Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Špeckahlanje

Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... 57

pobalin sporočil: 14.456
[#2679216] 17.10.17 11:20 · odgovor na: pobalin (#2679112)
Odgovori   +    1
Pod tem vikendaškim branjem (med vikendi sta.si objavlja slabo prežvečeno staro slamo),
www.finance.si/88612...z-Prizrena
ki me ne mika toliko, da bi zanj porabil žeton (he, he, NemirniTujec, prav si imel!), se je razvila ognjevita debata. V tej debati je forumski kolega in moj pogosti sparring partner objavil neko natolcevanje, ki ga je popravil šele s precejšnjo zamudo. Gre za spačeno povzemanje požarniškega pisunstva, da je Marjan Šarec delil Hitlerjev Mein Kampf s posvetilom, no, da je to dokazano naredil najmanj enkrat.

Zadevo se da preverit brez požarniškega prispevka pri viru (faksimile knjige s posvetilom):
www.pozareport.si/im...301779.jpg
in pri obtoženemu (pojasnilo Šarca na svoji spletni strani):
www.sarec.si/dnevnik...do-volitev

Mnenje o Hitlerjevi biografiji in njenem avtorju Ianu Kershawu naj si vsak ustvari sam na podlagi relevantnih podatkov in ne provincialnega požarniškega natolcevanja. V devetdesetih izdana knjiga je pri nas izšla pred petimi leti in je bila kljub dotisku v istem letu očitno hitro razprodana, ker je po Cobissu v pripravi njena druga izdaja.

Ogromno število izvodov so pokupile javne knjižnice (samo MKL 46!), med njimi kar nekaj osnovno- in srednješolskih knjižnic. Pa zaradi tega ni bilo nobenega medijskega požara! Da so bili nakupi upravičeni, kaže nadpovprečno število izposoj (5940). Za primerjavo: razvpita knjiga Jožeta Pirjevca Tito in tovariši, ki je bila ob velikem pompu izdana leta 2011, to je leto pred Hitlerjem Iana Kershawa, in bila večkrat dotiskana itn. (MKL 56 izvodov), ima do zdaj po Cobissu 8819 izposoj!

Jaz še nisem prebral nobene od teh knjig, sem pa npr. prebral Speerove spomine, debelo biografijo Francisca Franca, Novi razred, Nomenklaturo in še kaj o podobno problematičnih temah in osebkih. Vse te knjige bi priporočil v branje in morda bi katero od njih komu podaril, če bi imel odobren poseben proračun za darila ipd. Najbrž pa ne bi naredil take napake, da bi "problematično" knjigo podaril zagovednežu, ki bi jo očitno samo shranil, da bi jo ob prvem oportunem momentu požarniško uporabil za spletkarjenje in diskreditacijo. Takemu ne bi dal pol dreka na šibici, ker niti tega ni vreden.

Rename pa naj po svojem trumpovanju za kazen prebere (menda zadnji) letnik Komunista, ki ga je urejal Bojan Požar, in še njegovo knjigo o Melaniji. :-)
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2679371] 17.10.17 17:37 · odgovor na: pobalin (#2679216)
Odgovori   +    0
[pobalin]
...sem pa npr. prebral Speerove spomine, debelo biografijo Francisca Franca, Novi razred, Nomenklaturo in še kaj o podobno problematičnih temah in osebkih. Vse te knjige bi priporočil v branje...

fenomenalno ctivo je shirer: vzpon in propad tretjega rajha. speh v dveh knjigah ima +1.500 strani in prebitje do konca zahteva ekstremne psihofizicne in spiritualne sposobnosti. meni je v mladih letih to celo uspelo, pred kratkim pa sem poskusil v drugo in obupal po ene 20%. po koncu branja priporocam krajse pocitnice.

imam znanca, ki mu je ta del zgodovine hobi, po antikvariatih zbira vse v zvezi s topikom in tudi skonzumira, z vidika zgodovinarskega uzitka najbolj priporoca avtobiografije nemskih generalov iz obeh vojn, ampak tega se nisem probal, nekako mi radovednosti se ni neslo tako dalec.
pobalin sporočil: 14.456
[#2679436] 17.10.17 22:37 · odgovor na: anon-186196 (#2679371)
Odgovori   +    0
[mrkolice]
fenomenalno ctivo je shirer: vzpon in propad tretjega rajha. speh v dveh knjigah ima +1.500 strani in prebitje do konca zahteva ekstremne psihofizicne in spiritualne sposobnosti.
Hvala, tole bom pa pogledal. Človek je bil zanimiv: Murrow's man. Dvomim, da se bom tega njegovega kiklopa lotil s ciljem, da ga preberem, ampak nikdar se ne ve, mogoče me bo pa ob listanju zgrabil...
meni je v mladih letih to celo uspelo, pred kratkim pa sem poskusil v drugo in obupal po ene 20%. po koncu branja priporocam krajse pocitnice.
Meni je neskončno pranje možganov z 2. SV in NOB v mladih letih povzročilo dolgoleten odpor, da bi se kaj dosti ukvarjal s tem obdobjem. Bral sem dokumentarno fikcijo, Remarque mi je bil zakon. Na stara leta sem se začel premikati proti marginam 2. SV. Mogoče je pa zdaj čas, da zgrabim bika za roge.
imam znanca, ki mu je ta del zgodovine hobi, po antikvariatih zbira vse v zvezi s topikom in tudi skonzumira, z vidika zgodovinarskega uzitka najbolj priporoca avtobiografije nemskih generalov iz obeh vojn, ampak tega se nisem probal, nekako mi radovednosti se ni neslo tako dalec.
Do avtobiografij in avtoriziranih biografij sem zelo zadržan, pa naj gre za nemške generale ali za strička Kučana. :-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2680023] 20.10.17 23:06 · odgovor na: pobalin (#2679436)
Odgovori   +    0
Reuters je te dni objavil eno zanimivo avtomobilsko nadaljevanko o Nissanu. Ta je zaradi pomanjkljive končne kontrole (niso jih opravljali certivicirani tehniki) napovedal vpoklic 1,2 milijona vozil, ki so jih na Japonskem prodali v zadnjih treh letih.
At a news conference on Oct. 2, Chief Executive Hiroto Saikawa said only certified technicians had conducted checks since Sept. 20.
However, two uncertified technicians carried out inspections at the Shonan plant even after that date, the automaker said on Wednesday, with around 3,800 vehicles affected.
www.reuters.com/arti...SKBN1CN01Y
Potem je Nissan za najmanj dva tedna ustavil proizvodnjo v vseh šestih tovarnah na Japonskem - ampak samo za domači trg - da bodo odpravili vzroke za obsežen vpoklic. Proizvodnja za tuje trge ne bo zaustavljena.
Nissan will continue to produce vehicles for export in Japan, including its popular Rogue SUV crossover model and the battery-electric Leaf, as the certification process for final inspections does not apply to vehicles shipped overseas.
www.reuters.com/arti...SKBN1CO1FW
Danes so dodali še trditev japonske javne radiotelevizije NHK, da je Nissan kršil norme za končno kontrolo kar 20 let.
An internal investigation at Nissan had shown that for at least 20 years the automaker had not been following proper procedures for final inspections required by Japan’s transport ministry of all vehicles sold in the country, NHK reported, without citing any sources.
A Nissan spokesman declined to directly confirm or deny the NHK report, and referred Reuters to CEO Hiroto Saikawa’s comments on Thursday, when he said Nissan’s training system for certifying vehicle inspection staff had not changed for 20 years.
www.reuters.com/arti...SKBN1CP01Y
bobek13 sporočil: 4.301
[#2680033] 21.10.17 09:11 · odgovor na: pobalin (#2680023)
Odgovori   +    1
si ga videl japončke, hardcore nacionaliste, samo za domači trg so ustavili proizvodnjo, da odpravijo nepravilnosti, samo na domačem trgu bo vpoklic na inšpekcijo, je*eš tujce...

na tak odnos Nissana, lahk sam eno ponarodelo krilatico rečem - še premal smo jih (nukal)!

:-)))))

lpA

p.s.: saj nisem prevec politično nekorekten, ali? :-)))
pobalin sporočil: 14.456
[#2680038] 21.10.17 10:39 · odgovor na: bobek13 (#2680033)
Odgovori   +    0
[bobek13]
si ga videl japončke, hardcore nacionaliste, samo za domači trg so ustavili proizvodnjo, da odpravijo nepravilnosti, samo na domačem trgu bo vpoklic na inšpekcijo, je*eš tujce...
Ja, lahko gledaš tako, ampak pazi, tole sem napisal za provokacijo. Če prebereš še enkrat, boš ugotovil, da gre očitno za primer "globoke države", ki predpisuje certificirane tehnike in postopke za končno kontrolo avtomobilov v firmah/državi, ki ima že dolgo imidž top kvalitete in integritete. Ko se začne nemarno luščiti glazura celo s top šit ikon Nemcev in Japoncev, je res šit.

O teh japonskih inšpekcijskih praksah bi se dalo veliko debatirati, bi pa od liberalnega bralca liberalnih Financ pričakoval, da bo bolj pozoren na ta neliberalni vidik japonskega gospodarskega čudeža. Pa na to, da so japonski postopki, certifikati in kontrole tako natančno predpisani, da je vseeno možno goljufati 20 let. Nadljudi ni nikjer, šmugl je povsod. :-)
na tak odnos Nissana, lahk sam eno ponarodelo krilatico rečem - še premal smo jih (nukal)!
p.s.: saj nisem prevec politično nekorekten, ali? :-)))
Najbrž sem jaz med zadnjimi, ki lahko kaj reče o politični korektnosti, ampak tale z nukanjem je še zame šla čez rob. Predvsem pa "mi" nismo imeli nič zraven, hvalabogu.
bobek13 sporočil: 4.301
[#2680040] 21.10.17 12:21 · odgovor na: pobalin (#2680038)
Odgovori   +    0
maš prav, kak sem lahko zluftal ta aspekt regulacije proizvodne prakse...

sem samo vajenec liberalizma, tak da rečmo da mi je pol odpuščeno, sem še v fazi učenja obrti, v penziji bom ziher že stručko... če se prej ne zapijem kje... :-)))

kar se pa nukanja tiče, nisem imel namena japončke žalit, sem samo izkoristil priliko, našim tenkočutnim multikulti strpnim levakom, ki tako radi izustijo to krilatico, ko ga ta desni povzdignejo vsake tolko... ;-)

lpA
crt sporočil: 27.194
[#2680041] 21.10.17 12:34 · odgovor na: bobek13 (#2680040)
Odgovori   +    1
[bobek13]
kar se pa nukanja tiče, nisem imel namena japončke žalit, sem samo izkoristil priliko, našim tenkočutnim multikulti strpnim levakom, ki tako radi izustijo to krilatico, ko ga ta desni povzdignejo vsake tolko... ;-)
nisi ravno optimalno izbral kraja dogajanja...
bobek13 sporočil: 4.301
[#2680044] 21.10.17 13:06 · odgovor na: bobek13 (#2680040)
Odgovori   +    1
na koncu manjka ... nastavit ogledalo...

očitno hitrej mislim, kot pišem... al ne mislim... eh ku*c zaj*bal sem na celi črti pa se ven vlečem...

v glavnem se posipam s pepelom in opravičujem za popolnoma neuspel štos...

:-)

lpA
pobalin sporočil: 14.456
[#2680053] 21.10.17 15:44 · odgovor na: bobek13 (#2680040)
Odgovori   +    0
[bobek13]
maš prav, kak sem lahko zluftal ta aspekt regulacije proizvodne prakse...
sem samo vajenec liberalizma, tak da rečmo da mi je pol odpuščeno, sem še v fazi učenja obrti, v penziji bom ziher že stručko... če se prej ne zapijem kje... :-)))
Kao što je rekao drug Tito (v bes nekaterih zdaj reinkarniran kot pivo in zeliščni liker), treba učiti, učiti, popiti jednu domaću rakijicu i dalje učiti. :-)
kar se pa nukanja tiče, nisem imel namena japončke žalit, sem samo izkoristil priliko, našim tenkočutnim multikulti strpnim levakom, ki tako radi izustijo to krilatico, ko ga ta desni povzdignejo vsake tolko... ;-)
Si me spomnil, da ni dolgo nazaj, kar se je Mr. NemirniTujec tako razbrzdal, da je potem komentiral sam sebe, kako ga je kar zaskrbelo, ko je bral za seboj.
bobek13 sporočil: 4.301
[#2680057] 21.10.17 16:12 · odgovor na: pobalin (#2680053)
Odgovori   +    1
evo tu najde mesto stara modrost, ki jo (hehehe) tak rad delim s svojimi puncami - preden odpreš usta, trikrat premisli!

:-)))

lpA
pobalin sporočil: 14.456
[#2680682] 25.10.17 09:49 · odgovor na: bobek13 (#2680057)
Odgovori   +    1
Še pomnite tovariši, kako je potekal predvolilni ameriški cirkus pred dvema letoma?

Jaz ne, ker sem površen in pozabljiv, zato sem šele zdaj izvedel, da je novembra 2015 takratni predsedniški kandidat Donald Trump nastopil v oddaji Saturday Night Live kot glavni gost.
www.vanityfair.com/h...ump-sketch

Za primerjavo današnje realnosti s takratnim komedijantskim snom:
Donald Trump monologue: www.youtube.com/watc...kLzSLkYnGc
White House 2018: www.youtube.com/watc...YP4Cvbpl-8
pobalin sporočil: 14.456
[#2681242] 28.10.17 01:54 · odgovor na: pobalin (#2680682)
Odgovori   +    2
[pobalin]
Še pomnite tovariši, kako je Počivalškovo ministrstvo Cerarjeve vlade v hudi protibegunski mrzlici čez noč našlo neko dotlej neznano votlo in prazno firmo na celjskem/počivalškovem območju, ki je v Nacht und Nebel Aktion postala dvorni dobavitelj žične ograje za varovanje jugovzhodne meje Moje Dežele?
No, patent za take posle so Cerarjevci/Počivalškovci očitno prodali ameriški vladi. Ta je za 300-milijonsko sanacijo v orkanu uničenega elektro-omrežja v Portoriku našla dve leti staro dvoglavo žepno firmico iz mesteca v Montani, ki je čisto slučajno domači kraj Trumpovega ministra za notranje zadeve.
The company, Whitefish Energy, said last week that it had signed a $300 million contract with the Puerto Rico Electric Power Authority to repair and reconstruct large portions of the island’s electrical infrastructure. The contract is the biggest yet issued in the troubled relief effort.
The power authority, also known as PREPA, opted to hire Whitefish rather than activate the “mutual aid” arrangements it has with other utilities. For many years, such agreements have helped U.S. utilities — including those in Florida and Texas recently — to recover quickly after natural disasters.
www.washingtonpost.c...d079ad541f
Dry the swamp. Make America Slovenialike again. Itn.
crt sporočil: 27.194
[#2681424] 29.10.17 19:43 · odgovor na: pobalin (#2681242)
Odgovori   +    2
[pobalin]
> The company, Whitefish Energy, said last week that it had signed a $300 million contract with the Puerto Rico Electric Power Authority to repair and reconstruct large portions of the island’s electrical infrastructure. The contract is the biggest yet issued in the troubled relief effort.
> The power authority, also known as PREPA, opted to hire Whitefish rather than activate the “mutual aid” arrangements it has with other utilities. For many years, such agreements have helped U.S. utilities — including those in Florida and Texas recently — to recover quickly after natural disasters.
> www.washingtonpost.c...d079ad541f

Dry the swamp. Make America Slovenialike again. Itn.
it gets better

A deal reached between the government and a small Montana energy company located in Interior Secretary Ryan Zinke's hometown prohibits the government from reviewing labor costs or profits related to the company's relief efforts in Puerto Rico, according to a leaked copy of the contract.

A copy of the deal highlighted by reporter Ken Klippenstein reveals that the government isn't allowed to "audit or review the cost and profit elements" under the agreement, allowing the company greater discretion and secrecy for how it spends the $300 million to restore power to the island.

Whitefish contract states, "In no event shall [government bodies] have the right to audit or review the cost and profit elements."

lahko tudi poljubno zamujajo - Whitefish contract states Puerto Rican govt "waives any claim against Contractor related to delayed completion of work."

thehill.com/homenews...iting-deal
crt sporočil: 27.194
[#2681553] 31.10.17 11:02 · odgovor na: crt (#2681424)
Odgovori   +    1
... v nedeljo je portoriska stran odstopila od pogodbe. vmes se je pojavilo se nekaj bizarnih podrobnosti.

www.huffingtonpost.c...d20b823156
pobalin sporočil: 14.456
[#2681648] 01.11.17 10:27 · odgovor na: crt (#2681553)
Odgovori   +    1
LOL:
“I want to clarify, so it’s very clear, that the cancellation of this contract does not respond to an acceptance that there was something outside of the law or out of line with [PREPA’s] procedures of emergency contracts,” Ramos [executive director of PREPA] said.
Mnoge tarifne postavke na koncu pogodbe si zaslužijo prostor na portalu Top Job in vzbujajo željo po vpogledu v tovrstne postavke v (samo kot primer) kakšnih poslih MOL. :-)
assets.documentcloud...7-Copy.pdf

Pod črto se lahko reče, da (bo)sta tista dva kljukca iz firme, ki je dobila in izgubila 300 M$ posel, v cca mesecu dni vseeno obrnila 30 M$. Če je v tem znesku običajna profitna marža za koruptne posle, lahko takoj zapreta svoj 401k, saj sta zmerno preskrbljena do smrti. :-)

POGO sem si označil kot posebno zanimivost iz tega članka.
en.wikipedia.org/wik..._Oversight
crt sporočil: 27.194
[#2681649] 01.11.17 10:35 · odgovor na: pobalin (#2681648)
Odgovori   +    2
je pa tak...

zdaj je ta projekt prevzela mega korporacija fluor.

ena razlika je v tem, da bo narejeno in da ni cisti politicni gravy train.

druga pa v tem, da bo stalo 3 x tolko :)

sicer kaze, da je ze od starta bilo misljeno, da fluor to pocne, vendar je bil turf war med vojsko (inzenirci) in portoriskim elektrom (PREPA) o tem, kdo je narocnik. vojska je imela fluor, oni drugi pa so uvalili trumpovo ribo.

www.reuters.com/arti...SKBN1CZ2T0
pobalin sporočil: 14.456
[#2681747] 02.11.17 10:31 · odgovor na: pobalin (#2681648)
Odgovori   +    0
Če ni v rejvanju, je pa v špeckahlanju: Dnevnikov članek o ponudbah za delno obnovo Križank.
Na javno naročilo, s katerim v ljubljanski mestni občini iščejo izvajalca obnove in nadgradnje Križank, so pravočasno prispele tri ponudbe.
Za obnovo avditorija se potegujejo ljubljansko podjetje Ande s partnerjem Duol inženiring, koprsko podjetje Makro 5 gradnje in ljubljansko podjetje VG5.
Izbrani izvajalec del bo moral do takrat obnoviti konstrukcijo pomične platnene strehe nad poletnim gledališčem in uničeno platno nadomestiti z novim. ... Poleg obnove strehe projekt med drugim obsega tudi namestitev bočne vetrne zaščite proti Zoisovi cesti ter dograditev odrske opreme in obnovo projekcijskega objekta.
www.dnevnik.si/10427...a-krizanke
pobalin sporočil: 14.456
[#2681760] 02.11.17 11:18 · odgovor na: pobalin (#2681747)
Odgovori   +    0
Ko smo že pri Dnevniku, ima danes objavljeno zgodbo o epopeji deželnih bioplinarn, tega bio-eko energetskega čudeža, ki naj bi v deželne banke izvrtal stomilijonsko luknjo, za svojim kratkim in jalovim obstojem pa pustil samo opustošenje.
Degradirana območja: bioplinski »mrhovinarji« so imeli banke za bankomat
“Bilo je nekaj sposobnih mrhovinarjev, ki so imeli s pomočjo politikov in bančnikov slovenske banke za bankomat.” S temi besedami je Franci Lavrinc iz Zgornjih Pirnič, ki je najbližji sosed zdaj že porušene bioplinarne Petač, potegnil črto pod slovensko bioplinsko pravljico. Ta se je z več kot stomilijonsko bančno luknjo, ki jo je skopala, kmalu sprevrgla v tragedijo.
V Sloveniji je v letih 2009–2011 na hitro zraslo 21 bioplinskih elektrarn. Nekatere med njimi (Zgornje Pirniče, Ilirska Bistrica, Lendava) so danes na seznamu funkcionalno degradiranih območij (človek je tam dejavnost opustil, ponekod sploh ni zaživela), ki so jih popisali strokovnjaki za prostor. Septembra letos smo imeli v Sloveniji 1081 funkcionalno degradiranih območij, ki so zasedala 3423 hektarjev površin.
www.dnevnik.si/10427...-bankomat-
Za konec pa še malo bio-eko-plinske reciklaže:

www.finance.si/23423...jo-dobicek
manager.finance.si/2...-elektrarn
www.finance.si/27211...-po-Nemcih
www.finance.si/27458...ioodpadkih
pobalin sporočil: 14.456
[#2681763] 02.11.17 11:32 · odgovor na: pobalin (#2681760)
Odgovori   +    1
Da ne bom zapostavljal "vodilnega slovenskega časnika", naj opozorim na (zaklenjen) intervju Nejca Goleta z Markom Mobiusom v Sobotni prilogi, iz katerega bi Finance lahko nekaj dni polnile rubriko "Kdo si upa", ampak ne paše v uredniško agendo. Na primer odgovora o kriptovalutah in (tukaj večkrat omenjenemu) Elonu Musku:
- Kaj vi menite o kriptovalutah?
So kot religija. Imeti moraš vero.
- Vi jo imate?
Jaz je nimam. Vendar ne morete polemizirati z ljudmi z vero. To je tako, kot bi rekel, zakaj si kristjan ali zakaj si musliman. Bitcoin je vera - in z vero lahko zaslužite. Naj povem primer Elona Muska [soustanovitelja vesoljskega podjetja SpaceX in Tesle]. Koliko denarja je zaslužil za delničarje? Nič. Vendar obstaja vera vanj.
www.delo.si/sobotna/...nanju.html
pobalin sporočil: 14.456
[#2681769] 02.11.17 12:02 · odgovor na: pobalin (#2681763)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: pobalin 02.11.2017 12:03
Süddeutsche piše, da "javni sektor" z odkrivanjem čudnih delniških poslov za utajo davkov in njih pregonom oz. izterjavami lahko poskrbi za polnjenje državnih malh - do zdaj za 436 MEUR.
Der Cum-Ex-Skandal gilt als größte Steueraffäre der Bundesrepublik: Ab Mitte vergangenen Jahrzehnts machten viele Banken Aktiendeals zu Lasten der Staatskasse.
259 solcher Fälle sind den Behörden bislang bekannt, 23 davon sind rechtskräftig abgeschlossen - alle zugunsten des Fiskus. Sie haben dem Bund 436 Millionen Euro eingebracht.
Um zu verhindern, dass Ansprüche verjähren, macht die Staatsanwaltschaft in Köln nun Tempo.
www.sueddeutsche.de/...-1.3730810
Na isto temo pred enim mesecem:
Die Generalstaatsanwaltschaft Frankfurt hat im Cum-Ex-Skandal mehrere Ex-Banker sowie einen aus Hessen stammenden Rechtsanwalt angeklagt.
Die Angeschuldigten sollen zu den Drahtziehern dubioser Aktiengeschäfte zählen, bei denen die Steuerzahler offenbar um insgesamt zehn Milliarden Euro betrogen wurden.
Großbanken aus dem In- und Ausland sollen, gemeinsam mit Partnern, beim Handel von Aktien mit (Cum) und ohne (Ex) Dividende den Fiskus systematisch getäuscht haben - mit dem Ziel, sich eine nur einmal an den Fiskus abgeführte Kapitalertragsteuer auf Dividendenerlöse mehrmals zurückzahlen zu lassen.
www.sueddeutsche.de/...-1.3692709
Še razlaga na Wikipediji:
de.wikipedia.org/wik...nstripping
en.wikipedia.org/wik..._stripping
pobalin sporočil: 14.456
[#2681776] 02.11.17 12:28 · odgovor na: pobalin (#2681769)
Odgovori   +    0
"Nemške javne gospodinje" (in dacarji) v zveznih deželah imajo dobre rezultate, poročajo skoraj vsi mediji, ki povzemajo včerajšnji Handelsblatt. Letos bodo proračuni zveznih dežel predvidoma imeli okrog 15 GEUR proračunskih presežkov. Izjema je Severno Porenje - Vestfalija, kjer so v 3/4 letošnjega leta nabrali za 0,8 GEUR minusa. Bavarska ima za 3,3 GEUR plusa. Davčni prilivi so letos zrasli za 6,2%, odlivi pa samo za 2,8%.

Čudno, da tega še ni v rejvu Finance, saj je Handelsblatt svoj članek začel čisto v duhu Financarske anti-dacarske in anti-birokratske retorike.
Steuersenkungen? Nicht finanzierbar, stöhnen die Bundesländer. Dabei haben sie allein in den ersten drei Quartalen 12,7 Milliarden Euro angespart – 9,1 Milliarden mehr als im Vorjahr. Nur ein Bundesland macht Miese.
www.handelsblatt.com...27366.html
Ker je original zaklenjen, je tu še povzetek Welta:
Die 16 Länder hätten in den ersten neun Monaten dieses Jahres zusammen einen Überschuss von 12,7 Milliarden Euro erzielt, berichtete das "Handelsblatt" am Mittwoch unter Berufung auf eine interne Übersicht des Bundesfinanzministeriums. Bis zum Jahresende dürfte demnach die Grenze von 15 Milliarden Euro überschritten werden.
Ein Grund für die deutlichen Überschüsse sind laut "Handelsblatt" die im Vergleich zum Vorjahreszeitraum um 6,2 Prozent gestiegenen Steuereinnahmen. Die Ausgaben legten dagegen nur um 2,8 Prozent zu.
www.welt.de/newstick...he-zu.html
pobalin sporočil: 14.456
[#2681779] 02.11.17 12:40 · odgovor na: pobalin (#2681776)
Odgovori   +    0
Bavarski Süddeutsche Zeitung (Audi & BMW teritorij) piše o napetosti pred za 8. november napovedano objavo novih mejnih izpustov za avtomobile v EU. Poleg običajnega pisanja o političnih in lobističnih igrah je omenjena ohromljenost glavne zagovornice nemške avtomobilske industrije Angele Merkel zaradi notranje političnih povolilnih kupčkanj.

Omenjeno pa je tudi pismo okoljskih in prometnih ministrov nekaterih članic EU štirim evropskim komisarjem. To pismo naj bi podpisala tudi Slovenija, ampak na hitro nisem znal najti nobene vestičke o tem, tako da če kdo kaj ve... prosim lepo!
Die Mitgliedsstaaten der EU sind in der CO₂-Frage uneins. Während die Auto-Nationen Deutschland, Italien und Frankreich versuchen, scharfe Vorschriften zu verhindern, dringen andere EU-Länder auf eben diese. So haben Umwelt- und Verkehrsminister aus den Beneluxstaaten, Österreich, Portugal, Irland und Slowenien vor wenigen Tagen einen Brief an die vier zuständigen EU-Kommissare geschrieben.
www.sueddeutsche.de/...-1.3730788
pobalin sporočil: 14.456
[#2681783] 02.11.17 12:56 · odgovor na: pobalin (#2681779)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: pobalin 02.11.2017 13:02
NYT poroča o ("presenetljivih" op. pob.) izsledkih uradne preiskave, da nedavni nesreči ameriških vojaških ladij, v katerih je umrlo 17 mornarjev, nista bili neizogibni.

John McCain, republikanski senator in predsednik senatnega odbora za oborožene sile je kot vzrok za stanje, ki je pripomoglo k tema nesrečama, okrivil avtomatsko zmanjševanje proračuna od leta 2013. Kongres naj bi jih prikrajšal za sredstva in jih izpostavil tveganju poškodb ali smrti zaradi pomanjkljivega usposabljanja in opreme in pripravljenosti.

Opis dogajanja v NYT ponekod pušča vtis, da so ponesrečeni vojaški ladji upravljali na hitro priučeni voditelji čolnov ali hobi jadralci.
In the case of the Fitzgerald, the Navy determined in its latest reports that the crew and leadership on board failed to plan for safety, to adhere to sound navigation practices, to carry out basic watch practices and to respond effectively in a crisis.
In the case of the John S. McCain, the investigation concluded that the collision resulted from a “loss of situational awareness” while responding to mistakes in the operation of the ship’s steering and propulsion system while in highly trafficked waters.
www.nytimes.com/2017...dable.html
pobalin sporočil: 14.456
[#2681881] 02.11.17 22:59 · odgovor na: pobalin (#2681783)
Odgovori   +    1
Upam, da ta Pro-glas ne bo šel v pozabo ali čez noč izginil z radarja, ker slovenski športni svet česa takega ni doživel od Podarim Dobim naprej. Ampak takrat so ljudje, ki so podarili, res kaj dobili, zdaj pa so IN samo še kripto zadeve. Skeptiki (včasih so jim rekli nejeverni Tomaži) natolcujejo, da je marsikaj tudi klepto...
Bolj kot za kriptokovance in Roberta Carlosa, gre za financiranje športnikov na vseh ravneh in vseh delih sveta.
Globalni kripto svet dobiva še eno dodatno dimenzijo, ki izvira iz slovenskega prostora. SportyFi, decentraliziran ekosistem za financiranje športnikov, želi odstraniti finančne ovire, ki nadarjenim športnikom pogosto onemogočijo razvoj nadaljne kariere in hkrati zasebnim vlagateljem odpreti vrata do 1,3 milijarde dolarjev velike športne industrije ter tako demokratizirati investicije v športu. Slovenska platforma bo namreč športnikom, klubom in športnim organizacijam omogočala zbiranje sredstev preko spleta na osnovi kriptovalut, obenem pa bo malim investitorjem, ki do sedaj niso imeli možnosti vlaganja v šport, omogočala, da sredstva vlagajo v športnike in klube ter, v primeru športnih uspehov, tudi zaslužijo.
...
SportyFi bo sredstva za zagon platforme zbiral v t.i. ”token crowdsaleu” od 14. novembra dalje, zbrati pa želijo 16 milijonov dolarjev. Izdali bodo lasten kovanec, SPF, ki bo kmalu po zaključku zbiranja sredstev tudi kotiral na večjih borzah za kriptovalute, sama platforma pa bo v testni različici na voljo še pred koncem leta.
pro.finance.si/88618...rtna-imena
1. Delo je promo-PR tekst o tej zadevi objavilo kot navaden članek, nad katerim je podpisana Barbara Pavlin. Banana džurnalizem pa to.
www.delo.si/gospodar...portu.html

2. To je oglasna objava, ki je zavajajoča in krši zakone, ker naročnik oglasa nikjer ni naveden, poleg tega pa sploh ni jasno, kaj oglašuje, je pa precej jasno, na kaj napeljuje. Kot je jasno, da ima ime Sportyfi svojo logiko, po nekem čudnem naključju pa je silno podobno imenu Spotify.

3. Oba vstavljena linka sta skrita v bit.ly formatu, da človek ne vidi, kam vodita, ne da bi kliknil nanju.

Prvi link pripelje na Sportyfijev PR člančič na medium.com, ki je "a platform built for people, not advertisers, quality not quantity, original ideas no sponsored content, clean reading experience, no pop ups & banners, engagement & depth no clickbait, viewpoints not pageviews."
medium.com/sportyfi/...12c67814a4

Drugi link vodi na spletno stran www.sportyfi.io/index.html Domena .io pomeni British Indian Ocean Territory, obstaja že dvajset let in jo radi uporabljajo razni tech start-upi.
en.wikipedia.org/wiki/.io

Mogoče za kakšne finančne posle z oz. preko strani sportyfi.io ni nepomembno vedeti, da nosilec te domene ni javno objavljen. www.nic.io/whois-search.htm

Poleg tega se ti ob kliku na "Contact", da bi videl, kje ta firma sploh je in kako jim poslati sporočilo, pokaže tole:
Please, keep me updated
Enter your email address to receive updates about SportyFi
Enter you email & stay updated... Sign Up
We value your privacy and will never share your details with other parties.
Manjka pripis: "We value our privacy even more and will never share our details with any party", ampak spodaj je le naveden zelo slabo opazen e-naslov support@sportyfi.io.

Starokopitni skeptiki tudi ne bodo ravno navdušeni nad nakazovanjem denarja neki brifkosten firmi, ki je bila ustanovljena pred tremi meseci s 100 GBP.
beta.companieshouse....y/10891612

4. Na čelu projekta Sportyfi se pojavlja po Moji Deželi medijsko slavljeni podjetnik Marko Filej, ki se predstavlja kot "an entrepreneur with vast experiences in the sports industry, and the mastermind behind the global sports platforms: Trainers4me and Onlinegym4me." Izkušnje da, uspeh pa mu priznam predvsem pri promocijskih spretnostih.

Na primer: nosilec domene onlinegym4me.com je Marko Filej za firmo T4ME Ltd z naslovom v londonskem Cityju, ampak če to domeno vpišete v brskalnik, se vam prikaže spletna stran varuhzdravja.si, ki je v slovenščini. Gre za promo projekt Vzajemne, v slovenskem registru pa je kot nosilec domene od marca 2016 zapisana oglaševalska agencija Futura DDB d.o.o. iz Ljubljane. Marko Filej iz Londona je svoj veliki globalni projekt očitno domačijsko prodal domačijski zdravstveni zavarovalnici domačijske Slovenije. O tem mega domačijskem poslu v domačijskih medijih nisem zasledil nobenega start-up-podjetniškega slavospeva!

Stran onlinegym4me.com se z nekaj spretnosti še da najti, a ne izgleda kot kakšna velika EU ali svetovna uspešnica: www.onlinegym4me.com/programs/

Stran trainers4me.com za uberizacijo trenerjev še obstaja in izgleda funkcionalna, koliko je pa obiskana in donosna, je pa drugo vprašanje. Nosilec domene je isti kot za onlinegym4me.com. Firma Trainers4me Ltd (ustanovljena s 100 GBP) je bila po poldrugem letu razpuščena. beta.companieshouse....y/09376892

Pol leta prej se je na drugem naslovu pojavila firma T4ME Ltd. (prav tako s 100 GBP). Ta naj bi v letu 2016 pridelala za dobrega jurja EUR prihodkov in za 190 jurjev EUR izgube, kar je pokurilo skoraj pol kapitala. Februarja je firmi grozil izbris. Za direktorja in večinskega lastnika Marka Fileja pa ni jasno, ali je rezident Velike Britanije ali živi v Novi Gorici, ker so v register vpisane vse mogoče kombinacije. beta.companieshouse....y/09883247

Zdaj pa se bom usedel na kavč in opazoval, kam se bo premikala ta podjetniška karavana. Če ne bo šlo za kripto kurjenje realnega donacijsko-investicijskega denarja drugih, ampak bo res nastal dovolj donosen posel, sledi tukaj moje opravičilo v dvojni dolžini tega zapisa.
pobalin sporočil: 14.456
[#2681883] 02.11.17 23:42 · odgovor na: pobalin (#2681881)
Odgovori   +    0
Kaj bo, če se republikanskega Brdavsa na oni strani Atlantika ne ukroti? Izpuhtijo lahko 7,5 jurjev močne subvencije za električne avte, s tem pa bi npr. Tesla 3 postal cenovno manj dosegljiv in najbrž tržno manj zanimiv. Dobra stran: počasno povečevanje proizvodnje ne bi bilo več tako problematično.
Tesla Inc., General Motors Co. and other major carmakers pushing to boost U.S. electric car sales were dealt a blow by House Republicans who on Thursday proposed eliminating a $7,500 per vehicle tax credit that has helped stoke early demand for the still small segment of the U.S. auto market.
If adopted, the repeal would take effect after the 2017 tax year, according to a summary of the bill released Thursday by the House Ways and Means Committee as part of a sweeping overhaul of the U.S. tax code that would eliminate some deductions and cut the corporate tax rate to 20 percent. The Senate is crafting its own version.
“That will stop any electric vehicle market in the U.S., apart from sales of the highly expensive Tesla Model S,” said Xavier Mosquet, senior partner at consultant Boston Consulting Group, who authored a study on the growth of battery-powered vehicles.“There’s no Tesla 3, no Bolt, no Leaf in a market without incentives.”
www.detroitnews.com/...107263270/
pobalin sporočil: 14.456
[#2681933] 03.11.17 10:19 · odgovor na: pobalin (#2681881)
Odgovori   +    0
[pobalin]
Marko Filej iz Londona je svoj veliki globalni projekt očitno domačijsko prodal domačijski zdravstveni zavarovalnici domačijske Slovenije. O tem mega domačijskem poslu v domačijskih medijih nisem zasledil nobenega start-up-podjetniškega slavospeva!
Sem pa na totem portalu našel PRO-glas za toto telovadno spletno stran Vzajemne, ki že v uvodu podre prvotni poslovni model oz. ga zasuka v socializacijo "podjetniške ideje" po vzoru post-2008 socializacije finančniških poslovnih modelov.
Vam je odveč mesečno plačevanje članarin za aerobiko, pilates, fitnes in še kaj oziroma se želite izogniti nakupu raznih športnih naprav, ki se prej ali slej prelevijo v zelo drage obešalnike? Obstaja namreč dovolj jesenskih vadb, s katerimi lahko ohranjate ali pa dosežete pravo formo, ne da bi za to po nepotrebnem zapravljali.
pro.finance.si/VZAJE...nskih-vadb
Cinik bi zlobno pripomnil, da je B2B del Financ lahko v istem mesecu prodal dva PRO-glasa, ker je novinarski del Financ zamolčal nek domačijski posel svetskega e-podjetnika. Ampak jaz že nisem tak.
pobalin sporočil: 14.456
[#2681943] 03.11.17 10:41 · odgovor na: pobalin (#2681933)
Odgovori   +    0
V akademskem arhivu Financ se najde osemletne bisere, ki jih je greh prepustiti pozabi.
Zmagovalca Mercator in SGP Tehnik
Najboljše letno poročilo v skupnem seštevku točk je bilo letos Mercatorjevo - ta uporablja pri poročanju MSRP, med družbami, ki MSRP ne uporabljajo, pa je bil najboljši SGP Tehnik.
akademija.finance.si/276391
Nauk za male delničarje in poslovne partnerje: čim prej stran od firme, ki dobi akademsko nagrado za letno poročilo.
pobalin sporočil: 14.456
[#2681944] 03.11.17 10:48 · odgovor na: pobalin (#2681943)
Odgovori   +    1
Apeliram na simpatizerje SDS, uporabnike Twitterja, sledilce Janeza Janše in druge razsvetljene, moderne in zavedne državljane, da vodjo največje opozicijske stranke opozorijo na napako v citatu Maistra:
"Bratje, naša pomad gre iz tal, bistra kot burja, močna kot val..." - Maister -
twitter.com/JJansaSD...r%5Eauthor
Naredite mi to pomad spet pomlad! Prosim.
pobalin sporočil: 14.456
[#2681973] 03.11.17 12:39 · odgovor na: pobalin (#2681944)
Odgovori   +    1
Še ena najdba osemletnega bisera - objavljenega na dan republike 2009 - o slovenski tohter firmi švicarskega Zepterja srbskega poslovneža:
Pojdite lonce prodajat, ne pa tarnat
Andrej Horvat iz Zepter Slovenice ponuja tisoč evrov plače, pa ne dobi prodajalcev posode
Družba Zepter Slovenica bo letos kljub krizi prodala toliko kot lani. Manjše prihodke od prodaje posode bodo nadomestili s presenetljivo večjo prodajo živilskih izdelkov znamke Nestle.
www.finance.si/26476...-pa-tarnat
Firma, ki je imela leta 2010 še skoraj 25 MEUR prometa, je zadnja tri leta na manj kot desetini tega s povprečno letno izgubo cca 390 kEUR. Tako je to, če milost in dobrobiti ekskluzivnega distributerja neke multinacionalke nenadoma izgubiš, kot jih je nekoč tebi v prid izgubila Kolinska.
izvozniki.finance.si/8349035

Potem ti preostane samo še over-push prodaja dragih loncev in precenjenih lučk za svetlobno zdravilstvo.

Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... 57