Strani: 1 2

anon-204390 sporočil: 13.528
[#2935364] 20.06.21 15:48 · odgovor na: Endimion (#2935350)
Odgovori   +    1
[Endimion]
Razlika med Janezom in njegovo artilerjsko baražo tu na tem forumu je velika.

Macon, rename, tudi depersin nekako razumejo, da tudi če ne častimo enakih ajatol, ne pomeni da smo pa med sabo sovražniki. Morda imajo radi lik in delo Janeza Janše, so pa po moji oceni svetlobna leta od ultraortodoksnih janšistov.

Te hardcore najdeš na twitterju, in od lani so se namnožili na Siolu. Kjer Bože nedaj, da zineš kaj čez JJ. Imam občutek, da to vzamejo kot osebni napad nase. A s takimi ne moreš imet racionalno debato o čemerkoli. Pri njih bo za sušo Kučan kriv. In desetdnevno vojno je lastnoročno zmagal Janez Janša osebno ko je golorok jurišal na tanke JA.

Janez pa dejansko dojema svoje nasprotnike kot sovražnike njega osebno. Vsaj po njegovih izjavah in civkih bi lahko tako rekel. Zdaj koliko je tega res, in koliko je pa ustvarjanje pogojnih refleksov pri "koprivah" (kar mu daje občutek moči in priljubljenosti) je pa druga zgodba.
Če bi jaz bil levičar po prepričanju, bi bil gotovo hvaležen za obstoj JJ, ki kot črn hudič aktivira vse napredne sile za boj za demokracijo in svobodo (budi se istok i zapad :)
www.youtube.com/watc...W1QSAPE8Ao
robi2107 sporočil: 4.272
[#2935368] 20.06.21 18:08 · odgovor na: moon (#2935258)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: robi2107 20.06.2021 18:20
[moon]
> [robi2107]
> Volitve vodstva SDS nadaljujejo najboljšo tradicijo aklamacije vodstev v diktaturah. Tako izgledajo volilni kongresi v S. Koreji, Belorusiji, Zimbabveju in podobnih bantustanov. Že zaradi tega bi se morali v SDS zamisliti. Pa jim očitno ne kapne. Lahko bi se zgledovali vsaj po bivši KPJ, kjer je večina njih pognala korenine in kjer so se vsaj malo prerivali okoli prestola. V SDS pa nič. Takega enoumja se ne bi sramovala niti Orwellova Oceanija.

Nisi clan, niti (potencialni) volilec, torej se usajaj nad svojimi perlami.
Vidiš, zdajle si najbolje kar sam demonstriral, zakaj se z vami, neotesanimi stupidnimi desničarskimi primitivci, ne da normalno sobivati. Zato, ker enako enoumje, ki vlada v vaših praznih glavah, zahtevate tudi od vseh ostalih. Medtem, ko se meni jebe za tvoje mnenje o čemer koli in ti ne oporekam pravice, da ga svobodno izrekaš, si ti domišljaš, da boš meni diktiral, kaj naj si o čem mislim in kaj naj komentiram. Kdo pa si domišljaš, da si, teslo zarukano praznoglavo? Je to vaša jebena sproščenost, ki je imate poln gobec? Kolikor vem, zaenkrat še ne živimo v enem od zgoraj omenjenih bantustanov in svoboda izražanja še vedno velja. Sploh pa nisem tema jaz, temveč "volitve" vodstva SDS po severnokorejskem ali zimbabvejskem modelu, zato komentiraj temo, ne mene. O temi sami nisi izrekel ene same besede. Namesto tega se nekaj usajaš nad menoj, kar je očitno tvoj skrajni domet. Poden od "komentarja". In kakršen komentar, takšen komentator. Poden. Če te moje mnenje moti, je to tvoj problem, ne moj. Raje se zamisli nad tem, kako pri vaših potekajo "volitve". Mar moramo vsi misliti tako, kot diktira vaš minires? Partijske smeti tipa NoraTV in Demokracija? Vidiš, zaradi takih desničarskih goved, ne moremo skupaj normalno sobivati. Vedi, da mi en takle pezde že ne bo govoril, kako in kaj. Pa kateri drugi tudi ne. Niti tvoje jebeno božanstvo, ki ga tako malikuješ. Obesi si ga na zid, če ga imaš tako rad. Pa za svoje dobro si poišči kakšno strokovno pomoč. Magari na tisti avstralski kliniki. Zdaj pa odjebi in bevskaj doma na svojo familijo, mene pa pusti pri miru.

P.S. Jaz nimam nobenih perl. Nisem v nobeni partiji in na volitve hodim le v skrajni sili.

P.P.S. Vsa čast nekaj forumašem desne provinience, ki so sposobni civilizirane in artikulirane debate. Ampak kaj, ko jih je tako malo, da se jih da prešteti na prste. Lunatik vsekakor ni med njimi.
Endimion sporočil: 10.312
[#2935374] 20.06.21 19:48 · odgovor na: anon-204390 (#2935364)
Odgovori   +    7
Veš kako je... moja, a ne le moja, ideja je da sta s Kučanom to zmenjena. Janša je za vse kar ni orto desno kot rdeča Cunja v areni.

Koliko je res, ne vem. Vem.pa nekaj drugega.

Ta politik je začel svojo kariero v Zvezi komunistov. Ta politik je imel vidne funkcije v ZSMS precej predno se je njegov uradni politični zivljenjepis začel. Lustracija, če bi se jo šli kot se spodobi, bi z njim ravno tako počistila.

Ta politik danes organizira neke parade golobradih smrkavcev v Kočevski reki. Da se postrojijo v spomin. 99% njih ni bilo niti rojeno, ko se je vse skup dogajalo.zato da lahko ustvarja mit osamosvojitve in vloge SDS v njej. Ustvarjanje paralelne resničnosti. Da lahko Janez igra poveljnika.

Ta politik se je vestno izognil vsaki državni proslavi, dokler je bil v opoziciji, in praviloma organiziral svojo, potem pa je lani ogradil pol Ljubljane zato da je imel svojo. In grajal ljudi ker so si naredili svojo 500m proč. Letos bo naredil enako. Ob 30 obletnici samostojnosti države. Da so ukrepi okoli zbiranja podaljšani pa ravno do 27.6. Ni nakljucje!!!

Ta politik je vrnil eno najvišjih odlikovanj. Ni mu tega dal Kučan. Dala mu je država. Je le kos pleha, a nanj bodi ponosen pa čeprav ne maraš osebno človeka ki ti je odlikovanje dal. S tem se je poscal na državo!

Ta politik, se je pred časom pojavil v solidno znucanim reklcem, in s številko 1 zataknjeno za žep reklca. Veš ta je bila od nekdaj pa rezervirana za 1. generacijo gojencev TO. Moj svak, ki je bil leta 1991 v Pekrah, jo ima. Janez Janša nima pravice do tega. Ni bil ne vojak, ne teritorialec, ne nič. Bil je republiški sekretar za obrambo. A vendar se s tem kiti. Še Hitler ni nikoli nosil odlikovanj onih ki jih ni res dobil!
robi2107 sporočil: 4.272
[#2935378] 20.06.21 20:48 · odgovor na: Endimion (#2935315)
Odgovori   +    2
[Endimion]
Že zdajle je tam šef 28 let. V celi Evropi ni liderja resne stranke, ki bi bil tolko časa za krmilom. Še najbližje mu je Orban. 25 let v dveh rundah. (in vmes je odstopil, ker je Fidesz pušnil na volitvah). Kohl je bil menda 23 let šef CDU. Ampak ves čas hkrati tudi Kancler Nemčije. Ravno tako naslednica Merklova. Naš Janez (Kranjski Janez), jih je od svojih 28 let na čelu stranke 22,5 preždel v opoziciji.
Svojega vzornika, originalnega Ljubljenega vodjo, je v dolžini vladavine posekal za 11 let. Putina za 7... A je treba še naštevat? Je pa v vsem tem tudi nekaj dobrega: če jutri Jajota zbije avto ali mu pade na glavo avion ali whatever, gre skratka kod Velikog Manitua, se njegova partija sesuje v prah in pepel. Jokali bodo za njim, kot so leta 80 jokali za Titejem. Pa ne bo pomagalo, ker ni Jezus, čeprav sam zase misli, da je bog.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2935379] 20.06.21 20:52 · odgovor na: robi2107 (#2935378)
Odgovori   +    2
se njegova partija sesuje v prah in pepel.
Da. Kar v praksi pomeni, da bo na čelu partije verjetno se nadaljnjih 20 let. Ves ta čas bo onemogočena desnica, a bogami skupaj z njo tudi celotna drzava, ker bo levakom popolnoma dovolj, da bodo vpili, da so proti Janši.

Namesto da bi znali povedati, za kaj točno pa so.
robi2107 sporočil: 4.272
[#2935380] 20.06.21 20:57 · odgovor na: shevchenko (#2935379)
Odgovori   +    0
[shevchenko]
> se njegova partija sesuje v prah in pepel.

Da. Kar v praksi pomeni, da bo na čelu partije verjetno se nadaljnjih 20 let. Ves ta čas bo onemogočena desnica, a bogami skupaj z njo tudi celotna drzava, ker bo levakom popolnoma dovolj, da bodo vpili, da so proti Janši.

Namesto da bi znali povedati, za kaj točno pa so.
Jaz bolj ciljam na tisto, da ga zbije avto, eliminira salmonela ali kar koli že. Ode Jajo, ode SDS.
hostamox sporočil: 8.460
[#2935387] 20.06.21 21:56 · odgovor na: Endimion (#2935328)
Odgovori   +    0
[Endimion]
> [Slesh]
> torej je problem, da sds premalo fejka in se ne gre nekih predstav za ovce ampak odkrito položi karte na mizo? hmmm

misliš eno karto?

Lej, volitve in predvolilna kampanaija so predstava. Prvenstveno so predstava, kjer so stranke in kandidati in kandidatke vsi poštirkani in se nam kažejo v čim lepši luči. In božati nas morajo v smeri dlake (Hvala črt), in ne kontra. IN folk, ki misli, da ni to vse skup ena velika "fejkarija" je nabrž včeraj zlezel z drevesa (razen onih, ki so prilezli iz lukenj).

Če itak vse fejk in vse le predstava, cemu pišeš, da se predsednik pa mora menjat.
Da je fejk bolj resen:).
Kompartija se je skozi svoj obstoj vedno trudila DAJATI VTIS demokratičnih procesov. Kaj pa misliš, da je bilo samoupravljanje, pa Zakon o združenem delu? Fasade Potemkinove vasi, za katero se je skrila diktatura Komunistične partije. Ki je vsebinsko crknila v pol leta po tistem ko je stari guznil. formalno pa je opač dihala do leta 1990, ko sta Kučan in Račan svoje ljudi potegnila iz kongresa ZKJ, s tem pa je cela reč razpadla.

Se spomniš one Drnovškove izjave v DZ spomladi leta 2000? "Gospodje pobili se boste za moje nasledstvo". S tem ni mislil le takratne opozicije (Koalicija Slovenija, sestavljale so jo pa SDSS (Leta 2003 to rata SDS), SLS in SKD), ki se je mojstrsko nategnila z onim polletnim pohodom na oblast, ampak potihem svojo LDS-ovo falango. Ki je praktično takoj, ko je sam bil Izvoljen za Predsednika Republike, v notranjih sporih zgnila pri živem telesu. In je na volitvah 2000 pokasirala 35%. 10 let kasneje jih ni bilo več nikjer.
Menjavanje ljudi na vodstvenih položajih političnih strank je normalen politični proces. Celo moraš ga imeti. Ker to zagotavlja kadrovsko svežino. in prevetritev idej. In poleg Jelinčičevega društva kvazinacionalistov, je SDS edina stranka v Sloveniji (EDINA), ki ima za šefa še vedno Janeza. Razloge za to vidim predvsem v bojazni da se jim ne zgodi ono, o čemer sem pisal malo višje o Drnovšku. In dopusti si misel... tako kot je bila Finska ekonomija Nokia +10%, je SDS v bistvu Janez Janša + 5%
Potlej janez ni nek unikum je le del tukajsne običajne politične kulture.

Zgleda da ti tole sonce mal seka čez pleso? ali pa le premalo pijes.
Ker tole kar pišeš nima nekega smisla.
Če je janez SDS, kaj so vse ostale strancice in stranke. Vse kar ostane so komunisti in kleri, kjer se vodstvo mnenja.
In ja zgleda da so voditelji muceniki, če si izven dveh najmocnejsih struj.

Spomnim se Meseca, ki so ga enkrat novinarji zbudili po nocni seji, in se je pridusal, kako si upajo, ko se je celo noč boril za ljudstvo:).

Jaz bi se prej vprašal, zakaj slovenci tako podlegamo kultom osebnosti?
Ni PS brez jankoviča, ni Desusa brez Erjavca, ni SMc brez Cerarja, ni Drzavljanske liste brez Viranta, ni Sls brez Podobnika, ni Zares brez Golobiča.
hostamox sporočil: 8.460
[#2935389] 20.06.21 22:33 · odgovor na: robi2107 (#2935378)
Odgovori   +    1
[robi2107]
> [Endimion]
> Že zdajle je tam šef 28 let. V celi Evropi ni liderja resne stranke, ki bi bil tolko časa za krmilom. Še najbližje mu je Orban. 25 let v dveh rundah. (in vmes je odstopil, ker je Fidesz pušnil na volitvah). Kohl je bil menda 23 let šef CDU. Ampak ves čas hkrati tudi Kancler Nemčije. Ravno tako naslednica Merklova. Naš Janez (Kranjski Janez), jih je od svojih 28 let na čelu stranke 22,5 preždel v opoziciji.

Svojega vzornika, originalnega Ljubljenega vodjo, je v dolžini vladavine posekal za 11 let. Putina za 7... A je treba še naštevat? Je pa v vsem tem tudi nekaj dobrega: če jutri Jajota zbije avto ali mu pade na glavo avion ali whatever, gre skratka kod Velikog Manitua, se njegova partija sesuje v prah in pepel. Jokali bodo za njim, kot so leta 80 jokali za Titejem. Pa ne bo pomagalo, ker ni Jezus, čeprav sam zase misli, da je bog.
Janša pač uživa v tem kar dela, po moje dobro ve kje so njegove meje, ker ni toliko glup.
Ima željo po oblasti in bi verjetno znal bit nevaren, če bi jo imel prevec.


Desnica bi verjetno hitro nasla nadomestek, če se janši kaj zgodi.
Saj desničarji po prepričanju nimamo problema z avtoritetami.
Levicarji,liberali po drugi strani avtoritet ne priznavate, razen tisti skrajni.
robi2107 sporočil: 4.272
[#2935393] 20.06.21 23:13 · odgovor na: hostamox (#2935389)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: robi2107 20.06.2021 23:21
[hostamox]
Janša pač uživa v tem kar dela, po moje dobro ve kje so njegove meje, ker ni toliko glup.
Jaz nisem tega mnenja. Sam menim, da je že zdavnaj prestopil vse meje. Meje spodobnosti, meje pravno dopustnega, meje zakonitega...
Ima željo po oblasti in bi verjetno znal bit nevaren, če bi jo imel prevec.
Je nevaren. Je škodljivec. Glede na vse sranje, ki ga je že naredil, ima oblasti preveč. Treba bi ga bilo ustaviti. Žal so kruhoborci iz Desusa to preprečili. Impičment bi bil povsem na mestu.
macon sporočil: 12.861
[#2935397] 20.06.21 23:41 · odgovor na: Endimion (#2935374)
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: macon 20.06.2021 23:50
[Endimion]
Veš kako je... moja, a ne le moja, ideja je da sta s Kučanom to zmenjena. Janša je za vse kar ni orto desno kot rdeča Cunja v areni.

Koliko je res, ne vem. Vem.pa nekaj drugega.

Ta politik je začel svojo kariero v Zvezi komunistov. Ta politik je imel vidne funkcije v ZSMS precej predno se je njegov uradni politični zivljenjepis začel. Lustracija, če bi se jo šli kot se spodobi, bi z njim ravno tako počistila.
Ja bravo za vso perfidnost, ki si je sposoben. Res si dober. Lustracija "kot bi se spodobila" ni nikoli vključeval nikogar razen republiškega vrha ZK, kakega sodnika, ki se je odkrito umazal ter udbovcev, ampak samo ob omembi podobnega so vse "napredne sile" poskakovale kot na fedrih, samo malo manj so opletale s fašizmom kot danes. Mi smo šli pa naprej z vseslovenskimi kriminalci in seveda dobili milijardni vseslovenski kriminal.
Ta politik danes organizira neke parade golobradih smrkavcev v Kočevski reki. Da se postrojijo v spomin. 99% njih ni bilo niti rojeno, ko se je vse skup dogajalo.zato da lahko ustvarja mit osamosvojitve in vloge SDS v njej. Ustvarjanje paralelne resničnosti. Da lahko Janez igra poveljnika.
Nekoč so "delali državni udar", danes se postrojujejo in seveda je to grozno ojoj prejoj. A si siguren, da ne delajo spet državni udar?
Ta politik se je vestno izognil vsaki državni proslavi, dokler je bil v opoziciji, in praviloma organiziral svojo, potem pa je lani ogradil pol Ljubljane zato da je imel svojo. In grajal ljudi ker so si naredili svojo 500m proč. Letos bo naredil enako. Ob 30 obletnici samostojnosti države. Da so ukrepi okoli zbiranja podaljšani pa ravno do 27.6. Ni nakljucje!!!
Ta politik in vsi možni demokrati so se izogibali paradam komunističnega samopašja in zaničevanja Slovenije na državnih proslavah. Mislim, da je bilo dovolj vsebinske kritike o tem. Ti demokratom limaš komunistično izključevanje vseh ostalih. Letos se bodo komunisti posrali na državo in državno proslavo, ker jim državni simboli nič ne pomenijo, država je pa nujno njihov plen. Ampak ne, komunistično početje bo konstruktivna kritika in drzno dejanje upora, Janševo je bilo pa nedopustno izogibanje in rušenje.
Ta politik je vrnil eno najvišjih odlikovanj. Ni mu tega dal Kučan. Dala mu je država. Je le kos pleha, a nanj bodi ponosen pa čeprav ne maraš osebno človeka ki ti je odlikovanje dal. S tem se je poscal na državo!
Ne poznam konteksta, ampak nekdo, ki so mu priredili Depalo vas, je imel pravico vrniti karkoli. Ti se spakuješ, da je sovražen do tistih, s katerimi se samo ne rabi strinjati, hkrati pa ignoriraš vse komunistične zlorabe skozi sistemske institucije. Pred tem je bil pa od komunistov tudi za nič zaprt in se ne spomnim, da se je komu od tistih barab kaj zgodilo. To bi bil vendar ekstremni fašizem!
Ta politik, se je pred časom pojavil v solidno znucanim reklcem, in s številko 1 zataknjeno za žep reklca. Veš ta je bila od nekdaj pa rezervirana za 1. generacijo gojencev TO. Moj svak, ki je bil leta 1991 v Pekrah, jo ima. Janez Janša nima pravice do tega. Ni bil ne vojak, ne teritorialec, ne nič. Bil je republiški sekretar za obrambo. A vendar se s tem kiti. Še Hitler ni nikoli nosil odlikovanj onih ki jih ni res dobil!
Ojoj, kaka zločinskost. Daj nam še obnovi, da je "prepisal Blairovo izjavo" in "ponarejal dokumente". Pa v Trenti ni prodal parcele za en EUR na meter kot mu je določil njeno vrednost komunistični izvedenec, medtem, ko jih lahko vsi prodajajo za desetkrat toliko. Res težak kriminalec, ni kaj.

Zaradi Trente spet za nič hodi na sodišče, zaprite ga že, kaj se čaka?
macon sporočil: 12.861
[#2935398] 20.06.21 23:46 · odgovor na: hostamox (#2935389)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: macon 20.06.2021 23:46
[hostamox]

Desnica bi verjetno hitro nasla nadomestek, če se janši kaj zgodi.
Saj desničarji po prepričanju nimamo problema z avtoritetami.
Levicarji,liberali po drugi strani avtoritet ne priznavate, razen tisti skrajni.
Nimam problemov z avtoritetami, imam pa velike probleme z avtoritarnostjo.

Medtem komunisti nimajo problema z avtoritarnostjo, imajo pa probleme z avtoritetami. To pomeni, da lahko nek komunajzarski gama bebček (neavtoriteta) zganja kolikor hoče avtoritarnosti, ker mu jo dopuščajo.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2935407] 21.06.21 06:53 · odgovor na: robi2107 (#2935380)
Odgovori   +    3
Ode Jajo, ode SDS.
6 oporecnikov v stranki si zgleda tudi zastavlja podobna vprašanja. Seveda veliko premalo za kakršnekoli spremembe, vseeno pa ne dvomim, da si jajo ze cel dan razbija glavo, kje se je našlo teh 6 proti.

Zadevo bi bilo potrebno temeljito raziskati!
robi2107 sporočil: 4.272
[#2935414] 21.06.21 08:11 · odgovor na: shevchenko (#2935407)
Odgovori   +    1
[shevchenko]
> Ode Jajo, ode SDS.

6 oporecnikov v stranki si zgleda tudi zastavlja podobna vprašanja. Seveda veliko premalo za kakršnekoli spremembe, vseeno pa ne dvomim, da si jajo ze cel dan razbija glavo, kje se je našlo teh 6 proti.
Pa menda ja niso bile "volitve" tajne??
Zadevo bi bilo potrebno temeljito raziskati!
Doletel jih bo izgon iz Jajotovega raja in na veke vekov se bodo cvrli v rdečem peklu, kjer bodo morali po cele dneve poslušati Internacionalo, odlomke iz komunističnega manifesta pa Titejeve in Stalinove govore, ki so bili na smrt dolgocasni :)
shevchenko sporočil: 21.898
[#2935417] 21.06.21 08:29 · odgovor na: robi2107 (#2935414)
Odgovori   +    1
Pa menda ja niso bile "volitve" tajne??
Pojma nimam. Če slučajno niso bile tajne, si teh 6 zasluži medalje za pogum.
pa Titejeve in Stalinove govore, ki so bili na smrt dolgocasni :)
Kaj, kot da so twitovi govori neke posebne perle...
robi2107 sporočil: 4.272
[#2935421] 21.06.21 08:47 · odgovor na: shevchenko (#2935417)
Odgovori   +    1
[shevchenko]
> Pa menda ja niso bile "volitve" tajne??

Pojma nimam. Če slučajno niso bile tajne, si teh 6 zasluži medalje za pogum.

> pa Titejeve in Stalinove govore, ki so bili na smrt dolgocasni :)

Kaj, kot da so twitovi govori neke posebne perle...
Niso, ampak ti so rezervirani za fene. Iz Jajotovega raja izgnani v njih ne bodo smeli "uživati".
Tonja1 sporočil: 671
[#2935432] 21.06.21 09:46 · odgovor na: lojze1 (#2935338)
Odgovori   +    1
Same perle :)
No, Kurz poskuša iti podobno pot, samo ga v Avstriji sistem vseeno bolj ustavlja kot v ostalih navedenih državah, pa še na Češkem se Babišu malo zatika. Ampak sline se mu pa cedijo, to pa...
Čudno, da pa iz Italije ni nihče poslal pozdravne brzojavke, aja, v Italiji nimajo takih večnih..
macon sporočil: 12.861
[#2935440] 21.06.21 10:10 · odgovor na: (#2935433)
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: macon 21.06.2021 10:16
[ius1]
> [macon]
> > [hostamox]
> >
> > Desnica bi verjetno hitro nasla nadomestek, če se janši kaj zgodi.
> > Saj desničarji po prepričanju nimamo problema z avtoritetami.
> > Levicarji,liberali po drugi strani avtoritet ne priznavate, razen tisti skrajni.
>
> Nimam problemov z avtoritetami, imam pa velike probleme z avtoritarnostjo.
>
> Medtem komunisti nimajo problema z avtoritarnostjo, imajo pa probleme z avtoritetami. To pomeni, da lahko nek komunajzarski gama bebček (neavtoriteta) zganja kolikor hoče avtoritarnosti, ker mu jo dopuščajo.

Oprosti ker se mešam v to razpravo, ki mi ni ravno blizu, vendar je, kolikor mi je znano trenutno največ bivših komunistov, članov partije v SDS ( Janša, Gorenak, Zver, Jambrek... ) Lahko da se motim. Če se, se še enkrat opravičujem.
Ti se opiraš na videze, da so bili ti ljudje pred več kot 30 leti v partiji, jaz pa na vsebino, da mi danes mahajo z rdečo zvezdo in socializmom, se klanjajo pred Kidričem, in mi je čisto vseeno, kako si rečejo.

Prvi so lahko tudi danes še vedno komunisti, drugi so pa sigurno.

Dajte se zavedat, da je to vaše ponavljanje o komunistih pred desetletji in večnih, ker levi tako pravijo, ki so vam ga vcepili v Mladini, smešno otročje. A res nimate nič pameti in je to predpogoj za levičarstvo?
macon sporočil: 12.861
[#2935441] 21.06.21 10:12 · odgovor na: shevchenko (#2935407)
Odgovori   +    0
[shevchenko]
> Ode Jajo, ode SDS.

6 oporecnikov v stranki si zgleda tudi zastavlja podobna vprašanja. Seveda veliko premalo za kakršnekoli spremembe, vseeno pa ne dvomim, da si jajo ze cel dan razbija glavo, kje se je našlo teh 6 proti.

Zadevo bi bilo potrebno temeljito raziskati!
SDS ima problem, da ne vzgaja naslednika. Torej se jim lahko stranka dobesedno sesuje na frakcije, ko ne bo več Janše in po moje ga kmalu več ne bo.
Tonja1 sporočil: 671
[#2935442] 21.06.21 10:16 · odgovor na: hostamox (#2935389)
Odgovori   +    1
Ima željo po oblasti in bi verjetno znal bit nevaren, če bi jo imel prevec.

Saj to je to, ima jo preveč, halo?
macon sporočil: 12.861
[#2935444] 21.06.21 10:23 · odgovor na: Tonja1 (#2935442)
Odgovori   +    3
[Tonja1]
Ima željo po oblasti in bi verjetno znal bit nevaren, če bi jo imel prevec.

Saj to je to, ima jo preveč, halo?
V čem je ta preveč? Da je v pandemiji na vrhu izvršne oblasti? Da ne sme pisati na tviter, ampak lahko samo žre komunistični drek in ga s tem potrjuje? Da sme samo govoriti prazne floskule kot ste navajeni od Šarcev kurcev palcev, vi ga pa zaničujete, kolikor vam paše, medtem, ko vam bo z ekipo še izvedel kak proces in napisal kak smiseln zakon, ki ga levi niso sposobni, ampak jim tudi ni nikoli treba?

Blazno zabavno je, kaki občutljivčki na "svobodo, pravice, neprimerni govor" so levi ob Janši pa popolnoma amnezični, ko gre za njihove. Kaj je z vami narobe, da ne morete imeti približno istih meril? A razumeš, da ti je medijsko bombardiranje lahko vcepilo slabe občutke in to pomeni, da nisi zadosti samostojna oseba za lasten premislek? A razumeš, da tvoji občutki niso nič v logičnem argumentiranju in razpravi?
macon sporočil: 12.861
[#2935446] 21.06.21 10:27 · odgovor na: (#2935443)
Odgovori   +    3
[ius1]
> Ti se opiraš na videze, da so bili ti ljudje pred več kot 30 leti v partiji, jaz pa na vsebino, da mi danes mahajo z rdečo zvezdo in socializmom, se klanjajo pred Kidričem, in mi je čisto vseeno, kako si rečejo.
>
> Prvi so lahko tudi danes še vedno komunisti, drugi so pa sigurno.

Ne opiram se na videze. Niso bili na videz člani ZKJ, temveč so dejansko - brez videza - bili. Kateri motivi so jih vodili ( privilegiji, zavedenost, kariera... ) je irelevantno. Relevantno pa je da nas vsaj po mojem skromnem mnenju danes vodijo komunisti, ne glede na to kako se imenje tisti, ki je na oblasti. Skupna značilnost jim je da talajo še neustvarjeno ter jih ne zanima kdo bo plačal zapitek in kakšne bodo posledice te radodarnosti.
Relevantno je, da so bili tako nizko v hierarhiji, da se niso umazali s kršenjem človekovih pravic, vi jih pa mečete v enak koš kot tiste, ki so se in so še danes odkrito komunisti.

Če tako zaničuješ komuniste in ti je to argument proti SDS-jevcem, kako potem lahko resno jemlješ kučana, SD-jevce, Levico, ki so to danes? Ob vsem vedenju, kaj so komunisti res počeli, ki ga leta 1980 ni bilo? Ob vsem vedenju, kam pripelje socialistična ekonomija, ki ga leta 1980 ni bilo?

Levičarji proizvajate sam argumentacijski ništrc.
Tonja1 sporočil: 671
[#2935449] 21.06.21 10:42 · odgovor na: (#2935433)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: Tonja1 21.06.2021 10:50
Če seznamu dodaš samo vse bivše policiste, ki so jih znova aktivirali (Kangler, Olaj,...) vsi so bili v Tacnu sprejeti v ZK, bo še bolj zanimivo. Zraven tega če tem dejstvom dodaš še današnje delovanje pr. talanje bonbončkov brez osnove in pokritja v proračunu, nesprejemanje kakršnekoli kritike, sprejemanje aktov brez pokritja v zakonu in brez objav v uradnem listu, obnašanje v stilu "zakonska določila veljajo za ostale, ne za nas" (recimo znano paradiranje brez mask napram denarnemu kaznovanju za najmanjše prekrške ostalih, da ne naštevam ostalih). Vse to bi se prej pripisalo avtoritarni oblasti, kar je bil tudi komunizem, kakor pralamentarni demokraciji.
Očitno pa vladajoči s temi zadevami nimajo težav, bolj s tem, da jih nekdo na to opozori, kar je še ena od ujemajočih značilnosti, samo še ustavno sodišče mora biti "naše", kajne? Ker o tem, da bi ustavno sodišče lahko bilo strokovno, ne pa naše ali vaše, se ne razmišlja v tem okolju.
Rokc5 sporočil: 2.857
[#2935457] 21.06.21 11:13
Odgovori   +    1
Baje, da Golobič želi DeSUS združiti z SAB-jem. V bistvu bolj žalostno, da je DeSUS toliko časa obstal v vrhu slovenske politike in ni bilo nobenega kritičnega novinarja, ki bi kritično problematiziral obstanek takšne interesne stranke.
Zanimivo tudi, kako se na financ-cajtengu Finance največ komentarjev zbere pod politično temo ;) Meni so vseeno zanimive bolj ekonomske debate :)
murje sporočil: 5.120
[#2935752] 22.06.21 12:25
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: murje 22.06.2021 12:32
NEKOČ & DANES

Leta 1988 je bilo rečeno, da so vsi funkcionarji ZSMS, na posebnem tajnem spisku, lahko si vsak misli, kaj bi naredili z njimi, ko bi jim prišli v roke...

insajder.com/sloveni...lavca-udbe
www.youtube.com/watc...e=emb_logo

Roman Leljak

SAM PROTI NJIM 1 in 2

Organi varnosti celotne JLA so dobili nalogo, da skrbno proučijo vse
vojake slovenske narodnosti, ki so aktivni v mladinski organizaciji ali
so v direktni zvezi z njo, da pridobijo čimveč sodelavcev iz teh vrst
ter da jih skupajo prepričati v sodelovanje tudi v prihodnje.

ROMAN LELJAK

je bil rojen 21.avgusta 1964 v mestecu Đurmanac pri Krapini v Hrvaškem
Zagorju. Po končani osnovni šoli leta 1979 se je odločil za vojaški
poklic. Šolal se je v Sarajevu in Beogradu. Služboval je v Ljubljanskem
armadnem območju, v vojašnici Ljuba Šercerja v Ljubljani, kot šifrant.
Leta 1984 je bil kot aktiven starešina, vodnik, izvoljen za člana
predsedstva OK ZSMS Bežigrad.

Prve stike z organi varnosti JLA je imel še med šolanjem v Beogradu. Ni
še imel 16 let, ko je služba organizirala z njim aktivno sodelovanje "na
patriotski osnovi". Njegov vzdevek je bil "Janez". Leta 1984 je bil
sprejet v organe varnosti JLA. Služboval je v Ljubljani, Postojni in
Mariboru. V organih varnosti je prenehal delati februarja 1988. Marca
1988 je zaprosil za prenehanje aktivne vojaške službe. Prošnjo so
uslišali 20.oktobra 1988.

Nekaj dni pred aretacijami Janše, Borštnarja, Tasića, 25,maja 1988, so
ga aretirali in priprli v vojaškem zaporu na Matelkovi. Tu je ostal do
17.avgusta, ko je z gladovno stavko izsilil izpust. V času preiskave ni
imel pravice do odvetnika. V procesu pred vojaškim sodiščem v Ljubljani
je bil obsojen na 14 mesecev zapora. Sodba mu je očitala zlorabo metod
in sredstev v Službi.

Roman Leljak
SAM PROTI NJIM
Časopis za kritiko znanosti,
129, prva izdaja 1980
Izdajata:
Univerzitetni konferenci Zveze Socialistične mladine Slovenije Maribor in Ljubljana
zoran13 sporočil: 2.420
[#2975995] 19.11.21 08:28
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: zoran13 19.11.2021 08:30
ZSMS

Spominjam se časov iz ZSMS, ko je bil Janez Janša kandidat za mesto predsednika ZSMS, s svojim naprednejšim programom, kot je bil od njegovega protikandidata Jožefa Školjča. Kako se je izteklo, vemo, vendar je bilo že takrat leta 1988, poudarjeno, da morata za mesto predsednika obvezno kandidirati vsaj 2 kandidata...

LJUBO JASNIČ

Ne glede na vse zapisano, pa je bil na IX.Kongresu ZSMS, od 2.do 4.oktobra 1974, za predsednika Republiške konference ZSMS, za 4 letno obdobje, izvoljen Ljubo Jasnič...
www.planinskivestnik...974_12.pdf

LJUBO JASNIČ - II.

"Delovne akcije, brigadirsko življenje in življenje v mladinskih naseljih, so se potrdila kot nezamenljive oblike združevanja mladih ljudi, in to vseh delov mlade generacije, pomenijo utrjevanje bratstva in enotnosti, razvijanje delovnih navad, krepitev in razvoj socialistične samoupravne zavesti."
Iz referata Ljuba Jasniča na 6.seji republiške konference ZSMS
philips sporočil: 6.715
[#2976004] 19.11.21 08:36 · odgovor na: zoran13 (#2975995)
Odgovori   +    0
[zoran13]
ZSMS

Spominjam se časov iz ZSMS, ko je bil Janez Janša kandidat za mesto predsednika ZSMS, s svojim naprednejšim programom, kot je bil od njegovega protikandidata Jožefa Školjča. Kako se je izteklo, vemo, vendar je bilo že takrat leta 1988, poudarjeno, da morata za mesto predsednika obvezno kandidirati vsaj 2 kandidata...

LJUBO JASNIČ

Ne glede na vse zapisano, pa je bil na IX.Kongresu ZSMS, od 2.do 4.oktobra 1974, za predsednika Republiške konference ZSMS, za 4 letno obdobje, izvoljen Ljubo Jasnič...
www.planinskivestnik...974_12.pdf

LJUBO JASNIČ - II.

"Delovne akcije, brigadirsko življenje in življenje v mladinskih naseljih, so se potrdila kot nezamenljive oblike združevanja mladih ljudi, in to vseh delov mlade generacije, pomenijo utrjevanje bratstva in enotnosti, razvijanje delovnih navad, krepitev in razvoj socialistične samoupravne zavesti."
Iz referata Ljuba Jasniča na 6.seji republiške konference ZSMS
Kar je Jasnič o delovnih akcijah povedal v večini še vedno stoji. Samo zdaj so to Team buildingi :)

Strani: 1 2