Zasebnost

Strani: 1 2 3 4 5 6 7

anon-186196 sporočil: 2.052
[#2608831] 20.07.16 12:17
Odgovori   +    3
trenutna politika eu do turčije se napaja iz dveh internih, kratkoročno nerešljivih problemov:

1. energetsko smo v kurcu. smo odvisni od uvoza energentov. npr. samo preko bosporja nam jih na dnevni bazi dostavljajo +25%.

2. demografsko smo v kurcu. brez dofilavanja bazena delovne sile se pokojninski sistem zruši prej kot v eni generaciji.

to so dejstva, tega se ne da rešit čez noč, in vsi nasledniki trenutnih oblastnikov se bojo morali - neglede na politično barvo - jebat s čisto istim sranjem.

morda v tej luči postanejo vsi bolani kompromisi s turčijo v zadnjem času malo bolj razumljivi: so rezultanta reševanja energetskega in demografskega problema. (sicer se pa strinjam, da so fail, fail, fail...).
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2608832] 20.07.16 12:17 · odgovor na: bc123a (#2608793)
Odgovori   +    3
[bc123a]
> [bc123a]
> Mislim, da si slabo predstavljas vir besa na bliznjem vzhodu. Tam bi raja ze zdavnaj z golimi rokami zadavila recimo savdijsko kraljevo druzino, ce ne bi ta druzina prav odkrito scuvala naroda nad zahod. In podpirala ISIS, pa kar je se skrajnih wahabisticnih norcev tam spodaj.

Se tol, Nemirni, ne vem koliko poznas razmere v Saudovi Arabiji. To je popolnoma zblojena drzava, kjer ima "status princa" (ali princese?) kaksnih 3000 ljudi. Vecina od teh ne dela nic, zero, nula, in dobiva neke vrste kraljevsko stipendijo, ki je odvisna od tega, kako visoko po hierarhiji so. Savdska kraljevska druzina je pokvarjena do obisti, predvsem se to odraza v njeni dvolicnosti, saj so orgije s prostitutkami in prostitutki (skratka moskimi), mamila in alkohol stalnica za prince, ki so visje po lestvici.

Skratka, savdijska druzina je leglo tistega najhujsega razvrata, proti kateremu islam najbolj divje protestira. Zato je v interesu saudijcev da neprestano kazejo na zunanjega sovraga. Kljub temu da ima ZDA v SA vojaske baze in "dobre odnose" je za vecino saudijskega plebsa ZDA poosebljenje samega hudica. pridigarji in dnevno casopisje s propagando to vzdusje se podpihuje.

Po drugi strani za samo 1% tega, kar dela kraljeva druzina vsak dan dobi navaden savdijec sabljo za vrat (dobesedno, poglej Chop-chop square v wikipediji). Medtem ko savdski princi fukajo mlade zahodnjaske fante, bo navadni savdski homoseksualec ali uzivalec mamil izgubil glavo. Vse to kuri blazen resentment ki ga plebs cuti do kraljeve druzine.

No, princi niso edini ki zivijo brez dela, oblast drzi pokrov na loncu tudi tako, da je celotna populacija prakticno na drzavni podpori - vse kar je produktivnega dela z visjo dodano vrednostjo, delajo zahodnjaki, ki imajo tam prakticno svoje enklave, v katerih veljajo nekoliko drugacna pravila, ker seveda v taksno drzavo opisano zgoraj noben normalen ne bi sel delat.

Ker plebsu prakticno ni treba delati, tudi ni problem, da je 95% diplom in doktoratov iz savdskih "univerz" na temo studija korana. Plebs pa se naprej nesposoben delati karkoli od osnovnih stvari, ki omogocajo da SA sploh obstaja kot drzava (tujci delajo vse od desalinizacije vode do crpanja in predelave nafte).

Kaj lahko tu naredis razen da savdski druzini pokazes kako sveti staljen pesek v enem remote delu savdske puscave, ne vem.
Vsekakor nisem poznal drzave tako podrobno :-)

Ampak ko se enkrat zacne carpet bombing in morda celo nuking, se reke nasilja ne bodo kar tako zaustavile. In ti teroristicni napadi, ki so v celi evropi v letu dni pobrali kaj pa vem, 200 ljudi, bodo smesnica, ko bodo ljudje vsak dan umirali v tisocih.

In vse to bo spet voda na mlin elit, predvsem nasih, ki bodo pravicno modrovale po BBCju in CNNju, medtem ko bo nasa in arabska mladina umirala s puskami v rokah. VOjna med Zahodom in Islamom kot vojna med kulturama, med civilizacijama, nam bo zelo ,zelo skodovala. Priblizno tako, kot je prva svetovna vojna skodovala Veliki Britaniji in drugim evropskim kolonialnim silam. Rusi in Kitajci se bodo poleg lepo smehljali in jedlikokice, medtem ko se bomo mi medsebojno tamanili.

Ideja, da zdaj bo pa en fanaticni pridigar ali zblojeni 23 letni smrkavec dvakrat premislil, preden se bo razstrelil, ker bomo posledicno vrgli bombo nekam na bliznji vzhod, kjer TA SPLOH SE NIKOLI NI BIL, IN NIKOGAR TAM NE POZNA... come on.

Ne potrebujemo spopada civilizacij. Spopad civilizacij sebo zgodil, ce bomo butasti in ga bomo dopustili.

Potrebujemo cisto navadno, dolgocasno drzavno represijo in solsko ideologijo doma. Potrebujemo navidezne sluzbe za mlade arabce, tako kot jih dobijo mladi pakistanci v UK. Mimogrede, pakistanci v UK se ne razstreljujejo. Volili so za izhod iz eu :-)

Seveda se bodo se vedno nasli pacienti, ki se bodo razstrelili. Ampak v majhnem stevilu, in zraven se marketingira "lone sociopath" porocanje, pa je. Big deal. Zaradi tega netiti civilizacijske vojne. Lepo prosim ne tega delat, ker mars je res dalec.

Bolje Marx nego Mars.
crt sporočil: 27.402
[#2608833] 20.07.16 12:22 · odgovor na: anon-207617 (#2608832)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 20.07.2016 12:24
[NemirniTujec]
Bolje Marx nego Mars.
:))

to pa je vredno flaske bezga sigurno.

zdaj samo da bi ti upal po njo prit... a ne da se pravis englez... :)
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2608834] 20.07.16 12:31 · odgovor na: bc123a (#2608759)
Odgovori   +    6
[bc123a]

Predstavljaj si, da bi leta 1939 zavezniki imeli taksno vojasko premoc nad nemcijo, kot jo imajo sedaj nad Arabci, in je ne bi uporabili vse do Hirosime, prej pa bi bilo miljone mrtvih na obeh straneh.
Prestavljaj si, da bi od 1920 pa do 1939 veliki trije odpisali nemske dolgove in sponzorirali nemski izvoz in delili cukrcke, namesto da so jim vzeli zemljo in jim naprtili insurmountable war tax za izgubljeno vojno.

ker tocno to so veliki naredili po drugi svetovni vojni, ker so pogruntali da je bolje met 50 milijonov ljudi, ki se jim zivljenje zmerno izboljsuje, ne pa 50 milijonov do gat obdavcenih ljudi, ki so besni na zmagovite obdavcevalske sosede.

Ker sicer bi lahko imeli klavnico med nemci in sosedi vsakih 20 let. Medtem ko klavnica med arabci velikih pac ne boli. razen ce bo prisla k nam.

Predstavljaj si, da bi lekcijo druge svetovne postekali nemci sami, medtem ko zdaj unicujejo grcijo in spanijo in italijo.

Imagine all the peoples...
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2608836] 20.07.16 12:57 · odgovor na: (#2608829)
Odgovori   +    3
[republican]
> [NemirniTujec]
> Da se arabce uvaza v evropo, je odlocitev evropskih elit. Nikoli evropskih volivcev. In nikoli arabskih imigrantov. Sploh ni potreben zid, cist obicajno obmejno patruljiranje s pooblastili je dovolj.

Dovolj bi bilo že, da bi jih Angela nehala vabit sem. Avstralija je imela podoben problem z ilegalnimi migranti, ki so trumoma prihajali v Avstralijo, dokler jim niso dali jasno vedet, da ne bodo sprejeli nobenega ilegalnega migranta več. Vse ki so kljub temu še vedno poskušali ilegalno vstopit v Avstralijo, so strpali v taborišča na bližnjih otokih in jih tam pustili dokler se niso naveličali... zdaj imajo pa mir.
Tako. in obcasno se kakemu aziatu zmesa in dela pizdarije, but shit is under control. Nobenih LePen in Trump borcev na oblasti ne potrebujejo, ker so razmeroma normalne oblasti pravocasno odreagirale. Pa je revezu v Avstraliji precej tezje kot v franciji, ker socialne drzave tam skoraj ni.
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2608838] 20.07.16 12:58
Odgovori   +    1
btw, erdogan še vedno ni vklopil štroma bazi v incirliku, danes je že peti dan kar laufajo na generatorjih. so pa američani v tem času iz incirlika resda nekaj bombardirali čez mejo, ampak se je izkazalo, da so užgali mimo in kao po pomoti stamanili celo vas civilistov.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2608839] 20.07.16 13:06 · odgovor na: anon-186196 (#2608838)
Odgovori   +    0
[mrkolice]
btw, erdogan še vedno ni vklopil štroma bazi v incirliku, danes je že peti dan kar laufajo na generatorjih. so pa američani v tem času iz incirlika resda nekaj bombardirali čez mejo, ampak se je izkazalo, da so užgali mimo in kao po pomoti stamanili celo vas civilistov.
Ker vidim da spremljas - kako to da jim erdogan ni zaprl zracnega prostora? Ker to pomeni, da lahko veselo furajo nafto noter iz bliznjih baz v italiji ali letalonosilk, in so avtonomni v tisti bazi za nedolocen cas. pravtako se lahko osebje mirno fura noter in ven preko baze, ce jim je dovoljeno letet.

Pol je mal brezveze elektriko odklapljat?
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2608843] 20.07.16 13:21 · odgovor na: anon-207617 (#2608839)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-186196 20.07.2016 13:37
[NemirniTujec]
> [mrkolice]
> btw, erdogan še vedno ni vklopil štroma bazi v incirliku, danes je že peti dan kar laufajo na generatorjih. so pa američani v tem času iz incirlika resda nekaj bombardirali čez mejo, ampak se je izkazalo, da so užgali mimo in kao po pomoti stamanili celo vas civilistov.

Ker vidim da spremljas - kako to da jim erdogan ni zaprl zracnega prostora? Ker to pomeni, da lahko veselo furajo nafto noter iz bliznjih baz v italiji ali letalonosilk, in so avtonomni v tisti bazi za nedolocen cas. pravtako se lahko osebje mirno fura noter in ven preko baze, ce jim je dovoljeno letet.

Pol je mal brezveze elektriko odklapljat?
ne vem. črt je dal pred dnevi par linkov, glej zgoraj, ko so spet odprli zračni prostor. tisto je najbrž že zastarelo, novega pa ni nič, tudi v medijih kopirajo en drugega, (npr. tole je od včeraj: www.stripes.com/news...s-1.419841 )

kar zvoham zadnje par dni, so branjevske, npr. posti mamic od ameriških vojakov na twitterju, da se jim je javil njihov mali iz baze in da ni štroma in da vse stoji in čaka in da mora miki pit toplo pivo...

totalno obskurna. sem malo povprašal, javim.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2608846] 20.07.16 13:36 · odgovor na: Nantl (#2608741)
Odgovori   +    6
[Nantl]

No, ne ravno zato, ampak predvsem zato ker japonskega sindroma ne znamo drugače zdraviti, kot z vojno. Vojna je dobra za ekonomijo.
Tole si zasluzi posebno obravnavo, zato ker je celo res.

Ful boljse od vojne je po tem receptu en kataklizmicni potres + vulkan, ki razrusi 30% stavb, pa po moznosti se lepo kolicino ljudi pobije, pa nihce nikogar ne sovrazi potem.

Ampak ves, jaz potem raje zivim stagnating japonsko ekonomijo. In hkrati imam raje staro bajto, v kateri skromno zivim, kot pa pozgano zemljo in potem delo 12 ur na dan 15 let, da na njej sezidam novo bajto, hkrati pa gospodarstvo raste na podlagi mojega dela in trosenja, juhej.

Zato bi bilo ful fajn, ce bi lahko to mnozico klicajocih "tole mora poct, mora bit vojna, treba je spucat, treba je resetirat" - nekam poslali, pa naj se oni tam zmenijo med seboj, kako bodo to izvajali.

Lahko nekam gremo tudi mi, ki smo zadovoljni s tem, da v miru zivimo brez neke opazne rasti in brez napredka, streha drzi vodo, okna drzijo veter vsaj za silo, za olje in drva se nekako napraskamo, al pa se z malo bolj debelo odejo ponoc pokrijemo, pa 10 let star avto nam sosedov francelj se nekako posraufa... pa poleg vsega tega s sodobno tehnologijo pravzaprav zmoremo imet elektriko in internet in se vse kaj drugega... mi bi z veseljem sli nekam, in naj nas oni resetatorji in prebojniki tam pustijo na miru.

Ej, meni je v redu. Nobenega vznesenega duha ne rabim. Rabim samo nekaj realizma, da fejsbuk mladina ne bo besnela, ker kao vsi drugi zivijo zivljenje superzvezd (tako vsaj zgledajo fotke na njihovem fb profilu), medtem ko oni prosijo fotra za 10 eur za bencin in kafe.

Malo realizma. Malo manj pricakovanj. Malo vec zavedanja, malo vec hvaleznosti, da imamo mir, streho, poln zelodec. in celo dohtarja, ce nismo glih zboleli za tisto pizdarijo, ki je pri zzzs izven prioritetne liste financiranja :-)

Bojim se, da je nas mirovnikov vse manj, in akcije zeljnih bojevnikov vse vec. And this is some really sad shit. Mirovni dusi tudi pobeg v Kanado ne pomaga. Ker da s Kanade gledam, kako razni zahodni ali vzhodni koljaci s praporji v imenu raznih -izmov pobijajo vsepovprek nedolzne ljudi, ki niso hoteli drugega kot mir, pa so zal bili rojeni v siriji, ali bosni... ali pa so morda zgolj ob napacnem trenutku praznovali na francoski obali... ti mrtvi nedolzni ljudje niso nic bolj slabi, niti bolj naivni od mene. Samo manj srece so imeli.
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2608849] 20.07.16 13:54
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-186196 20.07.2016 13:55
neki se šušlja, da lahko turčija še danes izstopi iz nata.
bc123a sporočil: 48.253
[#2608851] 20.07.16 13:59 · odgovor na: crt (#2608830)
Odgovori   +    0
[crt]
> [bc123a]
> Jaz mislim, da so te "elite" strahovito naivne. Je crt enkrat omenil, da merklovo verjetno hebe to, da je kot otrok zivela za bodeco zico in si z blazno naivnostjo predstavlja da je to ekvivalent muslimanskih migrantov.

pazi, ne naivnostjo. ampak cloveka pac ene izkusnje oblikujejo.

angela m je gor zrasla v vzhodni nemciji in je bilo res ultra smesno, kako je slovenska "desnica" jo kovala v zvezde, hkrati pa doma talala na vse strani nalepke o "produktih komunisticnega sistema".

znotraj ddr ni bila nikakrsna oporecnica, celo obstajajo navedbe, da je bila aktivno na strani sistema se vsaj v casu podiplomskega studija. kot pove sama, se je bala tega, kaj ji lahko naredi drzava; in je bila posledicno raje na varni strani. vseeno pa je osebno tezko dozivljala tezko roko drzave in berlinski zid in po moje od tod posebna osebna reakcija na migrantske situacije.
Saj to razumem. Ampak po moje je bistvena komponenta naivnosti to, da svojih (omejenih) izkusenj ne dojemas kot omejene. Kar je ravno tisto, kar jaz ocitam naivnim elitam.

Jaz sem prekleto preprican, da vecina ameriskih predsednikov in zunanjih ministrov enostavno ni mogla razumeti (po vsem zahodnem solanju, ki so ga bili delezni, demokracija, founding fathers, neodvisnost, yadayada), zakaj folku v neki drzavi ponudis demokracijo, pa te hocejo fentat.

Enostavno jim ni jasno in so kot zblojene kure, in poskusajo se drugic, tretjic, zato ker v njihovem miselnem okviru enostavno ni prostora za model srednjeveske druzbe, kot jih najdes se marsikje na blizjem vzhodu, in viktorijanske, kot jih najdes se marsikje v aziji.

Recimo, tajska je ena taksna tipicna viktorijanska druzba.
crt sporočil: 27.402
[#2608854] 20.07.16 14:08 · odgovor na: anon-186196 (#2608849)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: crt 20.07.2016 14:09
[mrkolice]
neki se šušlja, da lahko turčija še danes izstopi iz nata.
turcija ven iz nata na lastno pobudo in s tem, da se ima uskladiscene bombe... je bomba.

turcijo bomo vrgli ven iz nata je pa tko... "fantje, drzte me, da ga ne bom" oziroma v primeru, da se res zgodi, naljuti se coban na selo i otsece sebi kurac. (glej tudi - www.huffingtonpost.c...n=politics )
bc123a sporočil: 48.253
[#2608855] 20.07.16 14:09 · odgovor na: anon-207617 (#2608832)
Odgovori   +    2
[NemirniTujec]
Vsekakor nisem poznal drzave tako podrobno :-)

Ampak ko se enkrat zacne carpet bombing in morda celo nuking, se reke nasilja ne bodo kar tako zaustavile. In ti teroristicni napadi, ki so v celi evropi v letu dni pobrali kaj pa vem, 200 ljudi, bodo smesnica, ko bodo ljudje vsak dan umirali v tisocih.
Jaz mislim, da dejansko ta terorizem rabi institucionalno podporo. Ali je to ISIS HQ v Raqqi, ali saudijci. Mislim, da tega problema ne mores resiti tako, da ne odrezes zmaju glave doma. Ampak tapravemu zmaju, ne tako kot ameri, ki ponavadi odsekajo glavo princu, potem pa ko jih zmaj ozge, so pa cist preseneceni.

Ce savdijce zmeljes v prah, ne bo pomagalo, ce obenem ne bos radikalno stisnil muslimanov, ki jih imas v evropi, in dejansko poskrbel, da bo cena napada neprivlacna.

Ampak obenem tudi mletje domacih islamistov ne bo pomagalo, ce ne bos nic naredili proti leglu zla, ki je SA.
bc123a sporočil: 48.253
[#2608856] 20.07.16 14:10 · odgovor na: crt (#2608854)
Odgovori   +    1
[crt]
> [mrkolice]
> neki se šušlja, da lahko turčija še danes izstopi iz nata.

turcija ven iz nata na lastno pobudo in s tem, da se ima uskladiscene bombe... je bomba.
hm, a mislis da americani nimajo contingency plana za take primere?

po moje, ce je kjerkoli katerikoli kos nuklearnega orozja ogrozen, to za sabo potegne cist posebne posledice, vkljucno z "whatever it takes".
crt sporočil: 27.402
[#2608857] 20.07.16 14:11 · odgovor na: bc123a (#2608856)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [crt]
> > [mrkolice]
> > neki se šušlja, da lahko turčija še danes izstopi iz nata.
>
> turcija ven iz nata na lastno pobudo in s tem, da se ima uskladiscene bombe... je bomba.

hm, a mislis da americani nimajo contingency plana za take primere?

po moje, ce je kjerkoli katerikoli kos nuklearnega orozja ogrozen, to za sabo potegne cist posebne posledice, vkljucno z "whatever it takes".
kaj sem pa jaz napisal :)
bc123a sporočil: 48.253
[#2608859] 20.07.16 14:14 · odgovor na: crt (#2608857)
Odgovori   +    1
[crt]
> po moje, ce je kjerkoli katerikoli kos nuklearnega orozja ogrozen, to za sabo potegne cist posebne posledice, vkljucno z "whatever it takes".

kaj sem pa jaz napisal :)
Spomnil sem, se a ni bila koda "Broken Arrow" :)

Glede cisto posebnih posledic pa sem mislil, da erdogan potegne takratko, ali pride zelo blizu temu. kar ni najslabsi mozen izzid za EU, se posebej ce se USA posvetujejo (in dobijo blagoslov) Putina za akcijo razorozenja turcije.
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2608860] 20.07.16 14:15 · odgovor na: crt (#2608854)
Odgovori   +    0
[crt]
> [mrkolice]
> neki se šušlja, da lahko turčija še danes izstopi iz nata.

turcija ven iz nata na lastno pobudo in s tem, da se ima uskladiscene bombe... je bomba.

turcijo bomo vrgli ven iz nata je pa tko... "fantje, drzte me, da ga ne bom" oziroma v primeru, da se res zgodi, naljuti se coban na selo i otsece sebi kurac. (glej tudi - www.huffingtonpost.c...n=politics )
"hold my beer and watch this" :)

tako bom rekel: nisem paničar, sem prestar za takle, ampak tole mi ni všeč.
crt sporočil: 27.402
[#2608861] 20.07.16 14:22 · odgovor na: bc123a (#2608859)
Odgovori   +    2
ne mores razorozit turcije, razen ce jo potem sam vojasko zasedes. ker ce jo samo razorozis in je ne zasedes, jo bo nekdo tretji. ne more obstajati vakuum vojaske moci.
crt sporočil: 27.402
[#2608862] 20.07.16 14:24 · odgovor na: anon-186196 (#2608860)
Odgovori   +    2
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2608863] 20.07.16 14:36 · odgovor na: crt (#2608862)
Odgovori   +    0
www.youtube.com/watc...tcUEP6goZ0

erdogan naj bi dal enkrat popoldne izjavo.
crt sporočil: 27.402
[#2608864] 20.07.16 14:45 · odgovor na: anon-186196 (#2608863)
Odgovori   +    2
bc123a sporočil: 48.253
[#2608867] 20.07.16 14:53 · odgovor na: crt (#2608861)
Odgovori   +    0
[crt]
ne mores razorozit turcije, razen ce jo potem sam vojasko zasedes. ker ce jo samo razorozis in je ne zasedes, jo bo nekdo tretji. ne more obstajati vakuum vojaske moci.
Ce govorimo o danes/jutri/ta teden, potem lahko izvedes "reverse Erdogana" oziroma dokoncas sekularni/gulenisticni puc, oz kakorkoli ze temu reces. Ali mislis, da je turcija beyond moznosti, da v njej uspe sekularni vojaski puc, ki ima odkrito in javno podporo ZDA, EU (in se morda Putina, ki ziher noce gledati islamistov z jedrskim orozjem)? Ker Erdogan je sedaj v geopoliticno najboljsi mozni poziciji, ko lahko izbira snubce, ce pa zacne ogrozati jedrsko orozje, je pa to konec, ker to ama res nobenemu od playerjev ne pase.

Cez tri mesece pa bolj tezko, bodo cistke dokoncane.
crt sporočil: 27.402
[#2608869] 20.07.16 14:59 · odgovor na: bc123a (#2608867)
Odgovori   +    1
glede na erdoganovo domaco podporo je "erdoganizacija" po moje ze irreversible (do neke prihodnje etape bogvedi kdaj, ko se bo izpela), (possibly edini) lep nacin za zakljucek akutnega problema pa je sporocilo za usa "cujte, tu imamo neke vase bombe, ne bi jih vec imeli tu, a pridete prosim v sredo ob 10h po njih, hvala".
bc123a sporočil: 48.253
[#2608870] 20.07.16 15:01 · odgovor na: crt (#2608864)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: bc123a 20.07.2016 15:04
[crt]
www.youtube.com/watc...fGggAGITwg
Bah, par frac se ziblje v bokih. Tole si oglej, 150.000 ljudi na stadionu. Ce se ne motim, se vidi, kako se stebri majejo od mnozice.

www.youtube.com/watc...be&t=1m30s

(Mislim, ce se deres "Highway to hell", moras to poceti v stilu, ne v komorni zasedbi :)
bc123a sporočil: 48.253
[#2608872] 20.07.16 15:03 · odgovor na: crt (#2608869)
Odgovori   +    1
[crt]
glede na erdoganovo domaco podporo je "erdoganizacija" po moje ze irreversible (do neke prihodnje etape bogvedi kdaj, ko se bo izpela), (possibly edini) lep nacin za zakljucek akutnega problema pa je sporocilo za usa "cujte, tu imamo neke vase bombe, ne bi jih vec imeli tu, a pridete prosim v sredo ob 10h po njih, hvala".
Ce sem prav razumel je podpora erdoganu ravno tako brexiterskih nekih fifty:fifty, zna biti da v establishmentu se bolj svoh (zato sedanje cistke).
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2608877] 20.07.16 15:11 · odgovor na: crt (#2608864)
Odgovori   +    0
haha

In light of the presence on U.S. soil of someone the Turkish government regards as a “terrorist” and a direct threat to its national security, would Turkey be justified in dispatching a weaponized drone over Pennsylvania to find and kill Gulen if the U.S. continues to refuse to turn him over, or sending covert operatives to kidnap him?

to isto čustveno pričo sem že pobral iz drugih virov, zgleda da jo je plasiral erdoganov pr, sklepam, da je spesnjena tudi za turško diasporo. erdogan tega ne bo dajal na mizo, mora pa zgleda imet neke hardcore dokaze o linkih med pučisti in zda, sicer bi igral drugače. pogajajo se.

www.youtube.com/watc...OqeobEF2N4
crt sporočil: 27.402
[#2608878] 20.07.16 15:14 · odgovor na: bc123a (#2608872)
Odgovori   +    1
[bc123a]
> [crt]
> glede na erdoganovo domaco podporo je "erdoganizacija" po moje ze irreversible (do neke prihodnje etape bogvedi kdaj, ko se bo izpela), (possibly edini) lep nacin za zakljucek akutnega problema pa je sporocilo za usa "cujte, tu imamo neke vase bombe, ne bi jih vec imeli tu, a pridete prosim v sredo ob 10h po njih, hvala".

Ce sem prav razumel je podpora erdoganu ravno tako brexiterskih nekih fifty:fifty, zna biti da v establishmentu se bolj svoh (zato sedanje cistke).
erdoganov fifty je dosti bolj monoliten in s tem mocnejsi kot drugi. ta zgodba je bila po moje zapravljena, ko je v 00's izpadel "redni termin" za puc.
crt sporočil: 27.402
[#2608879] 20.07.16 15:16 · odgovor na: anon-186196 (#2608877)
Odgovori   +    0
[mrkolice]
www.youtube.com/watc...OqeobEF2N4
a tko se bomo zdaj sli... evo :)

www.youtube.com/watc...ZcH2OOMV4A

peljem zival, have fun
macon sporočil: 12.861
[#2608885] 20.07.16 16:34 · odgovor na: anon-186196 (#2608831)
Odgovori   +    2
[mrkolice]
trenutna politika eu do turčije se napaja iz dveh internih, kratkoročno nerešljivih problemov:

1. energetsko smo v kurcu. smo odvisni od uvoza energentov. npr. samo preko bosporja nam jih na dnevni bazi dostavljajo +25%.

2. demografsko smo v kurcu. brez dofilavanja bazena delovne sile se pokojninski sistem zruši prej kot v eni generaciji.

to so dejstva, tega se ne da rešit čez noč, in vsi nasledniki trenutnih oblastnikov se bojo morali - neglede na politično barvo - jebat s čisto istim sranjem.

morda v tej luči postanejo vsi bolani kompromisi s turčijo v zadnjem času malo bolj razumljivi: so rezultanta reševanja energetskega in demografskega problema. (sicer se pa strinjam, da so fail, fail, fail...).
Demografski problem je navadna bedarija. Populacije so ciklično rasle in padale, bo pač populacija padla in zrasla cena dela pa kaj. Neskončna rast ni možna, zakaj pa bi si jo želeli? Japonci nimajo nikakršnih problemov s tem.
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2608890] 20.07.16 17:11 · odgovor na: macon (#2608885)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-186196 20.07.2016 17:14
[macon]
Demografski problem je navadna bedarija. Populacije so ciklično rasle in padale, bo pač populacija padla in zrasla cena dela pa kaj. Neskončna rast ni možna, zakaj pa bi si jo želeli? Japonci nimajo nikakršnih problemov s tem.
a imaš številke? dajva primerjat številke. naj bojo številke sodnik. ciklično padajo in rasejo zajci in lisice, z ljudmi je malo drugače. me pa dejansko zanima ali imaš kaj za pokazat tule, nimam namena kurca merit, samo dejstva na mizo.

moj prvi vir: članek ft, med drugim na podlagi študije un, manj kot leto nazaj: next.ft.com/content/...6e0e5eda22

Strani: 1 2 3 4 5 6 7