14 min
Rusi Sloveniji napovedujejo kibernetsko vojno. Kako zaščititi vaše podjetje
44 min
Nočete kupiti bitcoina? Morda vas prepričajo kriptodelnice
2 uri
Gradnja hitre ceste od priključka Velenje jug do priključka Slovenj Gradec jug na 3. razvojni osi sever (Oglas)
2 uri
Hitra rast števila kibernetskih napadov na mobilne telefone – kako jih zaščititi
2 uri
Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!
2 uri
Subvencije za energente: podjetja bi lahko še dolgo čakala na polno izplačilo
3 ure
Quercus: S popolnim vinom za žar lahko v nagradni igri osvojite – žar! (Oglas)
3 ure
Vino tedna: Gevrey-chambertin 1er cru 2019, Joseph Drouhin
3 ure
Vinska klet Metlika ima novo blagovno znamko Jurius
5 ur
(Intervju) Saška Rihtaršič, Danfoss: Vsa Evropa bi se lahko ogrevala z odpadno toploto iz industrije 2
8 ur
Škrabec, Petrič in Južna spet slavijo 1
8 ur
Chris Barton, britanski komisar za trgovino: Uporabite nas. Smo odlična odskočna deska do največjih trgov
14 ur
BMW v najdaljšem slovenskem predoru razkril kupejevskega X2 in največjega minija
14 ur
Električni avtobusi, vodikova centrala in polnilnice v Kranju 5
15 ur
Najbolj brani članki danes
15 ur
Kibernetska varnost postaja glavno poslovno tveganje. Zakaj? (PRO)
16 ur
Tako Gruntek raste z dostavo zelenjave od njive do mize
16 ur
JEK 2: jedrska resolucija v državni zbor po hitrem postopku 4
17 ur
Nepremičninska strokovnjaka o dogajanju v Evropi in Sloveniji
18 ur
Kia EV9 je svetovni avto leta 2024, med zmagovalci še BMW 5, volvo EX30, ioniq 5 N in toyota prius 5

Izbrani forum: Servis

Izbrana tema: Nadgradnja ignor funkcije

Strani: 1 2 3 4

Gustl sporočil: 13.625
[#2418821] 30.06.14 09:25
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: crt 04.07.2014 07:38
Odslej velja, da če uporabnik A ignorira uporabnika B, potem tudi B ne
vidi objav uporabnika A.

To pomeni:

- ne vidi jih pri običajnem branju foruma;
- ne vidi jih pri pogledu na uporabnika A;
- ne vidi jih pri iskanju.

Tudi če A izbere način branja "vse", vendar ob tem ohrani B na svojem
seznamu ignoriranih, B še vedno ne bo videl objav uporabnika A, dokler
ga ta ne odvzame s seznama.


Enjoy...

UPDATE crt 4.7.14:

zgoraj opisani razsirjeni ignore zdaj ni vec privzet, temvec ga morate, ce ga zelite, izrecno izbrati. to naredite v nastavitvah: "ignoriranim skrij moje objave".

forum.finance.si/?m=...732&single
crt sporočil: 27.121
[#2418836] 30.06.14 09:42 · odgovor na: (#2418833)
Odgovori   +    0
[gsavli]
se mi zdi, da jih vidi še pri seznamu "kdo mi odgovarja". not sure, though...
izrecno testirano, zgleda ok.
bobek13 sporočil: 4.301
[#2418847] 30.06.14 10:02 · odgovor na: crt (#2418836)
Odgovori   +    1
izrecno testirano-> še vedno pa kot oseba B vidiš objave osebe A, ko nekdo citira osebo A...

:)))

lpA

p.s.: pa še ekstra zabavno je, ko ima ta ista oseba B na seznamu prijateljev osebo A... :)))))
anon-79735 sporočil: 16.531
[#2418848] 30.06.14 10:04 · odgovor na: Gustl (#2418821)
Odgovori   +    1
[Gustl]
Odslej velja, da če uporabnik A ignorira uporabnika B, potem tudi B ne
vidi objav uporabnika A.

To pomeni:

- ne vidi jih pri običajnem branju foruma;
- ne vidi jih pri pogledu na uporabnika A;
- ne vidi jih pri iskanju.

Tudi če A izbere način branja "vse", vendar ob tem ohrani B na svojem
seznamu ignoriranih, B še vedno ne bo videl objav uporabnika A, dokler
ga ta ne odvzame s seznama.


Enjoy...
Pa, kaj se mučiš, najboljša je ta funkcija ;)
beta3.finance.si/ima...ge2012.png
crt sporočil: 27.121
[#2418862] 30.06.14 10:17 · odgovor na: bobek13 (#2418847)
Odgovori   +    0
[bobek13]
izrecno testirano-> še vedno pa kot oseba B vidiš objave osebe A, ko nekdo citira osebo A...
:)))
to je seveda normalno.
crt sporočil: 27.121
[#2418870] 30.06.14 10:35 · odgovor na: bobek13 (#2418847)
Odgovori   +    0
[bobek13]
p.s.: pa še ekstra zabavno je, ko ima ta ista oseba B na seznamu prijateljev osebo A... :)))))
A ignorira B.

posledicno B ne vidi postov A. (ne glede na to, ali ga A cisto zares ignorira ali pa ga je samo dal na listo, ker se mu fajn zdi, forum pa bere v nacinu "vse")

B ne vidi postov A ne glede na to, a ima morda B userja A na seznamu prijateljev, ker ima ono zgornje prioriteto.

so?
bobek13 sporočil: 4.301
[#2418877] 30.06.14 10:44 · odgovor na: crt (#2418862)
Odgovori   +    6
[crt]
> [bobek13]
> izrecno testirano-> še vedno pa kot oseba B vidiš objave osebe A, ko nekdo citira osebo A...
> :)))

to je seveda normalno.
to seveda je normalno, ta "celotna" zadeva pa je en malo žalostna... jaz osebno dam dosti na to (vsaj trudim se...), da vidim stvari tudi z druge strani kovanca (osebno smatram, da se je celotna liberalizacija kar precej spridila in je namesto, da bi bila višja stopnja osebne svobode zaznavana kot privilegij(privilege) in v skladu s tem tudi primerno "izvajana", je postala bolj kot ne "pravica"(self-righteousness), ki se prekoslej sprevrže v bolimeneku*aczadrugeimadajetakokotjemeniprav...), zato je ključno za izoblikovanje mnenja/stališča, slišati/videti/prebrati stvari iz različnih zornih kotov...

zato imam tudi kakega "komunajzarja" alpa "dick-a" in general na listi prijateljev, ko vidim, da so vseeno sposobni argumentirat svoja stališča in se v veliko temah lahko tudi mirno pogovarjamo...

in zdaj bo očitno tega še manj... in ker mi to niti približno ni všeč, bom šel še tista dva "nesrečnika", ki sta se uspela pribit na mojo "šit-listo" iz le-te odstranit...

če sem se odločil nekaj napisat na javno mesto, kot bi naj bil tale forum, sem to napisal z mislijo, da vsak, ki ima interes to lahko tudi prebere, če pa imam kaj za napisat, kar smatram da ni za vse "oči" mam pa zato na voljo PM, ane?

lpA
crt sporočil: 27.121
[#2418882] 30.06.14 10:47 · odgovor na: bobek13 (#2418877)
Odgovori   +    3
[bobek13]
to seveda je normalno, ta "celotna" zadeva pa je en malo žalostna... jaz osebno dam dosti na to (vsaj trudim se...), da vidim stvari tudi z druge strani kovanca (osebno smatram, da se je celotna liberalizacija kar precej spridila in je namesto, da bi bila višja stopnja osebne svobode zaznavana kot privilegij(privilege) in v skladu s tem tudi primerno "izvajana", je postala bolj kot ne "pravica"(self-righteousness), ki se prekoslej sprevrže v bolimeneku*aczadrugeimadajetakokotjemeniprav...), zato je ključno za izoblikovanje mnenja/stališča, slišati/videti/prebrati stvari iz različnih zornih kotov...
zato imam tudi kakega "komunajzarja" alpa "dick-a" in general na listi prijateljev, ko vidim, da so vseeno sposobni argumentirat svoja stališča in se v veliko temah lahko tudi mirno pogovarjamo...
in zdaj bo očitno tega še manj... in ker mi to niti približno ni všeč, bom šel še tista dva "nesrečnika", ki sta se uspela pribit na mojo "šit-listo" iz le-te odstranit...
tvoji nameni so lepi in pohvalni. ce bi imeli v forumu same take uporabnike, bi bilo naravnost carsko. zal pa ni tako in ne more biti tako. ker je forum samo orodje, uporabljajo pa ga zivi ljudje, kakrsni pac so.
če sem se odločil nekaj napisat na javno mesto, kot bi naj bil tale forum, sem to napisal z mislijo, da vsak, ki ima interes to lahko tudi prebere, če pa imam kaj za napisat, kar smatram da ni za vse "oči" mam pa zato na voljo PM, ane?
tako je. in se naprej lahko to pocnes. sploh odkar si tista dva skinil z liste :)
najobj sporočil: 31.867
[#2418888] 30.06.14 10:56 · odgovor na: crt (#2418870)
Odgovori   +    2
[crt]
> [bobek13]
> p.s.: pa še ekstra zabavno je, ko ima ta ista oseba B na seznamu prijateljev osebo A... :)))))
A ignorira B.

posledicno B ne vidi postov A. (ne glede na to, ali ga A cisto zares ignorira ali pa ga je samo dal na listo, ker se mu fajn zdi, forum pa bere v nacinu "vse")

B ne vidi postov A ne glede na to, a ima morda B userja A na seznamu prijateljev, ker ima ono zgornje prioriteto.

so?
... čuj, če bi na totem forumu uporabljal funkcijo ignore, potem pravzaprav sploh ne bi vedel, kje v resnici živim, ker namreč v svojem realnem življenju niti slučajno ne pridem v stik s takšnimi prebivalci Slovenije, kot jih imam po prebranem čast spoznati na totem forumu ...

P.S.: na to forum.finance.si/?m=...le&replies komedijo izpred mnogih let se vedno znova spomnim, ko kdaj kaj preberem o forumskem ignoriranju ali prijateljevanju ...
crt sporočil: 27.121
[#2418889] 30.06.14 10:59 · odgovor na: crt (#2418882)
Odgovori   +    3
... sem pa predlagal gustlu, da se stvari naredi tako:

- imas ignore listo

- poleg nje imas za obkljukat, ali zelis, da se ignoriranim skrijejo tvoji posti, da/ne

- ce da, potem se dogaja to, kar je bilo danes uvedeno, sicer ne (ostaja vse kot do danes)
crt sporočil: 27.121
[#2418892] 30.06.14 11:00 · odgovor na: najobj (#2418888)
Odgovori   +    7
[najobj]
... čuj, če bi na totem forumu uporabljal funkcijo ignore, potem pravzaprav sploh ne bi vedel, kje v resnici živim, ker namreč v svojem realnem življenju niti slučajno ne pridem v stik s takšnimi prebivalci Slovenije, kot jih imam po prebranem čast spoznati na totem forumu ...
ti nisi bil v vojski, a :)
crt sporočil: 27.121
[#2418895] 30.06.14 11:02 · odgovor na: (#2418886)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 30.06.2014 11:14
[valsidalado]
Na 'shit listi' sem osebno imel (to sem že nkrat tule na forumu 'javno' priznal) samo enega (podobno ko mene edinega in prvega npr. 'shaman'): QI23IDCN0948R-ja. Tega npr. jaz ne morem skiniti s te liste.
lahko kaj vec o tem, kako tocno ga ne mores - kaj naredis in kje se ti ustavi.

obicajna pot:

- gres v Nastavitve

- pogledas stolpec Ignorirani, vidis njega

- obkljukas pred njegovim imenom in kliknes ok pred "odstrani iz ignoriranih"

alternativna pot:

- pogledas njega kot uporabnika (kliknes katerokoli uporabnisko ime, dobis stran o tistem userju, nakar v iskalno okence vneses poljubno drugo ime)

- vidis povezavo "odstrani s seznama ignoriranih" in jo uporabis
najobj sporočil: 31.867
[#2418896] 30.06.14 11:03 · odgovor na: crt (#2418892)
Odgovori   +    2
[crt]
> [najobj]
> ... čuj, če bi na totem forumu uporabljal funkcijo ignore, potem pravzaprav sploh ne bi vedel, kje v resnici živim, ker namreč v svojem realnem življenju niti slučajno ne pridem v stik s takšnimi prebivalci Slovenije, kot jih imam po prebranem čast spoznati na totem forumu ...
ti nisi bil v vojski, a :)
... evo, glih to sem hotel prej napisat, da mi je po davni JNA toti forum najkoristnejša nekoristna izkušnja ...
macon sporočil: 12.861
[#2418897] 30.06.14 11:03 · odgovor na: crt (#2418892)
Odgovori   +    6
Odstranil sem vse ignorirane s seznama: 1433 komadov.
crt sporočil: 27.121
[#2418899] 30.06.14 11:05 · odgovor na: macon (#2418897)
Odgovori   +    2
[macon]
Odstranil sem vse ignorirane s seznama: 1433 komadov.
cestitam. nisem si mislil, da kdo dosega taksne herojske cifre. ce bos se imel situacije te velikosti, lahko javis in uredim direktno v bazi.
crt sporočil: 27.121
[#2418921] 30.06.14 11:27 · odgovor na: (#2418913)
Odgovori   +    0
[valsidalado]
Grem na 'nastavitve', odkljukam ga pod 'odstrani iz ignoriranih', potdim z 'ok' - odgovor je pa: 'ni sprememb'. Vem, da je obstajal problem, kadar dotičenga ni več na forumu - a sedaj tudi tga ne morem preveriti, ker je po novem njegov profil meni neosegljiv, ke ima na 'shit listi' seveda tudi on mene (nekaj vprašajev sem tudi imel namesto nickov, ki so se pa potem enkrat le zbrisali).
pravkar sem poskusil znotraj nastavitev to, kar pravis, in mi dela ok, na prav tem konkretnem uporabniku. deluje tako pri mojem adminskem imenu kot pri cisto navadnem uporabniskem imenu, ki ga imam za testiranje.

prav tako po moji izkusnji (tako adminski kot ne-adminski) ne drzi, da ti ni dosegljiv profil nekoga, ki ima tebe na shit listi. res je, da ne vidis njegovih objav, vendar osnovni del o uporabniku vidis in tam so tudi povezave poslji zs ter odvzemi / dodaj.

ne bom sicer trdil, da lazes, se pa cisto iskreno nagibam v smer, da si nenavadno okoren ali pa da je med serverjem financ in tabo kaksna grdobija, ki ti servira shranjene kopije strani namesto svezih. ce je to drugo, nisem ravno preprican, da bom lahko kaj pomagal... ce je prvo, se manj :)

kar se tice vprasajev, edini vprasaji na seznamih so takrat, ko imas ti userja na svojem + ali - seznamu, nakar user vec ne obstaja, ker se je odlocil za izbris.
crt sporočil: 27.121
[#2418923] 30.06.14 11:32 · odgovor na: crt (#2418921)
Odgovori   +    0
... da se ne muciva dalje, sem direktno v bazi izbrisal tvoje ignoriranje tega uporabnika.
crt sporočil: 27.121
[#2418930] 30.06.14 11:35 · odgovor na: (#2418926)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: crt 30.06.2014 11:37
[valsidalado]
Potem gre pa očitno za 'grdobijo' (nisem vedel za to; no, še ena zadeva več in razlog, da neham pisati na'foumu'). Hvala. LP
tista grdobija so programi, ki se naceloma dobronamerno ukvarjajo s tem, da bi zmanjsali porabljeni promet, ces saj lahko shranimo kopijo neke strani in pokazemo tisto, namesto da bi sli vsakic po svezo.

po tehnicnih standardih se da to, ali naj bo taksna aktivnost dopuscena ali ne, regulirati s streznika z direktivami ob/v odposlani strani. izkusnje pa so, da to ob raznolikosti vsega mogocega softvera, ki na terenu obstaja, ni vedno 100% zanesljivo.

to je en primer splosnega problema, da to, da mi na strani financ magari vse super ultra ekstra tip top uredimo, nikakor NI garancija za to, da bo tudi pri uporabniku vse v redu. zal, fakti bruti.
crt sporočil: 27.121
[#2418938] 30.06.14 11:40 · odgovor na: (#2418926)
Odgovori   +    2
[valsidalado]
Opsa! oQI23IDCN0948R je sedaj, po tem najinem pogovoru, nenadoma pa izginil s tiste 'šit liste'.
izginil je zato, ker sem ti ga jaz rocno izbrisal, o cemer sem ti loceno odgovoril.

Zanimivo (grdobija (?) ; privatizacija foruma po vzoru na privatizacijo države v celoti...
forum je privaten od vedno.
bc123a sporočil: 48.253
[#2418944] 30.06.14 11:45 · odgovor na: macon (#2418897)
Odgovori   +    1
[macon]
Odstranil sem vse ignorirane s seznama: 1433 komadov.
Svasta, kako ti je pa to uspelo doseci in the first place?
crt sporočil: 27.121
[#2418945] 30.06.14 11:47 · odgovor na: (#2418942)
Odgovori   +    0
[valsidalado]
Ne vem o čem govoriš, nise programer in ne računalničar (uporabljam pa računalnik za preživtjke, to pa, kot orodje; tudi brez interneta ne morem več, tudi brez ureditv sistem ne ipd.). Več kot sproti pedantno oveževati strani ne znam (to ves čas počnem, tudi ko sem na strani in nekaj poskušam, kot sem v tem primeru).
po drugi strani jaz ne morem vec kot zagotoviti, da se stran korektno sestavi in odposlje. na zalost v realnosti to ni vedno zagotovilo, da bo pri tebi vse ok.
macon sporočil: 12.861
[#2418968] 30.06.14 11:59 · odgovor na: bc123a (#2418944)
Odgovori   +    2
[bc123a]
> [macon]
> Odstranil sem vse ignorirane s seznama: 1433 komadov.

Svasta, kako ti je pa to uspelo doseci in the first place?
V sedmih letih so se pač nabrali.
crt sporočil: 27.121
[#2418971] 30.06.14 12:01 · odgovor na: (#2418969)
Odgovori   +    0
[valsidalado]
Razumem, da vem premalo.
to je super. mislim, to, da razumes.
Ne želim si, da se forum sesuje zaradi mene.
forum se sigurno ne bo sesul zaradi tebe.
Nehal bom pisatati in se tudi ne bom logiral pod kakšnim novim nickom, če zadevo popravite tako, kot je prej bila (vrnete v neko zadovoljivo stanje).
forum je v ok stanju. zadeve glede ignora se bodo spremenile nazaj, ce se bo gustl tako odlocil.
Kar se mene tiče, sem zadovoljen, tudi če s forumo neham (dobesedno preveč časa mi jemlje in sem vsega skupaj že tudi sit
forum.finance.si/?wipe
rub15 sporočil: 1.344
[#2418999] 30.06.14 12:34 · odgovor na: crt (#2418971)
Odgovori   +    0
[crt]
forum.finance.si/?wipe
"(1) Kdor koga naklepoma napelje k samomoru ali mu pomaga pri njem in ga ta stori, se kaznuje z zaporom od šestih mesecev do petih let."

Hehehehe...:-)))
crt sporočil: 27.121
[#2419005] 30.06.14 12:40 · odgovor na: (#2418990)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 30.06.2014 12:47
[valsidalado]
Ne. Za brisanje pa nisem.
ok, ni problema.
(sicer se pa zelo stari posti tudi tule brišejo).
to ne drzi.

forum je sicer nekoc v srednji kameni dobi imel izpad diska, ki ga ni kril backup, in je zato neko obdobje dejansko izpadlo. plus to, da sedanja aktivna baza objav ne pokriva verzije 1 foruma (ki je prav tako stvar srednje kamene dobe). ne obstaja pa neko redno, tekoce brisanje starih.
crt sporočil: 27.121
[#2419022] 30.06.14 12:56 · odgovor na: Gustl (#2418821)
Odgovori   +    2
[Gustl]
Odslej velja, da če uporabnik A ignorira uporabnika B, potem tudi B ne
vidi objav uporabnika A.
se posebno opozorilo za tiste, ki bi morda takoj pomislili...

aha, ce ignoriram vse admine, ne bodo videli mojih objav, zato lahko serjem, kakor mi drago in se ne bo nic zgodilo!

... to je sicer cloveska in na prvi pogled privlacna ideja, ki pa bi se lahko izkazala za zmotno.
crt sporočil: 27.121
[#2419024] 30.06.14 12:59 · odgovor na: (#2419021)
Odgovori   +    0
[valsidalado]
Ni mi uspelo (nati ga; verjetno zaradi tega, kar si omenil, zaradi izpada diska).
tisti izpad je bil tam nekje v zgodnji 00'ih.
Zadeva okoli tega oruma je tako vse zapletla
danes izvedena sprememba v forumu je enostavna.
Mogoče ne bo o tem nič več govoril (ker si eni jemljejo pravico, kdo sme in kdo ne, govoriti, pa čeprav se mogoče to niti ne zdi) ...
v forumu si admini definitivno jemljemo pravico, kdo sme in kdo ne. v bistvu si je niti ne jemljemo, ker je ni treba vzeti, je prisla skupaj s forumom. vsi ostali pa so v forumu gostje in ga uporabljajo ob zavedanju, da to tako je.
FIN-466864 sporočil: 3.316
[#2419065] 30.06.14 13:53 · odgovor na: crt (#2419024)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 30.06.14 13:39
[crt]
> [valsidalado]
> Ni mi uspelo (nati ga; verjetno zaradi tega, kar si omenil, zaradi izpada diska).

tisti izpad je bil tam nekje v zgodnji 00'ih.

> Zadeva okoli tega oruma je tako vse zapletla

danes izvedena sprememba v forumu je enostavna.

> Mogoče ne bo o tem nič več govoril (ker si eni jemljejo pravico, kdo sme in kdo ne, govoriti, pa čeprav se mogoče to niti ne zdi) ...

v forumu si admini definitivno jemljemo pravico, kdo sme in kdo ne. v bistvu si je niti ne jemljemo, ker je ni treba vzeti, je prisla skupaj s forumom. vsi ostali pa so v forumu gostje in ga uporabljajo ob zavedanju, da to tako je.
ali to pomeni, da me lahko zdaj daste ven iz čakalnice...
sej tko ne vidm tistih ki me ne "marajo"
tole z čakalnico je že malo dolgočasno...:)))

Lp
najobj sporočil: 31.867
[#2419146] 30.06.14 15:32 · odgovor na: crt (#2419022)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 30.06.2014 15:33
[crt]
> [Gustl]
> Odslej velja, da če uporabnik A ignorira uporabnika B, potem tudi B ne
> vidi objav uporabnika A.
se posebno opozorilo za tiste, ki bi morda takoj pomislili...

aha, ce ignoriram vse admine, ne bodo videli mojih objav, zato lahko serjem, kakor mi drago in se ne bo nic zgodilo!

... to je sicer cloveska in na prvi pogled privlacna ideja, ki pa bi se lahko izkazala za zmotno.
... OK, ampak tudi ona zgoraj se bo sčasoma izkazala za zmotno, če mene kaj vprašaš ...

P.S.: ne verjamem, da si iniciatorji novosti čisto zares želijo, da se na odprtem forumu pogovarjajo v zaprtem krogu sami med sabo in da res nočejo, da bi njihove modre misle bile dostopne tudi navadnim forumskim plebejcem, karkoli si že forumski patriciji o njih mislijo ...
crt sporočil: 27.121
[#2419148] 30.06.14 15:35 · odgovor na: najobj (#2419146)
Odgovori   +    1
[najobj]
... OK, ampak tudi ona zgoraj se bo sčasoma izkazala za zmotno, če mene kaj vprašaš ...
P.S.: ne verjamem, da si iniciatorji novosti čisto zares želijo, da se na odprtem forumu pogovarjajo v zaprtem krogu sami med sabo in da res nočejo, da bi njihove modre misle bile dostopne tudi navadnim forumskim plebejcem, karkoli si že forumski patriciji o njih mislijo ...
lej, tu v soferski kabini smo taki prakticni ljudje. ni problem nekaj na novo naredit in ni problem tega magari v naslednji minuti spet spremenit, ce bi mesanica zelja in terena pokazala, da bi to bilo kul. ne skrbet.

Strani: 1 2 3 4