Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: Nateg pri ALTI

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bojan30 sporočil: 249
[Borza] Tema: Nateg pri ALTI
[#2365667] 06.04.14 08:38 · odgovor na: anon-108285 (#2365570)
Odgovori   +    5
Že od nekdaj se mi je zdelo da so pri ALTI sami šalabajzarji. Tudi jaz sem pred leti mislil vložiti v kakšen njihov sklad, a ko sem gledal donosnost skladov drugih upravljalcev sem ugotovil, da so pri ALTI najslabši. Zato sem raje vložil v KD sklade, ker se mi zdijo najboljši. Samo v letošnjem letu ima eden od skladov 4% donos, drugi pa 7%. Tako, da tisti ki imate pri ALTI vam toplo priporočam, da razmislite o zamenjavi upravljalcev skladov.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2365667

Strani: 1

BOY008 sporočil: 596
[Borza] Tema: Nateg pri ALTI
[#2365726] 06.04.14 12:17 · odgovor na: bojan30 (#2365667)
Odgovori   +    2
Zakaj pa vlagate v vzajemce, ker imajo velike upravljalske provizijo in so katastrofa kar se tiče upravljanje premoženja. Naj se poskuša kupit kak dober tuj ETF sklad od Van Guarda.

Jaz imam odprt trgovalni račun, za katerega plačujem okoli 20 evrov na leto neglede nato ali je donos ali ni. Poskušam sam čim več vlagati, zaenkrat lahko rečem, da imam zanimive donose, ki so me zelo presenetili.
Gustl sporočil: 13.629
[Borza] Tema: Nateg pri ALTI
[#2365869] 06.04.14 20:46 · odgovor na: bojan30 (#2365667)
Odgovori   +    4
[bojan30]
Že od nekdaj se mi je zdelo da so pri ALTI sami šalabajzarji. Tudi jaz sem pred leti mislil vložiti v kakšen njihov sklad, a ko sem gledal donosnost skladov drugih upravljalcev sem ugotovil, da so pri ALTI najslabši. Zato sem raje vložil v KD sklade, ker se mi zdijo najboljši. Samo v letošnjem letu ima eden od skladov 4% donos, drugi pa 7%. Tako, da tisti ki imate pri ALTI vam toplo priporočam, da razmislite o zamenjavi upravljalcev skladov.
Bojan30, nemelk, a se ne naveličaš pogovarjati sam s sabo?

Moj nasvet tebi - čim prej ven iz vzajemnih skladov. Vseh. Alta, KD, katerikoli drugi. Ven.

Ker sicer boš prej kot slej spet tu z nekaj usernami nas dolgočasil s svojim 10% minusom.

Strani: 1