Strani: 1 2 3 4

anon-207617 sporočil: 6.899
[#2770227] 16.04.19 16:19 · odgovor na: (#2770223)
Odgovori   +    3
[rename]
Najlažje se je pa norčevati, kajne?

#Kdor se zadnji joče, se najbolj.
Prav je, da se iz fanatizmov Janse in njegovih kimavcev redno norcujemo in jih izpostavljamo. Priznam, da ce bi bil v Sloveniji, bi se nad tem stanjem duha bridko zjokal.

Imam pa tukaj na otoku, kjer se je vladajoci kliki odfukalo, opozicija pa je marksisticni sanjac ki tvori kult osebnosti, vec kot dovolj razlogov za zalost, vcasih celo brezup.

Such is life.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2770230] 16.04.19 16:39 · odgovor na: (#2770224)
Odgovori   +    1
[rename]
> Excatly. Fanatično bluzenje je včasih dober ventil da se izpuhajo strasti. Ampak samo dokler to počne raja. Ko začne fanatično bluziti establishment, potem sledi Mad MAx scenarij :)

Tudi (Mad) Max se (predolgo) ni zavedal, da se scenarij že odvija, remember?

Tu je skontal, da je prepozno:
m.media-amazon.com/i...40_AL_.jpg
Ja, ampak tega ni povzročil spontani bes raje (ali nekih marginalnih skupin), ampak so bile bande kot vedno dobro organizirane "od zgoraj". Seveda, tega ni bilo nikjer v filmu za videti, ker je to nadpovprečno kompleksen film B produkcije (in moraš zadevo znat brat med vrsticami) :))
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2770232] 16.04.19 16:42 · odgovor na: anon-207617 (#2770225)
Odgovori   +    0
[NemirniTujec]
> [vickibedi]
>
> Excatly. Fanatično bluzenje je včasih dober ventil da se izpuhajo strasti. Ampak samo dokler to počne raja. Ko začne fanatično bluziti establishment, potem sledi Mad MAx scenarij :)

Hvalabogu se res ni za bati, da bi bebcki kot je Mahnic kdaj postali establishment. Bistveno vecji problem je lopovski establishment ki ga imamo - sicer ne streljajo buc okoli notredamskega pozara, pa zato delajo toliko vec materialne skode :-(
Smokritičnejši Bosanci so znali svoje čase zase povedati, jes da smo Bosanci glupi, ali smo dobri jebači. Srbi so rekli, Srbi nismo previše radni narod ali umemo dobro da se tučemo. Slovenci pa bi najbrž zase lahko rekli, mi ne umemo dobro da se tučemo ali možemo bar dobro da krademo :))
pobalin sporočil: 14.456
[#2770244] 16.04.19 17:28 · odgovor na: (#2770224)
Odgovori   +    0
[rename]
Tudi (Mad) Max se (predolgo) ni zavedal, da se scenarij že odvija, remember?
Saj ti veš, da je Mad Max ipd. fikcija, filmska izmišljija, kajne?
Najlažje se je pa norčevati, kajne?
#Kdor se zadnji joče, se najbolj.
Nekaj takega bi pred skoraj 70 leti lahko govorili o Chaplinovem Velikem diktatorju, ki je bil samo na ene tričetrt izmišljija - če ne bi bili tako prekleto našponani. Glede na dvigovanje neonaci- in podobnih kultov po svetu pa še ni čisto jasno, ali je zadnji smeh že bil ali konec te predstave šele bo.
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2770248] 16.04.19 17:38 · odgovor na: (#2770223)
Odgovori   +    5
[rename]
Najlažje se je pa norčevati, kajne?

#Kdor se zadnji joče, se najbolj.
Taksen dogodek minimizirati pomeni tiha podpora dejanju. Preveliko politiziranje o tem pa je iskanje koristi.
Češ pusti drek ne mešaj saj je ze brez tega dovolj kaoticno vse skupaj. Porivanje pod preprogo da se cim prej pizabi drugave bo se vec sranja. Kajti tudi ce je prevec po tv lahko eni vidijo korist in ponovijo zadevo saj bodo spet na tv debate.
Demokracija je polizdelek, ki brez pametne uporabe vodi v katastrofo.
robi2107 sporočil: 4.272
[#2770249] 16.04.19 17:39 · odgovor na: shevchenko (#2770215)
Odgovori   +    0
[shevchenko]
Glede na to da so simbol izkoriscanja proletariata, bi jih bilo vsaj za prekriti z zavesami.
Tisto o sužnjih, ki da so crkavali pri gradnji piramid, je menda bolj holivudska fikcija. Izkopavanja v okolici piramid dokazujejo, da so piramide gradili delavci, ki so za svoje delo prejemali plačilo v žitu, hranili so jih s pivom in kruhom, na najdenih skeletih pa so našli zdravljene zlome. Očitno so bili na boljšem, kot so danes nekateri moderni sužnji.

harvardmagazine.com/...amids-html
pobalin sporočil: 14.456
[#2770251] 16.04.19 17:39 · odgovor na: anon-207617 (#2770221)
Odgovori   +    1
[NemirniTujec]
Zato ob priliki ovekovecimo svobodni govor nadvse pomembne demokraticne opozicije v ljudski republiki Sloveniji, ki sem ga sam zasledil na rtv
Džizs, nisem ti verjel, sem šel preverit. Džizs!

Zdaj si pa predstavljaj, da ta stranka, ki je na zadnjih volitvah dobila največ glasov, prevzame oblast in se začne ukvarjati s tako posvetnimi zadevami kot je zakonodaja o varstvu pri delu. Zdaj menim, da bi morali tujim (bosanskim, albanskim, muslimanskim itn.) delavcem absolutno prepovedati ukvarjanje s švasanjem (požar v Mercatorjevem skladišču), vožnjo težjih vozil (Nica, Berlin) itn. In potem bi bila Moja Dežela spet varna in sproščena.
robi2107 sporočil: 4.272
[#2770259] 16.04.19 18:17 · odgovor na: (#2770239)
Odgovori   +    1
[abohte]
> [robi2107]
> Žal je tako, da nobena stvar ni večna in tudi najlepše zgradbe enkrat čaka uničenje. Edino piramide bodo verjetno stale do konca sveta. Razen, če se ne najde kreten, ki bo noter namestil atomsko bombo in vse skupaj razstrelil.

Milijon let tukaj piše:
en.wikipedia.org/wik...far_future
:)
Ja, saj vem. Malo sem karikiral. Saj sem napisal, da nobena stvar ni večna. Če v milijonih let erodira cela gora, bodo seveda tudi piramide.
crt sporočil: 27.194
[#2770260] 16.04.19 18:17 · odgovor na: (#2770237)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: crt 16.04.2019 18:20
[abohte]
> [crt]
> oprosti, vendar ne razumem, zakaj (oziroma kako na podlagi mojega) mi razlagas to, kar mi; cemu oporekas oziroma kaksen point dokazujes. ze pri prejsnjem postu sem bil malo negotov, zdaj sem pa temeljito. to je lahko tudi cisto moj problem, ker s 85% glave pcnem druge stvari. bova dalje ob bolj posreceni priliki.

Črt, narobe si me razumel. Jaz ničemur ne oporekam, ampak zgolj izpovedujem svoje mnenje o tvojem v nadaljevanju citiranem zapisu:
"zdaj fali samo se to, da se oglasi neka army of allah in to razglasi za svojo akcijo, pa ce je res ali ne in kdorkoli ze samemu sebi tako rece, pa imas v naslednjem kadru ulicne straze, ki obdelujejo ne dovolj bele, in posledicno v naslednjem sporocilo "vidite, cisto res je, da sovrazijo vse muslimane samo zato, ker so muslimani, torej se pridruzite nasemu jihadu", posledicno spet odziv na drugi strani, i tako 500 600 puta do atomske gobe"

Jaz v zapisu "Zdaj fali samo še to.... pa imas v naslednjem kadru ulicne straze, ki obdelujejo ne dovolj bele" razberem neko (vsaj medlo) pričakovanje reakcije ljudstva, tvoje stališče o tem, kaj se lahko zgodi. Kar hočem povedati pa je, da nas izkušnje učijo, da takšno pričakovanje precej neosnovano. Ljudstvo ni izvajalo pogromov niti pri požigu Reichstaga, niti pri zrušitvi dvojčkov (jih je pa v carski Rusiji, zaradi bolj banalnih stvari in bolj izmišljenih novic).

Še več, mislim, da je ravno fašistično vsiljevanje takšnega pričakovanja (ne trdim, da to počneš) vsaj tako nevarno, kot sovražni govor.

Upam, da sem uspel pojasniti.
ej, hvala, zdaj se znajdem.

da, res je, napisal sem, kaj se po moje lahko zgodi kot primer tega, kako lahko zadeve "mi smo X ker so njihovi Y", "mi smo pa Z ker so oni Q", etc eskalirajo v 3 krasne.

kakor razumem, tebe moti predvsem sugestija, da bi nosilec take reakcije lahko bilo "ljudstvo", tj. janez novak oziroma pierre karkolize?

"ljudstvo" je custveno nasicena raztopina, ki zacne kristalizirati, ko vanjo pomocis vrvico. nekdo pa jo pomoci. nekdo "organizira spontane demonstracije". saj razumes - kot descartesov (ce se prav spomnim) dokaz boga - red oziroma organiziranost zahteva urejevalca.

lahko je seveda tudi ne. lahko ne rabi astroturfinga in je takticno izvedljivo, da se vse dogaja povsem ocitno top down, "ljudstvo" rabi samo drzat vreco pri tem (kot recimo v nemskem primeru; ce odmisliva kristallnacht kot primer... khm... javno-zasebnega partnerstva.)

in vse povedano ima poudarek na "lahko". kaj pa jaz vem, kaj se bo dogajalo. samo nagnjen sem h glasnemu razmisljanju in k take care of your downside and the upside will take care of itself.

kar se tice fasisticnega vsiljevanja pricakovanj - ce je res to sprozilo tvoj odziv, potem sem spet malo izgubljen, ker sem racunal, da sem doslej dovoljkrat povedal, da mojih mnenj o raznih zadevah ne gre jemati kot obvezna.

ali pa si zelel povedati, da se ze sam zapis takega mnenja, kot sem ga, lahko dozivi kot "fasisticno vsiljevanje" in da je to celo bolj nevarno kot sovrazni govor?

ker na to potem nimam drugega odgovora kot vec cebel in bicikla. zdajle sem odmaknjen od obojega, ker dezuram kot support puncama doma, ki ju je zmatrala neka hardcore verzija gripe. bom uredil bilanco, cim bo mozno.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2770263] 16.04.19 18:33 · odgovor na: pobalin (#2770251)
Odgovori   +    2
[pobalin]
> [NemirniTujec]
> Zato ob priliki ovekovecimo svobodni govor nadvse pomembne demokraticne opozicije v ljudski republiki Sloveniji, ki sem ga sam zasledil na rtv

Džizs, nisem ti verjel, sem šel preverit. Džizs!

Zdaj si pa predstavljaj, da ta stranka, ki je na zadnjih volitvah dobila največ glasov, prevzame oblast in se začne ukvarjati s tako posvetnimi zadevami kot je zakonodaja o varstvu pri delu.
Pomoje je skrb odvec.

Jaz bi celo rekel, da JJ napravlja precej bolj fuknjenega, kot v resnici je. Ugotovil je namrec, da v sredino ne more, pa pac poskusa nekaj postrgati bolj desno, kjer zivotarijo pozarji, siskoti, nacionalni brscici in podobni tici. Fiksna sds baza pa je itak fiksna ko cement, dokler je Odresenik ziv.

Ce bi sds ciljal na sredino, bi pac mahali okoli s turkom in zverom in podobno, to so probali in rezultati do bili kilavi. Zdaj pa malo mahajo z grimsom itd. Rdecelicni in okrogli bojevnik mahnic je v bistvu simbol sfejkanosti sdsove naci poze :-) ce bi to hoteli projicirati zares, bi nasli kakega osamosvojitvenega krkovica in podobno, ne pa tole ropotajoco xbox maskoto.

Ce bo sds slucajno kdaj dobila oblast, bo momentalno parkirala razne mahnice v obmocne svetove za ureditev vaske razsvetljave, v ministrstva in na debate z eu gospodarji pa bo poslal ljudi ki kljub zivljenju pod Janso znajo povedati dva ali tri stavke v anglescini in vejo s katere strani je kruh namazan.

Pomoje je bolj pomembno pisati protestno noto stricem iz ozadja ker so nam naplavili tega neotesanega konja... naj bi raje bil cerar, vsaj obnasat se zna.
pobalin sporočil: 14.456
[#2770273] 16.04.19 19:14 · odgovor na: (#2770261)
Odgovori   +    5
[rename]
Mad Max navajam kot sinonim za razpad organizirane druzbe, za razpad civilizacije.
Lahko bi tudi kaksen drug film ali serijo nasel, a se mi zdi ta najbolj primeren.
Argument sprejet. Saj tudi 1984 in Krasni novi svet sta fikcija, pa nas to ni nikdar oviralo, da smo ju uporabljali za slikanje dumsdeja. :-)
Neonaciji so nastopaci, ki so izgubili stik z realnostjo.
Islamisti jih pohrustajo za malo mal’co.
Houlišit, potem pa nam res ni pomoči, musliji nas bodo res pohrustali. Veš kaj, mene že ne bodo. Jaz se bom deklariral za prasca, teh pa ne jedo. :-P
pobalin sporočil: 14.456
[#2770280] 16.04.19 19:32 · odgovor na: anon-207617 (#2770263)
Odgovori   +    2
[NemirniTujec]
Jaz bi celo rekel, da JJ napravlja precej bolj fuknjenega, kot v resnici je. Ugotovil je namrec, da v sredino ne more, pa pac poskusa nekaj postrgati bolj desno, kjer zivotarijo pozarji, siskoti, nacionalni brscici in podobni tici. Fiksna sds baza pa je itak fiksna ko cement, dokler je Odresenik ziv.
Da je JJ prefrigan in da je skrenil močno desno iz preračunljivosti, se strinjam. Tudi to je možno, da sta Brščić in ona advokatka uporabljena kot kmeta in načrtno odposlana na skrajno margino. Enako je špekulirati za odposlanca v sredino Žigo Turka. Sve su to Uskoki, Krajišnici, ki na skrajnih mejah čuvajo trdno jedro pod neuklonljivim velikim vodjo. :-)
v ministrstva in na debate z eu gospodarji pa bo poslal ljudi ki kljub zivljenju pod Janso znajo povedati dva ali tri stavke v anglescini in vejo s katere strani je kruh namazan.
Pa saj to počnejo tudi tkim. srednje levi. Počakat je treba samo, da popustijo tradicionalne spone in skoraj vsi angleško govoreči doma ostajajoči postanejo orto oportunisti, potem pa bo vseeno ali Janša ali 28. novi obraz sil kontinuitete. :-)
Pomoje je bolj pomembno pisati protestno noto stricem iz ozadja ker so nam naplavili tega neotesanega konja... naj bi raje bil cerar, vsaj obnasat se zna.
Ja, Cerar ostaja tiho kot rit tudi, ko ga brexitanski minister pred sedmo silo pohvali kot pridnega fantka, hkrati pa ozmerja kot pamža vazalne sovjetske države. Šele po tem, ko zgodbo razpalijo po brexitanskih cajtengih (ali samo portalih), se doktorček Cerarček zbrihta in via-mia-partija trepetajoče objavi nekaj nebuloznih stavkov, dobrih nit za domovino nit za Albion...
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2770285] 16.04.19 19:52 · odgovor na: (#2770277)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: anon-207617 16.04.2019 20:06
[rename]
...ampak v kolikor bo slo tako naprej, bo cez 30-40 let sharija.

Sicer pa - glej Faktor, kjer razlaga BM Turk informacije iz Francije.
Od vseh virov na svetu, pa ob znanju anglescine - tebi uspe glih BM Turka najti za informacije o Franciji?

Lahko ti dam telefonsko od brata, ki zivi v Marseillu (v franciji cca 5 let). Za primeren fee si bo nastavil opomnik, da te ob pricetku juznofrancoskega arabskega jihada cez severno Italijo proti SR Sloveniji opozori, da napolnis pusko in skrijes zenske :-)

P.S.: da ne bom cist intelektualno neposten, naj priznam da brat prav neracionalno sovrazi arabce, in ko pride k meni v brexitanijo, me vneto prepricuje da je nasa sekcija globalne isamske prevlade (pakistanska, cca tretjina birminghama) nekaj cisto drugega, in da so ful bolj vredu od arabcev :-)
crt sporočil: 27.194
[#2770286] 16.04.19 19:56 · odgovor na: pobalin (#2770273)
Odgovori   +    4
[pobalin]
Jaz se bom deklariral za prasca, teh pa ne jedo. :-P
:))))

podeljujem ti red hrustljave izjave z ocvirkovo lento.
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2770290] 16.04.19 20:15 · odgovor na: (#2770277)
Odgovori   +    2
[rename]
kot sem rekel: tisti, ki se bo zadnji jokal, se bo najbolj.
Morda bo nama prizaneseno, ce ne bo eskalacije in bo kuhanje zabe se naprej pocasno....ampak v kolikor bo slo tako naprej, bo cez 30-40 let sharija.
Problem je da imajo zahodne drzave vse povrsti mocne liberalne struje, ki omogocajo rzaclovecenje ljudi. Danes zvedel da nemcija uvaja v zakone da se oseba pri 18 lahko odloci kaksnega bo spola. Pa Svedska imagine sweden znana po vikingih danes razpada pospeseno. Drugi problem je obcutek dolga iz zgodovine proti arabskemu, afriskemu svetu. Tretji problem je notranji boj v vrhu Vatikana, vemo kaj je bil Ratzinger in kaj je danasnji papez. Poglej samo pri nas kako pada vpis v verouk, ljudje brez vere pa so sposobni vse. Ce je papez ugotovil da samo sharia lahko "resi" Evropo pred samounicenjem, razkrojem ali mad maxom pol naj pride in spuca ta razvrat. Morda je zato klecal pred vodji muslimanov. Edini red s shario, drugo nihce ne hebe 5%. V primeru UTD pri nas bi bil kolaps sistema, pa ni sans da vstanem ob 5 in delam do 15. Nasledniki tega ne bodo delali niti za 1000 kaj sele za 500.
Sicer pa - glej Faktor, kjer razlaga BM Turk informacije iz Francije.
O intenzivni kriminalisticni preiskavi, o tem, da je pozar nastal na dveh razlicnih mestih.
Vsi slutimo kaj bi lahko bilo vendar ne smemo govorit. Se ce samo sprasujes, se zanimas kaj se je res zgodilo si oznacen kot ekstremist.
Kot pravim v teh drzavah vladajo ljudje, ki niso sposobni obrambe. Zadnji branik resnicni je Poljska. Vse ostalo brisi isti trenutek, za par evro bodo vse zakockali.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2770291] 16.04.19 20:18 · odgovor na: pobalin (#2770280)
Odgovori   +    1
[pobalin]

Ja, Cerar ostaja tiho kot rit tudi, ko ga brexitanski minister pred sedmo silo pohvali kot pridnega fantka, hkrati pa ozmerja kot pamža vazalne sovjetske države. Šele po tem, ko zgodbo razpalijo po brexitanskih cajtengih (ali samo portalih), se doktorček Cerarček zbrihta in via-mia-partija trepetajoče objavi nekaj nebuloznih stavkov, dobrih nit za domovino nit za Albion...
Lej, pomoje je pac kakorkoli smo dvomilijonski pasaluk in neformalna svabska kolonija vseeno nespodobno, da posiljamo neotesanega in neobrzdanega konja okol po Evropi da tam rezgeta. Pa naj bo Pahor ali Cerar, lahko celo strici za narodov blagor dajo svetega Janso za par let na prestol, da bodo potem lahko naslednjih 10 let plebs strasili z njim. Ampak tale burkez bi bil pa tudi juzni osetiji in abhaziji v sramoto kot predstavnik.

Tudi moj ugovor proti Trumpu je predvsem ta - razvrednotenje funkcije. Saj Bushi mlajsi je tudi bil bedak, ampak so mu govor napisali, pa mu povedali kaj se lahko in kaj ne sme, in je pac tu pa tam malo zabluzil, ampak tole s Trumpom pa je sramotenje funkcije. Ce bi jaz bil ameriski stric iz ozadja, bi me bilo posteno sram, ko bi se mi na stometrski jahti v jacuzziju med playboy zajcicami ruski, svabski in bogamy kitajski strici smejali v faco, kaj sem si zaenega klovna omislil za ljudsko demokraticno maskarado.
pobalin sporočil: 14.456
[#2770296] 16.04.19 20:38 · odgovor na: (#2770277)
Odgovori   +    2
[rename]
ampak v kolikor bo slo tako naprej, bo cez 30-40 let sharija.
Takrat me ne bo več, do takrat pa mi bo prav prišlo tudi, če bodo muslimanski delavci plačevali socialne prispevke v slovensko kaso. Ker brez njih ne bom imel penzije in bom umrl od lakote in mraza - mrtev bom po božjih zakonih vseh religij in tudi brezbožnih standardih.
Sicer pa - glej Faktor, kjer razlaga BM Turk informacije iz Francije.
O intenzivni kriminalisticni preiskavi, o tem, da je pozar nastal na dveh razlicnih mestih.
Ne morem več. Nekajkrat sem se trudil, a sem prestar za ta jajca. Čas raje izgubljam drugje. Fenomen Požar je pa nastal na več mestih: v glasilu ponikajočih komunistov Evropa zdaj, v Slovenskih novicah, Direktu, Požareportu, prihvatiziranemu (VV) Faktorju in morda sem še kaj izpustil. :-P
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2770305] 16.04.19 21:24 · odgovor na: (#2770293)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-207617 16.04.2019 21:29
[rename]
BM Turk je zivel in studiral v Parizu; ima zame sicer prevec bremena uzaljenosti do slovenske politike (zato tudi udrihal po sopriimenjaku), ampak mislim, da razmere pozna vseeno bolje od tvojega brata iz Marseilla :-P
No hard fellings :-)
jaz bi rekel, da je vprasljivo, ce univerzitetni profesor francoske knjizevnosti res pozna "razmere" izven knjizevnosti - posebej neprepricljiv mi je ravno zaradi stvari, zaradi katerih tebi JE prepricljiv. Skratka, govori predvsem to, kar ksenofobni slovenci zelijo slisati.

P.s.: Puske(*) so pa vedno napolnjene, saj ves, neprijatelj uvjek vreba :-P
(*) za home defense je po mojem sicer bolj primerna pistola, ampak predvidevam, da si se bolj figurativno izrazil.
Zato pa pravim - moj brat je tukaj in zdaj - oziroma tam in zdaj - na terenu - in ko bodo ahmedi krenili zec padsko nizino, bo lahko porocal, ali bo slo s pistolo, ali je treba postaviti okope in napolniti zaloge za avtomatsko dolgocevno orozje :-)

edit: sem zdaj govoril z njim, in pravi, da je francosko intifado najprej treba pol ure izobrazevati, kaj je to slovenija... in po tem nekako razumejo, da smo slovenci rusi.

#islamizacija :-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2770308] 16.04.19 21:44 · odgovor na: anon-207617 (#2770291)
Odgovori   +    2
[NemirniTujec]
Ampak tale burkez bi bil pa tudi juzni osetiji in abhaziji v sramoto kot predstavnik.
Lepo sliko Moje Dežele in njenega premierja je danes naslikal Politico. Že podnaslov in prva stavka sta pikantna.
One of several comedians-turned-politicians in Europe these days, Marjan Šarec has a serious bone to pick with Jean-Claude Juncker.
The leader of a small EU country, in office for less than a year, might be expected to tread cautiously on the big issues in Brussels.
Not Slovenian Prime Minister Marjan Šarec.
www.politico.eu/arti...le-of-law/
Potem sta vmes še reklami za druga članka o Sloveniji z ustrezno pikantnima naslovoma.
ALSO ON POLITICO
Slovenian PM accuses Croatia of ‘outrageous’ interference
Hungary and Slovenia in diplomatic row over censorship request
Proti koncu pa še zasuk k sporu s Tajanijem. Tujec, ki zelo malo ve o Sloveniji in ga tudi bolj malo briga zanjo, kar je po mojem večina populacije EU, lahko iz enega samega psevdo intervjuja v Politicu ugotovi, da je slovenska politika grillo-trumpovska in močno skregana z vsemi sosedami (povprečen bralec bi na Avstrijo pač pozabil). In bi šel na dopust na Hrvaško.
Ce bi jaz bil ameriski stric iz ozadja, bi me bilo posteno sram, ko bi se mi na stometrski jahti v jacuzziju med playboy zajcicami ruski, svabski in bogamy kitajski strici smejali v faco, kaj sem si zaenega klovna omislil za ljudsko demokraticno maskarado.
Kaj veš, kaj vse se neopazno dogaja medtem, ko se vsi obsedeno ukvarjajo s Trumpovimi twiti in helicopter shouti... The Economist je objavil filmček "The truth about lies", ki mogoče malo preseneti z ugotovitvijo, kdo je bil resnični lažnivec - Nixon, Obama ali Clinton. Trump je čisto izven kategorije, je bulšiter. :-)
www.youtube.com/watc...ePq8Zz28HE
crt sporočil: 27.194
[#2770309] 16.04.19 22:13 · odgovor na: (#2770306)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: crt 16.04.2019 22:14
[abohte]
Jaz bi rekel, da je treba ločiti 2 stvari: zlorabo oblasti (organiziranje "spontanih" demonstracij) in iskreno kristalizacijo ljudske volje. Slednje je zelo redko in sam verjamem v bolj kontingenčni pristop oblikovanja družbe, družba zagrabi, kar potrebuje. Če bi bilo tako enostavno, kot ti praviš, desnica v SLO ne bi bila že 20 let v opoziciji (oz. če drži to kar ti praviš, je levica prvovrstni manipulator, ker ji že 20 let uspeva kristalizirati red v družbi).
levica po moje seveda je prvovrstni manipulator (oziroma premore taksno ekipo, dalec od tega, da bi kar pocez). obvlada politicni "posel" in vlada.

(pripomore tudi to, da dogajanje na drugi strani vsaj meni, kako bi rekel, ne daje ravno vtisa o resnem prerivanju za oblast.)

sicer se mi v glavi razglaseno tepeta dva pogleda, eden je ta, ki sem ga opisal z vrvico, na nek nacin nasprotni pa ta tvoj "zagrabi, kar potrebuje", ki me malo spominja na ... khm ... marksisticni zgodovinski materializem :) katerega del je koncept zgodovinske nujnosti - ko bodo razmere zrele, se bo pojavila neka oseba, ki bo nekaj naredila, in ce se ne bi ona, bi se pac druga, ker razmere to terjajo.

(skoraj ziher to ni edina polica, na kateri je pojem zgodovinske nujnosti, ampak te sem se pac zdajle prve spomnil.)

vendar to neusklajeno sobivanje traja ze dolgo in najbrz tudi se bo :)
Ja, ampak poudarek na "lahko" je tvoj. Kup drugih medijskih ljudi pa tega poudarka ne navede
ok, ampak... that's their problem. ne morem biti sogovornik za njihovo pozicijo in me je zmedlo, da sem se znasel nekako potisnjen v to vlogo, ne da bi sam imel tako kategoricno stalisce.
robi2107 sporočil: 4.272
[#2770310] 16.04.19 22:18 · odgovor na: pobalin (#2770251)
Odgovori   +    2
[pobalin]
Džizs, nisem ti verjel, sem šel preverit. Džizs!
Ali se potem lahko čudimo, zakaj je v tej državi tako, kot je? Pozicija (kao levi) so lopovi, opozicija (kao desni) pa še nori povrhu. Kaj se bo potem odločil volivec, ki bi na volitvah rad izbral manjše zlo? Vprašanje je zgolj retorično.
macon sporočil: 12.861
[#2770313] 16.04.19 22:45 · odgovor na: pobalin (#2770251)
Odgovori   +    2
[pobalin]
> [NemirniTujec]
> Zato ob priliki ovekovecimo svobodni govor nadvse pomembne demokraticne opozicije v ljudski republiki Sloveniji, ki sem ga sam zasledil na rtv

Džizs, nisem ti verjel, sem šel preverit. Džizs!

Zdaj si pa predstavljaj, da ta stranka, ki je na zadnjih volitvah dobila največ glasov, prevzame oblast in se začne ukvarjati s tako posvetnimi zadevami kot je zakonodaja o varstvu pri delu. Zdaj menim, da bi morali tujim (bosanskim, albanskim, muslimanskim itn.) delavcem absolutno prepovedati ukvarjanje s švasanjem (požar v Mercatorjevem skladišču), vožnjo težjih vozil (Nica, Berlin) itn. In potem bi bila Moja Dežela spet varna in sproščena.
Ne bluzi, dejstvo je, da obstajajo prizadetki z bradami do popka, ki bi radi na silo uvedli Alahovo kraljestvo na zemlji. To nima zveze z vsemi tujci počez in podolgem.
macon sporočil: 12.861
[#2770315] 16.04.19 22:47 · odgovor na: (#2770261)
Odgovori   +    1
[rename]
> [pobalin]
> > [rename]
> > Tudi (Mad) Max se (predolgo) ni zavedal, da se scenarij že odvija, remember?
>
> Saj ti veš, da je Mad Max ipd. fikcija, filmska izmišljija, kajne?
>
> > Najlažje se je pa norčevati, kajne?

Mad Max navajam kot sinonim za razpad organizirane druzbe, za razpad civilizacije.
Lahko bi tudi kaksen drug film ali serijo nasel, a se mi zdi ta najbolj primeren.
Si gledal Children of men? Ta bo nemara še bolj primeren od Mad Maxa. Močno priporočam.
zoran13 sporočil: 2.420
[#2770319] 16.04.19 23:43
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: zoran13 16.04.2019 23:47
EMMANUEL MACRON & Co.

Ravno danes so se pojavile insinuacije v Italijanskem medijskem prostoru, da Emmanuel Macron podpira uporniškega libijskega generala Halife Haftarja, ki od 4.aprila napada prestolnico Tripoli. Seveda je to francoska vlada njihove informacije zelo hitro in temeljito zanikala, saj je v ozadju prav bojazen, da zaradi teh spopadov posledično čaka na meji, kar 800 tisoč beguncev, ki bodo prišli po morju predvsem v Italijo, pa tudi v druge države Evrope...

OMAR MOAMER EL GADAFI & Co.

»Milijoni beguncev bodo preplavili evropske meje in zagotovo presenetili zahodne politike,« so bile besede libijskega voditelja Moamerja Gadafija le nekaj mesecev pred brutalno usmrtitvijo. V marcu 2011 je namreč Gadafi opozoril, da brez enotne in stabilne Libiji ne bo nikogar, ki bi nadzoroval nešteto migrantov iz Afrike in z Bližnjega vzhoda, ki bežijo v Evropo.
Nihče ga ni poslušal. Namesto tega so zahodne sile sprožile vojaško posredovanje, strmoglavile Gadafija z oblasti, od Libije pa ni ostalo skorajda nič ...
www.tgcom24.mediaset...902a.shtml
www.tgcom24.mediaset...2019.shtml
www.tgcom24.mediaset...2019.shtml
www.tgcom24.mediaset...6973.shtml
crt sporočil: 27.194
[#2770331] 17.04.19 07:40
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: crt 17.04.2019 08:18
ni bilo zavarovanja www.leparisien.fr/ec...054919.php

je v drzavni lasti (tako kot druge verske zgradbe, zgrajene pred 1905 - predane cerkvi v brezplacno uporabo) www.marketwatch.com/...2019-04-16
philips sporočil: 6.715
[#2770339] 17.04.19 08:20 · odgovor na: crt (#2770331)
Odgovori   +    0
[crt]
ni bilo zavarovanja www.leparisien.fr/ec...054919.php
Kdo pa bi se upal oceniti vrednosti in izračunati premijo?
najobj sporočil: 31.920
[#2770366] 17.04.19 10:07 · odgovor na: macon (#2770313)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 17.04.2019 10:09
[macon]
> [pobalin]
> > [NemirniTujec]
> > Zato ob priliki ovekovecimo svobodni govor nadvse pomembne demokraticne opozicije v ljudski republiki Sloveniji, ki sem ga sam zasledil na rtv
> Džizs, nisem ti verjel, sem šel preverit. Džizs!
>
> Zdaj si pa predstavljaj, da ta stranka, ki je na zadnjih volitvah dobila največ glasov, prevzame oblast in se začne ukvarjati s tako posvetnimi zadevami kot je zakonodaja o varstvu pri delu. Zdaj menim, da bi morali tujim (bosanskim, albanskim, muslimanskim itn.) delavcem absolutno prepovedati ukvarjanje s švasanjem (požar v Mercatorjevem skladišču), vožnjo težjih vozil (Nica, Berlin) itn. In potem bi bila Moja Dežela spet varna in sproščena.
Ne bluzi, dejstvo je, da obstajajo prizadetki z bradami do popka, ki bi radi na silo uvedli Alahovo kraljestvo na zemlji. To nima zveze z vsemi tujci počez in podolgem.

... ja, zato pa ima Alahovo kraljestvo zvezo s požarom zaradi malomarnosti pri obnavljanju katedrale Notre Dame ...

P.S.: nisem si mislil, da je Janša že tako obupan in da je tako budalo, da bo z bolanimi tviti za Dom spremnemu naciju Brščiću kradel ksenofobne psihiče na evropskih volitvah, pa sem se očitno zmotil ... aja, si kdaj slišal za Pavlova in pogojni refleks, ker drugače kot s pogojnim refleksom na hrano pri psu si jaz vaše reakcije na vsako nesrečo ne znam razložit ...
linaprin sporočil: 771
[#2770377] 17.04.19 10:34 · odgovor na: (#2770223)
Odgovori   +    1
čas vnosa: 16.04.19 21:28
[rename]
Najlažje se je pa norčevati, kajne?

#Kdor se zadnji joče, se najbolj.
++++++...
linaprin sporočil: 771
[#2770379] 17.04.19 10:35 · odgovor na: (#2770182)
Odgovori   +    1
čas vnosa: 16.04.19 21:23
[rename]
Saj lahko tudi skupaj... začneva kdaj, 50-a so prezgodaj tudi za naju, kajne?
60: kubanska kriza
70: Vietnam
80: Afganistan
90: CCCP
00: Y2K in 9.11
10: ?
20: Islam
Lahko poskusiš recimo s sedmimi dobrimi in sedmimi slabimi leti, recimo:

55 r&r
62 kubanska kriza
69 pristanek na luni
76 naftna kriza
etc
FIN-466864 sporočil: 3.316
[#2770382] 17.04.19 10:35 · odgovor na: macon (#2770313)
Odgovori   +    1
čas vnosa: 17.04.19 00:26
[macon]
> [pobalin]
> > [NemirniTujec]
> > Zato ob priliki ovekovecimo svobodni govor nadvse pomembne demokraticne opozicije v ljudski republiki Sloveniji, ki sem ga sam zasledil na rtv
>
> Džizs, nisem ti verjel, sem šel preverit. Džizs!
>
> Zdaj si pa predstavljaj, da ta stranka, ki je na zadnjih volitvah dobila največ glasov, prevzame oblast in se začne ukvarjati s tako posvetnimi zadevami kot je zakonodaja o varstvu pri delu. Zdaj menim, da bi morali tujim (bosanskim, albanskim, muslimanskim itn.) delavcem absolutno prepovedati ukvarjanje s švasanjem (požar v Mercatorjevem skladišču), vožnjo težjih vozil (Nica, Berlin) itn. In potem bi bila Moja Dežela spet varna in sproščena.

Ne bluzi, dejstvo je, da obstajajo prizadetki z bradami do popka, ki bi radi na silo uvedli Alahovo kraljestvo na zemlji. To nima zveze z vsemi tujci počez in podolgem.
ne tako daleč in ne tako dolgo nazaj...pa vsi "smo" molčali....
zdaj je mnogo "bližje" kot "včeraj"...
in to je vse načrtno!!!!
širenje "demokracije" na kosovu my ass

še pridemo mi na vsrto samo takrat pozno bo za vse....

Lp

Strani: 1 2 3 4