Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: nov maček pri hiši

Strani: 1

anon-15715 sporočil: 6.084
[#2008279] 14.02.13 10:39 · odgovor na: (#2007764)
Odgovori   +    0
Odlično, hvala.
Čeprav se grozim teh silnih potreb po ukvarjanju z živaljo, ki so ponekod pretirane. Mačko smo pobrali z ulice, ker so mi mačke , ki so bile na voljo v zavetišču bile grozne, v glavnem predebele, nekatere divje , druge , kot zombiji, v glavnem ne preveč podobne navadni domači mački, ki smo jo rabili za družbo konjem in drugim domačim živalcam, ter za vzdrževanje reda pri miškah.

Do preselitve smo tujo mačko(e) hranili z briketi iz Hoferja, 2kg = 2 EUR, domačini so ji dajali domače ostanke, zelo neredno in je mačka bila videti več gladna , kot sita. Ampak je bila videti zelo zadovoljna in srečna. Tukaj jo lahko vidiš
www.youtube.com/watc...u6OAz6RqZg

Na novi lokaciji ni bilo mačke, zaradi dobrih pogojev za miši in zaradi pestrosti živalske družbe smo iskali mačko, (celo tisto s prejšnje lokacije smo hoteli spizdit ), ki bi bila pripravljena živeti v dosta surovih pogojih, brez centralnega ogrevanja ipd. Najdla se pocestnica, po moje čisto mlada, ne več, kot 3 mesece stara. Sicer ne maramo črnih mačk, ampak ta je bila tako prikupna in pripravljena na sodelovanje, da smo jo vzeli. Znajdla se je enkratno, v 48 urah se je navadila na čudne like v svojem okolju in ni zapustila štalice, ki je kakšnih 200 met stran od prvih hiš.

Zdaj, ni bila videti garjava, tudi kakšnih bolh nismo preverjali, bo v okolju, kjer so gliste in paraziti gotovo domače živali, jaz bi jo najraje čim manj obremenjeval z antiparazitskimi sranji ipd. Ok, če praviš da je v redu sveže meso, domačini so tam zelo mesni , bom jim naročil da joj dajo koščke svežega mesa. S hrano na linkih, ki si jih dala in nasplošno je pa celo sranje, da se odločiš in izbereš ustrezno, o cenah pa raje ne govorim.

Skrbi me kaj bo, ko jo odkrijejo kakšni samci, tam je čisto nezaščitena in prepuščena sama sebi.

tukaj je par fotk,ravno kar so mi poslali jutarnjo sliko njene prve žrtve

picasaweb.google.com...t2580/EMA#
crt sporočil: 27.121
[#2008315] 14.02.13 10:54 · odgovor na: anon-15715 (#2008279)
Odgovori   +    1
super, je ze na konju (ce ni to osel)
crt sporočil: 27.121
[#2008394] 14.02.13 11:31 · odgovor na: (#2008341)
Odgovori   +    1
evo, cim je macka *crna*, ti takoj zraven
;)
anon-15715 sporočil: 6.084
[#2008903] 14.02.13 15:27 · odgovor na: (#2008328)
Odgovori   +    0
[rava]
daj jo vsaj sterilizirati, da mladičem prihraniš pobijanje pa take scene.
Kdaj se to opravi ? Vet pravi da lahko že zdaj, ko še ni odrasla.

Strani: 1