Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: članek Neznani dobrotnik bo doplačal novi dom za Strojanove

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Glavni forum (249)

Strani: 1 2 3

anon-76887 sporočil: 18.121
[#180559] 28.12.07 14:25 · odgovor na: (#180538)
Odgovori   +    0
Absolutno je bilo zelo narobe, da so bili pregnani iz Ambrusa, ampak izvirni greh je vsekakor popuščanje državnih institucij.
Najprej so popuščali Strojanovim (700 in koliko že kazenskih ovadb), nato so popustili še Ambrušanom, da so nazadnje gospodinje pregledovale policijske džipe in spuščale "aden pa aden" preko zapor.
Osebno sem še vedno prepričan, da je minister Zver ravnal pametno, ker je s preselitvijo v Postojno umiril strasti.
Ko namreč postane življenje v soseščini neznosno, nima smisla na silo riniti naprej.
Verjamem, da bi zaradi kakšnih prenapetežev prišlo še do hujših ekscesov.
Škoda le, da se je potem umaknil in prepustil zadevo nesposobnemu Podobniku.
Se je pa zadeva spolitizirala zato, ker je bil ta primer zelo priročen za napad na Janševo vlado, zato mi je toliko bolj nelogično, zakaj niso problema rešili v nekaj dneh.

Upam pa, da si razumel, da jaz ne obtožujem Strojanovih zato, ker so naredili odličen nepremičninski posel.
Tudi zavidam jim ne, verjel ali ne, ker mi ni do njihovih parcel ali njihovega načina življenja.
Sem pa prepričan, da je takšno darilo neprimerno, čeprav mi bo spet kdo očital demagogijo.
depersin sporočil: 10.224
[#180562] 28.12.07 14:30 · odgovor na: (#180458)
Odgovori   +    0

dorki22 je napisal(a):


Koliko kriminala g.depersin? Zdaj pa dejstva na mizo. Kdo je zganjal kriminal in kolikokrat?


Skupaj jih imajo več kot 200. Sicer me pa ne boš zvabil v brezvezno debato o tem, kdo konkretno je kaj kriv in kdo ne. Rečem lahko samo to, da so jo poceni odnesli. Če bi pravna država delovala in obravnavala vse enako, bi jim otroke že zdavnaj vzeli in dali v rejo ali posvojitev, odrasle Strojanove pa kaznovali za svoje zločine.

Drugače imam pa pojma vsaj toliko kot ti. Samo, da si se ti brezglavo postavil pristransko na eno stran, jaz pa sem pripravljen poslušati še drugo stran.

Ti me pa takoj ožigosaš, samo zato, ker ne trobim v tvoj rog.
anon-9939 sporočil: 17.846
[#180563] 28.12.07 14:30 · odgovor na: anon-76887 (#180559)
Odgovori   +    0

0902ISXdX je napisal(a):
Absolutno je bilo zelo narobe, da so bili pregnani iz Ambrusa, ampak izvirni greh je vsekakor popuščanje državnih institucij.
Najprej so popuščali Strojanovim (700 in koliko že kazenskih ovadb), nato so popustili še Ambrušanom, da so nazadnje gospodinje pregledovale policijske džipe in spuščale "aden pa aden" preko zapor.
Osebno sem še vedno prepričan, da je minister Zver ravnal pametno, ker je s preselitvijo v Postojno umiril strasti.
Ko namreč postane življenje v soseščini neznosno, nima smisla na silo riniti naprej.
Verjamem, da bi zaradi kakšnih prenapetežev prišlo še do hujših ekscesov.
Škoda le, da se je potem umaknil in prepustil zadevo nesposobnemu Podobniku.
Se je pa zadeva spolitizirala zato, ker je bil ta primer zelo priročen za napad na Janševo vlado, zato mi je toliko bolj nelogično, zakaj niso problema rešili v nekaj dneh.

Upam pa, da si razumel, da jaz ne obtožujem Strojanovih zato, ker so naredili odličen nepremičninski posel.
Tudi zavidam jim ne, verjel ali ne, ker mi ni do njihovih parcel ali njihovega načina življenja.
Sem pa prepričan, da je takšno darilo neprimerno, čeprav mi bo spet kdo očital demagogijo.


V ZDA je vojska varovala črnsko prebivalstvo pred belsko rasistično drhaljo (in policijo, ki je bila ravnotako rasistična). Pri nas pa tole?

V izogib nadaljnjim sporom bomo izselili moteče elemente, ja?!

Kdo je naslednji? Sosed tihotapec mamil? Sosed prekupčevalec s ukradeno robo? Sosed utajevalec davkov? Sosed, ki je povozil sosedovega psa? Sosed, ki je kadil v javnem lokalu? Vse v smislu "ne talasaj" in izločanja "motečih elementov". Le kam z "motečimi"? Vse v Roje? V Postojno? Na Dob? Na Žale?!
anon-76887 sporočil: 18.121
[#180565] 28.12.07 14:33 · odgovor na: depersin (#180557)
Odgovori   +    0

0219K21 je napisal(a):


Debilček z nickom 0902 ne pozabi pristaviti, da me bojda ignorira, obenem pa polemizira z menoj. Ts, ts, ts..
depersin je napisal(a):

Važno je, da smo spoznali tvojo dvojno moralo. Na eni strani podpiraš komunistične zločine in njihovo grobo kršenje človekovih pravic, na drugi strani se pa delaš velikega pravičnika.

Si še eden, ki so mu cigani in samoizbrisani samo orodje za napadanje drugače mislečih.

Darka seveda imam na Ignore, vendar ga posamezniki tu pa tam citirajo in potem pač vidim njegove blodnje, čeprav si jih ne želim prebirati; še manj pa polemizirati z njim. Kajti on ne polemizira, ampak spretno (to mu vsekakor priznam) manipulira in hvata krivine; pravzaprav je pravi mojster ignoriranja brez uporabe Ignore tipke in tako dalje.
On do skrajnosti prezira vlado, saj je tipičen predstavnik privilegirancev SFRJ in tekovin revolucije.
depersin sporočil: 10.224
[#180584] 28.12.07 15:02 · odgovor na: anon-9939 (#180558)
Odgovori   +    0

0219K21 je napisal(a):


In obratno. Ti si le eden izmed gnojev, ki pod besedo "drugače misleči" skuša zakamuflirati talibansko revolucionarno miselnost, ki je pač ni mogoče na noben način vskladiti s veljavnimi zakoni.
To, kar ti pišeš, ni nič drugega kot navadna laž. Kar poglej okrog sebe. Vse, ki se ne strinjajo s tabo zmerjaš po istem kopitu - s talibani, nestrpneži in podobno. Jezi pa te, ker sem te tako dobro razgalil.

****
Važno je, da smo spoznali tvojo dvojno moralo. Na eni strani podpiraš komunistične zločine in njihovo grobo kršenje človekovih pravic, na drugi strani se pa delaš velikega pravičnika.

Si še eden, ki so mu cigani in samoizbrisani samo orodje za napadanje drugače mislečih.
anon-9939 sporočil: 17.846
[#180591] 28.12.07 15:15 · odgovor na: depersin (#180584)
Odgovori   +    0

depersin je napisal(a):

To, kar ti pišeš, ni nič drugega kot navadna laž. Kar poglej okrog sebe. Vse, ki se ne strinjajo s tabo zmerjaš po istem kopitu - s talibani, nestrpneži in podobno. Jezi pa te, ker sem te tako dobro razgalil.

****
Važno je, da smo spoznali tvojo dvojno moralo. Na eni strani podpiraš komunistične zločine in njihovo grobo kršenje človekovih pravic, na drugi strani se pa delaš velikega pravičnika.

Si še eden, ki so mu cigani in samoizbrisani samo orodje za napadanje drugače mislečih.

A ta tvoj stavek je pa "razgalitev"?! Pa saj si mi samo povedal, da se ne strinjaš z menoj, pa kaj potem? Zate in za podobne obvestilo. Mene osebno ne moti, če se z menoj kdo (ti ali kdorkoli drug) ne strinja.

Le pri tistih, ki se imajo za "drugače misleče" je mogoče opaziti refleksno nervozo, ko se jim kdo postavi po robu in jim reče kar jim gre. Še več, jokanje o "nerazumevanju drugače mislečih" kot ultimativni argument je mogoč le pri tistih, ki so sveto prepričani v to, da 1. obstaja le ena (ontološka) resnica, 2. da jo je mogoče dognati, 3. da so je oni dognali, 4. da so oni sami celo "patentirali" to resnico in si pač to resnico tudi lastijo.
depersin sporočil: 10.224
[#180597] 28.12.07 15:27 · odgovor na: (#180578)
Odgovori   +    0

dorki22 je napisal(a):


Spoštovani.
Brezvezno debato si začel ti, jaz sem se samo priključil. O pravni državi imaš prav, je eden od vzrokov vsega sranja.
Jaz sem se iz stališča človekovih pravic postavil na pravo stran(moje osebno mnenje), ti si pa kar tako,čez palec, obsodil vse strojane kriminalnih dejanj.
V moj rog ne moreš trobit, ker ti melodija ne bo všeč. Z slepim pavšalnim rasizmom se boš ožigosal sam, kot bi rekli bratje kristjani: bog vse vidi!
Pa še finale, a so prav vsi ODRASLI Strojani osumljeni kaznivih dejanj? Res vsi? Pa ne zdaj rečt, kako je brezvezna debata..samo dve besedi: odgovor,vir in sva končala.
Debate nisem začel jaz, ampak je že tekla. Ti si mislil, da me boš potegnil v debato o pravniških formalnostih, pa ti ni uspelo.

Jaz sem se s stališča zdrave pameti postavil na pravo stran. Ti pa se obešaš na pravniške formalnosti. Vse, kar počneš tukaj, je to, da me obsojaš z rasistom samo zaradi tega, ker ne trobim v tvoj rog. Ožigosal si me ti, ne jaz.

Sebe si pa že ožigosal - si še eden tistih, ki so ti Strojanovi samo orodje za obračunavanje z drugače mislečimi.

Debata s tabo je brezvezna, ker nočeš pogovora po zdravi pameti, ampak samo iščeš izgovore.
depersin sporočil: 10.224
[#180599] 28.12.07 15:29 · odgovor na: anon-9939 (#180591)
Odgovori   +    0

0219K21 je napisal(a):


A ta tvoj stavek je pa "razgalitev"?! Pa saj si mi samo povedal, da se ne strinjaš z menoj, pa kaj potem?

Ti pa si me posledično ozmerjal. Tvoja nakladanja so čisto brezvezna. Jasno je, da si ti tisti, ki hočeš pod pretvezo vseh tvojih obtožb, utišati drugače misleče.
anon-131243 sporočil: 4
[#180608] 28.12.07 15:51 · odgovor na: depersin (#180423)
Odgovori   +    0
pa zakaj ni nič na sodišču?
anon-111975 sporočil: 243
[#180744] 29.12.07 08:00
Odgovori   +    0
Sporočil: 37
Vpis: 8.2.2007

# Re: Neznani dobrotnik bo doplačal novi dom za Strojanove
Nimam besed pa ne iz nevošljivosti, ampak zato, ker v Sloveniji nisno vsi ljudje enako vredni, čeprav to piše celo v Ustavi RS.
Pišem tudi v imenu vseh tistih poštenih in pridnih Slovencev, ki po osamosvojitvi zaradi vseh nepoštenosti, ki so se in se še dogajajo živijo človeka nevredno (tisti, ki sploh še živijo) življenje.
Ne morem več - trpljenje je prehudo!
Srečno, kdor ga more uživati - jaz ne morem - bolečina je prevelika.
anon-72235 sporočil: 914
[#180805] 29.12.07 13:14 · odgovor na: anon-111975 (#180744)
Odgovori   +    0
Crkni!
anon-96615 sporočil: 5
[#180822] 29.12.07 14:29
Odgovori   +    0
Joj,joj koliko pametnih komentatorjev na tem forumu. No pa bom tudi jaz pametna.Moje mnenjepa je,da je vsa "štorja" dvorezen meč. Zakaj? Res je, da veliko ciganov živi,za normalene ljudi, v nemogočih razmerah,po "zakonih" kriminala, na račun socialnih prejemkov, ipd.. Res pa je tudi, da so znani primeri šolanih romov (vsaj srednja šola), ki bi radi ziveli po zakonih te države pa so zaradi tega, ker so romi, do tega prikrajšani... So pa znani in neznani primeri ti.čistokrvnih slovencev, ki imajo kar nekaj premoženja pa še vedno prejemajo raznorazne denarne pomoči države (govorim o primerih, ki jih poznam). Tako, da pozivam vse tiste "hitlerovsko"nastrojene slovence naj malo premislijo, ko pljuvajo čez vse neslovensko in kličejo na oblast za njih "svetega" Jelinčiča!
lp
anon-96615 sporočil: 5
[#180823] 29.12.07 14:30
Odgovori   +    0
Joj,joj koliko pametnih komentatorjev na tem forumu. No pa bom tudi jaz pametna.Moje mnenjepa je,da je vsa "štorja" dvorezen meč. Zakaj? Res je, da veliko ciganov živi,za normalene ljudi, v nemogočih razmerah,po "zakonih" kriminala, na račun socialnih prejemkov, ipd.. Res pa je tudi, da so znani primeri šolanih romov (vsaj srednja šola), ki bi radi ziveli po zakonih te države pa so zaradi tega, ker so romi, do tega prikrajšani... So pa znani in neznani primeri ti.čistokrvnih slovencev, ki imajo kar nekaj premoženja pa še vedno prejemajo raznorazne denarne pomoči države (govorim o primerih, ki jih poznam). Tako, da pozivam vse tiste "hitlerovsko"nastrojene slovence naj malo premislijo, ko pljuvajo čez vse neslovensko in kličejo na oblast za njih "svetega" Jelinčiča!
lp
anon-157277 sporočil: 51
[#180936] 29.12.07 20:54 · odgovor na: anon-9939 (#180274)
Odgovori   +    0

0219K21 je napisal(a):


Mar niso imeli Strojani pri Ambrusu gozdno parcelo? Ali je vseh 3000 kvadratnih metrov bilo posekanih?

Če je preostalo vsaj 1000 kvadratnih metrov gozda je vrednost same lesne mase večja od 3000 EUR. Kaj klobasaš neumnosti, če ne veš kako se ocenjuje vrednost kmetijskih zemljišč? 3000 kvadratnih metrov gozda, v ravnini, zraven glavne ceste za 3000 EUR?! Ti nisi gladek! Kupim takoj!
Evo ti naslov. Druga postavka, gozd ene 16.000 m2 v grosupeljski občini, najbrž poln lesne mase po 1 euro.
http://e-uprava.gov....kultura=20< /a> . Aja, kupec ni znan.
anon-9939 sporočil: 17.846
[#180942] 29.12.07 21:19 · odgovor na: anon-157277 (#180936)
Odgovori   +    0

Koloradar je napisal(a):

Evo ti naslov. Druga postavka, gozd ene 16.000 m2 v grosupeljski občini, najbrž poln lesne mase po 1 euro.
http://e-uprava.gov....kultura=20< /a> . Aja, kupec ni znan.

Potem se raje odločim za tole:

http://e-uprava.gov.si/objave_ue/prikaziPriponko ?dokumentid=86879

--

Strani: 1 2 3