Strani: 1 2 3 4 5 6 7

bc123a sporočil: 48.253
[#2785739] 26.07.19 13:53 · odgovor na: crt (#2785719)
Odgovori   +    0
[]
www.ncbi.nlm.nih.gov...MC5398229/

je pa res, da na primer polze prav briga za ostrino cilijev, ker ne vejo, kaj je to.
Pticev tudi ne briga.

Glede zgornjega clanka, to se lahko pokaze tudi pri popolnoma nestrupenih kemikalijah. Govorimo ob tem da je muha onesposobljena s piretrinom v eni sekundi (zivcni sistem fuc), mrtva pa v eni minuti.

Long term exposure pa je nekaj povsem drugega. Spomni se asimine - long term zretje -> nevroloske posledice. Ceprav je normalno ne mores toliko pozreti :)

(primer asimine velja tudi za krena)
bc123a sporočil: 48.253
[#2785740] 26.07.19 13:54 · odgovor na: (#2785720)
Odgovori   +    0
[kren]
en.m.wikipedia.org/w.../Pyrethrin


Therefore the use of pyrethrin in products such as natural insecticides and shampoos increases the likelihood of toxicity in mammals that are exposed. Medical cases have emerged showing fatalities from the use of pyrethrin, prompting many organic farmers to cease use. One medical case of an 11-year-old girl who used shampoo containing only a small amount (0.2% pyrethrin) to wash her dog. Prolonged exposure aggravated her respiratory tract cause by the compound in the shampoo, causing the girl to suffer from an acute asthma attack, from which she died two-and-a-half hours after first exposure to the shampoo.[24][clarification needed]

Recent reports show that accidental poisoning rates have steadily been increasing since the use of natural pyrethrins, prompting some countries to ban their use altogether. In the USA, the use of pyrethrum in home bug sprays (ie. RAID) was banned in 2012 shortly after cases of fatalities in children emerged, prompting an investigation by the FDA.
Tukaj gre verjetno za popolnoma drugacen mehanizem kot ko piretrin onesposobi insekt. Preobcutljivost, alergija.
aimon sporočil: 1.924
[#2785744] 26.07.19 14:01
Odgovori   +    1
Za oreške je menda dobro, da jih pred uživanjem namočimo v vodi.

"Oreški so dober vir rastlinskih beljakovin le, če so namočeni v vodi vsaj 12 ur (velja za večino oreškov). Namakanje odstrani vse zaviralce encimov in druge neželene snovi v njih. Brez namakanja so neužitni, saj vsebujejo zaviralce encimov, zlasti prebavnih. Namočeni oreški stimulirajo in omogočijo, da v njih prisotni encimi postanejo razpoložljivi telesu (C, B in karoteni). Namakanje nevtralizira fitinsko kislino, ki zavira absorpcijo mineralov in elementov v sledovih (kalcij, magnezij, železo, cink in baker). Namakanje nevtralizira zaviralce encimov v vseh oreških." www.svetloba.si/znan...vi-hidrati
anon-16741 sporočil: 3.984
[#2785809] 26.07.19 23:21 · odgovor na: (#2785692)
Odgovori   +    2
[kren]
Jaz se držim načela: če je strupeno za črva (ali za plevel), je najbrž strupeno tudi za ljudi.
Lepo. Jaz se recimo držim načela, da nikoli ne eksam litrco toplega Donata pred sestankom.

Bom pa povprašal nečakinjo Babe Vange, če ne zameriš, kaj ima to skupnega s citiranjem obskurnih "novih študij" o nevarnosti herbicidov.
hostamox sporočil: 8.460
[#2785814] 27.07.19 05:01 · odgovor na: crt (#2785638)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: hostamox 27.07.2019 05:04
www.glyphosate.eu/sy...e_en_0.pdf


Tle imaš še ene tabele za glifosat.


Nemirni s polnozrnatim kruhom v UK gotovo dobi svojo dozo :)
aimon sporočil: 1.924
[#2785827] 27.07.19 08:29 · odgovor na: (#2785820)
Odgovori   +    0
[kren]
> [tekavec]
> Bom pa povprašal nečakinjo Babe Vange, če ne zameriš, kaj ima to skupnega s citiranjem obskurnih "novih študij" o nevarnosti herbicidov.


Ti kar še naprej Monsantu verjemi, da so herbicidi popolnoma neškodljivi. Pa dober tek.
So tudi drugi pripravki. "If you wish to invest in the best natural weed killer then it is highly advisable to check out this popular product from Doctor Kirchner. One special benefit of this weed killer is that it is safe, organic, and natural. It even serves as one of the best gift ideas for someone who wants to deal with his/her weed problems in a safe and natural manner. It is non-toxic, too, which means that it is friendly to the environment while being totally safe to your pets and the people around your home."

Best Weed Killer 2019: Buyer’s Guide & Reviews: weedkillerguide.com/
crt sporočil: 27.194
[#2785844] 27.07.19 10:48 · odgovor na: hostamox (#2785814)
Odgovori   +    0
kul, hvala.
anon-127452 sporočil: 2.567
[#2785915] 27.07.19 19:54 · odgovor na: bc123a (#2785714)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [Valuk]
> Vržeš ven škodljive hidrate, minimaliziraš kruh, ne piješ sladkih pijač, ne ješ sladkarij, pa zelo enostavno shuijšaš.
>
> Nihče ni debel, ker je preveč puranjega mesa pojedel in zraven preveč zelenjave.

Tocno tako. In poleg tega imajo ogljkovi hidrati se eno super lastnost kot zadeva ki jo lahko vun vrzes - so veliko bolj zamenljivi kot mascobe, kjer pac ni vseeno ce nasicene zamenjas s trans.

Pri ogljikovih hidratih pa komot ne pojes lepinje k cevapom, namesto tega pa po cevapih se sladoled. Ker OH je OH (razen pri diabetikih, kjer je pomemben se glikemicni indeks, pri zdravih pa to ni velik faktor).
Jaz če bi lahko, bi vsak dan jedel sladkarije, pohano, pomfri, mcdonalds. To meni moji nagoni narekujejo, da naj jaz jem. Če bi upošteval svoje želje, bi bil debeluh.
hostamox sporočil: 8.460
[#2785926] 27.07.19 22:15 · odgovor na: anon-127452 (#2785915)
Odgovori   +    1
Jaz ne morem, sem probal pa ne gre. Po moji teoriji je z ljudmi, ki imajo željo le po nezdravi hrani in se je ne morejo prenajest, nekaj narobe v glavi. Prav tako s tistimi, ki se zavedno odpovedujejo določeni hrani, sam vseeno te lažje razumem, so mi bliže.
bc123a sporočil: 48.253
[#2786098] 28.07.19 20:02 · odgovor na: anon-127452 (#2785915)
Odgovori   +    2
[Valuk]
Jaz če bi lahko, bi vsak dan jedel sladkarije, pohano, pomfri, mcdonalds. To meni moji nagoni narekujejo, da naj jaz jem. Če bi upošteval svoje želje, bi bil debeluh.
Meni nagoni narekujejo okusno hrano. Saj ves, fireworks, tisto kot iz Ratatouile risanke. In ogljikovi hidrati v glavnem nimajo okusa. Jedel sem jih iz navade.

In ce imam na mizi cevape, kajmak, ajvar, mlado cebulo in lepinjo, se lahko komot odrecem lepinji. Sploh pa v primerjavi s cevapin in cebulo.
anon-127452 sporočil: 2.567
[#2786109] 28.07.19 20:22 · odgovor na: bc123a (#2786098)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [Valuk]
> Jaz če bi lahko, bi vsak dan jedel sladkarije, pohano, pomfri, mcdonalds. To meni moji nagoni narekujejo, da naj jaz jem. Če bi upošteval svoje želje, bi bil debeluh.

Meni nagoni narekujejo okusno hrano. Saj ves, fireworks, tisto kot iz Ratatouile risanke. In ogljikovi hidrati v glavnem nimajo okusa. Jedel sem jih iz navade.

In ce imam na mizi cevape, kajmak, ajvar, mlado cebulo in lepinjo, se lahko komot odrecem lepinji. Sploh pa v primerjavi s cevapin in cebulo.
Vidiš, jaz pa raje sploh ne grem na piknik, ker točno vem, da bi poleg kupa čevapov in ajvarja pojedeš še 2 lepinji. Iz stare navade.

Raje si doma naredim piščančje meso in zraven kup zelenjave.:)

Strani: 1 2 3 4 5 6 7