Zasebnost

Strani: 1 2 3 4 5 6 7

rx170 sporočil: 6.410
[#2922699] 16.04.21 16:52 · odgovor na: (#2922697)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: rx170 16.04.2021 17:02
[abohte]
In? A to je poseben razlog, zakaj JJ še naprej vztraja pri tej odločitvi in jo opravičuje (nihče od ključnih strokovnjakov ji ni nasprotoval)?
Jaz ne vidim v njegovo glavo, domnevam, da ko je minister enkrat napovedal, verjetno nočejo narediti koraka nazaj.

Je pa dopis datiran na 30.3.
anon-116402 sporočil: 4.340
[#2922702] 16.04.21 16:54 · odgovor na: (#2922689)
Odgovori   +    2
[abohte]
> [usimoncic]
> > [abohte]
> > > [usimoncic]
> > > nova24tv.si/slovenij...ka-stroka/
> > >
> > > Narobe je, ker je vlada ugodila predlogu Državne komisije za splošno maturo. Če ne bi ugodila, bi bilo seveda tudi narobe, saj bi potencialno mnogim maturantom onemogočila vpis na študij.
> >
> > Še bolj je narobe, da se spreneveda, da je stroka odločitev podprla.
>
> Citiran članek jasno opredeljuje, da gre za šolsko stroko, ne za medicinsko.

Če ti napišeš, narobe je, da je vlaga ugodila predlogu....
In jaz napišem, še bolj narobe je, da se....
Katero osebo misliš, da imam v mislih, ko se naslonim na tvoj stavek? Isto osebo kot ti ali katero tretjo? Ker meni je nadjasno, da imam v mislih vlado in me figo briga, kaj piše NoraTv. Bistvo mojega zapisa je, da se sprenaveda vlada. Seveda na Siolu in NoriTV sedaj rešujejo vojaka Ryana.
Če te figo briga kdo je zahteval možnost cepljenja maturantov... tudi prav!

> >
> > > Jaz ne vem kako bi se sam odločil v taki situaciji, bi se pa 100% odločil narobe - tudi če bi odločitev sprejel po metu kovanca.
> >
> > Kaj se je pa za odločevati? Če je dijak okužen, se ga da med okužene in piše maturo. COVID ni gripa s 50% smrtnostjo... Kje pa misliš, da bi bil sicer ta dijak?
>
> V redu, lahko tudi tako narediš. In potem bo nekdo vložil tožbo proti državi, ker ga je na maturi okužil sošolec, potem je moral pisati maturo s simptomi in zato mu je zmanjkala ena točka za vpis na željeni študij.

Saj sem vedel, da bom kontra dobil nek hipotetični scenarij, zakaj se česa ne da. Ista zgodba kot zakaj se ne da zaščititi rizičnih.
Da bo med 17000 dijaki prišlo do kar nekaj okužb, je res samo hipoteza, a zelo verjetna.
A se ti zdi, da bi se prvič v zgodovini te države zgodilo, da bi bil dijak, maturant, v času mature bolan pa da je ta maturan zbolel tako, da se je od nekoga okužil? Če to ni prvič, kje so tožbe?
Prvič je, da se piše maturo v času epidemije in da imamo pri roki tudi cepivo zoper bolezen, ki razsaja.

> >
> > Mislim, dobesedno imaš vsak dan 150.000 ljudi, ki skupaj tiči v proizvodnji, ki se jih ne testira (vsakodnevno) in ki niso cepljeni.
>
> Ena točka na maturi ti lahko zapre vrata za poklilc, ki ga boš opravljal celo življenje. Primerjaš neprimerljive stvari.

Prvič, ti sploh ne dojameš, kaj primerjam. Primerjam to, da imaš vsak dan že zadnjih 100 dni 150.000 križanj živih organizmov, ki so potencialni nosilci virusa. Vlada za cepljenje teh ne naredi nič.
Meni se zdi bistvena razlika, če dobiš Covid na delu in greš za dva tedna na bolniško in potem nazaj na delo, ali pa če dobiš Covid med maturo in se zato ne moreš vpisati na željen študij.

To da nič ne naredi za prve, je seveda tvoja interpretacija, ki je daleč od resnice.
Potem pa imaš situacijo, ko se bo 17.000 oseb srečalo v kontroliranih prostorih, z masko, z medsebojno razdaljo 5-krat za pol dneva in vlada naredi strategijo, kako rešiti takšno situacijo.
Fak, 10krat hujšo situacijo križanja ljudi imaš v fabrkah vsak dan.
Preberi si moja prejšnja dva odstavka.
Koliko je bilo v zadnjem letu hospitaliziranih 18-letnikov (prekuženost v tej populaciji je cca 35%)?
Ni relevantno! Relevanten je delež 18-letnikov, ki so prebolevali Covid s simptomi, kateri so jim začasno opazno zmanjšali kognitivne sposobnosti. In takih sploh ni malo.
Koliko je bilo doslej primerov, ko je bil dijak hospitaliziran (ali je bil obolel) v času mature v zadnjih 25 letih, od kar poteka matura? Pa kolikokrat si se ti glede tega že sekiral?
Bistvena razlika je, če se to zgodi zaradi nepredvidljivega dogodka ali zaradi dogodka, ki ga je dijak sam zakrivil, ali pa zaradi predvidljivega in preprečljivega dogodka, ki ga je zakrivil nekdo drug.

> > Bi jim zaradi tega onemogočil študij?
>
> Nikakor. Če se ne bo cepil in bo zato zamudil maturo, ker ga je nekdo okužil, je pač njegov problem. Bo imel naslednjo priložnost jeseni in potem naslednje leto.

Se pravi mu ne bi dovolil delati mature, če je okužen s COVIDom? Kaj pa če ima sifilis?
Nisem tega rekel. Rekel sem samo to, da država ponudi zaščito, ki jo lahko, za stvari, ki niso v njeni moči, pa lahko reče "Shit happens!" Kaj je z bolnimi, ki so sposobni pisati, naj urejajo pristojne službe za to.
anon-116402 sporočil: 4.340
[#2922704] 16.04.21 17:08 · odgovor na: rx170 (#2922693)
Odgovori   +    2
[rx170]
>Citiran članek jasno opredeljuje, da gre za šolsko stroko, ne za medicinsko.

Še 2 dni nazaj je šolska stroka govorila (predsednica države maturitetne komisije), da ne bo spremembe terminov, danes je menda drugačE.

www.zurnal24.si/slov...-to-365291

Sam nisem delal mature (usmerjeno izobraževanje), sem pa bil zunanji član MK in si lahko le predstavljam stres in presijo pod katero so dijaki. Menim tudi, da gre za relikt preteklosti, ki dijaka po nepotrebnem obremenjuje z učenjem mase informacij in jih niti slučajno ne pripravi na študij. Toda s takim mnenjem sem osamljen.
Nisi osamljen, jaz delim tvoje mnenje glede mature. Ampak ni smiselno tega odpraviti na horuk, ker bodo letos težave z izvedbo.
Tole samo za intermezzo. Vsekakor pa prestavljanja terminov ne dajejo dobre luči na celoten sistem, sploh ker je od te mature marsikaj odvisno.

Verjetno je nekdo na MIZŠ pač mislil, da bi se s cepljenjem izognili zapletom ob morebitnem pozitivnem testu dijaka in je to lansiral v javnost, vlada pa brez posveta z medicinci/cepilci sprejela. Potem pa Jerala sesuje predsednika vlade z zapisnikom strokovne skupine (cepilne), kjer ne predlaga nobenega cepiva, ker pač smatra, da ne obstajajo strokovno utemeljeni razlogi za prednostno cepljenje maturantov.
Za Jeralo itak vemo kako je politično opredeljen, tako da ga tu ne jemljem kot neodvisnega strokovnjaka... On naj raje pove kdaj bo imela Slovenija kakšne koristi od dobrega pol milijona evrov, ki jih je dobil za razvoj cepiva proti Covidu. Za ta denar bi dobil cepivo za vse maturante, pa še za kakšnega starostnika zraven.

Prednostno cepljenje maturantov pa itak ni popolnoma nič medicinski problem. To je izključno politična odločitev in s tem tudi ni nič narobe. Nekdo se je odločil, da je vredno porabiti ~10k odmerkov zato, da bi se izognili zapletom pri maturi.

Če je to prava odločitev ali ne, jaz ne vem, vsekakor pa to ni stvar, kjer bi bilo mnenje medicincev pomembnejše od mnenja slehernika.
robi2107 sporočil: 4.272
[#2922705] 16.04.21 17:08
Odgovori   +    1
Končno ne enkrat povsem nedvoumno jasno in glasno povedano, da Jajo stroke ne upošteva oz. jo upošteva, ko mu tako ustreza. Od prave stroke bi pričakoval, da ga bo sterala v q***c, njegova "stroka" naj pa sama nosi odgovornost za to blamažo.
robi2107 sporočil: 4.272
[#2922708] 16.04.21 17:23 · odgovor na: FIN-303511 (#2922518)
Odgovori   +    0
[FIN-303511]
Ni stvar toliko v tem koga cepiti, največje vprašanje je zakaj je cepljenje tako počasno. Ni tehničnih razlogov razen neumnih odločitev vlade, da že sedaj ne bi bili na nivoju Izraela. Tako bi bilo pocepljeno vse kar je za pocepiti in te debate sploh ne bi bilo. (Govorim o prostovoljnem cepljenju.)
1 mega odmerkov, ki jih v.d. ministra za zdravje, vrhunski strokovnjak za vse živo, ni naročil lani decembra, je že del odgovora
anon-20353 sporočil: 1.085
[#2922709] 16.04.21 17:25 · odgovor na: crt (#2922658)
Odgovori   +    7
Stop lažnim novicam, ki jih širijo osrednji mediji: Cepljenje maturantov je črno na belem predlagala šolska stroka!

nova24tv.si/slovenij...ka-stroka/

nova24tv.si/wp-conte...troka2.png
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2922712] 16.04.21 17:32 · odgovor na: (#2922691)
Odgovori   +    2
[abohte]
Takšno situacijo ste ustvarili hipersenzibilni ljudje, ki ste iz medicinskega problema ustvarili splošni družbeni in gospodarski kaos.

Ti si kot tisti, ki proba 25 shujševalnih diet, potem se pa prepričuje, da bo 26-ič pa res imel trdno voljo, namesto, da bi zagnal tistih nekaj kolesc v svoji glavi in pokopčal, da diete očitno ne funkcionirajo.
Virus je eno. Situacija v kateri ljudje ne zaupajo v vlado, stroko je pa pri nas res intenzivna. In to so ustvarili tisti, ki mislijo samo nase da se preskrbijo, si naberejo zalogo, ni limita, hočejo vedno več in za njimi brezna, okostnjaki.
Če pogledaš zdravstvo je še huje saj naj bi imeli neko Hipokratovo prisego pa delajo z državnim denarjem in zdravjem ljudi kot svinja z mehom. Ni organa, ki bi to spremenil niti politikov.
Glej države, tiste ki bodo bolj enotne bodo virus lažje ukrotile.
crt sporočil: 27.242
[#2922713] 16.04.21 17:37 · odgovor na: (#2922676)
Odgovori   +    1
[rename]
V kolikor bi vlada ta predlog (stroke) zavrnila, potem bi lahko nabijali, da vlada stroke ni upoštevala.
vlada je stroko (cepilno) vprasala, katero cepivo naj uporabi za maturante, in prejela odgovor, da je cepljenje maturantov brez veze.

forum.finance.si/?m=...51#2922651
crt sporočil: 27.242
[#2922715] 16.04.21 17:44 · odgovor na: (#2922701)
Odgovori   +    2
[abohte]
Saj to mi je jasno. Imam 4 otroke, vem, kaj je to otročje vedenje.
ti ko nancy pelosi ;)

("I'm the mother of 5, grandmother of 9 and I know a temper tantrum when I see one")
robi2107 sporočil: 4.272
[#2922719] 16.04.21 17:50 · odgovor na: anon-488811 (#2922525)
Odgovori   +    5
[Copcop]
Ko se je pred dobrim letom pričela pandemija in je od Šarca krmilo vlade prevzel Janez, sem si mislil pravi človek za krizo.
Nisi se zmotil. On je res pravi človek za ustvariti in vzdrževati krizo.
Zmotil sem se in danes menim, da bi Šarec zvozil bolje, čisto resno.
Slabše bi jo težko. Drži pa, da ga je korona dobila na levo nogo. Popolnoma nepripravljenega. Takrat je očitno preveč zaupal Pirnatovi, ki je sinonim za nesposobnost.
Ker Janeza dejansko zanima vse kaj drugega kot pandemija in je stroka zraven bolj zaradi lepšega.
++++
A da ne bom zgolj kritičen, vlada je gospodarstvu pomagala odlično, pomoč je prišla hitro in usmerjeno. Vredno pohvale!
Za ceno, da bojo še moji vnuki odplačevali pufe. Nekaj pa tudi z nepovratnimi sredstvi. Lahko je s tujim kurcem po koprivah mlatit. Pa tudi ta pomoč je bila namenjena le nekaterim, drugi pa so popolnoma izviseli. Med slednjimi so recimo organizatorji koncertov, turistični vodiči... so pa zato farji dobili po 700 eur utd. Da ne omenjam jamdrekove sorbone.
crt sporočil: 27.242
[#2922720] 16.04.21 17:51 · odgovor na: (#2922716)
Odgovori   +    7
[rename]
Je pa cepljenje predlagala solska stroka in v primeru, da bi vlada predlog zavrnila, bi pa nabijali, da ignorira...stroko.
Tak da...karkoli bi vlada naredila, sledi samo zlivanje gnojnice.
mislim, kuc pa tak zivleje. hint: ne bit vlada :)

ker tole je malo prevec podobno onemu, ko simpanz dvigne kamen, spodaj je kaca, pade v nezavest... pride k sebi, dvigne kamen, spodaj je kaca, pade v nezavest... pride k sebi, dvigne kamen, spodaj je kaca, etc.

smo tri fakin tedne pred prvimi maturitetnimi izpiti. ta datum ni padel z marsa. in da se *zdaj* spomnis nekaj sraufati in spreminjati, moras biti tele posebne vrste. da se pri tem se izgovarjas na druge - pa niti ne najdem takega opisa, ki bi se mi zdel res celovit.

solska ministrica je oseba, ki je nedavno na vprasanja glede izvedbe mature (ker je vsem jasna blizina tega razen njej) odgovorila, da saj lani se je nekako samo od sebe vse uredilo.

naloga predsednika vlade je pokazati ji vrata.

ce meni, da potem ne bi vec imel vlade, je to nekaj, kar je vzel v zakup - in s tem prevzel odgovornost tudi nase - takrat, ko je vlado vseeno zelel imeti.

zdaj pa pejd pa temu reci zlivanje gnojnice na ubogo vlado.
crt sporočil: 27.242
[#2922721] 16.04.21 17:51 · odgovor na: (#2922717)
Odgovori   +    0
[abohte]
Zaupanje v oblast je v SLO je res problem.
bohved zakaj...
Ampak ta vlada je pa zlila galono bencina na to zaupanje in si prižgala čik.
... :)
anon-180464 sporočil: 4.080
[#2922722] 16.04.21 17:52 · odgovor na: anon-20668 (#2922687)
Odgovori   +    1
[matjazfinance]
> [kekez]
> Nič me ne skrbi.
> Tako kot mi gre na živce gonja proti GSO, mirne duše na vrtu uporabljam glifosat, bi si takoj dal vgraditi čip

Ti želim, da čimprej fašeš ta očitno tako željeni čip, dokler imamo ostali prosto izbiro, da se tega ne gremo.


> P.S.: Prejšnji teden sem dva dni po trgovinah iskal beyond meat, saj so mi sodelavci rekli, da se to dobi v Lidlu ali Sparu in sem bil ves nesrečen, ker nikjer nisem našel (niti prodajalci niso bili v pomoč). Verjamem, da to pri nas ne bo šlo in bomo spet prikrajšani. Ravno zaradi takih novinarjev, kot so vse tule naokrog.

Mene bi bolj skrbelo, da bomo kdaj prikrajšani za pravno meso in nam bodo turili to umetno sranje.

> Btw. Včeraj sem na TV gledal, sicer 10 let star, film Črno zlato in videl še en primer, kam to pelje, ko ljudje iz strahu ali pač le "iz inata" ne marajo novitet. Ne hvala!

Sem gledal ta film. Je precej (pod)povprečen, ampak si očitno zgrešil glavno poanto, ki so jo hoteli povedati: ni dobro ne pretirano oklepanje tradicije ne brezglavo vdajanje novitetam, temveč skrbno premišljena kombinacija novih tehnologij/možnosti in ohranjanje osnov tradicije in načel..
Ah, zeh! Dolgočasno! Sem že navajen, da me drugi prepričujejo, da je tako, kot hočem živeti jaz, napačno in me na vsak način hočejo spreobrniti v svoj prav.

Jaz ne spreobračam in niti ne poizkušam spreobračati nikogar. Želim le, da se tudi meni dopusti mojo lastno izbiro (ki, kot rečeno, mi jo poizkuša večina osporavati). Zato pač pogosto izgubim možnost svobodne izbire, ker mi je ta ukinjena.

Kdo je zdaj nestrpen? Pravijo, da jaz, ker hočem (ampak le ZASE!) drugače od večine.
premza sporočil: 4.276
[#2922736] 16.04.21 18:51 · odgovor na: (#2922716)
Odgovori   +    7
[rename]
Je pa cepljenje predlagala solska stroka in v primeru,
Pa prometna in policijska ker na mejah in v prometu nasploh nastajajo zastoji zaradi testiranja.
A se sploh zavedate kake neumnost so to.

Dijaki niso ogroženi in se nimajo kaj cepit. Sploh ne z eksperimentnim cepivo. Kaj je z vami narobe.
Vzeti dijakom zdravje v zameno za maturo.
crt sporočil: 27.242
[#2922738] 16.04.21 19:09
Odgovori   +    0
ce komu prav pride:

Cepljenje maturantov, ki še niso dopolnili 18 let, bo potekalo s cepivi mRNA Pfizer/BioNTech (Comirnaty) in Moderna, za maturante stare 18 let in več ter za zaposlene, ki neposredno sodelujejo pri izvedbi mature in še niso bili cepljeni, pa s cepivom AstraZeneca (Vaxzevria).

vir: ministrstvo za zdravje, dopis srednjim solam
rx170 sporočil: 6.410
[#2922740] 16.04.21 19:13 · odgovor na: anon-116402 (#2922704)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: rx170 16.04.2021 19:14
Za Jeralo itak vemo kako je politično opredeljen, tako da ga tu ne jemljem kot neodvisnega strokovnjaka... On naj raje pove kdaj bo imela Slovenija kakšne koristi od dobrega pol milijona evrov, ki jih je dobil za razvoj cepiva proti Covidu. Za ta denar bi dobil cepivo za vse maturante, pa še za kakšnega starostnika zraven.
Za politično opredelitev Jerale nisem vedel ampak isto mislita Ihan (za njega nimam pojma kam spada) in Beovićeva (zanjo pa vemo kam spada), ki si je to (potem ko je zagovarjala cel kup epidemiološko nesmiselnih ukrepov) celo drznila javno povedati.

www.24ur.com/novice/...antov.html

Je pa šefica maturitetne komisije, podpisana na orginalni dokument, ki predlaga cepljenje maturantov s 30. marca 2021 prav gotovo levičarka.
rx170 sporočil: 6.410
[#2922741] 16.04.21 19:18 · odgovor na: (#2922711)
Odgovori   +    0
[abohte]
> [usimoncic]
> Citiran članek jasno opredeljuje, da gre za šolsko stroko, ne za medicinsko.

Jaz sploh ne razumem, da to dejansko hočeš uporabiti kot argument za manjšo Janševo odgovornost.

Ne samo da se vlada poserje na voljo ljudstva, ampak se poserje tudi na voljo zdravstvene stroke, potem pa jo želiš še eskulpirati z razlago, da JJ pa res ni kriv, ker je takšno odločitev sprejel na predlog šolnikov (on, dobričina, pa ne zna reči ne).

Meni je to, da je sprejel predlog šolnikov, oteževalna okoliščina, ne pa olajševalna.

V tej vladi zmeraj nekdo drug odloča.
Najprej je virus odločil, kakšne lockdowne bomo imeli (vlada je bila zgolj sopotnik na tem vlaku).

Sedaj člani maturitetne komisije odločajo o tem, koga se bo cepilo (vlada pa je očitno zgolj PR predstavnik te maturitetne komisije).

Ne vem no, zame so to vsi kriterji za diagnozo opravilne nesposobnosti.
Tako. Kriv je tisti, ki odloča. In odgovornosti nesposobnega Janše & Co. za katastrofalen neuspeh v drugem valu ni mogoče pripisati nikomur drugemu.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2922742] 16.04.21 19:18 · odgovor na: crt (#2922720)
Odgovori   +    1
solska ministrica je oseba, ki je nedavno na vprasanja glede izvedbe mature (ker je vsem jasna blizina tega razen njej) odgovorila, da saj lani se je nekako samo od sebe vse uredilo.
Hear hear. Tule nisem mogel verjeti dveh reci:

Da je to izjavila.
In da se nihče on to ni obregnil.
pobalin sporočil: 14.456
[#2922743] 16.04.21 19:22 · odgovor na: (#2922676)
Odgovori   +    4
[rename]
Če ponovim ali povzamem (po prebranem dopisu DMK): šolska stroka je predlagala vladi cepljenje maturantov. Prisotna stroka na seji vlade, temu ni nasprotovala, zato je vlada predlog DMK sprejela.
V kolikor bi vlada ta predlog (stroke) zavrnila, potem bi lahko nabijali, da vlada stroke ni upoštevala.
Kdo je "šolska stroka", ki je cepljenje predlagala, in kdo od te "šolske stroke" ter "zdravstvene stroke" so bili navzoči na seji vlade in prav tam in takrat vprašani za mnenje, kar je šlo v zapisnik?
Vsekakor pa bo vlada politično odgovorna zaradi nesoglasij med strokovnjaki, ki se očitno ne (z)morejo uskladiti in priti na vlado enotno.
To izgovarjanje Janeza Ploščatozemeljskega na "stroko" je bolj prozorno od kristalnega kozarca gorske studenčnice. Vlada je politični organ, ki sprejema politične odločitve in mora zanje sprejeti polno odgovornost. Če svojih odločitev ne more podkrepiti z jasno in javno in dokazljivo izraženim mnenjem priznane stroke, je pač njena odgovornost temu primerno večja.
anon-217002 sporočil: 275
[#2922744] 16.04.21 19:29
Odgovori   +    3
HB finance sem že odpovedal. Na hitro sem preletel članek in komentarje in namesto, da bi rekel FO, bom nekaj napisal.
Kdo je stroka? To so tisti, ki vedo čedalje več o čedalje manj. Po domače bomo rekli Fachidioti. In tem naj prepustimo odločanje o družbenih vprašanjih? Koliko strok pravzaprav imamo. Verjetno več kot 2000. Tudi vrtnar ali vodo inštalater je strokovnjak na svojem področju. Zato pa imamo politiko, da sintetizira stališča posameznih relevantnih strok in odloča namesto nas. Sam politiki sicer jemljem pravico, da bi odločala namesto mene, vendar sem očitno v manjšini.
Ko se je politika naslonila na medicinsko stroko, so ji drugi očitali, da ne upošteva komunikacijske stroke. Danes pa komunikacijska stroka (novinarji), namesto sebe, promovira samo medicinsko stroko, vse ostale vpletene stroke pa enostavno odmisli. Politika naj bi upoštevala vse stroke in sprejela najboljšo, uravnoteženo odločitev. To vedno počne, vendar je vprašanje katere stroke upošteva in kakšno težo daje posamezni stroki. Vsem , ki mislijo, da znajo bolje od nje, predlagam da stopijo v politiko in posekajo z vso konkurenco, pa če tudi bodo dosegli ustavno večino. Vsem tistim, ki nismo stopili v politiko ostaja gostilniško nakladanje, pa čeprav zveni še tako strokovno.
pobalin sporočil: 14.456
[#2922747] 16.04.21 19:50 · odgovor na: (#2922730)
Odgovori   +    7
[rename]
Zarad mene lahko ta vlada jutr pade, samo se nizanje davkov naj spravijo pod streho :-P
Ti ne rabiš vlade, ti rabiš zlato ribico. :-)))
franczigon sporočil: 4
[#2922756] 16.04.21 20:24
Odgovori   +    1
Ma nehaj ženska blebetat brez veze. Kaj je tu nevarnega? Nekdo pač misli drugače in to pove. Zakaj tako ostro ne napadaš svojih somišljenikov, ki res počno nevarne in nore stvari. S svojim nizkotnim politikantstvom uničuješ enega zadnjih kolikor toliko spodobnih časopisov.
anon-34928 sporočil: 972
[#2922757] 16.04.21 20:25 · odgovor na: (#2922754)
Odgovori   +    1
[rename]
> [pobalin]
> > [rename]
> > Zarad mene lahko ta vlada jutr pade, samo se nizanje davkov naj spravijo pod streho :-P
>
> Ti ne rabiš vlade, ti rabiš zlato ribico. :-)))

Tri zelje:
1. EDS 10% (ajde 15, pa roka)
2. Melanija, kraljica Slovenije (Trump pa prime minister)
3. Prepoved politicnih strank, ki imajo v svojih programih komunizem in-ali se klanjajo komunizmu
S točko 2. si pokazal svoj intelektualni domet. In tudi koliko ti je normalna Slovenija intimna opcija. In to pri tvojih letih in izkušnjah sveta. #slowclap
robi2107 sporočil: 4.272
[#2922758] 16.04.21 20:26
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: robi2107 16.04.2021 20:38
Ker še ni odprte teme: US je razmontiralo tudi fašistoidno tolmačenje Hojsove "svobode" izražanja in zbiranja in dovolilo zbiranje do 100 ljudi ob upoštevanju varnostnih ukrepov. Kalimero zdaj toči solze in lamentira, kako grdi, grdi, nagajajo njemu in njegovemu Ljubljenemu Vodji pri "varovanju življenj in zdravja". Pri čemer ga življenje in zdravje državljanov ne skrbi, ko gre za verske obrede. Ti zanj niso problematični. Problematično je nasprotovanje ablasti. Še en primer, kako ablast korono zlorablja za čisto druge namene. Vse skupaj še najbolj spominja na zloglasno kitajsko tolpo štirih, ali pa na nacistično kliko, ki je demokracijo izrabila za njeno demontažo in pod krinko zakonitosti izvajala čisti kriminal. Imamo po Evropi nore vlade, ki sprejemajo podobno nore ukrepe, kot ablast, ampak kaj takega si privoščijo samo največji diktatorji. Poljski lolek, Orban, Lulašenko, Putin. In naš Jajo. Kam smo mi to padli...
pobalin sporočil: 14.456
[#2922760] 16.04.21 20:32 · odgovor na: (#2922753)
Odgovori   +    1
[rename]
Cakaj malo.
Sarec, Fajonova, Bratuskova, ...in vsa opozicija nenehno poudarja: stroka mora odlocati.
Sklepe seveda sprejemajo ministri, ampak ti so samo podprli - stroko.
No, zdaj si silno želim, da bi Ihan & co. spesnili 2 gosto tipkani strani predloga vsebine in načina izvedbe mature in/ali NPZ 2021 in to poslali vsem na tistem dolgem spisku, pa da minister za zdravje to predlaga na seji vlade "s podporo stroke" in da je gladko izglasovano.
In, kot je ravno pojasnjeno: sefica DMK je - levicarka....
To me ne moti, tudi mene velikokrat zanaša na to stran. Bolj me zanima, kaj je res o tem, da je bila z UM v mukah in intrigah odpravljana zaradi nesposobnosti.
pobalin sporočil: 14.456
[#2922761] 16.04.21 20:38 · odgovor na: (#2922754)
Odgovori   +    0
[rename]
> Ti ne rabiš vlade, ti rabiš zlato ribico. :-)))

(Trump pa prime minister)
Barvo si že zadel - oranžna. Zadel si pa tudi gumb, ob pritisku katerega jaz skočim in zavpijem: "Pol pa že boljš, da je @JJanšaSDS!"
3. Prepoved politicnih strank, ki imajo v svojih programih komunizem in-ali se klanjajo komunizmu
Mašina, nisem jim bral programov... le katere bi to bile?
alain sporočil: 5.172
[#2922773] 16.04.21 21:32 · odgovor na: (#2922763)
Odgovori   +    1
Kako si smešen s tem političnim navijaštvom, ko si prepričan, da se eni politiki borijo za tvoje ideološke teorije, medtem ko bi drugi radi ravno nasprotno. Žal je resnica precej boga, VSEM je cilj zgolj korupcija, klienetelizem in nepotizem, vse ostalo je zgolj metanje peska v oči, da se raja lahko krega med sabo.
alain sporočil: 5.172
[#2922780] 16.04.21 22:13 · odgovor na: (#2922778)
Odgovori   +    0
Kaj bo drugace po volitvah kadarkoli ze bodo glede tega kar sem jaz napisal? Isto sranje drugo pakovanje...
anon-116402 sporočil: 4.340
[#2922781] 16.04.21 22:15 · odgovor na: rx170 (#2922741)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: anon-116402 16.04.2021 22:26
[rx170]
> [abohte]
> > [usimoncic]
> > Citiran članek jasno opredeljuje, da gre za šolsko stroko, ne za medicinsko.
>
> Jaz sploh ne razumem, da to dejansko hočeš uporabiti kot argument za manjšo Janševo odgovornost.
>
> Ne samo da se vlada poserje na voljo ljudstva, ampak se poserje tudi na voljo zdravstvene stroke, potem pa jo želiš še eskulpirati z razlago, da JJ pa res ni kriv, ker je takšno odločitev sprejel na predlog šolnikov (on, dobričina, pa ne zna reči ne).
>
> Meni je to, da je sprejel predlog šolnikov, oteževalna okoliščina, ne pa olajševalna.
>
> V tej vladi zmeraj nekdo drug odloča.
> Najprej je virus odločil, kakšne lockdowne bomo imeli (vlada je bila zgolj sopotnik na tem vlaku).
>
> Sedaj člani maturitetne komisije odločajo o tem, koga se bo cepilo (vlada pa je očitno zgolj PR predstavnik te maturitetne komisije).
>
> Ne vem no, zame so to vsi kriterji za diagnozo opravilne nesposobnosti.

Tako. Kriv je tisti, ki odloča. In odgovornosti nesposobnega Janše & Co. za katastrofalen neuspeh v drugem valu ni mogoče pripisati nikomur drugemu.
JJ je kriv za svoje odločitve in za odločitve vlade, ter za vse posledice teh odločitev. Ni pa kriv za tisto kar je šlo narobe in so zakuhali drugi. Recimo on ni popolnoma nič kriv za to, da nimamo enotnega sistema cepljenja. Za to je odgovorna zgolj in samo informacijska pooblaščenka, ki je blokirala prenos podatkov v zdravstvene domove.
anon-116402 sporočil: 4.340
[#2922782] 16.04.21 22:17 · odgovor na: (#2922711)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-116402 16.04.2021 22:25
Če te obtožijo, da ne upoštevaš stroke, je čisto normalno braniti se, da upoštevaš stroko, s tem, ko poveš katero stroko si upošteval. Ne vem kje ti vidiš problem.

Odgovornost pa seveda je na tem, ki je odločitev sprejel, torej vlada in PM.

Strani: 1 2 3 4 5 6 7