Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

jeanmark sporočil: 2.903

pgregorc je napisal(a):

Glede tega pa: Mislim, da je bilo povedano, kje v zakonih najde odgovor na to vprasanje. In odgovor, ali je lahko odpuscena, ali ne, je pac odvisen od tega, ali doji ali ne. Ce ne doji, je (po mojem razumevanju) odgovor da, sicer pa je (zopet po mojem razumevanju) odgovor ne.

Ja. Ampak, če pustimo ob strani dojenje, potem izgleda to tako, da delodajalec lahko odpusti mamico prvi dan, ko se le ta vrne na na delovno mesto (se pravi ko spet postane strošek delodajalca). Pred tem v bistvu delodajalec sploh nima nobene potrebe po odpuščanju (razen recimo odpovednega roka). Zaščita se torej v tem primeru nanaša zgolj na čas nosečnosti (pa šetam baje zadnje čase jih veliko zgine na bolniško, kjer je delodajalec spet nekako le prvih 30 dni plačnik). Suma sumarum mamica nima praktično nobene resne zaščite. Ne komentiram ali je to prav ali ne, me pa čudi da jasno tega pove ne nihče. In da, če bi malce povprašal naokoli, bi verjetno večina odgovorila da seveda so zaščitene, ko bi pa vprašal kako, pa bi ostali brez odgovora.