Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: NF1N: Še ena moja kapitulacija

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-15342 sporočil: 8.014
[Borza] Tema: NF1N: Še ena moja kapitulacija
[#2117090] 17.05.13 16:37 · odgovor na: anon-312877 (#2117035)
Odgovori   +    2
[Andreja1213]
Tudi jaz sem kapitulirala pri teh delnicah in prodala certifikat. Po obvestilu o izplačilu, pa sem bila povsem šokirana nad izstopnimi stroški in izstopno provizijo, ki jo je ob izstopu obračunala NFD. Izplačano sem dobila 460 €, NFD, ki se je 20 let krmila z upravljalsko provizijo na moj račun in izjemno slabo upravljala zaupana sredstva, je ob izstopu zaračunala 3 % izstopne stroške v višini 15 € in kar 10 % izstopno provizijo v višini 53 €, kot kazen, ker sem prekmalu prodala sklad, ki je povsem nekonkurenčen in je eden redkih, ki je v zadnjem letu negativen. Na vprašanje, zakaj so mi zaplenili ali dobesedno okradli za 53 €, so mi pojasnili, da so stroške obračunali v skladu z veljavnim stroškovnikom, ki ga imajo objavljenega v prospektu.
Ja, takšna pravila so si spisali, kot prvi v Sloveniji, pred njimi ni imel še nihče tako visoke izstopne provizije in stroškov (P+S). Vsi, ki smo prodali v zadnjih osmih mesecih, smo plačali P+S v višini 13% sredstev, pred tem je bil pa P+S celo 23% sredstev. Tako bo še do avgusta, odtlej bo le še 3%, seveda pa ni čisto popolnoma zagotovo, da bo 97% sredstev takrat več, kot je zdaj 87% sredstev ...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2117090

Strani: 1

anon-312877 sporočil: 47
[Borza] Tema: NF1N: Še ena moja kapitulacija
[#2117230] 17.05.13 19:29 · odgovor na: anon-15342 (#2117090)
Odgovori   +    1
Pa vendar se sprašujem, nekdo jim je verjetno moral dovoliti taka pravila, ki so izključno pisana njim v prid in ščitenju njihove upravljalske provizije. Mali vlagatelj je proti takim potezam DZU popolnoma nemočen, zmislijo si taka pravila, pa imajo za dve leti povsem mirno zagotovljeno, da jim bodo mali vlagatelji ne glede na njihov uspeh primorani še nadaljnji dve leti plačevati provizijo. Ali jim je to dovolila ATVP, po mojem je to že vprašljivo, razlastiti vlagatelja ob takih pogojih in če je to sploh v skladu z ustavo z vidika varstva človekovih pravic?

Strani: 1