Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: Makedonija - čudežna dežela

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-105086 sporočil: 21
[Borza] Tema: Makedonija - čudežna dežela
[#128745] 13.09.07 00:36 · odgovor na: bostjan50 (#126119)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-105086 13.09.2007 00:37

bostjan50 je napisal(a):
Za vse, ki ste navdušeni nad Makedonijo...

Pazite ovo, ako je Azmanov gazda onda je 20.000 den. Nakon 30 dana. Ako je Jordanov gazda onda je 50.000 den. Sta je Jordanov?

Sta je u stvari relevantno na makedonskoj burzi?
 Najprej bi se zahvalil TadejuK za vse tablice na forumu SASEpifovi.(dokler sem bil prisoten v Sarajevu so mi bili v veliko pomoč)

Zgoraj navedeno pa sem izpostavil, ker se mi zdi ta del najpomembnejši.
 
Med vrsticami je napisano, da je očitno Minčo Jordanov izjemen šef, vse česar se dotakne se spremeni v zlato. Primer je STIL, kjer je tudi šef(1000% v pol let).

Za vse, ki ne veste zgoraj omenjeni Zoran Azmanov je pred par meseci prodal svoj delež v firmi BETON SKOPJE (BESK) že omenjenemu Minču Jordanovu. Ta pa zopet ni izgubljal časa in v dobrem mesecu sklenil ogromno novih poslov kar je delnice BETONA dvignilo že za prvih100%.
V tem kratkem času je delnica ,ki je še vedno blazno podcenjena splezala na P/B cca. 1,3 , za primer lahko vzamete GRANIT, ki ima P/B cca. 3,8 .

In še odgovor na vprašanje kaj je relevantno na Makedonski borzi . Bistvo Makedonske borze je, da so bile delnice blazno podcenjene in ker je to  emerging market kot je že povedal bostjan50 se te delnice bližajo realnim vrednostim. 

Na našo srečo je časa še dovolj.

lp

Neposredni odgovori na sporočilo št. 128745

Strani: 1

poopmezajebava sporočil: 1.470
[Borza] Tema: Makedonija - čudežna dežela
[#128769] 13.09.07 07:47 · odgovor na: anon-105086 (#128745)
Odgovori   +    0
Torej je dobro, da se firme prodajajo neznanim podjetjem za katerimi stojijo lokalni tajkuni? Tudi pri STILu je zgodba z lastništvom precej nejasna, torej gospod Jordanov rad peca u mutnom. Sam bi rast bolj pripisal dejstvu, da so večji institucionalci (HR) z dvigovanjem cene delnice pokazali Azmanovu, da se z njegovim delovanjem ne strinjajo, kot pa da so pokazali navdušenje nad novimi projekti, ki se itak dobivajo zgolj politično.

Na našo srečo pa je časa res še dovolj. Neklividen trg se bo dalo še ene parkrat nažgat, preden bo postal res balkansko drag.

Strani: 1