Zasebnost

Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: članek Delnica Perutnine 10, Ljubljanskih mlekarn 8,5 evra

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Glavni forum (4)

Strani: 1

anon-1670 sporočil: 14.712
[#1091152] 09.02.11 15:38
Odgovori   +    1
Žalostno oz. kar sramotno je, da Brokerjet sploh ne omogoča prenosa delnice iz KDD in tako tudi, če pri njih imaš odprt račun ne moreš prodati delnice, ki si imel vpisano le v KDD.
anon-232734 sporočil: 4.441
[#1091224] 09.02.11 16:28 · odgovor na: anon-1670 (#1091152)
Odgovori   +    0
Kaj ma pa to veze? a ti bi netržne papirje prenašal na borkerjet?
anon-1670 sporočil: 14.712
[#1091246] 09.02.11 16:49 · odgovor na: anon-232734 (#1091224)
Odgovori   +    0
[slep]
Kaj ma pa to veze? a ti bi netržne papirje prenašal na borkerjet?
Seveda, če hočeš netržne prodati jih moraš preko BPHja in če imaš račun odprt samo pri Brokerjetu jih tam ne moreš prepisati na novega lastnika.
Tako je treba odpirati račun še pri drugi BPH in na koncu se za nekaj deset evrov sploh nič ne splača.

Sicer pa tudi tržnih papirjev ne moreš prenesti iz KDD na Brokerjet in jih prodati preko Brokerjeta na borzi...
anon-191393 sporočil: 1.021
[#1091396] 09.02.11 19:59 · odgovor na: anon-1670 (#1091246)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-191393 09.02.2011 20:01
[Maj]
> [slep]
> Kaj ma pa to veze? a ti bi netržne papirje prenašal na borkerjet?

Seveda, če hočeš netržne prodati jih moraš preko BPHja in če imaš račun odprt samo pri Brokerjetu jih tam ne moreš prepisati na novega lastnika.
Tako je treba odpirati račun še pri drugi BPH in na koncu se za nekaj deset evrov sploh nič ne splača.

Sicer pa tudi tržnih papirjev ne moreš prenesti iz KDD na Brokerjet in jih prodati preko Brokerjeta na borzi...
A si se Krekovega globalnega že znebil?

Na brokerjetu namreč ne vedo kako in kaj, pa zmeraj neke rešitve iščejo. Ob odpiranju so mi obljubili, da mi bodo poslali datoteko za e davke, sedaj pa nič od tega in moram na roko vse posle vnašat. A ima kdo kakšno boljšo rešitev?

Drugače sem pred kakšnim letom ugotovil, da je večino ponudb na Drugi borzi neaktualnih, zato upam, da jih sedaj kaj bolj sproti preverjajo.
anon-1670 sporočil: 14.712
[#1092074] 10.02.11 10:56 · odgovor na: anon-191393 (#1091396)
Odgovori   +    0
[flumas]
> [Maj]
> > [slep]
> > Kaj ma pa to veze? a ti bi netržne papirje prenašal na borkerjet?
>
> Seveda, če hočeš netržne prodati jih moraš preko BPHja in če imaš račun odprt samo pri Brokerjetu jih tam ne moreš prepisati na novega lastnika.
> Tako je treba odpirati račun še pri drugi BPH in na koncu se za nekaj deset evrov sploh nič ne splača.
>
> Sicer pa tudi tržnih papirjev ne moreš prenesti iz KDD na Brokerjet in jih prodati preko Brokerjeta na borzi...

A si se Krekovega globalnega že znebil?

Na brokerjetu namreč ne vedo kako in kaj, pa zmeraj neke rešitve iščejo. Ob odpiranju so mi obljubili, da mi bodo poslali datoteko za e davke, sedaj pa nič od tega in moram na roko vse posle vnašat. A ima kdo kakšno boljšo rešitev?

Drugače sem pred kakšnim letom ugotovil, da je večino ponudb na Drugi borzi neaktualnih, zato upam, da jih sedaj kaj bolj sproti preverjajo.
Prvega pol leta sem razumel, da pri Brokerjetu ne vedo kaj bi naredili ampak, da po parih letih še vedno ne vedo kako naj poštimajo najbolj osnovne zadeve(kot je recimo prenos delnic iz kdd) pa ne razumem več.

Za Krekov globalni sem se odločil, da ga bom eno leto imel torej bom tam enkrat novembra začel delati paniko kako ga naj sploh prodam.
Kakšnega obvestila o stanju točk še vedno nisem dobil, v Brokerjetovem portfelju mi pa še vedno piše Krekova družba za upravljanje in število delnic???
Očitno bo treba njim naročit prodajo in bodo potem oni prodali in denar nakazali na trgovalni račun?

Druga borza pa je tako kot prva borza žal popolnoma nelikvidna in žal tudi tam skoraj ni ponudb in povpraševanja.

Za davke sem pa nad vsemi obupal in si v excelu priredil en obrazec kamor naj bi za vsak papir posebej sproti vpisoval vse posle in bi ga sedaj samo pretipkal v edavke.

Obrazec sem naložil sem-samo kliknite slow download in potem še enkrat download.
rapidshare.com/files.../Davki.xls

Lp

Strani: 1