Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: NFD1: Še moja druga letošnja kapitulacija

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-15342 sporočil: 8.014
[poopmezajebava]
Mogoče res malo govoriva drug mimo drugega. Ne vem, če sem kje zapisal, da bi se VEP NF1N prepolovil? To bi me kljub temu, da nisem 100 % fokusiran na tole debato vendarle presenetilo.
V izhodiščni objavi sem zapisal, da dvomim, da sem prepolovil tečaj KBMR, da pa je nevarnost tovrstnega učinka pri NFD1 še neprimerno manjša. Ti si mi repliciral "Seveda veš, da to ne drži v celoti." (poglej tukaj: forum.finance.si/?m=...444&single ) in jaz še vedno ne vem, kaj naj tu ne bi držalo v celoti. Ampak dajva s tem nehati.
[poopmezajebava]
Jaz pa mislim, da utegne imeti na LJSE in na vrednost naložb sklada pomemben vpliv dogajanje na pasivi. Pri čemer pa vsaj za glavne naložbe NF1N ne morem reči da gre za slab izbor in z izjemno CICG, ki se v primeru, da ne bo prodana utegne izkazati za value trap težko rečem, da pričakujem v prihodnjem letu tako poslabšanje poslovanja, da bi trdil, da so danes drage.
Te naložbe so danes "glavne" tudi zato, ker je mnogim tistim, ki so bile svoj čas med glavnimi (PILR, SAVA, IEKG, ITBG, ZVHR, ZV2R, ...) vrednost padla za 95-100%. That said, pa seveda ja, če bo prevzem, bo prevzem in če bo premija, bo premija in če bo, bo to povečalo VEP. Saj to možnost sem obravnaval tudi v izhodiščni objavi.
[poopmezajebava]
Mislim, da si se v enem prejšnjih odgovorov oprl na izhodiščne točke, kjer je govora o slovenski in tudi širši makro sceni. Iz tega izhajajoč sem zapisal vprašanje, če napoveduješ ledeno dobo že za NF1N relevantnih 365 dni.
Definiraj prosim "ledeno dobo".
> [TadejK]
> Tu si implicitno, ampak čisto brezpogojno privzel, da en velik prevzem vsekakor bo in da bo kupnine iz tega prevzema vsekakor več kot odlivov in obračunane upravljalske provizije
[poopmezajebava]
Oprosti Tadej, a tukaj mi pa polagaš besede v usta. Predhodno sem zapisal, da mislim, da bo HDOG prodan. To bi danes sprostilo okoli 5 % sredstev sklada.
Ja kako ti potem polagam besede v usta, če pa sam praviš, da misliš, da bo HDOG prodan. Si potem privzel, da bo prevzem ali nisi?
[poopmezajebava]
Moje razmišljanje je, da bi upravljavec, tako kot to počne z oblikovanim portfeljem, poskušal zmanjšati negativen vpliv mikro/makro razmer v Sloveniji in širše.
Da bo torej kot doslej še naprej vsevprek friziral tečaje domačih nelikvidnih delnic. Čisto mogoče, oziroma glede na doslej videno zelo verjetno, ampak saj to počne že leta, pa VEP samo pada, ne le iz leta v leto ...

31.12.2009: 1.2841
31.12.2010: 1.0226
31.12.2011: 0.6659

... ampak tudi iz meseca v mesec ...

31.05.2012: 0.6412
30.06.2012: 0.6362
31.07.2012: 0.6295
07.08.2012: 0.6238

In v tem času so kot rečeno friziranja izvajali znova in znova, z več različnimi delnicami (predvsem svojimi največjimi naložbami), pa vsaj empirično po doslej videnem jaz tu ne vidim kakega upside-a. Kak smisel ima ***z vidika lastnika točk sklada NFD1***, da ta vzdržuje tečaj SAVA na 240 €, pa na 150 €, pa na 30 €, pa nazadnje na 11 €, zdaj je pa tečaj na 4€ ? Ker razen če se zelo zelo ne razumeva, ti trdiš ravno to, da so take poteze lahko blagodejne za LJSE. Jaz ti pa še tretjič odgovarjam da načeloma mogoče res, ampak samo če privzameš, da ne bodo pri tem nikoli prisiljeni popustiti ...