Strani: 1 2 3 4

anon-97761 sporočil: 5.181
[#1550056] 23.01.12 08:40 · odgovor na: anon-112890 (#1549915)
Odgovori   +    1
[maxmaxlj]
No pa ni.
Prid k men v firmo, pa boš videl ali drži cost-benefit al ne. pa veliko njih tudi poznam, ki morajo kar polagat račune.
mit.
anon-153494 sporočil: 863
[#1550062] 23.01.12 08:43
Odgovori   +    17
Torej, ker našega kirurga ne znaš plačati po operaciji, ga spodiš v tujino in pripelješ tujca, ki pa ga potem lahko plačaš po operaciji plus stroške. Toliko ste študiran, da škodi vam in nam.
anon-169261 sporočil: 1.078
[#1550066] 23.01.12 08:44
Odgovori   +    8
To sporočilo je izbrisal avtor (15.08.2018 23:00)
anon-279417 sporočil: 7
[#1550074] 23.01.12 08:49
Odgovori   +    18
Zanimivo, da so vsi do sedaj objavljeni komentarji
v prid dr. Podnarja.

Napisani so od 22. ure do sedaj...

Hkrati je pa tudi zanimivo, da je kompleten forum z zgodbami staršev, ki govorijo v prid dr. Mishylyju in ostalim izginil.

No da nebo pozabljeno še enkrat ponavljam svojo zgodbo in se pod njo podpisujem z razliko od ostalih komentarjev.

Ali bi dal operirati otroka dr. Michaliju ker nima licence odgovarjam:
JA, ....dal sem življenje svojega otroka v njegove roke lani 14. 2. 2011. Moj otrok je sedaj zdrav in bo čez slab teden praznoval 1. rojstni dan.
Operacija je bila ena najzahtevnejših. Za tiste ki vete o čem govorim naj naštejem :koarktacija aorte, TGA, ASD VSD, PDA.
Moj sin je po dveh operacijah v enem tednu, reanimaciji in štirih dneh z odprtim prsnim košem preživel in je sedaj normalno razvit eno-letnik.

Glede vrednostenja dela dr. Michalija in ostalih iz skupine pa to:
Cena je tako "visoka" in upravičena, ker ima po nekajurni operaciji tak rezultat svojega dela (življenje otroka, ki ga je rešil).
To je za moje pojme enakovredno delu ki ga lahko vloži nek slehernik z opravljeno diplomo, magisterijem, doktoratom in desetletnim delom.
Zakaj menim tako?
Ker lahko nekdo dela lata in leta, ure in ure in nima po tem obdobju veliko za pokazati.

Omenmjeni zdravniki pa imajo kaj za pokazati.
Poglejte statistične podatke o preživetju (97,5 %).
Poglejte komentarje staršev, ki so imeli to srečo, da so njihovi otroci bili oskrbljeni s strani tako uspešne ekipe.

In za konec še to:
Al isi sploh predstavljate koliko je to 300 otrok, ki so jih operirali?
To je deset razredov po 30 učencev - cela osnovna šola v kakem manjšem mestu v Sloveniji.
Tako visoka je ta številka živih otrok. Otrok, ki bodo lahko vračali družbi s svojim delovanjem, kar jim je družba in omenjena skupina kirurgov dala.

1,3 mioEUR/300 otrok >> 4.333 EUR na operacijo.
Menio je to zelo nizka cena za življenje otroka starega komaj par dni (za primerjavo stane rabljen avto srednjega spodnjega razreda, stra 5-6 let več od tega zneska).

Veliko sreče in več strpnosti želim vsem. Še posebej pa želim veliko sreče tistim staršem, ki so sedaj v situaciji, v kateri je bila moja družina lani. Naj ne izgubijo upanje in naj upoštevajo misel, ki mi jo je povedal en od kirurgov iz zgoraj omenjene skupine: "Dobro zmeraj najde pot in premaga slabo!"

Miro Bugeza
anon-111880 sporočil: 639
[#1550100] 23.01.12 09:05 · odgovor na: anon-111103 (#1549799)
Odgovori   +    4
[xelle2000]
Ko se zdravniki učijo novih posegov je verjetno rezultat po definicij suboptimalen, če je kriterij za primerjavo zdravnik, ki je opravil tisoč posegov.
To je sveda lahko grozno za človeka, ki je deležen suboptimalne obravnave. Še huje pa bi bilo, če se noben zdravnik zaradi tega ne bi učil novih posegov, da bi nato lahko tisočem pomagal. Žal drugače ne gre v medicini. Seveda je samoumevno, da je teoretično znanje in praksa na modelih maksimalna pred posegom na človeku.
Problem ki je razviden s teh pisem je to da namesto da bi bil zraven Mishaly in svetoval, korektiral, dokler rezultati niso v redu, je očitno planirano da slovenska kirurga sama delata, brez da bi kdo kaj preverjal in popravljal. Ni mi sicer jasno kako so si predstavljal da bo specializacija za ta dva slovenska kirurga trajala samo 2 leti, sploh glede na to da je mentor samo občasno v LJ - subspecializacije trajajo po svetu 2 leti, pa delajo kirurgi potem samo to cel teden, v slo razumem da to ni možno, pač trajal dlje.
anon-279417 sporočil: 7
[#1550114] 23.01.12 09:10 · odgovor na: anon-202033 (#1549945)
Odgovori   +    4
Spoštovani g. boboi10

ker iz vašega pisanja vidim, da ste tudi en od staršev otroka, ki je potreboval usluge kardiokirurgov na ukc, vas prosim, če seveda želite, da pišete na email: mali.srcki@gmail.com in podprete izjavo, ki jo bomo starši pošiljali na fianace in mogoče še kam.

Mi je pa čisto jasno, da tisti ki niso bili v naši koži ne morejo razumeti, kaj pomeni rešeno življenje malega bitja.

Lep pozdrav

Miro Bugeza
anon-97761 sporočil: 5.181
[#1550137] 23.01.12 09:19 · odgovor na: anon-112890 (#1549915)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: anon-97761 23.01.2012 09:20
[maxmaxlj]
No pa ni.
Prid k men v firmo, pa boš videl ali drži cost-benefit al ne. pa veliko njih tudi poznam, ki morajo kar polagat račune.
mit. idealizem. romantika. na prvem mestu je osebni interes, na drugem je cehovski interes, na tretjem so neformalne povezave (po politični, familijarni, prijateljski liniji), na četrtem je šele cost benefit..
najobj sporočil: 31.920
[#1550138] 23.01.12 09:20 · odgovor na: anon-111103 (#1549799)
Odgovori   +    14
Zadnja sprememba: najobj 23.01.2012 09:36
[xelle2000]
Ko se zdravniki učijo novih posegov je verjetno rezultat po definicij suboptimalen, če je kriterij za primerjavo zdravnik, ki je opravil tisoč posegov.
... eh, to je jasno vsakemu vsaj približno normalnemu ... khmm, malo nerodno pa je, če zdravnik, ki je opravil tisoč posegov, od časa do časa naredi svoje delo suboptimalno samo zato, da si svoj "biznis" zagotovi za čim daljši čas ...

... ja, ker točno tako se bere tekst v priloženi slikici v članku in mene še najbolj spominja na igranje "ruske rulete" z nesrečnimi malčki ...

To je sveda lahko grozno za človeka, ki je deležen suboptimalne obravnave. Še huje pa bi bilo, če se noben zdravnik zaradi tega ne bi učil novih posegov, da bi nato lahko tisočem pomagal. Žal drugače ne gre v medicini. Seveda je samoumevno, da je teoretično znanje in praksa na modelih maksimalna pred posegom na človeku.
... evo, tudi je vsakemu vsaj približno normalnemu povsem razumljivo ... khmm, ni pa to več tako razumljivo, če je res, kar piše v tem www.finance.si/33743...-Ljubljana članku, kjer med drugim lahko preberemo, da "najslabše pa je, da po štirih letih še vedno nimamo razvitega lastnega samostojnega centra za zdravljenje prirojenih srčnih napak otrok." , kar vsaj jaz razumem, da toti stručko v štirih letih ni naučil nobenega našega zdravnika čisto nič ...

... ja, pa tudi to bi jaz razumel, če bi toti stručko povedal, da mu v uk dajejo same nesposobne budale, ki so se na kdove kakšen način prešvercali čez slovenski medicinski faks, pa je on zaradi tega neuspešen pri njihovem usposabljanju ... khmm, ampak njega in njegovega domačega kamerada ta neuspeh po štirih letih ni nič motil, ker nič ne vidim, da bi se kaj pritoževal ...


P.S.: če je vsaj pol napisanega res, je vse skupaj ogabno ...
Sredinec sporočil: 204
[#1550143] 23.01.12 09:26 · odgovor na: anon-84490 (#1549810)
Odgovori   +    12
[Frenk4]
...Glavna krivdo je posredno iskati v zavarovalnicah, ki omogocajo in bdijo nad temi orgijami. Le te bi morale sprostiti trg in omogociti uporabnikom, da si sami izbirajo izvajalca storitev...
Govorim iz lastnih izkušenj...
Sploh ni res, da bi bil problem v zavarovalnicah, če se želiš zdraviti v tujini. Z zavarovalnico nisem imel niti najmanjše težave. Po njihovih besedah, jim je čisto vseeno, komu dajo denar za zdravljenje.
Edina ovira je pridobitev privolitve zdravnika, oz. pristojnega organa klinike, ki ga potrebuješ.
Nimam pojma, zakaj zdravniki tako težko požrejo, če se nekdo želi zdraviti v tujini.
Ok, zagotovo je tu denar, ki ga za vsako zdravljenje dobi bolnišnica, sem pa dobil občutek, da je še največja ovira ego zdravnikov, saj s tem priznajo, da je nekdo zunaj boljši od njih.
najobj sporočil: 31.920
[#1550144] 23.01.12 09:27 · odgovor na: (#1550139)
Odgovori   +    13
Zadnja sprememba: najobj 23.01.2012 09:28
[cink]
> [MiroBugeza]
> Spoštovani g. boboi10
>
> ker iz vašega pisanja vidim, da ste tudi en od staršev otroka, ki je potreboval usluge kardiokirurgov na ukc, vas prosim, če seveda želite, da pišete na email: mali.srcki@gmail.com in podprete izjavo, ki jo bomo starši pošiljali na fianace in mogoče še kam.
>
> Mi je pa čisto jasno, da tisti ki niso bili v naši koži ne morejo razumeti, kaj pomeni rešeno življenje malega bitja.
>
> Lep pozdrav
>
> Miro Bugeza
Se tukaj seveda sploh ne pogovarjamo o reševanju malih bitij ampak o tem, da bi lahko za isto ali nižjo ceno opravili več in kvalitetnejše...Ko takole tole zgodbo obračaš v čustveno zgodbo o reševanju otrok in vse, ki opozarjamo, da je bilo to kako se je delalo narobe, čustveno etiketiraš s sovražniki otrok, je to navaden poden...Ravno zaradi takšnih kot si ti lahko pogoltneži v zdravniških vrstah delajo kar hočejo. Denarja je pa v resničnem svetu na žalost omejeno končno in če se tu porabi več kot bi bilo potrebno (za povsem enake ali celo boljše rezultate kot beremo sedaj) ga pač zmanjka drugje.

... ja, me zelo zanima, kaj bi ta možakar povedal, če bi njegov otrok naletel na metek v "ruski ruleti", ki se jo toti mojstri očitno igrajo z malimi nesrečniki ...
anon-49383 sporočil: 3.465
[#1550148] 23.01.12 09:28 · odgovor na: anon-279417 (#1550114)
Odgovori   +    3
[MiroBugeza]
Spoštovani g. boboi10

ker iz vašega pisanja vidim, da ste tudi en od staršev otroka, ki je potreboval usluge kardiokirurgov na ukc, vas prosim, če seveda želite, da pišete na email: mali.srcki@gmail.com in podprete izjavo, ki jo bomo starši pošiljali na fianace in mogoče še kam.

Mi je pa čisto jasno, da tisti ki niso bili v naši koži ne morejo razumeti, kaj pomeni rešeno življenje malega bitja.

Lep pozdrav

Miro Bugeza
Tu je prvi članek, o tej temi, razen žaljivih komentarjev ni nič izbrisano.

www.finance.si/337435
anon-106499 sporočil: 3.507
[#1550189] 23.01.12 09:48 · odgovor na: (#1550139)
Odgovori   +    10
[cink]
> [MiroBugeza]
> Spoštovani g. boboi10
>
> ker iz vašega pisanja vidim, da ste tudi en od staršev otroka, ki je potreboval usluge kardiokirurgov na ukc, vas prosim, če seveda želite, da pišete na email: mali.srcki@gmail.com in podprete izjavo, ki jo bomo starši pošiljali na fianace in mogoče še kam.
>
> Mi je pa čisto jasno, da tisti ki niso bili v naši koži ne morejo razumeti, kaj pomeni rešeno življenje malega bitja.
>
> Lep pozdrav
>
> Miro Bugeza

Se tukaj seveda sploh ne pogovarjamo o reševanju malih bitij ampak o tem, da bi lahko za isto ali nižjo ceno opravili več in kvalitetnejše...Ko takole tole zgodbo obračaš v čustveno zgodbo o reševanju otrok in vse, ki opozarjamo, da je bilo to kako se je delalo narobe, čustveno etiketiraš s sovražniki otrok, je to navaden poden...Ravno zaradi takšnih kot si ti lahko pogoltneži v zdravniških vrstah delajo kar hočejo. Denarja je pa v resničnem svetu na žalost omejeno končno in če se tu porabi več kot bi bilo potrebno (za povsem enake ali celo boljše rezultate kot beremo sedaj) ga pač zmanjka drugje.
Točno to! Tu se gre samo za to, da ima zaradi omejenih sredstev (dobrodošli v realnem svetu) čimveč otrok možnost biti strokovno obravnavanih. Ne pa da eni strani razmetavamo in potem jamramo ko zmanjka na drugem koncu.
Upam da populiste, ki bi hoteli to zgodbo obrniti drugače medijo takoj povozijo...
anon-208381 sporočil: 391
[#1550203] 23.01.12 09:55
Odgovori   +    2
Da bi ohranili vrhunsko delo v javnem zdravstvu, postaja vse bolj utopija. Edina rešitev bi bila, da se javnim zdravstvenim zavodom, vključno z UKC, onemogoči sklepanje pogodb o delu z zunanjimi izvajalci, ki so sicer redno zaposleni v javnem zdravstvu, kot tudi tistih iz tujine. V nobenem primeru se ti dodatni stroški ne smejo pokrivati iz javne zdravstvene blagajne. Specializacije zdravnikov pa bi se morale ločeno in pod strogim revizijskim nadzorom izvajati direktno iz sredstev Ministrstva za zdravje v skladu s predhodnim srednjeročnim načrtovanjem, n.pr. za štiri leta.
anon-279417 sporočil: 7
[#1550209] 23.01.12 09:57 · odgovor na: anon-49383 (#1550148)
Odgovori   +    0
Hvala za link www.finance.si/337435, res ni izbrisano. Opravičilo moderatorju foruma.
anon-3185 sporočil: 1.620
[#1550216] 23.01.12 09:59 · odgovor na: bc123a (#1549798)
Odgovori   +    8
[bc123a]
> [maxmaxlj]
> Na primeru izraelskega zdravnika smo lahko ugotovili, kakšne kriterije veljajo za zdravniško stroko

a se ti zdi da drugi zdravniki tole katastrofo gledajo z odobravanjem? pa ja ne mislis, da je ta stvar prisla na plano, brez da bi drugi zdravniki obvestili novinarje?
Večina jih lepo gleda. So gledali več let. Se je pa verjento kakšen posameznik najprej anonimno zdaj pa še javno oglasil. In si uničil kakšnokoli možnost kariere v Sloveniji. To je pravi mrk Slovenije.
0513ANITO sporočil: 10.825
[#1550239] 23.01.12 10:09 · odgovor na: anon-279417 (#1550209)
Odgovori   +    14
Predlagam, da straši, ki ste zadovoljni z uspehom opercije, vrnete strošek operacije (menda okoli 4300€) in s tem omogočite, da tudi drugi otroci pridejo do eneko kvalitetne operacije, kot je je bil deležen vaš otrok.

Vkolikor niste zadovljni z uspehom operacije vam tega denarja ni potrebno vračati.

To sem napisal kot odgovor na to, da je zdravlje otrok neprecenljiva vrednota. In ker je vaš otrok sedaj zdrav ni nobenega razloga, da z dejanji nebi podprli vašega kirurga in s tem srečo, ki ste bi je bili deležni, nebi delili z drugimi.
anon-116402 sporočil: 4.340
[#1550249] 23.01.12 10:13 · odgovor na: (#1549876)
Odgovori   +    7
[gsavli]
Jaz se vedno cakam, da kdo najde kakega bolje placanega kirurga v zda (kjer je zdravnisko delo najbolj cenjeno na vsem svetu), kot je placan mishaly pri nas.

In ob tem se razlago, zakaj je nizozemski profesor, ki bi delal za 15 - 40% mishalyjeve cene, slabsi od mishalyja.
Mene pa zanima kakšne so birokratske ovire pri ruskem kirurgu. A mogoče tip ne zna angleško? Pomanjkanje licence (kar bi se laiku zdela največja ovira) očitno ni problem v konkretnem primeru...
vrac sporočil: 11.068
[#1550288] 23.01.12 10:31 · odgovor na: anon-279417 (#1550074)
Odgovori   +    18
[MiroBugeza]
Zanimivo, da so vsi do sedaj objavljeni komentarji
v prid dr. Podnarja.

Napisani so od 22. ure do sedaj...

Hkrati je pa tudi zanimivo, da je kompleten forum z zgodbami staršev, ki govorijo v prid dr. Mishylyju in ostalim izginil.

No da nebo pozabljeno še enkrat ponavljam svojo zgodbo in se pod njo podpisujem z razliko od ostalih komentarjev.

Ali bi dal operirati otroka dr. Michaliju ker nima licence odgovarjam:
JA, ....dal sem življenje svojega otroka v njegove roke lani 14. 2. 2011. Moj otrok je sedaj zdrav in bo čez slab teden praznoval 1. rojstni dan.
Operacija je bila ena najzahtevnejših. Za tiste ki vete o čem govorim naj naštejem :koarktacija aorte, TGA, ASD VSD, PDA.
Moj sin je po dveh operacijah v enem tednu, reanimaciji in štirih dneh z odprtim prsnim košem preživel in je sedaj normalno razvit eno-letnik.

Glede vrednostenja dela dr. Michalija in ostalih iz skupine pa to:
Cena je tako "visoka" in upravičena, ker ima po nekajurni operaciji tak rezultat svojega dela (življenje otroka, ki ga je rešil).
To je za moje pojme enakovredno delu ki ga lahko vloži nek slehernik z opravljeno diplomo, magisterijem, doktoratom in desetletnim delom.
Zakaj menim tako?
Ker lahko nekdo dela lata in leta, ure in ure in nima po tem obdobju veliko za pokazati.

Omenmjeni zdravniki pa imajo kaj za pokazati.
Poglejte statistične podatke o preživetju (97,5 %).
Poglejte komentarje staršev, ki so imeli to srečo, da so njihovi otroci bili oskrbljeni s strani tako uspešne ekipe.

In za konec še to:
Al isi sploh predstavljate koliko je to 300 otrok, ki so jih operirali?
To je deset razredov po 30 učencev - cela osnovna šola v kakem manjšem mestu v Sloveniji.
Tako visoka je ta številka živih otrok. Otrok, ki bodo lahko vračali družbi s svojim delovanjem, kar jim je družba in omenjena skupina kirurgov dala.

1,3 mioEUR/300 otrok >> 4.333 EUR na operacijo.
Menio je to zelo nizka cena za življenje otroka starega komaj par dni (za primerjavo stane rabljen avto srednjega spodnjega razreda, stra 5-6 let več od tega zneska).

Veliko sreče in več strpnosti želim vsem. Še posebej pa želim veliko sreče tistim staršem, ki so sedaj v situaciji, v kateri je bila moja družina lani. Naj ne izgubijo upanje in naj upoštevajo misel, ki mi jo je povedal en od kirurgov iz zgoraj omenjene skupine: "Dobro zmeraj najde pot in premaga slabo!"

Miro Bugeza
Res je kar ste zapsali, vse drži, res pa je tudi, da sta si dr. Geršak in izraelski zdravnik to kar piše v članku zares dopisovala, če je zapis njune korespondence točen. Za to forumaši skačejo v zrak, ne zaradi denarja!. Bi vi pisali enake slavospeve dr. Michaliju in dr. Geršaku, če bi vaš otrok slučajno padel v kvoto podoptimalnh rezultatov operacije in bi umrl? Stavim, da nebi. Ste se vprašali, zakaj v teh nekaj letih nista imela interesa usposobiti dveh mladih slovnskih kirurgov, čeprav je bilo to v pogodbi posebej zapisano? In če sem prav razumel, sta načrtovala, da bo par umrlih otrok, kot posledica premajhne izkušenosti obeh slovenskih kirurgov, "spametovalo" slovensko javnost in politiko v zdravstvu, kako "nepogrešljive" so storitve dr. Michalija. Za to gre, za nič drugega. Normalno bi bilo pričakovati, da bi se dogovajala, kako vrhunsko uspsobiti slovenska kirurga, ne pa, da "pričakujeta podoptimalne rezultate operacij" zaradi njune nezkušensti, ki je seveda rezultat tega, da ju k operacijam, ki jih je zraelski strokovnjak opravil v Sloveniji, najpogosteje niso pripustili.
jurijjurij sporočil: 4.944
[#1550302] 23.01.12 10:34
Odgovori   +    17
Zadnja sprememba: jurijjurij 23.01.2012 10:45
Otroškemu kardiologu Tomažu Podnarju prekipelo: razkriva dokumente
Torej spremljamo neenakopraven dvoboj

Vodstvo UKC+Geršak+Mishaly : Podnar

Iz povedanega sledi, da Podnar bije bitko z mlini na veter, denar pa kontrolirano odteka nekam, se ve kam. Edina učinkovita pot po kateri ima Podnar upanje za uspeh je pranje umazanega perila v javnosti, ker bo le tako vodstvo UKC prisiljeno v ukrepanje. Aja, potem pa so tu še otroci o katerih velja reči kakšno (suboptimalno) besedo in kašen dobrodelni koncert.

PS. Več kot očitno je, da ne Mishaliyu ne Geršaku ni v interesu za hitro usposabljanje domačih kirurgov za tovrstne operacije. Denar pač ne smrdi tudi (vrhunskim) kirurgom.
anon-279417 sporočil: 7
[#1550315] 23.01.12 10:39 · odgovor na: vrac (#1550288)
Odgovori   +    3
Točno tako: "če je zapis njune korespondence točen".

Mislim da sta tukaj bila ovadena, tožena, sojena in obsojena...

Pisec članka bi moral veliko, veliko več raziskati in potem objaviti objektivne ugotovitve.
rednaka sporočil: 297
[#1550360] 23.01.12 10:57 · odgovor na: anon-279417 (#1550315)
Odgovori   +    19
Spoštovani, dr. Podnar se je javno izpostavil in jamči za pristnost pisma. Za svoj pogum in prizadevanje, da se nepravilnosti odpravijo, si zasluži vse čestitke in spoštovanje. Ne pa tako kot mnogi drugi v UKC, ki že leta zgolj opravljajo svoje delo, ob vsem ostalem pa mirno gledajo stran. Še enkrat ponavljam, na Financah smo veseli za vsakega otroka, ki ga je dr. Mishaly uspešno operiral in vsakemu privoščimo najboljše in pravočasno zdravljenje. Vaš otrok je imel srečo in ga je operiral dr. Mishaly. Ali bi se strinjali tudi s tem, da ga operira kdo drug, pri čemer bi vnaprej dopustili "podoptimalne rezultate"? Nimajo vsi take sreče.
Lp, Andreja Rednak
anon-279470 sporočil: 5
[#1550382] 23.01.12 11:08
Odgovori   +    5
Bi si lahko, lepo prosim, vsi tisti, ki preberete članek in se potem odločite še, da ga boste komentirali, pred tem vzeli kako minutko ali dve časa, da zadevo malo premislite? No, če bi si, potem ne bi pisali takih nesmislov, kot jih večina vas piše!

Se vam ne zdijo prav izjave dr.Podnarja iz prejšnjega članka, kjer je bil več kot očitno še pod imenom "dobro obveščeni neimenovani vir" nekoliko kontradiktorne?

..."dr.Mishaly naj bi v Slo. prihajal naša mlada kirurga UČIT, vendar je tega počel še najmanj in je večinoma OPERIRAL SAM" (izjava dr.Podnarja)...sedaj pa se "zgraža" nad mislijo oz. izjavo dr.Mishaly-ja, da bi bilo dobro, če bi mlada kirurga začela operirati sama...

Ve mogoče kdo od vas, piscev bezglavih komentarjev s poudarjenim črednim nagonom, da dejansko obstaja "pot", ki izobrazi kirurga na način, da ko operira svoj prvi primer, da ga operira povsem optimalno, če ne kar nadoptimalno, pred tem se pa seveda uči s tem, da operacije le opazuje? To dejansko obstaja? Je to možno?
Ker mislim z glavo, VEM, DA JE KAJ TAKEGA LE ILUZIJA!

Hvala Bogu, da je dr.Mishaly težje primere operiral sam, saj je, kot strokovnjak svetovnega ranga trezno preučil, da je to edina prava pot. So pa, tako kot pri ostalih stvareh, tudi prirojene srčne napake ene težje in druge lažje (če lahko tako rečem) in upam, da je vsem jasno, da VSAK UČEČI SE KIRURG ZAČNE Z "LAŽJIMI" IN POTEM POSTOPNO NADALJUJE DO "TEŽJIH".

Vemo, da obstaja instant polenta, instant puding, instant ne vem kaj še...INSTANT SRČNA KIRURGIJA PAČ ŽAL NE OBSTAJA! (in še kaj "instant" drugega tudi ne)

In če zadevo transformiramo v naše vsakdanje življenjske izkušnje...zamislite s situacijo...ko smo se rodili smo sicer imeli dve nogi, ki sta namenjeni predvsem hoji, vendar ju za to dejavnot - HOJO - nismo bili zmožni uporabiti takoj po rojstvu, kot so tega zmožne živali ...morali smo počakati še toliko in toliko časa, da je naše telo "dozorelo" in smo se potem lahko postopno začeli postavljati na noge. In tudi, ko so naši starši že rekli: "naš otrok pa že hodi", ta HOJA po kvaliteti ni bila primerljiva s hojo naših staršev, ki so hodili še toliko in toliko časa... Ampak, bila je hoja...nekoliko majava, nesigurna, s kakimi padci...in več kot smo hodili, bolj spretni smo postajali... Ob sebi pa smo imeli starše, ki so nam pomagali - nas nadzirali in nas "pobrali", ko je bilo to potrebno. No, vsaj taka naj bi bila vloga "SKRBNEGA STARŠA" - pri čemer dober razultat ne izostane!

In če se vrnem nazaj na kirurgijo - vsak dober kirurg ima pri šolanju mladih kirurgov identično vlogo kot jo ima starš pri vzgoji otrok v zgodnjem otroštvu.

Svetovno znano je, da je dr.David Mishay dober kirur, pa ne samo dober - vrhunski kirurg in vrhunski človek, ki JASNO VE KAJ DELA - TAKO KOT SAMOSTOJNI KIRURG, KOT TUDI V VLOGI MENTORJA NAŠIMA MLADIMA KIRURGOMA!

Tako kot imamo starši tisti "čut" za to, da vemo, kdaj lahko otroku pustimo prosto pot, kdaj pa ga moramo nadzirati, ima tak čut tudi dober kirurg - mentor!

Vsekakor pa - operacija "kirurga-učenca" v procesu učenja ne more biti tako dobra in vrhunsko izvedena, kot jo izvede "kirurg-učitelj". Za to je potrebno "prehoditi" nekoliko različnih poti, ki so vmes kdaj tudi SUBOPTIMALNE - važno je, da imaš v ozadju nekoga, ki ti v takih trenutkih priskoči na pomoč - to pa dr.Mishaly vsekakor je!

In verjemite - dr.Mishaly ni nek obsedenec z denarjem in v Lj. ne hodi z željo po "še več denarja imeti" pač pa z motivom "še več življenj rešiti"!!

Poglejte ga, kako izgleda - pozanimajte se, kdaj bo naslednjič v Ljubljani in ga pojdite čakat v UKC ali pa še enostavneje - ni vam treba iti v najelitnejšo restavracijo Ljubljane pač pa kar na Miklošičevo ulico pred prodajalno bureka, kjer ga boste skoraj stoodstotno srečali - če bo seveda imel čas "za jesti"!
anon-169261 sporočil: 1.078
[#1550404] 23.01.12 11:15 · odgovor na: anon-279417 (#1550074)
Odgovori   +    12
Mislim, da tukaj ne gre toliko za to, ali je g. Michali sposoben ali ne, ampak zato, da se vodstvo ne odloča v korist davkoplačevalskega denarja, ko se ni odločila za nizozemskega kirurga, in da zanemarja usposabljanje domačih kirurgov. Za to gre predvsem tukaj. Zato mora nekomu počiti film, ko to brez moči opazuje kot g. Podnar.
anon-111103 sporočil: 797
[#1550421] 23.01.12 11:21 · odgovor na: anon-169261 (#1550404)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: anon-111103 23.01.2012 11:22
[mirror10]
Mislim, da tukaj ne gre toliko za to, ali je g. Michali sposoben ali ne, ampak zato, da se vodstvo ne odloča v korist davkoplačevalskega denarja, ko se ni odločila za nizozemskega kirurga, in da zanemarja usposabljanje domačih kirurgov. Za to gre predvsem tukaj. Zato mora nekomu počiti film, ko to brez moči opazuje kot g. Podnar.
Vse to je treba raziskati in obsoditi, ko se to dokaže. Ampak zaenkrat ni dokazov, da bi bila nizozemska kirurga v resnici cenejša in ni dokazov, da se zanemarja usposabljanje domačih kirurgov. Ne rečem pa, da se to ne bo dokazalo. Naj gospa Rednak razišče, koliko denarja je šlo za stroške in koliko v žep Mishalyju in naj razišče, koliko denarja bi šlo za stroške nizozemcema. Potem naj razišče, koliko sta se mlada kirurga izobraževala, koliko sta delala pod nadzorom in samostojno. Bomo dobili realnejšo sliko.
anon-111103 sporočil: 797
[#1550441] 23.01.12 11:27
Odgovori   +    2
Ravnokar v živo poteka pogovor z dr. Blumauerjem na MMC portalu. Dosedanji tekst:



življenjejedar: Katera operacijaje najbolj zahtevna v primeru posegov na srcu pri otrokih?
Robert Blumauer: Lepo pozdravljni in hvala za povabilo.
Robert Blumauer: Lahke operacije pri bolnikih s prirojeno srčno napako ni. Kirurgija prirojenih srčnih napak spada med tehnično najbolj zahtevne in tvegane posege.
bibi: Na kakšnem nivoju je po vašem mnenju srčna kirurgija v Sloveniji v primerjavi z Evropo/svetom?
Robert Blumauer: Morda bi med najtežjimi operaciji omenil operacijo po Norwoodu in Arterijski switch - verjamem ,da večini ti imeni ne povesta veliko.
Robert Blumauer: S prihodom Izraelskega kirurga dr. Mishaly-ja se je nivo kirugije prirojenih srčnih napak približal po obsegu in rezultatih najboljšim centrom v Evropi in svetu. Z njegovim prihodom, nam ni več potrebno pošiljati otrok, ki se rodijo z najkompleksnejšimi napakami v tujino, ampak so operirani v UKC Ljubljana. Poleg tega pa smo začeli tudi z minimlano invazivnimi operacijim preko 4-6 cm dolgega reza na stranskem delu prsnega koša, kar nas uvršča med redke centre v Evropi, ki so sposobni opravljati tovrstne posege.
primarij: Pozdravljeni! Zakaj - očitno - vlada takšno pomanjkanje strokovnjakov za to področje? Kako to, da ob tako dolgem študiju medicine, dolgotrajni praksi v vsej množici kirurgov najdemo le nekaj posameznikov, ki so sposobni teh operacij?
Robert Blumauer: Zanimivo vprašanje. Ko smo začeli postavljati nov program se nihče od starejših kirurgov ni preusmeril v to področje. Gre za zelo obsežno področje medicine, saj obstoja mnogo različnih napak in pa kombinacije le teh. Vsaka napaka ima svoje značilnosti in pa način operacije. Potrebno je mnogo znanja in izkušenj. Ker smo s številom operacij omejeni, je to vrstno znanje nemogoče pridobiti samo doma, zato je potrebno preživeti mnogo časa v tujini in sodelovati pri čim večjemu številu operacij. Le tako lahko pridemo do potrebnega znanja in izkušenj, da te posega izvajamo pri otrocih dobro in varno.
klarči: Kaj je podoptimalni rezultat operacij?
koko12: kakšno je vaše stališče do podoptimalnega praga rezultatov operacij? Mislite, da je to dopustno?
obala1: sem mama otroka s PSN, ki je na srečo uspešno prestal op.poseg. Oglašam se pa zato, ker sem zgrožena ob dogajanjih povezanih z otoško kardiokirurgijo v zadnjih dneh.Enostavno ne morem sprejeti pojma "podoptimalni rezultati op. posegov." Mislim, da je žalitev tudi za vas.
Robert Blumauer: Vidim, da ste na tekočem glede objavljanja o kvaliteti našega dela v medijih. Dejstvo je, da je v zadnjih letih naš nivo - UKC LJ močno pridobil s prihodom dr. Mishaly-ja. Del njegove kvalitete niso samo odlično opravljeni posegi ampak tudi izobraževanje domače kirurške ekipe. In oboje poteka na zelo visokem nivoju. Besede dr. Mishaly-ja so: Only perfect is good enouhgt for the babies. To načelo me vodi pri vsakem posegu ki ga opravljam. Nemogoče je primerjati vse parametre poteka operacije pri kirurgu, ki operira 18 let tudi do 450 posegov letno z nekom, ki je na začetku samostojne poti. Vendar te razlike ne smejo iti in ne grejo na škodo zdravja otrok ali končnega rezultata operacije. Ravno zaradi tega poteka usposabljanje postopno in ni končano v letu ali dveh.
anon-154207 sporočil: 7.023
[#1550455] 23.01.12 11:33 · odgovor na: klemenstp (#1549782)
Odgovori   +    6
[klemenstp]
Poraja se mi vprašanje, ali je tudi na drugih oddelkih takšno smrtonosno stanje? Navkljub našim božjastnim vplačilom v zdravstveno blagajno. Smo res samo zajci za eksperimentiranje, smo res samo telesa? Živimo na Kitajskem?

Prosim sporočite mi, v katerem letu živimo in v kateri državi.

Hvala
Za večino samooklicanih 'bogov v belih haljah', smo le višje razviti sesalci, ali pa še to ne.
Nekakšna 'tkiva'. Takšnemu dojemanju ustrezen, je tudi njijhov odnos do pacientov-'tkiv'.
Je pa nekaj izjem tudi med temi belimi zaslepljenimi pohlepneži, materialnimi odvisniki.
Kot povsod in tudi tu potrjujejo pravilo.
anon-164064 sporočil: 119
[#1550488] 23.01.12 11:55
Odgovori   +    6
Pokvarjenci s podporo Vrhinca in Kende iz + Slovenije !!!
anon-164064 sporočil: 119
[#1550490] 23.01.12 11:56
Odgovori   +    4
Pokvarjenci s podporo Vrhunca in Kene iz jankovičeve pozitivne Slovenije !
jurijjurij sporočil: 4.944
[#1550538] 23.01.12 12:20 · odgovor na: anon-279470 (#1550382)
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: jurijjurij 23.01.2012 12:30
Ti junfer dreamwhatever si se očitno priklopil na Finančni forum samo in izključno zato, da bi nam vsem ostalim aberveznikom razložil kako in kaj, kenede? BTW ti sporočam, da si s svojim nakladanjem mal ausglajzal.
In verjemite - dr.Mishaly ni nek obsedenec z denarjem
In zakaj naj bi mi TEBI verjeli?
Ker mislim z glavo, VEM, DA JE KAJ TAKEGA LE ILUZIJA!
S katero ti to glauco misliš?


In potem razmisli kaj sprašuje gsavli, ki je mimogrede član zdravniškega ceha, tukaj

forum.finance.si/ind...876&single
[#1549876] 00:15 gsavli
Jaz se vedno cakam, da kdo najde kakega bolje placanega kirurga v zda (kjer je zdravnisko delo najbolj cenjeno na vsem svetu), kot je placan mishaly pri nas.

In ob tem se razlago, zakaj je nizozemski profesor, ki bi delal za 15 - 40% mishalyjeve cene, slabsi od mishalyja.
anon-178479 sporočil: 18.832
[#1550558] 23.01.12 12:31 · odgovor na: anon-202033 (#1549945)
Odgovori   +    9
[bobi10]
Brez večjih skrbi, bi dr.Tomaža Podnarja za vsa njegova nesramna podtikanja, razrešil vodstvenega mesta, saj v svojem oddelku ni sposoben obvladovati razmer.
Dokler bo strokovnjak kot je dr.Borut Geršak in njegova ekipa v UKC-ju, me ne bo strah prihodnosti kardiologije v Sloveniji! Še enkrat čestitke dr.Geršaku in dr.Mishaliyu za njuno požrtvovalno delo in doprinos svetovni kardiokirurgiji.
Prav nikomur ne želim, da bi delil izkušnjo s starši, ki smo imeli dojenčka, s prirojeno napako na srcu že ob rojstvu. V kolikor sam tega ne doživiš, je nemogoče opisati vso žalost, grozo in nemoč staršev ob takih trenutkih, zato mi je ravnanje dr.Tomaža Podnarja nerazumljivo in odvratno.
Torej, če je tebi uspelo otroka pripeljati čez operacijo, je vseeno, kaj se zgodi z otroci, ki še vedno čakajo na operacijo. Si pa res lepo tole povedal. Važno je, da so poskrbeli za tvojega otroka, na drugih se pa naj kar učijo. Poden, ni čudno, da smo Butle.

Strani: 1 2 3 4