Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: NF1N: Še ena moja kapitulacija

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-191393 sporočil: 1.021
[Borza] Tema: NF1N: Še ena moja kapitulacija
[#2126968] 26.05.13 23:09 · odgovor na: anon-312877 (#2118461)
Odgovori   +    0
Tudi za NFD se zgodba počasi zaključuje. V zadnjem mesecu je bilo zmanjšanje sklada za več mio, zato so prodali delež v KD Dohodkovnem, kjer se je obračunavala dvojna upravljalska provizija.

Verjento pa bo avgusta večji odliv iz tega sklada, saj mnogi čakajo, da ne bo več kazenske izstopne provizije. Podobno se je prejšnji mesec zgodilo KD in očitno je tudi NFD čakal, da se izteče dvoletno obdobje.

Glede na dogajanje počasi pričakujem štajerski scenarij.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2126968

Strani: 1

poopmezajebava sporočil: 1.470
[Borza] Tema: NF1N: Še ena moja kapitulacija
[#2127253] 27.05.13 09:49 · odgovor na: anon-191393 (#2126968)
Odgovori   +    0
[flumas]
Tudi za NFD se zgodba počasi zaključuje. V zadnjem mesecu je bilo zmanjšanje sklada za več mio, zato so prodali delež v KD Dohodkovnem, kjer se je obračunavala dvojna upravljalska provizija.
Tukaj se motiš, KD Dohodkovno so izstopili brez kazenske provizije.
Verjento pa bo avgusta večji odliv iz tega sklada, saj mnogi čakajo, da ne bo več kazenske izstopne provizije. Podobno se je prejšnji mesec zgodilo KD in očitno je tudi NFD čakal, da se izteče dvoletno obdobje.

Glede na dogajanje počasi pričakujem štajerski scenarij.
Ja, avgust, september utegneta biti kar problematična za ta sklad. Je pa zelo odvisno od tega, kako se bo odločil največji lastnik točk oz banke upnice. Priznam pa, da me je malo strah, saj je med največjimi naložbami čedalje več ne-bluechip firm, kar pomeni, da se precej povečuje likvidnostno tveganje na aktivi sklada. Upravljavci sklada pa delujejo, kot da se tega ne zavedajo ali pa da z drugačnimi očalami gledajo na prihodnje izzive. Po mojem mnenju utegne biti zelo "zanimivo", v kolikor ne bo šel HDOG do jeseni čez.

Strani: 1