Zasebnost
4 min
Tesla model Y, lani najbolje prodajan avtomobil v Evropi, aprila izginil iz statistike
10 min
Priložnosti predolgo visijo v zraku
1 ura
NASVET Prevare pri prodaji vstopnic na FB: na kaj pazite, ko vam predlagajo plačilo prek paypala
1 ura
V Novi Gorici do leta 2026 štiristo novih stanovanj
2 uri
Gorenjski župani za obnovo jeseniške železniške infrastrukture 1
2 uri
Matevž Frangež: Evropa zaostaja in čutiti je njen strah 2
2 uri
Ovire: če boste želeli oddajati stanovanje turistom, boste potrebovali uporabno dovoljenje. Imate ustreznega? 2
3 ure
Kako Gorenjci z zelenimi strehami in fasadami osvajajo svet od Skandinavije do Singapurja
3 ure
Evropski denar za lažji zeleni prehod
3 ure
»Digitalna preobrazba je danes najpomembnejša za uspeh.« Zakaj je večina podjetij pri tem neuspešna?
3 ure
ZDA so za štirikrat zvišale carine za kitajske e-avte. Kako se je odzvala Kitajska
3 ure
Slovenija še za pol leta podaljšala nadzor na mejah s Hrvaško in Madžarsko 1
4 ure
Kibernetski napadi DDoS: kakšno škodo delajo in kako se jih ubraniti (PRO)
5 ur
Ustavno sodišče zavrglo pobudo Fidesa in enega zdravnika glede nabora nalog med stavko 1
5 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
5 ur
Kam so vlagali borzni guruji: Burry v zlato, Buffett v zavarovalnico
5 ur
Kontrole na mejah tudi poleti - šengen ne bo vstal od mrtvih 2
5 ur
Bonusi povprečno bruto plačo v financah pognali nad štiri tisočake
6 ur
Nadaljevanje prenove kirurške urgence UKCL za 13 milijonov evrov
7 ur
Podjetnikov opomnik: kaj vse morate vedeti pred poletjem

Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: Borza/Delnice (začetnik)

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-409224 sporočil: 3
[Borza] Tema: Borza/Delnice (začetnik)
[#2624029] 02.11.16 17:05 · odgovor na: anon-402092 (#2591921)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 02.11.16 17:00
Pozdravljeni

Tudi jaz sem začetnica. Potrebujem odgovore na veliko vprašanj. Morda za začetek poskusim izvedeti naslednje: odprla sem trgovalni račun, nanj nakazala denar, poklicala brokerja in naročila nakup delnic. Broker me je v toku dneva 2x prijazno poklical in predlagal spremembo moje ponujene cene (kar sem sprejela) in na koncu, ko sem poklicala, ali so delnice kupljene, izvedela, da ne, ker je bila moja ponudba prenizka ( avkcijski nakup, 1x dnevno, me je podučil). In nato sem po 3 dnevih dobila denar nazaj na moj bančni račun. Sedaj me zanima, kaj jaz pri tej akciji plačam? Vsako naročilo? Če v dnevu 3x spremenim ceno, sta to 3 naročila? Zakaj sem dobila denar nazaj na bančni račun brez zahteve zanj (saj sem želela kmalu ponoviti poskus nakupa). Vem, da bi na vsa ta vprašanja najverjetneje moral odgovoriti broker oz. Da bi morala iskati odgovore tam, kjer sem odprla račun. Morda mi pa kdo od prekajenih mačkov lahko ponudi kak nasvet? Glede na to, da se prijave za nakup zbirajo celo jutro do malo pred 11to uro, ali ni smiselno oddati naročilo "tik pred zdajci"? Mi lahko kdo svetuje kakšno literaturo "za telebane", da ne bom utrujala z "vsem jasnimi vprašanji?
Hvala za morebiten odgovor.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(