Izbrani forum: Glavni forum
Izbrana tema: članek Topčider na Majni?
Strani: 1 2
sporočil: 269
[Endimion]
Hmmm.. Ko smo že pri propagandi...
Tole je podatek ameriške zakladnice:
www.treasury.gov/tic...sh/mfh.txt
Mala Belgija ima v lasti 1/4 onega kar ima v lasti velika Kitajska. Bojda je to v bistvu parkirišče... ne za ruse... ampak Kitajce. Reče se mu EuroClear:
www.hangthebankers.c...h-us-debt/
In kdo je EuroClear:
www.euroclear.com/en...about.html
Hvala, zanimivo..
V oči mi je padlo, da ECB ni nikjer in glede na
˝Operacije dolarskega refinanciranja
Decembra 2007 je ECB, skupaj z ameriško in švicarsko centralno banko, zaradi povečanih pritiskov na denarnih trgih uvedla začasne operacije (t.i. Term Auction Facility, TAF), v katerih bankam evroobmočja posoja ameriške dolarje. Operacije so izvedene v obliki občasnih avkcij s fiksno obrestno mero in ročnostjo nekaj tednov.˝
www.bsi.si/ekonomska...MapaId=934
mislim, da je Belgija zelo verjetno ECB..sicer pa bi Karel verjetno lahko zvedel, glede na belgijske korenine, ali pa naj Alenka pove..
Po mojem mnenju obrestna mera ni bila glavno presenečenje, ampak besede Draghija o odkupu obveznic zasebnih družb. Kolikor sem prebral, naj bi stvar stekla v oktobru in šele takrat se bodo pokazali učinki na delniškem trgu. Mislim tudi, čeprav se mi ne zdi najbolj verjetno, da je Draghi čakal Yellenovo in ker ni bilo nič, je pač moral ukrepati. FED naj bi z obrestno mero čakal še kar nekaj časa, mogoče leto ali celo več, vsaj po besedah Bernankeja na neki večerji..rekel ni nič konkretnega, le da bodo vsi presenečeni, koliko časa bo FED tiščal obrestno mero dol.
FEDovci so zviti in lovijo milijarde zase s temi meddržavnimi swapi, lepa in za laike razlaga je tu:
www.learningmarkets....-s-dollar/
Malo me bega BRIC in njihov IMF in pa bileteralni dogovori o plačevanju v nacionalnih valutah, tako mi tudi usoda dolarja ni več jasna. Zna se pa vseeno zgoditi, da bo pariteta, mogoče celo 0,8, preden bo dolar dejansko potonil. Recimo 3-4 leta se še lahko vse skupaj vleče..
Za tiste, ki jih tovrstne zadeve zanimajo:
End Of USA Dominance - Russia & BRICS Head For The Exit - Mike Maloney www.youtube.com/watc...gNb83Y0CoY
Death Of The Dollar - Hidden Secrets Of Money
www.youtube.com/watc...-IemeM-Ado
The Case for $20,000 oz Gold - Debt Collapse - Mike Maloney
www.youtube.com/watc...j2s6vzErqY
Nek forumaš je napisal, da je slovenski nepremičninski balon počen, jaz pa mislim, da še ni in da bomo to še doživeli. Nikjer pa ne dobim ažurnega in točnega števila praznih nepremičnin..lahko je tudi preko 200 tisoč (ca 70.000 stanovanj in 140.000 hiš)..
www.geodetski-vestni...96-206.pdf
www.slovenskenovice....-stanovanj
www.dce.harvard.edu/...ing-bubble
Za Nemce se ugotavlja, da jim je varčevanje oz. neivestiranje v nepremičnine prihranilo ta pok.
www.ipe.com/german-h...29.article
Če bo šla navzdol Nemčija, bo šla z njo tudi Slovenija?
Stvari so in bodo še bolj napete, zato sem kar malo jezen, ker je največ diskusije okoli tega ali je Janša lepi in Kučan grdi, ne pa o tem, kaj dejansko storiti, da stvari spremenimo.
Pa še malo branja:
Kaj Nemčija pričakuje ob uvedbi minimalne plače?
www.izvozniki.si/880...avne%C2%AB
Če bo šla navzdol Nemčija, bo šla z njo tudi Slovenija?
www.siol.net/novice/...enija.aspx
Can Civilization Survive Capitalism?
www.chomsky.info/art...130305.htm
sporočil: 5.199
[kajulci]Morda zato, ker vsa ta leta država (če ste mislili na Slovenijo) povečuje delež svoje porabe v BDP.
...zakaj pa nihče ne privleče na plano dobrega starega osovraženega Keynesa? Bo pa morala začeti trošiti država...
sporočil: 48.253
[MarjanKralj]Ja, hitrost denarja je v danasnji situaciji in nje analizah malo zapostavljena tema.
Soliden članek, vendar moti pomanjkljivo poznavanje monetaristične filozofije, ki temelji na, sicer klasicistični monetarni enačbi, M*V=P*Y, pri čemer predstavlja M količino denarja v obtoku, V hitrost obračanja denarja, P cenovni indeks (inflacija) in Y prihodek (ali tudi BDP). Torej če vemo, da je potrošnja gospodinjstev, ki v razvitih ekonomijah predstavlja cca 65% BDP drastično upadla, pomeni, da se V ali hitrost obračanja denarja ustavlja. In posledično ne glede na to, koliko centralne banke "tiskajo", to ne more bistveno vplivati niti na P ali inflacijo, niti na povečanje BDP. Seveda pa lahko tukaj nastane problem, če bi se ob trenutni količini izdanega denarja na vseh denarnih agregatih (M0+M1+M2), povečala hitrost obračanja torej V (večja potrošnja gospodinjstev). Posledica tega bi bila najprej zmerna inflacija (cca 5% do 10%), kasneje pa tudi hiperinflacija (več kot 20% povišanje cen) - gledano statistično. Seveda imajo centralne banke v takšnem primeru na voljo še inštrument "sterilizacije", s katerim načrtno zmanjšujejo obseg denarja v obtoku. Takole malo v dopolnitev članka.
Problem postane samo, ce centralna banka zgubi kredibilnost (kot jo je recimo NBJ), sele potem se zgodi hiperinflacija. Je pa v zahodnih druzbah sedaj malo tezje pognati hitrost denarja kar tako na hitro... kaj pa naj bi prebivalstvo nabavljalo? vsak mesec 200 litrov olja in 100 kg cukra?
V jugi je bilo to precej lazje, saj so bile place relativno bistveno nizje glede na cene dobrin, ki se jih je dalo skladisciti vsaj nekaj mesecev in so predstavljale zatocisce pred inflacijo.
sporočil: 10.628
In ni nobena novica da je večina državnega ameriškega dolga doma. v
lasti domačih penzijskih in obvezniških skladov.
In prav pri penzijskih bi lahko ti individualist, lahko opazil neko perverznost. Za izdano obveznico se plačuje obresti. Te obresti s plačevanjem davkov krijejo davkoplačevalci. Če so imetniki obveznic penzijski skladi, obresti PASIVNI POPULACIJI krije AKTIVNA POPULACIJA. Skratka tudi oni imajo neko obliko PAYG, le da je način ustvarjanja ekstra vrednosti drugalčen.
In prav pri penzijskih bi lahko ti individualist, lahko opazil neko perverznost. Za izdano obveznico se plačuje obresti. Te obresti s plačevanjem davkov krijejo davkoplačevalci. Če so imetniki obveznic penzijski skladi, obresti PASIVNI POPULACIJI krije AKTIVNA POPULACIJA. Skratka tudi oni imajo neko obliko PAYG, le da je način ustvarjanja ekstra vrednosti drugalčen.
sporočil: 10.628
A mi še vedno nisi pojasnil.... za koga je potem EuroClear
parkirplac za ta ameriški puf. Belgijci tolko denarja nimajo..
sporočil: 3.600
Kot prvič, cena zlata v primerjavi z gotovino defacto raste, dejansko je pa njegova vrednost, upoštevajoč inflacijo, konstantna.Hm, če je njegova vrednost konstantna, kako razlagaš dejstvo, da je bila unča zlata septembra 2011 vrednotena 1850 $, septembra 2014 pa 1260 $, a vrednost zlata v primerjavi z gotovino de facto raste, kot praviš?
Po drugi plati pa obstaja dokazana korelacija med dviganjem vrednosti zlata in nizkimi obrestnimi merami centralnih bank.Hm, kako razlagaš dejstvo, da je bila unča zlata septembra 2011 vrednotena 1850 $, septembra 2014 pa 1260 $, a centralne banke so medtem držale nizke obrestne mere ali jih celo nižale, če pa obstaja dokazana korelacija med dviganjem vrednosti zlata in nizkimi obrestnimi merami centralnih bank, kot praviš?
sporočil: 27.844
Zadnja sprememba: crt 11.09.2014 08:31
[COP]... da o epizodi od 1981 do 2001 niti ne govorimo (v kontekstu obeh delov zgoraj).
>Kot prvič, cena zlata v primerjavi z gotovino defacto raste, dejansko je pa njegova vrednost, upoštevajoč inflacijo, konstantna.
Hm, če je njegova vrednost konstantna, kako razlagaš dejstvo, da je bila unča zlata septembra 2011 vrednotena 1850 $, septembra 2014 pa 1260 $, a vrednost zlata v primerjavi z gotovino de facto raste, kot praviš?
>Po drugi plati pa obstaja dokazana korelacija med dviganjem vrednosti zlata in nizkimi obrestnimi merami centralnih bank.
Hm, kako razlagaš dejstvo, da je bila unča zlata septembra 2011 vrednotena 1850 $, septembra 2014 pa 1260 $, a centralne banke so medtem držale nizke obrestne mere ali jih celo nižale, če pa obstaja dokazana korelacija med dviganjem vrednosti zlata in nizkimi obrestnimi merami centralnih bank, kot praviš?
gibanje cene goldprice.org/30-yea...story.html , obrestne mere v tem casu so puscene za domaco nalogo bralcu.
sporočil: 14.015
[Endimion]usawatchdog.com/fed-...g-roberts/
A mi še vedno nisi pojasnil.... za koga je potem EuroClear parkirplac za ta ameriški puf. Belgijci tolko denarja nimajo..
Belgija je ameriška pralnica ilegalnih dolarjev iz FED-ovega črnega fonda, kaj pa drugega.
Rusi so te obveznice prodali, Kitajci pa jih imajo sami več kot dovolj. To je bila ena večjih manipulacij obvezniškega trga in način, kako se Ameri branijo pred tem, da bi jim kdo sesul cene njihovih obveznic. Dokler lahko čez noč naprintajo kolikor je treba in najdejo neke "belgijce", se jim to ne more zgoditi.
sporočil: 269
[fibonaci]
> [Endimion]
> A mi še vedno nisi pojasnil.... za koga je potem EuroClear parkirplac za ta ameriški puf. Belgijci tolko denarja nimajo..
usawatchdog.com/fed-...g-roberts/
Belgija je ameriška pralnica ilegalnih dolarjev iz FED-ovega črnega fonda, kaj pa drugega.
Rusi so te obveznice prodali, Kitajci pa jih imajo sami več kot dovolj. To je bila ena večjih manipulacij obvezniškega trga in način, kako se Ameri branijo pred tem, da bi jim kdo sesul cene njihovih obveznic. Dokler lahko čez noč naprintajo kolikor je treba in najdejo neke "belgijce", se jim to ne more zgoditi.
Izjemno, hvala!
Vse se postavlja na mesto kot puzzle..
canadafreepress.com/...icle/54163
www.youtube.com/watc...ZfWQ#t=170
sporočil: 11
čas vnosa: 14.09.14 21:30
[fibonaci]1989 ali 1990. Pa obrazo M4 (za plače na ZPIZ) so se izpolnjevale v dveh vrsticah za vsakega.
> [evajozi]
> > [BeliF]
> Smo pa imeli prednost socializma, plače so se povečevale z inflacijo, čeprav z zamikom. Nazadnje smo jo dobivali 2x na mesec.
A res? Kdaj pa je to bilo?
Strani: 1 2