Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bigl sporočil: 18.363
Zadnja sprememba: bigl 27.09.2023 11:43
Včeraj zvečer sva z Open Ai debatirala o tem kaj vse počne, pa mi pove da razliko me Open AI in ChatGPT:
"zdravo, zanima me razlika med open AI in chatgpt?
ChatGPT:
OpenAI in "ChatGPT" (kot ste me imenovali) nista neposredno primerljiva entiteta, saj je OpenAI organizacija, ki razvija različne projekte in izdelke, medtem ko je "ChatGPT" samo en izmed modelov, ki jih je razvil OpenAI.

OpenAI: OpenAI je organizacija za umetno inteligenco, ki se osredotoča na razvoj naprednih modelov globokega učenja in umetne inteligence. Njihov cilj je raziskovati in razvijati inteligentne sisteme, ki imajo različne uporabne aplikacije, od jezika do robotike. OpenAI je znan po številnih projektih, kot so GPT (Generative Pre-trained Transformer) modeli, ki so osnova za generiranje naravnega jezika.

ChatGPT: "ChatGPT" ni nekaj ločenega od OpenAI, ampak sem del družine modelov GPT, ki jih je razvil OpenAI. Sem velik jezikovni model, treniran na velikem korpusu besedila iz interneta. Moj namen je odgovarjati na različna vprašanja in zagotavljati informacije ter pomoč na različnih področjih.

Torej, razlika med OpenAI in "ChatGPT" je v tem, da je OpenAI organizacija, ki razvija različne projekte, medtem ko sem samo eden od modelov, ki so jih razvili. OpenAI je ustvaril številne druge modele in orodja za raziskovalne in komercialne namene poleg GPT modelov, vključno z roboti, sistemi za avtonomno vožnjo in drugimi aplikacijami umetne inteligence.

torej je dovolj le tukaj?
ChatGPT
Da, tukaj, na tej platformi, ni potrebna posebna registracija za uporabo modela GPT. Preprosto postavljate vprašanja in prejemate odgovore prek tega vmesnika, ne da bi se morali prijaviti ali ustvariti račun.

Če pa bi želeli uporabiti model GPT v drugem kontekstu ali integrirati v svojo aplikacijo ali storitev, bi potrebovali dodatne korake, vključno s pridobitvijo dostopa do ustreznega API-ja in morebitno registracijo pri ponudniku storitev, ki omogoča uporabo modela GPT v teh primerih.

User
Torej gre pri APi -jih za specialna področja?
ChatGPT
API-ji (sistemske vmesnike za aplikacije) niso nujno omejeni na specialna področja, vendar se pogosto uporabljajo za zagotavljanje dostopa do določenih storitev, podatkov ali funkcionalnosti v okviru specializiranih aplikacij ali storitev. API-ji so orodja, ki omogočajo komunikacijo med različnimi programskimi aplikacijami, kar omogoča integracijo med njimi.

API-ji se lahko uporabljajo v številnih kontekstih, od splošnih storitev, kot je dostop do vremenskih podatkov ali spletnih kart, do specializiranih, kot je dostop do umetne inteligence, kot je model GPT.

Na primer:

API za vreme: Omogoča pridobivanje vremenskih podatkov za določeno lokacijo.

API za plačevanje: Omogoča spletnim trgovinam sprejem plačil prek kreditnih kartic.

API za umetno inteligenco: Omogoča razvijalcem, da vključijo funkcionalnost umetne inteligence, kot je model GPT, v svoje aplikacije ali storitve.

API za socialna omrežja: Omogoča deljenje vsebin na socialnih omrežjih prek drugih aplikacij.

API za kartiranje: Omogoča vključitev interaktivnih zemljevidov v aplikacije.

API-ji se prilagajajo potrebam in namenom različnih aplikacij in storitev, zato so lahko splošni ali specializirani, odvisno od tega, kako so zasnovani in uporabljeni.

User
Pri Open AI pa so višji nivoji plačljivi?
ChatGPT
Da, OpenAI običajno ponuja več nivojev dostopa in nekatere od teh so plačljive. Natančne podrobnosti o plačilni strukturi in različnih nivojih dostopa se lahko razlikujejo glede na projekt in storitev, ki jih ponuja OpenAI. Na primer, pri storitvi GPT-3 so naročniki dolžni plačati za uporabo API-ja, ki omogoča dostop do modela GPT-3 v njihovih aplikacijah ali storitvah.
User
se moram nanj posebej prijaviti?
ChatGPT
Da bi uporabljali storitev, ki temelji na modelu GPT, kot je ta, ki jo uporabljate zdaj, običajno ni potrebna posebna prijava. Ponavadi lahko dostopate do teh storitev prek spletnih platform ali vmesnikov, ki so jih razvile organizacije, ki so implementirale modele GPT, kot je OpenAI.

V tem primeru komunicirate z GPT modelom prek tega vmesnika, ni pa potrebna posebna registracija. Vendar pa je pomembno vedeti, da organizacije, ki upravljajo z modeli GPT, lahko postavijo omejitve glede dostopa, uporabe ali števila vprašanj, ki jih lahko postavite, odvisno od njihovih politik in poslovnih modelov.

Če želite uporabljati GPT modele v svoji aplikaciji ali storitvi, pa lahko zahteva sodelovanje s ponudnikom storitev ali pridobitev dostopa do njihovega API-ja (sistemskega vmesnika za aplikacije), kar lahko zahteva registracijo, sklenitev pogodbe in plačilo, odvisno od politike ponudnika storitev. To velja, če želite integrirati modele GPT v svoje lastne aplikacije ali storitve.


OpenAI ponavadi ponuja različne cene in načine uporabe svojih storitev, kar omogoča različnim uporabnikom, da izberejo tisti nivo dostopa, ki najbolje ustreza njihovim potrebam. Obstajajo brezplačni nivoji, ki so na voljo za omejen dostop, in plačljivi nivoji, ki ponujajo večjo zmogljivost in funkcionalnost.

Da bi dobili natančne informacije o cenah in nivojih dostopa za določeno storitev ali projekt OpenAI, bi bilo najbolje, da obiščete uradno spletno stran OpenAI ali se obrnete na njihov prodajni oddelek, kjer boste lahko prejeli najnovejše informacije in podrobnosti o plačilni strukturi.

Ko sva zaključila s to debato, sva se pogovarjala malo še o Hayeku. Lep dan.