Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Tečnarjenje

Strani: 1 2 3 4 5 6

pobalin sporočil: 14.456
[#2711811] 14.05.18 11:19 · odgovor na: najobj (#2711796)
Odgovori   +    0
[najobj]
... ja, vse to in še več ... jebiga, Kanglerju iz časov županovanja lahko marsikaj pozabim, tistega javno-privatnega ropanja ljudi pod krinko prometne varnosti z radarji po celem Mariboru pa požrešni pokvarjeni barabi enostavno ne morem ...
O teh radarjih sva že imela debato in stališč nisva čisto nič zbližala. Še vedno sem prepričan, da je bila zadeva rešljiva po demokratično civilizirani in ne zažigalno-mitingaški metodi. Meni so iz daljne Ljubljane univerziadno-metropolne Kanglerjeve rabote izgledale čisto drugače. Ampak dobro razumem, da Štajerce bolj malo briga naše jamranje nad jankovićevskimi parkirnimi biriči, veliko bolj pa vas lahko žre dejstvo, da so Stožice naredile več kot 100 MEUR globoko brezno na državni ravni.
nimasmisla sporočil: 68
[#2711831] 14.05.18 13:02 · odgovor na: pobalin (#2711811)
Odgovori   +    0
... Še vedno sem prepričan, da je bila zadeva rešljiva po demokratično civilizirani in ne zažigalno-mitingaški metodi. Meni so iz daljne Ljubljane univerziadno-metropolne Kanglerjeve rabote izgledale čisto drugače. Ampak dobro razumem, da Štajerce bolj malo briga naše jamranje nad jankovićevskimi parkirnimi biriči, veliko bolj pa vas lahko žre dejstvo, da so Stožice naredile več kot 100 MEUR globoko brezno na državni ravni.
To v zvezi z Kanglerjem in radarji je bila dobra lekcija tudi za kakšnega trenutnega/bodočega župana, ki ni samo pokvarjen in požrešen, temveč tudi v nekem smislu politični amater. Vsak pameten bi lahko predvidel, da taka oslarija ne bo šla z lahkoto skozi, sploh pa ne v Mariboru, kjer smo že po "naravi" nekoliko bolj vročekrvni. Okrog luknje in Stožic je pa čisto druga zgodba, je ne čutiš direktno in ima čisto drugi efekt na državljana/meščana/krajana ...
najobj sporočil: 31.909
[#2711849] 14.05.18 13:40 · odgovor na: pobalin (#2711811)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 14.05.2018 13:42
[pobalin]
> [najobj]
> ... ja, vse to in še več ... jebiga, Kanglerju iz časov županovanja lahko marsikaj pozabim, tistega javno-privatnega ropanja ljudi pod krinko prometne varnosti z radarji po celem Mariboru pa požrešni pokvarjeni barabi enostavno ne morem ...
O teh radarjih sva že imela debato in stališč nisva čisto nič zbližala. Še vedno sem prepričan, da je bila zadeva rešljiva po demokratično civilizirani in ne zažigalno-mitingaški metodi. Meni so iz daljne Ljubljane univerziadno-metropolne Kanglerjeve rabote izgledale čisto drugače. Ampak dobro razumem, da Štajerce bolj malo briga naše jamranje nad jankovićevskimi parkirnimi biriči, veliko bolj pa vas lahko žre dejstvo, da so Stožice naredile več kot 100 MEUR globoko brezno na državni ravni.
... ja, to pa me res zanima, kakšne so tote demokratično civilizirane metode, ki bi jih Franca upošteval, potem ko bi na osnovi prvega meseca www.rtvslo.si/lokaln...nov/307040 v dobrem letu za Šešoka in za svoj žep nabral za 762 milijonov evrov kazni ...

P.S.: če boš iz daljne Ljubljane kdaj prišel v Maribor in boš iskal NAJMANJ nevarne odseke cest brez bližine morebitnih pešcev, jih boš z lahkoto našel, ker tam še vedno stojijo stojala radarjev, s katerimi je pokvarjeni dupleški lopov mislil, da bo za Šešokov in za svoj žep odiral Maribor, pa se je zajebal ... alzo, Kangler in Šešok sta tiste radarje postavila izključno z namenom elegantnega 24/7 ropanja ljudi v imenu večje varnosti prometa, ker namreč glede na lokacijo z večjo varnostjo prometa niso imeli absolutno nobene zveze, ampak so bili v bistvu nevarni, ker si ves čas moral gledat na brzinomer namesto na cesto, ker je ne glede na "gostoto" prometa ob npr. treh zjutraj že par km/h več od omejitve bilo več kot dovolj za drakonsko kazen ... no, pa še to moram povedat, ker so bili takrat najbolj "pametni" vsi drugi po Sloveniji, da bi z radarji itak najbolj najebali glih oni, če bi slučajno prišli v Maribor, ker smo se domačini hitro naučili, kje je treba vozit vsaj 10 km/h manj od omejitve, da ti ob morebitni nepazljivosti ne bi ušlo za kakšen km/h preko in bi bil gotof ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2711860] 14.05.18 14:00 · odgovor na: nimasmisla (#2711831)
Odgovori   +    1
[nimasmisla]
To v zvezi z Kanglerjem in radarji je bila dobra lekcija tudi za kakšnega trenutnega/bodočega župana, ki ni samo pokvarjen in požrešen, temveč tudi v nekem smislu politični amater. Vsak pameten bi lahko predvidel, da taka oslarija ne bo šla z lahkoto skozi, sploh pa ne v Mariboru, kjer smo že po "naravi" nekoliko bolj vročekrvni. Okrog luknje in Stožic je pa čisto druga zgodba, je ne čutiš direktno in ima čisto drugi efekt na državljana/meščana/krajana ...
Ja, čika Zoki dela ima res čisto drugačne efekte. To se je lepo videlo tudi pri karikaturi Mikija Mustra, ki je najboljšega župana najlepšega mesta na svetu za naslovnico Reporterja nedopustno neduhovito upodobil v isti maniri, v kakršni je Mladina dopustno in duhovito na svojih naslovnicah serijsko prikazovala Janeza Janšo.

Na to epizodo se splača obuditi spomin zaradi nedavno preminulega Mustra in zaradi bližajočih se volitev, na katerih se bosta kot pijanca medsebojno podpirala teflonski Kahl in teflonski Zoki.
www.rtvslo.si/kultur...ica/246771
www.rtvslo.si/kultur...iva/246822
cdn.politikis.si/wp-...hitler.jpg
pogledi.delo.si/druz...-sodbo-sam
pobalin sporočil: 14.456
[#2711864] 14.05.18 14:20 · odgovor na: najobj (#2711849)
Odgovori   +    2
[najobj]
... ja, to pa me res zanima, kakšne so tote demokratično civilizirane metode, ki bi jih Franca upošteval, potem ko bi na osnovi prvega meseca www.rtvslo.si/lokaln...nov/307040 v dobrem letu za Šešoka in za svoj žep nabral za 762 milijonov evrov kazni ...
Ne zavajaj. Ta znesek je izsiljevalska terjatev tranzicijskega kriminalca, ki nima nobene osnove.
no, pa še to moram povedat, ker so bili takrat najbolj "pametni" vsi drugi po Sloveniji, da bi z radarji itak najbolj najebali glih oni, če bi slučajno prišli v Maribor, ker smo se domačini hitro naučili, kje je treba vozit vsaj 10 km/h manj od omejitve, da ti ob morebitni nepazljivosti ne bi ušlo za kakšen km/h preko in bi bil gotof ...
Menim, da je naloga župana, da prišleke čim bolj oskubi v korist lokalcev, ampak samo tako in toliko, da ne nehajo prinašat svojega denarja v občino. Če ste se domačini navadili na nov prometni režim, zakaj pa niste potem vztrajali? Menim, da bi v enem letu zlomili ta idiotski komplot. Menda niste Štajerci šli na barikade samo zaradi ubogih trpinčenih prišlekov, ki so padli v radarske pasti?

Kakor jaz gledam na te radarje, je bil največji problem z njimi, da so usekali po cestnem vsakdanu najbolj radoživih občanov, hkrati pa niso nobeni pomembnejši lokalni družbeni skupini prinesli/obetali novega denarnega toka in radosti, kakršnega so prinesli mnogi drugi državno/EU sponzorirani kulturno-športno-graditeljsko-veseljaški mega projekti.
najobj sporočil: 31.909
[#2711875] 14.05.18 15:36 · odgovor na: pobalin (#2711864)
Odgovori   +    2
[pobalin]
> [najobj]
> ... ja, to pa me res zanima, kakšne so tote demokratično civilizirane metode, ki bi jih Franca upošteval, potem ko bi na osnovi prvega meseca www.rtvslo.si/lokaln...nov/307040 v dobrem letu za Šešoka in za svoj žep nabral za 762 milijonov evrov kazni ...

Ne zavajaj. Ta znesek je izsiljevalska terjatev tranzicijskega kriminalca, ki nima nobene osnove.

> no, pa še to moram povedat, ker so bili takrat najbolj "pametni" vsi drugi po Sloveniji, da bi z radarji itak najbolj najebali glih oni, če bi slučajno prišli v Maribor, ker smo se domačini hitro naučili, kje je treba vozit vsaj 10 km/h manj od omejitve, da ti ob morebitni nepazljivosti ne bi ušlo za kakšen km/h preko in bi bil gotof ...

Menim, da je naloga župana, da prišleke čim bolj oskubi v korist lokalcev, ampak samo tako in toliko, da ne nehajo prinašat svojega denarja v občino. Če ste se domačini navadili na nov prometni režim, zakaj pa niste potem vztrajali? Menim, da bi v enem letu zlomili ta idiotski komplot. Menda niste Štajerci šli na barikade samo zaradi ubogih trpinčenih prišlekov, ki so padli v radarske pasti?

Kakor jaz gledam na te radarje, je bil največji problem z njimi, da so usekali po cestnem vsakdanu najbolj radoživih občanov, hkrati pa niso nobeni pomembnejši lokalni družbeni skupini prinesli/obetali novega denarnega toka in radosti, kakršnega so prinesli mnogi drugi državno/EU sponzorirani kulturno-športno-graditeljsko-veseljaški mega projekti.
... čuj, nič ne zavajam, ker če je celo mesto posejano z radarji na za varnost prometa najbolj nesmiselnih mestih, ko se iz aviona vidi, kaj je edini namen radarjev, ki so v prvih 36 urah zaznali že 5.000 prekrškarjev www.rtvslo.si/lokaln...kov/293796 , potem je vsakemu jasno, da je nekaj narobe ... no, razen če je po tvoje namen zakonske omejitve hitrosti, da si kaznovan zaradi prehitre vožnje, ker si ob dveh zjutraj v noči iz sobote na nedeljo 15.avgusta peljal s 35 km/h mimo šole, ko zaradi počitnic, praznika, vikenda in noči v bližini šole niti slučajno ni nobenega šolarja, radar pa tudi takrat veselo kasira ...

P.S.: zgornji članek sem na hitro zguglal, spomnim pa se, da so bile po nekaj dnevih cifre kršiteljev nekaj desetkrat višje ... aja, in če bi bili najbolj radoživi občani Maribora res tako nevarni vozniki, bi se v vseh teh letih moralo pobiti vsaj za pol mesta, pa nesreč ni niti več niti manj kot pred famoznimi radarji, se pa strinjam s tabo, da se iz Ljubljane bolj slabo vidi v Maribor ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2711904] 14.05.18 17:53 · odgovor na: najobj (#2711875)
Odgovori   +    3
[najobj]
... čuj, nič ne zavajam, ker če je celo mesto posejano z radarji na za varnost prometa najbolj nesmiselnih mestih, ko se iz aviona vidi, kaj je edini namen radarjev, ki so v prvih 36 urah zaznali že 5.000 prekrškarjev www.rtvslo.si/lokaln...kov/293796
Za primerjavo bilanca enega ljubljanskega radarja, ki ga prestavljajo med štirimi lokacijami: v pol leta 10.000 kršitev.
www.ljubljana.si/sl/...-hitrosti/
potem je vsakemu jasno, da je nekaj narobe ...
P.S.: zgornji članek sem na hitro zguglal, spomnim pa se, da so bile po nekaj dnevih cifre kršiteljev nekaj desetkrat višje ...
Še malo bolj guglaj, ker ti ne verjamem. Preračun obeh navedenih podatkov pokaže, da je povprečen mariborski radar (od 30) na začetku ujel po 111 kršitev na 24 ur. Ljubljanski naj bi v pol leta ujel po 56 kršitev na 24 ur. Manjka podatek, koliko je ljubljanski radar požel v prvih dneh delovanja, vendar domnevam, da bi bila številka podobna kot v Mariboru.

Mogoče sem nor, ampak imam živo predstavo, da radar več ujame čisto na začetku delovanja, ko vozniki še niso seznanjeni z njegovim obstojem in delovanjem. Zato je tvoja interpolacija nekaj takega, kot če bi v šoli rekel, da je v prvih 15 minutah prve šolske ure pouk zamudilo 5% učencev, kar pomeni, da je danes v šoli manjkalo 105% učencev. (6 šolskih ur od 8h00 do 13h15 = 5,25 h : 0,25 = 21 x 5% = 105%)
aja, in če bi bili najbolj radoživi občani Maribora res tako nevarni vozniki, bi se v vseh teh letih moralo pobiti vsaj za pol mesta, pa nesreč ni niti več niti manj kot pred famoznimi radarji, se pa strinjam s tabo, da se iz Ljubljane bolj slabo vidi v Maribor ...
Kdaj si pa prestopil med tiste, ki trdijo, da prekoračitev hitrosti za 10-20 km/h kar ubija? Na praznih cesta, sredi noči? Do zdaj sem mislil, da mi dopoveduješ, kako nepotrebne in nečloveške so bile omejitve pri radarjih. Zdaj pa si nenadoma privlekel namišljen prometni štajerocid. Džizs! Seveda je čisto možno, da se število nesreč ni dosti spremenilo, saj sta "civilna družba" in kanglerija radarje že zelo hitro požgali, izklopili in podrli. Nekaj tednov je statistično zanemarljivo obdobje. Itak je pa pri nas s štetjem nesreč in žrtev tako, da so ob vsakem izboljšanju stanja po prsih na vso moč tolčejo razni preventivni pralci možganov, za poslabšanje pa ti isti vedno pavšalno okrivijo zimzelene smrtne grehe v prometu v kombinaciji z neznanimi, neizrekljivimi in neizmerljivimi faktorji.
najobj sporočil: 31.909
[#2711989] 15.05.18 10:17 · odgovor na: pobalin (#2711904)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 15.05.2018 10:21
[pobalin]
> [najobj]
> ... čuj, nič ne zavajam, ker če je celo mesto posejano z radarji na za varnost prometa najbolj nesmiselnih mestih, ko se iz aviona vidi, kaj je edini namen radarjev, ki so v prvih 36 urah zaznali že 5.000 prekrškarjev www.rtvslo.si/lokaln...kov/293796

Za primerjavo bilanca enega ljubljanskega radarja, ki ga prestavljajo med štirimi lokacijami: v pol leta 10.000 kršitev.
www.ljubljana.si/sl/...-hitrosti/

> potem je vsakemu jasno, da je nekaj narobe ...
> P.S.: zgornji članek sem na hitro zguglal, spomnim pa se, da so bile po nekaj dnevih cifre kršiteljev nekaj desetkrat višje ...

Še malo bolj guglaj, ker ti ne verjamem. Preračun obeh navedenih podatkov pokaže, da je povprečen mariborski radar (od 30) na začetku ujel po 111 kršitev na 24 ur. Ljubljanski naj bi v pol leta ujel po 56 kršitev na 24 ur. Manjka podatek, koliko je ljubljanski radar požel v prvih dneh delovanja, vendar domnevam, da bi bila številka podobna kot v Mariboru.

Mogoče sem nor, ampak imam živo predstavo, da radar več ujame čisto na začetku delovanja, ko vozniki še niso seznanjeni z njegovim obstojem in delovanjem. Zato je tvoja interpolacija nekaj takega, kot če bi v šoli rekel, da je v prvih 15 minutah prve šolske ure pouk zamudilo 5% učencev, kar pomeni, da je danes v šoli manjkalo 105% učencev. (6 šolskih ur od 8h00 do 13h15 = 5,25 h : 0,25 = 21 x 5% = 105%)

> aja, in če bi bili najbolj radoživi občani Maribora res tako nevarni vozniki, bi se v vseh teh letih moralo pobiti vsaj za pol mesta, pa nesreč ni niti več niti manj kot pred famoznimi radarji, se pa strinjam s tabo, da se iz Ljubljane bolj slabo vidi v Maribor ...

Kdaj si pa prestopil med tiste, ki trdijo, da prekoračitev hitrosti za 10-20 km/h kar ubija? Na praznih cesta, sredi noči? Do zdaj sem mislil, da mi dopoveduješ, kako nepotrebne in nečloveške so bile omejitve pri radarjih. Zdaj pa si nenadoma privlekel namišljen prometni štajerocid. Džizs! Seveda je čisto možno, da se število nesreč ni dosti spremenilo, saj sta "civilna družba" in kanglerija radarje že zelo hitro požgali, izklopili in podrli. Nekaj tednov je statistično zanemarljivo obdobje. Itak je pa pri nas s štetjem nesreč in žrtev tako, da so ob vsakem izboljšanju stanja po prsih na vso moč tolčejo razni preventivni pralci možganov, za poslabšanje pa ti isti vedno pavšalno okrivijo zimzelene smrtne grehe v prometu v kombinaciji z neznanimi, neizrekljivimi in neizmerljivimi faktorji.
... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, je imel Kangler s 24/7 teroriziranjem in ropanjem lastnih prebivalcev prav, ker ni namen radarjev večja varnost prometa v lastnem mestu, ampak je z 92% pobranih kazni namen radarjev polnjenje lastnih žepov od lastnih meščanov ... eh, jebiga ...

P.S.: strinjam se s tabo, da se iz Ljubljane bolj slabo vidi v Maribor oziroma se ne vidi, da so bili radarji postavljeni na NAJMANJ NEVARNIH odsekih cest brez bližine morebiti ogroženih pešcev in seveda ti privoščim, da Zoki tako lepo skrbi za vas ... khmm, čeprav si pozabil povedati, koliko radarjev ima na voljo, če seveda nima samo enega, ki ga prestavlja na 4 lokacije, kot si napisal na začetku in s katerim je Zoki v pol leta ujel celih 100% več kršiteljev, kot jih je Franca s 30 radarji po celem Mariboru ujel v enem dnevu in pol ... aja, ko boš ti zguglal statistiko, kjer Maribor po številu nesreč odstopa od kateregakoli slovenskega ali evropskega mesta, se pa skupaj s svojimi privoščljivimi somišljeniki spet javi ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2712049] 15.05.18 15:14 · odgovor na: najobj (#2711989)
Odgovori   +    1
[najobj]
... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, je imel Kangler s 24/7 teroriziranjem in ropanjem lastnih prebivalcev prav, ker ni namen radarjev večja varnost prometa v lastnem mestu, ampak je z 92% pobranih kazni namen radarjev polnjenje lastnih žepov od lastnih meščanov ... eh, jebiga ...
Polnjenje občinske blagajne ni isto kot polnjenje lastnih žepov. Za slednje se ne spomnim, da bi mu ga uspeli dokazati, čeprav je bilo ob takšni kupčiji sum korupcije upravičen. Mogoče bi se, če bi radoživi domorodci malo umirili svoje hormone in pustili radarje vsaj pol leta delovati in stradati, zaradi pičlega denarnega toka v smeri Iskre začelo iskriti med Šešokom in Kanglerjem oz. MOM. Ker tisto bi bil res dober kres.
P.S.: strinjam se s tabo, da se iz Ljubljane bolj slabo vidi v Maribor oziroma se ne vidi, da so bili radarji postavljeni na NAJMANJ NEVARNIH odsekih cest brez bližine morebiti ogroženih pešcev in seveda ti privoščim, da Zoki tako lepo skrbi za vas ...
Prva zadeva, ki me je zmotila že takrat in me moti še zdaj, je izpostavljanje radarjev, kot da se štajerskim pubecom fučka za omejitve dokler ni radarjev. Šele po tem, ko so zgoreli prvi radarji, se je začela obramba o nečloveških omejitvah hitrosti. Pa vseeno niso sežigali znakov za omejitev hitrosti ampak radarje. Kot bi pretepali policiste, ki bi po službeni dolžnosti uveljavljali nek butast, nepravičen zakon. Za napredek se je treba postaviti proti zakonu in zakonodajalcem, ki so ga sprejeli. Tako pobalinsko si namreč predstavljam demokratičen družbeni sistem.
khmm, čeprav si pozabil povedati, koliko radarjev ima na voljo, če seveda nima samo enega, ki ga prestavlja na 4 lokacije, kot si napisal na začetku
Nisem pozabil. Vse je tam in na linku.
statistiko, kjer Maribor po številu nesreč odstopa od kateregakoli slovenskega ali evropskega mesta, se pa skupaj s svojimi privoščljivimi somišljeniki spet javi ...
Oprosti, ker se oglašam prej oziroma ne da bi zguglal statistiko. To pa zato, ker ne vem, zakaj bi moral jaz guglati statistiko nesreč, če pa debatirava o večinoma majhnih kršitvah nečloveških omejitev na najbolj varnih delih cest. Ker menim, da se o (ne)smiselnosti pretiranih omejitev kar strinjava, ne pa o državljanskih postopkih, ko lokalni šerifi ali državna polit-birokracija brezumno represijo posvoji kot glavno orodje/orožje vladanja (glej: pod cmerarjem uvedena drakonska kazen za starše mladoletnikov, ki kolesarijo brez čelade).
najobj sporočil: 31.909
[#2712068] 15.05.18 16:24 · odgovor na: pobalin (#2712049)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 15.05.2018 16:26
[pobalin]
> [najobj]
> ... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, je imel Kangler s 24/7 teroriziranjem in ropanjem lastnih prebivalcev prav, ker ni namen radarjev večja varnost prometa v lastnem mestu, ampak je z 92% pobranih kazni namen radarjev polnjenje lastnih žepov od lastnih meščanov ... eh, jebiga ...

Polnjenje občinske blagajne ni isto kot polnjenje lastnih žepov. Za slednje se ne spomnim, da bi mu ga uspeli dokazati, čeprav je bilo ob takšni kupčiji sum korupcije upravičen. Mogoče bi se, če bi radoživi domorodci malo umirili svoje hormone in pustili radarje vsaj pol leta delovati in stradati, zaradi pičlega denarnega toka v smeri Iskre začelo iskriti med Šešokom in Kanglerjem oz. MOM. Ker tisto bi bil res dober kres.

> P.S.: strinjam se s tabo, da se iz Ljubljane bolj slabo vidi v Maribor oziroma se ne vidi, da so bili radarji postavljeni na NAJMANJ NEVARNIH odsekih cest brez bližine morebiti ogroženih pešcev in seveda ti privoščim, da Zoki tako lepo skrbi za vas ...

Prva zadeva, ki me je zmotila že takrat in me moti še zdaj, je izpostavljanje radarjev, kot da se štajerskim pubecom fučka za omejitve dokler ni radarjev. Šele po tem, ko so zgoreli prvi radarji, se je začela obramba o nečloveških omejitvah hitrosti. Pa vseeno niso sežigali znakov za omejitev hitrosti ampak radarje. Kot bi pretepali policiste, ki bi po službeni dolžnosti uveljavljali nek butast, nepravičen zakon. Za napredek se je treba postaviti proti zakonu in zakonodajalcem, ki so ga sprejeli. Tako pobalinsko si namreč predstavljam demokratičen družbeni sistem.

> khmm, čeprav si pozabil povedati, koliko radarjev ima na voljo, če seveda nima samo enega, ki ga prestavlja na 4 lokacije, kot si napisal na začetku

Nisem pozabil. Vse je tam in na linku.

> statistiko, kjer Maribor po številu nesreč odstopa od kateregakoli slovenskega ali evropskega mesta, se pa skupaj s svojimi privoščljivimi somišljeniki spet javi ...

Oprosti, ker se oglašam prej oziroma ne da bi zguglal statistiko. To pa zato, ker ne vem, zakaj bi moral jaz guglati statistiko nesreč, če pa debatirava o večinoma majhnih kršitvah nečloveških omejitev na najbolj varnih delih cest. Ker menim, da se o (ne)smiselnosti pretiranih omejitev kar strinjava, ne pa o državljanskih postopkih, ko lokalni šerifi ali državna polit-birokracija brezumno represijo posvoji kot glavno orodje/orožje vladanja (glej: pod cmerarjem uvedena drakonska kazen za starše mladoletnikov, ki kolesarijo brez čelade).
... OK, ti imaš brez izkušenj z radarji posejanimi po celem mestu z za varnost - to bi naj bil namen - prometa nekoristnim 24/7 nadzorom (= teroriziranjem) ljudi svoje mnenje, jaz imam na osnovi izkušenj o istem svoje mnenje, oba očitno ne bova spremenila niti mnenja niti hvalabogu stanja na terenu, zato je bolje, da ker glih tečnariva v "njenem" tečnarjenju, oba skupaj lepo počakava na Petunijo in se raje pogovarjamo o feminizmu, ker bo korist od tega enaka, če ne celo večja ... aja, statistike o nesrečah v Mariboru pred in po radarjih ne rabiš guglat, ker Maribor od drugih mest v ničemer ne odstopa, ker če bi slučajno odstopal, bi o tem verjetno poročal celo CNN, ne pa samo zagovedni privoščljivi slovenski mediji ...

P.S.: ko ne gre drugače, je treba uporabit državljansko nepokorščino, ki jo Mariborčani očitno razumemo nekoliko drugače od ostalih, za vse pa je potrebna dovolj velika kritična masa ...
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2712580] 18.05.18 20:00 · odgovor na: (#2712426)
Odgovori   +    0
[Petunija1]
> [vickibedi]

> > Ne, matriarhat pomeni tole: "Matriarchy is a social system in which females (most notably in mammals) hold the primary power positions in roles of political leadership, moral authority, social privilege and control of property at the specific exclusion of males - at least to a large degree." In razen pri nekaj starih plemenih danes ne obstaja.
>
> Obstaja, namreč še pri bonobo opicah, ampak to debato sva že enkrat imela, (pa če se spomnim, ti ni bila ravno všeč moja razlaga za takšno družbeno obliko :)
>

Govor je tekel o človeških združbah in kot pravim, razen pri posameznih plemenih, danes matriarhata nikjer na svetu ni. Je pa res, da se je patriarhat pri ljudeh pogosto opravičevalo z ureditvami pri živalih ampak kot kaže vse več raziskav so tudi tam zadeve mnogo bolj pisane, matriarhalne ureditve nimajo samo bonobi ampak tudi pavijani, sloni.... vsak s svojimi posebnostmi. Skratka, patriarhat je izbira, ne naravna danost, zato v današnji družbi ni nobenega opravičila za njegov obstoj.
Lej za pavijane in slone jaz ne vem, ampak človek je gensko najbolj podoben šimpanzom (99% ali nek podoben procent našega genskega materiala je enak). In za šimpanze je značilen extremno patriarhalni model, (celo pri človeku v zgodovini takšnega vzorca nisem zasledil).
Civilizacija, vera in družbene norme so iz nas naredili ljudi. Ampak ne se slepit draga petunija, pod kožo vseh nas se navsezadnje skriva šimpanz :)
www.youtube.com/watc...tXby3twMmI
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2712601] 18.05.18 21:55 · odgovor na: (#2712591)
Odgovori   +    0
[Petunija1]
> [vickibedi]

> Lej za pavijane in slone jaz ne vem, ampak človek je gensko najbolj podoben šimpanzom (99% ali nek podoben procent našega genskega materiala je enak). In za šimpanze je značilen extremno patriarhalni model, (celo pri človeku v zgodovini takšnega vzorca nisem zasledil).> Civilizacija, vera in družbene norme so iz nas naredili ljudi. Ampak ne se slepit draga petunija, pod kožo vseh nas se navsezadnje skriva šimpanz :)

Človeku najbližja živalska sorodnika sta vrsti opic bonobo in šimpanz, ki pa imata diametralno nasprotni socialni ureditvi, pri prvih dominirajo samice pri drugih pa samci, s čimer v trenutku pade teza, da je patriarhat za človeka edina logična in naravna družbena ureditev. In tudi sicer je človek šel svojo pot zaradi česar je dosegel kar je dosegel medtem ko so živali ves ta čas ostale na istem mestu. Tako da ne, dragi vickibedi, jaz se definitivno nimam za opico, če pa se sam identificiraš kot šimpanz, se pa preseli v Afriko ali pa v ljubljanski živalski vrt ker na dveh stolih se pač ne spodobi sedeti.
Človek je napredoval navkljub patriarhatu.. kot praviš. Kam bi šele prišli če bi ženske vodile ? Najbrž bi delali vesoljske postaje na Marsu. Ali pa bi se zemlja vrtela v nasprotno smer ?

p.s.
Tole glede Afrike, bi te najbrž pribili na križ varstveniki rasnih pravic, ampak ne delaj si utvar..pred leti smo takole poleti obiskali živalski vrt in pri opičjih kletkah je en mlad samec obmetaval obiskovalce s svojimi iztrebki. Otroci niso štekali kaj se je pravzaprav dogajalo, pa so se strašno zabavali, edino starejši občani smo vreščali vsepovprek. Ja, bilo je nasmrt smešno, ker navsezadnje higiena je pol zdravja, umazanija pa drtuga polovica :)
www.youtube.com/watc..._U6165DVeM
anon-329690 sporočil: 305
[#2712637] 19.05.18 08:46 · odgovor na: (#2712605)
Odgovori   +    3
[Petunija1]
Če bi vodile ženske gotovo ne bi delali vesoljskih postaj na Marsu, ampak bi raje svoje resurse usmerjali v kaj pametnejšega kot na primer zagotavljanje dobrih pogojev za življenje vsem prebivalcem planeta, čistejše okolje in boljše medčloveške odnose.
Glej ga zlomka, a samo zaradi spola taka velike sprememba? Je to trenutek, ko samooklicana feministka:

1. spet smatra moške za manj sposobne, ne pa enakovredne?
2. verjame, da ona predstavlja vse ženske, in da nobena ženska ne misli, da je vesoljska postaja na Marsu pametna ideja?

Samooklicana egalitarka je v bistvu egoistična seksistka?
anon-329690 sporočil: 305
[#2712650] 19.05.18 10:09 · odgovor na: (#2712644)
Odgovori   +    3
[Petunija1]
> [sajmonelavesela]
> > [Petunija1]
> > Če bi vodile ženske gotovo ne bi delali vesoljskih postaj na Marsu, ampak bi raje svoje resurse usmerjali v kaj pametnejšega kot na primer zagotavljanje dobrih pogojev za življenje vsem prebivalcem planeta, čistejše okolje in boljše medčloveške odnose.
>
> Glej ga zlomka, a samo zaradi spola taka velike sprememba? Je to trenutek, ko samooklicana feministka:
>
> 1. spet smatra moške za manj sposobne, ne pa enakovredne?
> 2. verjame, da ona predstavlja vse ženske, in da nobena ženska ne misli, da je vesoljska postaja na Marsu pametna ideja?
>
> Samooklicana egalitarka je v bistvu egoistična seksistka?

Šovinisti ste ful smešni, vedno me nasmejite s svojo vrhunsko sposobnostjo nasprotovati sami sebi, še posebej takrat ko realistična opažanja feministk označujete za seksizem.
In etiketiranje se nadaljuje, nič pa o sami vsebini. Poglejmo dokaze:

Ženska bi bolje usmerjale resurse od moških = 100% seksizem

Ker jaz mislim, da so vesoljske postaje nespametne, vse ženske mislijo tako = 100% egoizem

Razumem privlačnost, ki jo čutiš do etiket v taki situaciji, ko se dokazano znajdeš v konfliktu s samim sabo, ampak...you can do better.
anon-329690 sporočil: 305
[#2712681] 19.05.18 14:01 · odgovor na: (#2712662)
Odgovori   +    3
[Petunija1]
> [sajmonelavesela]

> Ženska bi bolje usmerjale resurse od moških = 100% seksizem
>

To ni seksizem ampak realizem, potrjen z raziskavami, ki znova in znova potrjujejo, da ženske pravičneje razporejajo sredstva in tudi primeri iz prakse, humanitarci, ki delujejo v državah v razvoju, so denimo že davno ugotovili, da je treba pomoč dati v roke ženskam, potem so družine nahranjenje, če jo dajo moškim, jo le-ti radi zapravijo zase, za pijačo, igre na srečo....
Saj razumeš, da posplošuješ, in to na način, ki lastnosti nekaterih moških projicira kar na celoto. Zato pa zdaj manipuliraš z primeri iz prakse nerazvitih držav, ko pa sama živiš v razviti deželi. Ko sem ti pri pogovoru okoli Metoo dajal primer pri obrezovanju žensk v tretjih državah, si pa gladko zamahnila z roko, in me pozvala k protestu v lastni režiji.
> Ker jaz mislim, da so vesoljske postaje nespametne, vse ženske mislijo tako = 100% egoizem
>

Vse ne, večina pa vsekakor. Če narediš anketo med desetimi naključno izbranimi ženskami in jih vprašaš, za kaj bi porabile miljardo dolarjev, vesoljsko postajo ali hrano za lačne otroke, grem staviti, da jih bo 9 izbralo slednje.
Ne vidim razloga, da bi dobili pri moških dosti drugačen rezultat? Mislim, da je tudi tukaj na delu tvoja seksistična komponenta, in z njo povezana manipulacija. Povprečen moški ne bi nikoli dal prednosti vesoljski postaji pred lačnim otrokom - kako te ni sram? Seksizem na nivoju srednjega veka!

Tukaj gre vendarle za tehnično precej zahtevno vprašanje, ne pa neko popularno, kot ti to predstaviš. In prednosti tehnike niso vedno očitne na prvo žogo (kot pravi kitajski pregovor, nauči človeka loviti ribe (znanje o tehniki ribolova), pa mu boš bolj pomagal, kot pa da mu daješ ribo vsak dan (tebi bližja redistribucija rezultatov ribolova ljudi, ki imajo znanja)).

In še dilema je vsiljena in napačna, ker manipulativno predpostavlja, da so lačni otroci realen problem, vesoljska postaja na Marsu pa zgolj neka muha pobesnelih znanstvenih manijakov, predvsem moškega spola.

Če bi astronomi danes izza orbite Marsa opazili 60km širok meteor, ki bi imel 99% verjetnost trčenja z Zemljo v naslednjih 25 letih, bi bil rezultat tvoje ankete diametralno obraten. Velika večina bi podprla biljonsko investicijo v vesoljsko intervencijo.

IN SEDAJ MANIPULACIJA, ENAKOVREDNA TVOJI: Če bi vprašali 10 ljudi (ne glede na spol), kaj je bolje - mrtev otrok ali lačen otrok - bi vseh deset glasovalo za to, da je bolje, da je lačen.

V imenu sebe in svojih potomcev se lahko zahvalim tistim 10% (pametnejših) žensk, ki bi dale miljardo tudi za Mars.
anon-329690 sporočil: 305
[#2712727] 19.05.18 20:17 · odgovor na: (#2712693)
Odgovori   +    2
[Petunija1]
Manipuliraš kvečjemu ti. Ne gre samo za primere iz nerazvitih držav ampak za študije, ki raziskujejo odnose med spoloma v naši družbi in te konstantno nakazujejo, da so moški bolj nagnjeni k hiearhičnim, ženske pa egalitarnim ureditvam. Tole je zgolj eden od takšnih primerov: magazine.utoronto.ca...-anderson/
Tvoje stališče je torej naslednje: "Ker so nekatere raziskave pokazale, da so ženske v določenih spolno segregiranih poskusih pokazale neko nagnjenost k egalitarni ureditvi česarkoli že, moški pa k hirearhični ureditvi česarkoli že, lahko s precejšnjo natančnostjo ocenimo, da je Angelca Likovič primernejša od poljubnega moškega kandidata za prezidentstvo in vodenje ministrskega tima vlade Republike Slovenije? Ker je 100% ženska in je nagnjena k egalitarni ureditvi?"???

Kar nekaj, Petunija ej :-)
bobek13 sporočil: 4.301
[#2712728] 19.05.18 20:26 · odgovor na: anon-329690 (#2712727)
Odgovori   +    1
v bistvu hoče rečt, da so ženske bolj nagnjene h komunizmu...

;-)

lpA
anon-329690 sporočil: 305
[#2712741] 19.05.18 23:31 · odgovor na: (#2712740)
Odgovori   +    0
[Petunija1
Kje si zdaj našel Angelco Likovič pa mi res ni jasno, sicer pa ona spada med 10% zvestih navijačic ter bo z vami odpotovale na Mars in vam tam patičke pekla.
OK pošteno, ta je bila pod pasom. Kaj pa Alenka Bratušek?
anon-329690 sporočil: 305
[#2712767] 20.05.18 09:54 · odgovor na: (#2712743)
Odgovori   +    0
[Petunija1]
> [sajmonelavesela]
> > [Petunija1
> > Kje si zdaj našel Angelco Likovič pa mi res ni jasno, sicer pa ona spada med 10% zvestih navijačic ter bo z vami odpotovale na Mars in vam tam patičke pekla.
>
> OK pošteno, ta je bila pod pasom. Kaj pa Alenka Bratušek?

Ena od stvari, ki jih obžalujem iz svoje sds-navijaške faze, je pljuvanje po AB. Ona je v resnici povsem povprečna političarka, povsem na nivoju Cerarja, Šarca, Židana...in če so tile asi lahko v vrhu politike ne vidim nobenega pravega razloga, razen seveda šovinizma, da ne bi bila tudi Alenka.
Na žalost imaš prav, to so naši politični asi in asice. Pa vendar, spol pri njih ni pomemben, razen zaradi slovnice. V Sloveniji so in bodo imeli glede tega vsi enake možnosti - postati premier.

A to bi seveda pomenilo, da Alenka ni žrtev, to pa pri tebi po novem ne gre skozi, ker ti v tvojem novem klubu vendarle potrebuješ zgolj neenakopravne ženske. Drugače zmanjka municije :-)
anon-329690 sporočil: 305
[#2712789] 20.05.18 12:59 · odgovor na: (#2712781)
Odgovori   +    1
[Petunija1]
> [sajmonelavesela]

> Na žalost imaš prav, to so naši politični asi in asice. Pa vendar, spol pri njih ni pomemben, razen zaradi slovnice. V Sloveniji so in bodo imeli glede tega vsi enake možnosti - postati premier.
>

Demokracija pomeni vladavino ljudstva preko izvoljenih predstavnikov in če le-ti ne odražajo sestave volivcev to zame ni popolna demokracija. Danes tako nimamo demokracije ampak neo-patriarhat, kjer smo ženske formalno enakopravne vladajo pa nam še vedno moški.

In to, da imajo vsi enake možnosti postati premier je navaden BS. To možnost imajo zgolj voditelji največjih strank in to so in bodo še naprej, moški, AB je bila zgolj motnja v sistemu, izkoristila je pač naključno priložnost.
Ja, ker si se omejila na njo. Kaj pa Clintonova, Merkelova, Tatcherjeva, Mayeva, Brnabičeva, Ardernova, Dancila, Kaljulalidova, Schmidova na Danskem, Kitaroviča pri sosedih...adijo tvoja teorija o motnji. Zdaj ali boš to preštevilčila v imaginarni internacionalni sistem motenj, bigotrično takorekoč ali pa zamenjaj teorijo, ker trenutna res ne ustreza naši stvarnosti.

Prav tako so BS izgovori zakaj žensk ni v politiki, da jih ne zanima, da "naravno" niso talentirane za to obrt, resnica je zgolj ta, da gre za odraz družbe kot take, ki je še vedno izrazito mizogina.
Da ženske niso naravno talentirane za politiko je podobno bulšit argument, kot je bulšit argument, da mora določen % žensk ali moških vstopiti v politiko zgolj zato, ker so - ženske ali moški!

Mizoginost na družbenem nivoju je enaka solata kot white privilige. Kot bi rekel, ker so ene Viole imele keltski križ na plakatu, smo pa zdaj vsi Štajerci (zdaj pa vstavi poljubno npr. moški, Slovenci, ljubitelji nogometa, mariborčani, vse ostale Viole) nacionalsocialisti.

To je seveda smešno in netočno. Kolektivizacija krivde za KARKOLI bi morala po dogodkih, kot so bili Dachau ali pa npr. pri nas Tezenski gozd vendarle počasi izginiti na smetišče zgodovine. O tem govori tudi Peterson.

Če rečeš, da je družba mizogina, pomeni da več kot vsaki drugi član te družbe mizogin. Če pa je odstotek mizoginih manjši (sem prepričan, da je temu tako, tako iz lastnih izkušenj + ni znanstvenega dokaza o nasprotnem), pomeni da gre enostavno za laž, eden od motivov pa bi lahko bil politična moč.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2712804] 20.05.18 14:34 · odgovor na: (#2712743)
Odgovori   +    0
[Petunija1]
> [sajmonelavesela]
> > [Petunija1
> > Kje si zdaj našel Angelco Likovič pa mi res ni jasno, sicer pa ona spada med 10% zvestih navijačic ter bo z vami odpotovale na Mars in vam tam patičke pekla.
>
> OK pošteno, ta je bila pod pasom. Kaj pa Alenka Bratušek?

Ena od stvari, ki jih obžalujem iz svoje sds-navijaške faze, je pljuvanje po AB. Ona je v resnici povsem povprečna političarka, povsem na nivoju Cerarja, Šarca, Židana...in če so tile asi lahko v vrhu politike ne vidim nobenega pravega razloga, razen seveda šovinizma, da ne bi bila tudi Alenka.
V bistvu imaše boljše celo seksualne atribute kot ostali :)
Političarka modernega kova za Slovenijo.
pobalin sporočil: 14.456
[#2712814] 20.05.18 15:20 · odgovor na: (#2712743)
Odgovori   +    0
[Petunija1]
Ona je v resnici povsem povprečna političarka, povsem na nivoju Cerarja, Šarca, Židana...in če so tile asi lahko v vrhu politike ne vidim nobenega pravega razloga, razen seveda šovinizma, da ne bi bila tudi Alenka.
Zanimivo opažanje. Meni se je zdelo, da ima vsaj toliko "jajc" kot našteti pozerski zmuzneti, predvsem pa jih je (bila) pripravljena iti iskat v kurnik, tudi ko je ta (bil) poln lisic.

Škoda, da je padla na sprejemnem izpitu, ker v svojem proslulem nastopu v EU parlamentu ni zmogla pokazat dovolj "možganov z jajci". Res pa je, da sem ostale politikante videl nastopati samo na strogo nadzorovanih deželnih veselicah z izjemo Cerarjevega branja protokolarno praznega spisa na zasedanju GS OZN.
pobalin sporočil: 14.456
[#2712818] 20.05.18 15:39 · odgovor na: (#2712813)
Odgovori   +    0
[Petunija1]
V bistvu je mizoginija še večji problem kot rasizem, zadeva večji procent ljudi, pa vendar se jemlje veliko manj resno. Prva diskriminacija je bila diskriminacija žensk in ženske so še vedno največja skupina na svetu, ki se jo sistematično diskriminira.
Ne samo največja, ampak kar lepo polovica populacije. V razvitem, severnem in zahodnem, večinoma demokratičnem delu sveta celo več kot polovica.
en.wikipedia.org/wik..._sex_ratio
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2712821] 20.05.18 15:49 · odgovor na: (#2712815)
Odgovori   +    0
[Petunija1]
> [vickibedi]
> > [Petunija1]
> > > [sajmonelavesela]
> > > > [Petunija1
> > > > Kje si zdaj našel Angelco Likovič pa mi res ni jasno, sicer pa ona spada med 10% zvestih navijačic ter bo z vami odpotovale na Mars in vam tam patičke pekla.
> > >
> > > OK pošteno, ta je bila pod pasom. Kaj pa Alenka Bratušek?
> >
> > Ena od stvari, ki jih obžalujem iz svoje sds-navijaške faze, je pljuvanje po AB. Ona je v resnici povsem povprečna političarka, povsem na nivoju Cerarja, Šarca, Židana...in če so tile asi lahko v vrhu politike ne vidim nobenega pravega razloga, razen seveda šovinizma, da ne bi bila tudi Alenka.
>
> V bistvu imaše boljše celo seksualne atribute kot ostali :)
> Političarka modernega kova za Slovenijo.

Boljše atribute za koga? Za mene gotovo ne ampak itak šteje samo mnenje moških, kajne. In potemtakem bi morala biti AB premierka, pa ne bo, vprašanje če bo sploh prišla v parlament, kar zgolj potrjuje dejstvo, da te "atributi" lahko pripeljejo le do določene točke, ko gre zares, za delitev moči in denarja, pa moški, surprise, surprise, znajo uporabiti pravo glavo.
Evo, pa ti spet ni prav. Če bi pa moški podprli žensko sampo zaradi njenega seks-apila pa bi bilo spet narobe. Težko je ugoditi tvoji podobi sveta, ki se gre neko zahodno verzijo twitter feminizma.
pobalin sporočil: 14.456
[#2712823] 20.05.18 15:51 · odgovor na: bobek13 (#2712728)
Odgovori   +    1
[bobek13]
v bistvu hoče rečt, da so ženske bolj nagnjene h komunizmu...
Ti pobalin! Da v večni špetir med spoloma vneseš še skrajno ideologijo... :-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2712830] 20.05.18 16:10 · odgovor na: (#2712824)
Odgovori   +    1
[Petunija1]
Roko na srce, to je bila tudi njena edina šansa, bila je dovolj ambiciozna, da jo je izkoristila, če bi šli takrat na predčasne volitve, AB nikoli ne bi bila premierka in moje mnenje je, da ni bila najslabša premierka v zgodovini naše države.
Tudi meni je delovala kot oportunistka/povzpetnica, ki so ji strici iz ozadja med požarom spustili naprej, da je šla pobirat krompir v žerjavico. In res si lahko zamislim kakšnega slabšega PM RS od nje. :-)
Še prej se je blamirala s svojim intervjujem za CNN. Ona je plačala ceno neizkušenosti, politika je obrt, ki se jo je treba naučiti, vključno s sposobnostjo nastopanja v tujem jeziku in tukaj smo zelo švoh. Čeprav se vedno hvalimo kako da večina Slovencev govori angleško mi gredo ob poslušanju naših politikov kocine pokonci.
Nastopa na CNN ji nisem prav dosti zameril. Tisto so bile težke okoliščine in ne vem, koliko drugih polit-junakov v Moji Deželi bi bilo takrat pripravljenih sprejeti in bolje izpeljati tak izziv in odgovornost. Nastop AB v EU parlamentu je bil pa zlitje sloga balkanske naivne umetnosti in starega ameriškega pop hita: www.youtube.com/watc...4GLAKEjU4w
pobalin sporočil: 14.456
[#2712832] 20.05.18 16:20 · odgovor na: (#2712829)
Odgovori   +    0
[Petunija1]
Se pravi ne samo, da živimo v patriarhatu ampak celo v apartheidu, kjer manjšina vlada večini.
Petunija, pomensko je apartheid (ločenost, separateness) tudi to, da imamo ločena stranišča za ženske in moške. Tako da je ta tvoja primerjava precej neposrečena. Ko kričiš o diskriminaciji, moraš razločevati med prikrito in institucionalizirano diskriminacijo. Apartheid je bil to drugo.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2712834] 20.05.18 16:33 · odgovor na: (#2712826)
Odgovori   +    0
[Petunija1]
> [vickibedi]

> Evo, pa ti spet ni prav. Če bi pa moški podprli žensko sampo zaradi njenega seks-apila pa bi bilo spet narobe. Težko je ugoditi tvoji podobi sveta, ki se gre neko zahodno verzijo twitter feminizma.

To, da moški lahko vidijo žensko zgolj kot objekt ali pa jo ignorirajo, je problem, predvsem pa izraz njihove mizoginije.
Enega vica sem se spominil:, ko en možakar vpraša drugega kako mu gre. In pravi drugi - drugače ok, samo z ženo sem skregan, že 2 tedna ne govori z menoj. In pravi prvi: Uau, super, takšne se drži !

p.s.
rekord 2 tedna :)
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2712839] 20.05.18 17:07 · odgovor na: (#2712837)
Odgovori   +    1
[Petunija1]
> [vickibedi]
> > [Petunija1]
> > > [vickibedi]
> >
> > > Evo, pa ti spet ni prav. Če bi pa moški podprli žensko sampo zaradi njenega seks-apila pa bi bilo spet narobe. Težko je ugoditi tvoji podobi sveta, ki se gre neko zahodno verzijo twitter feminizma.
> >
> > To, da moški lahko vidijo žensko zgolj kot objekt ali pa jo ignorirajo, je problem, predvsem pa izraz njihove mizoginije.
>
> Enega vica sem se spominil:, ko en možakar vpraša drugega kako mu gre. In pravi drugi - drugače ok, samo z ženo sem skregan, že 2 tedna ne govori z menoj. In pravi prvi: Uau, super, takšne se drži !
>
> p.s.
> rekord 2 tedna :)

Sori, ampak tale vic se mi niti približno ne zdi smešen, povrh vsega pa še utrjuje škodljive in lažnive stereotipe. Ljudje, ki ne znajo komunicirati z drugimi so luzerji.
Ej petunija, ko bi malo bolj poznala materijo iz prakse, bi vedela, da neme filme v familijah prvenstveno uprizarjajo ženske :)
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2712845] 20.05.18 17:47 · odgovor na: (#2712841)
Odgovori   +    0
[Petunija1]
> [vickibedi]

> Ej petunija, ko bi malo bolj poznala materijo iz prakse, bi vedela, da neme filme v familijah prvenstveno uprizarjajo ženske :)

Še en stereotip. V naši familiji mulo pasejo tako moški kot ženski osebki, to nima nobene veze s spolom ampak s karakterjem posameznika.

Poleg tega bi ti rad ponovno zagovarjal obe nasprotujoči si stališči. Po eni strani se ženskam očita, da preveč govorijo, po drugi da molčijo.
Evo vidiš, ravno zato pa ne zastopiš vica :)

Strani: 1 2 3 4 5 6