Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: Kupoprodajna pogodba za 1/2 parcele, sklenjena z zunajzakonskim partnerjem

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-327746 sporočil: 2
čas vnosa: 10.03.14 18:09
Pozdrav vsem skupaj,

toliko da vam sporočim, da sem zadevo rešila. S partnerjem sva stopila do notarja in podpisala ''Sporazum o ugotovitvi skupnega premoženja in določitvi deležev na njem''. V sporazumu piše, da se deleži določijo vsak 1/2 na podlagi skupnih vlaganj. V enem členu piše tudi, da brez privolitve drugega solastnika nepremičnine ni možno odtujiti ali obremeniti. Poleg tega piše, da se tudi za vsa nadaljnja vlaganja v parcelo (gradnja hiše) strinjava, da se lastništvo deli na 1/2. V sporazumu je tudi zemljiškoknjižno dovolilo, s katerim partner dovoli vpis mojega solastniškega deleža v zemljiško knjigo.

Ta sporazum sva morala nesti na DURS, kjer morajo celotno zadevo potrditi, da nama ni treba plačati davka na promet z nepremičninami. Nesla sva ga tudi na upravno enoto, ker sta 2 parceli kmetijski zemljišči, in morajo tudi tam potrditi pravni posel.

Ko dobiva potrjeno iz DURS-a in UE, bo notar sestavil še zemljiškoknjižni predlog in ga vložil na sodišče. Nato se bom lahko vpisala v zemljiško knjigo kot solastnica. To je to:)

Lep pozdrav,
Ani

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2346935

Strani: 1

anon-154083 sporočil: 6.570
Super zate, ampak še zmeraj mi je vse skupaj malce sumljivo. Preveč enostavno naekrat :-)

Strani: 1