Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zaradi depeš odletela dva

Strani: 1 2 3 4

dani14 sporočil: 6.657
[#313916] 10.09.08 21:10 · odgovor na: anon-28836 (#313906)
Odgovori   +    0

s56a je napisal(a):
Kemik, upam, da ti je Finska YLE pomagala, da spoznas meje Balkana? Sse naprej poslusam RTS z ZARES sofisticiranim Goerkes-om, ki ima za nasprotnika jecljavega EU magistra katolicana. PopTV me navdusil z zacetkom novic z LHC...

Popravek - ki, ko, da, ce - vejca skace! Ena mi je manjkala :-)

smisel za humor pa ti moram priznati:)

ti pa slovnične napake sta dva pojma ;)
purinoli sporočil: 8.690
[#313919] 10.09.08 21:12 · odgovor na: anon-28836 (#313906)
Odgovori   +    0

s56a je napisal(a):
Kemik, upam, da ti je Finska YLE pomagala, da spoznas meje Balkana?  Sse naprej poslusam RTS z ZARES sofisticiranim Goerkes-om, ki ima za nasprotnika jecljavega EU magistra katolicana.  PopTV me navdusil z zacetkom novic z LHC...

Popravek - ki, ko, da, ce - vejca skace!  Ena mi je manjkala :-)
 Nikoli ti nisem oporekal jezika, ker pač ni tvoj materin jezik, VSEBINA, VSEBINA spetšest, to je tvoj problem. Sicer pa, če smo že pri Suomi, kot sem že nekajkrat na forumu obelodanil, njihov prezident je pedofil, ki ima v kleti zaprte 3 fantke in 4 punčke, ki vsi skupaj štejejo manj kot 100 let. Neke vrste **itzl, alah ga nima rad.

Dežela Purinolija je prejela protestno noto dežele Suomi, ma mi smo jih podučili, da svojih virov ne izdamo, zato do nadalnjega tisti modrooki blondinec velja za pedofila in je na prostosti samo zato, ker ga ščiti imuniteta.

Ampak v deželi Purinoliland ga čaka keha. Toliko o nekorumpiranih Fincih, ki imajo firmo v državni lasti Patria, ki je sredi preiskave o korupciji. Nažajfam se s tako nekorumpiranostjo.

Purinoli
anon-28836 sporočil: 3.657
[#313964] 10.09.08 21:54 · odgovor na: purinoli (#313919)
Odgovori   +    0
Zal se prehitro ucis primitivizma s teh forumov!  It takes one to measure one...
purinoli sporočil: 8.690
[#313978] 10.09.08 22:18 · odgovor na: anon-28836 (#313964)
Odgovori   +    0

s56a je napisal(a):
Zal se prehitro ucis primitivizma s teh forumov!  It takes one to measure one...
 
Kar sebe beri. Merilo primitivizma pa nisi ti ne jaz ampak admin. It has been taking me to measure you as much as you measured me.

Purinoli
anon-99180 sporočil: 2.482
[#313986] 10.09.08 22:40 · odgovor na: anon-28836 (#313866)
Odgovori   +    0

s56a je napisal(a):
:Po drugi strani je mogoče, da ravno ameriški izobraževalni sistem sovpliva, da ta narod slovi po najbolj slepem patriotizmu/nezanimanju za druge kulture, konformizmu, vodljivosti ...

Amerika je geografsko velika, 300M prebivalcev, ekonomsko najjaca in je solski sistem temu prilagojen!  Z najboljsimi univerzami na svetu.  Marsikateri Slovenec je v JLA ugotovil, da so mladenici iz drugih okolji veliko bolj razgledani ker se tukaj pretirava z domoljubljem cez jezik in sta Cankar in Presern edino pomembna.  Vkljucno z nasim kemikom!  Ali da citiram Handkeja - Slovenija ima najbolj duhomorne knjigarne!  Zdaj naprej pikolovci na slovnicne napake...

 Jaz sem na primer v vojski izvedel, da so Srbi že jedli s priborom medtem, ko je ostali svet še žrl z rokami.
purinoli sporočil: 8.690
[#313991] 10.09.08 22:52 · odgovor na: anon-99180 (#313986)
Odgovori   +    0

misho1 je napisal(a):

 Jaz sem na primer v vojski izvedel, da so Srbi že jedli s priborom medtem, ko je ostali svet še žrl z rokami.
 
Jaz sem pa zvedel, da so Srbi najstarejši narod v sončnem sistemu. Kasneje sem tudi izvedel, da je ekvator samo administrativna, od NATO pakta krivično postavljena meja med južno in severno Srbijo.

Pa še morje turških besed sem se naučil tam : ranac, fišeklija, papuče, peškir...in to so vse uradni "srbski" vojaški izrazi hehe. Morda so kakega celo Turki posvojili od Srbov, ma koga to briga. Naužil sem se pa morja odličnega srbskega humorja, kar mi je krajšalo totalno izgubljen čas. In dobil nekaj dobrih prijateljev, ki so podobno razmišljali o "potrebnosti" služenja okupatorske vojske.

Purinoli
anon-99180 sporočil: 2.482
[#313996] 10.09.08 23:02 · odgovor na: purinoli (#313991)
Odgovori   +    0

purinoli je napisal(a):

 
Jaz sem pa zvedel, da so Srbi najstarejši narod v sončnem sistemu. Kasneje sem tudi izvedel, da je ekvator samo administrativna, od NATO pakta krivično postavljena meja med južno in severno Srbijo.

Pa še morje turških besed sem se naučil tam : ranac, fišeklija, papuče, peškir...in to so vse uradni "srbski" vojaški izrazi hehe. Morda so kakega celo Turki posvojili od Srbov, ma koga to briga. Naužil sem se pa morja odličnega srbskega humorja, kar mi je krajšalo totalno izgubljen čas . In dobil nekaj dobrih prijateljev, ki so podobno razmišljali o "potrebnosti" služenja okupatorske vojske.

Purinoli
 Tudi jaz se tako spominjam vojaščine. Nimam nekih posebnih travm, smo se več ali manj dobro leto vlačili po kasarni, kot đombe smo se že pred zajtrkom nalivali s pivom v kantini in postopali po kasarni.

Mi je pa nekaj zanimivo. Vojsko sem služil v Beogradu, v času županovanja legendarnega župana Bogdana Bogdanoviča. In kot se spomnim takratnega Beograda, vključo s koncertom Pankrtov v Domu omladine, ne morem razumeti kako so nastali v Sloveniji jugonostalgični guslarji v opankah. V sedanjem času bi se z lahkoto bolje razumel z urbanimi Beograjčani kot z omenjenimi kreaturami.
anon-28836 sporočil: 3.657
[#314004] 10.09.08 23:16 · odgovor na: anon-99180 (#313996)
Odgovori   +    0
Urbani Beograjcan se rahlo navelical jodlanja s TV Golica pa sse RTVSLO1.  Zjutraj poslusal Sabana od Shamana. Potem prvic Jadranko Stojakovic http://uk.youtube.co...JhpSXdXNhs< /a>  in mojo najljubso Emina sa Ibricom Jusicem.  Vmes gospa opravila nakupovanje v Leclerc.  Na Finski Maria TV gledal JJ, Matea in Brezigarjevo :-(
purinoli sporočil: 8.690
[#314007] 10.09.08 23:28 · odgovor na: anon-99180 (#313996)
Odgovori   +    0

misho1 je napisal(a):

 Tudi jaz se tako spominjam vojaščine. Nimam nekih posebnih travm, smo se več ali manj dobro leto vlačili po kasarni, kot đombe smo se že pred zajtrkom nalivali s pivom v kantini in postopali po kasarni.

Mi je pa nekaj zanimivo. Vojsko sem služil v Beogradu, v času županovanja legendarnega župana Bogdana Bogdanoviča. In kot se spomnim takratnega Beograda, vključo s koncertom Pankrtov v Domu omladine, ne morem razumeti kako so nastali v Sloveniji jugonostalgični guslarji v opankah. V sedanjem času bi se z lahkoto bolje razumel z urbanimi Beograjčani kot z omenjenimi kreaturami.
 
Ja, zanimivo, tudi jaz imam iz vojaških časov dva dobra prijatelja Beograjčana in to že več kot četrt stoletja. In še dva Makedonca, sicer tudi kemika. Kot ti pa tudi jaz težko prenašam podalpske opankarje, ki gonijo in gonijo svoje gusle do onemoglosti, spotoma pa še Slovence učijo, kako naj se vedemo na svojem.

Fej, trotli zarukani, naj se učijo od svojih kultiviranih rojakov, če se že ne znajo prilagodit okolju, kamor so prišli živet. Ko se naselijo v kaki Nizozemski, so pa tiho, kot rit, tule pa mislijo, da so na svojem.

Lep pozdrav, Purinoli
anon-28836 sporočil: 3.657
[#314009] 10.09.08 23:33 · odgovor na: purinoli (#314007)
Odgovori   +    0
Ni Finskem niko ni tih!  Lokalno glasovanje v 13 jezikih vkljucno s somalscino.  Nizozemci so tudi imeli crnko v parlamentu.  Kako le lepo biti kemik...
anon-123897 sporočil: 506
[#314010] 10.09.08 23:34 · odgovor na: anon-28836 (#314004)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-123897 10.09.2008 23:48

s56a je napisal(a):
Urbani Beograjcan se rahlo navelical jodlanja s TV Golica pa sse RTVSLO1.  Zjutraj poslusal Sabana od Shamana. Potem prvic Jadranko Stojakovic http://uk.youtube.co...JhpSXdXNhs< /a>  in mojo najljubso Emina sa Ibricom Jusicem.  Vmes gospa opravila nakupovanje v Leclerc.  Na Finski Maria TV gledal JJ, Matea in Brezigarjevo :-(
 
In mi te plačujemo za tole težko, intelektualno delo matr :) 
anon-99180 sporočil: 2.482
[#314011] 10.09.08 23:35 · odgovor na: anon-28836 (#314004)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-99180 10.09.2008 23:37

s56a je napisal(a):
Urbani Beograjcan se rahlo navelical jodlanja s TV Golica pa sse RTVSLO1.  Zjutraj poslusal Sabana od Shamana. Potem prvic Jadranko Stojakovic http://uk.youtube.co...JhpSXdXNhs< /a>  in mojo najljubso Emina sa Ibricom Jusicem.  Vmes gospa opravila nakupovanje v Leclerc.  Na Finski Maria TV gledal JJ, Matea in Brezigarjevo :-(
 Pa ne poslušaj jodlanja, če ti ne paše. Kaj se pa siliš. :-) Meni pa paše, od časa do časa. Staramo se. :-)

Video ne dela.

EDIT: Če kupujete v Leklerku ne podpirate nacionalnih šampionov. Ti, ti, ti, pacek. :-)
anon-99180 sporočil: 2.482
[#314014] 10.09.08 23:38 · odgovor na: anon-123897 (#314010)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-99180 10.09.2008 23:39

finforum je napisal(a):

 
In me te plačujemo za tole težko, intelekzualno delo matr :) 
 
Kdo to mi. jugonostalgični guslarji v opankah?:-)
anon-28836 sporočil: 3.657
[#314016] 10.09.08 23:45 · odgovor na: anon-99180 (#314011)
Odgovori   +    0
Ma jaz tudi prenasam jodlanje, sse posebaj na gasilskih veselicah, ampak prevec piva ispijem pri tem :-)Danes sem ze zmenjen za tech clanek pa so ti intelektualni napori iz postelje z notesnikom poplacani!
anon-99180 sporočil: 2.482
[#314017] 10.09.08 23:46 · odgovor na: purinoli (#314007)
Odgovori   +    0

purinoli je napisal(a):

 
Ja, zanimivo, tudi jaz imam iz vojaških časov dva dobra prijatelja Beograjčana in to že več kot četrt stoletja. In še dva Makedonca, sicer tudi kemika. Kot ti pa tudi jaz težko prenašam podalpske opankarje, ki gonijo in gonijo svoje gusle do onemoglosti, spotoma pa še Slovence učijo, kako naj se vedemo na svojem.

Fej, trotli zarukani, naj se učijo od svojih kultiviranih rojakov, če se že ne znajo prilagodit okolju, kamor so prišli živet. Ko se naselijo v kaki Nizozemski, so pa tiho, kot rit, tule pa mislijo, da so na svojem.

Lep pozdrav, Purinoli
 
Jaz nekih stikov z ljudmi iz vojske nisem obdržal.

Pred leti sem zelo intenzivno spremljal zelo priljubljen srbski forum Serbiancafe, v času napada NATA. In takrat sem ugotovil, da so emigrirali, v Kanado, na zahod, v Avstralijo itd najboljši med najboljšimi. In ne bi formuliral tako kot ti, da so tiho kot riti, ampak da so civilizirani, da so se prilagodili okolju. V Slovenijo pa smo dobili ostanek od ostanka. Z izjemami, seveda.

Bolj kot ti ostanki pa me motijo Slovenci, ki guslajo.
purinoli sporočil: 8.690
[#314019] 10.09.08 23:57 · odgovor na: anon-99180 (#314017)
Odgovori   +    0

misho1 je napisal(a):

 
Jaz nekih stikov z ljudmi iz vojske nisem obdržal.

Pred leti sem zelo intenzivno spremljal zelo priljubljen srbski forum Serbiancafe, v času napada NATA. In takrat sem ugotovil, da so emigrirali, v Kanado, na zahod, v Avstralijo itd najboljši med najboljšimi. In ne bi formuliral tako kot ti, da so tiho kot riti, ampak da so civilizirani, da so se prilagodili okolju. V Slovenijo pa smo dobili ostanek od ostanka. Z izjemami, seveda.

Bolj kot ti ostanki pa me motijo Slovenci, ki guslajo.
 Ja, se strinjam, če o "guslanju" misliva isto. Sicer je guslanje lepa etnografska posebnost Srbov, ki je zelo zanimiva, dobila je pa negativen prizvok zaradi znanih zadev ( Kahlobag - Vilovitica, mitingi.....). Eden od mojih dveh Beograjčanov je tudi podurhal na Švedsko, drugi vztraja. Kakih 300.000 študiranih mladih je emigriralo in to bo Srbija žal čutila še vsaj 3 generacije, posebej, ker je veselje do delanja otrok sicer veliko, efekta pa še manj, kot v SLO.

Strinjam se, malce sem pregrobo rekel "biti tiho", v mislih sem imel samo to, da Slovenca v Hamburgu zelo verjetno po ničemer ne boš ločil od Nemcev, enako velja za kultivirane ex YU ljudi. Na Obali imam stanovanje, tam je kakih 33% Jugoslovanov in preglasijo s svojim turbo folkom vse, od ptičev do vetra in ostalih zvokov. Nagravžno.

Seveda pa tudi Slovenci niso imuni na "guslanje raznih vrst" he he. Lep pozdrav, Purinoli
anon-99180 sporočil: 2.482
[#314020] 11.09.08 00:01 · odgovor na: purinoli (#314019)
Odgovori   +    0
Z guslarji v opankah mislim jugonostalgike, neprilagojene južnjake, častilce Broza in podobne. Ne mislim Srbsko narodno glasbo.
anon-28836 sporočil: 3.657
[#314029] 11.09.08 00:13 · odgovor na: anon-99180 (#314017)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-28836 11.09.2008 00:15
Zal v dezeli "prilagoditev okolju" pomeni asimilacijo ker ex-YU manjine ne dobijo dovolj kulturne podpore ker niso "avtohone".  Za razliko od Slovencev v Avstriji in Italiji!  Imeli smo priloznost 1990-ih dobiti najboljse znanstvenike iz ex-YU po predlogu prvega ministra znanosti Tanciga.  Zal je Tancig omenil tudi umetnike in takrat se pobunila tretja liga druzboslovcev.  Gucca rulz - z velikim obiskom iz dezele!  Podobno kot za Novo Leto v Beogradu...
purinoli sporočil: 8.690
[#314031] 11.09.08 00:22 · odgovor na: anon-28836 (#314029)
Odgovori   +    0

s56a je napisal(a):
Zal v dezeli "prilagoditev okolju" pomeni asimilacijo ker ex-YU manjine ne dobijo dovolj kulturne podpore ker niso "avtohone".  Za razliko od Slovencev v Avstriji in Italiji!  Imeli smo priloznost 1990-ih dobiti najboljse znanstvenike iz ex-YU po predlogu prvega ministra znanosti Tanciga.  Zal je Tancig omenil tudi umetnike in takrat se pobunila tretja liga druzboslovcev...
 
Butl, preberi si post više od Mishota. BTW, nacionalna manjšina lahko postane etnična skupina takrat, ko 300 let živi strnjeno na vsaj približno zaokroženem ozemlju in ohrani svoj jezik in kulturo. Gastarbajterji excluded! Sicer so pa pripadniki ostalih nacij pač Slovenci ( če imajo državljanstvo) drugih nacionalnosti. V SLO živijo tudi Vietnamci, Kubanci, Angleži, Irci in še morje drugih. Vsi ti živijo tudi na Kitajskem, v Nemčiji.....pa niso nacionalne manjšine, ampak samo državljani druge narodnosti ali pa preprosto tujci.

Dej že enkrat pokapiraj, da ne obstaja Srbija do Tokya. Kaki Tokyo, Nokia, bre.
purinoli sporočil: 8.690
[#314032] 11.09.08 00:23 · odgovor na: anon-99180 (#314020)
Odgovori   +    0

misho1 je napisal(a):
Z guslarji v opankah mislim jugonostalgike, neprilagojene južnjake, častilce Broza in podobne. Ne mislim Srbsko narodno glasbo.

 
Enako tudi jaz. Mej se fajn in lahko noč, Purinoli
anon-99180 sporočil: 2.482
[#314035] 11.09.08 00:30 · odgovor na: anon-28836 (#314029)
Odgovori   +    0

s56a je napisal(a):
Zal v dezeli "prilagoditev okolju" pomeni asimilacijo ker ex-YU manjine ne dobijo dovolj kulturne podpore ker niso "avtohone".  Za razliko od Slovencev v Avstriji in Italiji!   Imeli smo priloznost 1990-ih dobiti najboljse znanstvenike iz ex-YU po predlogu prvega ministra znanosti Tanciga.  Zal je Tancig omenil tudi umetnike in takrat se pobunila tretja liga druzboslovcev.  Gucca rulz - z velikim obiskom iz dezele!  Podobno kot za Novo Leto v Beogradu...
 Kar se asimilacije tiče ne bova prišla skupaj, ker se z njo strinjam. Tudi sam, če bi živel v Srbiji ne bi utrujal s kulturno podporo za mene Slovenca ampak bi se sčasoma asimiliral. Edino kar podpiram so združenja na ravni društev, v katerih lahko priseljenci prakticirajo svojo folkrolo.

Slovenci v Avstriji in italiji me ne zanimajo. Kaj naj z njimi?

Za Tancigov predlog ne vem. Je pa zanimiv, ampak menda ne misliš, da bi v tistih časih dobil večinsko podporo?

Guča ja, hehehe,...saj pravim slovenski opankarji.

Ped časom sem, v SP, bral opis sedanjega Beograda od ene Beograjčanke, ki živi na Kitajskem ali kje, na Japonskem? in je dopisnica Dela. Je rekla da je sedanji Beograd poden od podna in da nji od njega ostalo nič, ali pa zelo malo urbanega.
anon-28836 sporočil: 3.657
[#314040] 11.09.08 01:01 · odgovor na: anon-99180 (#314035)
Odgovori   +    0
Jaz tudi imam v mislih podporo manjsin na nivoju kulture in religije!  Posledica vsake vojne je "poseljacenje".  Begunci pridejo v vecja mesta ker imajo boljse ekonomske priloznosti.  V Beogradu je ostal Kolarac, SANU, Republika in podobna jedra razuma.  Zal so najboljsi mladi otisli.  In na koncu so odmevi casov, ki smo jih ustvarili s slepim sovrastvom do Srbije in JLA sse danes prisotni in so najbolj vidni v reakcijah na omembo uspesnega Zorana Jankovica!  Takrat pa jaz reagiram na domace "uebermensch".  Sse posebaj po Patria korupciji in neomajani 50% podpori J.
anon-99180 sporočil: 2.482
[#314041] 11.09.08 01:16 · odgovor na: anon-28836 (#314040)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-99180 11.09.2008 01:21

s56a je napisal(a):
Jaz tudi imam v mislih podporo manjsin na nivoju kulture in religije!  Posledica vsake vojne je "poseljacenje".  Begunci pridejo v vecja mesta ker imajo boljse ekonomske priloznosti.  V Beogradu je ostal Kolarac, SANU, Republika in podobna jedra razuma.  Zal so najboljsi mladi otisli.  In na koncu so odmevi casov, ki smo jih ustvarili s slepim sovrastvom do Srbije in JLA sse danes prisotni in so najbolj vidni v reakcijah na omembo uspesnega Zorana Jankovica!  Takrat pa jaz reagiram na domace "uebermensch".  Sse posebaj po Patria korupciji in neomajani 50% podpori J.
 
Potem se strinjava. Podpora kulture in religije, brez neke dvojezičnosti in posebnih šol in podobnega.

To, da so iz Beograda odšli najboljši vem, sem malo višje o tem pisal.

Srbija je pokasirala največ sovraštva zaradi Miloševiča in njegove politike, jebiga.

"slepim sovrastvom do... JLA"

Veš kaj. :-) Prvi dogodek, ki je zaznamoval moj odnos do Beograda je bila zadeva, ki se je zgodila še isti dan, ko sem prišel vanj. Po celodnevnem popivanju (ker sem prišel z vlakom precej zgodaj, v kasarni pa sem se moral zglasiti ob polnoči) sem se, ne vem kako, znašel v enem avtu v katerem so bili menda trije domačini. In veš kaj smo počeli? Vozili smo se okoli SSNO in vsakič, ko smo prišli mimo stražarja so mu domačini iz avta jebali mater. Je gledal kot teliček. Jaz pa tudi, ker sem prvič doživel tak odnos do jugo vojske.
A midva govoriva o "istem" Beogradu?:-)


EDIT: Janković mene moti zaradi mešanja županovanja in družinskih poslov. Recimo sprememba namembnosti njegove nezazidljive parcele iz nezazidljive v zazidljivo, pa zaradi njegovega odnosa do opozicije in Mestnega sveta, gre kot valjar kar je za podjetnika super, ne vem pa če je to dobro v politiki.
anon-28836 sporočil: 3.657
[#314042] 11.09.08 01:23 · odgovor na: anon-99180 (#314041)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-28836 11.09.2008 01:27
Rado ide Srbin u vojnike, dvojica ga vuku, a trojica tuku!  Tezko je ustvariti pozitivno mnenje o okolju, ce si eno leto ograjen z zico.  Jaz sem bil celo leto v avijaciji v Somborju in isel domov v Pancevo 17-krat.  Volem Sombor...Pogosto omenjam komentar mojega prijatelja, ki je po enem letu vojskovanja v BG, na moje vprasanje o najglobljem vtisu odgovoril: Plavo nebo!  Meni se to takrat zdelo banalno dokler se nisem pred 30. leti preselil v LJ...

Milosevic je druga zgodba z obveznim dodatkom Tudjmana, ampak zdaj tudi mi imamo Velikega Vodjo...

EDIT:  Po dveh zupanjah rabimo ZJ tank!  Tudi on mora uzeti nekaksno provizijo (bakshis - pusto Tursko).
anon-99180 sporočil: 2.482
[#314044] 11.09.08 01:44 · odgovor na: anon-28836 (#314042)
Odgovori   +    0

s56a je napisal(a):
Rado ide Srbin u vojnike, dvojica ga vuku, a trojica tuku!  Tezko je ustvariti pozitivno mnenje o okolju, ce si eno leto ograjen z zico .  Jaz sem bil celo leto v avijaciji v Somborju in isel domov v Pancevo 17-krat.  Volem Sombor...Pogosto omenjam komentar mojega prijatelja, ki je po enem letu vojskovanja v BG, na moje vprasanje o najglobljem vtisu odgovoril: Plavo nebo!  Meni se to takrat zdelo banalno dokler se nisem pred 30. leti preselil v LJ...

Milosevic je druga zgodba z obveznim dodatkom Tudjmana, ampak zdaj tudi mi imamo Velikega Vodjo...

EDIT:  Po dveh zupanjah rabimo ZJ tank!  Tudi on mora uzeti nekaksno provizijo (bakshis - pusto Tursko).
 Jaz imamo o "takratnem" Beogradu zelo dobro mnenje, odlično. A to ni razvidno iz mojih predhodnih postov? Pa tudi nekih travm nimam glede služenja vojske, tudi to sem že napisal. Takrat sem tudi prvič doživel simpatično prepotentnost prebivalcev velemesta, ko mi je ena Beograjčanka rekla: "Ja sam Beeeograđanka, znaš. :-)

"Milosevic je druga zgodba z obveznim dodatkom Tudjmana, ampak zdaj tudi mi imamo Velikega Vodjo..."

Eh ja. Tudi tebi Janša skoči iz steklenice, ko jo odpreš. Ampak to je splošna histerija, v slovenski družbi je premalo ljudi ki bi jo zajezili tako da bi rekli "Jaz se pa tega ne grem".

"
EDIT:  Po dveh zupanjah rabimo ZJ tank!  Tudi on mora uzeti nekaksno provizijo (bakshis - pusto Tursko)."

Aja?:-) Jebeš demokracijo, važna je učinkovitost. A tako?
Seveda, seveda,...provizijo rabi revež. :-)
Mene bolj zanima kako bi vodil vlado s takim načinom. Imam občutek, da bi imelo ustavno sodišče veliko dela.
anon-99180 sporočil: 2.482
[#314048] 11.09.08 02:39 · odgovor na: anon-28836 (#314045)
Odgovori   +    0

Me veseli, da se v Beogradu počasi pobirajo. Je pa čisto od samih Srbov odvisno kako se bo Srbija razvijala naprej.

Kar se izbrisanih tiče je moje mnenje znano. Izbris je bila napaka, ki mora biti popravljena čimprej. Se mi zdi pa precej bedasto, da se za to, da zadeva še ni urejena krivi samo Janša ali pa desnica. Krivi sta tako desnica kot levica, slednja morda še bolj.

Saj je prav, da opozicija "spotika" Jankovića, Saj zato pa je (opozicija). To je njena naloga, to njeni volilci pričakujejo.

Bakšiš je grda navada, samo Jankoviću pa pripada, po naravnem pravu verjetno, revežu. :-)
anon-167067 sporočil: 3.637
[#314088] 11.09.08 07:50 · odgovor na: anon-99180 (#314035)
Odgovori   +    0

misho1 je napisal(a):

 Kar se asimilacije tiče ne bova prišla skupaj, ker se z njo strinjam. Tudi sam, če bi živel v Srbiji ne bi utrujal s kulturno podporo za mene Slovenca ampak bi se sčasoma asimiliral. Edino kar podpiram so združenja na ravni društev, v katerih lahko priseljenci prakticirajo svojo folkrolo.

 
  Asimilacija je običajno stvar spontanega dogajanja, ker zlasti mlajše generacije običajno sprejmejo kulturo okolja brez neke posebne prisile. Ni pa prav, da jo država aktivno spodbuja, to je zasebna stvar-v zasebnem življenju. S potrošniki in v uradnih ustanovah se seveda uporablja uradni jezik.

Sicer pa se je treba malo postaviti v kožo tistih, ki se niso asimilirali, kakor bi bilo večini všeč in jih razumeti:  nenazadnje so vsi tako razneženi, ko kakšna mamka iz Avstralije spregovori v pristni dolenjščini.

V Sloveniji preveč ljudi motijo določene kulturne posebnosti tipa glasno poslušanje folk glasbe, itd...Problem je seveda, če je glasba preglasna v bivalnem okolju (katerakoli). Kaj kdo posluša je seveda zasebna stvar.

 Druga kategorija težav obstaja npr. v Franciji in skandinavskih državah: geti, iz katerih črnsko-arabske tolpe hodijo na požigalske pohode (OK, pa tudi če malo pretiravam). Je to primerljivo z ahm...Štepanjskim naseljem?

Slovenija je imela relativno srečno roko z "izbiro" imigrantskih narodov, ki so povzročili sorazmerno malo težav, v primerjavi z drugimi državami. Da pa se v Slovenijo niso naseljevali skandinavski in belgijski  gastarbeiterji,  kot bi bilo komu všeč, je pač posledica stopnje ekonomske razvitosti.
anon-167067 sporočil: 3.637
[#314091] 11.09.08 07:55 · odgovor na: purinoli (#314031)
Odgovori   +    0

purinoli je napisal(a):

 
Butl, preberi si post više od Mishota. BTW, nacionalna manjšina lahko postane etnična skupina takrat, ko 300 let živi strnjeno na vsaj približno zaokroženem ozemlju in ohrani svoj jezik in kulturo. Gastarbajterji excluded!
 Jasno, saj nihče v RS resno ne zahteva statusa neke nove manjšine...

 Je pa res, da so te meje vedno malo ohlapne...To je vidno iz tvoje previdne pripombe o gastarbeiterjih. Kaj kdo ve po 300 letih, zakaj se je točno neka manjšina priselila, iz ekonomskih razlogov, zaradi golega preživetja, itd...
anon-99180 sporočil: 2.482
[#314113] 11.09.08 08:24 · odgovor na: anon-167067 (#314088)
Odgovori   +    0

vuksan je napisal(a):

 
  Asimilacija je običajno stvar spontanega dogajanja, ker zlasti mlajše generacije običajno sprejmejo kulturo okolja brez neke posebne prisile. Ni pa prav, da jo država aktivno spodbuja, to je zasebna stvar-v zasebnem življenju. S potrošniki in v uradnih ustanovah se seveda uporablja uradni jezik.

Sicer pa se je treba malo postaviti v kožo tistih, ki se niso asimilirali, kakor bi bilo večini všeč in jih razumeti:  nenazadnje so vsi tako razneženi, ko kakšna mamka iz Avstralije spregovori v pristni dolenjščini.

V Sloveniji preveč ljudi motijo določene kulturne posebnosti tipa glasno poslušanje folk glasbe, itd...Problem je seveda, če je glasba preglasna v bivalnem okolju (katerakoli). Kaj kdo posluša je seveda zasebna stvar.

 Druga kategorija težav obstaja npr. v Franciji in skandinavskih državah: geti, iz katerih črnsko-arabske tolpe hodijo na požigalske pohode (OK, pa tudi če malo pretiravam). Je to primerljivo z ahm...Štepanjskim naseljem?

Slovenija je imela relativno srečno roko z "izbiro" imigrantskih narodov, ki so povzročili sorazmerno malo težav, v primerjavi z drugimi državami. Da pa se v Slovenijo niso naseljevali skandinavski in belgijski  gastarbeiterji,  kot bi bilo komu všeč, je pač posledica stopnje ekonomske razvitosti.
 Meni je vseeno kaj ljudje počnejo zasebno. Zaradi mene tudi, če se ne asimilirajo. Moti pa me agresivno javno zavzemanje za nekakšne pravice, ki presegajo kulturna društva in religijo (kot sem že napisal).

Sedaj, ne vem kako bi lahko država aktivno spodbujala asimilacijo.

In ja, seveda. V naselju je moteča katerakoli preglasna glasba.

Strani: 1 2 3 4