA. tle je potreben preklet r&d se preden prides do tocke "trzno zanimiv". daj pac raje naravnost napisi, da pac noces, da bi se v sloveniji generiralo kaj res relevantnega in da bi radi ziveli samo od terciarca za tazadnje: kelnarjenja(aja, pa od kake it drobtince). bos pac bolj fer.
najobj sporočil: 32.238
[#2463872] 13.10.14 13:36 · odgovor na: (#2463870)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 13.10.2014 13:44
[republican]
> [najobj]
> > [republican]
> > > [najobj]
> > > kako bo po tvojem Pečjak - ali kdorkoli s čemerkoli novim - z električnimi avtomobili sploh prišel na trg, če ne bo najprej prišel na idejo, jo razvil do neke stopnje in potem še sprobal, kot je to naredil v omenjenem poskusu ...
> > Tako, da bo najprej naredil domačo nalogo (ugotovil, kdo in kakšni so sploh potencialni kupci) in šele potem razvijal izdelek.
> ... alzo, vsak inovator na kateremkoli področju mora najprej narediti telefonsko anketo in ker sam za telefonske ankete ni usposobljen, bo za to najel specializirano podjetje ... čuj, kaj ti mogoče za kakšno Mediano ali Ninamedio delaš, pa mimogrede tukaj še malo reklame za svojo firmo delaš, ha ? ...
>
> P.S.: ko sem glih pri telefonskih anketah, me zanima, kako je - kdorkoli je že bil - izumitelj telefona naredil toto tvojo domačo nalogo, torej najprej ugotovil, kdo in kakšni so sploh potencialni kupci in šele potem razvil svoj telefon ... čuj, kaj je pisma pisal, ker takrat drugega ni bilo ? ... evo, ti si stručko - podjetnik mora to imeti v sebi - za novotarije, ti boš to ziher vedel, sploh pa boš vedel, koliko pisem je dobil nazaj oziroma kako velik vzorec je bil izumitelju telefona dovolj, da se je odločil, da je telefon tržno zanimiv in ga je začel razvijat ...
Po tvoje se torej domača naloga dela samo prek telefona? Očitno nisi podjetnik.
... čuj, pusti ti zdaj mene, pa mi raje odgovori na moje vprašanje ... alzo, kako je - kdorkoli je že bil - izumitelj telefona naredil toto tvojo domačo nalogo, torej najprej ugotovil, kdo in kakšni so sploh potencialni kupci in šele potem razvil svoj telefon ... čuj, kaj je pisma pisal, ker takrat drugega ni bilo in koliko pisem je dobil nazaj oziroma kako velik vzorec je bil izumitelju telefona dovolj, da se je odločil, da je telefon tržno zanimiv in ga je začel razvijat ...

P.S.: velikost vzorca me ne zanima samo za izumitelja telefona, ampak me zanima tudi za izume danes ... khmm, seveda samo za tiste, ki se za svoje izume ne odločajo na osnovi totega resničnostnega šova oziroma se itak oni Kevin O'Learry odloči, kaj bodo izumili ...
anon-226535 sporočil: 2.703
[#2463876] 13.10.14 13:52 · odgovor na: (#2463869)
Odgovori   +    0
[republican]
> [prec]
> daj pac raje naravnost napisi, da pac noces, da bi se v sloveniji generiralo kaj res relevantnega in da bi radi ziveli samo od terciarca za tazadnje: kelnarjenja(aja, pa od kake it drobtince). bos pac bolj fer.

Če nismo sposobni uspet na trgu s čim drugim, kot s kelnarjenjem, bomo pač kelnerji.

Če nekdo ne more preživet na trgu brez subvencij bo itak propadel, čim bodo subvencije usahnile.
aha, prototipe v razvoju bos na tgu prodajal.genialno


ti imas v bistvu nek avtomatski refleks, ki v vsebuje besedo trg. brez kontestualizacije, brez presoje. po mindsetu spominjas na komuniste.


(e-cat je podoben primer, samo da je se za par velikostnih razdedov bolj relevanten in kontroverzen)
anon-226535 sporočil: 2.703
[#2463882] 13.10.14 14:06 · odgovor na: (#2463879)
Odgovori   +    1
[republican]
> [prec]
> > [republican]
> > > [prec]
> > > daj pac raje naravnost napisi, da pac noces, da bi se v sloveniji generiralo kaj res relevantnega in da bi radi ziveli samo od terciarca za tazadnje: kelnarjenja(aja, pa od kake it drobtince). bos pac bolj fer.
> >
> > Če nismo sposobni uspet na trgu s čim drugim, kot s kelnarjenjem, bomo pač kelnerji.
> >
> > Če nekdo ne more preživet na trgu brez subvencij bo itak propadel, čim bodo subvencije usahnile.
>
> aha, prototipe v razvoju bos na tgu prodajal.genialno

Briga me. Če nekdo ni sposoben preživet drugače, kot z cuzanjem davkoplačevalskega denarja, naj pač propade. Ti boš pa letel na šit listo, če misliš še naprej mahat z mojim kurcem po koprivah.
vidis, mene pa boli kurac za sit listo. tebi je v bistvu lahko opletat, ker pojma nimas kaj je to r&d, ter kako financno zahteven je lahko. nima pac vsak ideje prodajat solate pa cokle, alpa telefonske ankete za ninamedjo delat in je dost odpret s.p. alkva ze. nekateri imajo vecje imbicije, znanje, zanos in determiniranost, ampak imajo so pac to smolo, da so pac rojeni v dvomiljonski drzavi, pa mama ni bogata.

najbrz bi se tvoj odgovor glasil "pa naj se odseli, parazit". imam prav?
anon-226535 sporočil: 2.703
[#2463886] 13.10.14 14:22 · odgovor na: najobj (#2463872)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-226535 13.10.2014 14:24
[najobj]
> [republican]
> > [najobj]
> > > [republican]
> > > > [najobj]
> > > > kako bo po tvojem Pečjak - ali kdorkoli s čemerkoli novim - z električnimi avtomobili sploh prišel na trg, če ne bo najprej prišel na idejo, jo razvil do neke stopnje in potem še sprobal, kot je to naredil v omenjenem poskusu ...

> > > Tako, da bo najprej naredil domačo nalogo (ugotovil, kdo in kakšni so sploh potencialni kupci) in šele potem razvijal izdelek.

> > ... alzo, vsak inovator na kateremkoli področju mora najprej narediti telefonsko anketo in ker sam za telefonske ankete ni usposobljen, bo za to najel specializirano podjetje ... čuj, kaj ti mogoče za kakšno Mediano ali Ninamedio delaš, pa mimogrede tukaj še malo reklame za svojo firmo delaš, ha ? ...
> >
> > P.S.: ko sem glih pri telefonskih anketah, me zanima, kako je - kdorkoli je že bil - izumitelj telefona naredil toto tvojo domačo nalogo, torej najprej ugotovil, kdo in kakšni so sploh potencialni kupci in šele potem razvil svoj telefon ... čuj, kaj je pisma pisal, ker takrat drugega ni bilo ? ... evo, ti si stručko - podjetnik mora to imeti v sebi - za novotarije, ti boš to ziher vedel, sploh pa boš vedel, koliko pisem je dobil nazaj oziroma kako velik vzorec je bil izumitelju telefona dovolj, da se je odločil, da je telefon tržno zanimiv in ga je začel razvijat ...

> Po tvoje se torej domača naloga dela samo prek telefona? Očitno nisi podjetnik.

... čuj, pusti ti zdaj mene, pa mi raje odgovori na moje vprašanje ... alzo, kako je - kdorkoli je že bil - izumitelj telefona naredil toto tvojo domačo nalogo, torej najprej ugotovil, kdo in kakšni so sploh potencialni kupci in šele potem razvil svoj telefon ... čuj, kaj je pisma pisal, ker takrat drugega ni bilo in koliko pisem je dobil nazaj oziroma kako velik vzorec je bil izumitelju telefona dovolj, da se je odločil, da je telefon tržno zanimiv in ga je začel razvijat ...

P.S.: velikost vzorca me ne zanima samo za izumitelja telefona, ampak me zanima tudi za izume danes ... khmm, seveda samo za tiste, ki se za svoje izume ne odločajo na osnovi totega resničnostnega šova oziroma se itak oni Kevin O'Learry odloči, kaj bodo izumili ...
matr postavljas butasta fprasanja. kako pa naj bi samo na podlagi povratnih pisem vedel, da si kupci zele neke cudne zvali s slusalko? najprej je kot si pravilno sklepal poslal pisma naokoli po svetu, vendar je v teh pismih izrecno nevedel formular, kjer je pri petem vprasanju pisalo "kaksno novo napravo si zelite, ki bi vam olajsala komunikacijo na daljavo"? in ker je vecinoma anketarjev cahnila trejo moznost"telefon"(druge dve so bile e-mail in walkie talkie) se je lotil izuma telefona. seveda ne prej preden je izvedel se anketo o tem kaksnega si pa predstavljajo, tako, po obliki, ta telefon. to je pa ze druga zgodba, dolga zgodba market rizrca, kjer so bila prisotna nova fprasanja in nove alineje moznih odgovorov.

Strani: 1 2 3