Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Špeckahlanje

Strani: 1 ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 57

pobalin sporočil: 14.456
[#2799574] 18.10.19 20:49 · odgovor na: anon-207617 (#2799552)
Odgovori   +    1
[NemirniTujec]
Vase pobalinstvo je tako zavzeto z ocenjevanjem vrednosti svobode govora v renminbijih, da je cisto prezrlo novo hujskastvo najbolj nadarjene novinarke nasih rokodelskih novic - o banditih med univerzitetniki :-)
Dragi Tujec, ta članek sem opazil in danes preletel komentarje pod to skrbno zaklenjeno dragotino, ki se je očitno razplamntela s portala neoliberalnih komercialnih nedotakljivcev 24ur.com. Tam pod pompoznim naslovom Dejstva (!) profesurje obdelujejo serijsko, vsak dan po nekaj pred strelski vod.
www.24ur.com/iskanje?q=dejstva

Jaz sem se tega že naveličal, ker en kup imen in tamkajšnjih "razkritij dejstev" sem po tem kevdru večkrat nemarno razmetal že pred X leti. In medtem ko tuji komercialni valpti na Proplusu & Co. na rimout kontrol higienizirajo naše fakse, berem, da bo njihovo mamo CME menda kupil češki tajkun broj 1. Neka, neka. Bo še bolj zabavno vukojebinsko kot zdaj. Še cca 3-5 let takega mediatiziranja rabimo, pa bo folk zrel za podivjana pouličevanja in morda tudi za kakšen linč. Ali pa za korakanje v ravnih vrstah. Uej tu go.
zato bom zabelil v tvojem zaprtem oddelku te umobolnice:
Le daj, danes je še brezplačno, kdo ve, kako bo jutri. :-)
Takoj ko nek napredek pokuka v ljucko republiko soncnostransko, in zacne kroziti denar sem in tja, dobi delovno ljuctvo alergijo. Kakor smrad po prebodenem gnojnem turu na skrivencenem telesu ljudske enakosti se vzdignejo srpokladivarske rokodelske novice,
ki sledijo neoliberalnemu multikanalnemu medijskemu oligopolu, ki s slaboumnim doguislanjem MojeDeželno rajo vzburja in kliče k plačevanju kabelske naročnine, ker brez nje ni njih, brez njih pa ne moremo izvedeti, da je tehtanje odstriženih las obvezno in da nek anonimni tuji veliki manežer snema vse svoje telefonske pogovore, da jih selektivno plasila sončnostrani medijski kanalizaciji.

Pazi, tako mnenje imam samo na podlagi redkih ogledov njihovih novic, zato lahko vara. Mogoče so čisto krasna, uravnotežena in objektivna TV-web infotejnment hiša. Ki je bila vsaj nekoč znana po zelo zvezdniških plačah in honorarjih za svoje najglasneje govoreče glave. Ker oni lahko. Ker oni zvezde.

O higieni na univerzah zdaj raje ne bom, ker zvečer ne maram mešati dreka in spati v smradu. Imamo eno, ki je hotela riefenstahlovsko pod hakenlinijami Uprizarjati Lepoto, Ustvarjati Ljudstvo, potem se je dvignilo nekaj ognja, na kar je hitro padel neprediren mrak...
www.delo.si/mnenja/p...00101.html
www.delo.si/novice/s...05359.html
Srpokladivarja namrec ne boli, ali je profesor zasluzil legalno, in ali je odvajal davke - ampak ze golo dejstvo, da je zasluzil.
Andreji Rednak cestitke za uspesno presedlanje iz hujskanja proti dohtarjem na hujskanje proti profesorjem :-)
Doguisling je tudi tukaj postal mejnstrim šport.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2799576] 18.10.19 21:06 · odgovor na: pobalin (#2799571)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-317028 18.10.2019 21:09
[pobalin]
> [najobj]
> Si pa za tako svetsko razgledanega športoljubca čudežno neveden o tem, kaj bi sploh lahko bil povod za demonstracije v Hong Kongu.
Če že govoriš o nevednosti, povej, zakaj Slovenija ne odpre veleposlaništva v Damasku? Bili bi država, ki bi bila središče za evropsko urejanje odnosov z Asadom, ki je veliki zmagovalec, kar dokazuje tudi Trump, ki se umika iz Sirije. Torej, zakaj Slovenija ne odpre veleposlaništva v Siriji? Žal ne bo nič iz tega, ker Cerar preprosto nima znanja in vizije za takšno potezo. Verjetno bo veleposlaništvo odprla Madžarska ali Slovaška, Češka ga menda sploh ni nikoli zaprla.
pobalin sporočil: 14.456
[#2799578] 18.10.19 21:30 · odgovor na: anon-207617 (#2799552)
Odgovori   +    0
Zdaj sem zaradi tebe pogledal nekaj prispevkov 24ur in videti je, kot bi šlo za notranji upor mlajše, prekerne, naveličane akademske raje proti starim bolj ali manj na debelo obloženim mandarinom. Koliko ima sindikalno gibanje s stališča krivično odrinjenih prav, pač ne morem oceniti. PopTVjev mladec, ki je bil poslan, da zaslišuje tudi Metko Tekavčič, me je bežno spomnil na enega nadebudnega mladega žurnalista TVS, ki se je razmeroma kmalu po objavah Ekstravizorja znašel na UKCLjevi plačilni listi kot šef piara. Tako to gre. :-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2799581] 18.10.19 21:49 · odgovor na: anon-317028 (#2799576)
Odgovori   +    0
Kaj vem. Morda bi lahko začeli simbolično, s častnim konzulom. Predlagaj in se prijavi. :-P
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2799602] 19.10.19 07:23 · odgovor na: (#2799595)
Odgovori   +    0
[abohte]
...Vsi pa seveda vemo, da je za veleposlanika v Sirski arabski republiki primeren le ultrasposoben, moralno nadmočen in kljub faliranosti akademsko neoporečen Boštjan Videmšek, ki zmore jasno ločiti sebe od "neizobražene drhali".
#Če slep slepega vodi, oba v brezno padeta
Videmšek je še vedno slep in piše o Asadovem režimu in režimski vojski...
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2799604] 19.10.19 07:57 · odgovor na: pobalin (#2799581)
Odgovori   +    0
[pobalin]
Kaj vem. Morda bi lahko začeli simbolično, s častnim konzulom. Predlagaj in se prijavi. :-P
Glede na naloge, ki čakajo slovenskega veleposlanika v Damasku, ki bi v bistvu predstavljal EU bi moralo mnoštvo biti veliko večje. Veleposlanik bi moral biti prekaljeni diplomat, tudi Slovenija bi morala biti samostojna in suverena država, kar seveda ni. Pred nekaj dni je v Združenih narodih Venezuela postala članica sveta OZN za ljudske pravice, seveda proti so bile ZDA, Kanada, Avstralija in marionetski režimi iz držav EU in pacifiških otoških držav.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2799610] 19.10.19 11:27 · odgovor na: pobalin (#2799578)
Odgovori   +    3
Mati parlamentarne demokracije danes kar kipi v svojem neusahljivem talentu za debatiranje.

Teoreticni samodrzec Boris nagovarja nekoliko samooklicane (nocejo volitev) predstavnike ljudstva, da potrdijo njegov best ever, greatest ever, deal :-)

Priporocam slane in sladke prigrizke, in upam da v donjosvabskih dezelah obstaja moznost spremljanja BBC iz 'svobodnega' sveta :-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2799612] 19.10.19 12:49 · odgovor na: (#2799595)
Odgovori   +    1
[abohte]
ultrasposoben, moralno nadmočen in kljub faliranosti akademsko neoporečen Boštjan Videmšek, ki zmore jasno ločiti sebe od "neizobražene drhali".
No, če kdo slučajno ne ve, gre za tole njegovo razvpito izjavo maja letos v Odmevih (na cca 4. minuti): 4d.rtvslo.si/arhiv/o.../174612743

Pri tem vehementnem nastopu belosvetskega žurnalista iz Moje Dežele, ki je primerljiv s še bolj razvpito "basket of deplorables" Hillary Clinton, me je najbolj presenetilo, da ga Peskova ni predstavila kot novinarja Dela, ampak samo kot Boštjana Videmška. Dotlej sem bil prepričan, da je On hišna vlečna žival Dela.

S stališči Videmška in njegovim izvajanjem literarnega žurnalizma se pač ni treba strinjati. Kar sem ga bral v Delu, je bil zame pretežaško, preobloženo, nabuhlo in zelo luknjasto pisanje. Zakaj mi Ervin Hladnik Milharčič, ki je tudi videl nekaj konfliktov in čudnih dežel, ni tako težak za brat in neznosen za poslušat? In zakaj se ne spomnim, da bi EHM izjavil kaj takega kot zgoraj in spodaj (če je ertevejevski citat Videmška koreketen):
[Videmšek] se je dotaknil tudi nekoč zlatega pravila novinarstva – objektivnosti, besedo pa označil s sočno kletvico. Pri dejstvih objektivnosti ni in ne moreš na enak način obravnavati žrtev umora ali posilstva ter storilca. Za svojo knjigo je dejal, da je njen cilj, da bralcu dobesedno uniči dan, da mu vzbudi občutek sramu in krivde.
www.rtvslo.si/kultur...lic/499750
Da Videmšek niti pri dejstvih ne (pre)pozna objektivnosti, je dokazal v svoji reportaži o elektrifikaciji plovbe v Norveški, ki je bila narejena v najlepši maniri piarovsko koordiniranega (in financiranega?) vandranja. Zato ne bi bilo slabo, če bi tudi sam kdaj imel občutek sramu in krivde, ko nič hudega hotečim ljudem poskuša uničiti dni ali nanje prenesti svojo vzhičenost ob nekaj tehničnih dosežkih, ki pa še ne prinašajo svetle prihodnosti.
#Če slep slepega vodi, oba v brezno padeta
Jaz se nima za slepega. Pa ti? :-P
#kulturni boj kot skrajni domet slovenskega razuma
Ne slovenskega ampak slovenskih ljudskih množic razuma. Tako kot drugi narodi imamo tudi mi svoj delež ljudi odprte in bistre glave, vprašanje pa je, koliko pridejo do besede oz. koliko jih ljudske množice vedno znova prevpijejo. Hudič je, ker v zaplotnih dolinah vpitje bolj odmeva.
pobalin sporočil: 14.456
[#2799616] 19.10.19 13:36 · odgovor na: anon-317028 (#2799604)
Odgovori   +    0
[FIN-311684]
Glede na naloge, ki čakajo slovenskega veleposlanika v Damasku, ki bi v bistvu predstavljal EU bi moralo mnoštvo biti veliko večje. Veleposlanik bi moral biti prekaljeni diplomat,
... potemtakem je za pot v Damask najbolj pravi edino dr. Dimitrij Rupel.
Pred nekaj dni je v Združenih narodih Venezuela postala članica sveta OZN za ljudske pravice, seveda proti so bile ZDA, Kanada, Avstralija in marionetski režimi iz držav EU in pacifiških otoških držav.
Za ljudske pravice so bolivarski venecuelci še kar v redu. Malo nerodno bi znalo biti, če bi šlo za človekove pravice.
pobalin sporočil: 14.456
[#2799619] 19.10.19 13:44 · odgovor na: anon-207617 (#2799610)
Odgovori   +    0
[NemirniTujec]
Priporocam slane in sladke prigrizke, in upam da v donjosvabskih dezelah obstaja moznost spremljanja BBC iz 'svobodnega' sveta :-)
Zakaj Beeb, če pa imate/imamo www.parliamentlive.tv. Ein glorious Dankeschön, dear Brittania! :-P
najobj sporočil: 31.920
[#2799623] 19.10.19 14:38 · odgovor na: pobalin (#2799571)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 19.10.2019 14:45
[pobalin]
> [najobj]
> ... OK, o NBA se načeloma strinjam s tabo s pripombo, da zdolgočaseni tviteraš Daryl Morey ni neki nepomembni aparatčik, ampak je šef (general manager) ekipe Houston Rockets, preko katere zaradi njene "kitajske zgodovine" en.wikipedia.org/wik...statistics skomercializirana NBA najbolj uspešno prodira na Kitajsko

No, tega nisem vedel. Vseeno vztrajam, da gre za zasebno mnenje izraženo na twiterju, ki ga Kitajska uradno blokira. Analogija, kot jo vidim, bi bila, da direktor podružnice Novartisa v Franciji privatno twitne svojo podporo Šešku in njegovi vardi, na kar slovenski zdravstveni sistem takoj odpove vse svoje nabave pri celotnem Novartisu.
... OK, ker štajerski "borci za svobodo" razen mogoče kakšnega kozarca v gostilni po postroju niso razbili nič, mi je to malo čudna analogija, ampak ko si glih mojega mariborskega rojaka Šiškota našel, bi bilo po toti tvoji analogiji nadaljevanje zgodbe, da bi se potem vsi direktorji Novartisa po celem svetu z delničarji vred v en glas opravičevali slovenskemu zdravstvenemu sistemu, češ da direktor podružnice Novartisa v Franciji itak nima pojma, kar je kmalu tudi sam spoznal, ker je tvit v podporo Šiškotu in njegovi vardi takoj pobrisal ... khmm, ker iz dosedanjih reakcij šefov NBA ni razbrati, ni pa nemogoče, da bi poleg opravičila vsi direktorji Novartisa po celem svetu v dobro nadaljevanja poslovnega sodelovanja slovenskemu zdravstvenemu sistemu ponudili večje benefite ...
> khmm, če zdaj pozabim, da je - če razbijajo in uničujejo "pravi" - za Američane razbijanje trgovin in uničevanje infrastrukture svoboda in če pozabim - do novega Snowdena ni mogoče dokazati - kdo in zakaj je sprovociral in financira razbijanje trgovin in uničevanje infrastrukture "borcev za svobodo" v kitajskem(!) Hongkongu ...

Ja, spontanost in neomadeževanost vsake take revolucije je vprašljiva. Če začnem že pri MojeDeželnih vztrajnikih in vseslovenskih vstajnikih od zažiganja mariborskih radarjev naprej. Če v to univerzalno mišungo dodava še specifične zgodovinske dosežke Velike Britanije in žareče aspiracije Kitajske (imperializem, kolonializem pa to), pač ni dobro tam okrog hodit s prižganimi vžigalicami. Si pa za tako svetsko razgledanega športoljubca čudežno neveden o tem, kaj bi sploh lahko bil povod za demonstracije v Hong Kongu.
... evo, zdaj pa me res firbec matra, zakaj sem svetsko razgledani športoljubec neveden o tem, kaj bi sploh lahko bil vzrok(!) za demonstracije v Hong Kongu, razen da bi Velika Britanija (in ZDA?) sprovocirali Kitajsko v novi Tiananmen, da bi lahko države razvitega zahoda po ustaljenem postopku najprej potočile krokodilje solze, potem pa uvedle sankcije in da bi tako "demokratično" zaustavili žareče aspiracije Kitajske in pomagali Veliki Britaniji (in ZDA?), da se po množici modrih odločitev njihovih modrih voditeljev gospodarsko postavijo na noge ... khmm, ker namreč povod(!) v tistem "kitajskem" zakonu so že zdavnaj preklicali, pa razbijane trgovin in uničevanje infrastrukture "borcev za svobodo" v kitajskem Hong Kongu - nič kaj angleško mi ne zveni ime - to niti približno ni ustavilo, v čem pa je razlika med vzrokom in povodom pa vem še iz osnovne šole, ko nas je tršica pri zgodovini podučila, da je bil atentat v Sarajevu sicer povod, ampak da vročeglavi Gavrilo Princip niti slučajno ni bil vzrok za morijo prve svetovne vojne ... no, ampak za resnico o demonstracijah "borcev za svobodo" v kitajskem Hong Kongu počakajmo na novega Snowdena, če se bo kdaj še kakšen pojavil ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2799631] 19.10.19 15:24 · odgovor na: najobj (#2799623)
Odgovori   +    0
[najobj]
bi poleg opravičila vsi direktorji Novartisa po celem svetu v dobro nadaljevanja poslovnega sodelovanja slovenskemu zdravstvenemu sistemu ponudili večje benefite ...
OK, priznam, dobro si me... Na tej točki moja analogija pade, ker Slovenija pač nima 1,5 milijardne populacije in vse sile in moči, ki jo ta poldruga milijarda potrošnikov/vojakov prinaša.
da je bil atentat v Sarajevu sicer povod, ampak da vročeglavi Gavrilo Princip niti slučajno ni bil vzrok za morijo prve svetovne vojne ...
V prispodobah se temu reče kaplja čez rob, iskra pod pepelom itn. Ko sem že pri prispodobah in JV Aziji, se bom skliceval na singapurskega politologa in diplomata Kishora Mahbubanija, ki je v kontekstu Kitajske & Co. povedal srilanški ljudski rek: Kadar se sloni tepejo, trpi trava, in kadar se sloni ljubijo, trpi trava.
no, ampak za resnico o demonstracijah "borcev za svobodo" v kitajskem Hong Kongu počakajmo na novega Snowdena, če se bo kdaj še kakšen pojavil ...
Najs uan! Snowden se je z novinarji Guardiana prvič srečal v hotelu v Hong Kongu. Vprašanje, če bi to naredil jutri ali pojutrišnjem, če/ko bi tam dol uveljavili vse pekinške želje.
pobalin sporočil: 14.456
[#2799633] 19.10.19 15:27 · odgovor na: (#2799624)
Odgovori   +    1
[abohte]
> [pobalin]
> > #Če slep slepega vodi, oba v brezno padeta
>
> Jaz se nima za slepega. Pa ti? :-P

Nikakor te nimam za slepega.
Lp
Hotel sem reči, da se tudi ti najbrž nimaš za slepega, alora se ne bi ravno pustila slepcu voditi. Čeprav nikoli ne reci nikoli...
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2799635] 19.10.19 15:42 · odgovor na: pobalin (#2799616)
Odgovori   +    0
[pobalin]
> [FIN-311684]
>
Za ljudske pravice so bolivarski venecuelci še kar v redu. Malo nerodno bi znalo biti, če bi šlo za človekove pravice.
Človek je ednina, ljudje so množina, sicer potegnile so me stare "Ljudske pravice".
pobalin sporočil: 14.456
[#2799645] 19.10.19 19:05 · odgovor na: najobj (#2799623)
Odgovori   +    1
[najobj]
... evo, zdaj pa me res firbec matra, zakaj sem svetsko razgledani športoljubec neveden o tem, kaj bi sploh lahko bil vzrok(!) za demonstracije v Hong Kongu, razen da bi Velika Britanija (in ZDA?) sprovocirali Kitajsko v novi Tiananmen
Malo sem pogledal novice naše javne hiše iz širše domovine (kugle zemaljske), pa vidim, da Brexitanci (in Amerikanci?) očitno iz svojih pritlehnih imperialistično-samoobrambnih vzgibov širom po svetu hujskajo ljudske množice, da orenk razturajo svoja mesta. Ali gre samo za zahodnjaški infotejnment v rieliti šou obliki?

Poleg Hong Konga te dni tudi v Kataloniji (vzrok dobro znan in javno so vsi pozivali na mirne demonstracije),
www.rtvslo.si/svet/e...udi/502629

Čilu (hm, podražitev javnega prometa)
www.rtvslo.si/svet/s...ere/502622

in Libanonu (hm, napoved obdavčitve aplikacij Viber in WhatsApp).
www.rtvslo.si/svet/b...ppa/502579
najobj sporočil: 31.920
[#2799686] 20.10.19 13:57 · odgovor na: pobalin (#2799631)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 20.10.2019 13:59
Najs uan! Snowden se je z novinarji Guardiana prvič srečal v hotelu v Hong Kongu. Vprašanje, če bi to naredil jutri ali pojutrišnjem, če/ko bi tam dol uveljavili vse pekinške želje.
... eh, zakaj bi Snowden imel probleme zaradi Kitajcev, saj imajo tudi oni dovolj demokracije, da pri njih lahko pljuvaš po Američanih ... alzo, če mene kaj vprašaš, Snowden vaje ne bi ponovil zaradi "demokracije" v Ameriki, ki je kot vsaka roba na zahodu samo malo lepše zapakirana, da se boljše prodaja, ko pa jo odpakiraš, pa dobiš - dokler jih Američani ne dobijo v svoj "demokratični" sodni mlin - grožnjo dolgoletnega zapora za Assangea, Snowdena in zdaj še Katalonijo ...
najobj sporočil: 31.920
[#2799689] 20.10.19 14:14 · odgovor na: pobalin (#2799645)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 20.10.2019 14:16
[pobalin]
> [najobj]
> ... evo, zdaj pa me res firbec matra, zakaj sem svetsko razgledani športoljubec neveden o tem, kaj bi sploh lahko bil vzrok(!) za demonstracije v Hong Kongu, razen da bi Velika Britanija (in ZDA?) sprovocirali Kitajsko v novi Tiananmen
Malo sem pogledal novice naše javne hiše iz širše domovine (kugle zemaljske), pa vidim, da Brexitanci (in Amerikanci?) očitno iz svojih pritlehnih imperialistično-samoobrambnih vzgibov širom po svetu hujskajo ljudske množice, da orenk razturajo svoja mesta. Ali gre samo za zahodnjaški infotejnment v rieliti šou obliki?

Poleg Hong Konga te dni tudi v Kataloniji (vzrok dobro znan in javno so vsi pozivali na mirne demonstracije),
www.rtvslo.si/svet/e...udi/502629

Čilu (hm, podražitev javnega prometa)
www.rtvslo.si/svet/s...ere/502622

in Libanonu (hm, napoved obdavčitve aplikacij Viber in WhatsApp).
www.rtvslo.si/svet/b...ppa/502579
... holy shit ! ... čuj, saj se hecaš, a ne ? ...

P.S.: na totem forumu sem prebral že vse mogoče, da pa bi osamosvojitev Katalonije, podražitev javnega prometa v Čilu in napoved obdavčitve aplikacij Viber in WhatsApp v Libanonu kdo povezal z brexitom in ameriško trgovinsko vojno proti Kitajski (= razbijane trgovin in uničevanje infrastrukture "borcev za svobodo" v kitajskem Hong Kongu), pa je tudi kot zajebancijo z zahodnjaškim infotejnmentom v rieliti šou obliki le malo preveč ... aja, ker je razbijane trgovin in uničevanje infrastrukture "borcev za svobodo" v kitajskem Hong Kongu prešlo v naslednjo fazo, ko so se nič krivi lastniki razbitih trgovin in uporabniki uničene infrastrukture v kitajskem Hong Kongu začeli tudi sami boriti proti "borcem za svobodo", bi bilo pred očitno bližajočim se novim Tiananmenom dobro vedeti, če se "borci za svobodo" borijo za status, ki je veljal od 1841 do 1997, ko so kitajsko(!) ozemlje Hong Konga po dobljeni vojni kolonializirali Britanci ali pa za status - Kitajska je v vmesnem času postala svetovna velesila, s katero se ne more noben zajebavat, kaj šele predčasno enostransko prekinjat podpisane sporazume - od 1997 do pred nekaj meseci, ko je bilo več kot 20 (dvajset) let pod kitajskim komunističnim škornjem vse OK, z začetkom Trumpove trgovinske vojne proti Kitajski in za britansko gospodarstvo nujnimi posledicami brexita pa kar naenkrat ne več ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2799805] 21.10.19 14:44 · odgovor na: najobj (#2799686)
Odgovori   +    0
[najobj]
... eh, zakaj bi Snowden imel probleme zaradi Kitajcev, saj imajo tudi oni dovolj demokracije, da pri njih lahko pljuvaš po Američanih ...
Enader najs uan, slaven vic iz časa hladne vojne.
"demokracije" v Ameriki, ki je kot vsaka roba na zahodu samo malo lepše zapakirana, da se boljše prodaja, ko pa jo odpakiraš, pa dobiš - dokler jih Američani ne dobijo v svoj "demokratični" sodni mlin - grožnjo dolgoletnega zapora za Assangea, Snowdena in zdaj še Katalonijo ...
Če te prav razumem, ti prav rad kupuješ nemarno zavite in slabo zapakirane stvari. Ne zato, ker jih dobiš s popustom, amapk ker so ti prav take najbolj všeč.

Eh, jebiga...
pobalin sporočil: 14.456
[#2799809] 21.10.19 15:02 · odgovor na: najobj (#2799689)
Odgovori   +    1
[najobj]
... holy shit ! ... čuj, saj se hecaš, a ne ? ...
Ne. Vedno sem smrtno resen.
P.S.: na totem forumu sem prebral že vse mogoče, da pa bi osamosvojitev Katalonije, podražitev javnega prometa v Čilu in napoved obdavčitve aplikacij Viber in WhatsApp v Libanonu kdo povezal z brexitom in ameriško trgovinsko vojno proti Kitajski (= razbijane trgovin in uničevanje infrastrukture "borcev za svobodo" v kitajskem Hong Kongu),
Ja točno o razbijanju zakrinkanih tolp poročajo z vseh treh prizorišč, razstresen kot sem, pa sem pozabil omeniti še podobno divjanje rumeni telovnikov oz. nekih militantnih in vandalskih frakcij v Franciji.
pa je tudi kot zajebancijo z zahodnjaškim infotejnmentom v rieliti šou obliki le malo preveč ... aja, ker je razbijane trgovin in uničevanje infrastrukture "borcev za svobodo" v kitajskem Hong Kongu prešlo v naslednjo fazo, ko so se nič krivi lastniki razbitih trgovin in uporabniki uničene infrastrukture v kitajskem Hong Kongu začeli tudi sami boriti proti "borcem za svobodo", bi bilo pred očitno bližajočim se novim Tiananmenom dobro vedeti, če se "borci za svobodo" borijo za status, ki je veljal od 1841 do 1997, ko so kitajsko(!) ozemlje Hong Konga po dobljeni vojni kolonializirali Britanci ali pa za status - Kitajska je v vmesnem času postala svetovna velesila, s katero se ne more noben zajebavat, kaj šele predčasno enostransko prekinjat podpisane sporazume - od 1997 do pred nekaj meseci, ko je bilo več kot 20 (dvajset) let pod kitajskim komunističnim škornjem vse OK, z začetkom Trumpove trgovinske vojne proti Kitajski in za britansko gospodarstvo nujnimi posledicami brexita pa kar naenkrat ne več ...
S tvojimi svetovnimi nazori, verovanji, prikaznimi in vnaprej izdelanimi podobami se ne nameravam prerekati. Mene predvsem zanimajo dejstva, podatki, potem pa iz tega poskusim sestaviti sliko. In moja površno sestavljena slika kaže, da so povodi povsod slabšanje političnih in/ali socialnih razmer in da se k čisto normalnim demonstracijam povsod na nek misteriozen način prištulijo vandalski huligani.

Kdo nadzoruje vzvode in niti vandalov in huliganov po svetu ne vem. Vem pa, da so bili neki vandali in huligani na delu na bencinski črpalki Tepanje, ko niso mogli spremeniti izida fuzbal tekme, ampak so lahko samo še vandalizirali in huliganizirali. Ker očitno rabijo predvsem ali samo to, ostalo je postranskega pomena. Bagra in svojat je takšna tukaj in tam, bela, rjava ali rumena. Da jo prekanjeni včasih znajo izrabiti za svoje načrte ni nobeno odkritje, pa tudi ne univerzalna sestavina, ki jo lahko v vsako zgodbo namešaš po svojih preferencah.
najobj sporočil: 31.920
[#2799821] 21.10.19 15:43 · odgovor na: pobalin (#2799809)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 21.10.2019 15:48
[pobalin]
> [najobj]
> ... holy shit ! ... čuj, saj se hecaš, a ne ? ...

Ne. Vedno sem smrtno resen.

> P.S.: na totem forumu sem prebral že vse mogoče, da pa bi osamosvojitev Katalonije, podražitev javnega prometa v Čilu in napoved obdavčitve aplikacij Viber in WhatsApp v Libanonu kdo povezal z brexitom in ameriško trgovinsko vojno proti Kitajski (= razbijane trgovin in uničevanje infrastrukture "borcev za svobodo" v kitajskem Hong Kongu),

Ja točno o razbijanju zakrinkanih tolp poročajo z vseh treh prizorišč, razstresen kot sem, pa sem pozabil omeniti še podobno divjanje rumeni telovnikov oz. nekih militantnih in vandalskih frakcij v Franciji.

> pa je tudi kot zajebancijo z zahodnjaškim infotejnmentom v rieliti šou obliki le malo preveč ... aja, ker je razbijane trgovin in uničevanje infrastrukture "borcev za svobodo" v kitajskem Hong Kongu prešlo v naslednjo fazo, ko so se nič krivi lastniki razbitih trgovin in uporabniki uničene infrastrukture v kitajskem Hong Kongu začeli tudi sami boriti proti "borcem za svobodo", bi bilo pred očitno bližajočim se novim Tiananmenom dobro vedeti, če se "borci za svobodo" borijo za status, ki je veljal od 1841 do 1997, ko so kitajsko(!) ozemlje Hong Konga po dobljeni vojni kolonializirali Britanci ali pa za status - Kitajska je v vmesnem času postala svetovna velesila, s katero se ne more noben zajebavat, kaj šele predčasno enostransko prekinjat podpisane sporazume - od 1997 do pred nekaj meseci, ko je bilo več kot 20 (dvajset) let pod kitajskim komunističnim škornjem vse OK, z začetkom Trumpove trgovinske vojne proti Kitajski in za britansko gospodarstvo nujnimi posledicami brexita pa kar naenkrat ne več ...
S tvojimi svetovnimi nazori, verovanji, prikaznimi in vnaprej izdelanimi podobami se ne nameravam prerekati. Mene predvsem zanimajo dejstva, podatki, potem pa iz tega poskusim sestaviti sliko. In moja površno sestavljena slika kaže, da so povodi povsod slabšanje političnih in/ali socialnih razmer in da se k čisto normalnim demonstracijam povsod na nek misteriozen način prištulijo vandalski huligani.

Kdo nadzoruje vzvode in niti vandalov in huliganov po svetu ne vem. Vem pa, da so bili neki vandali in huligani na delu na bencinski črpalki Tepanje, ko niso mogli spremeniti izida fuzbal tekme, ampak so lahko samo še vandalizirali in huliganizirali. Ker očitno rabijo predvsem ali samo to, ostalo je postranskega pomena. Bagra in svojat je takšna tukaj in tam, bela, rjava ali rumena. Da jo prekanjeni včasih znajo izrabiti za svoje načrte ni nobeno odkritje, pa tudi ne univerzalna sestavina, ki jo lahko v vsako zgodbo namešaš po svojih preferencah.
... OK, če ti mešaš - kako priročno za mene - mariborske Viole z razbijanjem trgovin in uničevanjem infrastrukture "borcev za svobodo" v kitajskem Hong Kongu, ki so se po več kot 20 (dvajset) letih "trpljenja" pod kitajskim komunističnim škornjem kar naenkrat čisto slučajno pojavili skupaj z začetkom Trumpove trgovinske vojne proti Kitajski in za britansko gospodarstvo nujnimi posledicami brexita, se tudi jaz s tvojimi svetovnimi nazori, verovanji, prikaznimi in vnaprej izdelanimi podobami ne nameravam prerekat in bom skupaj s tabo počakal na dejstva, ki se bodo glede na spopade med lastniki razbitih trgovin in uporabniki uničene infrastrukture in razbijajočimi "borci za svobodo" v kitajskem Hong Kongu verjetno kaj kmalu pojavila ... aja, in da ne pozabim na zgornji post, če se le da, jaz kupujem robo zaradi vsebine, ne pa zaradi embalaže in če mi vsebina ni všeč, robo ne glede na embalažo drugič ne kupim več ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2799838] 21.10.19 17:24 · odgovor na: najobj (#2799821)
Odgovori   +    0
[najobj]
bom skupaj s tabo počakal na dejstva, ki se bodo glede na spopade med lastniki razbitih trgovin in uporabniki uničene infrastrukture in razbijajočimi "borci za svobodo" v kitajskem Hong Kongu verjetno kaj kmalu pojavila ...
Tako. Seveda je pričakovati več variant teh dejstev, tako kot o masovnem umiranju zaradi lakote pod ljubljenim Maom, radoživem ljudskem zborovanju na Tiananmenu v družbi ljudske armade in tretiranju tiste nekajmilijonske manjšine na zahodu Velike Srečne Matere Kitajske, ki imajo napačno rodoslovje in religijo. Ampak o tem bova kaj kmalu, če bova preživela vse to prerivanje slonov...
in če mi vsebina ni všeč, robo ne glede na embalažo drugič ne kupim več ...
Gud lak pri tako empiričnem nabavljanju politično gospodarskega sistema. :-P
najobj sporočil: 31.920
[#2799934] 22.10.19 11:42 · odgovor na: pobalin (#2799838)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 22.10.2019 11:45
[pobalin]
> [najobj]
> bom skupaj s tabo počakal na dejstva, ki se bodo glede na spopade med lastniki razbitih trgovin in uporabniki uničene infrastrukture in razbijajočimi "borci za svobodo" v kitajskem Hong Kongu verjetno kaj kmalu pojavila ...
Tako. Seveda je pričakovati več variant teh dejstev, tako kot o masovnem umiranju zaradi lakote pod ljubljenim Maom, radoživem ljudskem zborovanju na Tiananmenu v družbi ljudske armade in tretiranju tiste nekajmilijonske manjšine na zahodu Velike Srečne Matere Kitajske, ki imajo napačno rodoslovje in religijo. Ampak o tem bova kaj kmalu, če bova preživela vse to prerivanje slonov...
... eh, ker kitajska civilizacija obstaja in bolj ali manj podobno funkcionira že več kot 3000 let - BTW, Amerika obstaja manj kot 250 let in do danes ni imela toliko časa - bi ziher lahko še kaj našel, sploh ker so sloni - Vsemogočni je že vedel, zakaj jih je naredil - velike živali, ki tudi če bi hotele, ne pazijo na travo in na miši v njej ... no, ampak če se vrneva sedanjost in k razbijanju trgovin in uničevanju infrastrukture "borcev za svobodo" v kitajskem Hong Kongu, bi ti - če te prav razumem - predčasno enostransko prekinil s Kitajsko podpisan sporazum in Veliki Britaniji vrnil "njihovo" kolonijo, ki so si jo Britanci po dobljeni vojni s Kitajci "priborili" davnega leta 1842, ker samo zahodne demokracije vejo, kaj je dobro za "zatirane" Kitajce v Hong Kongu, ker skoraj 50 tisoč dolarjev BDP na prebivalca (= na zahodu edino merilo zadovoljstva) očitno ni dovolj ...

P.S.: Hong Kong je spet kitajski od leta 1997, to countryeconomy.com/g.../hong-kong pa so cifre o BDP v letih kitajskega "zatiranja" prebivalcev Hong Konga ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2799940] 22.10.19 12:14 · odgovor na: najobj (#2799934)
Odgovori   +    0
[najobj]
no, ampak če se vrneva sedanjost in k razbijanju trgovin in uničevanju infrastrukture "borcev za svobodo" v kitajskem Hong Kongu, bi ti - če te prav razumem - predčasno enostransko prekinil s Kitajsko podpisan sporazum in Veliki Britaniji vrnil "njihovo" kolonijo, ki so si jo Britanci po dobljeni vojni s Kitajci "priborili" davnega leta 1842,
Na podlagi česa (katerega mojega pisanja) si prišel to takega razumevanja?
ker samo zahodne demokracije vejo, kaj je dobro za "zatirane" Kitajce v Hong Kongu, ker skoraj 50 tisoč dolarjev BDP na prebivalca (= na zahodu edino merilo zadovoljstva) očitno ni dovolj ...
P.S.: Hong Kong je spet kitajski od leta 1997, to countryeconomy.com/g.../hong-kong pa so cifre o BDP v letih kitajskega "zatiranja" prebivalcev Hong Konga ...
Hvala za ta link. Jaz iz tistih tabel razberem, da je bila rast BDP (skupno in per capita) po letu 1997 nekaj počasnejša kot prej. Ne spuščam se v vrednostne ocene, ne v razloge za to in ne v primerjave z drugimi, samo opažam.
najobj sporočil: 31.920
[#2800004] 22.10.19 15:07 · odgovor na: pobalin (#2799940)
Odgovori   +    0
[pobalin]
> [najobj]
> no, ampak če se vrneva sedanjost in k razbijanju trgovin in uničevanju infrastrukture "borcev za svobodo" v kitajskem Hong Kongu, bi ti - če te prav razumem - predčasno enostransko prekinil s Kitajsko podpisan sporazum in Veliki Britaniji vrnil "njihovo" kolonijo, ki so si jo Britanci po dobljeni vojni s Kitajci "priborili" davnega leta 1842,

Na podlagi česa (katerega mojega pisanja) si prišel to takega razumevanja?
... eh, če Hong Kong ne bo kitajski, je lahko - pozabi na formalni državni status - samo britanski oziroma ameriški in ker z naštevanjem teroriziranja kitajskih komunistov vseh in vsakogar v njihovi bližini v bistvu podpiraš "protestnike" proti Kitajski, sem pač seštel ena in ena, jebiga ...
> ker samo zahodne demokracije vejo, kaj je dobro za "zatirane" Kitajce v Hong Kongu, ker skoraj 50 tisoč dolarjev BDP na prebivalca (= na zahodu edino merilo zadovoljstva) očitno ni dovolj ...
> P.S.: Hong Kong je spet kitajski od leta 1997, to countryeconomy.com/g.../hong-kong pa so cifre o BDP v letih kitajskega "zatiranja" prebivalcev Hong Konga ...

Hvala za ta link. Jaz iz tistih tabel razberem, da je bila rast BDP (skupno in per capita) po letu 1997 nekaj počasnejša kot prej. Ne spuščam se v vrednostne ocene, ne v razloge za to in ne v primerjave z drugimi, samo opažam.
... no, jaz pa opažam, da če v neki državi BDP s 1000 dolarjev za 1000 dolarjev nominalno zraste na 2000 dolarjev, je to hitra 100% rast, kar je fantastično, ko pa v neki drugi državi s 46000 dolarjev za 2000 dolarjev (= 200% od 1000 dolarjev) nominalno zraste na 48000 dolarjev, pa je to počasna 4,3% rast, ki meji na katastrofo ... ja, statistika je res veda in pol, ker če primerno opažaš, z njo lahko dokažeš vse in včasih še pol za povrhu ...

P.S.: do tote debate sploh nisem vedel, da so najini svetovni nazori, verovanja, prikazni in vnaprej izdelane podobe tako daleč narazen, ampak očitno še vedno lahko izvem nekaj novega ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2800068] 22.10.19 19:03 · odgovor na: najobj (#2800004)
Odgovori   +    0
[najobj]
... eh, če Hong Kong ne bo kitajski, je lahko - pozabi na formalni državni status - samo britanski oziroma ameriški
To praviš ti.
in ker z naštevanjem teroriziranja kitajskih komunistov vseh in vsakogar v njihovi bližini v bistvu podpiraš "protestnike" proti Kitajski, sem pač seštel ena in ena, jebiga ...
Lahko citiraš, kje in kako sem podprl protestnike ali "protestnike" proti Kitajski?
... no, jaz pa opažam, da če v neki državi BDP s 1000 dolarjev za 1000 dolarjev nominalno zraste na 2000 dolarjev, je to hitra 100% rast, kar je fantastično, ko pa v neki drugi državi s 46000 dolarjev za 2000 dolarjev (= 200% od 1000 dolarjev) nominalno zraste na 48000 dolarjev, pa je to počasna 4,3% rast, ki meji na katastrofo ... ja, statistika je res veda in pol, ker če primerno opažaš, z njo lahko dokažeš vse in včasih še pol za povrhu ...
Bravo, zelo pronicljivo. Najbrž imaš tudi mnenje o tem, kaj je za ljudi bolj pomembno - nagla rast in vzpon iz globočin revščine ali počasna gospodarska rast razvite in relativno premožne družbe. Ker po tabeli sodeč se je HK iz revščine izvil pod britanskim kolonialističnim škornjem in je Kitajska dobila nazaj že precej cvetočo kolonijo... ki se je razcvetela tudi zavoljo dengovskega odpiranja Kitajske, katere posli so v veliki meri tekli preko HK. Tako sta bila za ta vzpon sokriva kar oba "imperialna gospodarja".
P.S.: do tote debate sploh nisem vedel, da so najini svetovni nazori, verovanja, prikazni in vnaprej izdelane podobe tako daleč narazen, ampak očitno še vedno lahko izvem nekaj novega ...
To je eden čarov tega mračnega kevdra.
najobj sporočil: 31.920
[#2800069] 22.10.19 19:09 · odgovor na: pobalin (#2800068)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 22.10.2019 19:12
> P.S.: do tote debate sploh nisem vedel, da so najini svetovni nazori, verovanja, prikazni in vnaprej izdelane podobe tako daleč narazen, ampak očitno še vedno lahko izvem nekaj novega ...
To je eden čarov tega mračnega kevdra.
... ja, zdaj že vem, da midva o športu in Kitajcih nikoli ne bova prišla skupaj ... khmm, o športu zato, ker ga jaz razumem, ti pa ne, medtem ko Kitajcev ne razumeva oba, ampak jaz to razumem, ti pa ne ...

P.S.: ne zameri, če sem malo žleht, ker to je vsaj za mene eden čarov tega mračnega kevdra, tako da ne bom imel nobenih problemov, če (ko) mi boš kdaj vrnil ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2800220] 23.10.19 22:28 · odgovor na: najobj (#2800069)
Odgovori   +    0
[najobj]
... ja, zdaj že vem, da midva o športu in Kitajcih nikoli ne bova prišla skupaj ... khmm, o športu zato, ker ga jaz razumem, ti pa ne, medtem ko Kitajcev ne razumeva oba, ampak jaz to razumem, ti pa ne ...
Zanimivo, ker sem prepričan, da jaz zares razumem šport, ti pa ne. :-)
P.S.: ne zameri, če sem malo žleht, ker to je vsaj za mene eden čarov tega mračnega kevdra, tako da ne bom imel nobenih problemov, če (ko) mi boš kdaj vrnil ...
Kdor v delavskem kevdru ni vsaj malo žleht, si ne zasluži čemenja tu spodaj. Vse se vrača, vse se plača...
najobj sporočil: 31.920
[#2800259] 24.10.19 11:41 · odgovor na: pobalin (#2800220)
Odgovori   +    0
[pobalin]
> [najobj]
> ... ja, zdaj že vem, da midva o športu in Kitajcih nikoli ne bova prišla skupaj ... khmm, o športu zato, ker ga jaz razumem, ti pa ne, medtem ko Kitajcev ne razumeva oba, ampak jaz to razumem, ti pa ne ...

Zanimivo, ker sem prepričan, da jaz zares razumem šport, ti pa ne. :-)

> P.S.: ne zameri, če sem malo žleht, ker to je vsaj za mene eden čarov tega mračnega kevdra, tako da ne bom imel nobenih problemov, če (ko) mi boš kdaj vrnil ...
Kdor v delavskem kevdru ni vsaj malo žleht, si ne zasluži čemenja tu spodaj. Vse se vrača, vse se plača...
... no, če že športa in Kitajcev ne razumeva enako, pa toti delavski kevder bolj enako ne bi mogla ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2800282] 24.10.19 13:39 · odgovor na: najobj (#2800259)
Odgovori   +    0
[najobj]
... no, če že športa in Kitajcev ne razumeva enako, pa toti delavski kevder bolj enako ne bi mogla ...
Hja, ne vem... Zame je ena od ključnih vrlin čemečih v tem kevdru, če poleg svojega (žleht) mnenja prispevajo tudi kakšno znanje, dodatno informacijo, argumentacijo. Pezdet znamo vsi, prav pa bi nam prišlo tudi nekaj vzgoje in izobraževanja. :-)
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2800285] 24.10.19 13:54 · odgovor na: pobalin (#2800282)
Odgovori   +    0
[pobalin]
> [najobj]
> ... no, če že športa in Kitajcev ne razumeva enako, pa toti delavski kevder bolj enako ne bi mogla ...

Hja, ne vem... Zame je ena od ključnih vrlin čemečih v tem kevdru, če poleg svojega (žleht) mnenja prispevajo tudi kakšno znanje, dodatno informacijo, argumentacijo. Pezdet znamo vsi, prav pa bi nam prišlo tudi nekaj vzgoje in izobraževanja. :-)
Spremljam vajino izmenjavo mnenj brez vmešavanja pa vendar moram povedati, da je ta forumski kevder najboljši forum v Sloveniji, dovolim pa, da mi kakšen drug forum vezan na digitalne časopise ni znan, v kar ne verjemem. Lepa forumska izmenjava mnjenj je bila tudi v Delu, ki je danes več ni. Motijo me le te ignore liste, sicer na kaj ne moreš vplivati sprejmi in živi s tem naprej.

Strani: 1 ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 57