Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Žgajner Tavš: Vlada nas je nategnila

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Nepremičnine (4)

Strani: 1 2

anon-16741 sporočil: 3.984
[#230615] 08.04.08 23:37 · odgovor na: anon-46089 (#230334)
Odgovori   +    0

rrsrejc je napisal(a):
Politiki je šele sedaj jasno(morda zato ker so pred vrati volitve) , da je vlada s spremembo davčne lestvice in znižanjem davčnih stopenj poskrbela le za bogataše, in s tem prizadela srednji sloj.

Bi znal razložiti, zaradi česa je prizadet srednji sloj? Morajo plačevati po novem višje davke, za kazen čistiti wc z zobno ščetko, ali so jim začele smrdeti noge?
anon-16741 sporočil: 3.984
[#230620] 08.04.08 23:42 · odgovor na: anon-18790 (#230235)
Odgovori   +    0

hijena je napisal(a):
problem je v tem, da je pri nas sredji sloj že v najvišjem davčnem razredu.

V starih dobrih časih so sosedu pokradli tri krave, tebi samo eno. Zdaj je cel hudir, ker tebi še vedno pokradejo samo eno kravo, ampak te prasice lopovske pa sosedu pokradejo samo še 2 kravi. Pizda so nesramni!
drugmirko sporočil: 1.301
[#230622] 08.04.08 23:46 · odgovor na: anon-17372 (#230595)
Odgovori   +    0

gregor666 je napisal(a):


o racunovodstvu ves pa nic vec kot to, da to tam one babe v racunovodstvu delajo, aneda?

 

eh.... na žalost res :(.


sicer me je že parkrat prijelo, da bi našu nekoga neodvisnega, ki bi se poglobil in razkril misterije mojega plačilnega lista, ampak sem se še zmeraj nekako pomiril....

po drugi strani pa.... zakaj bi pa moral vedet. sej so one tam, da vejo in jim je to služba. in na moje nerganje preko položnice dacarjev so rekle, da so prispevke obračunavale propisno in po črki zakona. glede na to, da so letos fasale vsaj eno revizijo bi jim skorajda verjel.... vsekakor pa, dokler sam ne ratam finančni revizor, ne bom mogel z gotovostjo trdit, da so zašuštrale one in ne davčna reforma, katre namen je bil potegnit dodatne cekine iz mojga žepa (in žepa večinske populacije).

glede na to, da pa v vseh letih odkar so uvedli dohodnino nikoli nisem plačal več kot par jurjev (enkrat, mi je par jurjev država celo vrnila) in to vključno z leti, ko mi je poleg službe naneslo sfušat še par honorarjev domnevam, da babe v računovodstvu dohodninske prispevke vendarle odvajajo tako kot morajo in da je kriva lopovska rokica države. ker... če nebi vedle kaj počnejo, bi se anomalija na položnici pojavila že kdaj prej :)).
anon-16741 sporočil: 3.984
[#230628] 08.04.08 23:53 · odgovor na: drugmirko (#230622)
Odgovori   +    0

drugmirko je napisal(a):



eh.... na žalost res :(.


sicer me je že parkrat prijelo, da bi našu nekoga neodvisnega, ki bi se poglobil in razkril misterije mojega plačilnega lista, ampak sem se še zmeraj nekako pomiril....

po drugi strani pa.... zakaj bi pa moral vedet. sej so one tam, da vejo in jim je to služba. in na moje nerganje preko položnice dacarjev so rekle, da so prispevke obračunavale propisno in po črki zakona. glede na to, da so letos fasale vsaj eno revizijo bi jim skorajda verjel.... vsekakor pa, dokler sam ne ratam finančni revizor, ne bom mogel z gotovostjo trdit, da so zašuštrale one in ne davčna reforma, katre namen je bil potegnit dodatne cekine iz mojga žepa (in žepa večinske populacije).

glede na to, da pa v vseh letih odkar so uvedli dohodnino nikoli nisem plačal več kot par jurjev (enkrat, mi je par jurjev država celo vrnila) in to vključno z leti, ko mi je poleg službe naneslo sfušat še par honorarjev domnevam, da babe v računovodstvu dohodninske prispevke vendarle odvajajo tako kot morajo in da je kriva lopovska rokica države. ker... če nebi vedle kaj počnejo, bi se anomalija na položnici pojavila že kdaj prej :)).

www.finance.si/209616
anon-17372 sporočil: 6.680
[#230633] 09.04.08 00:08 · odgovor na: drugmirko (#230622)
Odgovori   +    0

drugmirko je napisal(a):



eh.... na žalost res :(.


sicer me je že parkrat prijelo, da bi našu nekoga neodvisnega, ki bi se poglobil in razkril misterije mojega plačilnega lista, ampak sem se še zmeraj nekako pomiril....

po drugi strani pa.... zakaj bi pa moral vedet. sej so one tam, da vejo in jim je to služba. in na moje nerganje preko položnice dacarjev so rekle, da so prispevke obračunavale propisno in po črki zakona. glede na to, da so letos fasale vsaj eno revizijo bi jim skorajda verjel.... vsekakor pa, dokler sam ne ratam finančni revizor, ne bom mogel z gotovostjo trdit, da so zašuštrale one in ne davčna reforma, katre namen je bil potegnit dodatne cekine iz mojga žepa (in žepa večinske populacije).

glede na to, da pa v vseh letih odkar so uvedli dohodnino nikoli nisem plačal več kot par jurjev (enkrat, mi je par jurjev država celo vrnila) in to vključno z leti, ko mi je poleg službe naneslo sfušat še par honorarjev domnevam, da babe v računovodstvu dohodninske prispevke vendarle odvajajo tako kot morajo in da je kriva lopovska rokica države. ker... če nebi vedle kaj počnejo, bi se anomalija na položnici pojavila že kdaj prej :)).
ce hoces, da ti razlozimo na forumu, potem prepisi stevilke iz dohodninske odlocbe... (to so stevilke tam od "1. Skupaj dohodki" do "10. vracilo/doplacilo")... za lani in za letos.
anon-120229 sporočil: 311
[#230655] 09.04.08 07:03
Odgovori   +    0
kako se da to bando pozapret ma kdo idejo na lep način seveda!
anon-88958 sporočil: 331
[#230726] 09.04.08 09:05
Odgovori   +    1
Lahko iz lastnih izkušen povem in potrdim, da gre za veliki nateg državljanov. Sam spadam po dohodkih v srednji razred. Moji dohodki se od leta 2006 pa do danes niso spremenili in so popolnoma enaki, gre mogoče za kakšen procent razlike skratka zanemarljivo. Še do lani sem dobil vrnjeno dohodnino cca. 400€. Letos bom državi še dodatno plačal 400€, pa čeprav so moji dohodki enaki, delodajalec pa mi prav tako odvaja prispevke popolnoma v enaki meri. Skratka gre za 800 € razlike dragi moji kar se mi zdi absurdno. Ne glede na splošne olajšave, ki so jih uvedli mislim, da je to sedanja vlada izvedla zelo preračunljivo z namenom, da od nas poberejo še dodatni denar, ki ga potem trošijo zelo neodgovorno. Naj omenim, da smo družina, ki rešuje prvi stanovanski problem, tako da tudi olajšava za nakup stanovanja, ki je še lani veljala letos ne velja več. Je pa eden bistvenih perečih problemov današnjega časa. Pa naj mi kdo reče, da ne gre za nateg stoletja !
drugmirko sporočil: 1.301
[#230732] 09.04.08 09:11 · odgovor na: anon-17372 (#230633)
Odgovori   +    0

gregor666 je napisal(a):

ce hoces, da ti razlozimo na forumu, potem prepisi stevilke iz dohodninske odlocbe... (to so stevilke tam od "1. Skupaj dohodki" do "10. vracilo/doplacilo")... za lani in za letos.

 
mah... sej so na zgornjem linku itak navedeni vsi bistveni razlogi. in to, da bom plačal več mi je bilo jasno v momentu, ko sem ob objavi lestvic davčne reforme videl, da padem iz 37% razreda v 41% razed (al kolko je že oz. je blo).
anon-17372 sporočil: 6.680
[#230746] 09.04.08 09:35 · odgovor na: drugmirko (#230732)
Odgovori   +    0

drugmirko je napisal(a):


mah... sej so na zgornjem linku itak navedeni vsi bistveni razlogi. in to, da bom plačal več mi je bilo jasno v momentu, ko sem ob objavi lestvic davčne reforme videl, da padem iz 37% razreda v 41% razed (al kolko je že oz. je blo).

prej si napisal, da sluzis zgolj "sirotinjsko placo"?
anon-16741 sporočil: 3.984
[#230790] 09.04.08 10:12 · odgovor na: anon-88958 (#230726)
Odgovori   +    0

gunther je napisal(a):
Lahko iz lastnih izkušen povem in potrdim, da gre za veliki nateg državljanov. Sam spadam po dohodkih v srednji razred. Moji dohodki se od leta 2006 pa do danes niso spremenili in so popolnoma enaki, gre mogoče za kakšen procent razlike skratka zanemarljivo. Še do lani sem dobil vrnjeno dohodnino cca. 400€. Letos bom državi še dodatno plačal 400€, pa čeprav so moji dohodki enaki, delodajalec pa mi prav tako odvaja prispevke popolnoma v enaki meri. Skratka gre za 800 € razlike dragi moji kar se mi zdi absurdno. Ne glede na splošne olajšave, ki so jih uvedli mislim, da je to sedanja vlada izvedla zelo preračunljivo z namenom, da od nas poberejo še dodatni denar, ki ga potem trošijo zelo neodgovorno. Naj omenim, da smo družina, ki rešuje prvi stanovanski problem, tako da tudi olajšava za nakup stanovanja, ki je še lani veljala letos ne velja več. Je pa eden bistvenih perečih problemov današnjega časa. Pa naj mi kdo reče, da ne gre za nateg stoletja !

A če se tebi nekega leta nekaj zgodi, se to kategorizira kot stoletni nateg vseh državljanov? Če boš pa kdaj zadel na lotu ali se z delodajalcem spogajal za 10x višjo plačo, bo pa to stoletna pridobitev vseh državljanov?

Moje mnenje je sicer, da se problema nepremičninskega balona ne rešuje tako, da se ljudi podkupuje s tem, da v proračun manj vplačujejo kot drugi.
anon-165763 sporočil: 51
[#230808] 09.04.08 10:29
Odgovori   +    2
Ljudem gre slabše. Ne spomnim se, kdaj smo vsi skupaj toliko govorili o podražitvah in obdavčitvah. Ta vlada je zafurala zadevo. Ni Janša na začetku mandata brez razloga hotel obdržati LDS-ovega Mramorja kot ministra za finance. Upam, da dobimo novo vlado. Za prejšnje vsaj vem, da nam je šlo boljše in na boljše. Pa še lujdje so drug do drugega bolj nestrpni kot kdar koli prej.
anon-155772 sporočil: 60
[#230821] 09.04.08 10:38 · odgovor na: anon-165763 (#230808)
Odgovori   +    0
kdo koga nateguje. sami smo hotl evropo. vedli smo da smoprvi v vasi zdej pa zadnji v mestu.me zanima ko al če bo nova vlada kaj drugač bo nardila. mošnjiček bolj kot zdej ne bo raztegnila zadolžil smo se na velik. 15 miljard eurov v parih letih. nazaj ne bomo šli. ne stokat pa pokazat da četud smo majhni lahko koga kam žulmo pa pokažemo da obstajamo kljub tisočletnim ropnjem in lastninjenjem naše zemlje in da bomo tud to preživel in bli v vrhu.ok stokanje je del slovenca, sm je tud trma.pokažo jim kdo smo.pa ne rabmo zato reklame na cnn-u
anon-129959 sporočil: 13.643
[#230915] 09.04.08 12:23 · odgovor na: anon-50958 (#230225)
Odgovori   +    0

falot je napisal(a):
Je to dolžina ali debelina?

ne, to je kolobarjenje !... ;-)
drugmirko sporočil: 1.301
[#230990] 09.04.08 13:26 · odgovor na: anon-17372 (#230746)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: drugmirko 09.04.2008 13:27

gregor666 je napisal(a):


prej si napisal, da sluzis zgolj "sirotinjsko placo"?
 
:) sicer je čist prav, da me vlečeš za jezik, če že opletam z njim.... se pa nažalost spomnem sam to, da sem ob objavi novih lestvic pač videl, da bo moji nezakoniti (ki ma približno 5x večjo plačo od mene) nova davčna reforma blagodejna, mene bo pa opizdlo za par procentov ceč, ker se takratni razred v katerega sem spadal pač ukinja in po novem padem v srednjega, ki je malček bolj obdavčen, kot je bil tisti prej.... dejansko pa ne vem katere vrednosti konkretno so ble zapisane v primerjalnih tabelah. tiste procente zgoraj sem pa napisal bolj na pamet. zato, ker so bli pač blizu in ker se mi je zdelo, da taki razredi obstajajo oz. so obstajali.

k*rc... včasih je bla ob dohodnini pač bolj ali manj "nihče nikomur dolžan", zdej pa ni več. in tudi, če so mi odvajali "premalo", oziroma sem mel vsak mesec zaradi tega več pri plači, je bil ta "več" pri vsaki plači marginalno majhen.... če mi dovoliš še eno posplošitev na pamet je blo za pivo in/ali sendvič... položnica s 167 evri je pa v komadu. in to na žalost že občutim. glih tolko da me jezi....
Kernest sporočil: 2.298
[#231093] 09.04.08 16:00 · odgovor na: anon-165763 (#230808)
Odgovori   +    0
Me zanima kolk boljš bi v resnici šlo tebi in tistim ki jih poznaš, če bi pred 4 leti ostal tako kot prej. Verjetno bi bil en in isti drek, ker to raja vedno dobi na koncu. Glede na vsakodnevno potrošnjo bi pa lahko rekel da se troši vedno več, vsekakor pa več kot pred 5-6 leti, kar vsekakor ne pomeni da ne bi bilo lahko še boljše - če vzamemo to za merilo kvalitete življenja (vsekakor ni to edino merilo, vendar večina sanja bolj o tem). Nestrpnost pa ni ravno odlika samo današnjega časa ali pa samo našega (tvojega) okolja.  Če ti gre slabo boš morala sama kaj nardit in to velja za veliko večino nezadovoljnežev ki samo sanjajo da jim bo kdo kaj dal odnevemkje.

Strani: 1 2