Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: članek Cene stanovanj upadle za dva odstotka

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Glavni forum (9)

Strani: 1 2 3 4 5 6

anon-180418 sporočil: 301
[#434979] 19.02.09 17:37 · odgovor na: anon-107319 (#434878)
Odgovori   +    0
Bravo, mikica!

Končno nekdo, ki ima kaj pametnega napisati in se mu ljubi to narediti ravno tukaj.
anon-167697 sporočil: 3.551
[#435078] 19.02.09 20:32 · odgovor na: anon-107319 (#434878)
Odgovori   +    0
Sicer sem malo pozen, vendar še z moje strani pohvala zaradi prispevka. Spet se mi je povrnilo upanje, da se na tem forumu le lahko najde nekdo, ki obvlada materijo in si vzame čas to tudi zapisati - navkljub nekaterim vsevednim pavijanom, ki tukaj nonstop smetijo. 
anon-43611 sporočil: 66
[#435097] 19.02.09 21:19 · odgovor na: anon-167697 (#435078)
Odgovori   +    0
:)
anon-162131 sporočil: 2.080
[#435145] 19.02.09 22:27 · odgovor na: anon-179573 (#434663)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-162131 19.02.2009 22:28

NoPolly je napisal(a):

 
Vem, ker sem tudi dobro premislila vse skupaj, odločala sem se nekaj let. Na začetku smo verjetno vsi neodločni, sploh, če gre za tako velik nakup. Ampak enkrat je treba potegnit črto in se odločit, morda počakat na pravi trenutek. Zame je bil pravi trenutek prav ta nepremičninska kriza, saj menim, da sem (v primerjavi s tem, če bi kupila stanovanje pol leta prej) prihranila 25 % - resno! So pa verjetno res pozabili prebrati zadnji stavek :)
Ja, vse je odvisno od živcev. Moja babica je pred vojno podedovala še kot mlada ženska veliko količino denarja po prodaji posestva-žage. In kaj? Vojna ji je vzela ves denar. Če ji ne bi vojna vzela denarja, bi ji pa država nacionalizirala posestvo. In to samo 60let nazaj... Torej, nikoli ne veš kaj bo. Žalostno je, da največkrat pohlep in brezskrbnost oz zaletavost večine preko propada s krediti preobremenjenih sistemov uničita leta truda in odpovedovanja tiste manjšine, ki dejansko šparamo. Torej si se glede na vse okoliščine najverjetneje odločila pravilno...

Btw, vse naše nepremičnine so bile kupljene ali zgrajene s kešem. S kolk različnimi valutami pa bi moral stare vprašat, pa vprašanje še, če vedo:) Toliko o stabilnosti in garancijah...
anon-89 sporočil: 10.178
[#435216] 20.02.09 00:00 · odgovor na: anon-180418 (#434979)
Odgovori   +    0

Maks2Melisa je napisal(a):
Bravo, mikica!

Končno nekdo, ki ima kaj pametnega napisati in se mu ljubi to narediti ravno tukaj.
 
smo brali isti prispevek? po moje mikica nima blage veze. jebeš analizo gibanja obrestnih mer za nazaj. pa še na gibanje valut je pozabil. tudi če se igramo slepce in nočemo videti kaj se dogaja na nepremičninskem trgu, je nakup stanovanja zdaj popolnoma nesmiselna odločitev. v času krize se pač ne vlaga v popolnoma nelikvidne naložbe. ali če že hočete, mnogo bolje je kupiti za 500k krkg, kot pa stanovanje za 500k. pa ne zato, ker mislim, da bo krkg v kratkem zrasla, ampak zato ker vem, da jo za razliko od stanovanja lahko jutri prodam.

p: da ne bo nesporazuma, na kraj pameti mi ne pride, da bi trenutno šel v dolgo pozicijo na delniških trgih.
0227Lu1 sporočil: 286
[#435255] 20.02.09 06:56 · odgovor na: anon-89 (#435216)
Odgovori   +    0

Bob je napisal(a):

 
smo brali isti prispevek? po moje mikica nima blage veze. jebeš analizo gibanja obrestnih mer za nazaj. pa še na gibanje valut je pozabil. tudi če se igramo slepce in nočemo videti kaj se dogaja na nepremičninskem trgu, je nakup stanovanja zdaj popolnoma nesmiselna odločitev. v času krize se pač ne vlaga v popolnoma nelikvidne naložbe. ali če že hočete, mnogo bolje je kupiti za 500k krkg, kot pa stanovanje za 500k. pa ne zato, ker mislim, da bo krkg v kratkem zrasla, ampak zato ker vem, da jo za razliko od stanovanja lahko jutri prodam.

p: da ne bo nesporazuma, na kraj pameti mi ne pride, da bi trenutno šel v dolgo pozicijo na delniških trgih.
 
Pogledi, pogledi Bob ne more spati, Mikica je pravilno ocenila stanje pri cenah in kreditih, kar se tika KRKG, je pa vprašanje, kako se bodo razvijalo poslovanje in plačevanje proizvodov v Rusiji
anon-190595 sporočil: 504
[#435263] 20.02.09 07:06
Odgovori   +    0
Tale mikica1 mora biti res ŠPEKULANT,ki je v hudih škripcih, da piše takšne oslarije. Obupno poizkuša še koga naplahtat, da kupi njene premičnine, ki jih je v pričakovanju neskončne rasti cen sama kupila po bistveno previsoki ceni.Dejstvo je,da cene bodo do jeseni zgrmele ( in cena ki velja danes v MB 1150 Eur/m2 in vsi zaslužijo) bo jeseni v LJ ( v MB pa še nižje).
anon-190595 sporočil: 504
[#435271] 20.02.09 07:16
Odgovori   +    0
Ma sedaj sem malce pogledal še ostale komentarje....ha ha ha ,,kaže da tukaj gor v glavnem špekulanti drug druzga prepričujejo, da cene ne bodo zgrmele ( članek da so padle za 2% je tako čisti EPP). To je samo še en dodaten dokaz da se bodo cene prepolovile ( gradbene cene so v zadnjih treh mesecih padle za 30% in bodo še,,. Vsi potencialni kupci..počakat do jeseni ko bodo banke od spodnjih pametnjakovičev zahtevale denar pa bomo videli kakšne bodo cene...
Neprodanih stanovanj je ogromno in če je kdo v najemu morajo najemnine past,če se boste le dovoplj trdo in neusmiljeno pogajali..za špekulanta je prazno stanovanje smrt , ker namesto da bi zaslužil mora plačevat stroške, zato če vam sedasnji najemodajalec noče znižat najemnine nirno poiščite drugo in zamenjajte
anon-89 sporočil: 10.178
[#435400] 20.02.09 09:09 · odgovor na: 0227Lu1 (#435255)
Odgovori   +    0

0227Lu1 je napisal(a):

 
Pogledi, pogledi Bob ne more spati, Mikica je pravilno ocenila stanje pri cenah in kreditih, kar se tika KRKG, je pa vprašanje, kako se bodo razvijalo poslovanje in plačevanje proizvodov v Rusiji
 
res izredna analiza, na podlagi višjega euribora pred 2 meseci je mikica ugotovil, da se je pred 2 leti splačalo kupiti stanovanje in da se čakati praktično ne splača nikomur. ob tem pa celo prizna, da so cene že sedaj padle za 30%. genialno.:)

p.s. prostodušno priznam, da mi ni jasno kar je v svojem postu sploh hotel povedati.;)
anon-89 sporočil: 10.178
[#435406] 20.02.09 09:16 · odgovor na: anon-89 (#435400)
Odgovori   +    0

Bob je napisal(a):

 
res izredna analiza, na podlagi višjega euribora pred 2 meseci je mikica ugotovil, da se je pred 2 leti splačalo kupiti stanovanje in da se čakati praktično ne splača nikomur. ob tem pa celo prizna, da so cene že sedaj padle za 30%. genialno.:)

p.s. prostodušno priznam, da mi ni jasno kar je v svojem postu sploh hotel povedati.;)
 
sem šel še enkrat brat, zato spreminjam izjavo. prepričan sem, da se tudi mikici ne sanja, kaj je hotel povedati.
anon-1250 sporočil: 270
[#435483] 20.02.09 09:59 · odgovor na: anon-190595 (#435263)
Odgovori   +    0

Justice1 je napisal(a):
Tale mikica1 mora biti res ŠPEKULANT,ki je v hudih škripcih, da piše takšne oslarije. Obupno poizkuša še koga naplahtat, da kupi njene premičnine, ki jih je v pričakovanju neskončne rasti cen sama kupila po bistveno previsoki ceni.Dejstvo je,da cene bodo do jeseni zgrmele ( in cena ki velja danes v MB 1150 Eur/m2 in vsi zaslužijo) bo jeseni v LJ ( v MB pa še nižje).
 
Tale mikica1 je res ŠPEKULANT in je zelo dobro napisal komentar. Sam sem se odločil že pred nepremičninsko krizo da kupim stanovanje v MB približno po 1150 Eur/m2 in ga po 10 letih menjam za Ljubljano. Ker je v Ljubljani bila takrat cena od 3000 Eur/m2 dalje sem bil prepričan da ne bo slaba naložba in da kljub pričakovanemu padcu cene stanovanj manj zgubim v MB kot pa v Ljubljani. Kakor kaže se mi bo pa naložba hitreje zavrtela kot sem pričakoval.

IgorB
anon-107319 sporočil: 23
[#435492] 20.02.09 10:04
Odgovori   +    0
Vem točno, kaj sem hotela povedati in to sem tudi povedala. In NIKJER nisem napisala, da je sedaj potrebno kupiti nepremičnino, ker se to sedaj najbolj splača. To so spet neke veleumne obtožbe. Vse, kar sem naredila, je to, da sem vam pokazala, da stanovanje, katerega cena je npr. 100.000 eur, ne stawne dejansko samo 100.000 eur, ampak stane toliko, kot vas stane kredit. Tako vas v npr. 20 letih lahko to isto stanovanje stane 130.000, 150.000 ali pa 200.000 eur. To pa je še kako odvisno od tega, za kakšno ceno dobite denar (kredit). Zato je euribor in libor in fiksni pribitek še kako važen. Ker predvidevam, da tega denarja nimate v štumfu. Če pa si predstavljate, da nivažno, koliko preplačate stanovanje v 20 letih zaradi višje ali nižje obrestne mere, pa to ne pomeni, da sem neumna jaz ampak ste neumni vi. In če se vam ne sanja, da ste neumni, to še ne pomeni, da niste. In tudi nikjer nisem napisala, da cene ne bodo padale še naprej. Dejstvo je, da tega ne vemo. Napisala sem tudi, da cene niso padle samo 2%, kot je napisala uradna statistika, ampak 25 do 30% in to sem tudi utemeljila, zakaj je realno stanje toliko drugačno od analitičnega. In tudi nisem špekulant, niti ne prodajam niti ne bom prodajala niti ne bom oddajala niti ne bom kupila, ker imam stanovanjski problem rešen že dolgo časa. preprosto delam v taki službi, da so mi te stvari jasne. Če ima kdo kontra argument, naj to napiše jasno in natančno, ne pa da je edini kontraargument: ti si neumna in sploh ne veš, kaj si hotla povedati. S tem samo še dodatno pojasnite, da nimate pojma, za kaj pri stvari gre.
anon-89 sporočil: 10.178
[#435497] 20.02.09 10:09 · odgovor na: anon-1250 (#435483)
Odgovori   +    0

IgorB je napisal(a):

  Ker je v Ljubljani bila takrat cena od 3000 Eur/m2 dalje sem bil prepričan da ne bo slaba naložba in da kljub pričakovanemu padcu cene stanovanj manj zgubim v MB kot pa v Ljubljani. Kakor kaže se mi bo pa naložba hitreje zavrtela kot sem pričakoval.

IgorB
 torej si kupil, ker si hotel manj izgubiti?;)

a tisti 4% na banki pa smrdijo, da je bolje delati minus? pa 2% bo šlo za davek in še nekaj za notarje. verjetno si za nakup porabil tudi kar nekaj časa in imel tudi določene stroške. prav tako bo šlo ogromno časa za prodajo.
anon-161250 sporočil: 1.473
[#435503] 20.02.09 10:12 · odgovor na: anon-179573 (#434370)
Odgovori   +    0

NoPolly je napisal(a):
Kdo ve kaj se bo zgodilo. Res bi cene lahko padle, ampak če bi tudi prodajalci verjeli v to, bi trenutno vsi prodajali svoja odvečna stanovanja. Pa jih ne. Decembra sva s fantom kupila stanovanje od gospe, ki se je "zavedala" situacije, ostali so vztrajali pri svojih cenah. Sklepam, da jim ni nujno prodati stanovanja, saj ga v tem primeru raje oddajo. Zadnje čase slišim tudi, da se zna zgoditi, da se bodo cene najemnin zvišale, saj ljudje čakajo z nakupom (na boljše čase) in stanovanje raje vzamejo v najem. Zato se tudi prodajalci raje poslužujejo tega, da dajo svoje stanovanje v najem, saj lahko s tem še kaj zaslužijo, poleg tega pa - kdo potrebuje 100.000 evrov v trenutku? Kam jih bo lahko v tem trenutku vložil? Ni priložnosti za dobre in varne naložbe, poleg tega pa je tudi tvegano imeti toliko denarja na banki (v teh časih). Zelo težko sem kupila stanovanje (staro, potrebno obnove, za 1950 € na kvadrat), saj imajo prodajalci tudi svoje meje. Pod 2000 € na kvadrat ni nihče želel, saj so stanovanje raje oddali, nihče pa ni potreboval tolikšnega denarja takoj. Razen tisti, ki so kupili večje stanovanje in so imeli rok plačila zanj in so starega morali prodati. Ampak teh je tudi že zmanjkalo, saj v teh časih vsi čakajo - tudi tisti, ki potrebujejo večje stanovanje se dobro zavedajo, da bodo dandanes starega težko prodali - tudi ti čakajo, zato jih praktično ni! Res sem opazila, da ni takih prodajalcev, ki bi bili svojo ceno pripravljeni spuščati pod 2000 € na kvadrat zato, ker bi potrebovali denar. Ne smemo pozabiti na to, da trg kreira ponudba in povpraševanje in če prodajalci ne bojo mogli prodati stanovanj, jih bodo pač oddali. V tem primeru ponudba ne bo presegla povpraševanja in cene se ne bodo nižale v nedogled (za nekih 30-50-70 %). Osebno zaradi narave našega nepremičninskega trga močno dvomim, da se to lahko zgodi.
 
bi sam dodal, da ne bo logike, bi bolj ali manj fiksnem povpraševanju po najemu, če pride na trg novih 5000najemniških stanovanj v Ljubljani.....to bo cene najemnin kvečjem še strmoglavilo.......tko kot sem javno napovedal na forumih financ in finančne točke nekje marca 2008......cene starih stanovanj v lj(preko 20 let) razen v strogem centru bodo od 500-1000eur/m2......novogradnje v Ljubljani bodo okoli 1500eur/m2 če bo res lep projekt maximalno 2000eur/m2.......Ker fantje pozabljajo eno stvar tukile.......absorbcijsko sposobnost trga.........zakaj pa bi šel in kupil novo stanovanje po 3000eur/m2 v Ljubljani, če samo s tem zneskom lahko plačujem 5 mesecev ene povprečne najemnine za en 50m2 velik flat? Moje osebno mnenje je, da je slovenski stanovanjski trg zgodba, ki je odpeljala za več kot 2 generaciji naprej.......vsaj v Ljubljani......sej se lohk vsak 5 alpa 10min z avtom zapelje pa zato plača 1000eur/m2 manj.......elastičnost ponudbe in povpraševanja.....na vsakem koraku v vsakem segmentu........žal mi je samo tistih ljudi, ki so nasedli tej nepremičninski kolobociji v zadnjih 4 letih.......fer bi blo, da bi tiste, ki so o stanju nepremičninskega trga skozi medije načrtno zavajali kupce privedli pred sodišče zaradi nepoštenih poslovnih praks oziroma zavajanja..........člankov o bučah in čebelah od dotičnih akterjev na nepremičninskem trgu pa ja ne bo problem zbrskat.....
anon-161250 sporočil: 1.473
[#435509] 20.02.09 10:17 · odgovor na: anon-187668 (#434695)
Odgovori   +    0

menim je napisal(a):

O tem, da je stanovanje življenski nakup, so po svetu različna mnenja. Nakup stanovanja za Japonce, na primer, ni življenski nakup.

Japonci redkokdaj povabijo goste v svoje stanovanje. Raje jih povabijo v kakšno restavracijo in se tam z njim pogovorijo. Eden od razlogov je ta, da večina njih noče porabiti zelo veliko denarja za opremo stanovanja. V skromno opremljenem stanovanju pa tudi ne želijo sprejemati gostov. Namesto za opremo zidovja raje denar porabijo za izobraževanje in potovanja.

V Sloveniji pa je za marsikoga nakup stanovanja res življenski nakup. Preselitev se redko zgodi. Kar je tudi razumljivo, če nekdo porabi ogromno energije za nakup in opremo stanovanja, potem mu ni mnogo do tega, da bi se večkrat v življenju selil.
 
pa še sozvočje naših veljakov......."v tujini je slabše kot v sloveniji" :) in pošten kmečki fant, slovenskega naroda sin, bo izpolnil svojo od boga dano poslanstvo-biti hlapec vsaj nekomu, če že ne morem biti avstriji, sedaj ko smo samostojni, in gre veselo na banko s svojo 1000eur neto plačo in vzame 95% hipotekarnega kredita za nakup stanovanja v ljubljani po ceni 3500eur/m2 za dobo 20 let.......tako so sedaj vsaj naslednjih 20 let hlapci sistema.......kor bi rekel Đorđ dablju Buš "mission accomplished"
anon-89 sporočil: 10.178
[#435514] 20.02.09 10:21 · odgovor na: anon-107319 (#435492)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-89 20.02.2009 10:23

mikica1 je napisal(a):
Vem točno, kaj sem hotela povedati in to sem tudi povedala. In NIKJER nisem napisala, da je sedaj potrebno kupiti nepremičnino, ker se to sedaj najbolj splača. To so spet neke veleumne obtožbe. Vse, kar sem naredila, je to, da sem vam pokazala, da stanovanje, katerega cena je npr. 100.000 eur, ne stawne dejansko samo 100.000 eur, ampak stane toliko, kot vas stane kredit. Tako vas v npr. 20 letih lahko to isto stanovanje stane 130.000, 150.000 ali pa 200.000 eur. To pa je še kako odvisno od tega, za kakšno ceno dobite denar (kredit). Zato je euribor in libor in fiksni pribitek še kako važen. Ker predvidevam, da tega denarja nimate v štumfu. Če pa si predstavljate, da nivažno, koliko preplačate stanovanje v 20 letih zaradi višje ali nižje obrestne mere, pa to ne pomeni, da sem neumna jaz ampak ste neumni vi. In če se vam ne sanja, da ste neumni, to še ne pomeni, da niste. In tudi nikjer nisem napisala, da cene ne bodo padale še naprej. Dejstvo je, da tega ne vemo. Napisala sem tudi, da cene niso padle samo 2%, kot je napisala uradna statistika, ampak 25 do 30% in to sem tudi utemeljila, zakaj je realno stanje toliko drugačno od analitičnega. In tudi nisem špekulant, niti ne prodajam niti ne bom prodajala niti ne bom oddajala niti ne bom kupila, ker imam stanovanjski problem rešen že dolgo časa. preprosto delam v taki službi, da so mi te stvari jasne. Če ima kdo kontra argument, naj to napiše jasno in natančno, ne pa da je edini kontraargument: ti si neumna in sploh ne veš, kaj si hotla povedati. S tem samo še dodatno pojasnite, da nimate pojma, za kaj pri stvari gre.
 
mikica mojemu enoletnemu sinčku se že počasi sanja, da ni ni nič kar si sposodiš zastonj.;)

če si nam hotela povedati, da denar stane, se ti najlepše zahvaljujem, a se bojim, da to vsi dobro vemo. bi te pa opozoril, da ko opletaš z liborjem, ni vse tako enostavno in da se za veliko ljudi, ki so se odločili za kredit v švicarskih frankih vsaj trenutno zadeva ni izšla najbolje. sploh pa so s to odločitvijo sprejeli tako tveganje spremembe obrestnih mer kot valutno tveganja, kar pa za povprečnega kranjskega janeza ni najbolj zdravo.

problem pri tvojem pisanju je, da tvoje pisanje ne pove nič o nepremičninski krizi. kar tudi ni nič hudega in bi te pustil, da si računaš 20 letna preplačila kredita na osnovi mesečne spemembe v euriboru, če ne bi bil tvoj prispevek s strani večih bralcev označen kot presežek. kar pa je milo rečeno smešno.
anon-106499 sporočil: 3.507
[#435540] 20.02.09 10:40 · odgovor na: anon-107319 (#435492)
Odgovori   +    0

mikica1 je napisal(a):
Vem točno, kaj sem hotela povedati in to sem tudi povedala. In NIKJER nisem napisala, da je sedaj potrebno kupiti nepremičnino, ker se to sedaj najbolj splača. To so spet neke veleumne obtožbe. Vse, kar sem naredila, je to, da sem vam pokazala, da stanovanje, katerega cena je npr. 100.000 eur, ne stawne dejansko samo 100.000 eur, ampak stane toliko, kot vas stane kredit. Tako vas v npr. 20 letih lahko to isto stanovanje stane 130.000, 150.000 ali pa 200.000 eur. To pa je še kako odvisno od tega, za kakšno ceno dobite denar (kredit). Zato je euribor in libor in fiksni pribitek še kako važen. Ker predvidevam, da tega denarja nimate v štumfu. Če pa si predstavljate, da nivažno, koliko preplačate stanovanje v 20 letih zaradi višje ali nižje obrestne mere, pa to ne pomeni, da sem neumna jaz ampak ste neumni vi. In če se vam ne sanja, da ste neumni, to še ne pomeni, da niste. In tudi nikjer nisem napisala, da cene ne bodo padale še naprej. Dejstvo je, da tega ne vemo. Napisala sem tudi, da cene niso padle samo 2%, kot je napisala uradna statistika, ampak 25 do 30% in to sem tudi utemeljila, zakaj je realno stanje toliko drugačno od analitičnega. In tudi nisem špekulant, niti ne prodajam niti ne bom prodajala niti ne bom oddajala niti ne bom kupila, ker imam stanovanjski problem rešen že dolgo časa. preprosto delam v taki službi, da so mi te stvari jasne. Če ima kdo kontra argument, naj to napiše jasno in natančno, ne pa da je edini kontraargument: ti si neumna in sploh ne veš, kaj si hotla povedati. S tem samo še dodatno pojasnite, da nimate pojma, za kaj pri stvari gre.
 
Hja nič novega. Kredit je pač tveganje. A ti znaš točno zračunati koliko te pride stanovanje z 20 letnim kreditiranjem (enkrat ti skačejo pribitki, drugič EURIBOR, tretjič te pa kakšna recesija lahko prisili da moraš prodajat ali menjat) ?
Ampak manj ko rabiš kredita za nakup, bolj se sesuva tvoja računica, da se je pred 2 leti bolj splačalo. Kaj ti pomaga "ugoden" nakup s kreditom 2 leti nazaj ko imaš danes val rezanja plač, možnih odpuščanj in hkrati nelikviden in majavi nepremičninski trg ?
anon-89 sporočil: 10.178
[#435548] 20.02.09 10:46 · odgovor na: anon-106499 (#435540)
Odgovori   +    0

fastriff je napisal(a):

 
Hja nič novega. Kredit je pač tveganje. A ti znaš točno zračunati koliko te pride stanovanje z 20 letnim kreditiranjem (enkrat ti skačejo pribitki, drugič EURIBOR, tretjič te pa kakšna recesija lahko prisili da moraš prodajat ali menjat) ?
Ampak manj ko rabiš kredita za nakup, bolj se sesuva tvoja računica, da se je pred 2 leti bolj splačalo. Kaj ti pomaga "ugoden" nakup s kreditom 2 leti nazaj ko imaš danes val rezanja plač, možnih odpuščanj in hkrati nelikviden in majavi nepremičninski trg ?
 
računica se sesuje že s tem, da je bila efektivna obrestna mera pred 2 leti tam nekje kot je danes, kar bo v naprej se pa sploh ne da predvideti. predvsem je pa možno kredit tudi odplačati in vzeti novega. razlaga, da se je na vrhu mogoče splačalo kupiti stanovanje, ker je bil kredit s spremenljivo obrestno mero ugodnejši, kot je sedaj, je pa vrhunec neumnosti.
anon-89 sporočil: 10.178
[#435558] 20.02.09 10:54 · odgovor na: anon-89 (#435548)
Odgovori   +    0

Bob je napisal(a):

 
računica se sesuje že s tem, da je bila efektivna obrestna mera pred 2 leti tam nekje kot je danes, kar bo v naprej se pa sploh ne da predvideti. predvsem je pa možno kredit tudi odplačati in vzeti novega. razlaga, da se je na vrhu mogoče splačalo kupiti stanovanje, ker je bil kredit s spremenljivo obrestno mero ugodnejši, kot je sedaj, je pa vrhunec neumnosti.
 
se pa strinjam, da so se bedaki pred letom dni lažje doživljensko zakreditirali. ali je možnost 30 letnega umiranja na obroke res prava odločitev, pa naj presodi vsak sam.
anon-107319 sporočil: 23
[#435660] 20.02.09 12:00
Odgovori   +    0
Ne vem, ali nihče ne bere, kar napišem, ali pa kar nabijate nekaj v tri krasne. Nikdar in nikjer nisem napisala, da je bil nakup po ugodnejši obrestni meri pred 2 leti tudi ugodnejši nakup. Ves čas trdim samo to, da si je treba narediti celotno računico in vsak pri sebi videti, kaj se NJEMU OSEBNO bolj splača. Pozabljate na en bistven podatek, da je nakup nepremičnine veliki večini ljudi reševanje stanovanjskega problema in da nakup ni špekulativne narave. S tem pa je postanejo pomembni tudi čustveni dejavniki in navade in običaji. Slovenija je država z enim največjih deležev lastniških nepremičnin na svetu in v Slovencih je zelo močno vgrajeno v psiho, da je treba imeti lastniško nepremičnino. In lahko tule posamezniki kričite karkoli, to še vedno ostaja dejstvo. Polega tega, primerjava nepremičnine z delnico je bedarija. Delnica ima samo in izključno špekulativno vrednost, nepremičnina pa ima špekulativno vrednost samo in izključno špekulantom. Vsem ostalim pa ima uporabno vrednost, tu pa zraven, kot že rečeno zgoraj, nastopijo čustva in zakoreninjene navade. Pri delnicah je zaradi tega možen en in edini pogled, to je špekulativna računica, kupim, da zaslužim ali pa se zajebem in izgubim. Pri nakupu nepremičnine za svoje lastne potrebe pa ta faktor odpade. Poleg tega sem že večkrat napisala, da je mladim in ostalim velik problem našparati denar, ker če živiš v najemu, tudi če cena najema pade, ti najemnina še vedno pobere precejšnjo količino denarja in s tem najprej daješ denar v nekaj, kar ne bo tvoje nikoli in je to čista zguba denarja, ali pa vzameš kredit, mesečni obrok sicer večji kot najemnina, ampak nepremičnina s tem postaja tvoja, plus ne obremenuješ se s tem, da moraš našparati veliko količino denarja, da boš sploh lahko vzel kredit. In absolutno drži, da marsikdo, ki je pred 1 ali 2 leti kupil stanovanje in se zakreditiral za naslednjih 20 ali 30 let, do takrat je živel v najemu in zaradi najemnine ni mogel prišparati denarja, je na ta način vsaj lahko prišel do svoje nepremičnine, KER JE NJEMU OSEBNO PAČ VELIKO POMENILO, DA IMA SVOJO LASTNO NEPREMIČNINO, danes pa ti isti ljudje ne bi več mogli do svoje nepremičnine, ker jim najemnina preprečuje šparanje in kot sem rekla, danes ti da banka 50-70%, ostalo pa moraš imeti ti. In do tega ostalega ne morejo. Seveda, če živiš pri starših, ti te stvari ne morejo biti jasne in se ne moreš vživeti v psiho drugega človeka. Iti izven urbanega naselja pa tudi ni tako preprosto, sploh če imaš otroke, ki jih je treba vzeti iz vrtca ali šole in ti je tistih 30 - 45 min, ki jih zgubiš na poti v vsako smer, hudičevo pomembnih, zaradi norije, ki ti jo povzroča taka časovna stiska, danes razpade marsikateri zakon in če se pogovarjaš z ljudmi o tej temi, ti to tudi potrdijo. Mnogo ljudi mi je že reklo, da je njihov zakon razpadel prav zaradi tega, ker so bili preveč oddaljeni od svojih služb. V Ljubljani npr. ti že žeivljenje 15 km iz centra Ljubljane pomeni v realnem času v vsako smer 30 - 45 minut dnevno. Da ne govorim o tem, da če je oddaljenost od službe še večja, prihaja zraven že do zelo velikih obrab avtomobila, avto pa ti danes predstavlja zelo velik strošek, že če ne upoštevamo bencina. Sama sem se leto in pol vozila 50 km v eno smer, pa malo naokoli po Ljubljani in je imel nov avto v 2 letih 100000 km. Dodatna velika podražitev življenja. Itd itd. Skratka, nakup stanovanja v nobenem primeru ni samo cena stanovanja, ampak še en cel kup dodatnih faktorjev, o katerih je pisala že Neli, pa ni nihče dojel, o čem piše, na koncu koncev pa je še cena stanovanje in cena denarja. Pri ceni denarja pa v naprej nikoli ne veš ali si se odločil prav ali ne, to ti je jasno šele na daljši rok in v tem trenutku je tako, da če si recimo 2,3 leta nazaj vzel kredit, se dobro spogajal za obresti, vezal na libor, se še dobro spogajal za ceno stanovanja, si v tem trenutku še vedno bistvano na boljšem, kot če kupiš stanovanje danes, za 25, 30% nižjo ceno. Kaj bo v prihodnosti pa nihče ne ve.
anon-36971 sporočil: 8.543
[#435665] 20.02.09 12:02 · odgovor na: anon-107319 (#435660)
Odgovori   +    1

mikica1 je napisal(a):
Ne vem, ali nihče ne bere, kar napišem , ali pa kar nabijate nekaj v tri krasne. Nikdar in nikjer nisem napisala, da je bil nakup po ugodnejši obrestni meri pred 2 leti tudi ugodnejši nakup. Ves čas trdim samo to, da si je treba narediti celotno računico in vsak pri sebi videti, kaj se NJEMU OSEBNO bolj splača. Pozabljate na en bistven podatek, da je nakup nepremičnine veliki večini ljudi reševanje stanovanjskega problema in da nakup ni špekulativne narave. S tem pa je postanejo pomembni tudi čustveni dejavniki in navade in običaji. Slovenija je država z enim največjih deležev lastniških nepremičnin na svetu in v Slovencih je zelo močno vgrajeno v psiho, da je treba imeti lastniško nepremičnino. In lahko tule posamezniki kričite karkoli, to še vedno ostaja dejstvo. Polega tega, primerjava nepremičnine z delnico je bedarija. Delnica ima samo in izključno špekulativno vrednost, nepremičnina pa ima špekulativno vrednost samo in izključno špekulantom. Vsem ostalim pa ima uporabno vrednost, tu pa zraven, kot že rečeno zgoraj, nastopijo čustva in zakoreninjene navade. Pri delnicah je zaradi tega možen en in edini pogled, to je špekulativna računica, kupim, da zaslužim ali pa se zajebem in izgubim. Pri nakupu nepremičnine za svoje lastne potrebe pa ta faktor odpade. Poleg tega sem že večkrat napisala, da je mladim in ostalim velik problem našparati denar, ker če živiš v najemu, tudi če cena najema pade, ti najemnina še vedno pobere precejšnjo količino denarja in s tem najprej daješ denar v nekaj, kar ne bo tvoje nikoli in je to čista zguba denarja, ali pa vzameš kredit, mesečni obrok sicer večji kot najemnina, ampak nepremičnina s tem postaja tvoja, plus ne obremenuješ se s tem, da moraš našparati veliko količino denarja, da boš sploh lahko vzel kredit. In absolutno drži, da marsikdo, ki je pred 1 ali 2 leti kupil stanovanje in se zakreditiral za naslednjih 20 ali 30 let, do takrat je živel v najemu in zaradi najemnine ni mogel prišparati denarja, je na ta način vsaj lahko prišel do svoje nepremičnine, KER JE NJEMU OSEBNO PAČ VELIKO POMENILO, DA IMA SVOJO LASTNO NEPREMIČNINO, danes pa ti isti ljudje ne bi več mogli do svoje nepremičnine, ker jim najemnina preprečuje šparanje in kot sem rekla, danes ti da banka 50-70%, ostalo pa moraš imeti ti. In do tega ostalega ne morejo. Seveda, če živiš pri starših, ti te stvari ne morejo biti jasne in se ne moreš vživeti v psiho drugega človeka. Iti izven urbanega naselja pa tudi ni tako preprosto, sploh če imaš otroke, ki jih je treba vzeti iz vrtca ali šole in ti je tistih 30 - 45 min, ki jih zgubiš na poti v vsako smer, hudičevo pomembnih, zaradi norije, ki ti jo povzroča taka časovna stiska, danes razpade marsikateri zakon in če se pogovarjaš z ljudmi o tej temi, ti to tudi potrdijo. Mnogo ljudi mi je že reklo, da je njihov zakon razpadel prav zaradi tega, ker so bili preveč oddaljeni od svojih služb. V Ljubljani npr. ti že žeivljenje 15 km iz centra Ljubljane pomeni v realnem času v vsako smer 30 - 45 minut dnevno. Da ne govorim o tem, da če je oddaljenost od službe še večja, prihaja zraven že do zelo velikih obrab avtomobila, avto pa ti danes predstavlja zelo velik strošek, že če ne upoštevamo bencina. Sama sem se leto in pol vozila 50 km v eno smer, pa malo naokoli po Ljubljani in je imel nov avto v 2 letih 100000 km. Dodatna velika podražitev življenja. Itd itd. Skratka, nakup stanovanja v nobenem primeru ni samo cena stanovanja, ampak še en cel kup dodatnih faktorjev, o katerih je pisala že Neli, pa ni nihče dojel, o čem piše, na koncu koncev pa je še cena stanovanje in cena denarja. Pri ceni denarja pa v naprej nikoli ne veš ali si se odločil prav ali ne, to ti je jasno šele na daljši rok in v tem trenutku je tako, da če si recimo 2,3 leta nazaj vzel kredit, se dobro spogajal za obresti, vezal na libor, se še dobro spogajal za ceno stanovanja, si v tem trenutku še vedno bistvano na boljšem, kot če kupiš stanovanje danes, za 25, 30% nižjo ceno. Kaj bo v prihodnosti pa nihče ne ve.
 Jest, priznam, ne čitam teh črev...
bigl sporočil: 18.363
[#435667] 20.02.09 12:02 · odgovor na: anon-107319 (#435492)
Odgovori   +    0

mikica1 je napisal(a):
Vem točno, kaj sem hotela povedati in to sem tudi povedala. In NIKJER nisem napisala, da je sedaj potrebno kupiti nepremičnino, ker se to sedaj najbolj splača. To so spet neke veleumne obtožbe. Vse, kar sem naredila, je to, da sem vam pokazala, da stanovanje, katerega cena je npr. 100.000 eur, ne stawne dejansko samo 100.000 eur, ampak stane toliko, kot vas stane kredit. Tako vas v npr. 20 letih lahko to isto stanovanje stane 130.000, 150.000 ali pa 200.000 eur. To pa je še kako odvisno od tega, za kakšno ceno dobite denar (kredit). Zato je euribor in libor in fiksni pribitek še kako važen. Ker predvidevam, da tega denarja nimate v štumfu. Če pa si predstavljate, da nivažno, koliko preplačate stanovanje v 20 letih zaradi višje ali nižje obrestne mere, pa to ne pomeni, da sem neumna jaz ampak ste neumni vi. In če se vam ne sanja, da ste neumni, to še ne pomeni, da niste. In tudi nikjer nisem napisala, da cene ne bodo padale še naprej. Dejstvo je, da tega ne vemo. Napisala sem tudi, da cene niso padle samo 2%, kot je napisala uradna statistika, ampak 25 do 30% in to sem tudi utemeljila, zakaj je realno stanje toliko drugačno od analitičnega. In tudi nisem špekulant, niti ne prodajam niti ne bom prodajala niti ne bom oddajala niti ne bom kupila, ker imam stanovanjski problem rešen že dolgo časa. preprosto delam v taki službi, da so mi te stvari jasne. Če ima kdo kontra argument, naj to napiše jasno in natančno, ne pa da je edini kontraargument: ti si neumna in sploh ne veš, kaj si hotla povedati. S tem samo še dodatno pojasnite, da nimate pojma, za kaj pri stvari gre.
 
Ne preplačaš stanovanja ampak sposojeni denar. Vrednost stanovanja ostaja enaka:-). EOM pa bi si moral vsak, če ne že znati izračunati vsaj razumeti kaj pomeni, z vidika višje cene sposojenega denarja na obdoje izposoje. A večina pri tem najraje zamiži. Vrnit pa je denar enkrat treba. Lep dan.
P.S. kalkulator v roke....
anon-89 sporočil: 10.178
[#435672] 20.02.09 12:04 · odgovor na: anon-107319 (#435660)
Odgovori   +    0

mikica1 je napisal(a):
Ne vem, ali nihče ne bere, kar napišem, ali pa kar nabijate nekaj v tri krasne. Nikdar in nikjer nisem napisala, da je bil nakup po ugodnejši obrestni meri pred 2 leti tudi ugodnejši nakup. Ves čas trdim samo to, da si je treba narediti celotno računico in vsak pri sebi videti, kaj se NJEMU OSEBNO bolj splača. Pozabljate na en bistven podatek, da je nakup nepremičnine veliki večini ljudi reševanje stanovanjskega problema in da nakup ni špekulativne narave. S tem pa je postanejo pomembni tudi čustveni dejavniki in navade in običaji. Slovenija je država z enim največjih deležev lastniških nepremičnin na svetu in v Slovencih je zelo močno vgrajeno v psiho, da je treba imeti lastniško nepremičnino. In lahko tule posamezniki kričite karkoli, to še vedno ostaja dejstvo. Polega tega, primerjava nepremičnine z delnico je bedarija. Delnica ima samo in izključno špekulativno vrednost, nepremičnina pa ima špekulativno vrednost samo in izključno špekulantom. Vsem ostalim pa ima uporabno vrednost, tu pa zraven, kot že rečeno zgoraj, nastopijo čustva in zakoreninjene navade. Pri delnicah je zaradi tega možen en in edini pogled, to je špekulativna računica, kupim, da zaslužim ali pa se zajebem in izgubim. Pri nakupu nepremičnine za svoje lastne potrebe pa ta faktor odpade. Poleg tega sem že večkrat napisala, da je mladim in ostalim velik problem našparati denar, ker če živiš v najemu, tudi če cena najema pade, ti najemnina še vedno pobere precejšnjo količino denarja in s tem najprej daješ denar v nekaj, kar ne bo tvoje nikoli in je to čista zguba denarja, ali pa vzameš kredit, mesečni obrok sicer večji kot najemnina, ampak nepremičnina s tem postaja tvoja, plus ne obremenuješ se s tem, da moraš našparati veliko količino denarja, da boš sploh lahko vzel kredit. In absolutno drži, da marsikdo, ki je pred 1 ali 2 leti kupil stanovanje in se zakreditiral za naslednjih 20 ali 30 let, do takrat je živel v najemu in zaradi najemnine ni mogel prišparati denarja, je na ta način vsaj lahko prišel do svoje nepremičnine, KER JE NJEMU OSEBNO PAČ VELIKO POMENILO, DA IMA SVOJO LASTNO NEPREMIČNINO, danes pa ti isti ljudje ne bi več mogli do svoje nepremičnine, ker jim najemnina preprečuje šparanje in kot sem rekla, danes ti da banka 50-70%, ostalo pa moraš imeti ti. In do tega ostalega ne morejo. Seveda, če živiš pri starših, ti te stvari ne morejo biti jasne in se ne moreš vživeti v psiho drugega človeka. Iti izven urbanega naselja pa tudi ni tako preprosto, sploh če imaš otroke, ki jih je treba vzeti iz vrtca ali šole in ti je tistih 30 - 45 min, ki jih zgubiš na poti v vsako smer, hudičevo pomembnih, zaradi norije, ki ti jo povzroča taka časovna stiska, danes razpade marsikateri zakon in če se pogovarjaš z ljudmi o tej temi, ti to tudi potrdijo. Mnogo ljudi mi je že reklo, da je njihov zakon razpadel prav zaradi tega, ker so bili preveč oddaljeni od svojih služb. V Ljubljani npr. ti že žeivljenje 15 km iz centra Ljubljane pomeni v realnem času v vsako smer 30 - 45 minut dnevno. Da ne govorim o tem, da če je oddaljenost od službe še večja, prihaja zraven že do zelo velikih obrab avtomobila, avto pa ti danes predstavlja zelo velik strošek, že če ne upoštevamo bencina. Sama sem se leto in pol vozila 50 km v eno smer, pa malo naokoli po Ljubljani in je imel nov avto v 2 letih 100000 km. Dodatna velika podražitev življenja. Itd itd. Skratka, nakup stanovanja v nobenem primeru ni samo cena stanovanja, ampak še en cel kup dodatnih faktorjev, o katerih je pisala že Neli, pa ni nihče dojel, o čem piše, na koncu koncev pa je še cena stanovanje in cena denarja. Pri ceni denarja pa v naprej nikoli ne veš ali si se odločil prav ali ne, to ti je jasno šele na daljši rok in v tem trenutku je tako, da če si recimo 2,3 leta nazaj vzel kredit, se dobro spogajal za obresti, vezal na libor, se še dobro spogajal za ceno stanovanja, si v tem trenutku še vedno bistvano na boljšem, kot če kupiš stanovanje danes, za 25, 30% nižjo ceno. Kaj bo v prihodnosti pa nihče ne ve.
 
jao.

se predam in grem raje teč.;)
anon-106499 sporočil: 3.507
[#435695] 20.02.09 12:20 · odgovor na: anon-107319 (#435660)
Odgovori   +    0

mikica1 je napisal(a):
Ne vem, ali nihče ne bere, kar napišem, ali pa kar nabijate nekaj v tri krasne .
 
Nikdar in nikjer nisem napisala, da je bil nakup po ugodnejši obrestni meri pred 2 leti tudi ugodnejši nakup.  ........

... in v tem trenutku je tako, da če si recimo 2,3 leta nazaj vzel kredit, se dobro spogajal za obresti, vezal na libor, se še dobro spogajal za ceno stanovanja, si v tem trenutku še vedno bistvano na boljšem, kot če kupiš stanovanje danes, za 25, 30% nižjo ceno
.  
No, ja. Očitno še celo ti ne prebereš za sabo kaj pišeš (gornji citat so samo bolj jasno izražene misli tvojega predhodnega posta)   :) )
In kdo sedaj nabija v 3 krasne (sredino posta sem samo preletel, ker je nekako spet yada,yada o psihi pridnih mravljic, neprecenljivi kvaliteti življenja ob 20-30 letnih kreditih, hudobnih kreditnih tveganjih nad katerimi vseeno prevlada herojska slovenska navezanost na 4 stene....)  ? :))
anon-182839 sporočil: 434
[#435775] 20.02.09 13:13 · odgovor na: anon-190595 (#435263)
Odgovori   +    0
ja in ti bos dobil zastojn stanovanje ker si tako pameten
gt001 sporočil: 786
[#435785] 20.02.09 13:20 · odgovor na: anon-106499 (#435695)
Odgovori   +    0

In kdo sedaj nabija v 3 krasne (sredino posta sem samo preletel, ker je nekako spet yada,yada o psihi pridnih mravljic, neprecenljivi kvaliteti življenja ob 20-30 letnih kreditih, hudobnih kreditnih tveganjih nad katerimi vseeno prevlada herojska slovenska navezanost na 4 stene....) ? :))
KSZ:
dejstvo je, da imate vsak po svoje prav, tako mikica & co., kot tudi opozicija.

Imas dve vrsti ljudi: eni bi sli na svoje, takoj ko zavohajo minimalno priloznost zato, brez razmisljanja, kaj bo prineslo naslednje leto, kaj sele naslednjih 20. Pa ceprav to pomeni, da jim gre kvaliteta njihovega zivljenja, pa se generacije za njimi v tri krasne. Drugi pa v teh casih cakamo.

Govorim iz lastnih izkusenj. Pac je ratalo da smo nasparali za povprecno 3s stanovanje izven LJ in na eni strani so ideje o tem da z malim otrokom ne moremo biti vec v najemu, na drugi pa jaz, ki vem da nisem toliko prbit, da bi zdaj (ko so cene se vedno tik pod vrhom)  karkoli divjal.

Tu na forumu prepricanim mnenja ne mores spreminjati - se v realnosti je tezko ;)
anon-20668 sporočil: 3.976
[#435787] 20.02.09 13:21 · odgovor na: anon-107319 (#435660)
Odgovori   +    0

mikica1 je napisal(a):
Pozabljate na en bistven podatek, da je nakup nepremičnine veliki večini ljudi reševanje stanovanjskega problema in da nakup ni špekulativne narave. S tem pa je postanejo pomembni tudi čustveni dejavniki in navade in običaji. Slovenija je država z enim največjih deležev lastniških nepremičnin na svetu in v Slovencih je zelo močno vgrajeno v psiho, da je treba imeti lastniško nepremičnino.
 OK, do tukaj razumem kaj si hotela povedati. S tem da se z napisanim strinjam zgolj v tem, da je to pravilna ugotovitev stanja, o smotrnosti opisanih psihološko-čustvenih stanj pa je že druga zgodba...
Ampak če ti je to glavna poanta in če tako razmišljanje razumevajoče podpiraš, potem je nadaljnje finančno-ekonomsko razglabljanje itak odveč, ker če sprejmemo tak način razmišljanja, pač ne preostane drugega kot 'ker rabim lastniško LVM(TM), bom zanjo plačal, kolikor je pač treba.
Mislim pa da je dobro, če se vsaj na tem forumu debatira tudi o vprašanjih financiranja in smiselnosti enega ali drugega finančnega ravnanja.


mikica1 je napisal(a):
najemnina še vedno pobere precejšnjo količino denarja in s tem najprej daješ denar v nekaj, kar ne bo tvoje nikoli in je to čista zguba denarja, ali pa vzameš kredit, mesečni obrok sicer večji kot najemnina, ampak nepremičnina s tem postaja tvoja
V časih konstantne rasti cen stanovanj je bil zgornji argument še za silo razumljiv (in zelo razširjen), trenutno pa imeti nepremičnino ni nek blazen blessing, če bi jo rad vnovčil (edino to je res, da če nameravaš še naprej v njej bivati, ti je najbrž načeloma vseeno)

Kdor je pred ustavitvijo rasti cen stanovanj kupil stanovanje za 100.000 EUR (recimo da je za tak denar dobil garsonjero ali 1-sobno stanovanje), je recimo vzel kredit za 20 let in (če je celotnih 100k vzel kredit) plačuje slabih 710 EUR na mesec. BTW, v 20 letih bo skupno plačal dobrih 170k in ne 100k (710*240).
Sicer prišpara na najemnini, ampak za tako stanovanje je bila najemnina max okoli 400-500 EUR. Obrok ga pride 200-300 EUR več.
Sicer se lahko tolaži 'ostalo mi bo stanovanje', ampak če bi ga sedaj moral prodati, bi zanj morda dobil kvečjemu 50-70.000 EUR (če ima srečo in najde kakšnega kupca). Koliko bo dobil čez X let, sedajle nihče ne more vedeti. In ko je X dovolj velik, bo stanovanje itak že zelo staro in dotrajano, pa že vmes bo treba vanj dodatno vlagati.
Edino to je res, da si pri nas kot najemnik vedno v negotovem položaju, kdaj ti bodo odpovedali najem, ampak če se to uredi, je za marsikoga veliko bolj pametno biti v najemu.


mikica1 je napisal(a):
Sama sem se leto in pol vozila 50 km v eno smer, pa malo naokoli po Ljubljani in je imel nov avto v 2 letih 100000 km.
Zanimiv podatek. Povprečen delovni mesec ima 22 dni in če nisi nikoli vzela niti dneva dopusta/bolniške/počitnic, si v letu in pol v službo in nazaj prevozila manj kot 40.000 km, torej ostane še najmanj dobrih 60.000km. Očitno tole 'malo naokoli po LJ' le ni bilo tako malo (razen če s tem misliš reči, da si vsak dan za šport šibala še ene 3-5 krogov po obvoznici :)
bigl sporočil: 18.363
[#435900] 20.02.09 14:27 · odgovor na: anon-20668 (#435787)
Odgovori   +    0
Govori o 2 - letih, torej predrajsa 52.800 km recimo 53.000km, če gre občasno vmes še na kakšno pico. 47.200 km pa porabi kar tako v okviru ringa in na ringu.  Pretirava, delimo vse te cifre z 2 ali 3 pa smo tam nekje v realnosti. Lep dan.
anon-187668 sporočil: 5.835
[#435908] 20.02.09 14:31 · odgovor na: anon-107319 (#435660)
Odgovori   +    0

mikica1 je napisal(a):

Mnogo ljudi mi je že reklo, da je njihov zakon razpadel prav zaradi tega, ker so bili preveč oddaljeni od svojih služb. V Ljubljani npr. ti že žeivljenje 15 km iz centra Ljubljane pomeni v realnem času v vsako smer 30 - 45 minut dnevno.
Če stanuješ 15 km iz centra Ljubljane, recimo v Presarjih na obrobju Ljubljane, porabiš z vlakom 15 minut do glavne mestne postaje (tako pravi vozni red) in 5 minut, da te taxi zapelje v službo v center, skupaj je to 20 minut. Poraba časa v vsako smer 30 - 45 minut dnevno morda pride v poštev le pri vožnji z lastnim avtom.
anon-180418 sporočil: 301
[#436205] 20.02.09 19:52 · odgovor na: anon-182839 (#435775)
Odgovori   +    0
maricko,


v zvezi s tvojim jasnovidenjem imam frišne novice... danes sem govorila s prodajalcem enega investitorskega podjetja (področje gradbeništvo!!!) in veš kaj so sklenili?


Glede na to da jim v novonastalem naselju družinskih hiš ni uspelo prodati še niti ene hišice, so strokovno sprejeli odločitev, da bodo cene v prihodnjih dneh ZVIŠALI za 5-10%!!!

Strani: 1 2 3 4 5 6