1 ura
Rusi Sloveniji napovedujejo kibernetsko vojno. Kako zaščititi vaše podjetje 1
2 uri
Nočete kupiti bitcoina? Morda vas prepričajo kriptodelnice
3 ure
Gradnja hitre ceste od priključka Velenje jug do priključka Slovenj Gradec jug na 3. razvojni osi sever (Oglas)
3 ure
Hitra rast števila kibernetskih napadov na mobilne telefone – kako jih zaščititi
3 ure
Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!
3 ure
Subvencije za energente: podjetja bi lahko še dolgo čakala na polno izplačilo
4 ure
Quercus: S popolnim vinom za žar lahko v nagradni igri osvojite – žar! (Oglas)
4 ure
Vino tedna: Gevrey-chambertin 1er cru 2019, Joseph Drouhin
4 ure
Vinska klet Metlika ima novo blagovno znamko Jurius
6 ur
(Intervju) Saška Rihtaršič, Danfoss: Vsa Evropa bi se lahko ogrevala z odpadno toploto iz industrije 2
9 ur
Škrabec, Petrič in Južna spet slavijo 1
9 ur
Chris Barton, britanski komisar za trgovino: Uporabite nas. Smo odlična odskočna deska do največjih trgov
15 ur
BMW v najdaljšem slovenskem predoru razkril kupejevskega X2 in največjega minija
15 ur
Električni avtobusi, vodikova centrala in polnilnice v Kranju 5
16 ur
Najbolj brani članki danes
16 ur
Kibernetska varnost postaja glavno poslovno tveganje. Zakaj? (PRO)
17 ur
Tako Gruntek raste z dostavo zelenjave od njive do mize
17 ur
JEK 2: jedrska resolucija v državni zbor po hitrem postopku 4
18 ur
Nepremičninska strokovnjaka o dogajanju v Evropi in Sloveniji
19 ur
Kia EV9 je svetovni avto leta 2024, med zmagovalci še BMW 5, volvo EX30, ioniq 5 N in toyota prius 5

Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: Borza/Delnice (začetnik)

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-402092 sporočil: 1
[Borza] Tema: Borza/Delnice (začetnik)
[#2591921] 13.04.16 06:52
Odgovori   +    0
čas vnosa: 12.04.16 21:46
Lep pozdrav. Kot je že iz naslova razvidno sem čisti začetnik in se ne spoznam na stvari najbolje. Pred nekaj dnevi sem prebral knjigo o Borzi in moram povedati, da je vse skupaj zelo zanimivo. Zanima me predvsem kako vse skupaj poteka pri nakupu delnic. Če bi lahko kdorkoli opisal celoten postopek recimo: pokličeš na borzo, govoriš z borznih posrednikov, pokličeš na podjetje od katerih si kupil delnice itd.

Lepo bi prosil, če mi nekdo, ki se s tem ukvarja oziroma, ki kupuje delnice ali pa obveznice tako na hitro sve skupaj razloži kajti sam si niti približno ne predstavljam kako vse skupaj poteka.

Aja pa če to slučajno ni pravi forum za začetnike oziroma, če sem zgrešil vse skupaj potem naj se tema zapre.

hvala v naprej za vse odgovore

lp

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2591921

Strani: 1

mimoidoci sporočil: 5.985
[Borza] Tema: Borza/Delnice (začetnik)
[#2591939] 13.04.16 08:38 · odgovor na: anon-402092 (#2591921)
Odgovori   +    0
[YoungOG]
Lep pozdrav. Kot je že iz naslova razvidno sem čisti začetnik in se ne spoznam na stvari najbolje. Pred nekaj dnevi sem prebral knjigo o Borzi in moram povedati, da je vse skupaj zelo zanimivo. Zanima me predvsem kako vse skupaj poteka pri nakupu delnic. Če bi lahko kdorkoli opisal celoten postopek recimo: pokličeš na borzo, govoriš z borznih posrednikov, pokličeš na podjetje od katerih si kupil delnice itd.

Lepo bi prosil, če mi nekdo, ki se s tem ukvarja oziroma, ki kupuje delnice ali pa obveznice tako na hitro sve skupaj razloži kajti sam si niti približno ne predstavljam kako vse skupaj poteka.

Aja pa če to slučajno ni pravi forum za začetnike oziroma, če sem zgrešil vse skupaj potem naj se tema zapre.

hvala v naprej za vse odgovore

lp

Postopek nakupa je sledeč: Delnice kupiš s klikom na gumb "Buy" po tem, ko si odprl račun pri enem od internetnih brokerjev in nanj nakazal sredstva (preko svoje banke) ter se naučil upravljati brokerjevo komunikacijsko platformo za nakup/ prodajo vrednostnih papirjev (delnic). Ostalo zaenkrat pusti pri miru.

"Buy" ali "Sell" poljubne delnice se izvede v sekundi in namesto denarja imaš na računu denar in delnice. Več kot sekundo pa zahteva proučitev vsega povedanega in še precej drugih informacij (od brokerja do brokerja so razlike v detajlih) na internetu. To storiš s poizvedbo na Googlu (čudi me, da s tem že nisi štartal). Ključne besede so: discount stock broker, stock trading, internet stock trading.... Obvladati moraš kar veliko: denarne transferje, komunikacijsko platformo, nekakšno svojo strategijo trgovanja, davčne obveznosti, finančne inštrumente in pravila naročanja (tipe naročil)...
anon-409224 sporočil: 3
[Borza] Tema: Borza/Delnice (začetnik)
[#2624029] 02.11.16 17:05 · odgovor na: anon-402092 (#2591921)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 02.11.16 17:00
Pozdravljeni

Tudi jaz sem začetnica. Potrebujem odgovore na veliko vprašanj. Morda za začetek poskusim izvedeti naslednje: odprla sem trgovalni račun, nanj nakazala denar, poklicala brokerja in naročila nakup delnic. Broker me je v toku dneva 2x prijazno poklical in predlagal spremembo moje ponujene cene (kar sem sprejela) in na koncu, ko sem poklicala, ali so delnice kupljene, izvedela, da ne, ker je bila moja ponudba prenizka ( avkcijski nakup, 1x dnevno, me je podučil). In nato sem po 3 dnevih dobila denar nazaj na moj bančni račun. Sedaj me zanima, kaj jaz pri tej akciji plačam? Vsako naročilo? Če v dnevu 3x spremenim ceno, sta to 3 naročila? Zakaj sem dobila denar nazaj na bančni račun brez zahteve zanj (saj sem želela kmalu ponoviti poskus nakupa). Vem, da bi na vsa ta vprašanja najverjetneje moral odgovoriti broker oz. Da bi morala iskati odgovore tam, kjer sem odprla račun. Morda mi pa kdo od prekajenih mačkov lahko ponudi kak nasvet? Glede na to, da se prijave za nakup zbirajo celo jutro do malo pred 11to uro, ali ni smiselno oddati naročilo "tik pred zdajci"? Mi lahko kdo svetuje kakšno literaturo "za telebane", da ne bom utrujala z "vsem jasnimi vprašanji?
Hvala za morebiten odgovor.
Rokc5 sporočil: 2.857
[Borza] Tema: Borza/Delnice (začetnik)
[#2938463] 05.07.21 10:33 · odgovor na: anon-402092 (#2591921)
Odgovori   +    0
Koliko je staž komentariata na domačem (LJSE) in tujem delniškem trgu?
Ste tu gor tudi ljudje, ki ste aktivni že recimo tam od devetdesetih?

P.S. sam sem bil kot mladoleten v skladih med 2002-2013 in pod patronatom staršev v delnicah med 2000-2008 (portfelja si dejansko nisem sam naredil). Aktivno sem v delnicah na LJSE šele od 2018.

Strani: 1