Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: Bela Biszku - hungary-charges-former-top-communist-official-with-war-crimes

Strani: 1 2

anon-202104 sporočil: 4.404
[#2247695] 17.10.13 14:23 · odgovor na: (#2247688)
Odgovori   +    3
[janezpizdek]
www.euronews.com/new...ar-crimes/

Evo tak se to dela in to je tisto, kar se še mora zgoditi v Sloveniji.

LP shaman

ne bo se dokler imamo politično policijo in sodstvo...
anon-35163 sporočil: 30.643
[#2247847] 17.10.13 16:04 · odgovor na: (#2247688)
Odgovori   +    2
V naši zgodovini trenutno nimamo protisovjetske vstaje, kakršno imajo Madžari. Ampak ni problem. Bo že Dežman zrihtal.
anon-35163 sporočil: 30.643
[#2247916] 17.10.13 17:40 · odgovor na: (#2247859)
Odgovori   +    1
Nič ne vem, da bi imeli pri nas kako krvavo zatrto vstajo, zaradi katerih bi bilo treba koga preganjati.

Kar pa se raznih Barbara rovov tiče- to vse spada pod "plausible deniability".
anon-35163 sporočil: 30.643
[#2247974] 17.10.13 19:50 · odgovor na: (#2247967)
Odgovori   +    0
To je nekaj, kar "se ve", je pa nemogoče dokazati.
anon-35163 sporočil: 30.643
[#2247997] 17.10.13 20:20 · odgovor na: (#2247990)
Odgovori   +    2
Pljačka od 1990 in še posebej od 2000 dalje je prostotržna.
mimoidoci sporočil: 6.007
[#2248044] 17.10.13 22:05 · odgovor na: anon-35163 (#2247997)
Odgovori   +    8
[mataj]
Pljačka od 1990 in še posebej od 2000 dalje je prostotržna.
forsirana neumnost
anon-35163 sporočil: 30.643
[#2248163] 18.10.13 08:48 · odgovor na: mimoidoci (#2248044)
Odgovori   +    2
[mimoidoci]
> [mataj]
> Pljačka od 1990 in še posebej od 2000 dalje je prostotržna.

forsirana neumnost
Forsirana neumnost je na lopovščino limat ideološke nalepke. Ampak če se že gremo na tak način, so današnje lopovščine lahko kvečjemu prostotržno kapitalistične. Komunizma že zdavnaj ni več. Obstaja samo še v janševističnih glavah.
anon-35163 sporočil: 30.643
[#2248172] 18.10.13 09:04 · odgovor na: (#2248124)
Odgovori   +    1
Na žalost to ni ne kontinuitega, ne slovenska specifika, ampak zadnji stadij laissezfaire kapitalizma, ko se kapital in moč skoncentrirata v rokah tajkunov do te mere, da postane država samo še njihov stroj za ožemanje folka.
mimoidoci sporočil: 6.007
[#2248322] 18.10.13 11:55 · odgovor na: anon-35163 (#2248163)
Odgovori   +    11
Zadnja sprememba: mimoidoci 18.10.2013 12:04
[mataj]
> [mimoidoci]
> > [mataj]
> > Pljačka od 1990 in še posebej od 2000 dalje je prostotržna.
>
> forsirana neumnost

Forsirana neumnost je na lopovščino limat ideološke nalepke. Ampak če se že gremo na tak način, so današnje lopovščine lahko kvečjemu prostotržno kapitalistične. Komunizma že zdavnaj ni več. Obstaja samo še v janševističnih glavah.
Kot da obstajata samo kapitalizem in komunizem. Tebi v dvajsetih letih ni uspelo opaziti niti tega, da so pri nas propadli vsi poskusi imeti kakršenkoli likviden trg. Propadla sta blagovna in terminska borza, borza kmetijskih pridelkov, avkcijska hiša, borza letalskih vozovnic.

Životarijo trg denarja, trg obveznic in medbančni trg, borza za trgovanje z električno energijo in Ljubljanska borza vrednostnih papirjev. Sekuritizacije dolga in hipotek ne poznamo. Prodati slabo terjatev pod nominalno ceno terjatve, kot to množično počnejo povsod po svetu, pomeni pri nas sramotno priznanje takojšnje izgube. Raje počakamo, da se stvar razvrednoti do vrednosti nič, čeprav je v naši lasti in gre izguba na naš račun. Nepremičninski trg in trg dela ne delujeta. Kje je likviden tuj kapital in tuje investicije? Mi smo imobilni, imobilizirani in izolirani od zunanjega sveta.

Ti pa tukaj o prostoržni krizi pri nas. Še dobro da vemo, da si slep in zajdeljiv ter popoln analfabet v ekonomiji, ki žal trobi v rog tistih, ki so ravno tak sistem in njegov propad zakuhali. In oprosti, ker sem spet ideološki, buhtelj zarukan.
anon-35163 sporočil: 30.643
[#2248342] 18.10.13 12:17 · odgovor na: mimoidoci (#2248322)
Odgovori   +    2
[mimoidoci]
Kot da obstajata samo kapitalizem in komunizem. Tebi v dvajsetih letih ni uspelo opaziti niti tega, da so pri nas propadli vsi poskusi imeti kakršenkoli likviden trg. Propadla sta blagovna in terminska borza, borza kmetijskih pridelkov, avkcijska hiša, borza letalskih vozovnic.
Trg pač ne potrebuje teh storitev.
Sekuritizacije dolga in hipotek ne poznamo.
Hipoteke poznamo, kaj bljuziš.

Sekuritizacija dolga in podobne norčije so prikrile svetovno finančno krizo oziroma odložile njen začetek. Problemi, ki so jo povzročili, so dlje časa ostali nerešeni, posledice pa hujše.
Ti pa tukaj o prostoržni krizi. Še dobro da vemo, da si slep in zajdeljiv ter popoln analfabet v ekonomiji,
Analfabet v ekonomiji: Človek, ki ni padel Miltonu Friedmanu in ostalim zvezdniškimi ekonomistom na finto.
mimoidoci sporočil: 6.007
[#2248442] 18.10.13 14:04 · odgovor na: anon-35163 (#2248342)
Odgovori   +    3
[mataj]
> [mimoidoci]
> Kot da obstajata samo kapitalizem in komunizem. Tebi v dvajsetih letih ni uspelo opaziti niti tega, da so pri nas propadli vsi poskusi imeti kakršenkoli likviden trg. Propadla sta blagovna in terminska borza, borza kmetijskih pridelkov, avkcijska hiša, borza letalskih vozovnic.

Trg pač ne potrebuje teh storitev.

> Sekuritizacije dolga in hipotek ne poznamo.

Hipoteke poznamo, kaj bljuziš.

Sekuritizacija dolga in podobne norčije so prikrile svetovno finančno krizo oziroma odložile njen začetek. Problemi, ki so jo povzročili, so dlje časa ostali nerešeni, posledice pa hujše.

> Ti pa tukaj o prostoržni krizi. Še dobro da vemo, da si slep in zajdeljiv ter popoln analfabet v ekonomiji,

Analfabet v ekonomiji: Človek, ki ni padel Miltonu Friedmanu in ostalim zvezdniškimi ekonomistom na finto.
Tudi ena od tvojih trditev ne drži, jaz pa imam tako malo časa...
najobj sporočil: 31.945
[#2248452] 18.10.13 14:09 · odgovor na: mimoidoci (#2248322)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 18.10.2013 14:10
[mimoidoci]
> [mataj]
> > [mimoidoci]
> > > [mataj]
> > > Pljačka od 1990 in še posebej od 2000 dalje je prostotržna.
> >
> > forsirana neumnost
>
> Forsirana neumnost je na lopovščino limat ideološke nalepke. Ampak če se že gremo na tak način, so današnje lopovščine lahko kvečjemu prostotržno kapitalistične. Komunizma že zdavnaj ni več. Obstaja samo še v janševističnih glavah.
Kot da obstajata samo kapitalizem in komunizem. Tebi v dvajsetih letih ni uspelo opaziti niti tega, da so pri nas propadli vsi poskusi imeti kakršenkoli likviden trg. Propadla sta blagovna in terminska borza, borza kmetijskih pridelkov, avkcijska hiša, borza letalskih vozovnic.

Životarijo trg denarja, trg obveznic in medbančni trg, borza za trgovanje z električno energijo in Ljubljanska borza vrednostnih papirjev.
Sekuritizacije dolga in hipotek ne poznamo. Prodati slabo terjatev pod nominalno ceno terjatve, kot to množično počnejo povsod po svetu, pomeni pri nas sramotno priznanje takojšnje izgube. Raje počakamo, da se stvar razvrednoti do vrednosti nič, čeprav je v naši lasti in gre izguba na naš račun. Nepremičninski trg in trg dela ne delujeta. Kje je likviden tuj kapital in tuje investicije? Mi smo imobilni, imobilizirani in izolirani od zunanjega sveta.

Ti pa tukaj o prostoržni krizi pri nas. Še dobro da vemo, da si slep in zajdeljiv ter popoln analfabet v ekonomiji, ki žal trobi v rog tistih, ki so ravno tak sistem in njegov propad zakuhali. In oprosti, ker sem spet ideološki, buhtelj zarukan.
... ja, in vse te silne borze in trgi so propadli in propadajo zaradi komunajzarjev pod vodstvom murgelskega škrata in s tem prav nobene zveze nima dejstvo, da nas je vseh skupaj za en kvart malo večjega mesta, ki vsi skupaj nimamo za burek ali dva ... evo, in zaradi komunajzarjev pod vodstvom murgelskega škrata nam v dvajsetih letih ni uspelo vzpostaviti niti mreže diplomatskih predstavništev, kot jo ima Nemčija ali Francija ... khmm, da ne govorim o vsem ostalem, kar sodi v javni sektor ene normalne demokratične države ...

P.S.: ker pregovor "vidla žaba kako se konj potkiva, pa i ona digla nogu" z ideologijo nima nobene zveze, ne bom napisal, da si ideološki, buhtelj zarukan ... khmm, čeprav me mika, priznam ...
mimoidoci sporočil: 6.007
[#2248680] 18.10.13 20:27 · odgovor na: najobj (#2248452)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: mimoidoci 18.10.2013 20:39
To sporočilo je izbrisal avtor (19.10.2013 09:14)
mimoidoci sporočil: 6.007
[#2248682] 18.10.13 20:35 · odgovor na: (#2248662)
Odgovori   +    1
[minuteman]
> da so pri nas propadli vsi poskusi imeti kakršenkoli likviden trg. Propadla sta blagovna in terminska borza, borza kmetijskih pridelkov, avkcijska hiša, borza letalskih vozovnic.

Mene tole zanima, imaš kakšne linke, vire glede tega?
Nimam linkov, ker tedaj še interneta ni bilo. Kar se da zgooglat in to je to. Spomnim pa se veliko ljudi in dogodkov, pa če bova kdaj našla čas........
anon-35163 sporočil: 30.643
[#2248684] 18.10.13 20:40 · odgovor na: (#2248660)
Odgovori   +    1
S tem, da pizdiš samo čez komunistično lopovščino, podpiraš vso ostalo lopovščino- nacistično, krščansko, ipd.
najobj sporočil: 31.945
[#2248813] 19.10.13 10:15 · odgovor na: mimoidoci (#2248682)
Odgovori   +    2
[mimoidoci]
> [minuteman]
> > da so pri nas propadli vsi poskusi imeti kakršenkoli likviden trg. Propadla sta blagovna in terminska borza, borza kmetijskih pridelkov, avkcijska hiša, borza letalskih vozovnic.
>
> Mene tole zanima, imaš kakšne linke, vire glede tega?
Nimam linkov, ker tedaj še interneta ni bilo. Kar se da zgooglat in to je to. Spomnim pa se veliko ljudi in dogodkov, pa če bova kdaj našla čas........
... pizda, kaj ni škoda, da si tukaj zgoraj vse pobrisal, ko si se pa tako lepo razpisal ...

P.S.: vse sorte trgov lahko imaš, če jih na vsak način in za vsako ceno ne organiziraš sam in pri tem zmečeš kupe denarje "u bunar", ampak se preprosto priključiš na obstoječe trge k sosedom v Avstriji in Italiji ... ja, ampak ker je "vidla žaba kako se konj potkiva, pa i ona digla nogu", smo morali pri nas najprej kupe denarje zmetati "u bunar", da smo končno le zgruntali, da je ekonomija obsega tudi ekonomska kategorija in ta z velikostjo Luxemburga nima nobene zveze, ker Slovenija ni in nikoli ne bo Luxemburg, ker je en Luxemburg dovolj in tudi Luksemburg ni to, kar je, postal slučajno in čez noč ... no, ampak naš mimoidoči se je tovariša najobjestnejšega raje lotil z njegovim preizkušenim "orožjem", ker je z njim njegova "zmaga" na totem forumu zagotovljena ... aja, in ko že mariborsko - moj vpliv je približno nič - industrijo omenjaš, so ob objektivnih okoliščinah zaradi razpada Juge celo mariborsko industrijo z roko v roki družno potopili prav vsi, ki so imeli možnost in si jih omenil, seveda skupaj s tistimi, ki jih nisi in ki so ob svojem silnem osvobajanju od jugoviškega terorja čisto pozabili, da je pol Štajerske živelo od in zaradi Juge ... khmm, da o mariborskima Bonnie in Clyde, ki sta v zadnjih nekaj letih mariborsko zgodbo bolj ali manj dokrajčila, niti ne govorim ... no, te pa moram pohvalit, ker na mariborski fuzbal nisi pozabil, čeprav si na Rudolfa Stinnerja vseeno pozabil ... aja, in da ne pozabim, jebite se Financarji s totim vašim blesavim brisanjem postov za nazaj, da sem jaz zdaj zaradi tega izpadel idiot, ker mi je mimoidoči pred nosom pobrisal post, na katerega sem jaz v vmesnem cajtu pisal ta komentar ...
mimoidoci sporočil: 6.007
[#2249051] 19.10.13 18:22 · odgovor na: najobj (#2248813)
Odgovori   +    6
[najobj]
> [mimoidoci]
> > [minuteman]
> > > da so pri nas propadli vsi poskusi imeti kakršenkoli likviden trg. Propadla sta blagovna in terminska borza, borza kmetijskih pridelkov, avkcijska hiša, borza letalskih vozovnic.
> >
> > Mene tole zanima, imaš kakšne linke, vire glede tega?

> Nimam linkov, ker tedaj še interneta ni bilo. Kar se da zgooglat in to je to. Spomnim pa se veliko ljudi in dogodkov, pa če bova kdaj našla čas........

... pizda, kaj ni škoda, da si tukaj zgoraj vse pobrisal, ko si se pa tako lepo razpisal ...

P.S.: vse sorte trgov lahko imaš, če jih na vsak način in za vsako ceno ne organiziraš sam in pri tem zmečeš kupe denarje "u bunar", ampak se preprosto priključiš na obstoječe trge k sosedom v Avstriji in Italiji ... ja, ampak ker je "vidla žaba kako se konj potkiva, pa i ona digla nogu", smo morali pri nas najprej kupe denarje zmetati "u bunar", da smo končno le zgruntali, da je ekonomija obsega tudi ekonomska kategorija in ta z velikostjo Luxemburga nima nobene zveze, ker Slovenija ni in nikoli ne bo Luxemburg, ker je en Luxemburg dovolj in tudi Luksemburg ni to, kar je, postal slučajno in čez noč ... no, ampak naš mimoidoči se je tovariša najobjestnejšega raje lotil z njegovim preizkušenim "orožjem", ker je z njim njegova "zmaga" na totem forumu zagotovljena ... aja, in ko že mariborsko - moj vpliv je približno nič - industrijo omenjaš, so ob objektivnih okoliščinah zaradi razpada Juge celo mariborsko industrijo z roko v roki družno potopili prav vsi, ki so imeli možnost in si jih omenil, seveda skupaj s tistimi, ki jih nisi in ki so ob svojem silnem osvobajanju od jugoviškega terorja čisto pozabili, da je pol Štajerske živelo od in zaradi Juge ... khmm, da o mariborskima Bonnie in Clyde, ki sta v zadnjih nekaj letih mariborsko zgodbo bolj ali manj dokrajčila, niti ne govorim ... no, te pa moram pohvalit, ker na mariborski fuzbal nisi pozabil, čeprav si na Rudolfa Stinnerja vseeno pozabil ... aja, in da ne pozabim, jebite se Financarji s totim vašim blesavim brisanjem postov za nazaj, da sem jaz zdaj zaradi tega izpadel idiot, ker mi je mimoidoči pred nosom pobrisal post, na katerega sem jaz v vmesnem cajtu pisal ta komentar ...

Hehe, prvič si me nasmejal s svojim pisanjem. Ti res misliš, da si izpadel idiot zgolj zato, ker sem jaz umaknil svoj post......??!!

Čuj, biti idiot ni dogodek, biti idiot je proces.
anon-35163 sporočil: 30.643
[#2249102] 19.10.13 20:31 · odgovor na: (#2249088)
Odgovori   +    2
[dob]
Kreten.
Ti si res en butl!
Vidim da ti zmanjkuje argumentov.
Lopovščina se rešuje s pravom, me pa z ideologijo proti ideologiji ali religiji.
My point exactly.
Pri nas pa pravni sistem služi komunajzarski ideologiji, zato smo v riti.
Ne. Pravni sistem nikoli ne služi nobeni ideologiji. Služi lopovom. Tistim na oblasti.
anon-35163 sporočil: 30.643
[#2249246] 20.10.13 10:51 · odgovor na: (#2249119)
Odgovori   +    3
[dob]
Kaj je to argument se tebi niti sanja ne.
... mi pravi nekdo, ki zmerjanje šteje za argument.
anon-35163 sporočil: 30.643
[#2249250] 20.10.13 11:03 · odgovor na: (#2249222)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: anon-35163 20.10.2013 11:22
[minuteman]
Ni res in ne utrujaj s tem svojim upgraded miselnim deliktom,
Upam, da me ne boš naznanil Miselni policiji.
A če boš kritiziral tistega, ki te oropa, ne pa hkrati še vseh, ki so oropali sosednjo ulico, pomeni da podpiraš njihovo lopovščino?
Temu se reče moralna relativizacija. Vem, da bi mi jo na vsako silo rad prilepil, ampak nisem imel v mislih tega. Mislil sem ideološko-roparsko filtracijo. Konkretno:

Če te nekdo oropa, se najprej vprašaš, če je ropar komunist. Če je, potem zaženeš običajen kraval. Če ni, mu krščansko odpustiš in se delaš kot da si naropano izgubil. Ali pa za rop obtožiš kakega zlobnega murgeljskega palčka. Tako obnašanje seveda pričakuješ tudi od ostalih. In kdor temu ne sledi, je komunist.
najobj sporočil: 31.945
[#2249303] 20.10.13 12:49 · odgovor na: mimoidoci (#2249051)
Odgovori   +    2
[mimoidoci]
> [najobj]
> > [mimoidoci]
> > > [minuteman]
> > > > da so pri nas propadli vsi poskusi imeti kakršenkoli likviden trg. Propadla sta blagovna in terminska borza, borza kmetijskih pridelkov, avkcijska hiša, borza letalskih vozovnic.
> > >
> > > Mene tole zanima, imaš kakšne linke, vire glede tega?
>
> > Nimam linkov, ker tedaj še interneta ni bilo. Kar se da zgooglat in to je to. Spomnim pa se veliko ljudi in dogodkov, pa če bova kdaj našla čas........
> ... pizda, kaj ni škoda, da si tukaj zgoraj vse pobrisal, ko si se pa tako lepo razpisal ...
>
> P.S.: vse sorte trgov lahko imaš, če jih na vsak način in za vsako ceno ne organiziraš sam in pri tem zmečeš kupe denarje "u bunar", ampak se preprosto priključiš na obstoječe trge k sosedom v Avstriji in Italiji ... ja, ampak ker je "vidla žaba kako se konj potkiva, pa i ona digla nogu", smo morali pri nas najprej kupe denarje zmetati "u bunar", da smo končno le zgruntali, da je ekonomija obsega tudi ekonomska kategorija in ta z velikostjo Luxemburga nima nobene zveze, ker Slovenija ni in nikoli ne bo Luxemburg, ker je en Luxemburg dovolj in tudi Luksemburg ni to, kar je, postal slučajno in čez noč ... no, ampak naš mimoidoči se je tovariša najobjestnejšega raje lotil z njegovim preizkušenim "orožjem", ker je z njim njegova "zmaga" na totem forumu zagotovljena ... aja, in ko že mariborsko - moj vpliv je približno nič - industrijo omenjaš, so ob objektivnih okoliščinah zaradi razpada Juge celo mariborsko industrijo z roko v roki družno potopili prav vsi, ki so imeli možnost in si jih omenil, seveda skupaj s tistimi, ki jih nisi in ki so ob svojem silnem osvobajanju od jugoviškega terorja čisto pozabili, da je pol Štajerske živelo od in zaradi Juge ... khmm, da o mariborskima Bonnie in Clyde, ki sta v zadnjih nekaj letih mariborsko zgodbo bolj ali manj dokrajčila, niti ne govorim ... no, te pa moram pohvalit, ker na mariborski fuzbal nisi pozabil, čeprav si na Rudolfa Stinnerja vseeno pozabil ... aja, in da ne pozabim, jebite se Financarji s totim vašim blesavim brisanjem postov za nazaj, da sem jaz zdaj zaradi tega izpadel idiot, ker mi je mimoidoči pred nosom pobrisal post, na katerega sem jaz v vmesnem cajtu pisal ta komentar ...
Hehe, prvič si me nasmejal s svojim pisanjem. Ti res misliš, da si izpadel idiot zgolj zato, ker sem jaz umaknil svoj post......??!!

Čuj, biti idiot ni dogodek, biti idiot je proces.
... čuj, ne mi zdaj tukaj glumit bolesnog majmuna, ker ti res ni treba, ampak mi raje povej, zakaj si pobrisal svoj post, če pa ti vedno stojiš za svojimi besedami ... khmm, sploh če to ni samo nekaj besed, ampak je to kilometrski traktat, kot je bil tale pobrisani masterpiece mimoidočega forumskega genija ... aja, a si predstavljaš, kakšen idiot bi šele izpadel jaz in kakšen genij bi šele izpadel ti, če ti svojega posta ne bi pobrisal ? ...

P.S.: pravzaprav me od vsega še najbolj zanima, če vsaj Gustl ve, kaj je hotel s tem brisanjem postov za nazaj doseči ...
mimoidoci sporočil: 6.007
[#2249305] 20.10.13 13:02 · odgovor na: najobj (#2249303)
Odgovori   +    1
[najobj]
> [mimoidoci]
> > [najobj]
> > > [mimoidoci]
> > > > [minuteman]
> > > > > da so pri nas propadli vsi poskusi imeti kakršenkoli likviden trg. Propadla sta blagovna in terminska borza, borza kmetijskih pridelkov, avkcijska hiša, borza letalskih vozovnic.
> > > >
> > > > Mene tole zanima, imaš kakšne linke, vire glede tega?
> >
> > > Nimam linkov, ker tedaj še interneta ni bilo. Kar se da zgooglat in to je to. Spomnim pa se veliko ljudi in dogodkov, pa če bova kdaj našla čas........

> > ... pizda, kaj ni škoda, da si tukaj zgoraj vse pobrisal, ko si se pa tako lepo razpisal ...
> >
> > P.S.: vse sorte trgov lahko imaš, če jih na vsak način in za vsako ceno ne organiziraš sam in pri tem zmečeš kupe denarje "u bunar", ampak se preprosto priključiš na obstoječe trge k sosedom v Avstriji in Italiji ... ja, ampak ker je "vidla žaba kako se konj potkiva, pa i ona digla nogu", smo morali pri nas najprej kupe denarje zmetati "u bunar", da smo končno le zgruntali, da je ekonomija obsega tudi ekonomska kategorija in ta z velikostjo Luxemburga nima nobene zveze, ker Slovenija ni in nikoli ne bo Luxemburg, ker je en Luxemburg dovolj in tudi Luksemburg ni to, kar je, postal slučajno in čez noč ... no, ampak naš mimoidoči se je tovariša najobjestnejšega raje lotil z njegovim preizkušenim "orožjem", ker je z njim njegova "zmaga" na totem forumu zagotovljena ... aja, in ko že mariborsko - moj vpliv je približno nič - industrijo omenjaš, so ob objektivnih okoliščinah zaradi razpada Juge celo mariborsko industrijo z roko v roki družno potopili prav vsi, ki so imeli možnost in si jih omenil, seveda skupaj s tistimi, ki jih nisi in ki so ob svojem silnem osvobajanju od jugoviškega terorja čisto pozabili, da je pol Štajerske živelo od in zaradi Juge ... khmm, da o mariborskima Bonnie in Clyde, ki sta v zadnjih nekaj letih mariborsko zgodbo bolj ali manj dokrajčila, niti ne govorim ... no, te pa moram pohvalit, ker na mariborski fuzbal nisi pozabil, čeprav si na Rudolfa Stinnerja vseeno pozabil ... aja, in da ne pozabim, jebite se Financarji s totim vašim blesavim brisanjem postov za nazaj, da sem jaz zdaj zaradi tega izpadel idiot, ker mi je mimoidoči pred nosom pobrisal post, na katerega sem jaz v vmesnem cajtu pisal ta komentar ...

> Hehe, prvič si me nasmejal s svojim pisanjem. Ti res misliš, da si izpadel idiot zgolj zato, ker sem jaz umaknil svoj post......??!!
>
> Čuj, biti idiot ni dogodek, biti idiot je proces.

... čuj, ne mi zdaj tukaj glumit bolesnog majmuna, ker ti res ni treba, ampak mi raje povej, zakaj si pobrisal svoj post, če pa ti vedno stojiš za svojimi besedami ... khmm, sploh če to ni samo nekaj besed, ampak je to kilometrski traktat, kot je bil tale pobrisani masterpiece mimoidočega forumskega genija ... aja, a si predstavljaš, kakšen idiot bi šele izpadel jaz in kakšen genij bi šele izpadel ti, če ti svojega posta ne bi pobrisal ? ...

P.S.: pravzaprav me od vsega še najbolj zanima, če vsaj Gustl ve, kaj je hotel s tem brisanjem postov za nazaj doseči ...

Od kje tebi, da jaz vedno stojim za svojimi besedami? V prvem razredu OŠ naprimer, sem vsako jutro, ko je vstopila razredničarka v razred vstal in zdrdral: "Za domovino s Titom naprej."

Ne sodi drugih po sebi, jebote smotanog.
najobj sporočil: 31.945
[#2249324] 20.10.13 13:22 · odgovor na: mimoidoci (#2249305)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 20.10.2013 13:30
[mimoidoci]
> [najobj]
> > [mimoidoci]
> > > [najobj]
> > > > [mimoidoci]
> > > > > [minuteman]
> > > > > > da so pri nas propadli vsi poskusi imeti kakršenkoli likviden trg. Propadla sta blagovna in terminska borza, borza kmetijskih pridelkov, avkcijska hiša, borza letalskih vozovnic.
> > > > >
> > > > > Mene tole zanima, imaš kakšne linke, vire glede tega?
> > >
> > > > Nimam linkov, ker tedaj še interneta ni bilo. Kar se da zgooglat in to je to. Spomnim pa se veliko ljudi in dogodkov, pa če bova kdaj našla čas........
>
> > > ... pizda, kaj ni škoda, da si tukaj zgoraj vse pobrisal, ko si se pa tako lepo razpisal ...
> > >
> > > P.S.: vse sorte trgov lahko imaš, če jih na vsak način in za vsako ceno ne organiziraš sam in pri tem zmečeš kupe denarje "u bunar", ampak se preprosto priključiš na obstoječe trge k sosedom v Avstriji in Italiji ... ja, ampak ker je "vidla žaba kako se konj potkiva, pa i ona digla nogu", smo morali pri nas najprej kupe denarje zmetati "u bunar", da smo končno le zgruntali, da je ekonomija obsega tudi ekonomska kategorija in ta z velikostjo Luxemburga nima nobene zveze, ker Slovenija ni in nikoli ne bo Luxemburg, ker je en Luxemburg dovolj in tudi Luksemburg ni to, kar je, postal slučajno in čez noč ... no, ampak naš mimoidoči se je tovariša najobjestnejšega raje lotil z njegovim preizkušenim "orožjem", ker je z njim njegova "zmaga" na totem forumu zagotovljena ... aja, in ko že mariborsko - moj vpliv je približno nič - industrijo omenjaš, so ob objektivnih okoliščinah zaradi razpada Juge celo mariborsko industrijo z roko v roki družno potopili prav vsi, ki so imeli možnost in si jih omenil, seveda skupaj s tistimi, ki jih nisi in ki so ob svojem silnem osvobajanju od jugoviškega terorja čisto pozabili, da je pol Štajerske živelo od in zaradi Juge ... khmm, da o mariborskima Bonnie in Clyde, ki sta v zadnjih nekaj letih mariborsko zgodbo bolj ali manj dokrajčila, niti ne govorim ... no, te pa moram pohvalit, ker na mariborski fuzbal nisi pozabil, čeprav si na Rudolfa Stinnerja vseeno pozabil ... aja, in da ne pozabim, jebite se Financarji s totim vašim blesavim brisanjem postov za nazaj, da sem jaz zdaj zaradi tega izpadel idiot, ker mi je mimoidoči pred nosom pobrisal post, na katerega sem jaz v vmesnem cajtu pisal ta komentar ...
> > Hehe, prvič si me nasmejal s svojim pisanjem. Ti res misliš, da si izpadel idiot zgolj zato, ker sem jaz umaknil svoj post......??!!
> >
> > Čuj, biti idiot ni dogodek, biti idiot je proces.
> ... čuj, ne mi zdaj tukaj glumit bolesnog majmuna, ker ti res ni treba, ampak mi raje povej, zakaj si pobrisal svoj post, če pa ti vedno stojiš za svojimi besedami ... khmm, sploh če to ni samo nekaj besed, ampak je to kilometrski traktat, kot je bil tale pobrisani masterpiece mimoidočega forumskega genija ... aja, a si predstavljaš, kakšen idiot bi šele izpadel jaz in kakšen genij bi šele izpadel ti, če ti svojega posta ne bi pobrisal ? ...
>
> P.S.: pravzaprav me od vsega še najbolj zanima, če vsaj Gustl ve, kaj je hotel s tem brisanjem postov za nazaj doseči ...
Od kje tebi, da jaz vedno stojim za svojimi besedami? V prvem razredu OŠ naprimer, sem vsako jutro, ko je vstopila razredničarka v razred vstal in zdrdral: "Za domovino s Titom naprej."

Ne sodi drugih po sebi, jebote smotanog.
... evo, že spet si zmišljuješ oziroma ne veš, kaj govoriš ... khmm, ko si v prvem razredu OŠ vsako jutro, ko je vstopila razredničarka v razred, vstal(!) in zdrdral: "Za domovino s Titom naprej.", si ti definitivno stal(!) ... ja, in to prej, vmes in tudi za(!) tem, ko si svoje besede zdrdral ...

P.S.: vejice sem ti popravil, ker jaz v osnovni šoli vsako jutro, ko je vstopila razredničarka v razred, nisem samo vstal in zdrdral: "Za domovino s Titom naprej.", ampak sem se usedel in potem nisem ves čas sedel na ušesih ... aja, in seveda še vedno čakam na odgovor, zakaj si pobrisal tisti svoj masterpiece ...
anon-35163 sporočil: 30.643
[#2249425] 20.10.13 16:19 · odgovor na: (#2249358)
Odgovori   +    2
[minuteman]
> [mataj]
> > [minuteman]
> > Ni res in ne utrujaj s tem svojim upgraded miselnim deliktom,
>
> Upam, da me ne boš naznanil Miselni policiji.

A tebi?
Kdo tule stalno nabija o miselnih deliktih in defektni, popravljanja potrebni mentaliteti? (*)


> > A če boš kritiziral tistega, ki te oropa, ne pa hkrati še vseh, ki so oropali sosednjo ulico, pomeni da podpiraš njihovo lopovščino?
>
> Temu se reče moralna relativizacija. Vem, da bi mi jo na vsako silo rad prilepil

Kako, a zdaj pa nisi več za moralno relativizacijo? Še par dni nazaj si jo oboževal:
forum.finance.si/?m=...054&single

> "Relativizacija" je uporaba enakih meril za vse. Kako, da ti gre to tako na jetra?
V kontekstu: Na vsak poskus uporabe enakih meril za vse, ti in tebi podobni odgovorite z nabijanjem o moralni relativizaciji.

> Mislil sem ideološko-roparsko filtracijo. Konkretno:
>
> Če te nekdo oropa, se najprej vprašaš, če je ropar komunist. Če je, potem zaženeš običajen kraval. Če ni, mu krščansko odpustiš in se delaš kot da si naropano izgubil. Ali pa za rop obtožiš kakega zlobnega murgeljskega palčka. Tako obnašanje seveda pričakuješ tudi od ostalih. In kdor temu ne sledi, je komunist.

Boljše ne bi mogel opisat sebe.
Glej (*)
anon-35163 sporočil: 30.643
[#2249508] 20.10.13 20:15 · odgovor na: (#2249488)
Odgovori   +    0
Glede na to, da imaš očitno zelo dober pregled nad mojim pisanjem, bi se spodobilo da daš kak link na kak moj post, kjer pizdim čez lopove čisto določene politične farbe.
anon-35163 sporočil: 30.643
[#2249558] 20.10.13 22:04 · odgovor na: (#2249529)
Odgovori   +    1
[minuteman]
> Glede na to, da imaš očitno zelo dober pregled nad mojim pisanjem, bi se spodobilo da daš kak link na kak moj post, kjer pizdim čez lopove čisto določene politične farbe.

Ne gre za to, čeprav če želiš lahko po spominu navedem:
- prostotržni lopovi
- "janšajzarji"
- "švabobranci"
- kakšni američani ...
Forum ima zelo lepo urejeno iskanje in prav nobene potrebe po citiranju po spominu ni.


Ampak ni to bistvo. Gre za to, da se tega načela, ki ga zahtevaš, sploh ni možno držati. Če se ga hočeš držat, potem si lahko:
a) tiho (cenzura)
ali pa
b) pišeš/govoriš 3 kilometrske uvode v vsako kritiko, v katerih popizdiš čez vsakega lopova, ki se ga spomniš, po spisku. Pa še na ta način izpustiš tiste lopove, za katere ne veš da obstajajo.
Se pravi, da je čez lopove možno pizdit samo v ideološkem kontekstu. Se mi je zdelo.
anon-35163 sporočil: 30.643
[#2249702] 21.10.13 09:14 · odgovor na: (#2249684)
Odgovori   +    1
[minuteman]
> [mataj]
> Se pravi, da je čez lopove možno pizdit samo v ideološkem kontekstu. Se mi je zdelo.

Tvoje pravilo prepoveduje imenovanje česarkoli v kritiki, pa naj bo z ideološkim nazivom ali pa z imenom in priimkom:
Z imenom in priimkom da, z ideološkim nazivom ne.


> S tem, da pizdiš samo čez komunistično lopovščino, podpiraš vso ostalo lopovščino- nacistično, krščansko, ipd.

Tvoje načelo zahteva, da če kritiziraš X, moraš potem kritizirati še vse, kar ni X,
Moje načelo si napačno razlagaš, zato da lahko potem trdiš da sem v nasprotju sam s sabo.

Tule ne gre za logiko, ampak za razdeljevanje na izmišljene kategorije in vsiljevanje fetišev.

Recimo, da se spraviš kritizirat posladkan rjav zvarek, ki se prodaja v flašah. Glavna proizvajalca sta Coca Cola in Pepsi Cola. Ti zagovarjaš tezo, da se sme kritizirat samo Pepsi Colo, Coca Cole pa ne, ker je čiiiisto nekaj drugega, čeprav je kemična sestava enaka, ljudje pa pri slepih poskusih ne morejo razločiti enega zvarka od drugega. In če se pri kritiki omejiš na Pepsi Colo, Coca Cole pa nočeš opaziti, to pomeni, da dejansko podpiraš posladkane rjave zvarke v flašah.

Podobno je tudi v ameriški politiki. Če se spraviš kritizirat kak politični fenomen na splošno, ga bo takoj nekdo pripisal Demokratom oziroma Republikancem, pa čeprav se razlikujejo samo v predvolilnih lažeh. Končni rezultat je ta, da skritizirani fenomen vede ali nevede podpira.
anon-35163 sporočil: 30.643
[#2249819] 21.10.13 10:58 · odgovor na: (#2249750)
Odgovori   +    0
[minuteman]
> [mataj]
> Z imenom in priimkom da, z ideološkim nazivom ne.

Imena in priimki so ljudje, ideološki nazivi so ideje. Oboje se lahko in sme kritizirati, se strinjaš?
Hmmmm... ne ravno. Dokler se ideje kritizirajo z argumenti, ni problem. Težave nastopijo, ko se neka ideja označi za zločinsko ali nevarno, ker se to krega s svobodo govora in mišljenja. Preden privlečeš nacizem na dan- da, to velja tudi za nacizem. Nacizem kot ideja je popolnoma nenevaren, ker se sam od sebe ne širi, je preveč odvraten in butast. V glave večine ljudi ga je mogoče vbiti samo na silo, s privatno vojsko in propagando.

Poleg tega pa tako ali tako nobena ideja ni uresničena v praksi tako kot je bila zamišljena. Ideje same po sebi so nepomembne. Edino kar šteje je interpretacija.
> Ti zagovarjaš tezo, da se sme kritizirat samo Pepsi Colo, Coca Cole pa ne.

Tega nisem nikjer napisal.
Zakaj pa potem lepiš zaščitne znamke na lumparije?
Moje mnenje je, da je več informacij boljše kot manj informacij.
Informacij, ne pa dezinformacij. In enačenje kriminala z ideologijo je natanko to: Dezinformacija, zavajanje. Zakaj bi se ukvarjali s tem, kakšne floskule lopovi stresajo v javnosti?
anon-35163 sporočil: 30.643
[#2250414] 21.10.13 20:32 · odgovor na: (#2250357)
Odgovori   +    0
[minuteman]
> Preden privlečeš nacizem na dan- da, to velja tudi za nacizem. Nacizem kot ideja je popolnoma nenevaren, ker se sam od sebe ne širi, je preveč odvraten in butast. V glave večine ljudi ga je mogoče vbiti samo na silo, s privatno vojsko in propagando.

Dvomim. Na nemških kanalih nonstop gonjo anti-nacistično propagando. Prav norca se delajo iz njih. Verjetno najbrž ne kar za brezveze.
Propaganda, ki jo gonijo Nemci, je nemška stvar.
> Poleg tega pa tako ali tako nobena ideja ni uresničena v praksi tako kot je bila zamišljena. Ideje same po sebi so nepomembne. Edino kar šteje je interpretacija.

Kako si lahko prepričan, da je ideja v originalu bila točno "tako in tako" zamišljena?
Zato, ker se izvajalci nikoli ne sklicujejo na idejo, ampak na to, kaj je avtor ideje v resici mislil.
Lumparija nima zaščitnih znamk, ima kvečjemu izvajalca. Zame je info o izvajalcu pomemben in sem kvečjemu vesel, če ga kdo izda.
Informacija o izvajalčevih izgovorih in opravičilih je brezpredmetna. Odvračanje pozornosti, nič več.
Če je nekdo izvajal dejanja v imenu ideologije ali ideologija spodbuja k določenim dejanjem je to čisto legitimna informacija. Še posebej, če so ta dejanja kriminalna.
Za dejanja, izvedena v imenu idelogije, ni mogoče kriviti ideologije. Po tej logiki bi bilo tudi krščanstvo krivo za svinjarije izvedene v njegovem imenu. O tem, kaj bodo počeli v imenu katerih idej, odločajo izključno izvajalci. Ideje s tem nimajo nobene veze.

Motiv za kriminal je koristoljubje. Ideje so samo izgovor oziroma opravičilo.
> Zakaj bi se ukvarjali s tem, kakšne floskule lopovi stresajo v javnosti?

Zato, ker so na podlagi teh floskul voljeni. Če jih diskreditiraš, pa obstaja verjetnost da mogoče ne bodo. Gotovo je to tudi eden izmed razlogov za anti-nacistično propagando v nemčiji.
To, da so bili nacisti izvoljeni na demokratičnih volitvah, je protidemokratična laž. Nacizem je bil Nemčiji uveden nasilno, volitve so bile samo za šov. Antinacistično omejevanje svobode govora v Nemčiji je torej protidemokratično.
anon-35163 sporočil: 30.643
[#2251210] 22.10.13 18:57 · odgovor na: (#2251199)
Odgovori   +    0
[minuteman]
> Propaganda, ki jo gonijo Nemci, je nemška stvar.

To tvojo pripombo si velja zapomniti.

> Zato, ker se izvajalci nikoli ne sklicujejo na idejo, ampak na to, kaj je avtor ideje v resici mislil.

Mam občutek, da si se malo zaplezal. Prej si rekel, da šteje samo interpretacija:

> Poleg tega pa tako ali tako nobena ideja ni uresničena v praksi tako kot je bila zamišljena. Ideje same po sebi so nepomembne. Edino kar šteje je interpretacija.

in tudi sklicevanje na "nekaj, kar je nekdo mislil" je še vedno zgolj interpretacija.
Ja, natanko to. Izvajalci se ne ravnajo po ideji, ampak po njihovi interpretaciji ideje. Po tem, kaj se jim zdi da je avtor v resnici mislil. In to je vedno ravno obratno od tega, kar je avtor napisal.
Govoril sem o identificiranju izvajalca, ne o njegovih zagovorih. Identifikacija izvajalca je zame pomembna.
Identifikacija je ime in priimek, ne pa frizura, obleka in floskule, ki jih trenutno stresa.

Strani: 1 2