Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Slovenija, leglo neoliberalizma

Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 9

anon-101178 sporočil: 229
[#414654] 25.01.09 17:57 · odgovor na: anon-43126 (#414638)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-101178 25.01.2009 18:07

lepatjasa je napisal(a):

 Tega jaz nisem napisala. Mi je čisto vseeno, ali to res nekje piše na nekem formu. Sem se prijavila koncem prejšnjega leta. To stvari v forumu najbrž nekdo namerno potvarja. Me zanima, ali ste to sami forumaši pohekali, ali pa to počenja kak liberalec iz Financ, ki bi me rad na tak način očrnil. Briga me. Sem že napisala, da so šanse, da me boste vrgli s konferenc. To se mi je na nakaterih tudi že zgodilo, hehe, pa kaj potem.

Sem navajena, da se vsi moški šovinisti spravijo name, ko pokažem, da mislim s svojo žensko glavo in to bolje kot najboljši moški. S tem samo pokazujete, kako bedni ste. Me pa zanima, ali je ta oseba dejansko kdo od vas, ali ste potunkali še njega.

Hanibal Lector in Matej sta značilna primera. Eden bi pisal samo o seksu z osli, drugi se o ženskah noče čisto nič pogovarjati. Ja, bravo! Sem vam že velikokrat napisala, da ste podpovprečni moški, da je povprečen tujec iz razvitih držav bistveno bolj galanten in ustrežljiv do žensk. Vas ne gane, kajne.

Skratka, imenujte me, kakor hočete. Jaz sem zadovoljna. Sem se napapcala in po vašem glumim dalje. Poznate tistega - moderni moški so kot morski konjički in jelenčki - skrbijo za potomce in imajo rogce, hehehe.

Je pa zanimivo, da se da debatirat z vami le brezosebno, ko ni erotike itd. Par debat je bilo celo zanimivih. Smo pa res nekako mimo - večina debat je kar neko nakladanje (to je normalno), ampak na kuhinjskem nivoju, jaz bi se rada pogovarjala seksi, zanimivo in strokovno. Drugo - dopoldne delam (pardon zabušavam) na faksu, večina lepo debatira in šinfa čez javni sektor, ko pa pridem domov, vsi že počivate. Čez petek in soboto zvečer žuram, večina med vami očitno doma bere forume. Pajte ga kaj ven žurat, ne da ste skoz not.

Lep pozdrav, Tjaša
Ce kdo tukaj zganja sovizinizem, si to ti. Ko so ti nekateri tukaj dokazali, da serijsko streljas kozle (tudi gamsi so kozli), si zacel s prijavami, da napadamo tvojo "zenstvenost" in kako so tipi zabiti, kako so zenske ze po defaultu bolj pametne od moskih in sploh vecvredne in ... - kr neki. Ne vem, zakaj to pocnes. Po moje te je kaksna lepa asistentka nogirala, spoznala, da v bistvu nisi neka velicina ampak navaden blefer, pa se ji zdaj (in vsej zenski populaciji) mascujes s sejanjem sovrastva med spoloma. Tretjic, ce bi se rad pogovarjal seksi, lahko gres na flirt.com ali kaj podobnega, kjer bo tvoja "zenstvenost" lahko prisla do izraza (tukaj pac ni vazno, katerega spola si). Ok? Pa znebi se ze tega manjvrednostnega kompleksa.
P.S.: vidim, da precej pocivas - popoldne, zvecer, cez vikend ga zuras...) (mimogrede, takrat jaz studiram). Zdaj vidim, od kje ti silna razgledanost :-) 
purinoli sporočil: 8.690
[#414668] 25.01.09 18:18 · odgovor na: anon-163541 (#414648)
Odgovori   +    1

LTroha je napisal(a):
Pobuda za spreminjanje sebe, Slovenije in Sveta. Politika naj postane stroka, da se npr. ne bodo analfabeti poigravali z našo usodo. Slovenija je premalo številčna dežele, da bi si lahko dovolili, da nam še vedno vladajo ljudje na podlagi  negativne kadrovske selekcije. Tak način kadrovanja nas bo ubil. Nekaj je govoriti o drugačni politiki, popolnoma drugo pa je to tudi delati. Nobena od aktualnih političnih garnitur ne more govoriti o demokraciji in drugačni politiki, če znotraj stranke ni vspostavila popolne demokracije in pluralnosti. Zakaj potem vendar sprejemajo kandidatne liste kar v paketu? Zato, ker še vedno kadrujejo v strankarskih kuhinjah. Potemtakem smo nekoč imeli en CK, zdaj jih imamo pa nekaj več. KAS (Kadrovsko akreditacijski svet) je zgolj pesek v oči za nameščanje preverjenih partisjkih kadrov, da tega nebi naredili preveč direkt. Zelo dobro se ve kam pripada gospod tovariš šev tega KAS-a.

Torej, če se gremo zares, potem naredimo zares NOVO politično opcijo, ki bo na vsa mesta kadrovala javno, transparentno in na podlagi vnaprej znanih meril, tako v stranki, kot izven nje.

www.gibanje-ops.org      Zavihajte rokave in se dejavno vključite. Obvestite o tem vse svoje prijatelje, znance, sodelavce, morebitne nasprotnike. ČAS JE ZA NOVO POLITIKO!!!
 
Hvala za komentar. Pogledal sem link in mi malce diši na zmes nove stranke & religije. Nikoli nisem bil in nikoli ne bom v nobeni stranki ali religiji. Pisal bom in podajal svoja mnenja, tudi podprl kak dober projekt, čeprav bo prišel iz kake stranke ( kar je sicer malo verjetno).

Želim vam veliko uspeha in lep pozdrav, Purinoli
anon-101178 sporočil: 229
[#414675] 25.01.09 18:32 · odgovor na: anon-43126 (#414645)
Odgovori   +    1

lepatjasa je napisal(a):

Ne vem, če misliva isto. Nekoč sem napisala, da osnovni pokazatelj smiselnosti višine plač javnega sektorja dobiš tako,  da pogledaš, kakšno stanje imajo po drugih državah in da je to najbrž blizu tistega pravega. Tisti ekstremi izstopajo in slovenski zdravniki rekorderji gotovo.
Potem je en mačo napisal, da me je razkrinkal, ker tako v resnici dobiš povprečje.
Se mi je zdelo tako abotno, da sploh nisem odgovarjala.

Za telebane bom poskusila še enkrat: Kaj so pravi odnosi med moškimi in ženskami v nekem obdobju (ob predpostavki, da nič ne veš in si tabula raza): Vzameš povprečje po raznih državah in rečeš, da je optimum nekje okoli sredine (tj. nekega povprečja). Ali pa se vprašaš: kakšna je optimalna velikost človeka? Zopet je nekje okoli povprečja, tako grobo rečeno. Premajhni in preveliki imajo svoje probleme (spet - to je prva ocena s pogleda tabule raze). Če hočeš kaj več, bolj podrobno, potem vzameš druge mehanizme.

Glede na to, ko osnovne metode proglašate za nestrokovnost, nisem nič presenečena, da ste taki šovinistični telebani. Inteligenca in prijaznost gresta skupaj.

To, da je npr. ekstremni liberalizem en ekstrem, so me učili profesorji na faksu, pa če ono zgornjo in veliko drugih metod. Me ženske smo z Venere, vi moški šovinisti pa ste s slovenskih Butal.
 Tako enostavno to pac ni. Sicer pa, ne glede na to kaj si in kdo si, je vse tole, vkljucno s tvojimi sovinisticnimi izpadi, prevec primitivno in zapravljanje casa. Srecno.
anon-163541 sporočil: 330
[#414692] 25.01.09 19:12 · odgovor na: purinoli (#414668)
Odgovori   +    0
Nikakršne religije ni tukaj. Duhovnost, ki se jo gre cerkev nima nobene zveze s tem kar nam prinaša spoznanje nove duhovnosti človeštva. Cerkev kot institucija potrebuje ogromno materialnih dobrin, da se lahko gre duhovnost in cerkeveni dostojanstveniki so zagotovo skrenili s prave poti, ko so začeli razlagati božjo voljo, namesto, da bi poskušali pomagati vernikom Boga v njih. nova duhovnost, ki se dogaja v evoluciji današnjega časa prinaša predvsem to, da ljudje nismo na tem svetu zato, da bi nakopičili čim več materialnih dobrin (ravno to počne tudi cerkev), marveč smo tu zato, da bi se duhovno razvijali in bogatili.

Če boste še enkrat pazljivo prebrali kaj od tega kar smo zapisali, boste ugotovili, da predlagamo drugačno ravnanje tudi v politiki, ki bi predvsem poskrbela za to, da bi končno dojeli, da lahko dobre politike nastanejo le tedaj, ko jih predlagajo pravilno izobraženi, osveščeni in močno strokovno potkovani posameznice in posamzniki, ki stojijo zgolj za svojimi mislimi, besedami in dejanji. tako bi na najodgovrnejša mesta resnično prihajali ljudje, ki znajo in zmorejo delovati v korist ljudstva in ne zgolj v svojo korist. To pa pomeni, da so to posamezniki z duhovno širino oz ljudje, ki se zavedajo svojega poslanstva.

Lp

www.gibanje-ops.org
anon-68624 sporočil: 1.027
[#414695] 25.01.09 19:23 · odgovor na: anon-43126 (#414657)
Odgovori   +    1

lepatjasa je napisal(a):
A je kje kakšna zanimiva debata?
Lahko je strokovna, lahko je erotična, karkoli ...
Če ne, grem kam drugam, magari gledat reklame, hehe.
Ma ne, grem rajši mal u lajf.

Lep pozdrav, Tjaša
 
Za tebe je ona-on.com ali kako se že reče, tam propagirajo take modele kot si ti in sexa je menda tudi tam dovolj, če ga že tukaj toliko pogrešaš. Ostalo ti je pa tako že mic svetoval kaj in kako početi v svojem življenju. Zaradi tvojega klobasanja je bistvo teme čisto zvodenelo. Za tebe ni Slovenija, ker si jo prerastla. Odseli se na Kitajsko pa tam čajnezarjem soli pamet, če te bo kdo sploh hotel poslušat:-)
anon-94166 sporočil: 2.855
[#414698] 25.01.09 19:37
Odgovori   +    0
Markaič se mi zdi kot tisti veterinar, ki je imel ob bolni kravi še nešteto predlogov kako bi jo pozdravil. Na koncu je ta krava sicer crknila. Kolikor vem trenutno iščejo direktorja Elana. Odlična priložnost da kolumnist svoje bogato teoretično znanje preizkusi v praksi in pokaže kaj zna.
purinoli sporočil: 8.690
[#414707] 25.01.09 20:13 · odgovor na: anon-43126 (#414689)
Odgovori   +    0
Komentiram, ker sem omenjen oz. moja "zabloda".  V nos ti gre moja ideja o privatizaciji visokega šolstva. Sposoben pedagog ali/in znanstvenik bi se je oprijel z vsemi štirimi ( petimi), če bi zaupal vase. Kljub morebitni zgrešenosti ideje že zaradi tega, ker bi v takem sistemu zacvetel in še kolateralno obogatel.

Cviljenje šolnikov, znanstvenikov in "znanstvenikov" v stilu : "država, na pomoč, Purinoli in podobni pobalini me tepejo..." je samo lakmus. Pokaže nam sicer ne kislosti/bazičnosti oziroma pH, ampak nezaupanje vase, v svoje sposobnosti in strah pred SVOBODO. Taki nimate kaj delati v znanosti. Tam so potrebni pogum, znanje in vztrajnost. Brez državnih jasli, ki otopijo čute, pamet in željo za odkriivanje novega ampak samo kanalizirajo "znanstvenike" v pisarije novih in novih člankov o vsem, česar nihče ne potrebuje in kar je lahko "odkrivat" po liniji najmanjšega odpora - toplo vodo.

Povej mi, koliko državnih univerz je v svetu na top 10 po rangu kvalitete? Čeprav jih ne dajem 100% v koš za smeti, tudi na njih ( in tudi na UniLj) je veliko dobrega. Ampak pokopano pod tonami blata.

Pa še malo o seksizmu. Če ga serviraš zmerno in s humorjem, je lahko simpatičen, kot ga pa ti, je pa podoben hvalisanju tistih Balkancev, ki trdijo, da so najboljši jebači, vsi pa vemo, da so sposobni kvečjemu posilstev ali so pa impotentni. Kar se je lepo pokazalo v zadnjih preurejanjih balkanskih kneževin v 90 tih.

Čeprav se mi fučka ali si Tjaša, Tjašek ali pa Gams, mi pa vseeno da misliti nekaj identičnih stavkov Gamsa in tebe ali pa npr uporaba termina "visoka znanost", ki ga na forumu sicer nihče drug ne uporablja. BTW, kaj je visoka znanost? Pisanje člankov v 30 nadstropju?

Lep pozdrav, Purinoli
anon-74446 sporočil: 3.247
[#414717] 25.01.09 20:54
Odgovori   +    0
ŠE EN PRISPEVEK SLOVENSKI ANTOLOGIJI BLAZNOSTI ALI ZAKAJ SMO PRI VRHU PO SAMOMORILNOSTI:

Poglejte v DNEVNIK, sobota 12.aprila 2008, intervju Darja Novak Krajšek, okrožna sodnica, vodja gospodarskega oddelka na okrožnem sodišču v Ljubljani, članica glavnega odbora Slovenskega sodniškega društva - citiram:

" Do vlade je vselej kritična, na shodu odločno in jasno pove, da predstavniki zakonodajne in izvršilne veje oblasti nimajo interesa, da bi bilo slovensko pravosodje učinkovito in kakovostno. Poudarja da jo kot sodnico veže sodniška molčečnost in ne sme razkriti tistega kar vidi v svojih spisih. V njih pa vidi marsikaj o zelo pomembnih ljudeh v tej državi in o tem kakšne posle so sklepali. Za vsak primer je nekaj listin spravila na varno." ! ! ! ! ( Halo gospod Zala r! )

In dalje: ... "Če vse skupaj povežemo, lahko ugotovimo, da je izvršni oblasti pravosodje moteče zato, ker bo prav njih tako pravosodje najprej udarilo po prstih. Da ne bo pomote, mi ne mislimo, da je trenutna oblast do sodnikov najslabša, doslej enako slaba je bila prejšnja in tudi predprejšnja....

…in dalje :«Ves čas imamo težave s kadrovanjem.Spisi se, ker sodniki nenehno odhajajo drugam, prelagajo na druge. Višja sodišča prevečkrat vračajo posamezne zadeve nazaj na prvo stopnjo, namesto, da bi razsodila n drugi stopnji. Naša sodna praksa postaja zmerom bolj NEPREDVIDLJIVA. Vrhovno sodišče bi moraloposkrbeti za enotno sodno prakso. Na sodne zaostanke vsekakor vpliva tudi naša nestabilna zakonodaja. Zakone namreč spreminjamo čez noč....«

...in dalje, citiram : ... "Takih je malo (kot je ona sodnica Darja Vrhovnik, op. p). Jaz le govorim na glas to, kar večina pravosodja misli (!). Izpostavila sem se zato, ker mislim, da si to lahko privoščim. Lahko mirno ostanem brez službe. Imam namreč srečo, da imam moža, ki ima dobro službo in bi me lahko preživljal. (!)«

HALO GOSPD ZALAR ! HALO GOSPOD TESTEN! Gospodje, to ni izjavila čistilka Fata iz Bosne, ki pometa na naši firmi. To je izjavila gospa Darja Novak Krajšek, vodja gospodarskega oddelka na okrožnem sodišču v LJUBLJANI. In članica glavnega odbora slovenskega sodniškega društva ! HALO GOSPOD PAHOR! Halo gospod Bučar! Kaj naj ta narod katerega predniki, konjski hlapci, sobarice in kostanjepeki z Dunaja, stori ob tem kar je tu povedano? Naj se začne učiti nemščine in naj zaprosi Švedsko da se ga jutri pod nujno okupira ?

Pa še radoveden sem postal : Kakšno dobro službo ima mož okrožne sodnice, vodje gospodarskega oddelka okrožnega sodišča v Ljubljani. Ta, ki bi lahko svojo ženico gospo Darjo Novak preživljal, če bi "izgubila" službo ? Je to še sploh država? Ali je to kupleraj? Pa še vprašanje za gospo Darjo Novak : Kam je, kot pravi Darja Novak ,
" za vsak primer" spravila nekaj listin?
Ali jih je res spravila na varno? Le kam jih je le spravila ?

Berite DNEVNIK in se pospešeno učite nemščino.
anon-161250 sporočil: 1.473
[#414788] 25.01.09 22:52 · odgovor na: anon-43126 (#414249)
Odgovori   +    0

lepatjasa je napisal(a):

 Ko si me ravno tako dobro diagnostirical, ti povem nekaj, kar bo morda malček bolelo. Me ženske hitro čutimo, koliko je kdo "mačo", "kavalir" ali to, kar si ti, odkrito ali skrito. Veš, homoseksualnost danes ni nič slabega, zato res ne razumem, zakaj te tako moti moja ženskost, ki je preko odkritosti vsaj skozi pogled staromodnih moških nekaj provokativnega. Tebi se zdi moteče, ker te potiska v neko čudno nišo. Ampak ne počuti se ogroženega, saj ni treba, da vsak moški občuduje ženske. Tudi homoti so lahko čisto fajn tipi. Sva frenda?
 

ROTFLOL Tjaša high 5 LOL :))))))))))))))))))))))))
anon-161250 sporočil: 1.473
[#414850] 26.01.09 00:18 · odgovor na: anon-148691 (#414797)
Odgovori   +    0

IvanSe je napisal(a):

  ....wie immer ein Fehlschuss .... bist du denn blind auf einem oder auf beiden Augen(?) ....
....heutige Statistik.:  lepatjasa = 15 posten .......lecner = 4 poste ....also 15 : 4 für tjasa ....
....da hatte lepatjasa 4 x mehr (und besser) als du geschrieben ..... du bist nur am Niveau eines JJJ (jurijj)....
....komisch, das du kein Glück mit den Frauen hast.: ....zuerst hat dich eigene Frau verlassen, danach deine "Große Liebe,  danach Pia, nacdem bunypopo, und jetzt bist du unter den Stiefeln der Schönen "T" ....

PS....weine nicht in der Einsamkeit .... denn da bin ich , dein bester Freund auf diesem seratorium ... noch wenn es mir gelingen würde den shaman aufzuwecken, dann wirst du sicher sein von allen Seiten (auch von HINTEN).... und wenn auch kein anderer dich schützen will, dann .... I'll be back.!

PS....im letzten Moment kam mir per Eilpost die Nachricht über deine Aktivität auf diesem 4Ummm
 
Verdammte Scheisse Ivane, du hast dich aber bemuht.....Ich weiss zwar nicht wieso in deutscher Sprache aber was solls.......meiner Meinung nach hast du heute zwischen 6-10 0.5liter Bier getrunken......hab ich getroffen?
bc123a sporočil: 48.253
[#414859] 26.01.09 00:32 · odgovor na: anon-94166 (#414698)
Odgovori   +    0

terminator je napisal(a):
Markaič se mi zdi kot tisti veterinar, ki je imel ob bolni kravi še nešteto predlogov kako bi jo pozdravil. Na koncu je ta krava sicer crknila. Kolikor vem trenutno iščejo direktorja Elana. Odlična priložnost da kolumnist svoje bogato teoretično znanje preizkusi v praksi in pokaže kaj zna.
 In ce mrkaic stevilke vrze v kalkulator in izracuna, da je Elan najbolje likvidirati, ker v sloveniji nikoli ne bo brez izgube, bos rekel kaj?
anon-54454 sporočil: 4.098
[#414861] 26.01.09 00:38 · odgovor na: anon-43126 (#414628)
Odgovori   +    0

lepatjasa je napisal(a):

 
Sem šla pogledat tvoj post:
By STEVEN A. HOLMES Published: September 30, 1999 In a move that could help increase home ownership rates among minorities and low-income consumers, the Fannie Mae Corporation is easing the credit requirements on loans that it will purchase from banks and other lenders.
Modra misel iz leta 1999 o tem, da je treba uvesti bolj proste kredite - točno to, kar je pripeljalo v krizo.Kaj je s tabo, a si totalen hlod - če že daš kakšen link, daj vsaj takega, ki bo kaj pametnega povedal, ali pa magari kaj neumnega, samo v tvojo korist. Navedel pa si neumnost v svojo škodo
Blefer razdvojeni,
tukaj imas del, ki si ga izpustil:

"under increasing pressure from the Clinton Administration to expand mortgage loans among low and moderate income people"
anon-171999 sporočil: 1.852
[#414888] 26.01.09 02:20 · odgovor na: anon-148691 (#414885)
Odgovori   +    0
..ja sej včasih res deluješ kot da bi spil 9 kriglov šnopsa!
anon-91467 sporočil: 111
[#414942] 26.01.09 08:39
Odgovori   +    0
Spominjam se te Juga:
Nismo imeli 400 EUR niti 400 DEM plače...
Zato nismo rabili:
- pralnih strojev (prepoved uvoza do l.66)
- telefona (če nisi sam vložil miljone)
- asfalta (če nisi sam vložil miljone)
- pralnega praška
- kave
- riža
- banan
- baltenih copatk
- žebljev
- cementa
- bencina (par-nepar)
- elektrike (redukcije)
- stanovanja (če si bil Slovenec)
- prostih sobot
- denarja za smučanje, tenis, ...
- ...
Imeli smo:
- slabo plačano delo...
- zobotehniko iz Bolnice Franje
- Aspirin
- zdravnika 2x v življenju ...
- Klinični center ! +++++ !
- vse ostalo od travme do onkološkega - Bogpomagaj
- Pediatrično bolnico - Hišo Marije Pomočnice, kakor danes!
Sem bil pa nekoč v Jugi pri sošolcu na obisku. Vila, limuzina, štiri čistilke v uniformi!
Ja, seveda se nekaterim kolca po Jugi.
anon-1006 sporočil: 1.881
[#414986] 26.01.09 09:28 · odgovor na: anon-43126 (#414689)
Odgovori   +    0

lepatjasa je napisal(a):


Ali pa Purinoli - sem dokaj prepričana, da je sposoben in pameten človek. Potem pa pride z idejo, da bi bilo treba vso znanost in visoko šolstvo sprivatizirat. Če vzameš osnovno (totalno bazično primerjalno, ne vem, kaj je bolj preprostega) metodo in narišeš vse države, potem pa narišeš še en graf po sprivatiziranosti ... hitro vidiš, da je ideja čisto mimo, da bi bila očitno škodljiva. Pa on tega ne vidi, celo prepričan je, da je njegova ekstremna ideja pravilna. Vidi pa, recimo, da je liberalizem ekstremen. Ne vidi pa tega dr. Mrkaič, čeprav ima doktorat znanosti in čeprav cel svet z gnusom in utemeljenimi argumenti pluva po liberalcih. Zato sem stroga pristašica znanosti - kar lahko pokažeš z neko preprosto medoto, pa še sofisticirano, pa še zdi se logično, potem je najbrž smotrno.
Nestrokovnost se v Financah in forumih kaže na dva načina (pustimo to, da je prvo rumeni tisk in drugo čvek - dolgočasen ali pa včasih erotično zanimiv, hehe, nisem nič žalila, hehe): preko tega, da ljudje pišejo o stvareh, o katerih nimajo pojma in izobrazbe in v tem, da ljudje, ki se na nekaj spoznajo, mečejo ven ideje, ki so čisto mimo osnovnih statističnih in primerjalnih metod. Na to se spoznam, saj to študiram in sem prepričana, da imam prav. Morda se kdo spozna na Formulo ali na vesolje, jaz pa se na primerjalne družbene vede in tudi ekonomijo.

 

Tvoji grafi država - privatiziranost znanosti in visokega šolstva so bolj odgovori po Murphyju kot znanost: po Murphyju imajo komplicirani problemi enostavne, lahko razumljive, logične  - napačne odgovore.
anon-185494 sporočil: 781
[#415016] 26.01.09 09:56
Odgovori   +    0
Mićo, že videno in slišano.Pa pusti že enkrat pri miru maršala,CHE-a,,,to besedičenje samo dokazuje,da ti je po padcu tvojega "neoliberalizma"zmanjkalo pravih tem.Samo še vinjete manjkajo...Benjamin
najobj sporočil: 32.026
[#415053] 26.01.09 10:26 · odgovor na: anon-1006 (#414986)
Odgovori   +    0

BOR je napisal(a):

 

Tvoji grafi država - privatiziranost znanosti in visokega šolstva so bolj odgovori po Murphyju kot znanost: po Murphyju imajo komplicirani problemi enostavne, lahko razumljive, logične  - napačne odgovore.
 
... hahaha ... bingo ...
najobj sporočil: 32.026
[#415064] 26.01.09 10:37 · odgovor na: purinoli (#414546)
Odgovori   +    0

purinoli je napisal(a):

 
Lecnerja sicer muči in ugiba, kdo si, ali imaš samo x ali pa tudi y kromosome, mene pa ne. Bom poskusil debatirat o temi in ne o tebi. Natresel(la) si nekaj površnih zamenjav vzrokov krize in jih pripisala "liberalizmu" kot krivcu za vse. Ne gre tako enostavno! Nekaj dejstev :

1. V vseh najstrožje reguliranih državah/sistemih je prišlo do največjih kriz in obubožanja prebivalstva ( CCCP, YU, S.Koreja.....

2. Popolnega liberalizma ni nikjer, tudi hominidi, ki so sestopali z dreves, ga niso poznali. Se je vedno našel tip, ki je znal uporabiti pesti, zobe ali celo gorjačo, da je uveljavil "red" oz. določeno stopnjo nesvobode

3. Kdor misli, da je čisti kaitalizem in popolni liberalizem najboljše zdravilo za ekonomsko zdravje, je vernik na stopnji stare mamke, ki ima obrabljena kolena od klečanja na trdih cerkvenih klopeh

Ko imamo to enkrat razčiščeno, je pa lažje debatirat. Popolna regulacija bi človeka po Darwinu pustila na drevesu, ker bi pač ubila svobodno voljo in raziskovalni duh. Po mojem skromnem mnenju je problem zelo enostaven : pametni ljudje se morajo zmenit, kaj in koliko je treba regulirat. Brez regulacije je vsekakor kaos in anarhija. Še najbolj anarhična država, Somalija, ima nek red, čeprav slab v obliki warlordov. Mislim, da je enostavno treba poravnati stvari, ki štrlijo ven iz normale :

1. Ustvarjanje virtualnega denarja je treba preprečit
2. Socialo je treba spraviti v okvirje, da se ne bo dogajalo, da se zdravim ljudem splača obesiti na državne cuclje in lenarit
3. Funkcije države zreducirat na osnove, ki so nesporne za vse : vojska, policija, osnovno zdravstvo in šolstvo IN KONEC!!!

Znotraj teh okvirjev pa nastopi prostor svobode. Zame je najbližje tem idealom Hong Kong. Bogata dežela 7 mio ljudi, država pokuri prijaznih 14% BDP in funkcionira kot malokatera, kar sem preveril sam že vsaj 10x, ko sem bil tam. Tudi oni so šli skozi kako krizo ( npr. currency board jih je tepel nekaj časa....) ampak krizni managment obvladajo in ni bilo nobenih hudih družbenih pretresov.

Za tele naše telebajske pa nisem prepričan. Ko se po svetu vse ceni, oni navijajo cene : elektrika, energija nasploh, davki.....in to začinijo še s kakim potovanjem podalpske kraljice v Bosno za 100 kEUR....in nam servirajo šparanje pri kavicah onega lepotca. Se ne izide, tovariši !

Lep pozdrav, Purinoli
 ... eh, ti moraš mene vedno za jezik vlačit ... kaj je to, kar sem boldal ? ... razen tega, da predstavlja kar precejšen delež (1/3) v tvoji varianti rešitve svetovnih problemov (oz. svetovnega gospodarstva, ki pa je pravzaprav "vzrok" za svetovne probleme) ... khmm, ne morem se vključit (pa tako si želim) v to strokovno debato, če mi je ena tretjina izhodišč neznanka ...
anon-184151 sporočil: 30
[#416118] 27.01.09 12:19 · odgovor na: anon-161250 (#413806)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-184151 27.01.2009 12:21
andrejp1980: baje drgač dost blagodejno kot terapevtsko zdravljenje deluje MDMA proti temu......

se strinjam... sicer ti poje možgane ampak sekiraš se pa nič več :)
anon-182066 sporočil: 11.068
[#416183] 27.01.09 13:15 · odgovor na: anon-74446 (#414717)
Odgovori   +    0
Ženska ni samo resnicoljubna, direktna in glasna, ženska je tudi pokvarjena in tolika ruknjena v glavo, da to tudi javno prizna! Vsaka ji čast, sodstvo mora crkniti danes, ne čakajte na jutri! S takšnimi sodnicami kot je ta glupača bo ta cilj dosežen že v tej petletki!
anon-43126 sporočil: 85
[#417511] 28.01.09 18:10 · odgovor na: anon-1006 (#414986)
Odgovori   +    0

BOR je napisal(a):

 

Tvoji grafi država - privatiziranost znanosti in visokega šolstva so bolj odgovori po Murphyju kot znanost: po Murphyju imajo komplicirani problemi enostavne, lahko razumljive, logične  - napačne odgovore.
 Osnovno vprašanje je bilo, kako se bo internetna skupnost forumašev odzvala na pojav agresivne erotične feministke. Kdo se bo z njo solidariziral? Kdo bo odgovoril agresivno, kdo strpno? Ali se bodo strinjali z argumenti kot takimi, čeprav jih bo podala nesimpatična oseba, ali jo bodo bolj prijazno obravnavali kot začetnico žensko? Se bodo pojavile frakcije ali enotno zavračanje?
Poskus je le delno uspel, ker debata o feminizmu ni zanimala nikogar, na koncu pa so v sicer pričakovani agresivni reakciji pričeli navezovati dogodke na osebe realnega sveta, kjer se srečamo z zakoni itd. in zato nezmožnost nadaljnjega izvajanja. Tako da je eksperiment v tej obliki prekinjen, za sodelovanje se vsem lepo zahvaljujem. 
Je bilo kar zanimivo, čeprav je bilo premalo odzivov za resno statistiko, dovolj pa za  vtis reakcije skupnosti. Tovrstni testi so vezani na izzivalne trditve, zato se še enkrat opravičujem, če je bilo ponekod preveč provokativno. 
Lep pozdrav, Tjaša 
bc123a sporočil: 48.253
[#417542] 28.01.09 18:37 · odgovor na: anon-43126 (#417511)
Odgovori   +    0

lepatjasa je napisal(a):

 Osnovno vprašanje je bilo, kako se bo internetna skupnost forumašev odzvala na pojav agresivne erotične feministke.
 In odgovor je: dobila je brco v rit, sedaj si pa izmisljuje izgovore.

Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 9