Zasebnost

Strani: 1 2 3

anon-79735 sporočil: 16.531
[#11328] 23.10.06 23:43 · odgovor na: anon-36971 (#11313)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-79735 23.10.2006 23:44

1tolar wrote:
drži, da so drugi forumi poden od podna. drži pa tudi, da je moderiranje tudi tukaj sedaj (z uvedbo novega foruma) bolj objektivno in korektno; vem, ja, ni demokracije... :) 
 Kaj si že bil moderiran, zmoderiziran ;)
anon-36971 sporočil: 8.543
[#11341] 24.10.06 07:32 · odgovor na: anon-91864 (#11326)
Odgovori   +    0
:)) še obstaja duh entuziazma v deželi...
anon-75458 sporočil: 436
[#11363] 24.10.06 08:26
Odgovori   +    0
Smešno se mi zdi, da se tajkuna Jankovića postavlja v vlogo rešitelja levice. ZJ ima toliko skupnega z levico, kot jaz z njegovimi milijardami...

Zdaj bo kao neki furu alter sceno v kinu Šiška, a prav dobro se spomnim, da je ravno Zoki krivec, da je v Šiški uničil družabno življenje s tem, ko je zaradi svojega M hotela uničil Hound Doga. In zdaj so ga volili taisti, ki so ga po zaprtju dotičnega kluba pribijali na križ.

Me prav zanima, koliko časa ostane še Metelkovcem...
anon-16741 sporočil: 3.984
[#11651] 24.10.06 19:57 · odgovor na: anon-56536 (#11294)
Odgovori   +    0

johanica wrote:
zapomnite si nekaj....volilci imajo vedno prav in kaznujejo vsako napako.Tako so na državnih volitvah volili Janšo in desnico nasploh, ampak takoj ko je Janša zjebal Jankoviča so se maščevali na teh volitvah.Ne ga srat z volilci ni šale.Če bo Janša nadaljeval s takimi potezami, bo na državnih volitvah dobil batino, brez skrbi...izvolitev Jankoviča je bila iz inata, ne toliko zaradi njegovih sposobnosti.Prepričana sem, če bi zoki sedaj delal še v Mercatorju in kandididar (kar sicer nebi) je veliko vprašanje če bi bil izvoljen.
No ja, tudi za ovce je značilno, da jih nenaden bronhitičen krik zlovoljnega krokarja z bližnje skale lahko požene v brezglavo blejanje in če ena ovca skoči čez preval v prepadno grapo, ji z vznesenim blejanjem veselo sledijo še druge. Ali je to maščevanje ali je dejanje iz inata, človek težko presodi.

Kot je pravilno ugotovil Shaman, je za Ovce značino tudi to, da posedujejo flash spomin, ki se resetira vsako noč. Ovca je vsako jutro presenečena, ko zagleda pred seboj (spet!) zeleno trato in prične zato nemudoma blejati. To seveda ne pomeni, da Ovce, ki zjutraj opazijo, da so v državi na oblasti še vedno komunisti, blejajo zaradi nezadovoljstva nad tem dejstvom. Blejajo preprosto zato, ker se jim je čez noč flash memory resetiral - ovce bi zjutraj ravno tako blejale, če bi se zbudile sredi gnojnice ali tropa volkov, ki so se odločili prekiniti z lunino dieto.

Edina naloga dobrega, poštenega, socialno občutljivega Ovčerejca je torej, da poskrbi za to, da Ovce ostanejo Ovce - revne, butaste, neizobražene, po-socializmu-nostalgične, pri čemer mu blagodejno pomaga antibiotik v obliki šolskega sistema, TV dnevnikov, časnikov (malce optimizma - z izjemo Financ) in radijskih poročil, ki neumorno ponavljajo, da je nenehno prebujanje v gnojnici kvečjemu posledica kapitalizma, prenizkih davkov, ZDA, Busha in nereguliranega divjega trga.

Govoriti o tem, da imajo Ovce vedno prav, je torej zelo težko. Njihovo čredno obnašanje je bolj posledica nenadnih dražljajev iz okolice, ki si jih Ovce ne znajo razložiti, vseeno pa čutijo nagonsko potrebo, da se na nek način, kakršenkoli si že bodi, nanj odzovejo. Ključ je v Ovčerejcih, ki to lastnost s pridom izkoriščajo.
anon-36971 sporočil: 8.543
[#11667] 24.10.06 21:07 · odgovor na: anon-16741 (#11651)
Odgovori   +    0
vsepovsod naokrog po Sloveniji smo same ovce, potemtakem? kaj si pa, tekavec, ti? bik?
anon-74826 sporočil: 1.680
[#11815] 25.10.06 10:22 · odgovor na: anon-86509 (#11286)
Odgovori   +    0

otac wrote:
Vivy, zakaj se sprenevedaš?
Otac
 
Otac, zakaj se sprenevedaš? Mene sicer ne moti, da se tikava. Še nobenega konkretnega odgovora nisem dobila od tebe! Jaz vem, zakaj tako menim o županu. Zakaj pa ti o cerkvi? Bom kdaj dočakala tvoj odgovor?
LP
anon-74826 sporočil: 1.680
[#11820] 25.10.06 10:33 · odgovor na: anon-86509 (#11289)
Odgovori   +    0

otac wrote:

Ni naključje, da je leglo teh sprevržencev prav institucija, ki jo preziram...
Otac
 
Omenjena sprevrženost je vse obsodbe vredna, Koliko je kdo res kriv, pa je druga zadeva! Ali potem sovražite tudi družino kot institucijo (predvsem očetje in stari stariši storijo največ teh zlorab), pa sorodnike in prijatelje, zdravstvo in šolstvo - tu se na žalost zgodi največ omenjenih zlorab! To bi bila analogija. Torej? Jeza in sovraštvo ogrožata zdravje na vseh nivojih! Obsoja se dejanja - to je celo dolžnost, ... slepo sovraštvo je pa znamenje pomanjkanja ...
anon-36971 sporočil: 8.543
[#11823] 25.10.06 10:39 · odgovor na: anon-74826 (#11820)
Odgovori   +    0
samo medklic: mene pri katoliški cerkvi najbolj moti vseobsegajoča prežetost z dvoličnostjo in sprenevedanjem. vi ste zares prava reprezentančna predstavnica...
anon-86509 sporočil: 2.820
[#11897] 25.10.06 14:14 · odgovor na: anon-74826 (#11815)
Odgovori   +    0

Viviana wrote:

 
Otac, zakaj se sprenevedaš? Mene sicer ne moti, da se tikava. Še nobenega konkretnega odgovora nisem dobila od tebe! Jaz vem, zakaj tako menim o županu. Zakaj pa ti o cerkvi? Bom kdaj dočakala tvoj odgovor?
LP
 
Menda nisi že pozabila začetkov najine ljubezni, ko sem tu, na forumu, na dolgo in široko utemeljeval svoj prezir in zamere do politične institucije Cerkve?!
Kolikor se spomnim, sva tedaj že vse to predelala. Bo treba še enkrat?
Otac
anon-74826 sporočil: 1.680
[#11918] 25.10.06 15:02 · odgovor na: anon-36971 (#11823)
Odgovori   +    0

1tolar wrote:
samo medklic: mene pri katoliški cerkvi najbolj moti vseobsegajoča prežetost z dvoličnostjo in sprenevedanjem. vi ste zares prava reprezentančna predstavnica...
 Vaše mnenje samo dokazuje, da Cerkve ne poznate in je torej Vaše mnenje res vredno 1 tolar - želim Vam, da ga uspešno obogatite! Poznavanje namreč! Včasih res slepa kura tudi zrno najde, pravilo pa to ni. Mi lahko razložite, v čem je ta dvoličnost in sprenevedanje? Mnenja brez argumentov ne štejejo!
Pa hvala za odgovor. Prijeten dan vam želim!
anon-74826 sporočil: 1.680
[#11920] 25.10.06 15:07 · odgovor na: anon-86509 (#11897)
Odgovori   +    0

otac wrote:

 
Menda nisi že pozabila začetkov najine ljubezni, ko sem tu, na forumu, na dolgo in široko utemeljeval svoj prezir in zamere do politične institucije Cerkve?!
Kolikor se spomnim, sva tedaj že vse to predelala. Bo treba še enkrat?
Otac
 
Zdi se mi prav, da se pogovarjamo konkretno. Politične institucije Cerkve ne poznam. Začela pa sva tokrat pri Jankoviču (za osvežitev) in prosim analogijo - konkretneje - kdo so osebe, ki so v cerkvi bogate in se osebno okoriščajo na račun cerkvenega imetja. To bi bilo zame vsekakor popolnoma nesprejemljivo. O tem je bila debata pri županu, ki poseduje samo v vrednostnih papirjih 4 mlrd SIT vrednosti!  Konkretnost.
Pa še nekaj: moj komentar na izvolitev župana ni bil na temo prepričanja in osebnega mnenja kogarkoli konkretno v forumu, tvoj pa je ubral popolnoma drugačno pot! Sploh ni bil komentar na moje mnenje, ampak izraz nestrpnosti do tistih, ki so povezani s Cerkvijo. Seveda imaš možnost, da slepo sovražiš, modro pa to ravno ni, da ne omenjam ekologije! Sovraštvo in nestrpnost ne prinašata ravno prijetne note v medčloveške odnose, ki so pa še kako pomembni.
Komentarjev, ki jih omenjaš, pa se samo medlo spomnim, ker so bili neargumentirani in izraz tvojega stališča in nepoznavanja.
Lep dan ti želim!
anon-36971 sporočil: 8.543
[#11985] 25.10.06 18:49 · odgovor na: anon-74826 (#11918)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-36971 25.10.2006 18:59
sicer ne vem čemu prepričevati prepričane, a vseeno, ko ste že tako zelo prijazni z besedami (ste v srcu tudi?)
mene prav malo briga kako v vaši cerkvi med seboj teater zganjate. da si odpustke za grehe dajete, da s pomočjo hostije svoje duše čistite, etc... moti me vaša dvoličnost zlasti takrat, ko se lotite vseh onih, ki nismo člani vaše cerkve. res, le čemu bi jo moral poznati? bi potem moje mnenje več veljalo? pa, saj poznate priliko o tem, kako je novčič revne starke več vreden, kot cela gora zlata brezsrčnega bogatuna. torej, tudi mnenje tolarčka ni čisto za odmet, ali kako?
navkljub naštetim pomankljivostim lastne izobrazbe (nisem obiskoval veronauka), ali nemara ravno zaradi tega, vseeno nekako z lahkoto sledim kristusovim naukom. morda še lažje, kot številni vaši člani in članice iz prvih cerkvenih vrst.
samo en banalen primer dvoličnosti in sprenevedanja. odpiralni čas trgovin v nedeljo. kakega hudiča ste zagnali in na referendumu gladko uspeli. pa so sedaj številni poslanci, ki jih vselej lahko gledamo ob televizijskih prenosih raznoraznih cerkvenih obredov iz vaših cerkva, sedaj glasovali drugače. kar naenkrat ni več tako zelo pomembno, ali bo tista uboga trgovka doma z družino, ali kaj? že takrat, ko ste na veliko nabijali, da je treba trgovine zapreti zaradi ubogih trgovk se vam kelnarice in mamice podobnih "nedeljskih" poklicov niso prav nič smilile :(
pa tiste prodajalke na štantih pred brezjansko baziliko imajo tudi nemara družino. zakaj še tistih stojnic ne zaprete v nedeljah in praznikih? in še bi lahko naštevali take primere primere brez konca in kraja?!?
skratka, dvoličnost in sprenevedanje je tudi v tem, da se sklicujete na domnevno ljubezen do bližnjega, v resnici pa sejete sovraštvo (odnos do homoseksualcev).
za zaključek samo še eno vprašanje: se vam zdi zelo krščansko početje, da otrokom bogatih staršev Miklavž prinese VELIKA darila, onim iz revnih družin pa...
anon-86509 sporočil: 2.820
[#12079] 26.10.06 09:11 · odgovor na: anon-74826 (#11920)
Odgovori   +    0

Viviana wrote:
Seveda imaš možnost, da slepo sovražiš, modro pa to ravno ni, da ne omenjam ekologije! Sovraštvo in nestrpnost ne prinašata ravno prijetne note v medčloveške odnose, ki so pa še kako pomembni.
Komentarjev, ki jih omenjaš, pa se samo medlo spomnim, ker so bili neargumentirani in izraz tvojega stališča in nepoznavanja.
Lep dan ti želim!
Še zdaleč ne gre za slepo sovraštvo, ki bi temeljilo na predsodkih in nepoznavanju;
Ravno nasprotno: filozofija religije in primerjalna religiologija sta moji priljubljeni področji.
Gre le za to, da moj odnos do Cerkve temelji na poglobljeni, kritični analizi relacije med njenim osnovnim poslanstvom ter dejansko družbeno-politično vlogo skozi zgodovino, tvoj odnos pa je tak, kot se spodobi za "pravega vernika"; nekritičen, dogmatičen, lahkoveren in naiven.
Tvoj odnos je torej ta, ki onemogoča konstruktivno kritičen dialog o problematiki Cerkve, saj se sprenevedaš že ob izhodiščnem dejstvu, da gre za fundamentalno politično institucijo...

Samo zate sem pobrskal po arhivu in našel tole kratko korespondenco, kjer sem zadovoljivo utemeljil svoj aspekt: http://www.finance-o...&id=322161< /a>

lp, Otac
anon-6533 sporočil: 5.777
[#12089] 26.10.06 09:33 · odgovor na: anon-86509 (#12079)
Odgovori   +    0
Cerkev ima najboljšo demokratično ureditev.  Je že kdo kdaj pomislil, da tam nimaš besede? Večkrat zavijem v to ustanovo, ker me zanima božja beseda. Nekaj "pridig" je bilo tako bednih(vsaj za moje dojemanje), da sem se hotel odzvati, pa se nisem. Žal. in tudi nihče prisotnih. Se sploh to kdaj zgodi?
anon-36971 sporočil: 8.543
[#12093] 26.10.06 09:39 · odgovor na: anon-6533 (#12089)
Odgovori   +    0

pavel wrote:
Večkrat zavijem v to ustanovo, ker me zanima božja beseda. Nekaj "pridig" je bilo tako bednih(vsaj za moje dojemanje), da sem se hotel odzvati, pa se nisem.
 hahahaha...
anon-6533 sporočil: 5.777
[#12099] 26.10.06 09:46 · odgovor na: anon-36971 (#12093)
Odgovori   +    0
In, maestro?
anon-36971 sporočil: 8.543
[#12102] 26.10.06 09:53 · odgovor na: anon-6533 (#12099)
Odgovori   +    0
zdela se mi je duhovita pripomba, pač :))
anon-86509 sporočil: 2.820
[#12105] 26.10.06 09:54 · odgovor na: anon-6533 (#12089)
Odgovori   +    0

pavel wrote:
Cerkev ima najboljšo demokratično ureditev.  Je že kdo kdaj pomislil, da tam nimaš besede? Večkrat zavijem v to ustanovo, ker me zanima božja beseda. Nekaj "pridig" je bilo tako bednih(vsaj za moje dojemanje), da sem se hotel odzvati, pa se nisem. Žal. in tudi nihče prisotnih. Se sploh to kdaj zgodi?
V zgodovini se je to dogajalo, pa so "padale glave", dogma je zmagala!
 
Cerkev ni za ljubitelje interaktivnosti :))
Lahko si le recipient (in ne respondent) na koncu enosmerno asociativne komunikacijske verige "Bog - Cerkev - ovca".

Enkrat sem povabil naprej dve jehovi priči, da bi zadeve malo "predebatirali", ampak sem postal žrtev lastne naivnosti;
Vključili sta svoje "kasete", moje replike so bile kot metanje teniske ob steno, na koncu pa še oditi nista hoteli, tako da sem ju moral skoraj grobo nagnati.
Otac
anon-6533 sporočil: 5.777
[#12107] 26.10.06 09:57 · odgovor na: anon-36971 (#12102)
Odgovori   +    0
saj je. Imel sem eno odlično idejo, da bi nekaj naredil, pa sem obiskoval nedeljske maše. In odnehal. :..))) Figure out. Jeba, imam zgleda preveč našponan imunski sistem.
anon-6533 sporočil: 5.777
[#12109] 26.10.06 10:02 · odgovor na: anon-86509 (#12105)
Odgovori   +    0
Seveda. mene niso strigli ne komisarji in ne bodo me farji.:--)))
anon-86509 sporočil: 2.820
[#12115] 26.10.06 10:12 · odgovor na: anon-6533 (#12109)
Odgovori   +    0

pavel wrote:
Seveda. mene niso strigli ne komisarji in ne bodo me farji.:--)))
:))) Bravo! To je seveda popolna analogija z verigo Veliki brat - partija - ovca. Vsekakor!

Trenutno berem knjigo Dimitrija Žilevskega - Otok brez milosti, ki jo je na forumski zvon obesil Bob; Knjiga, ki je ne moreš "požreti", ker ona žre tebe, boli in "flešira". Še posebej, ko se vsake toliko zaveš, da ne gre za kvalitetno fikcijo, kot pri Orwellu...
Otac
anon-87805 sporočil: 1.008
[#12194] 26.10.06 12:57 · odgovor na: Vinci (#11258)
Odgovori   +    0

Vinci wrote:


Hehe, na RTVSLO Slivnik kar ni mogel pogolniti sline, da ne bi bluzil o tem, da bo Ljubljana zdaj dobila Zorana Jankoviča, ki ga varujejo varnostniki. Češ, kakšen hudo negativen signal je zdaj to za Ljubljano. Da se bo Jankovič še moral voziti okrog v blindiranem avtu, kakšen hudič bi bil šele to za Ljubljano. Bog pomagaj Danilu Slivniku. Ah, okej, saj, sicer mu bo pa najbrž kolega Janša, čeprav meni bolj Desusov deluje. :o)

ne samo he-he-he ampak še: ho-ho-ho in ha-ha-ha, tako sem uživala, ko sem gledala Slivnika, ki resnično ni mogel sline in razočaranja  požreti in je zato kar pljuval okoli sebe. Edino resnico, ki jo je v svojem komentarju na TV izrekel, je ta, da je Zoran Jankovič eden najbogatejših, ni pa povedal, da je on še bogatejši Slovenec.
Slivniku ne more pomagati nihče, kakor tudi ne more pomagati nihče "režimskemu pesniku" , ki prerokuje vesoljni potop Ljubljani. Nekateri se bodo kopali 4 leta v vodi, nekateri pa plavajo v alkoholu vsak dan.

Strani: 1 2 3