Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Umrl psihiater Janez Rugelj

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Nepremičnine (4)

Strani: 1 2

anon-102514 sporočil: 6.114
[#205609] 17.02.08 09:25 · odgovor na: shevchenko (#205575)
Odgovori   +    0

shevchenko je napisal(a):

Ah, Rugelj je bil navaden ekstremist. To pravim, pri čemer popijem izjemno malo alkohola in nisem homoseksualec. Ok, sem bolj lene sorte in se mi niti slučajno ne bi dalo preteči vsak dan toliko, kot je on zahteval od svojih pacientov, pa mi je šport tuintam v veselje.

Bolj se strinjam z bcjem, nekatere se da rešiti in to so tisti, ki so pripravljeni zasvojenost z alkoholom zamenjati z zasvojenostjo z dr. Rugljem osebno. Drugače si vsega tega občudovanja do lika in dela res ne znam razložiti.

PS. Kljub vsemu Rugljevemu delu je pitje alkohola v slovenski družbi še zmeraj zelo prisotno, da o snifanju koke niti ne razpravljam. Torej, kaj je na koncu koncev Rugelj prispeval v slovensko družbo razen nekaj ekstremističnih stališč?

*****
P: Rugelj je pač prvi (v naših krajih) uvedel "resničnostni šov"...
anon-25464 sporočil: 2.725
[#205666] 17.02.08 12:56 · odgovor na: anon-17372 (#205252)
Odgovori   +    0

gregor666 je napisal(a):


kot vem, je on izbiral paciente, ki so osebnostno ustrezali njegovemu konceptu, ostale pa nagnal. na ta nacin ni problem dvigniti procenta napram nekomu, ki vzame vsakega. morda se motim.
 
to je čisto pozitivno

zakaj bi izgubljal dragoceni čas in energijo za nekaj, za kar veš, da nisi sposben spremeniti

keč zdravljenja zafuranih osebkov je za razliko od zdravljenja slepega čerevesa ravno v tem, da mora vsak zafuranec najprej doseči svoje osebno dno

da mora psihiater na zdravljenje vzeti vsakega pacienta, tudi nemotiviranega, je čisti socializem in zapravljanje resursov

za take paciente bi se morali uporabljati drugi prijemi in ne zdravljenje
anon-17372 sporočil: 6.680
[#205669] 17.02.08 13:20 · odgovor na: anon-25464 (#205666)
Odgovori   +    0

EdiSce je napisal(a):


to je čisto pozitivno

zakaj bi izgubljal dragoceni čas in energijo za nekaj, za kar veš, da nisi sposben spremeniti

keč zdravljenja zafuranih osebkov je za razliko od zdravljenja slepega čerevesa ravno v tem, da mora vsak zafuranec najprej doseči svoje osebno dno

da mora psihiater na zdravljenje vzeti vsakega pacienta, tudi nemotiviranega, je čisti socializem in zapravljanje resursov

za take paciente bi se morali uporabljati drugi prijemi in ne zdravljenje

s tem se strinjam, da ne vredi da ucis magarca da peva- em gubis vreme em ljutis zivotinju .

jaz pravim le, da ne mores primerjati uspesnosti dveh metod, ce si eno testiral na celotni mnozici, drugo pa samo na podmnozici, za katero vnaprej ves, da ustreza tej metodi.

ce bi primerjal dve metodi umetne oploditve, pri cemer bi eno izvajal samo na plodnih zenskah, drugo pa tudi na prababicah in moskih, bi imel v prvem primeru vecji uspeh, vendar iz tega ne bi mogel sklepati, da je sama aplicirana metoda boljsa od druge.
anon-25464 sporočil: 2.725
[#205671] 17.02.08 13:26 · odgovor na: anon-17372 (#205669)
Odgovori   +    0

gregor666 je napisal(a):


s tem se strinjam, da ne vredi da ucis magarca da peva- em gubis vreme em ljutis zivotinju .

jaz pravim le, da ne mores primerjati uspesnosti dveh metod, ce si eno testiral na celotni mnozici, drugo pa samo na podmnozici, za katero vnaprej ves, da ustreza tej metodi.

ce bi primerjal dve metodi umetne oploditve, pri cemer bi eno izvajal samo na plodnih zenskah, drugo pa tudi na prababicah in moskih, bi imel v prvem primeru vecji uspeh, vendar iz tega ne bi mogel sklepati, da je sama aplicirana metoda boljsa od druge.
 se strinjam
anon-6969 sporočil: 1
[#205963] 18.02.08 08:17 · odgovor na: (#205258)
Odgovori   +    0
Ženske bomo kar pogrešale njegove sočne izjave, v katerih pa je bila pravzaprav prava rdeča nit, naslonjena na tradicionalno vlogo moškega in ženske v naravi. Desc nej bo desc, baba pa baba. Pri tem pa, jasno. nič ne moti, če je ženska uspešna in če moški kdaj pomije posodo. Rugelj ni bil razumljen, ampak meni je bil všeč ... tudi nasmejat me je znal. :)
Logično, da je izbiral paciente. Le zakaj bi izgubljal čas z zgubami. Nekaterim je resnično usojeno, da nikdar ne postanejo Nekdo. To je enako kot če bi v slikarsko šolo poslali nekoga brez smisla za risanje ... nesmisel.
anon-102514 sporočil: 6.114
[#205973] 18.02.08 08:34 · odgovor na: anon-6969 (#205963)
Odgovori   +    0

IN244_sip je napisal(a):
Ženske bomo kar pogrešale njegove sočne izjave, v katerih pa je bila pravzaprav prava rdeča nit, naslonjena na tradicionalno vlogo moškega in ženske v naravi. Desc nej bo desc , baba pa baba. Pri tem pa, jasno. nič ne moti, če je ženska uspešna in če moški kdaj pomije posodo . Rugelj ni bil razumljen, ampak meni je bil všeč ... tudi nasmejat me je znal. :)
Logično, da je izbiral paciente. Le zakaj bi izgubljal čas z zgubami. Nekaterim je resnično usojeno, da nikdar ne postanejo Nekdo. To je enako kot če bi v slikarsko šolo poslali nekoga brez smisla za risanje ... nesmisel.
jebeš tacga dedca...
anon-11711 sporočil: 154
[#205994] 18.02.08 08:53 · odgovor na: Rotty (#205174)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-11711 18.02.2008 08:54

Rotty je napisal(a):
Kdo bo pa zdej ženskam povedal kaj jim gre? Jaz se ne upam, njega pa ni več?
 
Bomo počakale na naslednjega, ki ne bo slabič :-).

Strani: 1 2