Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Špeckahlanje

Strani: 1 ... 50 51 52 53 54 55 56 57

pobalin sporočil: 14.456
[#2887215] 30.11.20 20:15 · odgovor na: pobalin (#2887208)
Odgovori   +    0
Se spomnite javkanja v deželi svobodnih in hrabrih, ko je nekdo zmagal na volitvah, ker je imel več elektorskih glasov, čeprav je večji del ljudstva glasoval drugače? Tako je to v federacijah, v kakršni tudi Slovenci nismo hoteli biti preglasovani s strani bolj obljudenih republik večjih bratskih nam narodov.

No, Švica ima od včeraj en tak frišen primer, ko je na referendumu majhna večina populacije glasovala za neko pobudo, a je ta padla, ker je bilo razmerje po kantonih ravno obratno.

Švicarji so glasovali o ljudskih pobudah za večjo odgovornost mednarodnih podjetij do ljudi in okolja, ki naj bi švicarske standarde spoštovala po vsem svetu.
www.swissinfo.ch/ger...p/46191624

Še veliko slabše se je godilo pobudi za omejitev financiranja vojaške industrije - da nacionalna banka, v Švici domujoče ustanove, pokojninski skladi ipd. ne bi smeli posojati denarja firmam, ki več kot 5% posla delajo z orožjem in tudi ne investirati vanje.
www.swissinfo.ch/ger...b/46182248
pobalin sporočil: 14.456
[#2887221] 30.11.20 20:21 · odgovor na: Endimion (#2887211)
Odgovori   +    0
[Endimion]
direkt pod švedsko.... število mrtvih nekje okoli 70 ali 75/100000 in upad BDP-ja okoli 6 %
Po enih podatkih smo jih že našišali, čeprav je treba upoštevati, da Švedi svojih podatkov menda ne sporočajo promptno.
Slovenija: 70,18 / 100k duš
Švedska: 67,08 / 100 k duš
mapthenews.maps.arcg...6d9632568f
Endimion sporočil: 10.319
[#2887270] 01.12.20 07:57 · odgovor na: pobalin (#2887221)
Odgovori   +    0
[pobalin]
> [Endimion]
> direkt pod švedsko.... število mrtvih nekje okoli 70 ali 75/100000 in upad BDP-ja okoli 6 %

Po enih podatkih smo jih že našišali, čeprav je treba upoštevati, da Švedi svojih podatkov menda ne sporočajo promptno.
Slovenija: 70,18 / 100k duš
Švedska: 67,08 / 100 k duš
mapthenews.maps.arcg...6d9632568f
Vaše pobalinsko visočanstvo bodem jaz, skromni pobalinski vajenec, malce opozoril, da pri taki telovadbi s številkami, kot smo jim priča v primeru COVID-19, in bolj ali manj upravičenem strahu, da so lahko številke (z)masirane, vsaka država ma pa neke svoje čitabe kaj šteje, česa ne, in kdaj te besede ino podatke na svitlo da, je onih 3,10 dusche per stu tauzhent zhiuih dusch.. komot statistična napaka... Na obeh koncih.
pobalin sporočil: 14.456
[#2887560] 02.12.20 00:22 · odgovor na: Endimion (#2887270)
Odgovori   +    0
[Endimion]
Vaše pobalinsko visočanstvo bodem jaz, skromni pobalinski vajenec,
Naj se NemirniTujec, za katerega sumim, da te je okužil s temi rojalističnimi puhlicami, večno cmari v megli in dežju Brexitanije. :-)
malce opozoril, da pri taki telovadbi s številkami, kot smo jim priča v primeru COVID-19, in bolj ali manj upravičenem strahu, da so lahko številke (z)masirane, vsaka država ma pa neke svoje čitabe kaj šteje, česa ne, in kdaj te besede ino podatke na svitlo da, je onih 3,10 dusche per stu tauzhent zhiuih dusch.. komot statistična napaka... Na obeh koncih.
Strinjam se. Ampak, če se bo ta napaka še povečevala, brez dvoma ne bomo na dobri poti.
pobalin sporočil: 14.456
[#2887561] 02.12.20 00:37 · odgovor na: (#2887393)
Odgovori   +    0
[abohte]
Uff. Ta novica (live.finance.si/8968...?src=live) pa je udarila v špeckahlarsko omizje Gustlove kavarne.

Vlada je rejverje na STA postavila na hladno. Aplaudiram, a upam, da denarja ne bo preusmerila za delovanje deškega zbora Žana Mahniča.
Bodimo natančni: ni jih vlada, ampak vladni urad za resnico.
Pobalinska ekselenca, vaš komentar vladine poteze?
Čakaj malo, kako se že reče tistim orodjem za mlatev, no tista, s katerimi mlatiči spravljajo žitna zrna iz klasov... aja, CEPCI!

Toda kjer je dim, mora nekje blizu biti tudi nekaj ognja. Več pa jutri, ko bom prespal to kolosalno butalskost in tudi tisto z blicšnel ukinitvijo statusa smotanemu Zlatku in tisto z dodelitvijo koalicijsko-stabilizacijskih gešenkov šefu SMC in v.d. šefa Desus...
Endimion sporočil: 10.319
[#2887562] 02.12.20 02:56 · odgovor na: (#2887393)
Odgovori   +    1
[abohte]
Uff. Ta novica (live.finance.si/8968...?src=live) pa je udarila v špeckahlarsko omizje Gustlove kavarne.

Vlada je rejverje na STA postavila na hladno. Aplaudiram, a upam, da denarja ne bo preusmerila za delovanje deškega zbora Žana Mahniča.
Če je res, da jim niso plačali po obstoječi pogodbi, ga je Urbanija najebal. Ker bo STA manjko stožil. Ker so jim zaprli pipo po veljavni pogodbi. Za naprej se pa lahko pogovarjajo.

Druga reč k bi znala oblast kavsnit (Že spet) pa je vpogled v poslovanje STA-ja. STA namreč ni javni zavod. je Gospodarska družba. IN tržne pogodbe, ki jih ima STA s svojimi kupci in/ali dobavitelji, so poslovna tajna. Da to samovoljno direktor firme preda predstavniku ustanovitelja, ma lahko za posledico razkritje poslovne skrivnosti in nekaj kontra tožb s strani tretjih strank. Za to obstajajo revizorji. in če je res jeba, se naroči forenzično revizijo. In oni ti pol pove, a so ga kaj srali al ga niso. A so pogodbe pravno pravilne, al je kaj kaznivega. In če je blo kaj negospodarnega.

Da ne bo spet tako, kot takrat ko je šel Mahnič v banko in zahteval kreditne mape... Če so ga samo v kurac poslali, so bili vrh glave obzirni.
Pobalinska ekselenca, vaš komentar vladine poteze?
Endimion sporočil: 10.319
[#2887678] 02.12.20 13:38 · odgovor na: (#2887572)
Odgovori   +    2
Jap. Točno to trdim.

To moraš gledat brez očal malega direktorja, ki je v svojem podjetju hkrati tudi lastnik. večja podjetja imajo statute, kjer so notri opredeljena vloga lastnikov, Nadzornega sveta, ter direktorjev/predsednikov uprave. Njihova pooblastila, in medsebojna razmerja. In četudi bi ona tvoja v teoriji veljala, probaj v praksi. Kupi delnico Krke, pa pol pošlji COlariču zahtevo, da ti razkrije pogodbe s svojimi dobavitelji. Saj si lastnik!

Dodaten problem prav v primeru STA d.o.o. pa je, da UKOM poleg tega da je podpisnik pogodbe o financiranju z STA-jem nima NIČ. Ne Urbanija kot šef UKOM-a, ne UKOM kot tak ne. Edini družbenik in ustanovitelj družbe STA d.o.o., je Republika Slovenija. Pa kdo je Urbanija da na press konferenci razlaga, da od celostranke reklame STA nima nič? Pa da bo ON preverjal "smiselnost uporabe javnih sredstev". Glede na letno poročilo, so za stroške reprezentance in reklame na STA stolkli ušivih 56 jurjev, imeli pa 1.95 milijona tržnih prihodkov. Največja postavka so stroški dela, ki so za 30% VIŠJI od onega kar dobijo od države. Ti če ne bi prodajali svojih storitev na trgu, crknejo v pol leta. In za negospodarno porabo javnih sredstev, in ugotavljanje le tega, pri pororačunskih uporabnikih, imamo RAČUNSKO SODIŠČE!

SIcer pa imaš podatke, komu vse so nakazali denar na STA-ju... na ERARJU...

Jaz se tu ne spuščam v racionalnost poslovanja STA. Intimno tako menim, da dveh parajavnih inštitucij za obveščanje ne rabimo, in bi STA pripel na RTV. Oboje skup pa namesto davka na vtičnico sfinanciral čez proračun. vseh pobranih RTV prispevkov je za 8 mio na mesec... to je drobiž.

Ne vem no.. Tile prav ne zamudijo prilike, da se ne bi ustrelili v koleno. Pa je namesto onega vrha EU, kjer se pričkajo a mamo radi vladavino prava al ne, pa kaj če jo nimamo vsi... Janez spet polit z golido gnoja. Ker ma okol sebe pol pismene debile.
najobj sporočil: 31.920
[#2887746] 02.12.20 15:40 · odgovor na: Endimion (#2887678)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 02.12.2020 15:43
[Endimion]
Jap. Točno to trdim.

To moraš gledat brez očal malega direktorja, ki je v svojem podjetju hkrati tudi lastnik. večja podjetja imajo statute, kjer so notri opredeljena vloga lastnikov, Nadzornega sveta, ter direktorjev/predsednikov uprave. Njihova pooblastila, in medsebojna razmerja. In četudi bi ona tvoja v teoriji veljala, probaj v praksi. Kupi delnico Krke, pa pol pošlji COlariču zahtevo, da ti razkrije pogodbe s svojimi dobavitelji. Saj si lastnik!

Dodaten problem prav v primeru STA d.o.o. pa je, da UKOM poleg tega da je podpisnik pogodbe o financiranju z STA-jem nima NIČ. Ne Urbanija kot šef UKOM-a, ne UKOM kot tak ne. Edini družbenik in ustanovitelj družbe STA d.o.o., je Republika Slovenija. Pa kdo je Urbanija da na press konferenci razlaga, da od celostranke reklame STA nima nič? Pa da bo ON preverjal "smiselnost uporabe javnih sredstev". Glede na letno poročilo, so za stroške reprezentance in reklame na STA stolkli ušivih 56 jurjev, imeli pa 1.95 milijona tržnih prihodkov. Največja postavka so stroški dela, ki so za 30% VIŠJI od onega kar dobijo od države. Ti če ne bi prodajali svojih storitev na trgu, crknejo v pol leta. In za negospodarno porabo javnih sredstev, in ugotavljanje le tega, pri pororačunskih uporabnikih, imamo RAČUNSKO SODIŠČE!

SIcer pa imaš podatke, komu vse so nakazali denar na STA-ju... na ERARJU...

Jaz se tu ne spuščam v racionalnost poslovanja STA. Intimno tako menim, da dveh parajavnih inštitucij za obveščanje ne rabimo, in bi STA pripel na RTV. Oboje skup pa namesto davka na vtičnico sfinanciral čez proračun. vseh pobranih RTV prispevkov je za 8 mio na mesec... to je drobiž.

Ne vem no.. Tile prav ne zamudijo prilike, da se ne bi ustrelili v koleno. Pa je namesto onega vrha EU, kjer se pričkajo a mamo radi vladavino prava al ne, pa kaj če jo nimamo vsi... Janez spet polit z golido gnoja. Ker ma okol sebe pol pismene debile.
... khmm, mogoče ena naduvana povzpetniška pederčina, ki bo skupaj z Janšatom padel tako hitro, kot se je povzpel ? ...

P.S.: naduvana povzpetniška pederčina ima srečo, da zaradi Madžarov ne bo padel tako globoko, kot je bil pred vzponom v Janšatovo strahovlado ...
najobj sporočil: 31.920
[#2888068] 03.12.20 15:39 · odgovor na: (#2887912)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 03.12.2020 15:45
[abohte]
> [Endimion]
> Jap. Točno to trdim.
>
> To moraš gledat brez očal malega direktorja, ki je v svojem podjetju hkrati tudi lastnik. večja podjetja imajo statute, kjer so notri opredeljena vloga lastnikov, Nadzornega sveta, ter direktorjev/predsednikov uprave. Njihova pooblastila, in medsebojna razmerja. In četudi bi ona tvoja v teoriji veljala, probaj v praksi. Kupi delnico Krke, pa pol pošlji COlariču zahtevo, da ti razkrije pogodbe s svojimi dobavitelji. Saj si lastnik!

Jaz tebi o d.o.o. (kar STA je), ti meni o Krki :). Zakon drugače ureja d.o.o. in d.d. in jaz nisem (edini) lastnik Krke. Sem eden od mnogih lastnikov. Statut STA seveda je pomemben. Ne vem, kaj v njem piše, niti ne bom šel brat.

> Dodaten problem prav v primeru STA d.o.o. pa je, da UKOM poleg tega da je podpisnik pogodbe o financiranju z STA-jem nima NIČ. Ne Urbanija kot šef UKOM-a, ne UKOM kot tak ne. Edini družbenik in ustanovitelj družbe STA d.o.o., je Republika Slovenija.

Lastnik STA je RS, ki jo zastopa Vlada. Urad vlade za komuniciranje je samostojna strokovna služba Vlade Republike Slovenije.
Podpisnik pogodbe s STA je tudi Vlada.
Ne vidim nobene težave.

> Pa kdo je Urbanija da na press konferenci razlaga, da od celostranke reklame STA nima nič? Pa da bo ON preverjal "smiselnost uporabe javnih sredstev". Glede na letno poročilo, so za stroške reprezentance in reklame na STA stolkli ušivih 56 jurjev, imeli pa 1.95 milijona tržnih prihodkov. Največja postavka so stroški dela, ki so za 30% VIŠJI od onega kar dobijo od države. Ti če ne bi prodajali svojih storitev na trgu, crknejo v pol leta. In za negospodarno porabo javnih sredstev, in ugotavljanje le tega, pri pororačunskih uporabnikih, imamo RAČUNSKO SODIŠČE!

Imamo računsko, seveda. Ampak če midva skleneva pogodbo, da me boš pomagal vzdrževati in da bom denar namenil za gradnjo hiše, potem me pa vidiš, da denar frčkam v kazinoju, bi me še vzdrževal. Saj je jasno, kakšna je bila kavza najine pogodbe.

Dopuščam možnost, da Vlada nima ustrezne prave pravne podlage in da se direktorju zgolj maščuje. Me ne bi presenetilo. Če se bo izkazalo, bom spremenil mnenje o tej potezi, ampak zaenkrat teh dokazov nimam.

Dopuščam tudi možnost, da je Vlada izbrala premalo takten način, da bi lahko, čeprav ima prav, ravnala drugače, npr. z angažiranjem računskega sodišča. Dopuščam možnost, da se ne zavedam vseh posledic takšnega načina. Ampak namen podpiram. Nobene potrebe ni po državnem financiranju STA. Naj preživijo na trgu. Jim želim vse dobro.
... ja, in bomo potem Slovenci podobno kot pri v bistvu ukinjenem edinem letalskim prevoznikom z letali preko Zagreba, Gradca, Dunaja, Trsta, Benetk, Bergama - koliko časa bo po koncu pandemije trg spet rabil za vzpostavitev letalske povezave Slovenije z ostalim svetom - namesto preko STA z novicami iz sveta najbolj hitro, najbolj poceni in predvsem najbolj verodostojno povezani - hvala Endimion - preko našega twito.si/ največjega majstra za tviter ...

P.S.: to forum.finance.si/?m=...le&replies sem nazadnje napisal forumskemu Matičku, ko je hotel ukinit javno RTV in jo "poslati na trg" in me je vrli Matiček sekundo prepozno za kazen ruknil na ignore, tukaj en.wikipedia.org/wik...%E2%80%93M pa je seznam svetovnih novičarskih agencij in lahko sam poiščeš, koliko normalnih držav je svojo povezavo z novicami iz sveta "poslalo na trg" ... aja, sicer mi je jasno, da državno lastništvo ni isto kot državno financiranje, pa vendar sem na hitro pogledal in je avstrijska Austria Presse Agentur (APA) v lasti državne ORF financirane z obvezno naročnino, za nemško Deutsche Presse-Agentur GmbH (dpa) nisem našel večinskega lastnika, noben delničar pa (zaradi interesov države) zakonsko NE SME imeti več kot 1,5% delež ... no, ampak so me Nemci s "skrivanjem" lastništva na spletni strani svoje dpa tako zmatrali, da sem pri drugih evropskih državah obupal in iskanje podatkov o lastništvu in načinu financiranja italijanske Agenzia Nazionale Stampa Associata (ANSA), francoske Agence France-Presse (AFP) in številnih drugih z omembo države(!) v imenu agencije - ni treba, malo se hecam - pa prepuščam tebi ...
hostamox sporočil: 8.460
[#2888075] 03.12.20 15:48 · odgovor na: (#2888072)
Odgovori   +    0
covid-19.sledilnik.o...aths-chart


presežek smrti na tedenski ravni.
najobj sporočil: 31.920
[#2888077] 03.12.20 15:48 · odgovor na: (#2888072)
Odgovori   +    0
[abohte]
Ni mi treba prepuščati iskanja, ker mi info, kako je urejeno lastništvo tiskovnih agencij drugje, ne pove veliko. Zaradi mene naj bo lastnica tudi država. Če je hotelov in Cinkarne, naj bo pa še tiskovne agencije. Samo naj ima potemtakem ta status kot vsako navadno podjetje.
... ja, tako kot v civiliziranem svetu vsako za delovanje države vitalno podjetje ... khmm, ne glede na organizacijsko obliko ...
hostamox sporočil: 8.460
[#2894959] 29.12.20 15:31 · odgovor na: najobj (#2888077)
Odgovori   +    0
Si sposojam temo. Svedska pripravlja zakonodajo za zaprtje.

www-bloomberg-com.cd...rom-jan-10
najobj sporočil: 31.920
[#2895712] 02.01.21 12:23 · odgovor na: hostamox (#2894959)
Odgovori   +    0
[hostamox]
Si sposojam temo. Svedska pripravlja zakonodajo za zaprtje.

www-bloomberg-com.cd...rom-jan-10
... čuj, bolj od Švedov mene zanima prihvatizacija necenzurirano.si/cla...sds-835443 javnega denarja pod krinko varovanja življenja starostnikov ...

P.S.: včasih smo rekli "Zoki dela", danes rečemo "Janša dela" ...
najobj sporočil: 31.920
[#2895715] 02.01.21 12:29 · odgovor na: pobalin (#2885736)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 02.01.2021 12:33
[pobalin]
> [najobj]
> in da potem New York Times na 17 strani levo spodaj objavi "mea culpa" članek, ki ga razen nekaj pobalinov itak ni noben prebral,

Ti si pa res pravi MojeDeželni videc! Ko takole mimogrede ugotoviš lokacijo članka v NYT in celo prešteješ njegove bralce...

> P.S.: kaj mogoče veš, kje je oni - njegovo ime sem že pozabil - ameriški predsednik Venezuele ? ...
... je prav čudno, da ne veš kaj je z onim, čigar ime si že pozabil. Bova čez kakšno leto o njem, ko se boš ti spomnil vsega, jaz bom pa kje prebral kaj zanimivega. :-P
... čuj, pobalin ... evo, grozno leto je hvalabogu naokoli, javi se, da spet kakšno rečeva ...
hostamox sporočil: 8.460
[#2895753] 02.01.21 14:28 · odgovor na: najobj (#2895712)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [hostamox]
> Si sposojam temo. Svedska pripravlja zakonodajo za zaprtje.
>
> www-bloomberg-com.cd...rom-jan-10

... čuj, bolj od Švedov mene zanima prihvatizacija necenzurirano.si/cla...sds-835443 javnega denarja pod krinko varovanja življenja starostnikov ...

P.S.: včasih smo rekli "Zoki dela", danes rečemo "Janša dela" ...
not kul.

Predlog na računsko sodišče, pa naj previrijo.

Nekaj morajo počet:).

Oškodovanje možno in verjetno.

Recept, da se to ne dogaja, je čimmanj države pri odločanju in preraporejanju. To pa v Sloveniji ni možno.
Tudi ne moreš pričakvat, da bojo odločevalci s par jurji plače ne vem kak modri pri miljonskih poslih.
pobalin sporočil: 14.456
[#2908719] 23.02.21 21:24 · odgovor na: najobj (#2895715)
Odgovori   +    1
[najobj]
... čuj, pobalin ... evo, grozno leto je hvalabogu naokoli, javi se, da spet kakšno rečeva ...
Evo me. Srečn'ga pa zdrav'ga! :-)

Veš, da zadnja dva meseca nisem čutil abstinenčne krize, danes sem pa prišel zato, ker sem v Dnevniku prebral, da je v Financah nekaj več pisalo o zažganem avtoodpadu. Jasno, da sta članka zaklenjena, sem pa malo pokomentiral pod prvim, ki je bil plasiran zastonj - za vabo. :-)
najobj sporočil: 31.920
[#2908932] 24.02.21 19:36 · odgovor na: pobalin (#2908719)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 24.02.2021 19:38
[pobalin]
> [najobj]
> ... čuj, pobalin ... evo, grozno leto je hvalabogu naokoli, javi se, da spet kakšno rečeva ...
Evo me. Srečn'ga pa zdrav'ga! :-)

Veš, da zadnja dva meseca nisem čutil abstinenčne krize, danes sem pa prišel zato, ker sem v Dnevniku prebral, da je v Financah nekaj več pisalo o zažganem avtoodpadu. Jasno, da sta članka zaklenjena, sem pa malo pokomentiral pod prvim, ki je bil plasiran zastonj - za vabo. :-)
... evo, jaz pa ti želim vesele velikonočne praznike, pa obilo šunke, pirhov in potice ...

P.S.: ne se preveč čudit, ker sem malo pohitel, ampak v totih čudnih cajtih je dobro gledat kakšen dan naprej, ker danes ne veš, kaj si bo Janša izmislil jutri ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2910660] 04.03.21 12:59 · odgovor na: pobalin (#2885734)
Odgovori   +    1
[pobalin]
Začelo se je z mešanim mletim mesom, ki od pohrvatenja ni bilo nič cenejše, postalo pa je nagravžno mastno, med kuhanjem pa je dobilo odvraten vonj in okus. Smeti, ne meso!
Pri Mercatorju in njegovih najboljših dobaviteljih budno spremljajo zadovoljstvo kupcev in skrbijo za njih zdraho hranjenje, zato so mešano mleto meso iz Vrbovca menda znatno revidirali - prejšnji teden so promovirani novo klaso Light, ki ima menda za celih 50% manj maščob.

Za JPG s primerjavo klikni na link: shrani.si/f/2n/Dr/jB...ano-me.jpg
pobalin sporočil: 14.456
[#2921388] 12.04.21 17:59 · odgovor na: (#2887393)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: pobalin 12.04.2021 18:06
[abohte]
Uff. Ta novica (live.finance.si/8968...?src=live) pa je udarila v špeckahlarsko omizje Gustlove kavarne.
Vlada je rejverje na STA postavila na hladno. Aplaudiram, a upam, da denarja ne bo preusmerila za delovanje deškega zbora Žana Mahniča.
Pobalinska ekselenca, vaš komentar vladine poteze?
Na tole tvoje pisanje (in Endimionovo repliko) sem se spomnil danes, ko sem prebral novico o javnem pismu direktorja STA vladi:
Vladi je tako Veselinovič sporočil, da ji kot direktor omogoča dostop do poslovnih knjig in spisov. Ob tem je opozoril, da je edini družbenik vlada in da se doslej s sklepom vlade za prenos korporacijskih pravic v zvezi z zahtevo po dokumentaciji ni izkazala nobena vladna služba ali organ. To velja tudi za vladni urad za komuniciranje (Ukom), ki je sicer dokumentacijo zahteval.
www.dnevnik.si/10429...spisov-sta
Zanimivo je, da Veselinovič v svojem danes objavljenem javnem pismu med drugim piše:
"S strani STA gre sicer za potezo, ki bi ji lahko kdo očital pravno nekorektnost. A po posvetu s pravnimi strokovnjaki sem se vendarle odločil zanjo, čeprav zahteve Vlade RS kot družbenika po vpogledu v dokumentacijo STA, kot rečeno, nismo nikoli dobili. Namesto tega smo bili naslovniki številnih dopisov Ukoma, ki so me silili v protipravno ravnanje in bili deležni diskreditacij tiskovne agencije, zaposlenih in mene kot direktorja, da skrivam dokumentacijo."
agencija.sta.si/2889...vne-sluzbe
Na podlagi tega razumem, da se je Veselinovič za to potezo/pismo odločil zdaj, po 100 dnevih finančne suše in silnem tehtanju med predpisi in sekanjem že prav nagravžnega gordijskega vozla. Ampak v Demokraciji so 2. marca na koncu spisa o neki anonimki objavili Veselinovičevo pojasnilo, ki se po mojem vsebinsko komaj kaj razlikuje od jedra današnjega pisma. Pobalinsko sem zmeden, tudi ker sem takoj verjel Endimionu, da ne more/sme kdorkoli brskati po poslovni dokumentaciji neke firme, privatne ali državne.
"... Vseskozi poudarjamo, da je naše poslovanje transparentno in da je vsa dokumentacija vladi kot našemu edinemu družbeniku in drugim pristojnim organom vedno na voljo,” je med drugim zapisal.
demokracija.si/izpos...toritarno/
Zmeden pa sem tudi zato, ker ne razumem, kako zavita je intimna logika javnega pisma vladi s strani direktorja državne novičarske agencije, da posebej poudari, kako je z javnim pismom seznanil "tudi člane NS STA [posamično?], Svet delavcev STA, Zastopstvo novinarjev STA in Sindikat novinarjev STA [te tri pa kolektivno?]. Pa, krucifiks, saj je pismo objavljeno na spletni strani sta.si v rubriki "O agenciji"!? Je morda hotel reči, da je naštete seznanil pred pošiljanjem ali/in objavo pisma?
S tem javnim pismom sem pisno seznanil tudi člane NS STA, Svet delavcev STA, Zastopstvo novinarjev STA in Sindikat novinarjev STA.
Hočem reči, da sta direktorja Urada za Resnico in državne sta.si očitno prava kozla in glumača, da delata tak cirkus tam, kjer bi bilo treba malo pospraviti po hiši in iti naprej. Obema bi naložil sto udarcev s krepelcem po njuni senci - na sončen dan, da bosta senci jasni in ju bo bolj bolelo.

STA pa jaz ne bi ukinil ali priključil RTVS, ker menim, da teh dveh stvari ne gre mešati, pa tudi daviti ne.

P.S.: A propos Žan Mahnič pa danes vidim tole protestiranje, brez citatov, brez pojasnila, za kaj je šlo...
Izvršni odbor (IO) Aktiva novinarjev Dela in vodstvo uredništva Dela sta obsodila na grožnje, ki jih je državni sekretar za nacionalno varnost Žan Mahnič v petek v čivku namenil Delovemu dopisniku Petru Žerjaviču iz Bruslja, potem ko je ta kritično komentiral odziv predsednika slovenske vlade na prispevek nemške nacionalne televizije ARD.
www.delo.si/novice/s...ovinarjem/
Aktiv novinarjev Dela obsoja sporočilo, ki ga je državni sekretar za nacionalno varnost Žan Mahnič na Twitterju namenil Delovemu dopisniku iz Bruslja Petru Žerjaviču. To razumejo kot grožnjo in še en poskus pritiska politike na novinarje ali medijske hiše. Njihovo izjavo podpirata tudi vodstvo uredništva Dela in Društvo novinarjev Slovenije.
www.sta.si/2889237/a...iz-bruslja
Ker se spominjam tovrstnega kriptičnega ritualnega obsojanja, ki se je kaskadno valilo skozi vse forume vseh družbenopolitičnih organizacij SFRJ, se mi ob takem pisanju kar spahuje. Ker imam o pomahnitalem podmladkežu svoje grozovito mnenje, pa še bolj. Takle mamo, da umirjeni ostareli in osredinjeni ljudje nimamo nikogar, da bi mu/ji dali svoj glas.
pobalin sporočil: 14.456
[#2921392] 12.04.21 18:22 · odgovor na: pobalin (#2921388)
Odgovori   +    2
Tukaj se oglašam, ker mi nič več ni jasno. Reuters poroča, da naj bi se priključnim hibridom bolj slabo pisalo, ker nevladniki in okoljstveniki ipd. ugotavljajo, da niso tako zelo zeleni, kot kažejo homologacijske številke. Veliko uporabnikov naj jih ne bi redno polnilo in se vozilo na elektriko toliko, kot predvidevata rožnati normativ in rožaste obljube proizvajalcev.
EU policy plans for plug-in hybrid vehicles (PHEVs), which contain an electric battery and a combustion engine, could mean the “transition” technology has a shorter lifespan than envisaged by some leading automakers.
Draft green finance regulations would ban manufacturers from labelling them as “sustainable investments” beyond 2025, potentially deterring investors. Meanwhile planned rules on emissions of pollutants like nitrogen oxides could increase the cost of producing these cars.
The aim of such reforms is to speed the transit to fully-electric vehicles and meet climate goals. Yet they would mark a shift from existing EU policies, such as CO2 standards, which have treated hybrids on a par with all-electric cars and helped spur the auto industry to invest tens of billions of euros in the technology.
www.reuters.com/arti...SKBN2BZ0C2
Le kdo bi lahko to predvidel?!? Brukseljski aparatčiki, ki krmarijo med ljubo nam industrijo z mnogimi delovnimi mesti in sladkimi davki na življenjski strani in rožasto zeleno barvano svetlo prihodnostjo na vizionarski strani, ljudje, ki so dizle nekoč povzdigovali v nebo, ker so izgledali tako fajn malo ogljikovodioksidni... ti že ne.

Zdaj pa mi povejte, lepo vas prosim, kako je v času, ko naj bi avtomobili postajali vedno bolj povezani, obrezžičeni, robotizirani, avtonomni, 5G-jevsko avto-apdejtavani, ko se menda zares začenjamo iti IoT itn., da je tisto zgoraj sploh še vprašanje?

Jaz bi med zilijone čipov in senzorjev in radarjev in gigabajtov v vsak hibridni avto dodal en simpel divajs, ki bi meril vožnjo na benci in elektriko in - na primer - vsake tri mesece izračunal bilanco in jo vajerles poslal davkariji, ki bi lastniku obračunala bonus/malus glede na dejanski delež vožnje na elektriko oziroma izpuste.

A je to taka utopija?
pobalin sporočil: 14.456
[#2921461] 12.04.21 23:02 · odgovor na: (#2921446)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: pobalin 12.04.2021 23:04
[abohte]
Za tole štorijo bi vsakega krivca najraje postavil kar sredi štadiona (saj veš koliko senc vidiš pri fuzbal špilerjih) pa poleg njih ustrezno število mlatičev, da jih v štiričetrtinskem (!) taktu tolčejo po vsaki izmed senc. In to pred polnim štadionom (kolikor je štadion v COVID času pač lahko poln), da bo ponižanje popolno. Šeriatsko pravo v Butalah.
Čudovito! Štiri sence, štirje mlatiči, štiri krepelca in državno zapovedan direktni prenos na vseh TV kanalih vidnih v MojiDeželi, tudi Netflixu in YouTubu. :-)
Ostale navedbe iz anonimke ne morem komentirati, ker bi sodil povsem neutemeljeno. Kjer je dim, je tudi ogenj, ampak kjer je požar je pa včasih v bližini tudi požigalec.
Včasih je požigalec kar Požar osebno, če se družbene silnice prav ujamejo. ;-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2925380] 27.04.21 15:44 · odgovor na: pobalin (#2921461)
Odgovori   +    0
Pri Bloombergu berem, da Francozi zbirajo denar, da bodo s 50 milijoni odplačali pričakovano brezposelne delavce pričakovano zaprtih livnic, ker električni avti pač ne rabijo toliko delov kot bencinski in dizelski.
France unveiled a 50 million-euro ($60.5 million) fund to retrain workers making cast-metal auto parts whose jobs are at risk as the industry shifts to electric vehicles.
"The situation of French foundries is worrying," French Finance Minister Bruno Le Maire said on Monday at a press conference. "Our production is too small, too scattered, and the market position is not the most promising for the coming years."
www.bloomberg.com/ne...ift-to-evs
Ker to ni prvi članek na to temo in ker vem, da je pri nas tudi kakšno podjetje, ki izdeluje odlitke za avtomobilsko industrijo, sem pogledal, kaj o tem lahko najdem v poslovnem časniku za slovenske rokodelce in kmetiče. Recimo na ključno besedo LTH:
V LTH Castings so si zastavili cilj, da do leta 2030 postanejo podjetje z nevtralnim ogljičnim odtisom. Usmeritvi sledijo kot partner največjim globalnim proizvajalcem v avtomobilski industriji, ki postavljajo trajnostno ravnanje v ospredje svojega delovanja.
oe.finance.si/897254...-nevtralni
(dopolnjeno) Kakšne konkretne zaveze za razogljičenje so sprejeli v svojih podjetjih, smo vprašali 30 slovenskih podjetij. Od 22 smo prejeli odgovore
oe.finance.si/897386...-leta-2030
Lani so pridobili nove posle v vrednosti 80 milijonov evrov letne prodaje, letos ob velikem upadu trga pa do konca oktobra že za še dodatnih 76 milijonov evrov
izvozniki.finance.si...ridne-avte
Človek bi rekel, da silne francoske skrbi očitno ne veljajo za slovenska podjetja. Upam, da to drži...
pobalin sporočil: 14.456
[#2926616] 03.05.21 15:48 · odgovor na: pobalin (#2925380)
Odgovori   +    2
Evo, danes sem opravil svojo državljansko moralno dolžnost in doniral nekaj evrov za obstoj STA. To sem naredil, ker

- sem v Dnevnikovem Objektivu pred dobrim tednom v nabuhli infografiki prebral, da sta.si od državljanov rabi samo po en evro letno na glavo - to si lahko privoščim.
www.dnevnik.si/10429...o-propasti (zaklenjen)

- so na dan svobode medijev via tiskovka & voljni mediji oznanili, da so Društvo novinarjev Slovenije in drugi žalujoči ostali organizirali veliko javno zbiranje donacij za STA. S tem so mi dali orodje za enostavno uresničitev tistega iz točke 1.
www.dnevnik.si/10429...-pomoc-sta (odklenjen)

- ker sem prepričan, da Slovenija rabi svojo novičarsko agencijo, ki je nacionalni servis in ne vladno trobilo, pa tudi ne instrument v rokah kakšnih drugih klik, ki so enkrat bolj blizu, včasih pa malo bolj stran od oblasti.

- ker se mi zdi prav, da se STA izboljša z normalnimi, konstruktivnimi metodami in ne z gladovanjem.

To sem naredil kljub temu, da

- se mi je obračal želodec, ko sem o tej pobudi dobrodelništva bral srce parajoč spis odgovornega urednika Dnevnika, to je tistega časopisa, ki je pred letom ali dvema menda edini objavil nekaj celostranskih oglasov za STA, kar je (med drugim) zelo zmotilo direktorja vladnega Urada za Resnico in njegov krog, ker so posumili, da je šlo za kompenzacijsko objavo oglasov, da bi Dnevnik domnevno prihranil pri plačevanju odličnega servisa STA.
www.dnevnik.si/10429...ite-se-nam (odklenjen)

- da pri donatorski pobudi ob MojeDeželni medijski eliti med podporniki pobude niso nikjer navedeni tisti drobni, mali, nebogljeni mediji, katerim naj bi do minule zime redno javno podprta javna STA v javnem interesu zagotavljala informacijsko preživetje.

- da gre po mojem občutku pri tej aferi STA predvsem za spopad egov, stare osebne in klanovske ("politične") zamere in maščevanja in ne le za golo avtoritarno politiko.

Za prepir in tango sta potrebna dva...
najobj sporočil: 31.920
[#2927562] 08.05.21 14:22 · odgovor na: pobalin (#2926616)
Odgovori   +    1
[pobalin]
Evo, danes sem opravil svojo državljansko moralno dolžnost in doniral nekaj evrov za obstoj STA. To sem naredil, ker

- sem v Dnevnikovem Objektivu pred dobrim tednom v nabuhli infografiki prebral, da sta.si od državljanov rabi samo po en evro letno na glavo - to si lahko privoščim.
www.dnevnik.si/10429...o-propasti (zaklenjen)

- so na dan svobode medijev via tiskovka & voljni mediji oznanili, da so Društvo novinarjev Slovenije in drugi žalujoči ostali organizirali veliko javno zbiranje donacij za STA. S tem so mi dali orodje za enostavno uresničitev tistega iz točke 1.
www.dnevnik.si/10429...-pomoc-sta (odklenjen)

- ker sem prepričan, da Slovenija rabi svojo novičarsko agencijo, ki je nacionalni servis in ne vladno trobilo, pa tudi ne instrument v rokah kakšnih drugih klik, ki so enkrat bolj blizu, včasih pa malo bolj stran od oblasti.

- ker se mi zdi prav, da se STA izboljša z normalnimi, konstruktivnimi metodami in ne z gladovanjem.

To sem naredil kljub temu, da

- se mi je obračal želodec, ko sem o tej pobudi dobrodelništva bral srce parajoč spis odgovornega urednika Dnevnika, to je tistega časopisa, ki je pred letom ali dvema menda edini objavil nekaj celostranskih oglasov za STA, kar je (med drugim) zelo zmotilo direktorja vladnega Urada za Resnico in njegov krog, ker so posumili, da je šlo za kompenzacijsko objavo oglasov, da bi Dnevnik domnevno prihranil pri plačevanju odličnega servisa STA.
www.dnevnik.si/10429...ite-se-nam (odklenjen)

- da pri donatorski pobudi ob MojeDeželni medijski eliti med podporniki pobude niso nikjer navedeni tisti drobni, mali, nebogljeni mediji, katerim naj bi do minule zime redno javno podprta javna STA v javnem interesu zagotavljala informacijsko preživetje.

- da gre po mojem občutku pri tej aferi STA predvsem za spopad egov, stare osebne in klanovske ("politične") zamere in maščevanja in ne le za golo avtoritarno politiko.

Za prepir in tango sta potrebna dva...
... ja, in ko je eden od obeh vedno isti navdušen plesalec, ker zapleše tango z vsakim, ki slučajno pride mimo in mu ne rata dovolj hitro iti dalje ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2927880] 10.05.21 16:07 · odgovor na: najobj (#2927562)
Odgovori   +    1
[najobj]
> [pobalin]
> Za prepir in tango sta potrebna dva...

... ja, in ko je eden od obeh vedno isti navdušen plesalec, ker zapleše tango z vsakim, ki slučajno pride mimo in mu ne rata dovolj hitro iti dalje ...
Verjetno se strinjava, da je veliki plesalec Črni Gad iz Urada za Resnico, res pa v tej aferi tudi Veselinovič kaže, da ga srbijo pete. Sta kot mračnjaški povodni mož in prevzetna lepa Urška, med katerima se namesto magične privlačnosti sicer iskri zgodovinsko sovraštvo, njun ples pa vodi v isto smer - nizvodno.

Ti menda znaš nemško, zato ti priporočam zadnjo Böhmermannovo provokacijo na račun Kurza od naših severnih sosedov. Cela naša vrla opozicija z vsemi MSM in kolesarji vred ni zmožna zložiti tako koncizne grenko zabavne satire, ki traja manj kot pol ure...
www.zdf.de/comedy/zd...1-100.html
pobalin sporočil: 14.456
[#2927887] 10.05.21 16:40 · odgovor na: pobalin (#2927880)
Odgovori   +    1
Sem dol sem spet zavil zato, ker sem hotel potožiti, kako zgrožen sem že spet nad podatkom o domnevni skupni letni porabi elektrike za tisti j€b€ni bitkojn. Več od celih Švedske in Malezije, malo manj od Egipta in Poljske. Skoraj 3/4 skupne porabe vseh podatkovnih centrov, skoraj 12-krat toliko kot Google...

cbeci.org/cbeci/comparisons
www.statista.com/cha...f-bitcoin/
najobj sporočil: 31.920
[#2927927] 10.05.21 21:38 · odgovor na: pobalin (#2927880)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 10.05.2021 21:42
[pobalin]
> [najobj]
> > [pobalin]
> > Za prepir in tango sta potrebna dva...
>
> ... ja, in ko je eden od obeh vedno isti navdušen plesalec, ker zapleše tango z vsakim, ki slučajno pride mimo in mu ne rata dovolj hitro iti dalje ...
Verjetno se strinjava, da je veliki plesalec Črni Gad iz Urada za Resnico, res pa v tej aferi tudi Veselinovič kaže, da ga srbijo pete. Sta kot mračnjaški povodni mož in prevzetna lepa Urška, med katerima se namesto magične privlačnosti sicer iskri zgodovinsko sovraštvo, njun ples pa vodi v isto smer - nizvodno.

Ti menda znaš nemško, zato ti priporočam zadnjo Böhmermannovo provokacijo na račun Kurza od naših severnih sosedov. Cela naša vrla opozicija z vsemi MSM in kolesarji vred ni zmožna zložiti tako koncizne grenko zabavne satire, ki traja manj kot pol ure...
www.zdf.de/comedy/zd...1-100.html
... OK, malo sem zmeden, ker če s totim Črnim Gadom iz Urada za Resnico misliš na sluzastega Orbanijo, potem se niti slučajno ne strinjava, ker je sluzasti Orbanija zgolj še en Janšatov potrčko, ki sam ne odloča nič, vsekakor pa je Veselinovič skupaj s svojimi sodelavci preveč eksistenčno vezan na STA, da bi lahko kot toti insajder.com/sloveni...aj-dela-za mimoidoči pravočasno "odplesal" mimo ...

P.S. glede na tvoj link na zajebantsko oddajo ZDF, je v resnici vprašanje, kdo je koga siol.net/novice/slov...oto-533795 učil plezanja na vrh avtokratske demokracije, ziher pa sta si oba plezalna mojstra imela kaj za povedati ... aja, absurdno besedno zvezo "avtokratska demokracija" sem zaradi dejanske absurdnosti obeh besed v aktualni politični praksi napisal namerno ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2927990] 11.05.21 10:45 · odgovor na: najobj (#2927927)
Odgovori   +    0
[najobj]
... OK, malo sem zmeden, ker če s totim Črnim Gadom iz Urada za Resnico misliš na sluzastega Orbanijo, potem se niti slučajno ne strinjava, ker je sluzasti Orbanija zgolj še en Janšatov potrčko, ki sam ne odloča nič,
Pa menda ne misliš, da Veliki Vodja in Princ Teme svojemu Črnemu Gadu narekuje vsako potezo? Smer že...
vsekakor pa je Veselinovič skupaj s svojimi sodelavci preveč eksistenčno vezan na STA,
To je pa definitivno res. Ti ljudje so eksistenčno ogroženi.
toti insajder.com/sloveni...aj-dela-za
Insajder?!? Anja Klein?!? Unep d.o.o.?!? Aha:
Izdajatelj Insajderja je UNEP poslovno svetovanje d.o.o., ki je v lasti Andreja Drapala (0,77%), Branka Pavlina (0,77%), družbe I.R.V. Investicije (ki je v lasti Marijana Jurenca (13,07%), Igorja Mekine (20%) in ciprske družbe Ampelus Holding Limited (v lasti Igorja Laha) (64,76%). Mekina je tudi direktor.
sl.wikipedia.org/wiki/Insajder
aja, absurdno besedno zvezo "avtokratska demokracija" sem zaradi dejanske absurdnosti obeh besed v aktualni politični praksi napisal namerno ...
Ves naš lajf se je groteskno preselil v območje med oksimoroni in absurdom. Tako to gre.
najobj sporočil: 31.920
[#2928065] 11.05.21 15:27 · odgovor na: pobalin (#2927990)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 11.05.2021 15:31
[pobalin]
> [najobj]
> ... OK, malo sem zmeden, ker če s totim Črnim Gadom iz Urada za Resnico misliš na sluzastega Orbanijo, potem se niti slučajno ne strinjava, ker je sluzasti Orbanija zgolj še en Janšatov potrčko, ki sam ne odloča nič,

Pa menda ne misliš, da Veliki Vodja in Princ Teme svojemu Črnemu Gadu narekuje vsako potezo? Smer že...

> vsekakor pa je Veselinovič skupaj s svojimi sodelavci preveč eksistenčno vezan na STA,

To je pa definitivno res. Ti ljudje so eksistenčno ogroženi.
... eh, sluzasti Ološ Orabanija verjetno lahko gre v pravi smeri sam na WC, za maščevalnega psihopata na čelu vlade pa je zaradi medijskega cirkusa Veselinovič postal preveč pomembna tarča - ostali novinarji na STA so zgolj nepomembna kolateralne škoda - da bi ga Janša prepustil sicer sebi zelo podobnemu psihopatu, pa vendar zgolj poslušnemu potrčkotu, ki pridno skoči, ko mu gospodar reče hop ...
> toti insajder.com/sloveni...aj-dela-za

Insajder?!? Anja Klein?!? Unep d.o.o.?!? Aha:

> Izdajatelj Insajderja je UNEP poslovno svetovanje d.o.o., ki je v lasti Andreja Drapala (0,77%), Branka Pavlina (0,77%), družbe I.R.V. Investicije (ki je v lasti Marijana Jurenca (13,07%), Igorja Mekine (20%) in ciprske družbe Ampelus Holding Limited (v lasti Igorja Laha) (64,76%). Mekina je tudi direktor.
> sl.wikipedia.org/wiki/Insajder
... čuj, pojma nimam, kaj je Insajder ali Unep d.o.o. in kdo je Anja Klein, zelo dobro - na vtipkano "janša ameriški uradnik prepir" mi je Google nalimani članek izpljunil kot prvi relevantni zadetek - pa se spomnim v članku naštetih za državo Slovenijo škodljivih in sramotnih tviteraških spopadov z uradniki ameriške in evropske diplomacije, ko se je pobesneli Maršal Twito poleg slovenske scene strgal s ketne tudi na mednarodnem nivoju in je potem podobno kot številni pacienti na totem forumu svoje nove sovražnike v nemočnem besu junaško zablokiral ...

P.S.: ker mariborskega Večera verjetno ne bereš, je to www.vecer.com/sloven...i-10242401 zanimivo prebrati, ko sem glih pri maščevalnem psihopatu na čelu vlade in njegovih poslušnih potrčkotih ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2928809] 14.05.21 21:31 · odgovor na: najobj (#2928065)
Odgovori   +    0
[najobj]
... čuj, pojma nimam, kaj je Insajder ali Unep d.o.o. in kdo je Anja Klein, zelo dobro - na vtipkano "janša ameriški uradnik prepir" mi je Google nalimani članek izpljunil kot prvi relevantni zadetek
Hja, gugel nasuje mešanico zrnja in peska, potem moraš pa sam izbirati. Mi je pa ponoven obisk prav prišel, da sem obudil spomine, za kakšno čudno orodje čudnih ljudi gre.
P.S.: je to www.vecer.com/sloven...i-10242401 zanimivo prebrati
Res je! Faktografski članki so mi vedno všeč, če so pikasti ali pa progasti. Hvala, tovariš Najobj, hvala, Večer.

Strani: 1 ... 50 51 52 53 54 55 56 57