Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: Makedonija - čudežna dežela

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-92766 sporočil: 456
[Borza] Tema: Makedonija - čudežna dežela
[#149922] 31.10.07 18:34 · odgovor na: anon-129826 (#129163)
Odgovori   +    0

Chabal je napisal(a):
Vidim, da se se zbrali poznavalci MK. borznega marketa in specialno Betona Skopje.Zgodba je malo drugačna. Azmanovu je takratna vodlina struktura "podarila" delež v Betonu, seveda z nalogo, da bo pač paket prodal ko bo za to prišla komanda. Ni res, da je v navezavi z meneđmentom(oni so prodali na 10.000-kdo ve zakaj?:)) prodajal svoj delež od 16.000, temveč je stal na borzi paket na prodaj po ceni 26.000(sve ili ništa). Zanimanje je bilo precejšnje, med drugim je tudi Primorje iskazalo interes a bilo na lep način zavrnjeno. Seveda, zgodba je bila že vnaprej prodana. Lahko bi se sicer zgodilo, da bi nekdo vrgel 6,5 mio. Eur i pobral paket vendar kdo bi kupil cca 35% podjetja brez revizije. Poleg tega so "botri" vseskozi na vse načine prikazovali Beton kot poden(znana zgodba, večkrat videno).

Na koncu se je iskazalo, da je preko dveh njegovih podjetij(dobro, Repro One Limited, ki ima v lasti tudi cca.15% Stila, je ženino) delež "kupil" ugledni Makedonski poslovnež Minčo Jordanov, seveda znan tudi kot ex-vice premier in tesno povezan z zdajšnjim premierom Gruevskim. Seveda sta politika in ekonomija z roko v roki in tako tudi Beton pridobiva ogromno novih poslov(nedolgo nazaj so nejeverneži trdili, da lahko gradijo samo silose...), prav tako pa se preko Jordanovih poslovnih vezi(STIL) počasi prebija na Vzhodne trge in Dubaj.

Za tiste ki, menite, da je Beton drag:
trenutno kotira na cca. 1.3 booka pa še ta book je "friziran", povprečje hrvaških gradbincev pa je nekje na 5-6.
Za P/S lepo počakajmo na FI za 2007, zna biti zelo zanimivo, da ne omenjam naprej.
P/E pa tako ali tako vemo da je pravljica.
Mcap? Smešen nekaj več kot 35 mio. EUR. Samo upravna stavba v Skopju je vredna več ko 15 mio. EUR.
P.S. kupovati sem začel Beton na 8.500, pa so mi rekli, da sem nor, kot so mi rekli za Stil na 70, pa sem še vedno živ.

Pozdrav
 
in trenutno na razprodaji, zanimivo, kako ti znalci govorijo, da si nor ko kupuješ z vizijo....:-))
je pa hudo za tiste, ki kupijo na ATH.............. za 70 in 8000 pa.......
pa da tako razkriješ skrivnosti vsaka čast, sam se 2 leti prebijal skozi te labirinte, če kaj omeniš te majo pa za norca ovco or something, svaka čast..
pozdrav

Neposredni odgovori na sporočilo št. 149922

Strani: 1

anon-129826 sporočil: 11
[Borza] Tema: Makedonija - čudežna dežela
[#152707] 08.11.07 14:44 · odgovor na: anon-92766 (#149922)
Odgovori   +    0

VILMA11 je napisal(a):

 
in trenutno na razprodaji, zanimivo, kako ti znalci govorijo, da si nor ko kupuješ z vizijo....:-))
je pa hudo za tiste, ki kupijo na ATH.............. za 70 in 8000 pa.......
pa da tako razkriješ skrivnosti vsaka čast, sam se 2 leti prebijal skozi te labirinte, če kaj omeniš te majo pa za norca ovco or something, svaka čast..
pozdrav
 
Mah, če bi se zanašal na informacije, ki so jih plasirali tkz." poznavalci" in analitiki MK. marketa, ki komaj najdejo Makedonijo na zemljevidu...bi bilo bolj žalostno.
Kar se tiče rasprodaj, prav lepa korekcija, zelo pozitivno za sam market.

Strani: 1