Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: Kdaj bo na vrsti slovenija?

Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
[#139451] 08.10.07 00:59
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: bc123a 08.10.2007 01:08
V spaniji je zacelo pokati:

http://firstrung.co.uk/articles.asp?pageid=NEWS& articlekey=7786&cat=44-0-0


The Valencia property developer Llanera has become the first high-profile victim of the credit crunch in Spain, declaring insolvency yesterday after failing to meet payments on €748m of debt. The builder was unable to reach agreement with Lehman Brothers and other banks on a refinancing deal, a sign that foreign creditors are no longer willing to underwrite Spain's property market...The governor Miguel Fernandez Ordonez said euro membership was the root of the trouble, causing the economy to overheat badly and pushing house prices 35pc above their sustainable value. Household credit grew at a 16.4pc rate in June, and corporate credit at 24.5pc."The single monetary policy has meant that excessively loose conditions for our economy have been almost continuous. A less relaxed tone would have been better for our needs," he said.


V angliji je pa trg po propadu Northern rocka v nekaterih mestih prakticno zamrznil, cene efektivno 20% nizje:

http://www.telegraph.co.uk/money/main.jhtml?xml= /money/2007/10/07/cmhouse07.xml&page=1


Runaway house prices, five mortgage rate rises in a matter of months, the introduction of home information packs and a crisis of confidence triggered by Northern Rock are forcing property sellers to slash prices by up to 20 per cent – just to get a sniff of interest from prospective buyers.
...
Agents in Leeds, Birmingham and Nottingham report a market that has ground to a halt – where property is proving almost impossible to shift, even with substantial price cuts.
...
"Price cuts have been substantial, up to 10 per cent," he says. "Many vendors do understand what is going on, and if they want to sell, they have to cut their price. Unfortunately this isn't working either."


Kako zadeva zgleda po oglasih:

http://www.propertysnake.co.uk/site/location/100

(poklikajte po oglasih, npr www.propertysnake.co...il/4548433 )

Evo, posujem se s pepelom, nepremicninski crashi niso pocasni in kravi. Ocitno so vcasih zelo hitri, glede krvi pa bomo se videli...
anon-99717 sporočil: 224
[#139568] 08.10.07 11:04 · odgovor na: bc123a (#139451)
Odgovori   +    0
To sporočilo je izbrisal avtor (28.11.2013 14:05)
bc123a sporočil: 48.253
[#139595] 08.10.07 12:16 · odgovor na: anon-99717 (#139568)
Odgovori   +    0

brane40 je napisal(a):
Brez zamere bc123a, pred dnevi sem sicer napisal, da ne mislim več sodelovat v debatah, kjer večina slepo goni eno in isto in ne zna ali pa noče sprejet tudi drugačnega mnenja, ampak tole ti moram še napisat...
Ne se bat, ne mislim se več s tabo, ali pa komerkoli na tem forumu prerekat o tem ali bojo cene nepremičnin v Sloveniji v naslednjih letih padle ali rastle, rad bi ti samo povedal tole: Glede na to koliko stvari spremljaš in na kaj vse se spoznaš (to je mišljeno čisto brez ironije) in koliko časa posvetiš temu, da iščeš po netu dokaze za svoje napovedovanje katastrof, si upam trdit, da bi lahko bil zelo uspešen podjetnik in zaslužil precej denarja, če bi svojo energijo koristno vložil v kakšen posel, namesto da jo tratiš za precej manj koristno pisanje po forumih in prepričevanje že prepričanih somišljenikov...

Meni je samo zanimivo, da si prvi, ki se na *taksen* nacin vtaknes v tole pisanje.

Ki je, bajdvej, samo zbirka treh novic iz mainstream medijev in link na bazo pocenjenih his v UK.

Ocitno si noro investiran v long stran nepremicninske zgodbe , dosti bolj kot jaz na short stran :)))
anon-9939 sporočil: 17.846
[#139596] 08.10.07 12:18 · odgovor na: bc123a (#139595)
Odgovori   +    0
Hej, daj razloži kako lahko "shortaš" nepremičnine?!
bc123a sporočil: 48.253
[#139608] 08.10.07 12:37 · odgovor na: anon-9939 (#139596)
Odgovori   +    0

0219K21 je napisal(a):
Hej, daj razloži kako lahko "shortaš" nepremičnine?!

Shortas tiste, ki profitirajo od razcveta in krvavijo ob padcu?

Sicer pa si verjetno mislil na slovenijo, ne, v sloveniji ne mores.
anon-99717 sporočil: 224
[#139650] 08.10.07 13:37 · odgovor na: bc123a (#139595)
Odgovori   +    0
To sporočilo je izbrisal avtor (28.11.2013 14:05)
bc123a sporočil: 48.253
[#139656] 08.10.07 13:47 · odgovor na: anon-99717 (#139650)
Odgovori   +    0

brane40 je napisal(a):


Meni je pa zanimivo, kako se odzivaš na vsak komentar, ki ti ne prikimava in ni enak tvojemu mnenju... "Bajdvej", moj komentar ni letel samo na ta post in je bil mišljen bolj kot nasvet, ne pa kot očitek ali napad nate...

Drugače pa (spet) narobe sklepaš... Nikamor nisem "noro" investiran... Sem že povedal, da sem v tistih nekaj nepremičnin vložil dobiček od posla ali pa OPM (other people´s money) in sem jih itak večino kupil še takrat, ko je bila cena stanovanj pod 2000 Eur za m2 (čeprav so že takrat "poznavalci" zagotavljali, da so to "nerealne", če že ne "nore" cene, ki bodo slej ko prej morale past...).

Za konec pa še resnična zgodba, ki se mi je zgodila pred leti, ko sem kupoval parcelo in je lep dokaz kako neosnovani so lahko komentarji "poznavalcev" o "primernosti" in "realnosti" cen nepremičnin...
Odvetnik, strokovnjak za nepremičnine(!), ki je sestavljal kupoprodajno pogodbo in je očitno podvomil v mojo razsodnost, mi je po podpisu pogodbe na samem zgroženo dejal, da sem po njegovem mnenju naredil težko napako in parcelo krepko preplačal, ker so cene parcel v zadnjih nekaj letih tako "noro" zrastle, da bodo bodo morale slej ko prej pasti, ker jih nihče več ne bo kupoval po teh cenah... To je bilo pred približno desetimi leti in cena parcele je od takrat zrastla za več kot desetkrat...

Pa ne vem kaj te moti.

Smo na vrhu nepremicninskega balona in ti se napenjas kot zaba, kaksni bedaki so tisti, ki so ti rekli da je to balon.

Pa prav, boli mene kurac. Pa ne da se s tabo debatirati drugace kot z kakim Amwayevcem. Pa valjda da si ti najboljsi, car sveta, ker si VEDEL da bodo cene sle se gor.

Ja pa dobro. Car si. Imas kristalno kroglo.

Jaz je nimam.
0703Boski sporočil: 2.154
[#139687] 08.10.07 14:54 · odgovor na: anon-99717 (#139650)
Odgovori   +    0

brane40 je napisal(a):


Meni je pa zanimivo, kako se odzivaš na vsak komentar, ki ti ne prikimava in ni enak tvojemu mnenju... "Bajdvej", moj komentar ni letel samo na ta post in je bil mišljen bolj kot nasvet, ne pa kot očitek ali napad nate...

Drugače pa (spet) narobe sklepaš... Nikamor nisem "noro" investiran... Sem že povedal, da sem v tistih nekaj nepremičnin vložil dobiček od posla ali pa OPM (other people´s money) in sem jih itak večino kupil še takrat, ko je bila cena stanovanj pod 2000 Eur za m2 (čeprav so že takrat "poznavalci" zagotavljali, da so to "nerealne", če že ne "nore" cene, ki bodo slej ko prej morale past...).

Za konec pa še resnična zgodba, ki se mi je zgodila pred leti, ko sem kupoval parcelo in je lep dokaz kako neosnovani so lahko komentarji "poznavalcev" o "primernosti" in "realnosti" cen nepremičnin...
Odvetnik, strokovnjak za nepremičnine(!), ki je sestavljal kupoprodajno pogodbo in je očitno podvomil v mojo razsodnost, mi je po podpisu pogodbe na samem zgroženo dejal, da sem po njegovem mnenju naredil težko napako in parcelo krepko preplačal, ker so cene parcel v zadnjih nekaj letih tako "noro" zrastle, da bodo bodo morale slej ko prej pasti, ker jih nihče več ne bo kupoval po teh cenah... To je bilo pred približno desetimi leti in cena parcele je od takrat zrastla za več kot desetkrat...

ne vem, če se ti zavedaš, da so po bitki vsi generali. Imel si srečo, zadel si pravo smer. Takrat. To te pa ne dela jasnovidca in vseveda.
Jaz dobivam bolj občutek, da je vsak tvoj post poskus umirjanja situacije. Voham strah, ne vem zakaj, ampak od vsega začetka, ko si postal tu imam tak občutek.
Hkrati pa tvoji argumenti sledijo samo rdeči niti.......tako je bilo do sedaj, poglejte me, tako bo tudi vnaprej. Podaj kakšen drugi argument,npr, kupna moč prebivalstva se bo zvečala, krediti se bodo sprostili, janez bo na borzi toliko zaslužil, da si bo privoščil stanovanje, za katerega m2 bi drugače šparal eno leto...ne vem, kaj v tem stilu.....ne samo, jaz vem da bo tako.
upam da je razumljivo, sicer pa preglej kakšno sporočilo nazaj, pa mi poskušaj pojaniti kakšne številke, ki so bile takrat dane.

Strani: 1